PDA

Επιστροφή στο Forum : Premium Whey Professional (Sci-Mentor)



Kolorizos
29-04-10, 13:13
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10575&stc=1&d=1272536692

is a great tasting formula.

We have used only the best forms of protein available in our unique blend. Isolate protein is the most expensive and purest form, that’s why we have used it as our first protein in our blend. By using whey isolate as our primary source we have been able to provide one of the highest levels of protein per serving than any other brand, a massive 25 grams. We have bio engineered this product to have one of the lowest fat contents.

The product includes 6 grams of branch chain amino acids (BCAA’s) available per serving which makes this one of the highest BCAA contents available in the market place. To top that Premium Whey Professional has 5g of Glutamine that may aid recovery and prevent unwanted muscle breakdown.

Premium Whey Professional has a unique ingredient named Optigestyme™. This ingredient is believed to have significant anabolic boosting properties to aid muscle growth and recovery. If you want a high quality whey protein with the highest level of nutrients then look no further.



Sci-Mentor Premium Whey Amount Per Servings:
Energy values / Kcal 119kcals
Protein 25g
Carbohydrate 2.7g
of which sugar 1.0g
dietary fibre Trace
Fat 1.0g
Sodium Trace
Calcium 0.72g
L-Glutamine 4.99g
Zinc Trace
Sci-Mentor Premium Whey Other Ingredients:
Protein blend ( whey protein isolate, whey protein concentrate, (mpc), lactobacterium probiotic).
Natural identical flavours & natural colouring.
Natural sweetner - sucralose
DOES NOT CONTAIN ASPARTAME & ACESULFAME-K




Amino Acids:
Amino acid profile per 30g
L-Alanine 1205mg
L-Arginine 542mg
L-Aspartic Acid 2480mg
L-Cystine 496mg
L-Glutamic Acid 572mg
L-Glycine 416mg
L-Histidine 436mg
L-Isoleucine* 1692mg
L-Leucine* 2446mg
L-Lysine 2265mg
L-Methionine 506mg
L-Phenylalanine 724mg
L-Proline 1501mg
L-Serine 1110mg
L-Threonine 1644mg
L-Tryptophan+ 395mg
L-Tyrosine 707mg
L-Valine* 1862mg
+Naturally occurring.
* Branch Chain Amino Acids.
**Patent Pending




την εχει παρει κανεις??ειμαι αναμεσα σε αυτη και την ΟΝ

Hercules
29-04-10, 15:23
παρε με κλειστα τα ματια sci-mentor,πολυ καλυτερη κατα τη γνωμη μου απ την πολυφορεμενη ον,ποσο την βρηκες φιλε την sci?

Ramrod
29-04-10, 15:27
παρε με κλειστα τα ματια sci-mentor,πολυ καλυτερη κατα τη γνωμη μου απ την πολυφορεμενη ον,ποσο την βρηκες φιλε την sci?

Καλύτερη απο ποιά άποψη?
Είναι Blend όμως...:unsure:

Kolorizos
29-04-10, 17:26
την βρηκα στο predator και σε καλη τιμη
απλα ειμαι φανατικος της ΟΝ και λεω να αλλαξω λιγο

Machiavelli
29-04-10, 18:42
Είναι Blend όμως...:unsure:
Το ίδιο blend με την Gold της ΟΝ είναι.
Αν θες γλουταμίνη παρ' τη, αν όχι δε λέει, έχει κάμποση και ρίχνει την καθαρότητα.

Kolorizos
30-04-10, 14:33
αφου λεει 5 γρ γλουταμινη

Machiavelli
30-04-10, 14:45
Αυτό είπα κι εγώ, έχει πολύ γλουταμίνη και ρίχνει την καθαρότητα.

jGod
30-04-10, 16:13
τι θες να πεις ριχνει την καθαροτητα?στο τοις εκατο?ε καλυτερα..αφου εχει 5γρ γλουταμινη σε σχεση με τα 4,4 της ον.εχει και περισσοτερα bcaa..παρτην φιλεε φοβερη whey

Tomahawk
21-06-10, 02:56
Έχει κανείς να προσθέσει κάτι γιατί σε μερικές μέρες θα κάνω παραγγελία
και σκέφτομαι αντι για 2 ON να πάρω 1+1 για να τη δοκιμάσω...

Ramrod
22-06-10, 23:22
Έχει κανείς να προσθέσει κάτι γιατί σε μερικές μέρες θα κάνω παραγγελία
και σκέφτομαι αντι για 2 ON να πάρω 1+1 για να τη δοκιμάσω...

Ε πάρε 1+1 να τη δοκιμάσεις...τι έχεις να χάσεις?

jimmy007
23-10-10, 18:26
Παιδιά έχω λανθασμένα την εντύπωση ότι τα 5 γρ γλουταμίνη και τα 6 ΒCAA'S είναι ελεύθερα?
Εγώ αυτή παίρνω είτε σε βανίλια είτε σε καραμέλα..

PETROS019
17-12-10, 00:12
την χρησειμοπειο απο τον φεβρουαριο εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο τα αποτελεσματα και ι τιμη ειναι καλη αν πσαχεις λιγο

beefmeup
17-12-10, 00:15
Παιδιά έχω λανθασμένα την εντύπωση ότι τα 5 γρ γλουταμίνη και τα 6 ΒCAA'S είναι ελεύθερα?
Εγώ αυτή παίρνω είτε σε βανίλια είτε σε καραμέλα..

μονο η γλουταμινη ειναι επιπροσθετη,που την γραφει κ χωρια στα συστατικα.
τα διακλαδισμενης ειναι αυτα που περιεχονται στο γενικο προφιλ των αμινο της πρωτεινης.

pipis
09-03-11, 14:28
Μόλις τελείωσα ένα 2,2kg σοκολάτα και ο κολλητός μου είναι στη μέση με ενα κουτί μπανάνα. Η γευση και η διαλυτότητα και στις 2 ΠΑΡΑ πολυ καλή! Είναι η πρώτη φορα που πήραμε και οι 2 συμπληρώματα, οπότε δεν έχουμε μέτρο σύγκρισης. Τώρα παρήγγειλα να δοκιμάσω μία Whey Titans. Μόλις την τελειώσω θα σας πω κ γι αυτην.

den23
09-03-11, 15:05
πολύ καλή whey.. τουλάχιστον από γεύση-διαλυτότητα 10/10... τελειωσα ένα κουτί καραμέλα... τη συνιστώ ανεπιφύλακτα...

jimmy007
10-03-11, 01:39
Έχω δοκιμάσει όλες τις γεύσεις(βανίλια,καραμέλα,σοκολάτα,μπανάνα,φράουλα) και όλες μου φάνηκαν πολύ καλές με κορυφαία την καραμέλα..:thumbup::thumbup:

sfakas
04-05-11, 11:25
την εχω βαλει και εγω στο ματι αυτη τη πρωτε'ι'νη,μου τη προτεινε ο γυμναστης μου και μαλιστα ηταν ενθουσιασμενος οταν μο την ανεφερε.εχω μια απορια για τη δοσολογια η οποια λεει : Λάβετε μια μεζούρα, ανάλογα με το βάρος σας, σε 450 ml νερό η γάλα. Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί σε βάφλες, μάφιν και σε πρωινό με δημητριακά.

δεν πρεπει κανονικα να παιρνεις 2 σκουπ τη μερα?