PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα διατροφη προπονησεις...KLRMN



KILERMAN
17-05-10, 14:45
λοιπον φιλοι μου ας πω κι εγω την οποια προσπαθεια κανω!
αθλουμε 4-5 φορες την εβδομαδα με βαρη με διαρκεια προπονησης περιπου μια (1) ωρα,δουλευω κυριως στηθος πλατη ωμους και πιο αραια ποδια κλπ
Τις ιδιες μερες κανω αεροβια (1 ή 2 ωρες )μετά τα βαρη.Οι προπονησεις αεροβιας ειναι σε ανοιχτο σταδιο και συχνά ειναι 5 με 7 φορες τη βδομάδα *πολλες φορες δηλαδη χωρίς κανενα ρεπό.Διαρκεια τρεξιματος 35 με 50 λεπτα σε επιπεδο καυσης λιπους (125-135/min ).
συμπληρώματα=Πρωτεινη ultra isolate Universal ( ενα σκουπακι σε 1 ποτηρι νερο ,Μόνο μετα την προπόνηση με βαρη.)
Προσφατα αγορασα βιταμινες ανιμαλ Πακ και επισης προσφατα αμινοξεα bcaa της ΕΑΣ .(ΑΥΤΑ μπορω να πω εντυπωσιακης αποκρισης !)
Διατροφη=πρωι ασπραδια αυγων (3-4 με 1 κουλουρι) ,αργοτερα πιτακι βρωμης με τυρι χαμηλων λιπαρων (αλλα αρκετο τυρι)
μεσημερι=σπιτικο χωρις ψωμι κλπ αλλα παλι με λιγο τυρι) οχι φρουτα .
Απογευμα ασπραδια ή ξηροι καρποι ή λιγο σπιτικο φαγητο ή πιτακι βρωμης με τυρι.
Βραδυ κατι ακόμα ,ισως γαλοπουλα με πιτακι ή και κατι ακομα.
Αυτα για ενα πρωτο δειγμα.Επιπλεον σκετοι 2-3 καφεδες.
Υψος 1,85 κιλα 85 λιπος 15% αλλα με αποκλισεις σιγουρα.
Εκτιμω καθε αποψη.

KILERMAN
17-05-10, 23:35
καποιος φιλος καποια παρατηρηση ?:( :(

KILERMAN
18-05-10, 16:05
καμια παρατηρηση καποια βοηθεια ρε παιδια ? ?/:welcome::welcome:

sTeLaKoS
18-05-10, 16:11
Γιατί δε δίνει βάση σε πόδια και χέρια;

Όσο για τη διατροφή, το ξέρεις πως θα μπορούσες να είσαι πιο αυστηρός, δε χρειάζεται να στο επισημάνω...
Πόσα γραμμάρια πρωτείνης τρως τη μέρα;

GEORGEXX1
18-05-10, 16:44
Μην γραφεις περιληπτικα τη κανεις.
κανεις ογκο η γραμμωση;;;
καθε ποσες ωρες τρως;;; και ποσο;;;
τη ασκησεις κανεις;;;;

η 7 αεροβιες και η πρωτεινη ultra isolate μου κανουν για γραμωση
αν ειναι ετσι η διατροφη σου δεν ειναι καλη για ογκο ακομα χειροτερα.


οπως ειπε και ο στελιος χωρις χερια καηκες.

KILERMAN
19-05-10, 00:08
το γενικο μου πλανο ειναι, πως βρισκομαι σε σχετικα καλή κατασταση, η φάση όγκου είναι κάτι που μάλλον δεν ταιριάζει με τη κατασκευη μου.όντως υστερώ προπονητικά χέρια. Κάποιες συγκεκριμένες προτάσεις για χέρια έχουμε? Πρωτείνη? 5ασπραδια απ ευθειας και 5 από πιτακι βρώμης.Μισό κοτόπουλο μέρα παρα μέρα.1 Σκουπάκι ultra =30gr ?ε περιπου τοσο .Στόχος μου ειναι η γράμωση με ελαφρυ όγκο σε εμφανή σημεία.Πράγμα που δεν ειναι μακρια και απο την τωρινή μου κατασταση.

KILERMAN
19-05-10, 10:07
μια απλη καταθεση ,μια απλη παρατηρηση στο απλο μου πρόγραμμα : πηρα για πρωτη φορά αμινοξεα bcaa της ΕΑΣ , και πραγματικα βλέπω εντυπωσιακη διαφορά ! Και ειδικα στην προπονηση αεροβιας, η διαφορα είναι εμφανης.Τουλαχιστον αυτο παρατηρω.Επίσης να σημειώσω ότι οι περισσοτεροι εργαζομενοι :green:
ΔΕΝ κοιμόμαστε ισως τιως ωρες που πρεπει : 6 συνηθως ωρες :unsure::unsure:

KILERMAN
20-05-10, 14:34
διατροφη= τρωω = στις 8-9 πρωι, 11-12, και κατα τις 3 μεσημερι.
Απογευμα 6-7 και μετα 10.
Δεν μετραω με ακριβεια οτι τρωω,αλλα προσεχω όσο μπορώ.
Παρατηρησεις=
οτι ομορφο ογκο (ελαφρυ αλλα ωραιο) βλεπω να μου δινουν τα βαρη - τα μειώνει η αεροβια....:(
οχι εντελως αλλα παντως στα ποδια με τα 35 χλμ τρεξιμο την εβδομαδα δεν ξερω αν γυμναζονται αλλα εμενα εχουν λειωσει σχεδόν.