PDA

Επιστροφή στο Forum : Πειραμα



anastasisk
12-03-07, 19:52
Εχω εδω και μια εβδομαδα που παιρνω 10γρ γλουταμινη κατα την διαρκεια της προπονησης.Για να γινω πιο συγκεκριμενος τα παιρνω με το που τελειωνω την πρωτη μυικη ομαδα και επειτα συνεχιζω στην δευτερη.Αυτο που παρατηρησα ηταν οτι η αντοχη μου στην 2η μυικη ομαδα ηταν αυξημενη οπως επισης και το πρηξιμο.Μηπως ομως λεω βλακειες και εχει δουλεψει περισσοτερο ως placebo παρα ρεαλιστικα?Ακουω γνωμες καθοτι σκεφτομαι να αντικαταστισω την γλουταμινη με υγρα αμινοξεα...
Ευχαριστω . . . :bodybuilder2:

ajax
12-03-07, 20:15
γιατι να την αντικαταστησεις και οχι να κρατησεις και τα 2?

anastasisk
12-03-07, 20:34
γιατι να την αντικαταστησεις και οχι να κρατησεις και τα 2?

Περιττο ρε Αιαντα,μια δοση αμινοξεων δινει περιπου 24 γρ,γιατι να παρω και τα 2?
Περιττο εξοδο νομιζω.

Gasturb
12-03-07, 20:59
Παίρνε την γλου πριν ξεκινήσεις την gym κ με 5 γρ είσαι μια χαρά (+ 5 γρ στο μεταπροπονητικό)

Gt

Muscleboss
13-03-07, 00:49
Ακουω γνωμες καθοτι σκεφτομαι να αντικαταστισω την γλουταμινη με υγρα αμινοξεα...
Ευχαριστω . . . :bodybuilder2:


Κάν' το!!!

ΜΒ

anastasisk
13-03-07, 02:38
Παίρνε την γλου πριν ξεκινήσεις την gym κ με 5 γρ είσαι μια χαρά (+ 5 γρ στο μεταπροπονητικό)

Gt

Gast το θεμα ειναι οτι θελω κατι στο ενδιαμεσο διοτι το προγραμμα μου κραταει μιαμιση ωρα περιπου.Το ειχα δοκιμασει και αυτο που λες βασει του αρθρου σου.Τωρα σκεφτομαι να βαλω τα υγρα αμινοξεα ενδοιαμεσα και 5γρ γλουταμινη πριν και 5γρ μετα.

anastasisk
13-03-07, 02:38
Ακουω γνωμες καθοτι σκεφτομαι να αντικαταστισω την γλουταμινη με υγρα αμινοξεα...
Ευχαριστω . . . :bodybuilder2:


Κάν' το!!!

ΜΒ

Ευχαριστω ΜΒ

Gasturb
13-03-07, 02:51
Παίρνε την γλου πριν ξεκινήσεις την gym κ με 5 γρ είσαι μια χαρά (+ 5 γρ στο μεταπροπονητικό)

Gt

Gast το θεμα ειναι οτι θελω κατι στο ενδιαμεσο διοτι το προγραμμα μου κραταει μιαμιση ωρα περιπου.Το ειχα δοκιμασει και αυτο που λες βασει του αρθρου σου.Τωρα σκεφτομαι να βαλω τα υγρα αμινοξεα ενδοιαμεσα και 5γρ γλουταμινη πριν και 5γρ μετα.

Κάτσε για 1.5 ώρα αν λες αλλάζει το θέμα μιας κ εγώ κάνω 45 λεπτα gym! Μαλλον κάνεις προπόνηση κ αλλού πέρα της gym οπότε ναι επιχείρησε με τα υγρά αμινόξέα κ περιμένουμε νεότερα σου.

Gt

Elliot
13-03-07, 11:24
Καλημερα σε ολους

ενδεικτικα μπορω να παραθεσω το παρακατω προγραμμα αποθεραπειας κατα την διαρκεια της προπονησης.Κρατα τα 5 γραμμαρια γλουταμίνης πριν και μετα την προπονηση οπως αναφεραν τα παιδια και αν προπονεισαι σκληρα μπορεις να ακολουθησεις το παρακατω ανα 20 λεπτα

20 min Υγρα αμινοξεα
40 min BCAA
60 min Amino X-plode
80 min Υγρα
100 BCAA + Zinc +Liquid Magnesium
120 Supafit + Vitamin C + Χρωμιο

Φυσικα μπορεις να κρατησεις 5γρ γλουταμινη και 5 γρ ηλεκτρολυτες κατα την διαρκεια της προπονησης ανα ο.5 λιτρα νερου

Αν ενδιαφερεται καποιος για περισσοτερες λεπτομερειες και διεκρυνισεις εις βαθος θα δωσω πληρη περιγραφη χρησιμοτητας και συστατικων των παραπανω και θα φανει πως τα παραπανω αμινοξεα αλληλοσυμπληρωνονται!!!

Gasturb
13-03-07, 14:13
Elliot θυμησέ μου τι ηλεκτρολυτες χρησιμοποιείς..

Gt

Elliot
13-03-07, 16:57
Φιλε Gt

χρησιμοποιω ηλεκτρολυτες της Inkospor σακουλακι 750 γρ με βγαζει περιπου για 75 προπονησεις και η τιμη του βγαινει στα 12 ευρω.Αρκετα οικονομικο θα ελεγα..Παντα σχεδον εμπλουτιζω το ρόφημα με 5 γρ γλουταμινη ανα 0,5 λιτρα ηλεκτρολυτων και σε μενα τουλαχιστον δουλευει αρκετα καλα..

Σκετο νερο μονο μετα το τελος της προπονησης..Ειδικα το καλοκαιρι εμπλουτιζω το ροφημα με δεξτροζη γυρω στα 25 γρ ανα 0,5 λιτρα φτιαχνοντας κατα αυτον τον τροπο ενα ροφημα ηλεκτρολυτων υδατανθρακων αρκετα γλυκο ομως!!

Gasturb
13-03-07, 17:08
Για να λες αυτη την εταιρεία σίγουρα το έχεις ψάξει, ωραιός κ πολύ χρήσιμος :wink:

Gt

Billy
13-03-07, 20:01
εγω δηλαδή που παίρνω την Γλού μαζί με την Whey και την δεξτρόζη μετά την προπόνηση κανω λάθος;
πρέπει να παίρνω την Γλού πρίν την προπόνηση;

Gasturb
13-03-07, 20:12
Μια χαρά είσαι Billy απλά ΑΝ θέλεις πάρε κ 5 γρ glu πριν.

Gt