PDA

Επιστροφή στο Forum : πακετο



xaris92
18-05-10, 16:30
Μολις τελειωσουν οι πανελληνιες ξεκιναμε γυμναστηριο με ενα φιλο που καναμε και περισυ...και οι δυο πρεπει να χασουμε καποια κιλα παραπανω που βαλαμε αλλα σκεφτομαστε οτι εχουμε και αρκετα μυικα κιλα πανω μας...
σκεφτομασχτε να παρουμε μια ΟΝ100% μια ΒSN SYNTA-6 για το βραδυ επειδη εχει και καζεινη και τπτ αμινοξεα.....να τα παρουμε τωρα η να χασουμε πρωτα τα κιλακια και να κσεκινησουμε να χτιζουμε???

Qlim4X
18-05-10, 16:42
lean mass rules.

λοιπον μιας και δεν εχετε αρκετα χρονικα περιθορια.

1) ενα λιποδιαλιτι
2) προτεινη
3) αμινοξεα

λιποδιαλιτι 2 φορες την ημερα. (πρωι και πριν προπονηση)
προτεινι 3 φορες την ημερα (πρωι, μετα προπονηση, βραδι)
αμινοξεα 1 φορα (πριν τιν προπονηση)

στα βαρη πεχτε 12-10-8-6-12 επαναλιψης με τα 2 τελεφτεα σετ καπακια μιονοντας βαρος. οι επαναλιψης σας να γινοντε αργα 3-5 δευτερολεπτα. και το διαλιμα αναμεσα στα σετ τοσο μεχρι να επανελθουν οι ανασες.

μετα διαδρομο 20-30 λεπτα στο σημιο που ξεκινατε να υδρονετε. καλο θα ειναι φορμα για να ανεβασετε γρηγορα θερμοκρασια

αυτα απο μενα:weights:

Svein
18-05-10, 16:45
και μια κρεατινουλα αν μπορείτε χώστε και νιτρικό (να δείχνεται πιο...!) :thumbup: !

Qlim4X
18-05-10, 16:56
και μια κρεατινουλα αν μπορείτε χώστε και νιτρικό (να δείχνεται πιο...!) :thumbup: !


πρωτα να στεγνοσουνε και μετα να κανουν ενα load να μπαλαρουνε.

αδικος κοπος να την βαλουν απο τωρα.;)

xaris92
18-05-10, 17:15
Και οι δυο περισυ με την προπονηση ειχαμε χτισει αρκετη μυικη μαζα ειδικα για την ηλικια μας(17 τοτε)...τωρα για φετος δν πιστευω οτι χρειαζεται ο λιποδιαλιτης τουλαχιστον για μενα αφου τα κιλα που πηρα τα ειχα ξαναπαρει περυσι με τισ εξετασεις και το καλοκαιρι κατευθειαν εστρωσα...τωρα σκεφτομαι για αρχη μια πρωτεινουλα μικρη συσκευασια και μετα που θα φυγει η πολυ σαβουρα να βαλουμε μια μεγαλη ΟΝ,τα αμινοξεα και μια syntha 6 για το βραδακι(και την κρεατινη αν και δν ξερω αν θα κανει καλο απο τα 18 κιολας να την ξεκινησουμε)....οσο για τα αμινοξεα σκεφτομαι τησ mdy που ειναι 350χαπια αλλα δν ξερω αν θα επρεπε να προτιμησω bcaa πχ τησ ΟΝ γιατι παροτι διαβασα οτι ειναι παρα πολυ καλα τα bcaa ο φιλοσ μου μου ειπε οτι μπορει να προκαλεσουν βλαβη στον εγκεφαλο λογο μιας ουσιας που παραγετε....αληθευει???

sTeLaKoS
18-05-10, 18:20
Μη τα φοβάσαι τα Bcaa, αμινοξέα είναι.

Γενικά το βλέπεις από λάθος οπτική το όλο θέμα. Πρώτο σου ποστ θα έπρεπε να είναι η διατροφή που θα ακολουθήσετε παρά τα συμπληρώματα που θα χρησιμοποιήσετε.

thegravijia
18-05-10, 18:25
Και οι δυο περισυ με την προπονηση ειχαμε χτισει αρκετη μυικη μαζα ειδικα για την ηλικια μας(17 τοτε)...τωρα για φετος δν πιστευω οτι χρειαζεται ο λιποδιαλιτης τουλαχιστον για μενα αφου τα κιλα που πηρα τα ειχα ξαναπαρει περυσι με τισ εξετασεις και το καλοκαιρι κατευθειαν εστρωσα...τωρα σκεφτομαι για αρχη μια πρωτεινουλα μικρη συσκευασια και μετα που θα φυγει η πολυ σαβουρα να βαλουμε μια μεγαλη ΟΝ,τα αμινοξεα και μια syntha 6 για το βραδακι(και την κρεατινη αν και δν ξερω αν θα κανει καλο απο τα 18 κιολας να την ξεκινησουμε)....οσο για τα αμινοξεα σκεφτομαι τησ mdy που ειναι 350χαπια αλλα δν ξερω αν θα επρεπε να προτιμησω bcaa πχ τησ ΟΝ γιατι παροτι διαβασα οτι ειναι παρα πολυ καλα τα bcaa ο φιλοσ μου μου ειπε οτι μπορει να προκαλεσουν βλαβη στον εγκεφαλο λογο μιας ουσιας που παραγετε....αληθευει???
η σαβουρα δεν φευγει με τη πρωτεινη
αυτο με τη μεγαλη ον δεν το πιασα.αλλα αστο
κρεατινη τι την θες??
βλαβη στο εγκεφαλο οχι δεν θα παθαιτε απο οσο ξεερω
τα αμονοξιδια ει9ναι αχρηστα τι τα θελετε.? τσαμπα λεφτα πεταμενα

λες και θα δεις καμια διαφορα αμα παρεις ον η μεγαλη η μικρη συσκευασια η αμα παρεις αμινοξεα

sTeLaKoS
18-05-10, 18:34
η σαβουρα δεν φευγει με τη πρωτεινη
αυτο με τη μεγαλη ον δεν το πιασα.αλλα αστο
κρεατινη τι την θες??
βλαβη στο εγκεφαλο οχι δεν θα παθαιτε απο οσο ξεερω
τα αμονοξιδια ει9ναι αχρηστα τι τα θελετε.? τσαμπα λεφτα πεταμενα

λες και θα δεις καμια διαφορα αμα παρεις ον η μεγαλη η μικρη συσκευασια η αμα παρεις αμινοξεα


Εδώ διαφωνώ. Ακριβά μεν, χρήσιμα δε.

thegravijia
18-05-10, 18:36
απλα δεν πιστευω πως θα δεις καμια διαφορα με τα αμινο

αντιθετο κρατα τα λεφτα και παρε κανα νιτρικο η κρεατινη που θα σε βοηθηση ουσιαστικα

Kolorizos
18-05-10, 18:49
δεν ειναι και οτι καλλιτερο να προτινουμε λιποτροπικα σε 17 χρονων παιδεια...

jGod
18-05-10, 18:51
oσο λεφτα θα δινες για τα αχρηστα συμπληρωματα..φορτωσε κοτοπουλα,ψαρια,μοσχαρι,ρυζια,βρωμη,λαχανικα,φρουτα, κτλ κτλ!

ο stelakos...σου τα ειπε πολυ σωστα!

xaris92
18-05-10, 23:49
παιδια διατροφη μεχρι ενα σημειο μπορω να κανω επειδη ακομα μενω με τουσ γονεις μου...ειπα οτι θα παρω μια μικρη συσκευασια πρωτεινης αρχικα μεχρι να χασω καποια κιλα και μετα θα παρω μια μεγαλη μαζι με κρεατινη και τα αμινοξεα που παρεπιμπτοντως διαβασα για τον jhonnie jackshon που ελεγε οτι τα bcaa ειναι πολυ σημαντικα(οχι σε διαφημιση τησ μασλτεκ)....τωρα για το νιτρικο που προτεινεται συνεχεια ρε παιδια δεν το βλεπω και οτι ιδανικοτερο να παρω κανα no-xplode η κανενα superpump250 απο τα 18 μου...
η διατροφη λοιπων το προηγουμενο καλοκαιρι ηταν
6 η 7 που ξυπνουσα ενα μπολ κουακερ με νερο η γαλα και καποιες φορες πρωτεινη
κατα τις 10 κ μιση μια μπαγκετα μαυρη με λιγο τυρι και πολυ γαλοπουλα μαζι με μαρουλι και λιγη ντοματα
μεσημερι πριν την προπονηση μου ετρωγα οτι ειχε σπιτι(συνηθως μπιφτεκι,μπριζολα με ρυζι,κοτοπουλο η και κανα μακαρονι) χωρις ομως τηγανιτα και με αρκετη σαλατα με πρασινα λαχανικα
μετα την προπονηση επερνα ενα shake ON100% με μερικα φρουτα στο μιξερ
(σε περιπτωση που πεινουσα ετρωγα καποιο φρουτο αργοτερα το απογευμα)
το βραδυ ετρωγα ειτε κατι απο το σπιτι πχ μπριζολα σκετη η κοτοπουλο σκετο ειτε επαιρνα ενα shake ακομα η κανα φρουτο

Ramrod
19-05-10, 00:56
oσο λεφτα θα δινες για τα αχρηστα συμπληρωματα..φορτωσε κοτοπουλα,ψαρια,μοσχαρι,ρυζια,βρωμη,λαχανικα,φρουτα, κτλ κτλ!

ο stelakos...σου τα ειπε πολυ σωστα!

+100

νέα παιδιά είναι, δε καταλαβαίνω πως προτείνετε να πλακωθούν σε ουσίες. Λιποδιαλύτες? Κρεατίνη? Νιτρικό?

Δε χρειάζεστε τίποτα απ όλα αυτά, μόνο σωστή διατροφή, άντε και καμία πρωτεϊνη.


παιδια διατροφη μεχρι ενα σημειο μπορω να κανω επειδη ακομα μενω με τουσ γονεις μου...ειπα οτι θα παρω μια μικρη συσκευασια πρωτεινης αρχικα μεχρι να χασω καποια κιλα και μετα θα παρω μια μεγαλη μαζι με κρεατινη και τα αμινοξεα που παρεπιμπτοντως διαβασα για τον jhonnie jackshon που ελεγε οτι τα bcaa ειναι πολυ σημαντικα(οχι σε διαφημιση τησ μασλτεκ)....

Τι σημαίνει "δε μπορώ να κάνω διατροφή γιατι μένω με τους γονείς μου"? Δήλαδή οι γονείς σου σου δίνουν καμια 500αρια ευρώ να πλακωθείς στα συμπληρώματα αλλά δε σ' αφήνουν να τρως ξεχωριστό γευμα απο αυτό που θα φτιάξει η μανα σου?

Δεν υπάρχει δε μπορώ, υπάρχει μόνο δε θέλω!

xaris92
19-05-10, 14:22
συμφωνω μαζι σου αλλα 1ον ειναι με το ζορι 100ευρο για μια κρεατινη και τα αμινοξεα και 2ον απλα δν μπορω να λεω συνεχεια μανα κανε 6 αυγα μανα θελω μονο αυτο το φαγητο μανα εκεινο μανα το αλλο

pan0z
19-05-10, 14:42
συμφωνω μαζι σου αλλα 1ον ειναι με το ζορι 100ευρο για μια κρεατινη και τα αμινοξεα και 2ον απλα δν μπορω να λεω συνεχεια μανα κανε 6 αυγα μανα θελω μονο αυτο το φαγητο μανα εκεινο μανα το αλλο

Και γιατι πρεπει να τα μαγειρευει η μανα σου?Καντα μονος σου.

Ramrod
19-05-10, 14:49
συμφωνω μαζι σου αλλα 1ον ειναι με το ζορι 100ευρο για μια κρεατινη και τα αμινοξεα

Α...τις πρωτεϊνες θα τις πάρεις τσάμπα? Γιατί πιο πάνω γράφεις για 2 κουτιά...
Εγώ δε βλέπω το λόγο να αγοράσεις κρεατίνη όταν ο οργανισμός σου σου παρέχει αυτά που χρειάζεσαι για να αναπτυχθεις στην ηλικία που είσαι...το μόνο που ζητάει είναι η σωστή τροφή.


και 2ον απλα δν μπορω να λεω συνεχεια μανα κανε 6 αυγα μανα θελω μονο αυτο το φαγητο μανα εκεινο μανα το αλλο

Και πάλι δε σε καταλαβαίνω...είπες πιο πάνω, "δε μπορώ να κάνω διατροφή γιατί μένω με τους γονείς μου...". Δηλαδή αν έμενες μονος σου θα έκανες? Κάπως έτσι δε το εννοούσες? Που κολλάει λοιπον η μάνα σου? Αν έμενες μόνος σου, μόνος σου δε θα τα έφτιαχνες? Νομίζεις πως όλοι όσοι ασχολούμαστε με BB περιμένουμε απο τις μανάδες μας και τις γυναίκες/κοπέλες μας να μας μαγειρευουν? ΜΟΝΟΣ σου φιλαράκι!
Βλέπεις λοιπόν πως βρίσκεις δικαιολογίες όπως κάνουν πολλοί (και εγώ έτσι έκανα για πολλά χρόνια, μη νομίζεις).

Με τα 100 ευρώ πήγαινε φόρτωσε τις σωστες τροφές, μάθε πως να τις τρως ώστε να έχουν τα μέγιστα αποτελέσματα στον οργανισμό σου και αγόρασε και την πρωτεϊνη που θες. Ούτε 2-3 πρωτεϊνες χρειάζεσαι ούτε τίποτα. Και με μια τη δουλειά την κάνεις. Οι διαφορές που έχουν μεταξύ τους για κάποιον που δεν είναι προχωρημένος είναι ασήμαντες.

Αυτες είναι οι απόψεις μου. Δε ξέρω αν συμφωνούν τα υπόλοιπα μέλη. Κάνε ότι νομίζεις.

φιλικά πάντα:)

xaris92
19-05-10, 15:10
δεν χρειαζεται επισημανση για το οτι ειναι φιλικα γιατι εκτιμω οποιαδηποτε συμβουλη...τωρα σε ολα αυτα εχεις δικιο το προβλημα ειναι οτι μετα μου τα πρηζουν και οι δικοι μ...οντωσ θα μπορουσα να κανω καποια πραγματα παραπανω αλλα μονο σε μερικεσ περιπτωσεις οπως το πρωι που προτιμω να πινω μια πρωτεινη με κουακερ και νερο παρα α βραζω 6 ασπραδια μαζι με τα αλλα...οσο για την πρωτεινη ξερω και καταλαβενω οτι οι διαφορες μεταξυ τουσ για καποιον καινουργιο ειναι ελαχιστες και οτι χωρισ διατροφη δν βλεπεις τπτ και ειναι πεταμενα λεφτα