PDA

Επιστροφή στο Forum : πoια πρωτεΐνη?



kostas00
08-05-10, 15:47
γεια σας παιδιά.θέλω να ξεκινήσω έντονα την γυμναστική.αν και έχω λίγο λοιπός παραπάνω στο στήθος και στην κοιλια,σκέφτομαι να πάρω μια πρωτεΐνη όγκου.και να μην ξεχάσω είμαι 19 χρόνον 1,75 και 70κ...έχετε να μου προτείνεται καμια συγκεκριμένη μάρκα δοκιμασμένη που να την έχει στα ανάλογα μαγαζιά...

ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερων

giannis64
08-05-10, 15:57
διαβασε εδω Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25)

Polyneikos
08-05-10, 20:37
Ο λόγος που θελεις να κανεις αυτη την επιλογη την στιγμη που ήδη απ΄οτι λες εχεις λίπος στο στηθος και στην κοιλια;;Παρε μια πρωτεινη καθαρη και αν θες υδατανθρακα για να γεμισεις να τρως βρωμη-πατατα-γλυκοπατατα-ρυζι-μακαρονια και μετα την προπόνηση μαζί με την πρωτεινη σου δεξτρόζη(γλυκόζη)-μαλτοδεξτρίνη-waxymaize-μελι-μπανανα.ΣΟυ εδωσα καποιες επιλογες..
Γενικα ο υδατανθρακας βρίσκεται πιο ευκολα στις τροφες και πολλες φόρες δεν εχει ουσια να τον πληρωνουμε σε συμπήρωμα φόρμουλας όγκου,εξαλλου αν παρατηρησεις ενω είναι κατι κουβαδες των 3κιλων οι δόσεις δεν είναι όπως στην καθαρη πρωτεινη (1 scoop) αλλα 3-4 scoop oπότε τελικα τον πληρωνεις ακριβα...