PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να παρω??



talibanguns
08-05-10, 19:40
Θα ηθελα να αγορασω 100 τα 100 καθαρη πρωτεινη........προτεινετε μου μερικες....ευχαριστω:bowdown:

beefmeup
08-05-10, 19:41
φιλε ταλιμπαν,οταν λες 100% καθαρη τι εννοεις??

Ramrod
08-05-10, 20:10
Θα ηθελα να αγορασω 100 τα 100 καθαρη πρωτεινη........προτεινετε μου μερικες....ευχαριστω:bowdown:

Κοίτα 100% καθαρή δεν υπάρχει. Η εγώ δε γνωρίζω καμία...
Όλες έχουν και λίγο υδατάνθρακα και λίγα λιπαρά. Ψάξε στην κατηγορία αξιολόγηση όσες λένε 100% whey protein.

noz1989
08-05-10, 20:29
Υπαρχουν isolate και χωρις υδατ και χωρις λιπαρα!!!

Αυτο που δεν υπαρχει ειναι η πρωτεινη να σου δινει ολα τα γρ του σκουπ σε πρωτεινη!

Παρε την gold whey της ΟΝ και εισαι αρχοντας!!

ALL time classic!!

beefmeup
08-05-10, 20:31
Παρε την gold whey της ΟΝ και εισαι αρχοντας!!

ALL time classic!!

αυτο:thumbup:

T0ny
08-05-10, 20:41
Υπαρχουν isolate και χωρις υδατ και χωρις λιπαρα!!!

Αυτο που δεν υπαρχει ειναι η πρωτεινη να σου δινει ολα τα γρ του σκουπ σε πρωτεινη!

Παρε την gold whey της ΟΝ και εισαι αρχοντας!!

ALL time classic!!

+1 αλλα και της gaspari η myofusion καλη ειναι πιστευω !!!

Machiavelli
08-05-10, 21:25
Δεν είναι καθαρή whey η myofusion.

T0ny
08-05-10, 22:10
Δεν είναι καθαρή whey η myofusion.

Απο πανω κανανε την εξης παρατηρηση οτι δεν υπαρχει 100% καθαρη οποτε ειπα μια αλλη αλλα καλη,κατα την γνωμη μ παντα...παντος καλα εκανες και το διευκρινησες μακιαβελη δικο μου λαθος που δεν το ειπα εγω :thumbup:

TEFAAtzis
08-05-10, 22:14
Απο πανω κανανε την εξης παρατηρηση οτι δεν υπαρχει 100% καθαρη οποτε ειπα μια αλλη αλλα καλη,κατα την γνωμη μ παντα...παντος καλα εκανες και το διευκρινησες μακιαβελη δικο μου λαθος που δεν το ειπα εγω :thumbup:

Tι σου μαθενω τοσο καιρο ρε Γιαννη?:P:P:P

T0ny
08-05-10, 22:23
Tι σου μαθενω τοσο καιρο ρε Γιαννη?:P:P:P

χαχαχαχαχ.
Για πες εσυ μια καλη 100%???

superman79
08-05-10, 22:25
Κοίτα 100% καθαρή δεν υπάρχει. Η εγώ δε γνωρίζω καμία...
Όλες έχουν και λίγο υδατάνθρακα και λίγα λιπαρά. Ψάξε στην κατηγορία αξιολόγηση όσες λένε 100% whey protein.

:toast::toast::thumbup: τη αλλο υπαρχει αναλυση

TEFAAtzis
08-05-10, 22:39
χαχαχαχαχ.
Για πες εσυ μια καλη 100%???

Δεν υπαρχει 100% λεμε

Polyneikos
08-05-10, 23:02
Παιδια μην μπερδευεστε με το 100% που γραφουν τα κουτια πανω,αυτο δεν εχει να κανει με την περιεκτικότητα του σκευασματος σε πρωτεινη ανα 100 γρ,εχει να κανει με την μεθοδο επεξεργασίας που σου λεει ότι εχει γινει στο εν λόγω προιον,π.χ. 100% hydrolized,το οποιο ουσιαστικα καθορίζει την βιολογικη του αξία και οι εταιρέις το βαζουν σαν κραχτη με μεγαλα γραμματα.Οι πιο υψηλες σε περιεκτικοτητα είναι περίπου στα 85 γρ πρ/ 100 γρ.

gj
09-05-10, 02:11
Παίξε και αναλογα τα λεφτά σου. Μη δώσεις μια περουσία. Μικρό ρόλο παίζει. Ουτος η αλλιώς οι περισότεροι διαλέγουν με βάση τη γεύση.Aπλα πρόσεξε το % περιεκτικότητα να είναι όσο το δυνατόν πιο μεγάλη και τις πηγές πρωτείνης. Ρίξε και μια ματιά στο section αξιολογηση συμπληρωμάτων για τα review των προιόντων.

Δικιές μου προτάσεις: gaspari myofusion, phd, on.

kosterra
10-05-10, 15:12
η μεγαλύτερη περιεκτικοτητα ήταν 86% (nutrisport / οn)
προσφατα ανακαλυψα και ποσοστα παραπάνω απο 90% (inkospor)
αν θες ριξε μια ματια....

talibanguns
10-05-10, 20:55
φιλε ταλιμπαν,οταν λες 100% καθαρη τι εννοεις??

Μιλαω για πρωτεινη που δεν θα κανει κακο στο σωμα μου με την εννοια της ντοπας.......δεν ξερω τι ακριβως παιξει με αυτα ποια ειναι και τα σχετικα..:unsure:

talibanguns
10-05-10, 20:59
Υπαρχουν isolate και χωρις υδατ και χωρις λιπαρα!!!

Αυτο που δεν υπαρχει ειναι η πρωτεινη να σου δινει ολα τα γρ του σκουπ σε πρωτεινη!

Παρε την gold whey της ΟΝ και εισαι αρχοντας!!

ALL time classic!!

Αυτην ειχα βαλει στο ματι :)

beefmeup
10-05-10, 21:26
Μιλαω για πρωτεινη που δεν θα κανει κακο στο σωμα μου με την εννοια της ντοπας.......δεν ξερω τι ακριβως παιξει με αυτα ποια ειναι και τα σχετικα..:unsure:

καλα ρωτησα,εξ αρχης γιατι την ειχα καταλαβει την δουλεια που πηγαινε..:turtle:

ΑΥΤΟ δεν υπαρχει..τι σχεση εχει η προτεινη με την "ντοπα"..κ τι εννοεις "ντοπα"?

Kolorizos
10-05-10, 21:36
Μιλαω για πρωτεινη που δεν θα κανει κακο στο σωμα μου με την εννοια της ντοπας.......δεν ξερω τι ακριβως παιξει με αυτα ποια ειναι και τα σχετικα..:unsure:

οπα τα μη μπερδευεις αυτα γιατι ειναι σαν να μπερδευεις τη βουρτσα με την π:turtle::turtle::turtle:

Varaderistas
10-05-10, 21:37
καλα ρωτησα,εξ αρχης γιατι την ειχα καταλαβει την δουλεια που πηγαινε..:turtle:

ΑΥΤΟ δεν υπαρχει..τι σχεση εχει η προτεινη με την "ντοπα"..κ τι εννοεις "ντοπα"?

Εγώ μια φορά έφαγα στήθος κοτόπουλο μαζί με whey (100% φυσικά) και βρέθηκα θετικός στο αντιντόπινγκ κοντρόλ!!! :shock:

beefmeup
10-05-10, 21:40
Εγώ μια φορά έφαγα στήθος κοτόπουλο μαζί με whey (100% φυσικά) και βρέθηκα θετικός στο αντιντόπινγκ κοντρόλ!!! :shock:

να μου πεις ποια προτεινη ηταν,για να την παρω κ γω:P

anthraxid
10-05-10, 22:12
H MyoMax Gain einai kalh formula ogkou gia enan pou 3ekinaei twra kai 8elei na parei ogko.?
den 3erw tpt apo ayta kai 8elw thn simboulh sas...

http://www.scitecsupplements.com/deutsch/t-myomax-gain.gif

http://www.fitnesscenter.gr/images_product/18035725.gif

TEFAAtzis
10-05-10, 22:21
H MyoMax Gain einai kalh formula ogkou gia enan pou 3ekinaei twra kai 8elei na parei ogko.?
den 3erw tpt apo ayta kai 8elw thn simboulh sas...

http://www.scitecsupplements.com/deutsch/t-myomax-gain.gif

http://www.fitnesscenter.gr/images_product/18035725.gif

καταρχην γραφε με ελληνικους χαρακτηρες γιατι ειναι κανονας του φορουμ
και δευτερον διαβασε το αρ8ρο για τις πρωτεινες ογκου και βγαλε τα δικα σου συμπερασματα

Ramrod
10-05-10, 22:28
Εγώ μια φορά έφαγα στήθος κοτόπουλο μαζί με whey (100% φυσικά) και βρέθηκα θετικός στο αντιντόπινγκ κοντρόλ!!! :shock:

Αλήθεια ποιά πρωτεϊνη ήταν?

Varaderistas
10-05-10, 22:37
να μου πεις ποια προτεινη ηταν,για να την παρω κ γω:P


Αλήθεια ποιά πρωτεϊνη ήταν?

Δέν σας την λέω γιατί άμα την πάρετε θα βρεθείτε και εσείς θετικοί στην απαγορευμένη ουσία πρωτείνη (ή λεύκωμα)...:P

beefmeup
10-05-10, 22:41
Δέν σας την λέω γιατί άμα την πάρετε θα βρεθείτε και εσείς θετικοί στην απαγορευμένη ουσία πρωτείνη (ή λεύκωμα)...:P

παρτακια..:P

TEFAAtzis
10-05-10, 22:44
παρτακια..:P

συμφωνω με τον Μιτσοτακη:thumbup:

salpas18
11-05-10, 22:11
συμφωνω με τον Μιτσοτακη:thumbup:

m2:P

Jud0ka
12-05-10, 01:41
δεν υπαρχει 100αρα..

chaniotis.manos
12-05-10, 01:58
και η elite της dymatize και η revolution ειναι πολυ καλες,με πολυ καλη αυτοδυαλυση και γευση.την elite προτημισε την σοκολατα,και την revolution σκοτωνει και σε σοκολατα και σε βανιλια.τις εχω δοκιμασει και τις δυο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

thanasis77
12-05-10, 10:56
εγω φιλε μου σου προτηνω την iso100 τισ dymatize.....την ειχε δοκιμασι ενας γνοστος μου....ειναι πολυ καλη....αα ειναι και whey....

trelos
12-05-10, 11:06
η μεγαλυτερη σε περιεκτικοτητα ειναι της EAS την οποια δεν στην συνιστω...θεωρω ποιο αξιοπιστες ON,GASPARI,BSN k REFLEX και ας εχουν λιγοτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη....αλλα αυτο ειναι αποψη μου :)¨

trelos
12-05-10, 11:09
ακυρο η ΟΝ εχει περισσοτερη περιεκτικοτητα γραψε λαθος :unsure:

talibanguns
12-05-10, 12:31
?????Δεν γνωριζω τα σχετικα με τις κρεατινες την πρωτεινες και τα αλλα.......για αυτο πιστευω ανοιξα αυτο το θεμα.......Δεν ξερω τι σκ..... περνουν οι αλλοι για να φτασουν τα 100++ κιλα:(

beefmeup
12-05-10, 13:06
.......Δεν ξερω τι σκ..... περνουν οι αλλοι για να φτασουν τα 100++ κιλα:(

πολυ φαγητο,κ πολυ θεληση..

κ καλα το πρωτο το αγοραζεις..το 2ο αν δεν το χεις,δεν πουλιεται πουθενα,bro.

Ramrod
12-05-10, 13:20
πολυ φαγητο,κ πολυ θεληση..

κ καλα το πρωτο το αγοραζεις..το 2ο αν δεν το χεις,δεν πουλιεται πουθενα,bro.

+100!

flowin_through
12-05-10, 13:31
Δεν ειναι μονο θεμα θελησης. Μπορει να την εχει τη θεληση. Δηλαδη οποιος αποτυγχανει σε κατι ή δεν εχει το προσδοκωμενο αποτελεσμα, σημαινει οτι δεν ειχε τη θεληση για να το πετυχει?
Ειναι θεμα προπονησης και καθοδηγησης. Πρεπει να σου δειξει καποιος για να μαθεις. Οχι απλα να σου λεει τρωγε πολλες σαλατες, κανε 2 ωρες αεροβια καθε μερα και κανε 2528 επαναληψεις σε καθε σετ και να περιμενεις να παρεις...
Εγω αυτο που βλεπω σημερα ειναι οτι ειτε ο κοσμος δεν προσπαθει (που ειναι ελλειψη θελησης, αλλα και στοχων), ειτε κανει αυτα που ακουσε/ειδε/θυμαται απο καποιον γυμναστη - ¨πωλητη¨ (του εμπορικου καταστηματος που πουλαει αναψυχη που λεγεται γυμναστηριο). Λοιπον, αν εξαιρεσουμε αυτους που παιρνουν φαρμακο (και φαινονται) οι αλλοι που εφτασαν 100 κιλα το εκαναν με σκληρη προπονηση και πολυ φαΐ.

beefmeup
12-05-10, 13:53
Δεν ειναι μονο θεμα θελησης. Μπορει να την εχει τη θεληση. Δηλαδη οποιος αποτυγχανει σε κατι ή δεν εχει το προσδοκωμενο αποτελεσμα, σημαινει οτι δεν ειχε τη θεληση για να το πετυχει?
Ειναι θεμα προπονησης και καθοδηγησης. Πρεπει να σου δειξει καποιος για να μαθεις. Οχι απλα να σου λεει τρωγε πολλες σαλατες, κανε 2 ωρες αεροβια καθε μερα και κανε 2528 επαναληψεις σε καθε σετ και να περιμενεις να παρεις...
Εγω αυτο που βλεπω σημερα ειναι οτι ειτε ο κοσμος δεν προσπαθει (που ειναι ελλειψη θελησης, αλλα και στοχων), ειτε κανει αυτα που ακουσε/ειδε/θυμαται απο καποιον γυμναστη - ¨πωλητη¨ (του εμπορικου καταστηματος που πουλαει αναψυχη που λεγεται γυμναστηριο). Λοιπον, αν εξαιρεσουμε αυτους που παιρνουν φαρμακο (και φαινονται) οι αλλοι που εφτασαν 100 κιλα το εκαναν με σκληρη προπονηση και πολυ φαΐ.

γενικα αυτο που λες για την θεληση ναι..καμια φορα θες κατι πολυ αλλα για καποιους λογους δεν θα γινει οσο κ αν προσπαθησεις..γιατι ετσι ειναι ο κοσμος,τι να κανουμε??

στο αθλημα το συγκεκριμενο δεν ισχυει..δλδ.
αυτο για την καθοδηγηση δεν υπαρχει..οι περισοτεροι αθλητες απο μονοι τους ξεκινανε κ οταν φτασουν καποιο επιπδεδο αναζητουν καθοδηγηση για το κατι παραπανω..οσο κ να σε καθοδηγει καποιος αν δεν θες,δεν κανεις..
γιατι εινα κατι που εξαρταται αποκληστικα κ μονο στις δικες σου δυνατοητες,κ στο ποσο θα "ψαχτεις"για να τις δουλεψεις..

καποιοι κανουν προπονηση κ περιμενουν αποτελεσματα σε 5 μηνες..δεν γινοται κ μετ τα παρατανε..

η διαφορα ειναι οτι ολοι googlaroun,για να μαθουν,αλλα κανεις δεν εφαρμοζει αυτα που διαβαζει..αν δεν υπηρχε το νετ,ποσοι νομιζεις θα ασχολουντουσαν να μαζεψουν αναλογα εντυπα κ ερευνες για να φτασουν στο στοχο τους??ολοι ψαχνουν πλεον μασημενο φαγητο κ οταν δεν τους βγει αυτο που περιμεναν,αρχιζουν να ριχνουν το φταιξιμο αλλου(συμπληρωματα,φαρμακα οτι ναναι)

οποτε ειναι θεμα θελησης πιστευω.

Jud0ka
12-05-10, 13:54
Δεν ειναι μονο θεμα θελησης. Μπορει να την εχει τη θεληση. Δηλαδη οποιος αποτυγχανει σε κατι ή δεν εχει το προσδοκωμενο αποτελεσμα, σημαινει οτι δεν ειχε τη θεληση για να το πετυχει?
Ειναι θεμα προπονησης και καθοδηγησης. Πρεπει να σου δειξει καποιος για να μαθεις. Οχι απλα να σου λεει τρωγε πολλες σαλατες, κανε 2 ωρες αεροβια καθε μερα και κανε 2528 επαναληψεις σε καθε σετ και να περιμενεις να παρεις...
Εγω αυτο που βλεπω σημερα ειναι οτι ειτε ο κοσμος δεν προσπαθει (που ειναι ελλειψη θελησης, αλλα και στοχων), ειτε κανει αυτα που ακουσε/ειδε/θυμαται απο καποιον γυμναστη - ¨πωλητη¨ (του εμπορικου καταστηματος που πουλαει αναψυχη που λεγεται γυμναστηριο). Λοιπον, αν εξαιρεσουμε αυτους που παιρνουν φαρμακο (και φαινονται) οι αλλοι που εφτασαν 100 κιλα το εκαναν με σκληρη προπονηση και πολυ φαΐ.

φυσικα και οχι αλλα αυτο σημαινει οτι δεν προσπαθησε αρκετα για να το πετηχει!αλλα αυτο π λες εχεις μεγαλο δικιο γτ στο γυμναστηριο πχ βλεπω παιδια π περνουν πρωτεινη και κανουν τις ασκησεις ΕΝΤΕΛΟΣ λαθος ομως..εχω βοηθησει αρκετα παιδια στο γυμναστηριο π εκαναν βλακιες...ουτε καν οι γυμναστες δεν ασχολουνται γαμισετα...εγω απο οταν βρηκα διατροφολογο εχω δει τρελες διαφορες παντος ποιο πριν απλα εκανα βλακιες!

talibanguns
12-05-10, 18:43
πολυ φαγητο,κ πολυ θεληση..

κ καλα το πρωτο το αγοραζεις..το 2ο αν δεν το χεις,δεν πουλιεται πουθενα,bro.

Πανω απο ολα η 8εληση.......Το πιστυω και εγω αυτο:thumbup:Αλλα οπως προειπα εχςω τις αμφιβολειες μου...Γιατι δεν ξερω τι ειναι οι κρεατινες....οι πρωτεινες ογκου....κτλ...τι να παρω και τι επιπτοσεις 8α εχει στο σωμα μου....NOOB με λιγα λογια:toast:

Ramrod
12-05-10, 18:50
Πανω απο ολα η 8εληση.......Το πιστυω και εγω αυτο:thumbup:Αλλα οπως προειπα εχςω τις αμφιβολειες μου...Γιατι δεν ξερω τι ειναι οι κρεατινες....οι πρωτεινες ογκου....κτλ...τι να παρω και τι επιπτοσεις 8α εχει στο σωμα μου....NOOB με λιγα λογια:toast:

Φίλε ακουσε με...πήγαινε στον κρεοπώλη και πάρε φιλέτα κοτόπουλο...φιλετα μοσχάρι...κιμά άπαχο...και στο μαρκετ αυγά, βρώμη, γάλα, ρύζι,γιαούρτι, φρούτα...και έχεις κάνει το τέλειο στακ. Ασε τωρα τις κρεατίνες κλπ. Εχεις καιρό να τα μάθεις. Αμα δε κάνεις διατροφή το συμπλήρωμα δε το χρειάζεσαι...

Η πρωτεϊνη είναι αυτό που λέει η λέξη...περιέχεται στο γάλα, τα αυγά, το κρέας και σα συμπλήρωμα την παίρνεις απομονωμένη για διευκόλυνση. Αν το ψάξεις λίγο θα σου λυθούν οι απορίες...υπάρουν σχετικά άρθρα στο φόρουμ και για τις πρωτεϊνες και για τις κρεατίνες και όλα τα νόμιμα συμπληρώματα και ουσίες. Ψαξε το λίγο και κρίνε μόνος σου!
Πάνω απ όλα ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!!!

giannis64
12-05-10, 20:57
?????Δεν γνωριζω τα σχετικα με τις κρεατινες την πρωτεινες και τα αλλα.......για αυτο πιστευω ανοιξα αυτο το θεμα.......Δεν ξερω τι σκ..... περνουν οι αλλοι για να φτασουν τα 100++ κιλα:(






πολυ φαγητο,κ πολυ θεληση..

κ καλα το πρωτο το αγοραζεις..το 2ο αν δεν το χεις,δεν πουλιεται πουθενα,bro.

+1:thumbup:
και να συμπληρώσω......... χρόνια, υπομονή, επιμονή, ιδρώτα, και στερήσεις!!!!

beefmeup
12-05-10, 21:07
+1:thumbup:
και να συμπληρώσω......... χρόνια, υπομονή, επιμονή, ιδρώτα, και στερήσεις!!!!

κααλαα...χαχα αυτο κι αν ειναι γεγονος..στερησεις..:thumbup:

ξερεις τι ειναι να σου λενε οι αλλοι"παμε για καφε",κ συ να λες "μαλακες παω γυμναστηριο"η πρεπει να "κοιμηθω νωρις"η στο μπαρ"ενα περιε παρακαλω"κ να σε κοιταει η μπαργουμαν σαν να σε φουστης??

ξεκινα τα βασικα(ασκηση διατροφη)κ διαβαζε ΠΟΛΥ,κ θα μαθεις σιγα σιγα τι κανουν ολα τα αλλα..μην περιμενεις μασημενη τροφη..τα σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη σου ΔΕΝ ειναι τσαμπα.κ η γνωση ειναι ενα απο αυτα.
κ το σημαντκοτερο πραγμα που πρεπει να μαθεις bro,ειναι που μπoρεις να φτασεις εσυ εκμεταλευομενος το 100%(η οσο πιο κοντα γινεται)των δυνατοτητων σου..

κ αυτο δεν το φτανει ΚΑΝΕΝΑ συμπληρωμα ουτε "μαγικο" χαπι.

Kolorizos
14-05-10, 16:56
γεια σας καποιο καλο λιποτροπικο ειμαι 18 χρονων και δεν θελω καποιο που να παιζει με θυροιδη..

Jud0ka
14-05-10, 16:58
γεια σας καποιο καλο λιποτροπικο ειμαι 18 χρονων και δεν θελω καποιο που να παιζει με θυροιδη..

γεια σ και σενα....νμζ οτι δν θα σ χρησιμευει καποιο αυτη την στιγμη αποτι βλεπω φιλε μ:unsure: 8α σε χαλασει με λιγα λογια...

Michaelangelo
18-05-10, 01:52
Και bulk να πάρεις 80+ μια χαρά είσαι.

Προφανώς το παλικάρι εννοούσε 100ρα whey, όχι περιεκτικότητα.