PDA

Επιστροφή στο Forum : δωστε ενα χερακι νεος στον χωρο του bodybuilding



mixaliskoukaras
06-05-10, 10:31
καλη σας μερα ειμαι νεος στον χωρο θελω να παρω καποιο συμπληρωμα δεν εχω ξανα παρει ποτε ειμαι 18 χρονων 1,66 υψος 70 κιλα...δεν εχω κανει πολυ γυμναστικη παρα μονο 2 μηνες πριν 2 χρονια απο τοτε ειμαι σε παυση ...αρχιζω τωρα συστηματικα και θελω την βοηθεια σας...
οριστε και μερικες φωτο μου
επιδη δεν εχω ξανα παρει πιστευω οτι οποιοδηποτε συμππληρωμα θα πιασει στο σωμα μου για αρχη ...εχω καταληξει στην mutant pro και στην πολυβιταμινη centrum
εσεις τι λετε ειναι καλες για αρχη?

GEORGEXX1
06-05-10, 10:40
Ξεχνα τα συμπληρωματα δεν ειναι ακομα της ωρας.
Μπες καλα στην διατροφη και μετα απο ενα χρονο θα ασχοληθεις με συμπληρωματα.

Συμπληρωματα το λεει η λεξη.Εσυ σε τη διατροφη θελεις συμπληρωμα;;;

mixaliskoukaras
06-05-10, 10:43
εχεις δικιο...σε ευχαριστω!

veteran29
06-05-10, 10:48
συμφωνω με τον XXX ...εκτως αν αποφασισεις σκληρη διατροφη κ σκληρη προπονηση οποτε εδω ειμαστε και το ξανασυζηταμε...μεχρι τοτε ομως πρεπει ν μας πεισ τι τρως και πως γυμναζεσαι

mixaliskoukaras
06-05-10, 10:54
οκ παρουσιαζω την διατροφη μου αν και δεν ξερω τιποτα απο διατροφη στον τομεα της διατροφης

AGGELOS.K
06-05-10, 21:13
Μόνο και μόνο με τη σωστή διατροφή και την προπόνηση θα δείξει το σώμα σου αμέσως !!Δεν χρειάζεσαι ακόμα συμπληρώματα...μια βιταμινούλα όμως δεν θα ήταν και άσχημη όπως η cal - c - vita (και οικονομική και την δουλειά της την κάνει) αλλά και πάλι εαν τρώς τα φρούτα σου που τώρα και καλοκαιράκι είναι super δεν θα την χρειαστεις:thumbup:
Περιμένουμε την διατροφή σου

Kolorizos
06-05-10, 21:42
μονο πολυβιταμινη

Polyneikos
06-05-10, 22:16
Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν χρειαζεσαι τα συμπληρωματα..
Το θεμα είναι να συγκροτηθείς γιατί εισαι στην αρχη και να βαλεις καποια ιεραρχία σε αυτα που θες να δωσεις βαση...
Κατ΄αρχην μαθαινεις καλα τις ασκησεις και πως να προπονείσαι,,,Προγράμματα υπάρχουν άπειρα εδω μεσα,,,,
Παραλληλα κοιταζεις καποια βασικα άρθρα που εχουν να κανουν με σωστη διατροφη για μυικη αναπτυξη και αρχίζεις να φτιαχνεις το καθημερινο σου διατροφολογίο,,Ετσι σιγα σιγα θα παρεις μια σωστη σειρα,,Και θα δεις τα πρωτα αποτελεσματα,ετσι θα ξερεις ότι κανεις κατι σωστα ή ότι κατι κανεις λαθος,,,
Αν απορείς από την αρχη τι συμπληρωματα θα πρεπει να παρεις ίσως δεν καταλαβεις ποση αξία εχουν τα πρωτα 2 σε περιπτωση που εχεις αποτελεσματα γιατι θα νομίζεις ότι είναι αποτελεσμα της χ πρωτεινης και της ψ κρεατινης....
Ή παλι μπορεί να μην δεις διαφορα και να σκεφτείς ότι το ταδε συμπλήρωμα τελικα δεν είναι καλο,να παρω το επόμενο κτλ...
Εκμεταλλευτείτε τις γνωσεις που προσφερει το φόρουμ και ρουφηξτε όσες μπορείτε και μην βιαζεστε για αποτελεσματα γιατί δεν υπαρχουν μαγικα σκευασματα ή λύσεις δια μαγείας , το bbing είνια αθλημα που απαιτει προσπαθεια,ιδρώτα και πορεία για να δεις αποτελέσματα,έχει πολλες παραμετρους για να δεις αυτα που θελεις στον καθρεφτη σου γιατί αυτός είναι ο τελικός κριτης...

mixaliskoukaras
06-05-10, 22:44
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8224
εδω ειανι η διατροφη που ξεκινησα σημερα

manos_
07-05-10, 00:26
Πολυβιταμινη και whey εγω τα θεωρω συμπληρωματα που μπορουν να μπουν απο την αρχη.

Machiavelli
07-05-10, 10:29
Συμφωνώ με τον manos_. Δε δίνει κάτι παραπάνω από την διατροφή και για κανέναν δεν είναι εύκολο να τρώει 10+ ασπράδια μετά το γυμναστήριο.

mixaliskoukaras
12-05-10, 15:55
παιδια βαζω αυτες τις φωτο ν μ πειτε...κανω ΜΟΝΟ διατροφουλα 3 μερες...χωρις προπονηση λογω των πανελλαδικων ...και οχι μονο νιωθω ανετος αλλα πιο καλα στη σκεψη μου ,στο μυαλο μου αποδιδω περισσοτερο το διαβασμα
δειτε...
5 Μαιου 2010
και σημερα ....

mixaliskoukaras
12-05-10, 15:56
τι λετε?

AGGELOS.K
17-05-10, 20:29
Αυτό που λέμε είναι διάβασμα και πάλι διάβασμα!!!!!!!!! και καλη σου επιτυχία στις εξετάσεις :thumbup:

Καλός είσαι κράτησε την διατροφούλα σου καθαρή όπως την κάνεις και μην ξεχνάς τις βιταμίνες σου θα σε βοηθήσουν:toast: