PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα συμπληρωματα μου



Marios1991
27-04-10, 12:36
Γεια σας παιδια ειμαι ενα νεο μελος σε αυτο το φορουμ. Θα ηθελα να "ποσταρω" την διατροφη μου και τα συμπληρωματα που παιρνω και να μου πειτε αν ειμαι σε σωστο δρομο :)

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ



1.ΠΡΩΤΕΙΝΗ GASPARI NUTRITION Myofusion
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10526&stc=1&d=1272359170http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10527&stc=1&d=1272359381



2. ΚΡΕΑΤΙΝΗ SCI-FIT Kre-Alkalyn 1500
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10528&stc=1&d=1272359684http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10529&stc=1&d=1272360060



3.ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ SCI-FIT GLUTA-LYN
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10531&stc=1&d=1272360442http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10530&stc=1&d=1272360124


ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ BIORhythm AdrenaLEAN tm LDS
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10533&stc=1&d=1272360724http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10532&stc=1&d=1272360604


Διατροφή



ΠΡΩΙ 7:00 πμ
1) 2 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΠΡΩΤΕΪΝΗ
2) 2 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΟΑΤS
3) 1 ΜΠΑΝΑΝΑ


9:30 πμ
1) 1 ΣΑΝΤΟΥΪΤΣ ΜΕ ΤΟΝΟ ΣΕ ΝΕΡΟ ‘Η ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ


12:00 πμ
1) 1½ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΠΡΩΤΕΪΝΗ ΣΕ ΡΟΦΗΜΑ
2) 1 ΜΗΛΟ ΠΡΑΣΙΝΟ


2:00 μμ
1) ΣΑΛΑΤΑ
2) ΡΥΖΙ (6 ΚΟΥΤΑΛΙΑ) Ή 1 ΠΑΤΑΤΑ ΟΦΤΗ
3) ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Ή ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ Ή ΨΑΡΙ ΄Η ΒΟΔΙΝΟ Ή ΤΟΝΟ ΣΕ ΝΕΡΟ


5:00 μμ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ)
1) 1½ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΠΡΩΤΕΪΝΗ ΣΕ ΡΟΦΗΜΑ
2) 1 ΜΠΑΝΑΝΑ


8:30 μμ
1) ΣΑΛΑΤΑ
3) ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Ή ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ Ή ΨΑΡΙ ΄Η ΒΟΔΙΝΟ Ή ΤΟΝΟ ΣΕ ΝΕΡΟ

Creatine: 1 ταμπλέτα το πρωί (με το πρόγευμα) 2 πριν την προπόνηση. Όταν δεν γυμνάζομαι 1 το πρωί μόνο.

Glutamine: 2 ταμπλέτες πριν την προπόνηση , και 2 ταμπλέτες μετά την προπόνηση.




Καλά ειναι ρε παιδιά ?
Επισης θελω να ρωτησω για το λιποδιαλυτικο που εχω αν ειναι επικινδυνο λογω της συννεφρινης ( απ'οτι διαβασα ειναι αποκατάστατω της εφεδρίνης αλλα νομιζω οτι είναι νόμιμο αυτο).Δεν το αρχισα ακομη. Περιμενω να μου τελιωσει η κρεατινη ωστε να βαλω ογκο και μετα θα το αρχισω. Σωστα διαλεξα ?

Ευχαριστώ !

Marios1991
28-04-10, 10:00
Παιδιά κάποιος για βοήθεια σε αυτό το τόπικ :p ?

GEORGEXX1
28-04-10, 10:22
Εγω δεν εχω παρει τιποτα απο αυτα, και ετσι δεν εχω γνωμη.
Εσυ πρεπει να γραψεις γιατι εκανες αυτον τον συγκεκριμενο
συνδιασμο και με τη σκοπο.
Στης 12 περνεις 1,5 κουταλια πρωτεϊνη και στης 14:00 ξανατρως πρωτεϊνη,
αλλα μετα περνεις λιποδυαλιτη λιγο εχω μπερδευτει.

Marios1991
28-04-10, 11:29
Οχι ρε.., τους λιποδιαλυτες δεν τους εχω ανοιξει καν. Περιμενω να μου τελειωση η κρεατινη οπου θα τελειωσω και την αυξηση ογκου. Μετα θα αρχισω τους λιποδιαλυτες για να "καθαρισω".., απλα ειχα καποιες αμφιβολιες για την συννεφρινη . Διαβασα οτι ειναι αποκατάστατω της εφεδρινης η οποια εχει γινει banned απο το fda.

-beba-
28-04-10, 11:34
Καλές επιλογές έχεις κάνει.

Marios1991
28-04-10, 11:47
Ειδη αρχισα και βλεπω αποτελεσματα.. Τα εχω αρχισει ολα αυτα πριν 10 μερες, εχω βαλει 3,8 κιλα (περιπου 4) σε μυικη μαζα. Επισης παρατηρησα οτι κανω με ευκολια τη μπαρα για στηθος και εχω αυξησει τα κιλα :P Ελπιζω να συνεχισω ετσι. Το μονο που με απασχολα ειναι αυτο που ειπα και πιο πανω για τα λιποδιαλυτικα. Μου τα εδωσε ενας φιλος , μου ειπε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικα.

Μπορει καποιος να μου ποσταρει κανα προγραμμα γυμναστικης για να ειμαι λιγο πιο οργανωμενος?
Το προγραμμα μου (ειναι καπως συγχισμενο νομιζω)
Δευτερα στηθος-κοιλιακοι
Τριτη δικεφαλους-κοιλιακοι
Τεταρτη πλατη-κοιλιακοι
Πεμπτη τρικεφαλοι-κοιλιακοι
Παρασκευη τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ωμοι - κοιλιακοι
Σαββατο τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ποδια - κοιλιακοι
Κυριακη ρεπο :p

veteran29
28-04-10, 11:48
γραψτα αν θελεις διατροφη κ προγραμμα γυμναστικης στο training log μιας και εκει συζητιουνται ολοκληρωμενα αμφοτερα τα θεματα

veteran29
28-04-10, 11:52
Ειδη αρχισα και βλεπω αποτελεσματα.. Τα εχω αρχισει ολα αυτα πριν 10 μερες, εχω βαλει 3,8 κιλα (περιπου 4) σε μυικη μαζα. Επισης παρατηρησα οτι κανω με ευκολια τη μπαρα για στηθος και εχω αυξησει τα κιλα :P Ελπιζω να συνεχισω ετσι. Το μονο που με απασχολα ειναι αυτο που ειπα και πιο πανω για τα λιποδιαλυτικα. Μου τα εδωσε ενας φιλος , μου ειπε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικα.

Μπορει καποιος να μου ποσταρει κανα προγραμμα γυμναστικης για να ειμαι λιγο πιο οργανωμενος?
Το προγραμμα μου (ειναι καπως συγχισμενο νομιζω)
Δευτερα στηθος-κοιλιακοι
Τριτη δικεφαλους-κοιλιακοι
Τεταρτη πλατη-κοιλιακοι
Πεμπτη τρικεφαλοι-κοιλιακοι
Παρασκευη τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ωμοι - κοιλιακοι
Σαββατο τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ποδια - κοιλιακοι
Κυριακη ρεπο :p

4 κιλα μυικα κιολας σε 10 μερεσ? σε ενα μηνα εσυ θα θες αλλα ρουχα=15κιλα? σαν πολλα δεν ειναι για να ναι μυικα?
επισης ταπεινα λεω οτι ειναι μεγαλο το διαστημα που μεσολαβει πχ για στηθος...πολυ μεγαλο. στην ουσια μια φορα στις 7 μερεσ γυμναζεισ απο μια ομαδα...δεν ειμαι ειδικος αλλα διαβασε λιγο τα επιμερους θεματα θα σε βοηθησουν. και 15 λεπτα αεροβια θεωρω πως ειναι λιγη.2 φορες τη βδομαδα
τοσα συμπληρωματα αν δεν τα παιρνεις σωστα κριμα ειναι...

-beba-
28-04-10, 11:54
Ειδη αρχισα και βλεπω αποτελεσματα.. Τα εχω αρχισει ολα αυτα πριν 10 μερες, εχω βαλει 3,8 κιλα (περιπου 4) σε μυικη μαζα.
4 Κιλά μυική μάζα σε 10 μέρες είναι πολύ δύσκολο θα έλεγα.

Marios1991
28-04-10, 11:56
ναι αλλα κανω σχεδον καθημερινα καμψεις μπορει να παιζει και αυτο ρολο για το στηθος... Ναι φιλε σε μιυκη μαζα τα εβαλα με ειχε μετρησει ο γυμναστης μου. Μου ειπε οτι τις πρωτες μερες η κρεατινη σου δινει πολυ καλα αποτελεσματα αλλα στη συνεχεια δεν ειναι οπως στην αρχη. Πιστευω πως η κρεατινη εκανε την δουλεια. Πινω 3 ταμπλετες συνολικα την μερα.

Ramrod
28-04-10, 18:20
ναι αλλα κανω σχεδον καθημερινα καμψεις μπορει να παιζει και αυτο ρολο για το στηθος... Ναι φιλε σε μιυκη μαζα τα εβαλα με ειχε μετρησει ο γυμναστης μου. Μου ειπε οτι τις πρωτες μερες η κρεατινη σου δινει πολυ καλα αποτελεσματα αλλα στη συνεχεια δεν ειναι οπως στην αρχη. Πιστευω πως η κρεατινη εκανε την δουλεια. Πινω 3 ταμπλετες συνολικα την μερα.

Φιλε μου δε το παίζω ειδικός καθώς δε παιρνω κρεατίνη προσωπικά, αλλά απ οσο ξέρω η κρεατίνη σου δίνει boost σε δύναμη και ο όγκος που βάζεις είναι απο την κατακτάτηση υγρών που κάνει... όταν γίνεται χρήση κρατίνης φουσκώνεις απο νερά, όχι απο μυς.
Τα κιλά που λες οτι έβαλες ακούγονται υπερβολικά πολλά σε τοσο πραγματικά μηδαμινό χρονικό διάστημα για να είναι μυες... άλλοι δε βάζουν τόσα σε ένα χρόνο...
Μήπως ο γυμναστής σου τα "παραφούσκωσε" λιγάκι για να κάνει λιγάκι διαφήμιση?

Φιλικά πάντα:)

Polyneikos
28-04-10, 18:57
^^^+1.
Επίσης η διατροφη που ακολουθείς είναι υπερβολικα λίγη για να δικαιολογήσει αυτη την αύξηση,ειδικα σε μυς..Τρως τελευταια φορα στις 20:30 και ξανατρως μετα από περίπου 12 ωρες 2 κουταλίες βρωμης και μια μπανανα...Λίγα....Χωρίς body stats και ποσότητες φαγητων ότι και να πουμε θα είναι παρακινδυνευμενο..Μήπως να το μεταφεραμε στα Ημερολογια προπόνησης;
Τα συμπληρωματα σου παντως είναι καλα,αν και τα γουστα και οι απόψεις διιστανται για τις kre-alkalyn κρεατινες και για την γλουταμινη εγω δεν τα απορρίπτω..
Εν ταχει για το πρόγραμμα προπόνησης,πολλους κοιλιακους,ΠΟΤΕ δικεφαλοι την ημερα πρίν την προπόνηση πλατης (δεν θα αναρρωσουν γιατι εμπλεκονται πολύ ενεργα στην προπόνηση πλατης),πριν τα πόδια όχι τρεξιμο για διαρκεια 20 λεπτα,αν θες κανε κανενα 10 λεπτο και μετα λίγες εκτασεις και μπες για πόδια,δεν είναι αναγκη να τα "κουραζεις",η προπόνηση ποδιων είναι ισως η πιο απαιτητικη...
Κατα τα αλλα συμφωνω με την λογικη ενα μερος του σωματος/μερα....Αλλα χωρις τις ασκησεις που κανεις δεν μας λες πολλα πράγματα.....

beefmeup
28-04-10, 20:36
οπως τα λενε οι παραπανω..κ να συμπληρωσω οτι,σοβαρο ογκο δεν βαζεις μονο οσο καραταει ενα κουτι κρεατινης,που αν κρινω απτη συγκεκριμενη θα σου κρατησει κανα μηνα??κ μετα δλδ θα κανεις γραμμωση ετσι δεν λες??

θες λιγο παρα πανω χρονο για ογκο..

καλα η κρεατινη δεν δινει μονο νερα..αλλα κ παλι τα νερα ειναι στους μυς δεν ειναι υποδορια..αν κ για την κρε αλκαλιν εχω κ γω αμφιβολιες καθως ειχα παρει καποτε 2-3 κουτια για δοκιμη,αλλα τζιφος..

Marios1991
28-04-10, 21:15
με συμπληρωματα παιδια πριν 2 εβδομαδες αρχισα .. δεν ξερω και πολυ ... απλα μου τα εδωσε ο γυμναστης μου ,, τι να σας πω .., εγω βασικα ηθελα να κανω γραμμωση μονο αλλα μου ειπε πως θα ηταν καλυτερα για ογκο πρωτα και μετα γραμμωση

beefmeup
28-04-10, 21:52
με συμπληρωματα παιδια πριν 2 εβδομαδες αρχισα .. δεν ξερω και πολυ ... απλα μου τα εδωσε ο γυμναστης μου ,, τι να σας πω .., εγω βασικα ηθελα να κανω γραμμωση μονο αλλα μου ειπε πως θα ηταν καλυτερα για ογκο πρωτα και μετα γραμμωση

οτι γραφεις ειναι λαθος..ποτε δεν βαζεις πραγματα στο σωμα σου,αν δεν ξερεις τι κανουν η τι ειναι τεσπα..βεβαια,απτα λαθη μας μαθαινουμε οποτε,φιλικα το λεω για το λαθος ετσι,bro??

μια λεξη:ΔΙΑΒΑΣΕ Κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ..

αυτο ειναι 2 λεξεις τελικα..:P

Ramrod
28-04-10, 22:58
οτι γραφεις ειναι λαθος..ποτε δεν βαζεις πραγματα στο σωμα σου,αν δεν ξερεις τι κανουν η τι ειναι τεσπα..βεβαια,απτα λαθη μας μαθαινουμε οποτε,φιλικα το λεω για το λαθος ετσι,bro??

μια λεξη:ΔΙΑΒΑΣΕ Κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ..

αυτο ειναι 2 λεξεις τελικα..:P

+10000 :thumbup:

Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...

manos_
29-04-10, 01:05
Ειδη αρχισα και βλεπω αποτελεσματα.. Τα εχω αρχισει ολα αυτα πριν 10 μερες, εχω βαλει 3,8 κιλα (περιπου 4) σε μυικη μαζα. Επισης παρατηρησα οτι κανω με ευκολια τη μπαρα για στηθος και εχω αυξησει τα κιλα :P Ελπιζω να συνεχισω ετσι. Το μονο που με απασχολα ειναι αυτο που ειπα και πιο πανω για τα λιποδιαλυτικα. Μου τα εδωσε ενας φιλος , μου ειπε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικα.

Μπορει καποιος να μου ποσταρει κανα προγραμμα γυμναστικης για να ειμαι λιγο πιο οργανωμενος?
Το προγραμμα μου (ειναι καπως συγχισμενο νομιζω)
Δευτερα στηθος-κοιλιακοι
Τριτη δικεφαλους-κοιλιακοι
Τεταρτη πλατη-κοιλιακοι
Πεμπτη τρικεφαλοι-κοιλιακοι
Παρασκευη τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ωμοι - κοιλιακοι
Σαββατο τροχαδι σταθερο τεμπο για 15-20 λεπτα - ποδια - κοιλιακοι
Κυριακη ρεπο :p


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Ξεπερασες και τον κολεμαν