PDA

Επιστροφή στο Forum : ποδια + τρεξιμο



-manos-
15-05-10, 14:17
να κανω μια ερωτηση??? σημερα εχω ποδια μπορω να κανω και τρεξιμο στο τελος 30 ωρα???? ακομα μπορω να προσθεσω λιγες κυκλικες ασκησεις πχ 2 κεφαλα- ομους ???

Levrone
15-05-10, 15:40
αδερφε τρεξιματακι ή ποδηλατακι να κανεις.

αλλα οι αλλες ασκησεις που κολλανε? για ποδια πας, δεν πας για ωμους ή χερια.

ασε που αν κανεις προπονηση σοβαρη στα ποδια δεν πρεπει μετα ουτε να μπορεις να μιλησεις. τοσο αδειος απο ενεργεια θα εισαι.

Eddie
15-05-10, 16:07
H γνωμη μου ειναι καθολου αεροβικη μετα τα ποδια.Διατασεις και το πολυ πολυ 5 λεπτα αργο περπατημα.Αργο ομως.

Το αλλο με τις κυκλικες ειναι ασχετο,μη το βαζεις.

Levrone
15-05-10, 16:12
Βασιλη , ειναι καλο λιγο ποδηλατακι μετα την προπονηση ποδιων.

Εγω αυτο πιστευω.

Μαρία
15-05-10, 16:12
Αν μπορεις κανε αν και σε βαριες προπονησεις δεν πολυβγαινει αμεσως τρεξιμο γιατι νιωθεις μαγκωμενος αλλα αυτο ειναι και θεμα του καθενος,αν μπορεις κανε...

Eddie
15-05-10, 16:16
Βασιλη , ειναι καλο λιγο ποδηλατακι μετα την προπονηση ποδιων.

Εγω αυτο πιστευω.

To λιγο ποδηλατακι με το πολυ ποδηλατακι και την μιση ωρα αεροβικη καμμια σχεση.Επισης εγω ξεχωριζω την αποθεραπεια με την αεροβικη.Παλι καμμια σχεση.Τωρα εαν μιλας για ενα δεκαλεπτο αποθεραπεια χαλαρο ποδηλατο η ενα 5λεπτο ελαφρυ περπατημα συμφωνω.

Varaderistas
15-05-10, 16:24
Τί ποδήλατο και τρέξιμο ρε παιδιά μετά τα πόδια......εγώ δεν μπορώ να κουνιθώ, σκοντάφτω όπου νά'ναι!!!:green:

-manos-
15-05-10, 16:26
οντως ασχετο να κανω κ κατι αλλο γιατι κουραζομα δεν ξερω πως μου ηρθε :green:ι.οκ οποτε ας κανω ενα χαλαρο τρεξιματακι μετα τα ποδια

Levrone
15-05-10, 16:31
To λιγο ποδηλατακι με το πολυ ποδηλατακι και την μιση ωρα αεροβικη καμμια σχεση.Επισης εγω ξεχωριζω την αποθεραπεια με την αεροβικη.Παλι καμμια σχεση.Τωρα εαν μιλας για ενα δεκαλεπτο αποθεραπεια χαλαρο ποδηλατο η ενα 5λεπτο ελαφρυ περπατημα συμφωνω.

συμφωνω, δεκαλεπτο αποθεραπεια εννοω. αλλωστε μετα τα ποδια λιγα περιθωρια υπαρχουν.

εγω δεν το διευκρινισα.

gj
15-05-10, 17:21
Μια φορά μετά από προπόνηση πόδια εκανα 40 λεπτά διάδρομο....
Για2 μέρες δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Περπάταγα και αισθανόμουν λες και ειχα ανέβει το everest...
Τωρα αποθεραπεία πρέπει να γίνεται πάντα κατά τη γνώμη μου.
Αλλα όπως είπαν και οιπρολαλήσαντες άλλο η αποθεραπεία και άλλο η αερόβια ;)

giannis64
15-05-10, 20:19
συμφωνω, δεκαλεπτο αποθεραπεια εννοω. αλλωστε μετα τα ποδια λιγα περιθωρια υπαρχουν.

εγω δεν το διευκρινισα.

+1:thumbup: η αποθεραπεια ειναι πολυ σημαντικη!!! φτανει να ξερεις να την κανεις!!!

egw
17-05-10, 00:47
Εγώ πάντως μετά τα πόδια κάνω 15 λεπτά τρέξιμο στο 9,5 και 5 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο 7,σύνολο δηλαδή 20 λεπτά.Η αλήθεια είναι ότι τα πρώτα 5 λεπτά που τρέχω τα νιώθω πολύ μαγκωμένα λες κι έχουνε κάποια αντίσταση,αλλά μετά το πεντάλεπτο απελευθερώνονται και δεν έχω πρόβλημα.

Μαρία
17-05-10, 11:08
Εγώ πάντως μετά τα πόδια κάνω 15 λεπτά τρέξιμο στο 9,5 και 5 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο 7,σύνολο δηλαδή 20 λεπτά.Η αλήθεια είναι ότι τα πρώτα 5 λεπτά που τρέχω τα νιώθω πολύ μαγκωμένα λες κι έχουνε κάποια αντίσταση,αλλά μετά το πεντάλεπτο απελευθερώνονται και δεν έχω πρόβλημα.

Ετσι γινεται παντα....

flowin_through
21-05-10, 01:17
Για 2 μερες μετα τα ποδια δεν τα ακουμπαμε!