PDA

Επιστροφή στο Forum : Χάσιμο λίπους στη μέση και στο στήθος.



nalefas
05-05-10, 14:11
Καλησπέρα,

Είμαι 26 χρονών, 1.73 και 77 κιλά, μέσα σε ένα χρόνο έχασα 18 κιλά και έχω πρόβλημα στην περιφέρεια και στο στήθος.

Γυμνάζομαι 3 φορές την εβδομάδα (1 φορά ποδόσφαιρο και 2 γυμναστήριο) και η αερόβια που κάνω είναι το τρέξιμο στο ποδόσφαιρο και 20 λεπτά διάδρομο την φορά στο γυμναστήριο.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάψω τα "ψωμάκια" και το λίπος στο στήθος πιο γρήγορα? Κάποιος λιποδιαλύτης που να με βοηθήσει παραπάνω?
Ευχαριστώ.

Manos1989
05-05-10, 14:19
Καθαρή διατροφή,κόψε τους επεξεργασμένους υδατάνθρακες,κάνε γεύματα ανά 3 ώρες και αύξησε την αερόβια σε 30-60 λεπτά σε σταθερό ρυθμό στους 130-140 παλμούς.Ακόμα καλύτερα κάντην το πρωί με άδειο στομάχι.Πάνω απόλα όμως η διατροφή,αν δεν την φτιάξεις,όσο και να τρέχεις τα αποτελέσματα δεν θα είναι αυτά που προσδοκάς.Λιποδιαλύτη μην πάρεις πριν φτιάξεις τα παραπάνω αλλά ΑΝ πάρεις,πολύ δυνατό είναι το Mitotropin από Gaspari(το έχω δοκιμάσει)και έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για το Lipo6.
Καλή επιτυχία:welcome:

pan0z
05-05-10, 20:19
Δυστυχως δεν γινεται να χασεις απο συγκεκριμενα σημεια λιπος.Αναγκαστηκα θα χασεις απο παντου.Κανε αυτα που ειπε ο manos γραψε μας και την διατροφη σου αν μπορεις ωστε να σε διορθωσουμε οπου μπορουμε.Οσο για τους λιποδιαλυτες αν δεν κανεις σωστη διατροφη προσωπικα πιστευω ειναι πεταμενα λεφτα.

sTeLaKoS
06-05-10, 22:15
Καθαρή διατροφή,κόψε τους επεξεργασμένους υδατάνθρακες,κάνε γεύματα ανά 3 ώρες και αύξησε την αερόβια σε 30-60 λεπτά σε σταθερό ρυθμό στους 130-140 παλμούς.Ακόμα καλύτερα κάντην το πρωί με άδειο στομάχι.Πάνω απόλα όμως η διατροφή,αν δεν την φτιάξεις,όσο και να τρέχεις τα αποτελέσματα δεν θα είναι αυτά που προσδοκάς.Λιποδιαλύτη μην πάρεις πριν φτιάξεις τα παραπάνω αλλά ΑΝ πάρεις,πολύ δυνατό είναι το Mitotropin από Gaspari(το έχω δοκιμάσει)και έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για το Lipo6.
Καλή επιτυχία:welcome:

+1 :clap::clap::clap:

Η σωστή διατροφή και αερόβια είναι μονόδρομος.

nalefas
07-05-10, 17:52
Η διατροφή μου είναι αλήθεια οτι δεν ειναι καλή και συγκεκριμένη. Συνήθως τρώω για πρωινό ένα τοστ με γαλοπούλα και κασέρι + 1 χυμό, το μεσημέρι ή μακαρόνια ή κοτόπουλο ή κόκκινο κρέας με ρύζι και σπάνια κανένα ψάρι, και το βράδυ ή δεν τρώω τίποτα,ή καμία μπανάνα ή κανένα τοστάκι πάλι. Βέβαια υπάρχουν και μέρες (1 φορά την εβδομάδα) που θα βγούμε με φίλους το βράδυ για φαγητό και θα φάω εκεί...

Δηλαδή με 15 λεπτά ποδήλατο (καθιστό) και 40 λεπτά step ή διάδρομο, είμαι εντάξει?

sTeLaKoS
07-05-10, 18:07
Η διατροφή είναι εντελώς λάθος. Ρίξε μια ματιά στα άρθρα διατροφής, φτιάξε ένα πλάνο με βάση τις ανάγκες σου και πόσταρε τη την ενότητα Διατροφή για να τη σχολιάσουμε. Με αυτή τη διατροφή δε μπορείς να κάνεις τίποτα.