PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα συμπληρωματων σε αεροδρομιο



sotos87
24-12-05, 18:51
Re paidia logo xristougeniatikon diakopon vriskomai sth germania kai etsi mias kai ta sumplhromata edo einai pio fthina apofasisa na agoraso apo edo kai na ta fero mazi mou ellada otan giriso.Lete na mou poun tpt periergo sto aerodromio kai na mou ta katasxesoun :evil: :evil: tha trelatho.Vasika exo agorasei mia proteini (ageusti whey 5kg) kai mia kreatinh (500gr) an auto shmainei kati.Pados otan efeuga apo to EL Venizelo rotisa kai mou eipan afou einai apo europaikh enosh den uparxei provlima ,kai malista h erothsh mou htan sigkekrimeni gia simpliromata diatrofhs.Opoios gnorizei kati parakalo as me diafotisei giati opos ksanaeipa ama ginei kamia mal.. tha ta paro kranio :evil: :evil: :evil: :evil: me tous karagkiozhdes...

Muscleboss
24-12-05, 19:23
pare afova, alla mi pareis tipota stis xeiraposkeyes gia nasai sigouros.

Muscleboss

gorilakos
27-12-05, 19:37
Re paidia logo xristougeniatikon diakopon vriskomai sth germania kai etsi mias kai ta sumplhromata edo einai pio fthina apofasisa na agoraso apo edo kai na ta fero mazi mou ellada otan giriso.Lete na mou poun tpt periergo sto aerodromio kai na mou ta katasxesoun :evil: :evil: tha trelatho.Vasika exo agorasei mia proteini (ageusti whey 5kg) kai mia kreatinh (500gr) an auto shmainei kati.Pados otan efeuga apo to EL Venizelo rotisa kai mou eipan afou einai apo europaikh enosh den uparxei provlima ,kai malista h erothsh mou htan sigkekrimeni gia simpliromata diatrofhs.Opoios gnorizei kati parakalo as me diafotisei giati opos ksanaeipa ama ginei kamia mal.. tha ta paro kranio :evil: :evil: :evil: :evil: me tous karagkiozhdes...

m auta pou pires den tha exeis problima dioti einai mikres posotites,omos opos eipe kai o muscleboss oxi sta xeria....tora an peseis stin ellada se kanena elenxo kai einai kanenas mal**** asto tote....
kalla giati den paringeiles apo to germaniko kai na sta steili ellada xoris na exeis fasaries,ta 6 euro taxydromika fobithikes???

dhmhtrhs
05-12-09, 11:47
γεια σας μαγκες!!θελω να κανω μια ερωτηση απλως δεν ηξερα που ακριβως να την τοποθετησω οποτε την εβαλα εδω...γνωριζει κανεις αν επιτρεπεται η μεταφορα πρωτεινης με αεροπλανο για πτηση στο εξωτερικο? εννοω μηπως υπαρξει κανενα προβλημα και με αναγκασουν να την πεταξω?

-beba-
05-12-09, 12:03
γεια σας μαγκες!!θελω να κανω μια ερωτηση απλως δεν ηξερα που ακριβως να την τοποθετησω οποτε την εβαλα εδω...γνωριζει κανεις αν επιτρεπεται η μεταφορα πρωτεινης με αεροπλανο για πτηση στο εξωτερικο? εννοω μηπως υπαρξει κανενα προβλημα και με αναγκασουν να την πεταξω?

Σίγουρα δεν μπορείς να την έχεις σε χειραποσκευή στην καμπίνα του αεροπλάνου. Μπορείς να την βάλεις στην αποσκευή που θα δώσεις στο τσεκ-ιν.

dhmhtrhs
05-12-09, 12:18
ναι κ εγω ετσι πιστευω!δεν νομιζω να εχω προβλημα στο check-in.ευχαριστω για την απαντηση!!

-beba-
05-12-09, 12:25
ναι κ εγω ετσι πιστευω!δεν νομιζω να εχω προβλημα στο check-in.ευχαριστω για την απαντηση!!

Εγώ έχω μεταφέρει τρόφιμα σε αποσκευές που δίνω στο τσεκ-ιν. Δεν μου είπαν ποτέ τίποτα. Το θέμα είναι ότι η πρωτείνη είναι σκόνη και αυτό τους παραπέμπει αλλού..............................Φίλοι μου όμως έχουν ταξιδέψει κουβαλώντας συμπληρώματα στις αποσκευές που δίνουν στο τσεκ-ιν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα.Καλού κακού ρώτα στο πρακτορείο που θα σου εκδώσουν το εισητήριο. Εκεί θα έχουν σίγουρα και το ενημερωτικό έντυπο με το τι επειτρέπεται να έχεις στις αποσκευές.

gj
05-12-09, 18:02
Eδω αλλοι πανε ολλανδια και μεταφερουν του κοσμου τα καλουδια και δεν τους λενε τπτ και θα σου πουνε για τις πρωτεϊνες ? :P:P:P
Βαλτες μεσα στην βαλιτσα να τις φορτοσουν και δεν θα σε ενοχλησει κανενας :thumbup:

sTeLaKoS
05-12-09, 18:08
γεια σας μαγκες!!θελω να κανω μια ερωτηση απλως δεν ηξερα που ακριβως να την τοποθετησω οποτε την εβαλα εδω...γνωριζει κανεις αν επιτρεπεται η μεταφορα πρωτεινης με αεροπλανο για πτηση στο εξωτερικο? εννοω μηπως υπαρξει κανενα προβλημα και με αναγκασουν να την πεταξω?

Άσχετο αλλά ήθελα να το γράψω.

Σταμάτησε Ασφάλεια φιλαράκι μου με το αμάξι για έλεγχο. Κάπου στο Στρυμώνα. Είχε μέσα στο ντουλαπάκι σακουλάκια με μερίδες σκόνης whey και καζείνης για όταν είναι εκτός σπιτιού.
Μόλις τα είδανε οι τυπάδες τον πήρανε μέσα με χειροπέδες. Μόνο ο διοικητής τους του έδωσε την ευκαιρία να μιλήσει και να πει οτι είναι συμπληρώματα και όχι ναρκωτικά!

Έλεος δλδ.

gj
05-12-09, 18:12
Άσχετο αλλά ήθελα να το γράψω.

Σταμάτησε Ασφάλεια φιλαράκι μου με το αμάξι για έλεγχο. Κάπου στο Στρυμώνα. Είχε μέσα στο ντουλαπάκι σακουλάκια με μερίδες σκόνης whey και καζείνης για όταν είναι εκτός σπιτιού.
Μόλις τα είδανε οι τυπάδες τον πήρανε μέσα με χειροπέδες. Μόνο ο διοικητής τους του έδωσε την ευκαιρία να μιλήσει και να πει οτι είναι συμπληρώματα και όχι ναρκωτικά!

Έλεος δλδ.

βλαχοι στουρνοι μπατσοι :bowdown::bowdown::bowdown: χαχαχαχααχαχχαχαχ.... πω πω ηττα το φιλαρακι :P:P:P:P

Polyneikos
05-12-09, 19:57
E καλα ρε παιδια ,μην τρελλαθουμε κιολας,λογική είναι η αντίδραση των αστυνομικων,να βλεπουν σκονη μεσα σε σακουλακια και η πρωτη αντίδραση να πουν "α,ενταξει ,είναι πρωτεϊνη",ποιος θα το πίστευε δηλαδή;

Haris Pilton
05-12-09, 20:13
Προφανως ρε παιδια....
Οποιοσδηποτε απο εμας,ποσο μαλον ενας αστυνομικος που σταματαει "υποπτο" αμαξι (με σκοπο επιτουτου ελενχος για ναρκωντικα κτλ) και δει σκονες μεσα σε σακουλακια...

Τι θα σκευτοταν;
Ενταξ αλευρι θα'ναι...
Θα μυρισει τα νυχια του;Η θα κανει εργαστιριακο ελενχο στα ορθια;
Τον παει στο τμημα και βγαινει ακρη.
Λογικοτατο μου φαινεται εμενα παντως!

Ο μπαλτας στην κουζινα ειναι ακακος,στο ντουλαπακι του αμαξιου,λιγο υποπτος δεν θα ηταν;

gj
05-12-09, 20:38
Η πιο λογικη κινηση θα ηταν να ανοιξουν το σακουλακι και να το δοκιμασουν με το δαχτυλο στο στομα τους η να το μυρισουν απο αποσταση ;) Με τη μια θα το καταλαβαιναν οτι δεν ηταν τπτ υποπτο...

The Rock
05-12-09, 20:42
Πάντως παιδιά είναι εξακριβωμένο ότι δεν σταματάνε, γτ και γω θα πετάξω τώρα και δεν έτυχε ποτέ να πάρω μαζί μου,και θα πάρω μια τσάντα με πολύ πράμα μέσα,καμιά 7-8 κιλά πρωτείνη και πολλές βιταμίνες κλπ ?

gj
05-12-09, 20:52
Εγω πιστευω οτι δεν θα εχετε προβλημα. Οταν ειναι στην βαλιτσα που την δινεις στο check in ο μονος λογος να στην ανοιξουν και να στην ελεγξουν ειναι αν μυρισουν οι σκυλοι τπτ ναρκωτικα ή εκρηκτικά.(εκτος αν αυτα που θα φερεται θα ειναι δυναμιτης:P:P:P:P) Αν αυτα που θα φερεται μπορει να εχουν τπτ εφεδρινες κτλ ισως να χετε προβλημα αλλα με σκετη πρωτεινη και βιταμινες δεν θα εχετε κανενα προβλημα. ;) Απλα οπως και διποτε στο check in. Mαζι σας δεν επιτρεπουν ουτε καν κολονιες ...
Δεν μας φερνεται και μας τπτ ? :P:P:turtle:

Haris Pilton
05-12-09, 20:52
Rock θα σου προτεινω να κανεις οτι ειπε η μπεμπα,και δν σε σταματανε με τιποτα.
Μονο αν παρεις σε χειραποσκευη τις πρωτεινες,ψιλοχεστηκανε για ναρκωντικα,κανεις δεν θα εκανε μεταφορα με χειραποσκευη,πιο πολυ τους νοιαζει μν ειναι τπτ ανθρακας κανα χημεικο να σκοτοσεις κοσμο!

Γι'αυτο αν θυμαμαι κλα δν σ'αφηνουν να κρατας μαζι σου οδοντοκρεμες κολονιες και κατι τετοια σαμπουαν κτλ...
Αλλοστε 10 κιλα συμπληρωματα στο χερι θα τα εχεις;Και τα υπολοιπα;

Εγω παντως τωρα που θα κατεβω Κρητη δεν θα παρω μαζι μου τπτ.Απλα θα συνεχισω πανω-κατω διατροφη.Ουτος η αλλος γυμν δεν θα πηγαινω.

The Rock
05-12-09, 20:58
Ρε θα έχω μια μεσαία τσάντα που θα την δώσω για έλεγχο με συμπληρώματα.
Άσχετο τώρα που αναφέρθηκε,παίζει να παίξει κάνα πρόβλημα με εφεδρινούχα συμπληρώματα ? :green:

gj
05-12-09, 21:05
Αν τα βρουν ευκολα... Και αυτα και σκυλοι τα μυριζουν οποτε δεν μπορεις να τα καβατζωσεις. Συμφωνα με την υπαρχουσα νομοθεσια η εφεδρινη απαγορευτηκε και θεωρειται παρανομη ... ;)

GEORGEXX1
06-12-09, 13:30
ευκολοοοο!!!!!
Αφου ολα ειναι εισαγωγης παρε απο εκει που θα πας να εχεις το κεφαλι σου υσηχο
αμα μπλεξεις θα σου μυνει το εισητιριο στο χερι και εσυ στο αεροδρομιο χαχαχα

-beba-
07-12-09, 13:44
Ρε θα έχω μια μεσαία τσάντα που θα την δώσω για έλεγχο με συμπληρώματα.
Άσχετο τώρα που αναφέρθηκε,παίζει να παίξει κάνα πρόβλημα με εφεδρινούχα συμπληρώματα ? :green:

Αν σου βρούν εφεδρίνη αντιμετωπίζεις κατηγορίες σαν να κουβαλάς κοκαϊνη. Δεν ξέρω τι παίζει με σκεβάσματα που περιέχουν εφεδρίνη.
Επίσης αν κουβαλάς πολλά συμπληρώματα και σε ελέγχουν και τα βρούν ίσως να πρέπει να περάσεις τελωνείο. Πρέπει να έχουν ένα πλαφόν σε χρήματα που μπορείς να ισχυριστείς ότι είναι για προσωπική χρήση ή για να τα δειγματήσεις. Νομίζω πως έχουν όριο τα 500 ευρώ. Και αυτά για χώρα εντός της Ευρ.Εν. Καλύτερα μάθε πόσο κοστίζουν στην χώρα που θα πάς και τα προμηθεύεσαι εκεί τουλάχιστον μη σου κατασχέσουν μεγάλη ποσότητα. Πάντως φιλοι μου έχουν κουβαλήσει πολύ πράμα(όχι συμπληρώματα) σε αεροπορικά ταξίδια και δεν έγινε τίποτα. Είναι και θέμα τύχης τελικά.

gj
07-12-09, 14:51
Αν σου βρούν εφεδρίνη αντιμετωπίζεις κατηγορίες σαν να κουβαλάς κοκαϊνη. Δεν ξέρω τι παίζει με σκεβάσματα που περιέχουν εφεδρίνη.
Επίσης αν κουβαλάς πολλά συμπληρώματα και σε ελέγχουν και τα βρούν ίσως να πρέπει να περάσεις τελωνείο. Πρέπει να έχουν ένα πλαφόν σε χρήματα που μπορείς να ισχυριστείς ότι είναι για προσωπική χρήση ή για να τα δειγματήσεις. Νομίζω πως έχουν όριο τα 500 ευρώ. Και αυτά για χώρα εντός της Ευρ.Εν. Καλύτερα μάθε πόσο κοστίζουν στην χώρα που θα πάς και τα προμηθεύεσαι εκεί τουλάχιστον μη σου κατασχέσουν μεγάλη ποσότητα. Πάντως φιλοι μου έχουν κουβαλήσει πολύ πράμα(όχι συμπληρώματα) σε αεροπορικά ταξίδια και δεν έγινε τίποτα. Είναι και θέμα τύχης τελικά.
Ε δεν ειναι και τοσο θεμα τυχης. Σχεδον συνεχεια ειναι σκυλοι στα αεροδρομια και μιριζουν τσαντες. Αν εχουν μεσα εφεδρινη θα την μοιρισουν ... θα την ανοιξουν την βαλιτσα και θα χεις τραβηγματα. Αν ομως ειναι νομιμα ολα, τα σκυλια δεν θα ανιχνευσουν τπτ και δεν θα σου αγγιξει κανεις την βαλιτσα.

Haris Pilton
07-12-09, 15:16
Εγω γιατι δεν εχω συναντησει ποτε μου σκυλια(εντος ελλαδας,αλλα και εξωτερικο 1 φορα ,παλι δεεεν)Και ηταν και εκτος Ε.Ε.;
Και απ'οτι γνωριζω τα σκυλια στα αεροδρομια εκπαιδευονται για εκρηκτικες υλες!
Τελωνειο περναει μονο αν ερχεται απο εξω προς ελλαδα εκτος απο Ε.Ε.
Αnyway απο τα λιγα που ξερω ειναι αυτα!
Μπεμπα,τι "πραμα"κουβαλουσαν οι φιλοι σου,που ηταν και πολυ;:P :rolf: :rolf:

-beba-
07-12-09, 15:27
Μπεμπα,τι "πραμα"κουβαλουσαν οι φιλοι σου,που ηταν και πολυ;:P :rolf: :rolf:

Δεν ξέρω, δεν απαντώ..............................................

gj
07-12-09, 15:30
Εγω γιατι δεν εχω συναντησει ποτε μου σκυλια(εντος ελλαδας,αλλα και εξωτερικο 1 φορα ,παλι δεεεν)Και ηταν και εκτος Ε.Ε.;
Και απ'οτι γνωριζω τα σκυλια στα αεροδρομια εκπαιδευονται για εκρηκτικες υλες!
Τελωνειο περναει μονο αν ερχεται απο εξω προς ελλαδα εκτος απο Ε.Ε.
Αnyway απο τα λιγα που ξερω ειναι αυτα!
Μπεμπα,τι "πραμα"κουβαλουσαν οι φιλοι σου,που ηταν και πολυ;:P :rolf: :rolf:
Τους σκυλους δεν θα τους δεις εσυ ουτε κανενας. Βρισκονται εξω εκει που ειναι ολες οι βαλιτσες μαζεμενες πριν μπουν στο αεροπλανο. τα βαζουν να μοιρισουν και αν βρουν τπτ πριν μπεις στο αεροπλανο ερχονται και σε μαζευουν. Επισης οι σκυλοι δεν μαθενουν μονο τα εκρηκτικα. Ειναι πληρως εκπαιδευμενοι για ολα τα παρανομα καλουδια... Δεν ειναι αλλη σχολη για εκρηκτικα και άλλη για ναρκωτικα:P Οσο για τους φιλους της μπεμπας:thumbup::thumbup: (ντροπηηηη :P:P:P:P)

-beba-
07-12-09, 15:32
Περι ορέξεως.............

The Rock
07-12-09, 16:25
Παιδιά στο πατρικό μου θα παω, στην Θεσσαλονίκη μην τρελαίνεστε,πρωτεϊνη και βιταμινες θα έχω ...

-beba-
07-12-09, 16:39
Παιδιά στο πατρικό μου θα παω, στην Θεσσαλονίκη μην τρελαίνεστε,πρωτεϊνη και βιταμινες θα έχω ...

Δεν νομίζω σε πτήση εσωτερικού να έχεις πρόβλημα. Πάρε ότι θέλεις αλλά όχι μαζί σου στην καμπίνα.

kyriakos23
07-12-09, 16:42
μπορεις να τα μεταφερεις.μεταφερω κ γω συμπληρωματα με το αεροπλανο

KATERINI 144
07-12-09, 17:42
κανε καλύτερα αυτο που λεει ο GEORGEXX1 για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο.




ευκολοοοο!!!!!
Αφου ολα ειναι εισαγωγης παρε απο εκει που θα πας να εχεις το κεφαλι σου υσηχο
αμα μπλεξεις θα σου μυνει το εισητιριο στο χερι και εσυ στο αεροδρομιο χαχαχα

Arlond
21-05-13, 11:36
παιδια επειδη θα ταξιδεψω για κερκυρα με αεροπλανο! ξερετε αν θα μου απαγορευσουν
τα συμπληρωματα που ειναι σε σκονη η χαπια? ξερω σιγουρα οτι θα μου απογευρεουσουν τα υγρα

Mikekan
21-05-13, 12:12
Τίποτα δεν θα σου απαγορέψουν αρκεί να είναι στη βαλίτσα και όχι στη χειραποσκευή.

cuntface
21-05-13, 12:39
Η ξαδελφη μου μενει στο σικαγο και θα ερθει ελλαδα το καλοκαιρι αμα της πω να αγορασει 3-4 jack3d με γερανιο θα μπορει να μου τα φερει ελλαδα η οχι ??

Mikekan
21-05-13, 12:55
Φυσικά και θα μπορεί.

reignman007
15-11-13, 15:49
Καλησπερα σε ολους.Τις επομενες μερες θα ταξιδευω εξωτερικο.συγκεκριμενα Αυστραλια μεσω Καταρ.
Εχω ακουσει οτι εχουν ιδιατερα αυστηρους ελεγχους σε μεταφορες φαρμακων/σκευασματων.Πολλα περιστατικα που τα κατασχετουν για ψυλλου πηδημα καθως η νομοθεσια στην Αυστραλια ειναι αρκετα διαφορετικη και πιο αυστηρη απο οτι η αντιστοιχη Ευρωπαικη.
Θα εχω μαζι μου Anavite/ω3/αλκαλικη κρεατινη ολα σε χαπια καθως σκοπευω να συνεχισω εκει την προπονηση μου.Τα μισα απο αυτα σε pill-box και τα υπολοιπα μεσα στα κουτια τους αλλα μη-σφραγισμενα.
Επειδη δεν ψηνομαι να μου κρατησουν προιοντα αξιας 60-70 ευρω ξερεις καποιος κατι για τη συγκεκριμενη χωρα?
Ευχαριστω

Mikekan
17-11-13, 14:52
Εγω εχω πάρει μαζι μου σε Αγγλία, Σκωτία, Ρωσία, και Νοτιο Αφρική χωρίς πρόβλημα, κανονικά στη βαλίτσα μου.

sAVAZz
17-11-13, 16:39
εγω που παω γαλλια σε 2 εβδομαδες αμα βρω καμια σκονη ετσι φ8ηνη να την τσιμπησω αφοβα η 8α μ βγαλει κανα 8εμα??

Mikekan
17-11-13, 17:14
Να τη τσιμπήσεις. Είχα φέρει από Βραζιλία μια χωρίς πρόβλημα.

RAMBO
21-11-13, 06:12
εγω που παω γαλλια σε 2 εβδομαδες αμα βρω καμια σκονη ετσι φ8ηνη να την τσιμπησω αφοβα η 8α μ βγαλει κανα 8εμα??

Κανενα,παρε τηλ τα παιδια απο το γυμναστηριο:bbbiceps:...:P

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-11-13, 11:36
Πριν καποιες δεκαετιες:P οταν οι πρωτεινες στην Ελλαδα ηταν κατι το σπανιο κ εξωτικο ,ξαδελφη του πατερα μου ,μου εστειλε απο Αμερικα πρωτεινη του Dan Lurie .
Hταν σε γευση σοκολατα κ μεσα σε συσκευασμενη σακουλα , ε η σακουλα ηταν σχισμενη ,σιγουρα για ελενγχο.