PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωμα για τόνωση;;



Xxlakis
20-05-10, 19:27
Καλησπερα σας.Εχω ενα μεγαλο προβλημα.Κανω 2 δουλειες με αποτελεσμα να ειμαι αναγκασμενος να ξυπναω νωρις και να ειμαι "στο ποδι" μεχρι αργα το βραδυ.Δηλαδη υπολογιστε 4-5 ωρες υπνο καθε μερα.Την διατροφη μου την προσεχω οσο μπορω οποτε 5-6 γευματα την ημερα με τον ενα ή τον αλλο τροπο τα κανω δοξα τον θεο.Επισης 4-5 προπονησεις την Εβδομαδα καταφερνω και τις κανω για να κρατιεμαι σε φορμα και να ασχολουμαι με την αγαπημενη μου ασχολια.Απλα μερικες φορες λογω της κουρασης με πιανω να μην εχω ορεξη να παω gym(καλα οτι θα παω θα παω αλλα αλλιως ειναι να εισαι στα πανω σου).Απο συμπληρωματα παιρνω μονο πρωτεινη νιτρικο για πριν το gym να με τσιτωσει λιγο και αμινοξεα με τα στερεα γευματα μου.Απλα αν εχετε να μου προτινετε κατι extra για να την παλευω στο gym και την υπολοιπη ημερα με την ελλειψη υπνου.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Mitsen
20-05-10, 19:50
Καλησπερα σας.Εχω ενα μεγαλο προβλημα.Κανω 2 δουλειες με αποτελεσμα να ειμαι αναγκασμενος να ξυπναω νωρις και να ειμαι "στο ποδι" μεχρι αργα το βραδυ.Δηλαδη υπολογιστε 4-5 ωρες υπνο καθε μερα.Την διατροφη μου την προσεχω οσο μπορω οποτε 5-6 γευματα την ημερα με τον ενα ή τον αλλο τροπο τα κανω δοξα τον θεο.Επισης 4-5 προπονησεις την Εβδομαδα καταφερνω και τις κανω για να κρατιεμαι σε φορμα και να ασχολουμαι με την αγαπημενη μου ασχολια.Απλα μερικες φορες λογω της κουρασης με πιανω να μην εχω ορεξη να παω gym(καλα οτι θα παω θα παω αλλα αλλιως ειναι να εισαι στα πανω σου).Απο συμπληρωματα παιρνω μονο πρωτεινη νιτρικο για πριν το gym να με τσιτωσει λιγο και αμινοξεα με τα στερεα γευματα μου.Απλα αν εχετε να μου προτινετε κατι extra για να την παλευω στο gym και την υπολοιπη ημερα με την ελλειψη υπνου.Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Μα 4 ώρες μονο? :shock::shock: Νομίζω δεν υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα... :(
Άμα δεν κοιμάσαι το απαραίτητο 8ωρo δεν κανεις δουλειά! Φυσικά άκου και άλλες ποιο έμπειρες γνώμες.
Αλήθεια το νιτρικό σε βοηθάει? 3 φορες πήρα μονο και την 1φορά ήμουν στα πάνω μου προφανώς από ψυχολογικής πλευράς. Τις υπόλοιπες δεν παρατήρησα καμια διαφορα!:P

Xxlakis
20-05-10, 20:00
Αστα να πανε φιλε.Ενταξει γενικα δεν ειμαι και πολυ του υπνου αλλα αμα τα βαλεις ολα μαζι εχει αρχισει και μου λειπει.Κοιταξε δεν παιρνω πολυ καιρο συμπληρωματα για να καταλαβω διαφορες αλλα με το νιτρικο δεν κουραζομαι τοσο πολυ οσο παλια στις προπονησεις(καλα οτι παιζει και placebo effect μεσα παιζει) αλλα αφου με "ανεβαζει" καλοδεχουμενο και αυτο.Βασικα σκεφτομουνα κανα ZMA που αυξανει την αποκατασταση του οργανισμου απο οτι ξερω.Ειδωμεν...

Mitsen
20-05-10, 20:04
Αστα να πανε φιλε.Ενταξει γενικα δεν ειμαι και πολυ του υπνου αλλα αμα τα βαλεις ολα μαζι εχει αρχισει και μου λειπει.Κοιταξε δεν παιρνω πολυ καιρο συμπληρωματα για να καταλαβω διαφορες αλλα με το νιτρικο δεν κουραζομαι τοσο πολυ οσο παλια στις προπονησεις(καλα οτι παιζει και placebo effect μεσα παιζει) αλλα αφου με "ανεβαζει" καλοδεχουμενο και αυτο.Βασικα σκεφτομουνα κανα ZMA που αυξανει την αποκατασταση του οργανισμου απο οτι ξερω.Ειδωμεν...

Δεν νομίζω φιλε κανένα συμπλήρωμα να σου αντικαταστήσει τις απαραίτητες ώρες ύπνου! Πρέπει οπωσδήποτε να βρείς χρόνο για ξεκούραση. Μα είναι τόσες πολλές οι υποχρεώσεις σου που δεν μπορείς να έχεις ένα 8ωρo?:unsure:
αλλα θα μου πεις έχεις και 2 δουλειές.. Για όλα φταίει η κοινωνία τέλος!

Eddie
20-05-10, 21:11
Ψαξε να βρεις GABA,το πιθανοτερο ειναι να σε βοηθησει στο να χορταινεις υπνο με οτι αυτο συνεπαγεται.Και αρκετη καφεινη πριν την προπονηση!

noz1989
20-05-10, 21:19
Αν παρει Gaba με μονο 4 ωρες υπνο θα πεφτει σε λυθαργο!! Ασε που δεν ειναι για πολυ και ρο και θελει να το παιρνεις σε κυκλους!

Ξεκινα με 1 ZMA και βλεπεις!!

The Rock
20-05-10, 21:26
Αν παρει Gaba με μονο 4 ωρες υπνο θα πεφτει σε λυθαργο!! Ασε που δεν ειναι για πολυ και ρο και θελει να το παιρνεις σε κυκλους!
Ξεκινα με 1 ZMA και βλεπεις!!

Τι καινούργιο είναι αυτό ? :green::green::green::green:

Λίνκ ?

KINK
21-05-10, 08:32
παρε animal pak κ θα εισαι 'νταξει απο ενεργεια. για τον υπνο δε χρειαζεσαι κατι αν κ ειναι λιγες οι ωρες του. Α! κ μη δουλευεις τοσο πολυ... τι θα τα κανεις τοσα λεφτα..?:welcome:

Xxlakis
21-05-10, 11:35
Ti tha ta kano tosa leuta?Sas to fulaga gia ekplhksh vasika alla skeftomouna na paro sublhromata na ta moiraso se olous edo mesa...xaxaxaxaxaxax...thanks gia tis apanthseis sas na ste kala...stay "heavy":thumbup:


***Γράφε με ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ. Ποστς σε greeklish θα διαγράφονται. *** Mods Team***

Svein
21-05-10, 12:13
ZMA :toast::toast::toast::toast: