PDA

Επιστροφή στο Forum : η κατασταση μου



kolakos
03-05-10, 16:02
γεια σας παιδια...καταρχην συγχαρητηρια για το φορουμ...πολυ καλο και πραγματικα βοηθαει...λοιπον οσον αφορα εμενα ειμαι 20 χρονων υψος 1,72 στα 81,8 κιλα.γυμναζομαι 1μισι χρονο με 1 και 1 μηνα αποχη.ξεκινησα απο 66,5 κιλα και εφτασα στα 85,2 μαζι με την προοδο εγιναν και καποια λαθη στο βωμο του ογκου που λεμε..(δειτε φωτο)...8α ηθελα καποια γνωμη για το αν πρεπει να παιξω ακομα ογκο με πιο αυστηρη διατροφη η γραμμωση την οποια εχω ηδη ξεκινησει 5 βδομαδες και εχασα 3 κιλα....βεβαια βλεπω πως εχω χασει σε δυναμη οχι πολυ και αισ8ανομαι και κουρασμενος να τραβαω κιλα καποιες φορες...οσον αφορα την περιοδο ογκου ειχα σταματησει αεροβια,δηλαδη 1 μιση χρονο τπτ και την αρχισα τωρα 3 φορες τη βδομαδα ΗΙΙΤ...

κα8ε γνωμη ευπροσδεκτη...

gj
03-05-10, 17:09
γεια σας παιδια...καταρχην συγχαρητηρια για το φορουμ...πολυ καλο και πραγματικα βοηθαει...λοιπον οσον αφορα εμενα ειμαι 20 χρονων υψος 1,72 στα 81,8 κιλα.γυμναζομαι 1μισι χρονο με 1 και 1 μηνα αποχη.ξεκινησα απο 66,5 κιλα και εφτασα στα 85,2 μαζι με την προοδο εγιναν και καποια λαθη στο βωμο του ογκου που λεμε..(δειτε φωτο)...8α ηθελα καποια γνωμη για το αν πρεπει να παιξω ακομα ογκο με πιο αυστηρη διατροφη η γραμμωση την οποια εχω ηδη ξεκινησει 5 βδομαδες και εχασα 3 κιλα....βεβαια βλεπω πως εχω χασει σε δυναμη οχι πολυ και αισ8ανομαι και κουρασμενος να τραβαω κιλα καποιες φορες...οσον αφορα την περιοδο ογκου ειχα σταματησει αεροβια,δηλαδη 1 μιση χρονο τπτ και την αρχισα τωρα 3 φορες τη βδομαδα ΗΙΙΤ...

κα8ε γνωμη ευπροσδεκτη...

Η γνώμη μου είναι επειδή έρχεται και καλοκαίρι και όπως και να το κάνεις όλους μας ενδιαφέρει η εμφάνιση επικεντρώσου σε γράμωση. Συνέχισε όπως πάς :thumbup::thumbup:

AGGELOS.K
03-05-10, 19:11
Θα συμφωνήσω και εγω συνέχισε την γράμμωση ....και δώσε μεγάλη βάση στην διατροφή σου ...έχει πάρα πολλα αρθρα να διαβάσεις :thumbup:
Καλή σου συνέχεια:weights:

-beba-
04-05-10, 09:38
Γράμμωση...................γιατί πλησιάζει ο καιρός της παραλίας. Είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Μπράβο σου.:clap::clap::clap: καλή συνέχεια.

sTeLaKoS
04-05-10, 09:51
+1 στα παιδιά από πάνω.

Μη ξεφύγεις άλλο σε λίπος γιατί θα είναι πολύ δύσκολο να το χάσεις αργότερα.

GEORGEXX1
04-05-10, 10:14
Θα ειθελα ρε παιδια να μου πειτε.
Αν συνεχισει με ογκο ,με μια καλη διατροφη και αεροβια
τρεις φορες την εβδομαδα,δεν θα εχει απωλεια λυπους
αφου οπως λεει,αισθανεται αδυναμος και κουρασμενος;;;;

Eddie
04-05-10, 10:38
Θα ειθελα ρε παιδια να μου πειτε.
Αν συνεχισει με ογκο ,με μια καλη διατροφη και αεροβια
τρεις φορες την εβδομαδα,δεν θα εχει απωλεια λυπους
αφου οπως λεει,αισθανεται αδυναμος και κουρασμενος;;;;

Τι να του κανει η αεροβια Γιωργο απ τη στιγμη που θα κανει υπερθερμιδικη διαιτα?

Εγω βασικα δε θα ελεγα ουτε καν γραμμωση εαν ειναι σωστο να το λεμε γιατι δε βλεπω και πολλα μασκουλα.Απλα πρεπει να κανεις ενα προγραμμα να χασεις το λιπος και μετα σιγα σιγα να βαλεις ποιοτικους μυς και οχι ΤΟΣΟ λιπος.:thumbup:

Kolorizos
04-05-10, 11:21
την ιδια χαζομαρα εκανα και εγω στον ογκο και τωρα τρεχω να προλαβω να χασω
και απο μενα +1 στη γραμμωση
γνωμη μου κανε προπονηση δυναμης για γραμμωση

blackgym
04-05-10, 12:35
γεια σας παιδια...καταρχην συγχαρητηρια για το φορουμ...πολυ καλο και πραγματικα βοηθαει...λοιπον οσον αφορα εμενα ειμαι 20 χρονων υψος 1,72 στα 81,8 κιλα.γυμναζομαι 1μισι χρονο με 1 και 1 μηνα αποχη.ξεκινησα απο 66,5 κιλα και εφτασα στα 85,2 μαζι με την προοδο εγιναν και καποια λαθη στο βωμο του ογκου που λεμε..(δειτε φωτο)...8α ηθελα καποια γνωμη για το αν πρεπει να παιξω ακομα ογκο με πιο αυστηρη διατροφη η γραμμωση την οποια εχω ηδη ξεκινησει 5 βδομαδες και εχασα 3 κιλα....βεβαια βλεπω πως εχω χασει σε δυναμη οχι πολυ και αισ8ανομαι και κουρασμενος να τραβαω κιλα καποιες φορες...οσον αφορα την περιοδο ογκου ειχα σταματησει αεροβια,δηλαδη 1 μιση χρονο τπτ και την αρχισα τωρα 3 φορες τη βδομαδα ΗΙΙΤ...

κα8ε γνωμη ευπροσδεκτη...

κανε μου ποστ την διατροφη σου και το προγραμμα σου..εχεις αρκετο λιπος και λιγα μυικα κιλα..μπορεις να φτασεις 70 κιλα σε 3 μηνεσ απο σημερα και μετα να ανεβεις σωστα μυικα με λιγο λιπος.. και σχετικα δεν εχεις κανεις μυικους διαχωρισμους .μαλλον κατι με την διατροφη σου δεν κανεις σωστα

GEORGEXX1
04-05-10, 12:47
Τι να του κανει η αεροβια Γιωργο απ τη στιγμη που θα κανει υπερθερμιδικη διαιτα?

Εγω βασικα δε θα ελεγα ουτε καν γραμμωση εαν ειναι σωστο να το λεμε γιατι δε βλεπω και πολλα μασκουλα.Απλα πρεπει να κανεις ενα προγραμμα να χασεις το λιπος και μετα σιγα σιγα να βαλεις ποιοτικους μυς και οχι ΤΟΣΟ λιπος.:thumbup:


Eddie την αεροβια δεν την χρειαζομαστε μονο στην γραμωση για καυση λυπους.
Με την αεροβια τονονουμε το μυικο συστημα μεσω της καλυτερης αιματωσης του.
και αυξανουμε της αντοχες μας για καλυτερες προπονησεις.

kolakos
04-05-10, 22:59
αρχικα παιδια σας ευχαριστω ολους που ασχοληθηκατε....πιστευω οτι κυριως ειχα υπερεκτιμησει το γρηγορο μεταβολισμο μου κοβοντας τελειως αεροβικη και τρωγοντας παρα πολυ...8α ποσταρω διατροφη παλαια και τωρινη


Θα ειθελα ρε παιδια να μου πειτε.
Αν συνεχισει με ογκο ,με μια καλη διατροφη και αεροβια
τρεις φορες την εβδομαδα,δεν θα εχει απωλεια λυπους
αφου οπως λεει,αισθανεται αδυναμος και κουρασμενος;;;;

Γιωργο το οτι αισθανομαι μερικες φορες ετσι αδυναμος στην προπονηση και κουρασμενος τι σημαινει??

eddie...κανω υποθερμιδικη διατροφη τωρα και οντως λιπος 8ελω να χασω

κολοριζος...τι εννοεις προπονηση δυναμης για γραμμωση ??(προπονηση δυναμης με διατροφη διατροφη γραμμωσης)

blackgym...8α ποσταρω διατροφη αλλα οσον αφορα τους μυικους διαχωρισμους το εχω παρατηρησει ....τι μπορω να κανω?σκεφτομουν πως φταει το λιπος...απο προγραμματα εκανα κλασσικα σπλιτ γυμναστηριου αλλες παραλλαγες τους και brawny level 2....

Eddie
04-05-10, 23:05
Eddie την αεροβια δεν την χρειαζομαστε μονο στην γραμωση για καυση λυπους.
Με την αεροβια τονονουμε το μυικο συστημα μεσω της καλυτερης αιματωσης του.
και αυξανουμε της αντοχες μας για καλυτερες προπονησεις.

Γιωργο δεν ειπα οτι την χρειαζομαστε μονο για καυση λιπους,προς θεου!Παντα ειναι απαραιτητη,αλλα ετσι οπως το ειπες αλλο καταλαβα.Ογκος-αεροβια-χασιμο λιπους δε γινεται.

Kolorizos
04-05-10, 23:09
μια ερωτηση θελω..για να πετυχουμε μηικο διαχωρισμο πρεπει να κανουμε καποιες συγκεκριμενς ασκησεις .. (οπως π.χ. διαβαζα στη εγκηκλοπεδια του αρνολντ για τρικεφαλους οι γαλικες με αλτηρα)

kolakos
04-05-10, 23:33
-πρωινο 9μιση
2-3 ασπραδια+1 ολοκληρο αυγο+50γρ βρωμη(πιτακι)+3 κουτ μελι+300 μλ γαλα1,5% +πολυβιταμινη
-προπροπονητικο 12 με 12μιση
γιαουρτι/300 μλ γαλα1,5% με μπανανα/φρουτο
-μεταπροπονητικο 2 μιση
shake 1scoop whey και ενα δεξτροζη
-1 ωρα μετα280γρ μακαρονια(ολικης συνηθως) η ρυζι αναλογο με 150-200κρεας/κοτοπουλο/ψαρι +λιγο σαλατικο
-3 ωρες μετα
το ιδιο με πριν
-2 ωρες μετα
1-2 αραβικες πιτες +4 αυγα(το 1 ολοκληρο)+μαρουλι συνηθως
-τελευταιο
2 γιαουρτια (με 1/2 σκουπ whey)+40 γρ αμυγδαλα

και cheat meal τα οποια δεν τα γραφω.. :P
την μειωσα πλεον...2965 θερμιδες συντηρηση,2665 μερες που εχω βαρη,2465 αεροβια,2100 μερες ξεκουρασης.....πιστευετε καλυτερα διαιτα low fat i low carb?

kolakos
04-05-10, 23:37
επισης blackgym 70 κιλα σε 3 μηνες??? 8α ρεψω... :(

GEORGEXX1
05-05-10, 09:16
Γιωργο το οτι αισθανομαι μερικες φορες ετσι αδυναμος στην προπονηση και κουρασμενος τι σημαινει??


ΣημαΙνει οτι η διατροφη σου ειναι ελλειπη, και ο οργανισμος δεν εχει αποθεματα ενεργειας.
Μειωνε σταδιακα τους υδατανθρακες μεχρι εκει που να μπορεις να τρεφεσαι και να γυμναζεσαι σωστα.

blackgym
05-05-10, 12:04
-πρωινο 9μιση
2-3 ασπραδια+1 ολοκληρο αυγο+50γρ βρωμη(πιτακι)+3 κουτ μελι+300 μλ γαλα1,5% +πολυβιταμινη
-προπροπονητικο 12 με 12μιση
γιαουρτι/300 μλ γαλα1,5% με μπανανα/φρουτο
-μεταπροπονητικο 2 μιση
shake 1scoop whey και ενα δεξτροζη
-1 ωρα μετα280γρ μακαρονια(ολικης συνηθως) η ρυζι αναλογο με 150-200κρεας/κοτοπουλο/ψαρι +λιγο σαλατικο
-3 ωρες μετα
το ιδιο με πριν
-2 ωρες μετα
1-2 αραβικες πιτες +4 αυγα(το 1 ολοκληρο)+μαρουλι συνηθως
-τελευταιο
2 γιαουρτια (με 1/2 σκουπ whey)+40 γρ αμυγδαλα

και cheat meal τα οποια δεν τα γραφω.. :P
την μειωσα πλεον...2965 θερμιδες συντηρηση,2665 μερες που εχω βαρη,2465 αεροβια,2100 μερες ξεκουρασης.....πιστευετε καλυτερα διαιτα low fat i low carb?

ακυρα μερικα ακου

10 ασπραδια αυγου 1 κροκο
quaker 70gr se nero
1 κουταλια μελι + πολυβηταμινη

πριν την προπονηση
1 σκοοπ πρωτεινη
1 σκοοπ δεξτροζη

μετα την προπονηση
2 σκοοπ πρωτεινη
1 σκοοπ δεξτροζη

45 λεπτα το πολυ μετα την προπονηση
δεν θα τρως μακαρονια
πατατα 150γρ φιλετο 200γρ η μοσχαρι ρυζι + λαχανικα (μαυρο ρυζι

3 ωρες μετα
σολομο σε νερο + λαχανικα

τελευταιο γευμα
1 γιαουρτι 2% + μια χουφτα αμυγδαλα

σε διετα ξεχνας οτι εχει ζαχαρη , αναψυχτικαι και υδαταθρανκες μακαρονια, ψωμια

αυτη την διετα αν τιν κανεις 3 μηνες μετα μπορεις να κανεις διατροφη με ποιο πολλες ποσοτητες και διαφορα φαγητα οπως ρεβυθια + τονο η φακες με σολομο και να εχεις ποιο πολυ ποικιλια..

αυτη η διετα με χαμηλη ενταση αεροβιο 3-4 φορες την εβδομαδα κατα προτιμηςη πριν το πρωινο εστω και μιση ωρα θα σου βαλει και μυς

προπονηση 1 μυικη ομαδα την μερα με break τεταρτη κυριακη
προπονησεις κανε 10 *4 η 12*4

κανε αυτη μαιο ιουνιου και μεσα ιουλιου να βγεις παραλια στεγνος και το σεπτεμβριο κανε αυξηση να παρεις λιγο ογκο

Ps. lidley 2,99 τα 250 γρ σωλομο , και βρες κατεψυγμενα φιλετα απαχο μοσχαρι κιμα η οτι θελεις
συνταγη για φιλετο να μην το τρως και το ξερνασ
πρασινη κοκκινη πιπερια με βαλσαμικο σε αντικολητικο τσιγαριζεις κοβεις το φιλετο κομματια το βαζεις μεσα και το ψηνεις μεσαια ενταση..15 λεπτα εισαι ετοιμος + βασματι αν θες αλλα καλυτερα μαυρο

και κυριακη 2 μενου πιγενε ταβερνα να φας...
εγω ειμαι 1,76 85 κιλα ..και ειμαι σε διετα για 77 κιλα λογικα εσυ δεν πρεπει να ξεπερασεις τα 75 κιλα το πολυ φετος ισος και 72 του χρονου ομως θα μενεις μπαλαρισμενος στα 80 κιλα

φιλικα
γιαννης

kolakos
05-05-10, 22:24
γιαννη σε ευχαριστω πολυ που ενδιαφερ8ηκες και ασχοληθηκες..το εκτιμω......η διατροφη φαινεται αρκετα δυνατη...kai to lidl οντως λεει κυριως για οικονομικουσς λογους (απο ποιοτητα τ κρεας το εμπιστευεσαι ομως?).να σε ρωτησω και καποια πραγματακια....δοκιμαζα τελευταια (3-4 μερες)μια διατροφη low carb που βρηκα και σημερα που πηγα γυμναστηριο παρατηρησα πως εβγαλα παρα πολυ καλη προπονηση σε σχεση με την προηγουμενη που ενις8α πτωμα στα μισα...βεβαια παιζουν πολλα ρολο και μπορει να μην ειναι απο την διατροφη....ομως δες την λιγο
http://www.bodybuilding.com/fun/anabolic_nutrition_diet_plan.htm
και οποιος αλλος 8ελει μπορει να μου πει......ευχαριστω και παλι...