PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνη



Plus
15-05-10, 20:00
Οκ,εχω ακουσει πολλές γνώμες κτλ αλλα δεν μπορω να καταλείξω τι ειναι καλύτερο.
Γενικά δεν ειμαι φαν των πολλων σκευασμάτων κτλ.

Αυτος ειναι ο λογος που τα μονα που χρεισιμοποιω ειναι προτεινη,λιποδιαλυτες και ισως στο τελος μιας διαιτας διουριτικα,και φυσικα κρεατινη στον ογκο.

Ομως ειμαι διχασμένος ανάμεσα σε πολλές γνώμες και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάτι.

Οταν ημουν στον ογκο και επερνα προτεινη για gain ειχε πολλα σακχαρα κτλ και θολωναν οι κιλιακοι και γενικα επερνα 2-3% λιπος μεσα σε 2 μηνες.

Ετσι σκεφτηκα να βαλω μια καθαρη προτεινη χωρις σακχαρα κτλ και να περνω μεταπροπονητικα με μελι (2 κουταλιες γλυκου) και 1-2 μπανανες. Εσεις τι μου προτεινεται?

ΥΓ: εχω διαβασει ολα τα τοπικς σχετικα με αυτο το θεμα,απλα επειδη ολοι λενε διαφορετικα πραγματα κτλ,οποιος εχει μια πληρες αποψη και εχει δοκιμασει και τις δυο περιπτωσεις αυτες μπορει να μου πει τα δικα του συμπερασματα.

Ευχαριστω πολυ.

superman79
15-05-10, 21:02
Οκ,εχω ακουσει πολλές γνώμες κτλ αλλα δεν μπορω να καταλείξω τι ειναι καλύτερο.
Γενικά δεν ειμαι φαν των πολλων σκευασμάτων κτλ.

Αυτος ειναι ο λογος που τα μονα που χρεισιμοποιω ειναι προτεινη,λιποδιαλυτες και ισως στο τελος μιας διαιτας διουριτικα,και φυσικα κρεατινη στον ογκο.

Ομως ειμαι διχασμένος ανάμεσα σε πολλές γνώμες και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάτι.

Οταν ημουν στον ογκο και επερνα προτεινη για gain ειχε πολλα σακχαρα κτλ και θολωναν οι κιλιακοι και γενικα επερνα 2-3% λιπος μεσα σε 2 μηνες.

Ετσι σκεφτηκα να βαλω μια καθαρη προτεινη χωρις σακχαρα κτλ και να περνω μεταπροπονητικα με μελι (2 κουταλιες γλυκου) και 1-2 μπανανες. Εσεις τι μου προτεινεται?

ΥΓ: εχω διαβασει ολα τα τοπικς σχετικα με αυτο το θεμα,απλα επειδη ολοι λενε διαφορετικα πραγματα κτλ,οποιος εχει μια πληρες αποψη και εχει δοκιμασει και τις δυο περιπτωσεις αυτες μπορει να μου πει τα δικα του συμπερασματα.

Ευχαριστω πολυ.

χρησιμοποιωντας μεταπροπονητικα συμπληρωματα τυπου μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη και φυσικα γλουταμινη ειχα πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε σχεση με μελι,φρουτα και ως προς το οπτικο αποτελεσμα(λιγοτερο λιπος) και οργανικα δηλαδη πολυ καλυτερη αναρρωση. πλεον ειμαι φαν των συμπληρωματων αυτων που κοστιζουν και φτηνα.:thumbup::thumbup:

gj
15-05-10, 22:13
Καταρχας για μένα οι πρωτείνες όγκου δεν κάνουν για καμία εργασία.
Ξεκάθαρα πάρε μια καθαρή και αν την θές να αντικαταστείς και γευματα πάρε καμια με περισότερες από μια πηγές.
Οσον αφορά μάρκες δεν θα προτοτυπίσω στην πλάτη σου...
gaspari,on,reflex,phd αποτελούν πολύ καλές επιλογές.
Μετά την προπόνηση βάζεις και μέλι ή δεξτρόζη και είσαι τζέτ.

Plus
16-05-10, 03:25
χρησιμοποιωντας μεταπροπονητικα συμπληρωματα τυπου μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη και φυσικα γλουταμινη ειχα πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε σχεση με μελι,φρουτα και ως προς το οπτικο αποτελεσμα(λιγοτερο λιπος) και οργανικα δηλαδη πολυ καλυτερη αναρρωση. πλεον ειμαι φαν των συμπληρωματων αυτων που κοστιζουν και φτηνα.:thumbup::thumbup:


Το θέμα ειναι οτι δεν ειμαι φαν των χειμικων,θελω κατι πιο απλο.

Polyneikos
16-05-10, 09:57
Γενικά δεν ειμαι φαν των πολλων σκευασμάτων κτλ.
Αυτος ειναι ο λογος που τα μονα που χρεισιμοποιω ειναι προτεινη,λιποδιαλυτες και ισως στο τελος μιας διαιτας διουριτικα,και φυσικα κρεατινη στον ογκο.




χρησιμοποιωντας μεταπροπονητικα συμπληρωματα τυπου μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη και φυσικα γλουταμινη ειχα πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε σχεση με μελι,φρουτα και ως προς το οπτικο αποτελεσμα(λιγοτερο λιπος) και οργανικα δηλαδη πολυ καλυτερη αναρρωση. πλεον ειμαι φαν των συμπληρωματων αυτων που κοστιζουν και φτηνα.:thumbup::thumbup:



Το θέμα ειναι οτι δεν ειμαι φαν των χειμικων,θελω κατι πιο απλο.


Δηλαδη παίρνεις λιποδιαλύτες,θα παρεις διουρητικα και εχεις πρόβλημα αν παρεις δεξτρόζη;:green:

Plus
16-05-10, 14:02
Ναι γιατι μου φενεται λιγο παρατραβιγμενο,λιποδιαλυτες δεν παιρνω συχνα,περνω 1 στον τελευταιο μηνα της γραμμωσης,και διουριτικα εχω παει μονο μια φορα,απο τοτε δεν εχω πολλα κατακρατιμενα υγρα ομως για να ξαναχρησιμοποιησω.

Machiavelli
16-05-10, 14:12
Σου φαίνεται παρατραβηγμένη η δεξτρόζη από τη στιγμή που έχεις πάρει διουρητικά; Θες πάρα πολύ διάβασμα.

Michaelangelo
16-05-10, 16:02
Εγω ρε παιδες θα προτιμούσα να πάρω τον υδατάνθρακα από το φαγητό και όχι από συμπλήρωμα! Πεταμένα λεφτά την θεωρώ την δεξτρόζη. Το μελάκι σου δίνει πολύ υδατάνθρακα και ενέργεια.