PDA

Επιστροφή στο Forum : η πρόοδος μου!



Mitsen
18-05-10, 22:54
Καλησπέρα σας!
Σας ποστάρω την πρόοδο μου. Άρχισα τον περασμένο Φεβρουάριο. Ουδέποτε έκανα διατροφή. Γυμναστήριο σπανια και μετά πλακωνόμουν στην σαβούρα. Ποτε όμως δεν ήμουν παχύσαρκος. Πριν 4 χρονια όμως πήρα απότομα κιλά. Έκανα την πρόοδο που βλέπετε στις φωτογραφίες μέσα σε τρισήμισι μήνες με τις πολύτιμες σας συμβουλές πάντα! :thumbup:
Ήμουν 86 κιλά και 180 ύψος.
Τώρα είμαι 79 με 15% λίπος
Τον σεπτέμβρη θα μπω full σε όγκο!
Πείτε μου αν θέλετε τις γνώμες σας, παρατηρήσεις η συμβουλές χωρίς επιεικια τα πάντα ευπρόσδεκτα!

http://img201.imageshack.us/img201/1467/eeeeeeeeu.jpg

Τώρα που με ξαναβλέπω στην pic.. σαν κεφτές ήμουν! :turtle:

TEFAAtzis
18-05-10, 23:01
μεγαλη διαφορα φιλε μου,μπραβο σου,συνεχισε δυναμικα!!!

Mitsen
18-05-10, 23:12
μεγαλη διαφορα φιλε μου,μπραβο σου,συνεχισε δυναμικα!!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ! τα λόγια σου μου δίνουν κουράγιο! :weights:
Να σημειώσω κάτι που παρέλειψα ποιο πάνω ότι δεν παίρνω ούτε λιποδιαλυτές ούτε κατι παρόμοιο. Μονο καθαρή way protein τον τελευταίο μηνα. Την όλη δουλειά την έκανε το φαγιτό και ελάχιστα (πιστεύω) η γυμναστική

TRIANTAFYLLOU
18-05-10, 23:57
όλα κάναν δουλεια και το φαγητό και η γυμναστική ίσως περισσότερο η διατροφή αλλα και τα δύο είναι σημαντικά κομάτια , συνέχησε έτσι είσαι σε καλό δρόμο και θα έχεις ακόμη μεγαλύτερη πρόοδο :thumbup::thumbup:

-beba-
19-05-10, 10:28
Μπράβο σου Mitsen. Μεγάλη διαφορά.:clap::clap::clap::clap::clap:

Jumaru
19-05-10, 11:17
Αυτά τα πόστ γουστάρω πιο πολύ σ'αυτό το φόρουμ. Ωραίος συνέχισε έτσι πάντα με στόχο. Πολύ καλή διαφορά :clap:

jGod
19-05-10, 12:29
Πολυ πολυ καλος!μπες σε καθαρο ογκο..οταν αρχισουν τα κρυα..και θα σαι πολυ καλυτερος!keep going :thumbup:

Eddie
19-05-10, 12:29
μεγαλη διαφορα φιλε μου,μπραβο σου,συνεχισε δυναμικα!!!

Συμφωνω!!Μεγαλη διαφορα:thumbup:

GEORGEXX1
19-05-10, 12:50
οχι απλα μεγαλη διαφορα,αλα τεραστια διαφορα.

:clap::clap::clap::clap::clap:

Σε τι ποσοστο λιπους θελεις να φτασεις;;;
σε ρωταω γιατι πρωτον μου φαινεσαι κατω απο 15%
και δευτερον αν πω την γνωμη μου θα ορμηξουν να με φανε και θα με πουν ογκολαγνο.

thegravijia
19-05-10, 12:58
κοψε λιγο ακομα και μετα αρχινα μασα να βαλεις κρεας

superman79
19-05-10, 14:27
Kαμια σχεση :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:. προσπαθησε να πεσεις λιγο ακομα σε λιπος,κρατα το το καλοκαιρακι και μετα let the game begin....ογκο μεχρι θανατου...;)

Mitsen
19-05-10, 15:34
Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για τα λόγια σας, πραγματικά μου δίνουν κίνητρο για να συνεχίσω τον αγώνα μου!:toast::toast:



οχι απλα μεγαλη διαφορα,αλα τεραστια διαφορα.

:clap::clap::clap::clap::clap:

Σε τι ποσοστο λιπους θελεις να φτασεις;;;
σε ρωταω γιατι πρωτον μου φαινεσαι κατω απο 15%
και δευτερον αν πω την γνωμη μου θα ορμηξουν να με φανε και θα με πουν ογκολαγνο.

Γιώργο έκανα λυπομετριση πριν από 16 μέρες περίπου. άμα πέσω στο 10% λίπος θα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Διαβάζω ότι μπορείς παράλληλα να έχεις και μυϊκή ανάπτυξη και χάσιμο λίπους αλλα δεν νομίζω να τα καταφέρνω και πολύ καλά με αυτό. Ανυπομονώ να μπω σε όγκο! Αλλα μέχρι τότε υπάρχει πιθανότητα να πάρω κάνα μυϊκό κιλό?

GEORGEXX1
19-05-10, 15:57
Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για τα λόγια σας, πραγματικά μου δίνουν κίνητρο για να συνεχίσω τον αγώνα μου!:toast::toast:




Γιώργο έκανα λυπομετριση πριν από 16 μέρες περίπου. άμα πέσω στο 10% λίπος θα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Διαβάζω ότι μπορείς παράλληλα να έχεις και μυϊκή ανάπτυξη και χάσιμο λίπους αλλα δεν νομίζω να τα καταφέρνω και πολύ καλά με αυτό. Ανυπομονώ να μπω σε όγκο! Αλλα μέχρι τότε υπάρχει πιθανότητα να πάρω κάνα μυϊκό κιλό?

Στο 10 θα εισαι για αγωνες μετα ρε συ.Μακαρι να αντεξεις αφου το θες.
Ναι μπορεις να εχεις μυικη αναπτυξη, αλα πρεπει να φτασεις σε πολυ μεγαλα επιπεδα
διατροφικης γνωσεις για να μπορεις να ξερεις ποσο διαθεσιμο λυπος εχεις για ενεργεια στην προπονηση, και ποσο χρειαζεται ο οργανισμος για να συντηρηθει χωρις να πεινας.

TEFAAtzis
19-05-10, 16:00
Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ για τα λόγια σας, πραγματικά μου δίνουν κίνητρο για να συνεχίσω τον αγώνα μου!:toast::toast:




Γιώργο έκανα λυπομετριση πριν από 16 μέρες περίπου. άμα πέσω στο 10% λίπος θα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Διαβάζω ότι μπορείς παράλληλα να έχεις και μυϊκή ανάπτυξη και χάσιμο λίπους αλλα δεν νομίζω να τα καταφέρνω και πολύ καλά με αυτό. Ανυπομονώ να μπω σε όγκο! Αλλα μέχρι τότε υπάρχει πιθανότητα να πάρω κάνα μυϊκό κιλό?

Για 10% αν υποθεσουμε οτι εισαι γυρω στο 15 τωρα ειναι καπως δυσκολο.μην σε πτοουν τα νουμερα ομως και συνεχισε την προσπαθεια σου.Το θεμα ειναι πως θα φαινεσαι στον καθρεφτη και οχι το τι θα σου πει ενα νουμερο;)

Mitsen
19-05-10, 16:08
Για 10% αν υποθεσουμε οτι εισαι γυρω στο 15 τωρα ειναι καπως δυσκολο.μην σε πτοουν τα νουμερα ομως και συνεχισε την προσπαθεια σου.Το θεμα ειναι πως θα φαινεσαι στον καθρεφτη και οχι το τι θα σου πει ενα νουμερο;)

Στις photos σφίγγω κιόλας στην κοιλια δεν είμαι έτσι το πρωί πμε το που ξυπνήσω:P
Πολύ καλή τοποθέτηση πάντως και θα συμφωνήσω μαζί σου! Αυτή τι στιγμή δεν πειναω. Παρα μονο μερικές φορες το απόγευμα αλλα περιμένω το βραδυ που θα φάω 2 γιαουρτάκια και είμαι ok.
Λες να βάλω τις θερμίδες συντηρήσεις και να πλακωθώ στο gym?

TEFAAtzis
19-05-10, 16:20
Στις photos σφίγγω κιόλας στην κοιλια δεν είμαι έτσι το πρωί πμε το που ξυπνήσω:P
Πολύ καλή τοποθέτηση πάντως και θα συμφωνήσω μαζί σου! Αυτή τι στιγμή δεν πειναω. Παρα μονο μερικές φορες το απόγευμα αλλα περιμένω το βραδυ που θα φάω 2 γιαουρτάκια και είμαι ok.
Λες να βάλω τις θερμίδες συντηρήσεις και να πλακωθώ στο gym?

Aν δεν σε ενοχλει οπως λες το να πεινας λιγο συνεχισε με υποθερμιδικη διατροφη.Εννοειται καλη προπονηση (και πανω απο ολα αεροβιο) και ειδικα το καλυτερο θα ηταν να τρεχεις το πρωι νυστικος αν μπορεις!!!

silis
19-05-10, 21:04
ωραιος φιλε, συνεχισε ετσι...

Jeik
19-05-10, 23:53
φίλε μεγάλη διαφορά...πάντως για εμένα δεν είσαι με τίποτα τόσο γύρω στο 13 εισαι...keep going!!

Tasos Green
20-05-10, 00:27
megali diafora file mou keep train!!! :thumbup:

Xxlakis
21-05-10, 13:48
Megalh diafora ontos...ama pareis ton ogo sou sosta tora tha sai toubanaki...

pontios22
21-05-10, 20:23
φιλε μου αποψη μ αλλα νομιζω οτι δεν επρεπε να κατεβεισ στα κιλα.
σε φανταζομαι στην πρωτη εικονα με οση δουλεια εχεις κανει μεχρι τωρα και νομιζω οτι τα αποτελεσματα θα ητανε πολυ καλυτερα..τωρα νομιζω ερεψες και για αυτο καλα κανεις και ξεκινασ γυμναστικη ογκου.
σου ειπα ολα αυτα καλοπροαιρεταα και χωρις να θελω να το παιξω εξυπνοσ και εμπειρος.απλα την γνωμη μου ειπα...:welcome:

Jeik
21-05-10, 20:34
Φίλε πόντιος θα δανειστώ ατάκα άλλου και θα σου πω πραγματικά είσαι πόντιος..ρε συ το παιδί βρίσκεται πολύ υψηλά σε σωματικό λίπος εάν συνέχιζε θα έβαζε πολύ λίπος... ενώ τώρα αν βάλει καθαρά κιλά και ποιοτικά θα δείξει πολύ καλύτερος..
φιλικά μιλάω πάντα

Mitsen
22-05-10, 22:33
φιλε μου αποψη μ αλλα νομιζω οτι δεν επρεπε να κατεβεισ στα κιλα.
σε φανταζομαι στην πρωτη εικονα με οση δουλεια εχεις κανει μεχρι τωρα και νομιζω οτι τα αποτελεσματα θα ητανε πολυ καλυτερα..τωρα νομιζω ερεψες και για αυτο καλα κανεις και ξεκινασ γυμναστικη ογκου.
σου ειπα ολα αυτα καλοπροαιρεταα και χωρις να θελω να το παιξω εξυπνοσ και εμπειρος.απλα την γνωμη μου ειπα...:welcome:

Έχει δίκιο ο Jeik φιλε μου.
Στην 1τη photo που με βλέπεις είχα πολύ λίπος. Ο όγκος πούχα δεν ήταν από μυϊκά κιλά αλλα από λίπος δυστυχώς!
Με την βοήθεια των "σιμφοφουριτων" μου έκανα μια διατροφή που ακολουθώ μέχρι τώρα και παράλληλα με το gym, να κατεβω σε ποσοστά λίπους χάνοντας όσο την δυνατόν λιγότερο μυϊκό ιστό. γιαφτο και θέλω να πέσω στο 10% σωματικού λίπους ώστε όταν ξεκινήσω όγκο να μην ξεπεράσω το 15%

TEFAAtzis
22-05-10, 22:42
Έχει δίκιο ο Jeik φιλε μου.
Στην 1τη photo που με βλέπεις είχα πολύ λίπος. Ο όγκος πούχα δεν ήταν από μυϊκά κιλά αλλα από λίπος δυστυχώς!
Με την βοήθεια των "σιμφοφουριτων" μου έκανα μια διατροφή που ακολουθώ μέχρι τώρα και παράλληλα με το gym, να κατεβω σε ποσοστά λίπους χάνοντας όσο την δυνατόν λιγότερο μυϊκό ιστό. γιαφτο και θέλω να πέσω στο 10% σωματικού λίπους ώστε όταν ξεκινήσω όγκο να μην ξεπεράσω το 15%

Κωλησες με το 10 εσυ:P.Δεν ειπαμε ο καθρεφτης ειναι η καλυτερη ζυγαρια ρε?

Mitsen
23-05-10, 02:03
Κωλησες με το 10 εσυ:P.Δεν ειπαμε ο καθρεφτης ειναι η καλυτερη ζυγαρια ρε?

xxaaxaxaa! ναι τόπαμε! :rolf:
Απλά επεξήγησα στο πόντιο για ποιο λόγο θέλω να κατεβω.

Άσε και χτες έφαγα 2 σοκολάτες ρε τεφατζή μετά από 17 μέρες "καθαρός" και είμαι όλο τύψεις! :banghead::banghead:Έχω σταματήσει και το gym εδώ και 3 μέρες (έκλεισε) και θα είμαι απών για 1 μηνα σίγουρα! Νιώθω ήδη χόντος :oops:

Έχω πωρωθεί άσχημα σου λέω!
Μου λένε φίλοι μου και κάτι κορίτσια ότι δεν θα φτιάξω το σώμα που θέλω και όσο μου λένε τόσο μπριζονομαι! :bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

pontios22
26-05-10, 17:48
καλα,,,οκ μην βαρατε,,την γνωμη μου ειπα,,δν εχω εμπειρια απο τετοια θεματα και δεν ξερω τοσα οσα εσεις..
εμ,εφτιαξα κ εγω ενα θεμα με δικεσ μου φοτο...πηγαιντε αν θελετε και πειτε μου τα σχολια σας...τι να προσεξω κλπ..

Mitsen
19-07-10, 16:03
Μια επαγγελματική photo από τον προηγούμενο μηνα.
http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=184&pictureid=1534

-beba-
19-07-10, 18:39
:shock::shock::shock:
:clap::clap::clap:

Mitsen
19-07-10, 20:58
:shock::shock::shock:
:clap::clap::clap:
thx:green::turtle:

μπέμπα αφού έβαλα εγώ photo τη μούρη μου (που δεν το έχω ξανακάνει στο intenret) μονο εσύ εμμείνεις πια!;)