PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωματα και προπονηση



Archon
03-05-10, 03:25
Με XPAND και ΟΝ WEY GOLD για συμπληρωματα και παραλληλα προγραμμα 4 ημερων με βαριες ασκησεις για κα8ε μυικη ομαδα 4χ8 σε συνδιασμο με διατροφη πλουσια σε υδατανθρακα και πρωτεινη ειμαι οκ για τον στοχο που ειναι να παρω 3-4 μυικα kg ????:shock:Αν οχι συμπληρωστε με....

manos_
03-05-10, 16:41
Με XPAND και ΟΝ WEY GOLD για συμπληρωματα και παραλληλα προγραμμα 4 ημερων με βαριες ασκησεις για κα8ε μυικη ομαδα 4χ8 σε συνδιασμο με διατροφη πλουσια σε υδατανθρακα και πρωτεινη ειμαι οκ για τον στοχο που ειναι να παρω 3-4 μυικα kg ????:shock:Αν οχι συμπληρωστε με....

3-4?Δεν τα κανεις 7-8 μωρε τσιγγουνιες θα κανουμε?Καλο θα ηταν να διαβασετε λιγο.

vagos1995
03-05-10, 20:20
σε 4 μερες θελεις να παρεις 3-4 καθαρα μυικα κιλα?

Adinamos
03-05-10, 20:29
σε 4 μερες θελεις να παρεις 3-4 καθαρα μυικα κιλα?
Ενα τη μερα!
Τετοιες προσδοκιες βεβαια.... ουτε με Muscletech !!!:P

gj
03-05-10, 22:21
σε 4 μερες θελεις να παρεις 3-4 καθαρα μυικα κιλα?

Προγραμμα προπόνησης εννοεί το παιδί...

Φιλε μου σε κανα εξάμηνο στην καλύτερη (αν έχεις το "ταλεντο" , αριστη διατροφη, αριστη προπονηση κτλ κτλ ) ισως και να τα δεις αυτά τα κιλά...
Οι στοχοι στο bodybuilding είναι πάντα μακροπρόθεσμοι. Δεν γινετε πχ να εισαι τώρα σαν το παιδί της michelin και να κατάβεις παραλία αλέξανδρος παρθένης ;)
Τουλάχιστον όχι με θεμιτά μέσα :)

Καλη επιτυχία στους στόχους σου :thumbup:

noz1989
03-05-10, 22:36
Εξαρταται απο το χρονικο διαστημα που εχει θεσει ως deadline! Παντως αν η διαρκεια ειναι σε ρεαλιστικα επιπεδα φυσικα και μπορεις!

beefmeup
03-05-10, 22:50
Με XPAND και ΟΝ WEY GOLD για συμπληρωματα και παραλληλα προγραμμα 4 ημερων με βαριες ασκησεις για κα8ε μυικη ομαδα 4χ8 σε συνδιασμο με διατροφη πλουσια σε υδατανθρακα και πρωτεινη ειμαι οκ για τον στοχο που ειναι να παρω 3-4 μυικα kg ????:shock:Αν οχι συμπληρωστε με....

αρχοντα,αν εισαι εσυ στη φοτο,εισαι αρκετα γεματος..οποτε να υποθεσουμε οτι τα 4 μυικα κιλα δεν τα θες γενικα,αλλα καπου συγκεκριμενα για να γεμισεις μια αδυναμη(για σενα)μυικη ομαδα??
κ κανεις συγκεκριμενη προπονηση για αυτην την ομαδα-ες??

Archon
04-05-10, 01:02
3-4?Δεν τα κανεις 7-8 μωρε τσιγγουνιες θα κανουμε?Καλο θα ηταν να διαβασετε λιγο.

Κοιτα φιλε ουτε εμπειρος ηρθα να το παιξω ουτε παντογνωστης...Ρωτησα αν πανω σ αυτο που κανω τωρα μπορει κανεις να μου προτεινει κατι επιπλεον...Αν θες να σου διευκρινισω κατι ρωτα με....

Archon
04-05-10, 01:03
Προγραμμα προπόνησης εννοεί το παιδί...

Φιλε μου σε κανα εξάμηνο στην καλύτερη (αν έχεις το "ταλεντο" , αριστη διατροφη, αριστη προπονηση κτλ κτλ ) ισως και να τα δεις αυτά τα κιλά...
Οι στοχοι στο bodybuilding είναι πάντα μακροπρόθεσμοι. Δεν γινετε πχ να εισαι τώρα σαν το παιδί της michelin και να κατάβεις παραλία αλέξανδρος παρθένης ;)
Τουλάχιστον όχι με θεμιτά μέσα :)

Καλη επιτυχία στους στόχους σου :thumbup:
Ειμαι ο τυπος που εχει ενα κυκλο για κεφαλι....

Archon
04-05-10, 01:07
Επισης να προσθεσω πως ασχολουμαι με το bb εδω και 3 χρονια...Ο λογος που εκανα αυτο το τοπικ ειναι επειδη πρωτη φορα χρησιμοποιησα κατι αλλο εκτος απο "καθαρη" πρωτεινη...Και ουσιαστικα η ερωτηση μου ειναι αν με το νιτρικο (xpand) δω πιο αμεσα αποτελεσματα απο οτι πριν...(το χρονικο διαστημα που εχω βαλει στοχο ειναι 3 μηνες)

Archon
04-05-10, 01:11
αρχοντα,αν εισαι εσυ στη φοτο,εισαι αρκετα γεματος..οποτε να υποθεσουμε οτι τα 4 μυικα κιλα δεν τα θες γενικα,αλλα καπου συγκεκριμενα για να γεμισεις μια αδυναμη(για σενα)μυικη ομαδα??
κ κανεις συγκεκριμενη προπονηση για αυτην την ομαδα-ες??

Θελω να δωσω βαρος σε στηθος και ωμους...Το στηθος το δουλευω μια μερα μαζι με δικεφαλους και του ωμους μια μερα μονους τους γιατι ειναι η λιγοτερο ανεπτυγμενη μυικη ομαδα στο σωμα μου...

gj
04-05-10, 01:24
Ειμαι ο τυπος που εχει ενα κυκλο για κεφαλι....

Οπα φιλε μαλλον με παρεξηγησες... Δεν εννοουσα προς θεου οτι εισαι το παιδί της μισελεν :P:P
Οσον αφορα το αλλο θέμα που ρωτάς εχοντας ως βάση την σωστη προπονηση και την αριστη διατροφή αν "το χεις κιολας" ισως και να καταφέρεις στο 3μηνο το 3κιλο... 1 κιλό το μήνα...

Archon
04-05-10, 01:35
Οπα φιλε μαλλον με παρεξηγησες... Δεν εννοουσα προς θεου οτι εισαι το παιδί της μισελεν :P:P
Οσον αφορα το αλλο θέμα που ρωτάς εχοντας ως βάση την σωστη προπονηση και την αριστη διατροφή αν "το χεις κιολας" ισως και να καταφέρεις στο 3μηνο το 3κιλο... 1 κιλό το μήνα...

Σε ευχαριστω :D

manos_
04-05-10, 02:24
5-6 ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ εβαζε ο κολεμαν τον χρονο.Δεν εχω να σου πω κατι αλλο.

noz1989
04-05-10, 10:20
Σε 3 μηνες μονο με whey+Ν.Ο. δεν νομιζω να βαλεις 3-4 μυηκα κιλα! 3-4 κιλα σκετο ευκολα! Στην τελικη παντως, οτι κιλα βαλεις θα εξαρτηθουν απο το τι θα φας!

gj
04-05-10, 16:44
5-6 ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ εβαζε ο κολεμαν τον χρονο.Δεν εχω να σου πω κατι αλλο.

Kαι γω έβαλα 2.5 κιλά σε 5 μήνες. Τι είμαι ?? Ο κόλεμαν ?
Τι προσπαθείς να συγκρίνεις ? Ο κόλεμαν βρίσκεται σε ένα επίπεδο που τα κιλά δεν μπαινουν ...

Ramrod
04-05-10, 17:49
Εγώ έβαλα 5-6 κιλά σε 6 μήνες(1 κιλό ανα μήνα αλλά πέρασα και κάτι γαστρεντερίτιδες). Δεν έπαιρνα βέβαια νιτρικό και ούτε πρωτεϊνη όλο το διάστημα αλλά απο αυτά τα 2,5-3 είναι μυϊκά όπως συμπέρανα απο τις λιπομετρήσεις. Δύσκολο να βάλεις 4 καθαρά σε 3 μήνες...

sTeLaKoS
04-05-10, 19:03
3-4 μυικά κιλά, μπορεί να σημαίνει συν 10 κιλά στο συνολικό σου βάρος. Στη καλύτερη περίπτωση συν 7-8 κιλά.
Αν συνεχίσεις σε όγκο μέχρι τέλος καλοκαιριού θα έρθουν αυτά τα κιλά. Αν θέλεις να τα βάλεις μέχρι τον άλλο μήνα ώστε μετά να κάνεις γράμμωση, το βλέπω πολύ δύσκολο.

manos_
04-05-10, 20:58
Kαι γω έβαλα 2.5 κιλά σε 5 μήνες. Τι είμαι ?? Ο κόλεμαν ?
Τι προσπαθείς να συγκρίνεις ? Ο κόλεμαν βρίσκεται σε ένα επίπεδο που τα κιλά δεν μπαινουν ...

Εβαλες 2.5 καθαρα μυικα κιλα χωρις νερο και λιπος?Αμφιβαλω ιδιαιτερα.

The Rock
04-05-10, 21:19
Εβαλες 2.5 καθαρα μυικα κιλα χωρις νερο και λιπος?Αμφιβαλω ιδιαιτερα.

Έλα ρε Μάνο δεν υπάρχει απόλυτος αριθμός. Είναι ανάλογα την γενετική, την συνολική διατροφή και προπόνηση,το επίπεδο του αθλητή κ.λ.π.
Θεωρώ ότι το γνωρίζεις, προχωρημένος είσαι. Προφανώς οι περισσότεροι είναι αρχάριοι από άποψη ότι δεν έχουν αρκετό καιρό στην πλάτη τους σε όλο αυτό, χωρίς να θέλω να αδικήσω κάποιον υποθετικά και γενικά μιλάω.
Επαγγελματίας μου έχει πει για natural κατάσταση για αρχάριο-μέσο 700-1000γρ.++ το μήνα είναι καλά ενώ για προχωρημένος 500γρ++ το μήνα αρκετά καλό. Βέβαια επαναλαμβάνω ότι ο καθένας είναι διαφορετικός άρα μην σου φαίνεται απίθανο αγαπητέ:green:

manos_
04-05-10, 21:44
Έλα ρε Μάνο δεν υπάρχει απόλυτος αριθμός. Είναι ανάλογα την γενετική, την συνολική διατροφή και προπόνηση,το επίπεδο του αθλητή κ.λ.π.
Θεωρώ ότι το γνωρίζεις, προχωρημένος είσαι. Προφανώς οι περισσότεροι είναι αρχάριοι από άποψη ότι δεν έχουν αρκετό καιρό στην πλάτη τους σε όλο αυτό, χωρίς να θέλω να αδικήσω κάποιον υποθετικά και γενικά μιλάω.
Επαγγελματίας μου έχει πει για natural κατάσταση για αρχάριο-μέσο 700-1000γρ.++ το μήνα είναι καλά ενώ για προχωρημένος 500γρ++ το μήνα αρκετά καλό. Βέβαια επαναλαμβάνω ότι ο καθένας είναι διαφορετικός άρα μην σου φαίνεται απίθανο αγαπητέ:green:

Ρε δεν λεω οτι δεν βαζεις αλλα θα βαλεις και νερα και λιπος αυτο λεω τοση ωρα.Εγω προσωπικα δεν εχω μεση κατασταση η σε αναβολισμο η σε καταβολισμο θα ειμαι η θα βαζω η θα χανω δεν υπαρχουν επιλεκτικες διαδικασιες.

The Rock
04-05-10, 22:01
Ρε δεν λεω οτι δεν βαζεις αλλα θα βαλεις και νερα και λιπος αυτο λεω τοση ωρα.Εγω προσωπικα δεν εχω μεση κατασταση η σε αναβολισμο η σε καταβολισμο θα ειμαι η θα βαζω η θα χανω δεν υπαρχουν επιλεκτικες διαδικασιες.

Κοίτα συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες με τα νερά κα ιτα λίπη, αλλά ειλικρινα πσιτεύεις ότι κάποιος απο δω μέσα και γενικα έτσι, μετράει τα κιλά που βάζει και τα διαχωρίζει σε μυικά ,λίπος και νερά με ακρίβεια ? Με μάτι, μια ηλεκτρονική ζυγαριά .. σιγά που θα τρέχει κάποιος για ακριβές λιπομετρήσεις χωρίς λόγο.
Νομίζω καταλαβαίνεις το σκεπτικό. Τώρα και συ τι κάθεσαι και το αναλύεις ?:turtle::turtle:
'Ασε τον καθένα να λέει ότι θέλει, μην χαλιέσαι εσύ:green:

Όσον αφορά την ανάπτυξη περιορισμοί στα κιλά που θα βάλουμε έστω σε πρχωρημένο επίπεδο δεν θεωρώ ότι υπάρχει περιορισμός επίσης, και το πόσο αργά βάζουμε είναι σχετικό για τον καθένα. Υπάρχουν πάρα πολλά διαφορετικά προγράμματα από άποψη φιλοσοφίας(HST,GVT Fst-7, DY/MM HIT,DC,η Διαχρονική πυραμίδα και και και ... τελειωμό δεν έχει), μετά υπάρχουν ένα σωρό τεχνικές που μπορείς να βάλεις στο πρόγραμμα σου(άπειρες τι να κάτσω να ονομάσω..) και ένα σωρό ασκήσεις. Απλά "παίζεις" με αυτά ανεβάζεις θερμίδες όσο να ναι θες δεν θες θα ξεκολλήσεις:green:

Sorry για το off topic.

Niiick
04-05-10, 22:06
Δηλαδη αλλαζεις συνεχως τεχνικες προπονησης, παιζεις διατροφικα οπως πρεπει και παιρνουμε εμεις που ειμαστε αρχαριοι-μεσοι-προχωρημενοι natural 500 γραμμαρια με 1 κιλο μυς το μηνα.

Δηλαδη το χρονο 6 στη χειροτερη και 12 κιλα στη καλυτερη.
Στα δυο χρονια 24 κιλα και τρια 36 κιλα? Ντουγρου για ολυμπια δηλαδη.

Δυστηχως δεν ειναι ετσι απο οποια πλευρα και να το δεις σε καμια περιπτωση.

The Rock
04-05-10, 22:10
Επαναλαμβάνω ότι κατά μέσο όρο τα ποσοστό και ανάλογα το επίπεδο, γενετική κλπ
Πχ. για ανθρώπους 5+ σοβαρά χρόνια συνεπής προπόνησης και διατροφής τα πράγματα αλλάζουν. Τυπικά είναι τα ranges μην κολλάς ρε συ. Αυτό έλειπε να ανεβάζουν οι προχωρημένοι 500γρ+ το μήνα, όπως είπες ντουγρού για Ολύμπια. Συγνώμη έπρεπει να γίνω πιο αναλυτικός.

Eddie
04-05-10, 22:15
Δηλαδη αλλαζεις συνεχως τεχνικες προπονησης, παιζεις διατροφικα οπως πρεπει και παιρνουμε εμεις που ειμαστε αρχαριοι-μεσοι-προχωρημενοι natural 500 γραμμαρια με 1 κιλο μυς το μηνα.

Δηλαδη το χρονο 6 στη χειροτερη και 12 κιλα στη καλυτερη.
Στα δυο χρονια 24 κιλα και τρια 36 κιλα? Ντουγρου για ολυμπια δηλαδη.

Δυστηχως δεν ειναι ετσι απο οποια πλευρα και να το δεις σε καμια περιπτωση.

Κατσε κατσε,εαν βαλεις 6-12κιλα σε ενα χρονο(η και 2) θεωρεισαι αρχαριος η μεσος?Οσο βαζεις τοσο δυσκολευουν τα πραγματα.

Niiick
04-05-10, 22:19
Τυπικα ειναι ρε φιλε αλλα δεν ειναι ρεαλιστικα τις πιο πολλες φορες.

Δε θυμαμαι γαμωτο ποσο ελεγαν οι τομοι τις εργοφυσιολογιας οτι μπορει να παρει καποιος αλλα σιγουρα ελεγε λιγοτερο απο αυτο και με ενα καρο "αν". Αν η ηλικια ειναι η βελτιστη, η εμπειρια, τα γενετικα, το ορμονολογικο κτλ.

Ουτε προχωρημενοι ουτε αρχαριοι δε θα βαζουν 500+ το μηνα. Και ο αρχαριος αν τα βαλει θα του κρατησει πολυ λιγο 3 μηνες αντε 4 δε 8α τραβηξει ενα χρονο με τετοιες αυξησεις.

Που παλι στη πραγματικη ζωη, και στη βιβλιογραφια θελεις 6 με 12 μηνες για να θεωρηθεις μεσος απο αρχαριος. Δηλαδη μονο οι νευρομυικες συναρμογες ενος αρχαριου θα του παρουν ενα εξαμηνο που να μιλησουμε για υπερτροφια.

Αυτη η ερωτηση του τυπου " ποσους μυς μπορω να βαλω σε ενα μηνα, δυο, ενα χρονο και τα λοιπα" δε μπορει να απαντηθει απο κανεναν και ουτε απο μενα.

:welcome:

The Rock
04-05-10, 22:21
Αυτη η ερωτηση του τυπου " ποσους μυς μπορω να βαλω σε ενα μηνα, δυο, ενα χρονο και τα λοιπα" δε μπορει να απαντηθει απο κανεναν και ουτε απο μενα.

:welcome:

Ακριβώς αυτό, δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο:green::green::green::green:
Υπάρχουν πολές υποθέσεις στον χώρο και δεν πρόκειται να υπάρξει κάτι σαν "απόλυτη αλήθεια".

gj
04-05-10, 23:42
Εβαλες 2.5 καθαρα μυικα κιλα χωρις νερο και λιπος?Αμφιβαλω ιδιαιτερα.

Ειπα κάτι τέτοιο ???
Τα μυικά κιλά ήταν τόσα ...

beefmeup
05-05-10, 13:35
Θελω να δωσω βαρος σε στηθος και ωμους...Το στηθος το δουλευω μια μερα μαζι με δικεφαλους και του ωμους μια μερα μονους τους γιατι ειναι η λιγοτερο ανεπτυγμενη μυικη ομαδα στο σωμα μου...

φιλε,λοιπον,ΕΝΤΕΛΩΣ ρεαλιστικα,κ με καλη δουλεια,τα 2 κιλα το χρονο τα χεις..μυικα,ουτε νερα ουτε τπτ..αν τωρα περνεις κ λιγο πιο ευκολα,πας κ λιγο παραπανω..ο χρονος που προπονεισαι παιζει ρολο,κ οσο πιο πολυ βαζεις,τοσο πιο δυσκολο ειναι να συνεχεισεις να βαζεις..

εγω μετα απο χρονια,βαζω σταθερα 2 κιλα το χρονο,κ ειμαι εκτομορφικος του πουστη..ματωνω για να τα βαλω αλλα,"μπαινουν"..

αυτα αλλαζουν απο σωμα σε σωμα,αλλα η καλη δουλεια θα εχει καλα αποτελσματα.

Ramrod
05-05-10, 13:42
ματωνω για να τα βαλω αλλα,"μπαινουν"..


:shock: :unsure:

:turtle::turtle::turtle: