PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για ασκησεις κοιλιακων



SepTum
11-05-10, 01:23
Στις ασκησεις κοιλιακων πλεον πρεπει να κανω πανω απο 50 κοιλιακους για να αρχισω να κουραζομαι.Να προσθεσω καποια κιλα και να παιζω μεχρι 20 επαναληψεις η να συνεχισω ετσι και να φτανω μεχρι και 100 ας πουμε.Εχω ακουσει οτι για να φουσκωσουν(η εστω να γυμναστουν καλυτερα) οι κοιλιακοι θελει λιγες επαναληψεις με κιλα.Ισχυει?

kolakos
12-05-10, 00:04
κοιτα φιλε σεπτουμ εγω αυτο που ξερω ειναι πως αν προσ8εσεις βαρη στους κοιλιακους σου 8α αλλαξει το σχημα τους σιγουρα...ο κορμος γινεται πιο τετραγωνος ...μπορεις να κανεις ενα προγραμμα ασκησεων για κοιλιακους μαζι με λιγη ξεκουραση μεταξυ τους ωστε να αυξηθει η δυσκολια...

Jud0ka
12-05-10, 01:49
η μονη απαντηση π μπορω να σ δωσω ειναι η κουζινα...φτιαξε την διατροφη σ φαε σωστα και γυμνασε τους κιλοιακους σ 2φορες την βδομαδα δεν χρειαζετε παραπανω και πιστευω οτι εκει θα δεις αποτελεσματα!

mpambis
12-05-10, 02:03
Διάβασε εδώ
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=76:32-&catid=2:2009-09-23-07-09-48&Itemid=3

SepTum
12-05-10, 19:45
Φιλε μου το εχω δει το παραπανω link και συμφωνω και με τον φιλο παραπανω οτι παιζει ρολο η διατροφη.Οσον αφορα την καλυτερη γυμναστικη για τους κοιλιακους δεν εχω καταληξει ακομα σε τι ειναι σωστο και τι οχι.Διαβαζα σε pdf απο καποιον γυμναστη οτι το καλυτερο ειναι να παιζεις οσο πιο πολους μπορεις μεσα σε 30sec,και αυτο ειναι αντιθετο με το παραπανω link.Γιαυτο βασικα η ερωτηση απευθυνεται κυριως σε καποιον που εχει τρομερους κοιλιακους και στο πως τους απεκτησε.

Jud0ka
12-05-10, 19:51
εγω παντος εχω παει σε 6γυμναστηρια στα γιαννενα ενα γυμναστη π να ηξερε τι του γινεται δεν βρηκα...χιλιες φορες να ακουσω καποιον π ασχολειται οπως τα παιδια παρα τους γυνμναστες πραγματικα...και προγραμματα π ακολου8ουσα δν ειδα διαφορα...κοιτα κανε 2 φορες τιν εβδομαδα καλους κιλοιακους εγω κανω συνδιαστικους με βαρακια και ετσι!ρομαικους παρα πλ καλο 8α ελεγα αλλα τα ποδια να μην φτανουν πισω να τα σταματας νωριτερα για να σε πιανουν καλιτερα!