PDA

Επιστροφή στο Forum : Nitrocore 24 (ON)



salpas18
10-05-10, 23:14
γεια σας αλανια την εχει δοκημαση κανενας αυτην ακουω γνωμες θα την πρωτημουσατε για περιοδο ογκου?

beefmeup
10-05-10, 23:19
αν δεν σου φερνει αερια η καζεινη:rabbit:,κ για γραμμωση κανει..

απλα ειναι για πριν τον υπνο,δεν εχει σχεση με το προγραμα σου(γραμμωση-ογκο).

salpas18
10-05-10, 23:21
αν δεν σου φερνει αερια η καζεινη:rabbit:,κ για γραμμωση κανει..

απλα ειναι για πριν τον υπνο,δεν εχει σχεση με το προγραμα σου(γραμμωση-ογκο).

δηλαδη εσυ λες μονο για πριν τον υπνο αυτην? γτ εγω λεω μολις τελιοση η whey 100% να την αντικαταστισω με αυτην για δοκημη...

beefmeup
10-05-10, 23:23
δηλαδη εσυ λες μονο για πριν τον υπνο αυτην? γτ εγω λεω μολις τελιοση η whey 100% να την αντικαταστισω με αυτην για δοκημη...

δεν εχει σχεση ρε η μια μετην αλλη..η 100%ειναι αμεσης αποροφησης,ενω αυτη κανει κανα 2ωρο κ..(αναλογα πως χωνευεις την καζεινη,)

αφου εχεις κτις 2,περνε αυτη αναμεσα σε γευματα,κ πριν το υπνο,κ την 100%το πρωι,κ μετα την προπο..

salpas18
10-05-10, 23:30
δεν εχει σχεση ρε η μια μετην αλλη..η 100%ειναι αμεσης αποροφησης,ενω αυτη κανει κανα 2ωρο κ..(αναλογα πως χωνευεις την καζεινη,)

αφου εχεις κτις 2,περνε αυτη αναμεσα σε γευματα,κ πριν το υπνο,κ την 100%το πρωι,κ μετα την προπο..

ok bro!

Eddie
10-05-10, 23:31
Για να μην μπλεκεις,βρες μια καλη Whey και οχι καζεινη.Δε νοειται να αντικαταστησεις την whey με καζεινη η μειγμα.

Επισης αν δε κανω λαθος υπαρχει ηδη αξιολογηση γι αυτο το συμπληρωμα.Πιστευω να εκανες καμμια αναζητηση..

beefmeup
10-05-10, 23:32
Επισης αν δε κανω λαθος υπαρχει ηδη αξιολογηση γι αυτο το συμπληρωμα.Πιστευω να εκανες καμμια αναζητηση..

καλα αυτο που το πας..εχει γεμισει με τις ιδιες ερωτησεις κανα 2 θρεντ..οτι ναναι.:turtle:

salpas18
10-05-10, 23:41
καλα αυτο που το πας..εχει γεμισει με τις ιδιες ερωτησεις κανα 2 θρεντ..οτι ναναι.:turtle:

xa0x0a ελα ρε αφου σου ειπα σορρυ δεν θα ξανα γινι λαθη ειμαστε ανθροπους κανουμε :P :turtle:

εκανα αναζητηση αλι8εια δεν το βρηκα στο φορουμ....

beefmeup
10-05-10, 23:42
xa0x0a ελα ρε αφου σου ειπα σορρυ δεν θα ξανα γινι λαθη ειμαστε ανθροπους κανουμε :P :turtle:

εκανα αναζητηση αλι8εια δεν το βρηκα στο φορουμ....

ναι μωρε νταξ,αλλα βαστα λιγο τ αλλογα.:nana:

salpas18
10-05-10, 23:47
ναι μωρε νταξ,αλλα βαστα λιγο τ αλλογα.:nana:

:sneaky: :geek:

Tasos Green
11-05-10, 01:30
γεια σας αλανια την εχει δοκημαση κανενας αυτην ακουω γνωμες θα την πρωτημουσατε για περιοδο ογκου?
Πολλά τα λεφτά σε αναλόγια χρημάτων/ κιλών (100+- ευρο/2500g). υπάρχουν φθηνότερες πρωτεΐνες πολλών πηγών και εξίσου καλές. Αν πάλη δεν σε ενδιαφέρει το οικονομικό πάρτη πριν τον ύπνο η με το πρωινό και πάρε και μια whey για μετά την προπόνηση. Τώρα αν είσαι στον όγκο εκεί πρέπει να προσαρμόσεις την διατροφή σου κατάλληλα υπάρχουν αρκετά topics στο forum για να ενημερωθείς σχετικά με τον όγκο.

salpas18
11-05-10, 01:36
Πολλά τα λεφτά σε αναλόγια χρημάτων/ κιλών (100+- ευρο/2500g). υπάρχουν φθηνότερες πρωτεΐνες πολλών πηγών και εξίσου καλές. Αν πάλη δεν σε ενδιαφέρει το οικονομικό πάρτη πριν τον ύπνο η με το πρωινό και πάρε και μια whey για μετά την προπόνηση. Τώρα αν είσαι στον όγκο εκεί πρέπει να προσαρμόσεις την διατροφή σου κατάλληλα υπάρχουν αρκετά topics στο forum για να ενημερωθείς σχετικά με τον όγκο.

την βρηκα απο εξωτερηκο σε μισι τιμι και παρακατο!!!

Tasos Green
11-05-10, 01:51
την βρηκα απο εξωτερηκο σε μισι τιμι και παρακατο!!!
anyway σαν πρωτεινη ειναι καλη... αν σε συμφερει παρ'την...

salpas18
11-05-10, 01:55
anyway σαν πρωτεινη ειναι καλη... αν σε συμφερει παρ'την...

οκ μαν θα το σκευτω :) :thumbup:

Svein
11-05-10, 07:02
αν δεν σου φερνει αερια η καζεινη:rabbit:,κ για γραμμωση κανει..

απλα ειναι για πριν τον υπνο,δεν εχει σχεση με το προγραμα σου(γραμμωση-ογκο).

και για μες την μερα...αμα κάνω λαθος διορθώστε με...!

-beba-
11-05-10, 10:28
Εγώ την χρησειμοποιώ και μου άρεσε πάρα πολύ. Την χρησιμοποιώ το πρωί και καμια φορά το βράδυ. Δεν την βάζω ποτέ στο μεταπροπονητικό ρόφημα γιατί έχει πρωτείνες γρήγορης, μέσαίας και αργής απορρόφησης.

Svein
11-05-10, 10:53
Εγώ την χρησειμοποιώ και μου άρεσε πάρα πολύ. Την χρησιμοποιώ το πρωί και καμια φορά το βράδυ. Δεν την βάζω ποτέ στο μεταπροπονητικό ρόφημα γιατί έχει πρωτείνες γρήγορης, μέσαίας και αργής απορρόφησης.

Στο πρωινό χρειάζεσαι κυρίως whey...!

-beba-
11-05-10, 12:00
Στο πρωινό χρειάζεσαι κυρίως whey...!

Εμένα μου αρέσει η συγκεκριμένη στο πρωινό γιατί έχει και whey, αλλά επίσης έχει και πιο αργές και έχω προσέξει πως με την nitro core 24 δεν πεινάω αμέσως. Ενώ με την whey πεινάω πολύ γρήγορα.

Tasos Green
11-05-10, 14:50
Εμένα μου αρέσει η συγκεκριμένη στο πρωινό γιατί έχει και whey, αλλά επίσης έχει και πιο αργές και έχω προσέξει πως με την nitro core 24 δεν πεινάω αμέσως. Ενώ με την whey πεινάω πολύ γρήγορα.
γενικά οι πρωτεΐνες κόβουν την αίσθηση της πείνας γιατί ο οργανισμός απορρόφα τα συστατικά που χρειάζεται μέσω του ροφήματος.... τώρα ποσό μάλλον όταν οι πρωτεΐνη είναι καζεΐνη η αυγού που κάνουν να απορροφηθούν 1-5 - 2 ώρες... είναι ένας κάλος σύμμαχος στην βραδινή λιγούρα... :)

sTeLaKoS
11-05-10, 17:46
Στο πρωινό χρειάζεσαι κυρίως whey...!

Γιατί; Μια πρωτείνη πολλών πηγών είναι η καλύτερη επιλογή.

beefmeup
12-05-10, 13:03
και για μες την μερα...αμα κάνω λαθος διορθώστε με...!

ναι,bro κ αναμεσα στα γευματα ειναι κομπλε..

τωρα βεβαια για την καζεινη,εχει μετρησει κανεις στο ποσο συμβαλει στην προτεινοσυνθση κατα την διαρκεια του υπνου??απο οσο ξερω οχι..

οποτε βαδιζομεν με υποψειες κ εδω..

Svein
12-05-10, 13:36
Μου ηρθε 5 lb απο αμερικη γευση βανιλια... διαλιτοτιτα μετρια στο σεικερ πολυυυυυυυυυυ κούνημα (καλη στο μιξερ !) ! Η γεύση θυμίζει μιλκ σεικ παντος :green: !

-beba-
12-05-10, 15:37
Γιατί; Μια πρωτείνη πολλών πηγών είναι η καλύτερη επιλογή.

:thumbup::thumbup::thumbup:

versus
26-06-10, 16:52
τι γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη πρωτείνη!αναφέρει ότι αποτελείται από 10 διαφορετικές πηγές πρωτείνης ταχείας-αργής απορρόφησης,φυτικές ίνες αλλά και ωφέλιμα λιπαρά οξέα!την γνώμη σας :lol:

http://www.x-tremestores.gr/eshop_files/pictures/2499_NitroCore_(300X300).gif
http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/01-067-058_.gif


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

versus
26-06-10, 17:04
Εγώ την χρησειμοποιώ και μου άρεσε πάρα πολύ. Την χρησιμοποιώ το πρωί και καμια φορά το βράδυ. Δεν την βάζω ποτέ στο μεταπροπονητικό ρόφημα γιατί έχει πρωτείνες γρήγορης, μέσαίας και αργής απορρόφησης.

γιατι;
αφού έχει και ταχείας απορρόφησης!

Devil
26-06-10, 17:24
γιατι;
αφού έχει και ταχείας απορρόφησης!

καλητερα μονο ταχειας αποροφησεις(isolate,hydro) στο post

δεν σημαινει οτι επειδι εχει και ταχειας αποροφησεις οτι αυτες θα αποροφηθουν πρωτες και μετα οι αλλες, καθηστερουν την αποροφηση οι αλλες πρωτεινες οπως και τα λιπαρα(5γρ) και ινες (5γρ).

versus
26-06-10, 17:28
καλητερα μονο ταχειας αποροφησεις(isolate,hydro) στο post

δεν σημαινει οτι επειδι εχει και ταχειας αποροφησεις οτι αυτες θα αποροφηθουν πρωτες και μετα οι αλλες, καθηστερουν την αποροφηση οι αλλες πρωτεινες οπως και τα λιπαρα(5γρ) και ινες (5γρ).

οκ thanks γιατί θα την έπαιρνα και για μεταπροπονητικό ρόφιμο!:)

Devil
26-06-10, 17:33
οκ thanks γιατί θα την έπαιρνα και για μεταπροπονητικό ρόφιμο!:)

οχι καλητερα μονο isolate μαζι με μαλτοδεξτρινες , δεξτροζη.

versus
26-06-10, 17:40
οχι καλητερα μονο isolate μαζι με μαλτοδεξτρινες , δεξτροζη.

οκ!:thumbup:

-beba-
26-06-10, 18:33
γιατι;
αφού έχει και ταχείας απορρόφησης!

Στο μεταπροπονητικό ρόφημα θέλεις ταχείας απορρόφησης πρωτείνη. Η συγκεκριμένη έχει ένα μόνο μερός ταχείας απορρόφησης για αυτό δεν ενδύκνειται.

versus
26-06-10, 19:08
οκ!

lef
26-06-10, 20:33
Κανει η συγκεκριμενη για βραδυ που διαβασα εδω?σαν πολλους υδατανθρακεσ δεν εχει.εγω την περνω αναμεσα στα γευματα η καμια φορα για αλλαγη στο πρωινο που συνηθως περνω whey -καζεινη

Devil
26-06-10, 20:54
προσωπικα για βραδι δεν μ αρεσει
πολλους υδατανθρακες εχει, η καλητερη χρηση της νομιζω ειναι για μικρα γευματα μεσα στην ημερα αντε και για πρωινο.

lef
26-06-10, 20:57
προσωπικα για βραδι δεν μ αρεσει
πολλους υδατανθρακες εχει, η καλητερη χρηση της νομιζω ειναι για μικρα γευματα μεσα στην ημερα αντε και για πρωινο.

:thumbup:

primordial
26-06-10, 22:10
Μία χαζή ερώτηση..... δεν θα ήταν ευκολότερο λίγο γαλατάκι μέσα στην whey ή κάνα γιαουρτάκι μαζί με την whey....????
Απλά με τόσων ειδών πρωτεΐνες, μου θυμίζει κάτι από κρέμες προσώπου που χρησιμοποιούν οι γυναίκες.....
1 το πρωί, 1 το μεσημέρι κ 1 το βράδυ........:green::P:green:

KATERINI 144
26-06-10, 22:41
^^ γίνεται άνετα.

COBRA_STYLE
26-06-10, 22:48
Απλά με τόσων ειδών πρωτεΐνες, μου θυμίζει κάτι από κρέμες προσώπου που χρησιμοποιούν οι γυναίκες.....
1 το πρωί, 1 το μεσημέρι κ 1 το βράδυ........:green::P:green:

αχχααχαχαχαχαχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχ......θεοςςςςς...χωσε χωσε...αχαχχααχχααχχα:P:P:bowdown::bowdown::bowdown:

KATERINI 144
26-06-10, 22:53
μείνετε εντος θέματος...