PDA

Επιστροφή στο Forum : CLA 1250 (ΜRM)



NewLife
17-05-10, 14:26
Καλησπερα..
Μετά απο πολύ καιρο γράφω ξανα για να ρωτήσω σχετικα με ενα συμπλήρωμα...
Επειδη θελω να χασω καποια κιλα ακομα..και θελω μια βοηθεια εκτος αεροβικης σε συμπλήρωμα...
Πηρα το CLA 1250 απο την Χ... ( δεν ξερω αν επιτρεπετε να βαλω λινκ .. )
Δεν θελω θερμογενετικό λιποδιαλύτη γιατι παλια παθαινα κρισεις πανικου και φοβαμαι μηπως ο θερμογενετικος μου ανεβασει ταχυκαρδιες κτλπ η εχει γενικά διαφορες παρενεργειες ( δεν εχω ξαναπαρει και δεν ξερω συγχωρεστε με.. ) ...
Πηρα λοιπον εναν μη θερμογενετικο λιποδιαλυτη ετσι για μια μικρη βοηθεια..
Ερωτηση λοιπον ...
Κανει τιποτα η τζαμπα τα 28 ευρουλακια μου? Τουλαχιστον ειναι καλυτερος απο αυτα που δινουν στα φαρμακεια με το πρασινο τσαι και τα πρασινα αλογα?

Τα αρχικά CLA σημαίνουν Σύζευγμα Λινολεϊκού Οξέος (Conjugated Linoleic Acid).

Το CLA είναι ένα βασικό ακόρεστο λιπαρό οξύ, το οποίο έχει αποδειχθεί επιστημονικά ότι έχει θετική επίδραση στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών και του λίπους.

Ποικίλες επιστημονικές μελέτες έχουν αποδείξει ότι ένα συμπλήρωμα CLA μπορεί να βελτιώσει σημαντικά τη σύνθεση του σώματος.

Το CLA διεγείρει το μεταβολισμό και (σε συνδυασμό με την άσκηση και τον υγιεινό τρόπο ζωής), βελτιώνει τον προσδιορισμό των μυών και μειώνει το λιπαρό ιστό. Το CLA είναι επίσης ένα αποτελεσματικό αντιοξειδωτικό, και συμβάλλει στον περιορισμό των επιβλαβών επιπτώσεων των ελεύθερων ριζών που παράγονται κατά τη σκληρή προπόνηση.

Το CLA της MRM περιέχει Clarinol CLA 80, το πρωτότυπο πατενταρισμένο CLA με την υψηλότερη δυνατή συγκέντρωση (80%).

Αυτά γραφει σαν συστατικά και περιγραφη στο ιντερνετ..
Οποιος μπορει ας googlarei MRM CLA 1250 και θα το βρει ευκολα απο που και ποσο και τι ειναι...
Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αν τελειωσουν αυτοι?
Ελπιζω να μην πεταξα τζαμπα τα λεφτα μου γιατι ξερω οτι με 30 ευρώ παιρνω κατι καλο σε θερμογενετικο...
Ευχαριστω προκαταβολικα ...
Χρήστος
http://www.xtr.gr/eshop_files/pictures/3429_cla-1250.gif

Jony_To_Bratsoni
17-05-10, 15:33
κοιτα το σιγκεκριμενο cla ηταν το πρωτο συμπληρωμα που ειχα παρει οταν ξεκινησα την προσπαθεια μου να χασω καποια κοιλα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησε πολυ θα μπορουσα να πω, αλλα για πιο μετα δεν ειναι αρκετο ,, επηδει και εγω εχω προβλημα και δεν κανει να παρω θερμογενετικους μετα το cla θα σου ελεγα να παρεις ενα συμπληρωμα με πολυ καφεινι που να ειναι και διουριτικο .. θα εχεις τρελες τσιτες στην αεροβια και τα αποτελεσματα δεν θα αργησουν να φανουν

beefmeup
17-05-10, 15:37
δεν θα σε βοηθησει κ ιδιαιτερα για καυση λιπους.

ενας θερμογενετικος λιπο χωρις διεγερτικα,με τσαι,κ καποια ελαφρα διουριτικα βοτανα μεσα,θα σ εκανε καλυτερη δουλεια..υπαρχουν τετοοιοι κ σε συμπληρωματα,χωρις να καταφευγεις στην λυση του φαρμακειου..