PDA

Επιστροφή στο Forum : TEFAAtzi's Log!!!



TEFAAtzis
06-05-10, 16:33
Επιτελους ειπα και γω να κανω το δικο μου ημερολογιο προπονησης και διατροφης.Εχω μπει απο την Δευτερα στην γραμμωση και οπως καταλαβαινετε εχει αρχησει να κοβει λορδα αλλα δεν μασαω.Δευτερα λογω και ταξιδιου δεν εφαγα καλο πρωινο ενω το μεσημερι ειχα προπονηση με την ομαδα της σχολης και το απογευμα στηθος και μετα 35 λεπτα αεροβιο χωρισμενο σε 15 λεπτα διαδρομο και 20 λεπτα ποδηλατο.Στο πρωτελευταιο μου γευμα δεν εφαγα καθολου αμυλωδη υδατανθρακα και αντι για αυτο εβαλα σαλατα.Τριτη εφαγα πρωινο γαλα 2% με βρωμη + μιση φετα ψωμι ολικης + 1 φετα γαλοπουλα.Μετα ακολουθησε ημιτελικος αγωνας μπασκετ και αργοτερα εφαγα στην λεσχη 2 μεριδες κοτοπουλο + λιγο αρακα + μια φετα μαυρο ψωμι + λιγη σαλατα.Πριν την προπονηση πιτακι βρωμης με λιγη βρωμη και 2 φετες γαλοπουλας.Προπονηση 30 λεπτα βαρη και αλλα 25 λεπτα αεροβιο διαδρομο.Πριν το αεροβιο παντα παιρνω αμινοξεα.Μετα κλασσικα πρωτεινη με αμινοξεα και μετα απο 1 ωρα 1 τονος + 3 φετες ολικης.Προτελευταιο γευμα μια σαλατα + 1 σκουπ πρωτεινης και πριν κοιμηθω 1 γιαουρτακι 2%.Χτες πρωινο βρωμη με γαλα 2% + 1 φετα γαλοπουλα + 1 φετα ολικης + μισο σκουπ πρωτεινης.Πιο μετα επειδη ειχα και μαθημα εφαγα απο εξω μια μαυρη μπαγκετα με γαλοπουλα κοτοπουλο ντοματα και μαρουλι.Πιο μετα ενα μπισκοτο πρωτεινης.Μετα ειχα προπονηση ποδια.30 λεπτα εκανα βαρη και αλλα 35 αεροβιο ποδηλατο.Μετα κλασσικα αμινοξεα και whey.Μετα απο 1 ωρα εφαγα 1 πιτακι βρωμης με λιγη βρωμη + γαλοπουλα + κασερι με χαμηλα λιπαρα.Προτελευταιο γευμα τονος με σαλατα και πριν κοιμηθω 1 γιαουρτακι 2 %.Σημερα ειχα νωρις μαθημα και εφαγα βρωμη + γαλα 2% + 3 ασπραδια.Μετα το μαθημα εφαγα 1μιση σκουπ πρωτεινης + βρωμη.Μετα ειχαμε αγωνα τελικο(κερδισαμε;)) και μετα τον τελικο εφαγα ενα μπισκοτο πρωτεινης.Επομενο γευμα εχω στης 5 και 8α ειναι μαλλον κανα πιτακι βρωμης.Σημερα δεν εχει αεροβιο μιας και ειμαι πολυ κουρασμενος απο τον αγωνα.Αυτα:P

alekos
06-05-10, 16:52
Καλη συνεχειααα

-beba-
06-05-10, 16:53
Καλή συνέχεια και από μένα.
Αν θέλεις γράφε τα με παραγράφους. Είναι πιο εύκολο να διαβαστούν.

TEFAAtzis
06-05-10, 16:54
Σας ευχαριστω παιδια.Οκ μπεμπα

TEFAAtzis
06-05-10, 22:13
Δημητρη συγχαρητηρια για τη νικη σας.Σαν τροπαιουχος και γω με το Μαθηματικο Αθηνων το 2006,καταλαβαινω πως νιωθεις,χεχε!!! Κριμα που δεν προλαβαινα να ανεβω να ενισχυσω το Μαθηματικο,να γλιτωσει την ηττα!!:P:P
Οσον αφορα το log σου,καλη συνεχεια.Μια πρωτη παρατηρηση που θα κανω ειναι να μην κανεις αεροβια,τη μερα που εχεις και προπονηση μπασκετ.Βασικα δε χρειαζεσαι καν αεροβια απο τη στιγμη που κανεις 3-4 προπονησεις μπασκετ τη βδομαδα(συν τον αγωνα).
Απλα καθαρισε τη διατροφη σου και θα γινεις κομματια.Οχι οτι εχεις κανα προβλημα λιπους,αλλα για να φυγει και το τελευταιο λιπος!!:P

Nικο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια απλα τωρα δεν κανω προπονησεις μπασκετ και οτι καναμε το καναμε αυτη την βδομαδα πριν τους τελικους με την προπονηση και τους αγωνες!!!

TEFAAtzis
06-05-10, 22:22
Σημερα ειχα προπονηση ωμων.Στρατιωτικες πιεσεις 3 χ 10,6,8, Εκτασεις αλτηρων 3 χ 10,6,8, Εκτασεις σκυφτος 3 χ 10,6,8 σουπερσετ με πιεσεις Αρνολντ, Προβολες με τροχαλια 3 χ 10,6,8.Αεροβιο δεν εκανα γιατι ειχα αγωνα οπως προανεφερα και ημουν πολυ κουρασμενος.Μετα την προπονηση 1,5 σκουπ Whey και μετα απο 1 ωρα 200 γραμμαρια φιλετο κοτοπουλο βραστο με 3 φετες ολικης και 3 αμινοξεα

Rise above
07-05-10, 00:33
καλή αρχή tefatzi ποσο λες να την κρατήσεις την δίαιτα ?

thegravijia
07-05-10, 00:49
γραψε ρε αρχοντα .
ποσο καιρο θα κανεις διαιτα.
ποσα κιλα εισαι - υψος - λιπος.
νουμερα που σηκωνεις στις ασκησεις...

πως να σε βοηθησουμε ετσι χωρις να δινεις στοιχεια

TEFAAtzis
08-05-10, 00:50
Παιδια την διαιτα σκεφτομαι να την κρατησω για κανα 2μηνο αναλογα κιολας πως θα παει.Τεραβιγια ειμαι στο 1,89 και ζυγιζω 90 - 89 κιλα.Ποσοστο λιπους γυρω στο 15-16 %.Σημερα εκανα νυστικος αεροβια το πρωι 30 λεπτα.Το απογευμα στα χερια εκανα πρωτα δικεφαλο 3 σετ αυτοσυγκεντρωση 10-6-8 με αντιστοιχα 13-18-15 κιλα.3 σετ σφυρια παλι με τα ιδια κιλα και 3 σετ σε μια ασκηση με την τροχαλια σαν Larry Scott με 30-40-35 κιλα παλι 10-6-8 επαναληψεις.Απο τρικεφαλο ειχα εκτασεις 3 σετ 10-6-8 με 13 - 18- 15 κιλα αντιστοιχα,αναποδη λαβη 3 σετ δεν θυμαμαι εκει κιλα ακριβως,μετα γαλλικες 2 σουπερσετ με πιεσεις με κλειστη λαβη,30 κιλα στις γαλλικες και 50 στις πιεσεις με κλειστη λαβη και τελος ειχα βυθισεις 2 σετ αναμεσα απο 2 παγκους.Στο πρωτο σετ εβγαλα με 20 κιλα πανω μου 20 βυθισεις και στο αλλο με 30 κιλα πανω μου 14 επαναληψεις

TEFAAtzis
08-05-10, 22:48
Σημερα ειχα ξεκουραση.Διατροφη
Πρωι 6 κουταλιες βρωμη + 1 σκουπ Whey + 1 βιταμινη

μετα απο 3 ωρες 1 τονο + 3 φετες ολικης

μετα απο αλλες 3 ωρες 6 ασπραδια + 2 φετες γαλοπουλας + 1,μιση φετα ολικης

μετα 3 μπιφτεκια κοτοπουλο + λιγο φιλετακι κοτοπουλο + 1 φετα ολικης + 5 πιρουνιες ρυζι

τωρα θα παω να φαω φιλετο κοτοπουλο + 1 μπιφτεκι κοτοπουλο + σαλατα με 1 κουταλακι λαδι
και πριν κοιμηθω ενα γιαουρτακι 2%

sTeLaKoS
08-05-10, 23:28
Δημήτρη να σε ρωτήσω. Μου έχεις ξαναπεί για το ψωμί ολικής, από φούρνο ή έτοιμες φέτες σε συσκευασία για τόστ;

TEFAAtzis
08-05-10, 23:29
Δημήτρη να σε ρωτήσω. Μου έχεις ξαναπεί για το ψωμί ολικής, από φούρνο ή έτοιμες φέτες σε συσκευασία για τόστ;

Απο τοστ ειναι Στελαρα

sTeLaKoS
08-05-10, 23:32
Τι θρεπτική αξία έχουν; 1-2 μάρκες που τσέκαρα στο μάρκετ ήτανε τίγκα στη ζάχαρη...

Eddie
08-05-10, 23:44
Απο τοστ ειναι Στελαρα

Ρε συ,6 φετες του τοστ ειδικα σε ημερα ξεκουρασης δεν ειναι πολλες?Λιπαρα Ω δε βλεπω.

Επισης αν σου ειναι ευκολο τις προπονησεις να τις γραφεις σε στυλ πινακα,οχι στη σειρα,για να ειναι πιο ευαναγνωστα.Α,και καλη αρχη:thumbup:

TEFAAtzis
09-05-10, 14:06
Τι θρεπτική αξία έχουν; 1-2 μάρκες που τσέκαρα στο μάρκετ ήτανε τίγκα στη ζάχαρη...

Κρις κρις φετες ζωης παιρνω και μου φαινεται οτι δεν εχουν πολυ ζαχαρη τωρα αν ξερει καποιος αλλος κατι καλυτερο ας μας πει

TEFAAtzis
09-05-10, 14:08
Ρε συ,6 φετες του τοστ ειδικα σε ημερα ξεκουρασης δεν ειναι πολλες?Λιπαρα Ω δε βλεπω.

Επισης αν σου ειναι ευκολο τις προπονησεις να τις γραφεις σε στυλ πινακα,οχι στη σειρα,για να ειναι πιο ευαναγνωστα.Α,και καλη αρχη:thumbup:

Δεν τις θεωρω πολλες απο την στιγμη που στον ογκο ας πουμε ετρωγα 4 σε ενα γευμα.Λιπαρα Ω παιρνω απο το λαδι που βαζω στην σαλατα.Σε ευχαριστω:toast:

sTeLaKoS
09-05-10, 14:17
Λιπαρα Ω δε βλεπω.


Λιπαρα Ω παιρνω απο το λαδι που βαζω στην σαλατα.

Σε μέρα που δε θα φας τόνο χρειάζεσαι κάποια πηγή Ω3, το ελαιόλαδο έχει Ω9 κυρίως. 3-4 καρύδια ή λιναρόσπορο :thumbup:

TEFAAtzis
09-05-10, 14:18
Σε μέρα που δε θα φας τόνο χρειάζεσαι κάποια πηγή Ω3, το ελαιόλαδο έχει Ω9 κυρίως. 3-4 καρύδια ή λιναρόσπορο :thumbup:

Ναι σωστα Στελιο ξεχασα τον τονο τον οποιο τρωω σχεδον καθε μερα:thumbup:

Eddie
09-05-10, 18:04
Ναι σωστα Στελιο ξεχασα τον τονο τον οποιο τρωω σχεδον καθε μερα:thumbup:

Λαθος!!!1-2 τη βδομαδα.Εγω ετρωγα καθε μερα μεχρι που εμαθα για τα βαρεα μεταλλα και τις τοξινες.Προτιμησε κατι αλλο.Το ξερω ειναι φτηνο,ετοιμο με πολυ πρωτεινη και λιγες θερμιδες ΑΛΛΑ.Και γω εδω μεσα το εμαθα καπου εχει αναφερθει,αμα ψαξεις θα το βρεις.


Για τα λιπαρα οπως ειχε πει και ο Στελιος,Ω3 ειναι τα πιο ελλειπη.Ουτε τα μυγδαλα,ουτε το ελαιολαδο,ουτε το ταχινι ετσι και γω παιρνω καθε μερα 3 γρ Ω3.

thegravijia
09-05-10, 19:24
Ναι σωστα Στελιο ξεχασα τον τονο τον οποιο τρωω σχεδον καθε μερα:thumbup:
αν ειναι φρεσκος - να τον τρως και ολη την ωρα.!
αν ειναι απο κονσερβα εγω θα ελεγα να μην ξαναφας η εστω 1-2 κονσερβες τη βδομαδα!

μην ρωτησεις γιατι - κονσερβα απλα το λεει μονο του

alekos
10-05-10, 00:26
Συμφωνω..κονσερβα 1 αντε 2 φορες την εβδομαδα!φρεσκος ασυζητιτη απεριοριστα!

TEFAAtzis
10-05-10, 00:40
Που να τον βρω φρεσκο ρε παιδια???
Και εξαλου και ως φοιτητης δεν εχω και τις παρα πολλες επιλογες μεσα στη βδομαδα και ειδικα σε περιοδο γραμμωσης για φαγητα

Eddie
10-05-10, 00:52
Κατεψυγμενα ψαρια δε σε βολευουν?πχ περκα,βακαλαος..η και μια βολτα σε ψαραγορα εαν κανεις μπορεις να βρεις τσιπουρα,λαυρακι,σαρδελα κλπ και να τα βαλεις στην καταψυξη.Εγω βαζω και μπιφτεκια απο μοσχαρι αλλα τα φτιαχνει η μανα μου φυσικα.

TEFAAtzis
10-05-10, 00:54
Κατεψυγμενα ψαρια δε σε βολευουν?πχ περκα,βακαλαος..η και μια βολτα σε ψαραγορα εαν κανεις μπορεις να βρεις τσιπουρα,λαυρακι,σαρδελα κλπ και να τα βαλεις στην καταψυξη.Εγω βαζω και μπιφτεκια απο μοσχαρι αλλα τα φτιαχνει η μανα μου φυσικα.

Δεν ξερω να τα μαγυρευω:P:unsure:

Rise above
10-05-10, 01:23
και την είχα καταβρεί με τις κονσέρβες τόνου/σολωμού ειδικά από θέμα τιμής, φανταζόμουν ότι ήταν περιορισμένης ποιότητας αλλα όχι και έτσι :(:(:(

Eddie
10-05-10, 01:27
και την είχα καταβρεί με τις κονσέρβες τόνου/σολωμού ειδικά από θέμα τιμής, φανταζόμουν ότι ήταν περιορισμένης ποιότητας αλλα όχι και έτσι :(:(:(

Βασικα δεν ειμαι σιγουρος εαν τα βαρεα μεταλλα αφορουν ολες τις κονσερβες η κυριως τον τονο.Νομιζω καποιος ειχε αναφερει τον τονο επειδη ειναι μεγαλο ψαρι και υπαρχει μεγαλυετερη συγκεντρωση σε αυτον.Δεν ειμαι σιγουρος ομως.

Haris Pilton
10-05-10, 01:34
Βαρέα μέταλλα κτλ ,θα βρεθούν σε ψάρι είτε είναι σε κονσέρβα είτε όχι ,το μόνο κακό είναι οτι στην κονσέρβα υπάρχουν συντηρητικά ,κύριος στου νερού ,στην κονσέρβα με λάδι δεν είναι το ίδιο ,συντηρείται και χωρίς συντηρητικά.

sTeLaKoS
10-05-10, 12:29
Εδώ (http://www.ewg.org/tunacalculator) υπάρχει ένα εργαλείο που βάση του βάρους μας υπολογίζει πόσο τόνο μπορούμε να τρώμε άφοβα ανα βδομάδα.

Υ.Γ Τα στοιχεία είναι του FDA. Το βάρος δίνεται σε λίμπρες και ο τόνος μετριέται σε ουγκιές. Κάντε τους υπολογισμούς.

Rise above
10-05-10, 14:56
3/4 της κονσέρβας :?

TEFAAtzis
10-05-10, 21:46
Eχουμε και λεμε ξυπνημα στης 11 παρα, και αεροβια απο της 11,5- 11,35

Πρωινο 2 ασπραδια + 1 σκουπ πρωτεινη + 5 κουταλιες βρωμης

Μετα απο 3 ωρες 3 μπιφτεκια κοτοπουλο + 2 φετες γαλοπουλα + 4 κουταλιες βρωμη

45 λεπτα πριν το γυμναστηριο 1 σκουπ πρωτεινη + 5 κουταλιες βρωμη

Προπονηση
Πιεσεις μπαγκου 4 χ 10-8-6-8 με 50- 70- 80 - 64 κιλα
Βυθισεις 3 χ ........
Πουλ οβερ με αλτηρα 4 χ 10-8-6-8 με 20-25-30-20
Κρος οβερ 4 χ 10-8-6-8 με 30-35-40-30

Μετα το γυμναστηριο 1 μισι σκουπ πρωτεινης

Μετα απο μια ωρα 1 μπουτι κοτοπουλο χωρις πετσα + 1 κομματι μοσχαρι + 3 πιρουνιες μπανιες + 1 φετα ολικης

Eddie
10-05-10, 23:20
Καλα βρε θηριο,5κουταλιες βρωμη 45λεπτα pre?Εγω το βρισκω λαθος.Αν θες να την φας καντο 1.30 ωρα πιο μπροστα οχι 45'.

Rise above
10-05-10, 23:47
κάτι ξεχνάς στο μεταπροπονητικο:idea:

TEFAAtzis
11-05-10, 14:45
Καλα βρε θηριο,5κουταλιες βρωμη 45λεπτα pre?Εγω το βρισκω λαθος.Αν θες να την φας καντο 1.30 ωρα πιο μπροστα οχι 45'.

βιαζομουν ρε Eddie τι να εκανα?:unsure:

TEFAAtzis
11-05-10, 14:46
κάτι ξεχνάς στο μεταπροπονητικο:idea:

Αν εννοεις για δεξτροζη ή μαλτο χρησημοποιουσα αλλα μου τελειωσε και πρεπει να παρω ξερω

Eddie
11-05-10, 14:47
βιαζομουν ρε Eddie τι να εκανα?:unsure:

Α οκ.Δλδ δε το κανεις σε καθημερινη βαση,ε?

TEFAAtzis
11-05-10, 14:51
Α οκ.Δλδ δε το κανεις σε καθημερινη βαση,ε?

Oχι σε καμια περιπτωση,απλα χτες δεν μπορουσα να περιμενω 1,30 ωρα τρωγοντας και κατι πιο στερεο γ'αυτο προτιμησα κατι που να αποροφιεται γρηγορα οπως η Whey και η βρωμη

Eddie
11-05-10, 14:58
Oχι σε καμια περιπτωση,απλα χτες δεν μπορουσα να περιμενω 1,30 ωρα τρωγοντας και κατι πιο στερεο γ'αυτο προτιμησα κατι που να αποροφιεται γρηγορα οπως η Whey και η βρωμη

Οκ γραψε λαθος τοτε :toast:

TEFAAtzis
11-05-10, 21:26
Σημερινο προγραμμα

10 ) Πρωινο = 5 κουταλιες βρωμη + 1 σκουπ Whey + 2 ασπραδια

13.50 = 2 μεριδες κοτοπουλο χωρις πετσα + λιγο ρυζι + σαλατα αγγουρι

16.20) = 4,μιση κουταλιες βρωμη + 6 ασπραδια + 2 φετες γαλοπουλα

18.05) Προπονηση = Ελξεις 3χ..... , Ελξεις με ανοιχτη λαβη στην τροχαλια 4 χ 10-8-6-8 με 55-60-70-55 κιλα αντιστοιχα, Καθιστη κωπηλατικη 4 χ 10-8-6-8 με 55-60-70-55 κιλα αντιστοιχα, Κωπηλατικη με μπαρα 4 χ 10-8-6-8 με 50-60-70-50 κιλα αντιστοιχα
Κοιλιακοι + 30 λεπτα αεροβιο

19.30) Μεταπροπονητικο = 1 σκουπ Whey(μου τελειωσε γ'αυτο δεν εβαλα παραπανω) + 8 αμινοξεα BCAA

20.35) 1 μπουτι κοτοπουλο + μιση μπαρα πρωτεινης + 2 φετες ολικης + 3 πιρουνιες μπαμιες

Ακολουθει γευμα στης 11 παρα με 11
8 ασπραδια + σαλατα

Πριν τον υπνο 1 γιαουρτακι 2%

sTeLaKoS
11-05-10, 23:46
Εντάξει τη βλέπω τη διατροφή Μήτσο. Έχεις πολύ πράμα ακόμα να κόψεις αλλά σιγά σιγά, με το μαλακό.
Κατ'εμέ το επόμενο που πρέπει να αφαιρέσεις είναι τον υδατάνθρακα από το προ-προπονητικό σου γεύμα.

TEFAAtzis
12-05-10, 21:11
Εντάξει τη βλέπω τη διατροφή Μήτσο. Έχεις πολύ πράμα ακόμα να κόψεις αλλά σιγά σιγά, με το μαλακό.
Κατ'εμέ το επόμενο που πρέπει να αφαιρέσεις είναι τον υδατάνθρακα από το προ-προπονητικό σου γεύμα.

Μετα πως θα εχω δυναμεις για προπονηση ρε Στελιο?Απλα ελεγα να το μειωσω σιγα σιγα
Τρεχω που τρεχω και αθλουμαι και με την σχολη,8α μεινω μισος μετα αν κοψω και αυτον τον υδατανθρακα:unsure:

Eddie
12-05-10, 21:31
Μετα πως θα εχω δυναμεις για προπονηση ρε Στελιο?Απλα ελεγα να το μειωσω σιγα σιγα
Τρεχω που τρεχω και αθλουμαι και με την σχολη,8α μεινω μισος μετα αν κοψω και αυτον τον υδατανθρακα:unsure:

Χαχαχαχαχ ωραιος!!

Εμενα οι υδατανθρακες που ειμαι 105 κιλα ειναι η βρωμη το πρωι,το ρυζι το μεσημερι,ενα κουταλακι μελι P.W. και 2 σαλατες.150γρ χονδρικα.Εσυ ευτυχως εχεις πολλα να κοψεις.

Και σε δυναμη και ενεργεια δεν εχω πεσει(σχεδον) καθολου.

TEFAAtzis
12-05-10, 21:34
Χαχαχαχαχ ωραιος!!

Εμενα οι υδατανθρακες που ειμαι 105 κιλα ειναι η βρωμη το πρωι,το ρυζι το μεσημερι,ενα κουταλακι μελι P.W. και 2 σαλατες.150γρ χονδρικα.Εσυ ευτυχως εχεις πολλα να κοψεις.

Και σε δυναμη και ενεργεια δεν εχω πεσει(σχεδον) καθολου.

Eγω επεσα σε δυναμη:(.Και μενα οι υδατανθρακες πλεον ειναι απο βρωμη και κανα ρυζι αμα τυχει κανα μεσημερι.Τι αλλο να κοψω?Θα κοπω ολοκληρος στο τελος:P:shock:

Eddie
12-05-10, 21:40
Eγω επεσα σε δυναμη:(.Και μενα οι υδατανθρακες πλεον ειναι απο βρωμη και κανα ρυζι αμα τυχει κανα μεσημερι.Τι αλλο να κοψω?Θα κοπω ολοκληρος στο τελος:P:shock:

Κρεατινη παιρνεις?Πιστευω θα σε βοηθησει σχετικα με τη δυναμη.Μηπως να εβαζες καμια δεξτροζη μεταπροπονητικα?


Ασχετο.Θα σε πετυχω πουθενα το καλοκαιρι?Εγω ερχομαι Νεους Πορους,Πλαταμωνα και λιγο Αγιοκαμπο.:turtle:

TEFAAtzis
12-05-10, 21:43
Κρεατινη παιρνεις?Πιστευω θα σε βοηθησει σχετικα με τη δυναμη.Μηπως να εβαζες καμια δεξτροζη μεταπροπονητικα?


Ασχετο.Θα σε πετυχω πουθενα το καλοκαιρι?Εγω ερχομαι Νεους Πορους,Πλαταμωνα και λιγο Αγιοκαμπο.:turtle:

Κρεατινη δεν παιρνω ακομα γιατι το νιτρικο που σταματησα εδω και καμια 10μερες ειχε και λεω να κανω λιγο off.Επισης δεν ξερω αν θα παρω γιατι φοβαμαι μην με θολωσει πολυ.

Νεους Πορους,Πλαταμωνα σιγουρα μπορει να με πετυχεις γιατι Πλαταμωνα εχει σπιτι η γιαγια μου.Αγιοκαμπο εχει ενας φιλος μου και λογικα θα περασω και απο κει για λιγο:green:

beefmeup
12-05-10, 21:45
beefmeup μιας και εχεις δοκιμασει οπως λες τοσα συπληρωματα ποια θεωρεις για σενα τα καλυτερα για ογκο και γραμμωση???


υπαρχει θρεντ γιαυτο,bro;)

Eddie
12-05-10, 21:47
Κρεατινη δεν παιρνω ακομα γιατι το νιτρικο που σταματησα εδω και καμια 10μερες ειχε και λεω να κανω λιγο off.Επισης δεν ξερω αν θα παρω γιατι φοβαμαι μην με θολωσει πολυ.

Νεους Πορους,Πλαταμωνα σιγουρα μπορει να με πετυχεις γιατι Πλαταμωνα εχει σπιτι η γιαγια μου.Αγιοκαμπο εχει ενας φιλος μου και λογικα θα περασω και απο κει για λιγο:green:

Eλα ρε,ποσο να σε θολωσει σιγα!!Αμα δε σου αρεσει την κοβεις και σε μια βδομαδα τα χανεις τα υγρα.

Αμα σε δω πιστευω να σε γνωρισω:green:

beefmeup
12-05-10, 21:50
Κρεατινη δεν παιρνω ακομα γιατι το νιτρικο που σταματησα εδω και καμια 10μερες ειχε και λεω να κανω λιγο off.Επισης δεν ξερω αν θα παρω γιατι φοβαμαι μην με θολωσει πολυ.



ρε αλητη η κρεατινη ΔΕΝ θολωνει τπτ..θα μαλιασει η γλωσσα μου να..το γραφω..

η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων στο μυικο κυταρο, κ ΟΧΙ στον λιποδη υποδοριο ιστο..

τι να θολωσει???

αυτο που θολωνει ειναι οι απλοι υδατανθρακες που περνουν ολοι με το κιλο,μαζι της.

TEFAAtzis
12-05-10, 21:51
Eλα ρε,ποσο να σε θολωσει σιγα!!Αμα δε σου αρεσει την κοβεις και σε μια βδομαδα τα χανεις τα υγρα.

Αμα σε δω πιστευω να σε γνωρισω:green:

χαχαχαχα και γω,πιστευω να με γνωριζω μεχρι το καλοκαιρι αν δεν χασω αρκετο μυικο ιστο:P

Eddie
12-05-10, 21:57
χαχαχαχα και γω,πιστευω να με γνωριζω μεχρι το καλοκαιρι αν δεν χασω αρκετο μυικο ιστο:P

Χαχαχαχαχ ωραιος!!!!


Διονυση συμφωνω για τους υδατανθρακες.Περισσοτερο σαν δικαιολογια μου φαινεται παρα σαν λυση.

TEFAAtzis
12-05-10, 22:04
υπαρχει θρεντ γιαυτο,bro;)

Sorry Διονυση σε αλλο 8ρεντ ηθελα να το γραψω:shock:

TEFAAtzis
13-05-10, 22:18
Λοιπον ας γραψω και το σημερινο μου προγραμμα

11.15) 1 σκουπ Whey + 3 ασπραδια + 4 κουταλιες βρωμη

14.00) 1 τονος + 4,μιση κουταλιες βρωμης

17.45) 1 σκουπ Whey + 2 ασπραδια + 3 κουταλιες βρωμης + 1 φετα ολικης

19.00) Προπονηση
Στρατιωτικες πιεσεις 4 χ 10-8-6-8 με 20-25-25-20 κιλα αντιστοιχα, Εκτασεις αλτηρων 3 χ 10-6-8 με 13-15-13 κιλα αντιστοιχα, Εκτασεις αλτηρων σκυφτος 3 χ 10-6-8 με 5-8-5 κιλα αντιστοιχα, Οπισθολαιμιες πιεσεις 3 χ 10-6-8 με 40-45-40 κιλα αντιστοιχα
4 Bcaa Αεροβιο 30 λεπτα

20.10) 2 σκουπ Whey

21.15) 150 γραμμαρια κοτοπουλο + 1 φετα γαλοπουλας + 4 κουταλιες βρωμης

Ακολουθει γευμα στης 23.15) 4 σουβλακια κοτοπουλο + 2 φετες γαλοπουλας + σαλατα με λιγο λαδι και ξυδι

Πριν τον υπνο 1 γιαουρτακι 2%

Machiavelli
13-05-10, 22:27
Βάλε την βρώμη στο μεταπροπονητικό, από το τίποτα πολύ καλύτερα. Και γενικά στη γράμμωση από ένα σημείο και μετά αν δεν έχουμε λεφτά για κάτι πιο ιδανικό αντί για σάκχαρα το βρίσκω καλή ιδέα.

Eddie
13-05-10, 22:28
Καλησπερα!Πιστευω οτι η βρωμη στις 9και περισσευει.Επισης τα σουβλακια κοτοπουλο ειναι απο fast food?Αν ναι να τα προσεχεις γιατι δε βαζουν στηθος αλλα και μπουτια και αλλα μερη που εχουν λιπαρα.Αυτο γινεται 1ον για οικονομικους λογους καθως το στηθος ειναι πιο ακριβο και 2ον για να ειναι μαλακοτερο.

Και κατι αλλο,βαζεις τοσο υδατανθρακα ολη τη μερα και δεν εχεις στο μεταπροπονητικο που ειναι το κυριοτερο.

Κατα τ αλλα σουπερ!


Εdit:Με προλαβες μακια.Μεταπροπονητικα δε θελει υψηλο γλυκαιμικο δεικτη?Και το μελι μια χαρα ειναι.

TEFAAtzis
13-05-10, 22:36
Καλησπερα!Πιστευω οτι η βρωμη στις 9και περισσευει.Επισης τα σουβλακια κοτοπουλο ειναι απο fast food?Αν ναι να τα προσεχεις γιατι δε βαζουν στηθος αλλα και μπουτια και αλλα μερη που εχουν λιπαρα.Αυτο γινεται 1ον για οικονομικους λογους καθως το στηθος ειναι πιο ακριβο και 2ον για να ειναι μαλακοτερο.

Και κατι αλλο,βαζεις τοσο υδατανθρακα ολη τη μερα και δεν εχεις στο μεταπροπονητικο που ειναι το κυριοτερο.

Κατα τ αλλα σουπερ!


Εdit:Με προλαβες μακια.Μεταπροπονητικα δε θελει υψηλο γλυκαιμικο δεικτη?Και το μελι μια χαρα ειναι.

Και εγω ξερω οτι στο μεταπροπονητικο θελει υδατανθρακα υψηλου γλυκαιμικου δεικτη αλλα ξεχασα να παρω δεξτροζη σημερα.Την εβαλα την βρωμη στις 9 και γιατι ηταν το γευμα μετα το μεταπροπονητικο της πρωτεινης που πρεπει να αναπληρωσω γλυκογονο.Τα σουβλακια ειναι απο φαστ φουντ αλλα απο εμπειστο ατομο:green:

TEFAAtzis
13-05-10, 22:38
Βάλε την βρώμη στο μεταπροπονητικό, από το τίποτα πολύ καλύτερα. Και γενικά στη γράμμωση από ένα σημείο και μετά αν δεν έχουμε λεφτά για κάτι πιο ιδανικό αντί για σάκχαρα το βρίσκω καλή ιδέα.

Και γω πιστευω πως η βρωμη ειναι καλη ιδεα για υδατανθρακα απο τις φετες ολικης που εχουν και λιγη ζαχαριτσα

Machiavelli
13-05-10, 22:39
Εdit:Με προλαβες μακια.Μεταπροπονητικα δε θελει υψηλο γλυκαιμικο δεικτη?Και το μελι μια χαρα ειναι.
Θέλει, αλλά κάποια στιγμή τα σάκχαρα πρέπει να κόβονται κατά την γνώμη μου. Επίσης αποφεύγω το μέλι και στον όγκο, στην γράμμωση το θεωρώ απαγορευτικό.

Eddie
13-05-10, 22:39
Και γω πιστευω πως η βρωμη ειναι καλη ιδεα για υδατανθρακα απο τις φετες ολικης που εχουν και λιγη ζαχαριτσα

Αναμφισβητητα!!:thumbup:


Θέλει, αλλά κάποια στιγμή τα σάκχαρα πρέπει να κόβονται κατά την γνώμη μου. Επίσης αποφεύγω το μέλι και στον όγκο, στην γράμμωση το θεωρώ απαγορευτικό.

Και στη γραμμωση τι βαζεις μεταπροπονητικα?Η δε βαζεις καθολου υδατανθρακα..?

TEFAAtzis
13-05-10, 22:42
Θέλει, αλλά κάποια στιγμή τα σάκχαρα πρέπει να κόβονται κατά την γνώμη μου. Επίσης αποφεύγω το μέλι και στον όγκο, στην γράμμωση το θεωρώ απαγορευτικό.

Οποτε λες αν ειναι να ακολουθησω αλλες 2 βδομαδες αλλα με δεξτροζη στο μεταπροπονητικο και μετα που θα ξεκινησω και το Μιτο να την ελλατωσω η να την σταματησω εντελως απο το μεταπροπονητικο

Machiavelli
13-05-10, 22:47
Και στη γραμμωση τι βαζεις μεταπροπονητικα?Η δε βαζεις καθολου υδατανθρακα..?

Αρχικά βάζω κανονικά δεξτρόζη-μαλτοδεξτρίνη. Μέχρι την τελευταία γράμμωση όταν άρχισα να κολλάω έβαζα βρώμη, φέτος κέρδισα το Τζόκερ και βάζω waxy.
TEFAAtzis μπορείς να το δοκιμάσεις όταν δεις ότι κολλάς και να συμπεράνεις αν σου κάνει.

TEFAAtzis
13-05-10, 22:54
Αρχικά βάζω κανονικά δεξτρόζη-μαλτοδεξτρίνη. Μέχρι την τελευταία γράμμωση όταν άρχισα να κολλάω έβαζα βρώμη, φέτος κέρδισα το Τζόκερ και βάζω waxy.
TEFAAtzis μπορείς να το δοκιμάσεις όταν δεις ότι κολλάς και να συμπεράνεις αν σου κάνει.

ο Waxy τι υδατανθρακας ειναι Machiavelli και που μπορω να τον βρω?

Machiavelli
13-05-10, 22:59
Είναι χαμηλού GI(δεν είναι σάκχαρο) που υποτίθεται ότι διαπερνά ευκολότερα το στομάχι. Μόνο σε μαγαζιά με συμπληρώματα. Αυτά που παρατηρώ: με χορταίνει γρηγορότερα, πεινάω γρηγορότερα μετά και πιάνομαι λιγότερο μετά τις προπονήσεις. Απ' ότι φαίνεται θα το ξαναπροτιμήσω.

beefmeup
13-05-10, 23:01
Είναι χαμηλού GI(δεν είναι σάκχαρο) που υποτίθεται ότι διαπερνά ευκολότερα το στομάχι. Μόνο σε μαγαζιά με συμπληρώματα. Αυτά που παρατηρώ: με χορταίνει γρηγορότερα, πεινάω γρηγορότερα μετά και πιάνομαι λιγότερο μετά τις προπονήσεις. Απ' ότι φαίνεται θα το ξαναπροτιμήσω.

αυτο κ συν οτι δεν με λιγωνει οπως δεξτροζες κλπ μαζι με το σεηκ..μετα απο μιση ωρα-40 λεπτα τρωω μια χαρα..αν παρω αλλο υδατανθρακα,λες κ χω φαει παστα αισθανομαι..

TEFAAtzis
15-05-10, 01:00
Σημερινο προγραμμα

35 λεπτα αεροβα το πρωι απο της 11.20-11.55 πριν το τρεξιμο 4 BCAA μετα αλλα 4

12.15) Πρωινο 1,5 σκουπ Whey + 4 κουταλιες βρωμη

14.20) 1,5 σκουπ Whey + 4 κουταλιες βρωμη( ημουν στην σχολη για αυτο δεν μπορουσα να φαω κατι αλλο)

17.15) 7 ασπραδια + 4 κουταλιες βρωμης

18.15) Προπονηση
Αυτοσυγκεντρωση 3 χ 10-6-8 με 15-20-15 κιλα αντιστοιχα
Σφυρια 3 χ 10-6-8 με 13-18-15 κιλα αντιστοιχα
Καμψεις στην τροχαλια 3 χ 10-6-8
Εκτασεις τρικεφαλων με αλτηρες 3 χ 10-6-8 με 10-15-13 κιλα αντιστοιχα
Αναποδες πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια 3 χ 10-6-8 με 35-40-35 κιλα
Γαλλικες στην τροχαλια 3 χ 10-6-8 με 30-35-30 κιλα
Βυθισεις αναμεσα απο 2 παγκους 3 χ..........

19.15) 2 σκουπ Whey με δεξτροζη

20.00) 3,5 μπιφτεκια κοτοπουλο + 3 κουταλιες βρωμη

22.20) 2 σουβλακια κοτοπουλο + 2,5 μπιφτεκια κοτοπουλο + σαλατα με μια κουταλια λαδι

Πριν τον υπνο εχω γιαουρτακι 2%

P.S. Σημερα το πρωι που ζυγιστηκα αλλα μετα το πρωινο αεροβιο με εδειξε 85 κιλα.Μηπως δεν επρεπε να ζυγιστω αφου ετρεξα 35 λεπτα νυστικος?Υπαρχει περιπτωση οντως να εχασα 4 κιλα σε σχεδον 2 βδομαδες?Τα περισσοτερα σιγουρα νερα

thegravijia
15-05-10, 01:03
Θέλει, αλλά κάποια στιγμή τα σάκχαρα πρέπει να κόβονται κατά την γνώμη μου. Επίσης αποφεύγω το μέλι και στον όγκο, στην γράμμωση το θεωρώ απαγορευτικό.
τι προτεινεις για υδατανθρακα μετα την προπονηση στη γραμμωση?
μην μου πεις βρωμη

TEFAAtzis
15-05-10, 01:08
τι προτεινεις για υδατανθρακα μετα την προπονηση στη γραμμωση?
μην μου πεις βρωμη

μαλλον Waxy θα σου πει

Eddie
15-05-10, 01:13
μαλλον Waxy θα σου πει

Οχι μαλλον,σιγουρα.

Τεφατζη,τα 4 κιλα μπορει να σημαινουν κατι μπορει οχι.Εαν πριν τις 2βδομαδες γραμμωσης ετρωγες πολλους υδατανθρακες και τους εκοψες σιγουρα θα εφυγαν και νερα.Αν και λαθος μου,ζυγιζωμαι 2 φορες τη μερα.Σημερα πχ το πρωι νηστικος ημουν 105.00 και το απογευμα μετα απο 2 στερεα,2 ροφηματα και 2 λιτρα νερο περιπου με εδειχνε 104.00,ιδια ζυγαρια,ιδια ρουχα τα παντα.Δε ξερω τι παιζει!!

TEFAAtzis
15-05-10, 01:15
Οχι μαλλον,σιγουρα.

Τεφατζη,τα 4 κιλα μπορει να σημαινουν κατι μπορει οχι.Εαν πριν τις 2βδομαδες γραμμωσης ετρωγες πολλους υδατανθρακες και τους εκοψες σιγουρα θα εφυγαν και νερα.Αν και λαθος μου,ζυγιζωμαι 2 φορες τη μερα.Σημερα πχ το πρωι νηστικος ημουν 105.00 και το απογευμα μετα απο 2 στερεα,2 ροφηματα και 2 λιτρα νερο περιπου με εδειχνε 104.00,ιδια ζυγαρια,ιδια ρουχα τα παντα.Δε ξερω τι παιζει!!

Φιλε Eddie ισχυει οντως οτι εριχνα πριν τις 2 βδομαδες γερες μασες απο υδατανθρακα

Eddie
15-05-10, 01:18
Φιλε Eddie ισχυει οντως οτι εριχνα πριν τις 2 βδομαδες γερες μασες απο υδατανθρακα

Ε τοτε φυσιολογικο μου ακουγεται.Μη σε απασχολει.Εκτως και εαν τις επομενες 2 βδομαδες χασεις αλλα 4.Τοτε αλλαζει το πραγμα.

TEFAAtzis
15-05-10, 01:24
Ε τοτε φυσιολογικο μου ακουγεται.Μη σε απασχολει.Εκτως και εαν τις επομενες 2 βδομαδες χασεις αλλα 4.Τοτε αλλαζει το πραγμα.

Δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.Αλλιως το πολυ πολυ το καλοκαιρι αμα δεις στους Πορους καναν σκελετο να κανει βουτιες πηγαινε να του μιλησεις εγω θα'μαι:P

Eddie
15-05-10, 01:28
Δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.Αλλιως το πολυ πολυ το καλοκαιρι αμα δεις στους Πορους καναν σκελετο να κανει βουτιες πηγαινε να του μιλησεις εγω θα'μαι:P

Αχαχχαχ οχι ρε,μη μασας.Ολα καλα θα πανε:thumbup:

Machiavelli
15-05-10, 10:25
τι προτεινεις για υδατανθρακα μετα την προπονηση στη γραμμωση?
μην μου πεις βρωμη

Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου waxy. Αλλά δε μιλάω για γράμμωση που θα μας πάει στο 12%, εκεί ίσως να είναι ΟΚ τα σάκχαρα αλλά αν έχουμε στόχο κάτω από 9-10% πιστεύω πως ακόμα και βρώμη είναι καλύτερα. Και ρύζι και πατάτα, γιατί όχι, απλά η βρώμη μπαίνει και σε σέικερ εύκολα.

TEFAAtzis
15-05-10, 16:31
Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου waxy. Αλλά δε μιλάω για γράμμωση που θα μας πάει στο 12%, εκεί ίσως να είναι ΟΚ τα σάκχαρα αλλά αν έχουμε στόχο κάτω από 9-10% πιστεύω πως ακόμα και βρώμη είναι καλύτερα. Και ρύζι και πατάτα, γιατί όχι, απλά η βρώμη μπαίνει και σε σέικερ εύκολα.

Παιδια εγω χρησημοποιω αυτη τη βδομαδα βρωμη σε νερο και δεν εχω κανενα προβλημα στο να την τρωω.Ασε που μου ειναι και πιο ευκολο να ελεγχω τις ποσοτητες.Θελω να φτασω οσο το δυνατον σε λιγοτερα επιπεδα λιπους.Τωρα το αν θα ειναι 12 η 11 η 10 % δεν με νοιαζει,σημασια εχει να φαινομαι καλα στον καθρεφτη

TEFAAtzis
16-05-10, 14:35
Λοιπον
Σημερινο αεροβιο το πρωι για 35 λεπτα απο της 10.55-11.30
Πριν το αεροβιο 4 Bcaa μετα μεχρι της 11.45 Ηπια και εναμιση σκουπ πρωτεινης με 3,5 κουταλιες βρωμη

14.00) 150 γραμμαρια κοτοπουλο + σαλατα με λιγο λαδι + 1 κομματι πιτσας(ΠΡΙΝ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΠΙΤΣΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΣΕΡΙ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΙΠΕΡΙΑ ΚΑΙ ΖΥΜΗ ΟΛΙΚΗΣ ;) )

T0ny
16-05-10, 16:33
4 Bcaa

???Eksyga Mitso

TEFAAtzis
16-05-10, 16:36
???Eksyga Mitso

1ον)Γραφε ελληνικα
2ον) Τα BCAA ειναι αμινοξεα

τωρα μην ρωτησεις γιατι τα παιρνω πριν και μετα το τρεξιμο ψαξτο μονος σου:weights:

T0ny
16-05-10, 16:41
1ον)Γραφε ελληνικα
2ον) Τα BCAA ειναι αμινοξεα

τωρα μην ρωτησεις γιατι τα παιρνω πριν και μετα το τρεξιμο ψαξτο μονος σου:weights:

οπα ναι δικιο εχεις,μια γραφω φεισμπουκ μια εδω,μπερδευτικα...
και για πες για την βρωμη...καλητερα απο μελι στο μεταπροπ ε??Τουλαχιστον ετσι λεει ο μακιαβελλι

TEFAAtzis
16-05-10, 16:50
οπα ναι δικιο εχεις,μια γραφω φεισμπουκ μια εδω,μπερδευτικα...
και για πες για την βρωμη...καλητερα απο μελι στο μεταπροπ ε??Τουλαχιστον ετσι λεει ο μακιαβελλι

O Mακις λεει για waxy το οποιο ειναι υδατανθρακας καλαμποκιου
Την βρωμη την τρωω ως τον αποκλειστικο μου υδατανθρακα τωρα

Machiavelli
16-05-10, 18:37
και για πες για την βρωμη...καλητερα απο μελι στο μεταπροπ ε??Τουλαχιστον ετσι λεει ο μακιαβελλι

Από ένα σημείο και μετά στην γράμμωση λέει ο Machiavelli. Στον όγκο και στη γράμμωση σε σχετικά υψηλά επίπεδα λίπους σίγουρα τα σάκχαρα είναι καλύτερα από βρώμη. Να πάει κάποιος με κοιλίτσα ψωμάκια και τα συναφή και να λέει τρώω βρώμη μεταπροπονητικά για να μη θολώνω από σάκχαρα είναι κουλό σίγουρα.

TEFAAtzis
17-05-10, 21:42
Λοιπον μπηκα σημερα στην τριτη βδομαδα γραμμωσης

Πρωινο αεροβιο απο της 11.20 - 11.50.4 Bcaa πριν στης 11.50 αλλα 2 και επειδη εκανα και 14 λεπτα κοιλιακους αλλα 2 μετα.

12.20) 1,5 σκουπ πρωτεινης + 3,5 κουταλες βρωμης

15.30) 100 γραμμαρια κοτα + 4 ασπραδια + 3,5 κουταλιες βρωμης

18.00) 1,5 σκουπ πρωτεινης + 3,5 κουταλιες βρωμης

19.10 Προπονηση

Πιεσεις στον παγκο 4 χ 10-8-6-8 με 60-70-80-60 κιλα αντιστοιχα (επεσα και αλλο σε δυναμη), Βυθισεις 4 χ ........, Pull over 4 χ 10-8-6-8 με 20-20-25-25 κιλα αντιστοιχα , Cross over 3 χ 14-8-10 με 25-30-25 κιλα αντιστοιχα

20.00) Μεταπροπονητικο ροφημα 2 σκουπ Whey

21.00) 170 γραμμαρια κοτα + 3 κουταλιες βρωμη

Ακολουθει γευμα στης 23.00 - 23.30 6 ασπραδια + 2 φετες γαλοπουλας + σαλατα με λιγο λαδι

Πριν τον υπνο ενα γιαουρτακι 2 %

Machiavelli
17-05-10, 21:45
Τα τελευταία 2 γεύματα σου έχουν πολύ λίγη πρωτεΐνη. Πόση ώρα απέχουν;

TEFAAtzis
17-05-10, 21:46
Τα τελευταία 2 γεύματα σου έχουν πολύ λίγη πρωτεΐνη. Πόση ώρα απέχουν;

τα 6 ασπραδια με τις 2 φετες ειναι λιγη???
Το γιαουρτακι εχει γυρω στα 15 γραμμαρια παντως

Machiavelli
17-05-10, 21:53
6 ασπράδια είναι 18 και 2 φέτες γαλοπούλα πόσα γραμμάρια να είναι; 40; Είναι και τα μισά νερό αυτά, θα είναι και από κάνα σημείο γαλοπούλας που δεν έχει ζήτηση (αποκλείεται στήθος δηλαδή) πες να έχουν και 5 αυτά, 23.
15 γραμμάρια καζεΐνη για όλο τον ύπνο λίγο είναι.

TEFAAtzis
17-05-10, 21:57
6 ασπράδια είναι 18 και 2 φέτες γαλοπούλα πόσα γραμμάρια να είναι; 40; Είναι και τα μισά νερό αυτά, θα είναι και από κάνα σημείο γαλοπούλας που δεν έχει ζήτηση (αποκλείεται στήθος δηλαδή) πες να έχουν και 5 αυτά, 23.
15 γραμμάρια καζεΐνη για όλο τον ύπνο λίγο είναι.

Αντε πες τρωω κανα αβγο και καμια γαλοπουλα παραπανω η καθε φετα εχει 3,4 γραμμαρια πρωτεινης
Για πριν τον υπνο τι να κανω με την καζεινη?

Machiavelli
17-05-10, 22:04
2 γιαούρτια.

Eddie
17-05-10, 22:05
Αντε πες τρωω κανα αβγο και καμια γαλοπουλα παραπανω η καθε φετα εχει 3,4 γραμμαρια πρωτεινης
Για πριν τον υπνο τι να κανω με την καζεινη?

Μονος σου το πες.Καζεινη:thumbup:

Αλλιως 2 γιαουρτακια 0% η για πιο οικονομικα παρε μονοκιλα Ολυμπος Στραγγιστο και βαλε στο πιατο οσο θες.Εγω αυτο εχω,τρωω περιπου 200γρ και παιρνω και καζεινη.

TEFAAtzis
17-05-10, 22:05
2 γιαούρτια.

θα μπω λιγο μεσα αλλα μαλλον αυτο θα κανω.
Λεω κιολας το ενα να ειναι 0 % τι λες Μακι???

TEFAAtzis
17-05-10, 22:07
Μονος σου το πες.Καζεινη:thumbup:

Αλλιως 2 γιαουρτακια 0% η για πιο οικονομικα παρε μονοκιλα Ολυμπος Στραγγιστο και βαλε στο πιατο οσο θες.Εγω αυτο εχω,τρωω περιπου 200γρ και παιρνω και καζεινη.

μηπως εχει πολυ υδατανθρακα αυτο το Ολυμπος ρε σι Εddie???
Δεν το εχω ψαξει

beefmeup
17-05-10, 22:09
γιατι 0%τρομαρα σας??

το 2% τι εχει??
το 0%ειναι υπερβολικα επεξεργασμενο,κ η βιολογικη του αξια,οχι κ οτι καλυτερο..ασε που τα γαλακτοκομικα το θελουν το λιπαρο τους.φατα κ τα 2 με 2%..σιγα.

τι υδατανθρακα να χει το γιαουρτακι ρε συ??δεν μετραει..;)

γουτου γουτου

Machiavelli
17-05-10, 22:10
Κι εγώ 0% έτρωγα. Έτσι κι αλλιώς το 2% είναι απλώς ξινότερα.
Πάντως αν μπαίνεις μέσα οικονομικά κάνε ή αυτό που λέει ο Eddie (θα βγαίνει οικονομικότερα φαντάζομαι) ή πάρε καζεΐνη να πίνεις. Μπορεί πάντα να αντικατασταθεί με στέρεο γεύμα με σαλάτα (στη γράμμωση είναι και καλύτερα) αλλά δε ξέρω αν σου είναι πρακτικό.
beefmeup περισσότερη πρωτεΐνη, λιγότερο λίπος (που έτσι κι αλλιώς αν θέλουμε βάζουμε τα δικά μας καλά λιπαρά και δεν τρώμε το κορεσμένο). Να τα φας εσύ και να πάει η χοληστερίνη σου 500.

TEFAAtzis
17-05-10, 22:12
γιατι 0%τρομαρα σας??

το 2% τι εχει??
το 0%ειναι υπερβολικα επεξεργασμενο,κ η βιολογικη του αξια,οχι κ οτι καλυτερο..ασε που τα γαλακτοκομικα το θελουν το λιπαρο τους.φατα κ τα 2 με 2%..σιγα.

τι υδατανθρακα να χει το γιαουρτακι ρε συ??δεν μετραει..;)

γουτου γουτου

Oκ Διονυση θα το ψαξω αν και νομιζω πως τα 2 2% πρεπει να εχουν γυρω στα 8-10 γραμμαρια υδατανθρακα

GEORGEXX1
17-05-10, 22:13
TO cotatz ξεχασατε παιδια 13 πρωτεινη

TEFAAtzis
17-05-10, 22:14
TO cotatz ξεχασατε παιδια 13 πρωτεινη

Καζεινη ειναι του cotatz?

beefmeup
17-05-10, 22:16
Oκ Διονυση θα το ψαξω αν και νομιζω πως τα 2 2% πρεπει να εχουν γυρω στα 8-10 γραμμαρια υδατανθρακα

εχουν περιπου 8γρ υδατανθρακα ανα 200..
του κοτατζ,ναι.

Eddie
17-05-10, 22:18
Πηγα στο ψυγειο να δω.Εχει 4% υδατανθρακες 2% λιπαρα και 9% πρωτεινη!3.5Ευρω περιπου το κιλο.

Με 330γρ παιρνεις περιπου 30γρ πρωτεινη.

Καζεινη εγω παιρνω της reflex 900γρ 30 ευρω περιπου.

TEFAAtzis
17-05-10, 22:18
εχουν περιπου 8γρ υδατανθρακα ανα 200..
του κοτατζ,ναι.

Για πριν τον υπνο σε περιοδο γραμμωσης ειναι ενταξει λες τα 8-10 γραμμαρια υδατανθρακα?

GEORGEXX1
17-05-10, 22:18
Καζεινη ειναι του cotatz?

ο.κ μην βαρας εγω εμεινα στο προτελευταιο γευμα σαν συμπληρωμα πρωτεινης

TEFAAtzis
17-05-10, 22:19
Πηγα στο ψυγειο να δω.Εχει 4% υδατανθρακες 2% λιπαρα και 9% πρωτεινη!3.5Ευρω περιπου το κιλο.

Με 330γρ παιρνεις περιπου 30γρ πρωτεινη.

Καζεινη εγω παιρνω της reflex 900γρ 30 ευρω περιπου.

Καλο μου ακουγεται με πια πρωτη ματια:thumbup:

TEFAAtzis
17-05-10, 22:20
ο.κ μην βαρας εγω εμεινα στο προτελευταιο γευμα σαν συμπληρωμα πρωτεινης

αφου ειναι καζεινη η πρωτεινη του γιατι να μην το χρησημοποιησω ας πουμε οριν κοιμηθω?
Δεν βαραω τους ογκολαγνους αν και θα πρεπε :P

GEORGEXX1
17-05-10, 22:24
αφου ειναι καζεινη η πρωτεινη του γιατι να μην το χρησημοποιησω ας πουμε οριν κοιμηθω?
Δεν βαραω τους ογκολαγνους αν και θα πρεπε :P

και στα 200 γρ. -3.1 υδατανθρακας τωρα αν θες μην το τρως χαχαχα.

TEFAAtzis
17-05-10, 22:25
και στα 200 γρ. -3.1 υδατανθρακας τωρα αν θες μην το τρως χαχαχα.

θα το βαλω και αυτο μαλλον μες στην διατροφη μου;)

TEFAAtzis
18-05-10, 13:43
Και μια σημερινη φωτο μου μετα το πρωινο αεροβιο
http://i302.photobucket.com/albums/nn81/Lebr0n23nba/DSC00364-1.jpg
Βλεπω διαφορα στο σωμα και περα της καλης διατροφης πιστευω πως με βοηθησε πολυ και η πρωινη αεροβια που κανω 2 - 3 φορες την βδομαδα!!!

Eddie
18-05-10, 15:30
Kαι γω βλεπω διαφορα,μπραβο φιλε:thumbup:

sTeLaKoS
18-05-10, 15:42
για πιο οικονομικα παρε μονοκιλα Ολυμπος Στραγγιστο και βαλε στο πιατο οσο θες.Εγω αυτο εχω,τρωω περιπου 200γρ και παιρνω και καζεινη.


+1 :thumbup:

sTeLaKoS
18-05-10, 15:43
Μπράβο Μήτσο, κόβεις με καλούς ρυθμούς :thumbup:

TEFAAtzis
18-05-10, 22:13
Παιδια σας ευχαριστω μου δινετε πραγματικα δυναμη να συνεχισω!!!

TEFAAtzis
18-05-10, 22:23
Ας γραψω και το σημερινο μου προγραμμα

Πρωινο αεροβιο 35 λεπτων απο τις 11.25 - 12.00.4 Bcaa πριν αλλα 4 μετα.

12.30) 1,5 σκουπ Whey + 3,5 κουταλιες βρωμης

15.30) 1 τονος + 1 φετα βραστης γαλοπουλας + 3 κουταλιες βρωμης

17.40) 7 ασπραδια + 1 φετα γαλοπουλας + 3 κουταλιες βρωμης

19.10) Προπονηση
Ελξεις 3 χ ........, Κωπηλατικη 4 χ 10-8-6-8 με 50-60-70-50 κιλα αντιστοιχα,
Καθιστη κωπηλατικη 4 χ 10-8-6-8 με 55-65-75-55 κιλα αντιστοιχα, Οπισθολαιμιες ελξεις 4 χ 10-8-6-8 με 50-55-65-50 κιλα αντιστοιχα

20.00) Μεταπροπονητικο ροφημα 2 σκουπ Whey

21.30) 55 γραμμαρια βραστης πατατας + 130 γραμμαρια κοτοπουλο + 3 φετες γαλοπουλας

Ακολουθει γευμα στης 23.30 περιπου με 7-8 ασπραδια + γαλοπουλα + σαλατα με λιγο λαδι

Πριν τον υπνο γιαουρτακι 2% + τυρι cotatz

TEFAAtzis
20-05-10, 21:36
Σημερινο προγραμμα
7.15) Πρωινο περιπου 30 γραμμαρια πρωτεινης + 3 κουταλιες βρωμη

8.00 - 10.15) Μα8ημα στη σχολη

11.10) Αεροβιο 35 λεπτων με 4 Bcaa πριν και 4 μετα

12.20) 30 γραμμαρια πρωτεινης + 3 κουταλιες βρωμης

15.00) 170 γραμμαρια κοτοπουλο + 3 κουταλιες βρωμης

17.00) 7 ασπραδια + 2 κουταλιες βρωμης

18.15) Προπονηση
Εμπροσθολαιμιες στο Σμιθ 3 χ 10-6-8 με 50-56-50 κιλα αντιστοιχα, Προβολες με αλτηρες 3 χ 10-6-8 με 15-18-15 κιλα αντιστοιχα, Εκτασεις σκυφτος 3 χ 10-6-8 με 5-8-5 κιλα αντιστοιχα, Οπισθολαιμιες στο Σμιθ 3 χ 10-6-8 με 50-56-50 κιλα αντιστοιχα

19.00) Μεταπροπονητικο ροφημα
35 γραμμαρια πρωτεινης

20.30) 150 γραμμαρια κοτοπουλο + 2 φετες γαλοπουλας + 3 κουταλιες βρωμης

ακολουθει γευμα 23.00 - 23.00 8 ασπραδια + σαλατα

Πριν τον υπνο γιαουρτακι 2% + τυρι cotatz

Ξερω οτι τις Πεμπτες λογω προγραμματος της σχολης ξεφευγω απο το συνιθισμενο μου προγραμμα και κανω αναγκαστικα περισσοτερα γευματα πραγμα το οποιο με προβληματιζει αλλα τι αλλο να κανω??? :/

Eddie
20-05-10, 21:45
Να κοψεις λιγο βρωμη ρε συ.Για μενα αφου ειχες σκοπο να κανεις αεροβια στις 11+ καλο θα ηταν να μην εβαζες τη βρωμη και να επινες μονο πρωτεινη.Και μετα την αεροβια τα κλασσικα.

TEFAAtzis
20-05-10, 21:48
Να κοψεις λιγο βρωμη ρε συ.Για μενα αφου ειχες σκοπο να κανεις αεροβια στις 11+ καλο θα ηταν να μην εβαζες τη βρωμη και να επινες μονο πρωτεινη.Και μετα την αεροβια τα κλασσικα.

Φαντασου οτι ειχα ενοργανη και οτι επρεπε ολη την ωρα να κανω δυναμικες ασκησεις και επισης οτι περπατησα γυρω στο 1,5 χιλιομετρο με τα ποδια απο το σπιτι στην σχολη λογω του οτι τα λεοφορεια σημερα ειχαν απεργεια.Αν δεν εβαζα βρωμη στο πρωτο γευμα δεν θα την παλευα με τπτ...Βασικα κανονικα σημερα δεν ηταν να κανω αεροβιο αλλα τελικα το αυξησα στις 5 φορες την βδομαδα

Eddie
20-05-10, 21:52
Φαντασου οτι ειχα ενοργανη και οτι επρεπε ολη την ωρα να κανω δυναμικες ασκησεις και επισης οτι περπατησα γυρω στο 1,5 χιλιομετρο με τα ποδια απο το σπιτι στην σχολη λογω του οτι τα λεοφορεια σημερα ειχαν απεργεια.Αν δεν εβαζα βρωμη στο πρωτο γευμα δεν θα την παλευα με τπτ...Βασικα κανονικα σημερα δεν ηταν να κανω αεροβιο αλλα τελικα το αυξησα στις 5 φορες την βδομαδα


Και παλι ρε συ,κομματι δυσκολο η βρωμη που εφαγες το πρωι να σου εδωσε ενεργεια εκεινη τη στιγμη:green:

TEFAAtzis
20-05-10, 21:55
Και παλι ρε συ,κομματι δυσκολο η βρωμη που εφαγες το πρωι να σου εδωσε ενεργεια εκεινη τη στιγμη:green:

Πραγματικα δεν θα την παλευα ομως τοσες ωρες χωρις υδατανθρακα

T0ny
21-05-10, 00:20
Μητσο αυτο με την Βρωμη καλα προχωραει τελικα αποτι βλεπω ε???Ειναι καλη λυση τελικα??

TEFAAtzis
21-05-10, 15:53
Μητσο αυτο με την Βρωμη καλα προχωραει τελικα αποτι βλεπω ε???Ειναι καλη λυση τελικα??

Αν θες κατι γρηγορο και χωρις περιτες ουσιες οπως ζαχαρες ειναι οτι πρεπει.Εμενα μαρεσει κιολας.Την εχω συνηθισει Γιαννη

TEFAAtzis
22-05-10, 12:45
ας παραθεσω και εγω την αποψη μου,μιας και μου ζητηθηκε απο το φιλο δημητρη.κατα κοσμον ΤΕΕΦΑτζη:P !!
Δε βρισκω κατι κακο στο να κανεις περισσοτερα γευματα τις πεμπτες,αφου η μερα σου κρατα περισσοτερο.το κανω και γω πολλες φορες.μην φοβασαι οτι θα λιπωσεις.εισαι νεος με πολυ γρηγορο μεταβολισμο,και τις πεμπτες εχεις βεβαρημενο προγραμμα.
μονη μου ενσταση το οτι δεν τρως υδατνθρακα στο μεταπροπονητικο σου.
το πρωι σημερα καλα εκανες και εφαγες βρωμη.ηταν αρκετες ωρες πριν την αεροβια.
παντως αν κρινω απο τη φωτο σου,εισαι ηδη πολυ βελτιωμενος,πολυ γραμμβμενος!!Μπραβο σου!!!:thumbup:

Νικο σε ευχαριστω πολυ και για τις συμβουλες σου και για τα καλα σου λογια:toast:.Αν σε 7 χρονακια ειμαι περιπου σαν εσενα οπως εισαι τωρα θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος;)

TEFAAtzis
26-05-10, 01:26
Ας γραψω και το σημερινο μου προγραμμα μιας και αλαξα τοσο διατροφη οσο και προγραμμα προπονησης.

8.30) Πρωινο 30 γραμμαρια πρωτεινης + 6 κουταλιες βρωμης

μαθημα

11.40) Σουτζουκακια χωρις σαλτσα + λιγο ρυζι + λιγη σαλατα

14.25) 3 μπιφτεκια κοτοπουλο + 1 γεμιστο πιπεριας με κιμα

16.30)(στο τρενο) 1 μπαρα πρωτεινης 25 γραμμαρια

18.30) γυρω στα 180 γραμμαρια κοτας + λιγο ρυζι

21.00) Προπονηση
Σημερα ειχα χερια αν και κανονικα τα ειχα χτες με το νεο προγραμμα αλλα αφου χτες δουλεψα λιγο σπιτι στηθος εβαλα τα χερια σημερα

3 σετ 21 με 25-30-32,5 κιλα αντιστοιχα, Αυτοσυγκεντρωση 3 χ 15-10-6 με 12-15-18 κιλα αντιστοιχα, Σφυρια 3 χ 15-10-6 με 12-15-18 κιλα αντιστοιχα, Αναποδη λαβη 3 χ 15-10-10 με 25 κιλα αντιστοιχα

Πιεσεις τροχαλιας με το ενα χερι 3 χ 15-10-6 δεν θυμαμαι ακριβως κιλα,Πιεσεις αναποδης λαβης με δυο χερια 3 χ 15-10-6 με 22,5 - 30- 32,5 κιλα αντιστοιχα,Καμψεις τρικεφαλων με αλτηρες 3 χ 15-10-6 με 12-15-15 κιλα αντιστοιχα,Βυθισεις σε 2 παγκους 3 χ ..... με 30-35-20 και κιλα πανω μου

22.10) Μεταπροπονητικο δοκιμασα κρεατινη της size on απο ενα φακελακι που ειχα στα χερια μου και στης 22.30) Ηπια την πρωτεινη μου

23.20) 4 μπιφτεκια κοτοπουλο + πολυ λιγο ρυζι + σαλατα

Πριν τον υπνο 1,5γ γιαουρτακι 2%

TEFAAtzis
28-05-10, 14:39
Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το λογκ μου,ας ποσταρω μια προχτεσινη φωτο με το τελος της γραμμωσης!!!

http://i302.photobucket.com/albums/nn81/Lebr0n23nba/DSC00379.jpg

Eddie
28-05-10, 15:39
Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με το λογκ μου,ας ποσταρω μια προχτεσινη φωτο με το τελος της γραμμωσης!!!

http://i302.photobucket.com/albums/nn81/Lebr0n23nba/DSC00379.jpg

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ρε Μητσο,μας δουλευεις?Πολυ καλος!!!

Κοιτα μην αρχισεις τη σαβουρα και ψαχνεις τους κοιλιακους μετα!

thegravijia
28-05-10, 15:47
ποσα κιλα εισαι ?
τι ποσοστο λιπους λες πωςεχεις?

πολυ καλος!

TEFAAtzis
28-05-10, 15:53
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ρε Μητσο,μας δουλευεις?Πολυ καλος!!!

Κοιτα μην αρχισεις τη σαβουρα και ψαχνεις τους κοιλιακους μετα!

Σε ευχαριστω Βασιλη.Δεν συνηθιζω να πολυσαβουριαζω αλλα αυτο θελω και γω να το διατηρησω οσο μπορω,εχασα ποντους σιγουρα και απο την μεση και απο τους μηρους και σιγα σιγα θα μπω και στον ογκο!!!Δεν ειμαι και ολοστεγνος αλλα θελω να πιστευω πως εχω πεσει γυρω στο 14-13 %

TEFAAtzis
28-05-10, 15:54
ποσα κιλα εισαι ?
τι ποσοστο λιπους λες πωςεχεις?

πολυ καλος!

αυτη τη στιγμη Βιγια ειμαι νηστικος το πρωι στα 83,με 1,89-1,90 υψος!!!
Για λιπος πρεπει να ειμαι γυρω στο 14-13%.Καπου τοσο υπολογιζω με το ματι,ισως και λιγο παραπανω ισως και λιγο λιγοτερο!!!

thegravijia
28-05-10, 15:56
αυτη τη στιγμη Βιγια ειμαι νηστικος το πρωι στα 83,με 1,89-1,90 υψος!!!
Για λιπος πρεπει να ειμαι γυρω στο 14-13%.Καπου τοσο υπολογιζω με το ματι,ισως και λιγο παραπανω ισως και λιγο λιγοτερο!!!
πολυ καλος..αρχινα φαι τωρα!
αν και νομιζω πιο κατω εισαι σε λιπος

TEFAAtzis
28-05-10, 15:58
πολυ καλος..αρχινα φαι τωρα!
αν και νομιζω πιο κατω εισαι σε λιπος

Μακαρι.Αυτο το καιρο ειμαι σε ισοθερμιδικη με μια μικρη ισως υπερθερμιδικη διατροφη.Κανω αεροβιο 2 το πολυ 3 φορες την βδομαδα το πρωι.Φουλ ογκος απο πιο μετα!!!

sTeLaKoS
28-05-10, 16:53
πολυ καλος..αρχινα φαι τωρα!
αν και νομιζω πιο κατω εισαι σε λιπος


+1

Μπράβο Μήτσο, πολύ καλός!

TEFAAtzis
28-05-10, 17:43
Σας ευχαριστω παιδια.Πριν μπω για τα καλα στον ογκο θα παω να κανω μια λιπομετρηση για να μαθω ακριβως ποσο λιπος εχω!!!

beefmeup
28-05-10, 21:07
μητσακο εισαι σουπερ:thumbup::thumbup::thumbup:

TEFAAtzis
28-05-10, 22:00
Να στε καλα παιδια.Το καλο ειναι οτι δεν εχασα ιδιαιτερα απο μυες ασχετα αν σε αυτες τις 3 βδομαδες υπερεβαλα με την γραμμωση κανοντας λαθη,αλλα απο τα λαθη μαθαινουμε και γινομαστε καλυτεροι γιατι κανεις δεν ειναι τελειος!!!

Νικο αυτο το καιρο ακολουθω την τακτικη σου.Νομιζω οτι εσυ το εκανες αυτο αν θυμαμαι καλα.Δηλαδη κανω μια ισοθερμιδικη με ελαφρια υπερθερμιδικη διατροφη προσεχοντας πολυ την ποιοτητα της τροφης και 2-3 φορες αεροβιο τα πρωινα νυστικος!!!

GEORGEXX1
28-05-10, 22:32
Δημητρη συγχαρητηρια και απο μενα,εκανες φοβερη δουλεια στο σωμα σου.
Οπως λεν και τα παιδια εισαι σιγουρα κατω απο 13.

Καλη επιτυχια στους στοχους σου.

TEFAAtzis
28-05-10, 22:56
Δημητρη συγχαρητηρια και απο μενα,εκανες φοβερη δουλεια στο σωμα σου.
Οπως λεν και τα παιδια εισαι σιγουρα κατω απο 13.

Καλη επιτυχια στους στοχους σου.

Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο.Απο τα μεσα Ιουλιου με βλεπω για φουλ ογκο!!!
:toast:;)

TEFAAtzis
29-05-10, 20:31
Ας γραψω και το χτεσινο μου προγραμμα.

11.30-11.55 πρωινο αεροβιο 25 λεπτα μετα 4 αμινιξεα οπως και 4 πριν

12.10) 8 ασπραδια + 7 κουταλιες βρωμης

15.00) 3 μπεφτεκια κοτοπουλο + λιγα μακαρονια με σαλτσα ντοματας χωρις λαδη + 1 φετα γαλοπουλας

18.00) 1 τονος + λιγα μακαρονια

20.15) Προπονηση(Πλατη)
Ελξεις στο μονοζυγο 2 χ ........, Αρσεις θανατου 4 χ 15-10-8-6 με 50-60-70-80 κιλα αντιστοιχα, Καθιστη Κωπηλατικη 4 χ 15-10-8-6 με 50-60-70-75 κιλα αντιστοιχα, Κωπηλατικη με αλτηρα 4 χ 15-10-8-6 με 15-18-22-25 κιλα αντιστοιχα, Οπισθολαιμιες ελξεις 4 χ 15-10-8-6 με 50-55-60-65 κιλα αντιστοιχα

21.15) Μπαρα πρωτεινης 30 γραμμαριων

22.30) φιλετακι κοτοπουλο με μανηταρια,κρεμυδι και πιπεριες + 1 μεγαλο κομματι σπιτικης πιτσας με φετα,κρεμυδι,μανηταρια,πιπεριες

01.30) 1 γιαουρτακι 2% + λιγο τυρι κοτατζ

TEFAAtzis
04-06-10, 22:54
Ας γραψω μετα απο καιρο και το σημερινο μου προγραμμα

27 λεπτα αεροβιο απο της 11.10 - 11.37. 4 αμινοξεα πριν 4 μετα

12.00 ) 30 γραμμαρια πρωτεινης + 7,5 κουταλιες βρωμης

14.00) 1 μαυρη μπαγκετα με τονο ντοματα ελιες

16.50) 20 γραμμαρια Γουεη + 1 τοστ με μαυρο ψωμι και γαλοπουλα + 2 κουταλιες βρωμης

19.00) Προπονηση
Πιεσεις παγκου 4 χ 15-10-8-6 με 60-70-80-90 κιλα αντιστοιχα, Πιεσεις επικληνη 4 χ 15-10-8-6 με 54-60-65-67 κιλα αντιστοιχα,ανοιγματα με αλτηρες με 4 χ 15-10-8-6 - με 15κιλα-20κιλα-25κιλα αντιστοιχα,πουλ οβερ 3-χ 15-10-6 με 15-20-25 κιλα αντιστοιχα,κρος οβερ 3 χ 15-10-6

20.00) 1 σοκολατα τουιξ την μια οχι και τις 2 + 30 γραμμαρια Γουεη

21.00) 190 γραμμαρια κοτα + 8,5 κουταλιες βρωμης

TEFAAtzis
11-06-10, 23:19
Ας γραψω μετα απο λιγο καιρο(αφου κανεις δεν ασχολειται με το λογκ μου :()

11.00) 30 γραμμαρια πρωτεινης + 8 κουταλιες βρωμης + 1 φετα ολικης

14.00) 4 μπιφτεκια κοτοπουλο + ρυζι

17.00) μια μαυρη μπαγκετα με τονο,μαρουλι,ελιες,ντοματα

19.00) Προπονηση στηθος

Πιεσεις μπαρας στον οριζοντιο = 4 χ 15-10-8-6 με 60-70-80-90 κιλα αντιστοιχα, Πιεσεις επικληνη = 4 χ 15-10-8-6 με 60-70-80-84 κιλα αντιστοιχα, Ανοιγματα με αλτηρες 4 χ 15-10-8-6 με 15-18-20-20 κιλα αντιστοιχα, Κρος οβερ 2 προς τα πανω,2 προς τα κατω

20.00) 4 κοματια σοκολατας
20.20) 35 γραμμαρια πρωτεινης

21.10) 1,5 μπιφτεκι κοτοπουλο + λιγο φιλετο κοτοπουλο + λιγο μοσχαρι + πατατες βραστες + 1 φετα ολικης

επομενο γευμα στης 23.40) φιλετο κοτοπουλο + σαλατα

πριν τον υπνο γιαουρτακι 2% + λιγο κοτατατζ

Eddie
11-06-10, 23:25
Ει,μη κλαιγεσαι!!!Για να μη γραφει κανεις σημαινει οτι ολα πανε καλα;)

Λοιπον,30 γρ πρωτεινη το πρωι ειναι λιγο.30γρ το σκουπ δλδ 23-25γρ πρωτεινης.Βαλε μισο σκουπ ακομα.

Επισης,πολυ κοτοπουλο ρε Μητσο:shock:
Για σηκω απ την καρεκλα και δες μηπως υπαρχει κανενα αυγο:P :P :P :P :P :P :P

TEFAAtzis
11-06-10, 23:43
Ει,μη κλαιγεσαι!!!Για να μη γραφει κανεις σημαινει οτι ολα πανε καλα;)

Λοιπον,30 γρ πρωτεινη το πρωι ειναι λιγο.30γρ το σκουπ δλδ 23-25γρ πρωτεινης.Βαλε μισο σκουπ ακομα.

Επισης,πολυ κοτοπουλο ρε Μητσο:shock:
Για σηκω απ την καρεκλα και δες μηπως υπαρχει κανενα αυγο:P :P :P :P :P :P :P

Oχι Βασιλη το σκουπ εχει 20 και βαζω 1,5 σκουπ δηλαδη 30 γραμμαρια.Οσο για τα κοτοπουλα ειμαι τυχερος γιατι ηρθε δεμα με φαγητα απο το σπιτι οποτε θα εχω να τρωω καλα 3 μερες τωρα;)

ellaki
13-06-10, 02:15
εμενα η σοκολατα μ αρεσε!!! :toast: :toast:

Ramrod
13-06-10, 03:59
Γιατί τρως τη σοκολάτα και μετά απο 20' το ρόφημα πρωτεϊνης? Δεν είναι καλύτερα να τα καταβροχθίζεις την ίδια στιγμή?

TEFAAtzis
13-06-10, 04:01
εμενα η σοκολατα μ αρεσε!!! :toast: :toast:

ε καλα εσενα τι θα σε εκανε???:P

TEFAAtzis
13-06-10, 04:04
Γιατί τρως τη σοκολάτα και μετά απο 20' το ρόφημα πρωτεϊνης? Δεν είναι καλύτερα να τα καταβροχθίζεις την ίδια στιγμή?

Την τρωω κατευθειαν για να μου ανεβασει την ινσουλινη και μετα απο λιγη ωρα που θα εχει ψιλοαποροφηθει γιατι δεν τρωω και πολυ,χτυπαω και την πρωτεινουλα μου

Ramrod
13-06-10, 04:08
Την τρωω κατευθειαν για να μου ανεβασει την ινσουλινη και μετα απο λιγη ωρα που θα εχει ψιλοαποροφηθει γιατι δεν τρωω και πολυ,χτυπαω και την πρωτεινουλα μου

Άρα θεωρείς καλύτερο να λαμβάνουμε τον υδατάνθρακα λίγο πριν την πρωτεϊνη και όχι ταυτόχρονα...

TEFAAtzis
13-06-10, 04:15
Άρα θεωρείς καλύτερο να λαμβάνουμε τον υδατάνθρακα λίγο πριν την πρωτεϊνη και όχι ταυτόχρονα...

ναι εννοειται :thumbup:

TEFAAtzis
23-06-10, 23:00
10.30) 27 γραμμαρια whey + 100 γραμμαρια βρωμης

13.15) 20 γραμμαρια whey + 1 τοστ με μαυρο ψωμι και διπλη γαλοπουλα + 50 γραμμαρια βρωμης

15.30) ενα κομματι lemon pie απλα τα σπαει

16.40) 27 γραμμαρια whey + 80 γραμμαρια βρωμης

17.45) καφες σκετος

18.55) Γυμναστηριο(Ωμοι)
Εμπροσθολαιμιες στο Σμιθ = 3 χ 15-10-6 , Οπισθολαιμιες στο Σμιθ = 3 χ 15-10-6 , Προτασεις εναλαξ καθιστος = 3 χ 15-10-6 , Ορθια Κωπηλατικη = 3 χ 15-10-6 , Σουπερ σετ πιεσεις μπαρας σκυφτος με σκυφτες εκτασεις αλτηρων

20.00 - 20.30) 1 κεκακι φραουλας + 35 γραμμαρια πρωτεινης

22.00) 20 γραμμαρια κοτα + 1 μπιφτεκι κοτοπουλο + 3,5 φετες ολικης

23.40) εχει βραδινο cheat meal σημερα με πιτσα

Πριν τον υπνο 200 γραμμαρια 2% γιαουρτακι

thegravijia
23-06-10, 23:32
15.30) ενα κομματι lemon pie απλα τα σπαει



20.00 - 20.30) 1 κεκακι φραουλαςι
τι ειναι αυτα ??

TEFAAtzis
24-06-10, 00:09
τι ειναι αυτα ??

το κομματακι κεικ ειναι για να μου ανεβασει την ινσουλινη και να πιω μετα την πρωτεινη.Το κομματι lemon pie ηταν δωρο και απλα δεν ηθελα να φανω αγενης και το φαγα:green:

T0ny
24-06-10, 00:26
Αυτο που παιζεις με την ινσουλινη στο μεταπροπ μουχει κινησει το ενδιαφερον!!!

TEFAAtzis
24-06-10, 00:29
Αυτο που παιζεις με την ινσουλινη στο μεταπροπ μουχει κινησει το ενδιαφερον!!!

Γιατι ρε???Ειναι ο απλος υδατανθρακας που λεμε οτι πρεπει να τρωμε.Διαβασε το μεταπροπονητικο αρθρο του Boss και θα καταλαβεις

T0ny
24-06-10, 00:39
Ναι αλλα το κανεις με κεικ και αποτι ειδα μια φορα και με σοκολατα!!!Γιαυτο τα βρισκω πολυ καλα για να ειναι αληθηνα τετοια γευματακια!!!

TEFAAtzis
24-06-10, 00:47
Ναι αλλα το κανεις με κεικ και αποτι ειδα μια φορα και με σοκολατα!!!Γιαυτο τα βρισκω πολυ καλα για να ειναι αληθηνα τετοια γευματακια!!!

μα δεν ειναι γευμα κανονικο,ειναι το μεταπροπονητικο που ουστιαστικα ειναι απλος υδαταθρακας ο οποιος ανεβαζει την ινσουλινη.Ολα αυτα που τρωω ειτε η σοκολατα η λιγη ειτε ενα κομματι μικρο κεικ εχουν ζαχαρη δλδ απλο υδατανθρακα που ανεβαζει γρηγορα την ινσουλινη.Απλα επειδη δεν εχω δεξτροζη τωρα για αυτο τρωω αυτα

T0ny
24-06-10, 00:53
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ οκ σου λειπει δεχτροζη...ε πες το ρε μιτσο και με τρελανες!!!Μια σοκολατα μια κεηκ!!!Ωραια λυθικε το θεμα!!

TEFAAtzis
24-06-10, 01:10
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ οκ σου λειπει δεχτροζη...ε πες το ρε μιτσο και με τρελανες!!!Μια σοκολατα μια κεηκ!!!Ωραια λυθικε το θεμα!!

ε ναι ρε,τι εχουν και τα 2 αμα το σκεφτεις λιγο???Ζαχαρη
Ε για αυτο τα τρωω

thegravijia
24-06-10, 01:11
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ οκ σου λειπει δεχτροζη...ε πες το ρε μιτσο και με τρελανες!!!Μια σοκολατα μια κεηκ!!!Ωραια λυθικε το θεμα!!
γιατι σε χαλαει καποιο γλυκο μεταπροπονητικα?

δηλ τι νομιζεις οτι ειναι η δεξτροζη?

T0ny
24-06-10, 01:16
Δε ξερω για γλυκο μετα την προπο εγω κανα μελι που κ που αλλα για πουτιγκα και μιλφει και τετοια δεν τοχω σκεφτει ποτε.

TEFAAtzis
24-06-10, 01:17
Δε ξερω για γλυκο μετα την προπο εγω κανα μελι που κ που αλλα για πουτιγκα και μιλφει και τετοια δεν τοχω σκεφτει ποτε.

ισα ισα ειναι ισως η ωρα που ενα τετοιο γλυκο ειναι πιο χρησιμο απο ποτε!!!

T0ny
24-06-10, 01:20
ισα ισα ειναι ισως η ωρα που ενα τετοιο γλυκο ειναι πιο χρησιμο απο ποτε!!!

Οκ απλα θα τοχω και αυτο στα υποψειν!!!Με μετρο παντα..

TEFAAtzis
24-06-10, 01:23
Οκ απλα θα τοχω και αυτο στα υποψειν!!!Με μετρο παντα..

ε ναι δεν θα παρεις και ολο το κουτι με το μιλφειγ και θα αρχησεις να το τρως

TEFAAtzis
31-07-10, 00:08
Aς γραψω μετα απο καναν μηνα και γω στο λογκ μου γιατι πολυ το παραμελησα.Το προγραμμα σημερα ειχε πισω δελτοειδης - τρικεφαλα

Πισω δελτοειδης = Εκτασεις ξαπλωτος στα πλαγια(εκτασεις Arnold) = 3 χ 12-8-6,
Κωπηλατικη αλτηρων ξαπλωτος = 3 χ 12-8-6
Τρικεφαλος = Εκτασεις στη τροχαλια = 3 χ 12-8-6 superset με εκτασεις με αλτηρα πισω απο το κεφαλι, Εκτασεις στην τροχαλια αναποδη λαβη ενα ενα χερι = 3 χ 12-8-6, Γαλλικες εκτασεις στην τροχαλια = 3 χ 12-8-6, Πιεσεις με κλειστη λαβη = 3 χ 12-8-(το τελευταιο σετ ηταν drop set)

TEFAAtzis
02-08-10, 23:48
Σημερινο προγραμμα!!!
Στηθος - Δικεφαλα

Πιεσεις επικληνη = 3 χ 12-8-6, Πιεσεις οριζοντιου = 3 χ 12-8-6, Flyes τροχαλιας = 2 χ 12-6 σουπερσετ με κρος οβερ αλτηρων, Πεκ Ντεκ = 2 χ 12-6 σουπερσετ με κρος οβερ αλτηρων
Καμψεις στο Λαρρυ Σκοττ = 3 χ 12-8-8(το τελαυταιο σετ μονο αρνητικη),
Καμψεις μπαρας ορθιος = 3 χ 12-8-6 (παλι το τελευταιο σετ μονο αρνητικη),
Καμψεις στον επικληνη = 2 χ...... σουπερσετ με καμψεις σφυρια

thegravijia
02-08-10, 23:52
γραψε κιλα !

TEFAAtzis
02-08-10, 23:58
γραψε κιλα !

Εχεις δικιο,Λοιπον επικληνη ειχα 65-80-90, Οριζοντιο 60-80-85, Flyes 20-30 και στο σουπερσετ 12 κιλους αλτηρες, Πεκ Ντεκ 50-60 και στο σουπερσετ παλι 12κιλους.
Λαρρυ Σκοττ 30-35-35, Ορθιος 30-35-40, Και Επικληνη με 12κιλους και το σουπερσετ σφυρια παλι με τα 12.Δεν ξερω αν οφειλοταν και στο νιτρικο ή στις αρνητικες που εκανα πρωτη φορα αλλα πρωτη φορα ενιωθα μετα την προπονηση τους δικεφαλους τοσο γεματους με αιμα,πολυ πρηξιμο

GEORGEXX1
03-08-10, 00:06
τζιμ σε τρελα κεφια σε βρισκω.Μεγαλη προοδο.

TEFAAtzis
03-08-10, 00:09
καλα ειναι ρε Γιωργο.Εσυ πως πας???Κανονισε μολις ερθω απο τελη του μηνα Σαλονικα να κανονισουμε καμια προπονηση ;)

GEORGEXX1
03-08-10, 00:11
οποτε θελεις παληκαρι μου,τωρα που οργανωθηκα καλυτερα τυφλα να χει το γυμναστηριο.

TEFAAtzis
03-08-10, 00:22
οποτε θελεις παληκαρι μου,τωρα που οργανωθηκα καλυτερα τυφλα να χει το γυμναστηριο.

σου εστειλα αιτημα στο msn

GEORGEXX1
03-08-10, 00:38
σου εστειλα αιτημα στο msn

Tο πηρα δημητρη.

TEFAAtzis
13-08-10, 23:35
Πισω ωμοι τρικεφαλοι σημερα

Πισω ωμοι - εκτασεις Arnold = 2 x 12-6 με 7 και 9 κιλα αντιστοιχα, Οπισθολαιμιες πιεσεις στο Σμιθ = 3 χ 12-8-6 με 60-63-65 κιλα αντιστοιχα
Τρικεφαλος = Γαλλικες με μπαρα superset με πιεσεις τροχαλιας, Αναποδη λαβη ενα ενα χερι = 3 χ 12-8-6 με 10-12,5-12,5 κιλα αντιστοιχα(τελευταιο σετ αρνητικες)
Πιεσεις κλειστη λαβη = 2 χ 12-6 με 60-80 κιλα αντιστοιχα,Βυθισεις = 3 χ...... με 30 κιλα πανω στο πρωτο και στο δευτερο σετ και στο 3ο χωρις κιλα με παρα πολυ αργη την αρνητικη

TEFAAtzis
17-08-10, 15:14
Στηθος - Δικεφαλοι χτες

Στηθος = Πιεσεις επικληνη = 3 χ 12-8-6 με 60-80-93 κιλα(ρεκορ ;)), Πιεσεις οριζοντιου = 3 χ 12-8-6 με 63-83-93 κιλα, Κρος οβερ αλτηρων = 2 χ 12-6 με 12 και 15κιλους, Flyes τροχαλιας ξαπλωτος = 3 χ 12-8-6 με 12-12-15 κιλα στο καθε χερι,
Δικεφαλος = Καμψεις στο Λαρρυ Σκοττ = 3 χ 12-8-6(τελευταιο σετ με αρνητικες) με 35-40-45 κιλα αντιστοιχα, Καμψεις μπαρας ορθιος = 3 χ 12-8-6(τελευταιο παλι με αρνητικες) με 35-40-45 κιλα αντιστοιχα,Καμψεις αλτηρων στον επικληνη σουπερσετ με σφυρια = 3 χ........ με 12κιλους και 15κιλους αλτηρες

manos_
20-08-10, 18:52
Μπραβο ρε φρανκ καλα πας μην μου το ξαναγυρισεις στην φλωρο γραμμωση βαλε κρεας πανω σου.

TEFAAtzis
20-08-10, 19:57
Μπραβο ρε φρανκ καλα πας μην μου το ξαναγυρισεις στην φλωρο γραμμωση βαλε κρεας πανω σου.

χα0χα0χα0χα0 οχι ρε τωρα φουλ ογκος!!!:toast:;)

TEFAAtzis
27-09-10, 23:48
Γραφω μετα απο κανα μηνα.Ειχα μια βδομαδα ρεπο και τις τελευταιες 3 μερες ημουν λιγο αρρωστος.Λοιπον εχουμε και λεμε,σημερα το προγραμμα ειχε χερια

Δικεφαλος
Καμψεις μπαρας ορθιος = 3 χ 12-8-6(αρνητικη) με 34-40-40 κιλα,
Καμψεις αλτηρων στον επικληνη = 3 χ 10-8-8 με 20-26-26 κιλα,
Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης στην τροχαλια = 2 χ 10-6 με 30-40 κιλα

Τρικεφαλος
Πιεσεις προς τα κατω ενα ενα χερι = 3 χ 12-10-6(αρνητικη) με 20-25-30 κιλα, Πιεσεις αναποδη λαβη ενα ενα χερι = 3 χ 12-10-6(αρνητικη) με 20-25-25 κιλα,
Πιεσεις κλειστη λαβη = 3 χ 12-8-7(αρνητικη) με 64-74-74 κιλα + στο τελευταιο σετ superset γαλλικες στην τροχαλια

Διαρκεια προπονησης περιπου 50 λεπτα

TEFAAtzis
07-03-12, 22:34
Mετα απο πολυ καιρο ας ξαναγραψω μερικα πραγματα στο log μου.

12.40) 60 γρ ρυζι + 30 γρ κοτατζ απο χτες + 1 μικρο μπιφτεκι μοσχαρισιο 50 γρ + 1 σκουπ πρωτεινης πολλων πηγων+ μια κουταλια της σουπας σισαμελαιο

3.30) 50 γρ βρωμης σε νερο + 160 γρ μοσχαρισια μπιφτεκια + 1 κουταλια μαγιονεζα light με ω-3

6.40) Προπονηση - Πλατη-Τραπεζια
1)Ελξεις εμπροσθολαιμιες στο μονοζυγο 3 χ 10-8-rest pause(8-5-3) με 65-70-70 κιλα αντιστοιχα
2)Κωπηλατικη καθιστος κλειστη λαβη 3 χ 10-8-rest pause(8-5-3) με 70-75-75 κιλα αντιστοιχα
3)Αρσεις θανατου 3 χ 10-8-rest pause (8-4) με 90-95 κιλα αντιστοιχα
4)Κωπηλατικη τ λαβη στο μηχανημα 2 x 10-8 με 70-75 κιλα αντιστοιχα
5)Ραχιαιοι στη ρωμαικη καρεκλα χωρις επιπροσθετο βαρος 2 χ 15
6)1 σετ επειδη ημουν πιασμενος απιστευτα στον αυχενα και με τραβηξε ανασηκωσεις αλτηρων για τραπεζια

7.45) Γευμα(Δεν ηπια πρωτεινη ροφημα εφαγα κατευθειαν σχεδον)
80 γρ βρωμης σε νερο + 160 γρ μοσχαρισια μπιφτεκια + 1 μικρη κουταλια μαγιονεζα + μιση κουταλια της σουπας σισαμελαιο

10) θα φαω 2 αυγα + 1 σκουπ πρωτεινης πολλων πηγων + 50 γρ βρωμης

1.30) 200 γρ κοτατζ 2% + μιση κουταλια σισαμελαιο + 1 αυγο

CapoFighter
08-03-12, 00:03
Mετα απο πολυ καιρο ας ξαναγραψω μερικα πραγματα στο log μου.

12.40) 60 γρ ρυζι + 30 γρ κοτατζ απο χτες + 1 μικρο μπιφτεκι μοσχαρισιο 50 γρ + 1 σκουπ πρωτεινης πολλων πηγων+ μια κουταλια της σουπας σισαμελαιο

3.30) 50 γρ βρωμης σε νερο + 160 γρ μοσχαρισια μπιφτεκια + 1 κουταλια μαγιονεζα light με ω-3

6.40) Προπονηση - Πλατη-Τραπεζια
1)Ελξεις εμπροσθολαιμιες στο μονοζυγο 3 χ 10-8-rest pause(8-5-3) με 65-70-70 κιλα αντιστοιχα
2)Κωπηλατικη καθιστος κλειστη λαβη 3 χ 10-8-rest pause(8-5-3) με 70-75-75 κιλα αντιστοιχα
3)Αρσεις θανατου 3 χ 10-8-rest pause (8-4) με 90-95 κιλα αντιστοιχα
4)Κωπηλατικη τ λαβη στο μηχανημα 2 x 10-8 με 70-75 κιλα αντιστοιχα
5)Ραχιαιοι στη ρωμαικη καρεκλα χωρις επιπροσθετο βαρος 2 χ 15
6)1 σετ επειδη ημουν πιασμενος απιστευτα στον αυχενα και με τραβηξε ανασηκωσεις αλτηρων για τραπεζια

7.45) Γευμα(Δεν ηπια πρωτεινη ροφημα εφαγα κατευθειαν σχεδον)
80 γρ βρωμης σε νερο + 160 γρ μοσχαρισια μπιφτεκια + 1 μικρη κουταλια μαγιονεζα + μιση κουταλια της σουπας σισαμελαιο

10) θα φαω 2 αυγα + 1 σκουπ πρωτεινης πολλων πηγων + 50 γρ βρωμης

1.30) 200 γρ κοτατζ 2% + μιση κουταλια σισαμελαιο + 1 αυγο

Teffatzis :green: γιατι μονο σισαμελαιο και καθολου ελαιολαδο. Παιζε με αυτα τα δυο, εκτος αν εχεις λογο που το κανεις...

Κατα τα αλλα μαρεσει η διατροφη σου...!!!Keep working

TEFAAtzis
08-03-12, 00:23
Teffatzis :green: γιατι μονο σισαμελαιο και καθολου ελαιολαδο. Παιζε με αυτα τα δυο, εκτος αν εχεις λογο που το κανεις...

Κατα τα αλλα μαρεσει η διατροφη σου...!!!Keep working

ειναι καλυτερο οσον αφορα τα ω-3 ;)

CapoFighter
08-03-12, 00:32
ειναι καλυτερο οσον αφορα τα ω-3 ;)

Απο οτι θυμαμαι παντως το σησαμελαιο το προτιμαμε για το ψησιμο γιατι(αν κανω λαθος διωρθοστε με) δεν οξειδωνεται τοσο ευκολα οσο το ελαιολαδο.

TEFAAtzis
08-03-12, 00:41
Απο οτι θυμαμαι παντως το σησαμελαιο το προτιμαμε για το ψησιμο γιατι(αν κανω λαθος διωρθοστε με) δεν οξειδωνεται τοσο ευκολα οσο το ελαιολαδο.

γενικα ειναι πιο καθαρο λαδι απο το ελαιολαδο,δεν εχει τοσα ακορεστα κιολας

COBRA_STYLE
08-03-12, 00:51
κορεσμενα μαλλον εννοεις.

TEFAAtzis
08-03-12, 00:53
κορεσμενα μαλλον εννοεις.

γραψε λαθος ρε Μανο μην βαρας:Pκουρασμενο παιδι ειμαι.Αντι να πεις μπραβο ρε Μητσο καλη διατροφη πχ περιμενες να κανω το λαθακι μου να με κραξεις:( κακουλι:)

COBRA_STYLE
08-03-12, 00:58
χαχαχα:P

Ενταξει μια χαρα ειναι η διατροφη σου:green: Απλα αυτη τη βρωμη σε νερο πώς μπορεις ρε φιλε:puke:ξερασωγλου εντελως.

Κατα τα αλλα μια χαρα εισαι.Και στις φωτος που εβαλες εισαι καλος:):thumbup:

Εμπρος στο δρομο που χαραξε ο zyzzakos:turtle:

TEFAAtzis
08-03-12, 01:05
χαχαχα:P

Ενταξει μια χαρα ειναι η διατροφη σου:green: Απλα αυτη τη βρωμη σε νερο πώς μπορεις ρε φιλε:puke:ξερασωγλου εντελως.

Κατα τα αλλα μια χαρα εισαι.Και στις φωτος που εβαλες εισαι καλος:):thumbup:

Εμπρος στο δρομο που χαραξε ο zyzzakos:turtle:

Γιουργιαααααααααα:turtle:

ενταξει ανετα παλευεται η βρωμη στο νερο απλα δεν εχει γευση,τρως χωρις να νιωθεις γευση,you mirin this? :)

TEFAAtzis
11-03-12, 19:32
Σαββατο

12.00) 60 γρ βρωμης σε νερο + 50 γρ κοτατζ 2% + 30 γρ πρωτεινη!!!

14.15) 60 γρ ρυζι + 150 γρ φιλετο κοτα + 1 κουταλια της σουπας σισαμελαιο + λιγη μαγιονεζα light με ω3

16.15)Προπονηση Χερια

Δικεφαλος : Καμψεις στο Λαρρυ Σκοτ κλειστη λαβη 1 χ 12 με 35 κιλα,Καμψεις στο Λαρρυ Σκοτ κανονικη λαβη 1 χ 8 με 40 κιλα,Καμψεις κλειστη λαβη στο Σκοτ rest pause 6-4-2 με 37 κιλα!!!
Καμψεις αλτηρων ορθιος 3 χ 12-8-rest pause με 16 -18 -16 κιλα στο καθε χερι
Τρικεφαλος : Εκτασεις αλτηρων πισω απο το κεφαλι ενα ενα χερι εναλλαχ 3 χ 12-8- rest pause με 12-16-14 κιλα αντιστοιχα,Γαλλικες με μπαρα 3 χ 10-6-rest pause με 30-34-32 κιλα,Πιεσεις κλειστη λαβη στο Σμιθ 2 χ 10-8 με 60-65 κιλα

5.15)35 γρ whey

6.15) 170 γρ κοτα + 90 γρ βρωμη σε νερο + μαγιονεζα light με ω3

8.30) 120 γρ κοτα + 40 γρ κοταταζ + 60γρ βρωμη σε νερο + 1 κουταλια σισαμελαιο

11.30) 50 γρ κοτα + 100 γρ κοτατζ 2% + 10 γρ πρωτεινη πολλων πηγων

Εξοδος

3.00) 250 γρ γιαουρτι 2% + 20γρ πρωτεινη πολλων πηγων ανακετεμενα

CapoFighter
11-03-12, 19:54
Φτανει με την βρωμη σε νερο ρεεεεεεε.! Τοσο πολυ σου αρεσει? Χαχαχχα θα στουμπωσεις :confused:

Κατα τα αλλα ωραια η διατροφη μονο που νομιζω μπορεις να βγαλεις τα λιπαρα του προπονητικου και να τα βαλεις στο προτευλαιτευο γευμα. Εκτος αν σου βγηκε ετσι επειδη ειχες εξοδο!

TEFAAtzis
05-01-13, 22:02
Μετα απο καιρο

13.15) 80 γραμμαρια βρωμης + 250 γραμμαρια γιαουρτι 2% + κανελα + μισο σκουπ whey

15.35) 80 γραμμαρια ρυζι + 190 γραμμαρια μπιφτεκια κοτοπουλο + 1 κουταλια της σουπας λαδι

17.45) Προπονηση

18.40)1 μανταρινι + 35 γραμμαρια whey

19.50) 200 γραμμαρια μπιφτεκια κοτοπουλο + 120 γραμμαρια βρωμης με κανελα + 1 κουταλια της σουπας λαδι

ακολουθουν αλλα 3 γευματα τα 2 τελευταια χωρις υδατανθρακα