PDA

Επιστροφή στο Forum : Γενικές Ερωτήσεις για Λιποδιαλύτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

FeralCat
31-07-14, 01:13
Για ποιον λογο να το χρησιμοποιησει εφοσον δεν γυμναζεται?

Για να δεις διαφορα απο τετοιο σκευασμα , θελεις να εχεις σωστη διατροφη , αεροβιο και αντε να δεις ενα 2% επιπλεον λογο της καφεινης και ενα 5% λογο της γιοχ


Το ίδιο ειναι για όλους - δεν θα προσφέρει κάτι,ολα τα σκευασματα πλεον μετά απο τις απαγορευσεις των δυνατων ουσιών εχουν κατα βάση διεγερτικά (που δεν θα κανουν κάτι χωρις αερόβιο) και ουσίες(βότανα,ματζούνια κτλ.) που πετυχαινουν εφιδρωση και αυξημενη διουρηση για απώλεια υγρών - πραγματα δλδ που μπορεί καποιος που δεν ασκειται ιδιαιτερα να τα πετυχει με απλά και φθηνά πράγματα. ;)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Η διατροφή μου είναι αρκετά προσεγμένη ,ενω εδω και εναν μηνα έχω ξεκινήσει αερόβια,όχι καθημερινά βέβαια.3-4 φορές τη βδομάδα ,20-50 λεπτά.Αρκετοί λιποδιαλύτες ,σύμφωνα με κάποιες οδηγιες που ειχε σε σαιτ πώλησης,δεν ενδεικνυνται για αρχαριους αθλητες.Ισχύει αυτο?Αν ναι ποιος ο λόγος?
Ειμαι 1,58 και 57 κιλά.θελω να χασω γύρω στα 8

Giannhs.
06-08-14, 23:39
καταρχην καλησπέρα!θα ήθελα να κανω μια ερωτηση. Σκεφτομαι αυτο τον μηνα να δοκιμάσω έναν λιποδιαλύτη.επειδη όμως δν θελω να χάσω πολυ λίπος καθώς δν εχω προβλημα θα ήθελα να μ πείτε κάποιο λιποδιαλύτη σχετικά ελαφρύ χωρις διουρητικα κ τετοια η αλλιως τ πρπει να κοιτάξω για να δω οτι ειναι ενταξει κ δν εχει κατι πχ λιποδιαλύτες η κατι τετοιο. Ευχαριστω

Nikolas_mk2
07-08-14, 13:45
Θες ενα λιποδιαλύτη χωρις.....λιποδιαλύτη δλδ! :P

Αν θες να δοκιμασεις κατι διαφορετικο παρε ενα νιτρικό ετσι απο περιεργεια,οι λιποδιαλυτες δεν ειναι ferry να σε λιωσουν!

Giannhs.
07-08-14, 14:32
Θες ενα λιποδιαλύτη χωρις.....λιποδιαλύτη δλδ! :P

Αν θες να δοκιμασεις κατι διαφορετικο παρε ενα νιτρικό ετσι απο περιεργεια,οι λιποδιαλυτες δεν ειναι ferry να σε λιωσουν!

Οχι καμία σχεση απλα λόγω του οτι ήδη ειμαι χαμηλά σε λίπος και δν εχω ξαναπάρει λιποδιαλύτη οποτε πιστεύω θα με πιάσει, νομιζω δν χρειαζεται να πάρω κατι πολυ δυνατό ετσι κ αλλιως ξέρω οτι η δουλεια ειναι Στο φαι κ στην αερόβια, απλα δν μ αρέσει καθόλου η ιδέα των διουρητικων κ δν εμπιστεύομαι τα σκευάσματα π τάζουν λαγούς με πετραχήλια...οποτε υπάρχει κατι χαλαρό π να δουλευει ετσι για το boost ?

Giannhs.
08-08-14, 15:26
Γεια σας,μολις αγόρασα το συγκεκριμενο σκευάσμα thermovolΓεια σας,μολις αγόρασα το συγκεκριμενο σκε κ εχω μια απορία αφού ειναι θερμό γενετικό αλλα εχει κ ουσίες για νιτρικο το παίρνω κάθε μερα η μονο ημέρες προπονήσεων ; Επίσης τον προηγούμενο μηνα έπαιρνα το. Amino energy της optimum υπάρχει προβλημα να παίρνεις νιτρικο χωρις κύκλο ; Δηλαδη να μην κοβω έναν μηνα ; Ευχαριστήσω
86380

mixalhs6
20-10-14, 00:25
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΑΛΥΤΗ ΚΑΛΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΣ...ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΝΑ 25ΛΕΠΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ...ΕΙΜΑΙ 1.87 Κ 88 ΚΙΛΑ Κ ΚΑΠΝΙΖΩ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΗ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΡΕΞΙΜΟ ΝΑ ΧΑΣΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΥΠΟΣ ΓΙΝΕΤΕ...Α ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΙΟΛΑΣ....ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΔΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ


*** Μην γραφεις με κεφαλαία,ειναι σαν να φωνάζεις,mods team ***

Nikolas_mk2
20-10-14, 00:46
Καλησπέρα,

απο διατροφή κάνεις κάτι? Συμπλήρωμα που να ''διαλύει'' το λίπος δεν υπάρχει, καλύτερα να εστιάσεις στο φαγητό και στην αερόβια,αντε και κανα συμπλήρωμα καφεΐνης αν νιώθεις πεσμένος από την δίαιτα. Μαζί με το τρέξιμο κάνε και ασκήσεις με το βάρος του σώματος,θα σε βοηθήσει αρκετά ;)

mixalhs6
20-10-14, 00:48
ειναι ανουσιο δηλαδη να παρω καποιον λυποδιαλυτη για να χασω τα κιλα που θελω πιο ευκολα?

MUSKLGEORGE
20-10-14, 00:49
αφου μπορεις να τρεξεις επι 25 λεπτα,τι τον θες τον λιποδυαλυτη;κρατα τα λεφτα σου και φτιαξε τη διατροφη σου.

mixalhs6
20-10-14, 00:49
απλως ειμαι φοιτητης και η διατροφη ειναι λιγο δυσκολο...

MUSKLGEORGE
20-10-14, 00:52
και παλι λοιπον,αφου δεν μπορεις να κανεις διατροφη,ο λιποδυαλυτης δε χρειαζεται.

ArgoSixna
20-10-14, 01:02
"ΔΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ" :shock::shock::shock::shock:

Αντι να αγορασεις χαπια που θα σου κρατησουν 30 μερες και δεν θα δεις αποτελεσματα , γραψου γυμναστηριο 30 μερες να πιασουν τοπο τα λεφτα :shock::shock::shock:

V for me
26-01-15, 21:29
Καλησπέρα. Καινούριος στη σελίδα, αλλά με αρκετά χρόνια στα σιδεράδικα..:weights:
Πιστεύετε πως το RIPPED FREAK θα μπορούσε να μειώσει το λίπος σε περίοδο υπερθερμιδικής, ή είναι ένας απλός λιποδιαλύτης;

Ευχαριστώ!

ArgoSixna
27-01-15, 05:27
Ουτε μια στο εκατομμυριο

V for me
27-01-15, 16:40
Συνεπώς είναι ένας συνηθισμένος λιποδιαλύτης. Ευχαριστώ για την απάντηση.

r00fein
28-01-15, 16:30
Καλησπέρα, είμαι 1,89 στα 95 κιλά. bf γύρω στο 17-18 μετά από περίοδο όγκου. Σε ένα μήνα ξεκινάω γράμμωση για να πέσω γύρω στα 88 μέχρι το καλοκαίρι. Ήθελα κάτι να μου δίνει ενέργεια και παρήγγειλα το ripped fast της universal . Μετά διάβασα ότι είναι κυρίως για να δώσει κοψίματα στην γράμμωση λόγω τον πολλών διουρητικών που περιέχει. Πιστεύετε θα μου δώσει ενέργεια(125mg caffeine/tab θα παίρνω 2 πριν την προπο), ή τσάμπα το πήρα?

raiden
28-01-15, 19:48
Λογικα θα σου δωσει διεγερση .Το ποση εξαρταται κυριως απο την ανοχη του οργανισμου σου στην συγκεκριμενη ουσια .Γιατι επελεξες το συγκεκριμενο ?

r00fein
29-01-15, 12:38
Λογικα θα σου δωσει διεγερση .Το ποση εξαρταται κυριως απο την ανοχη του οργανισμου σου στην συγκεκριμενη ουσια .Γιατι επελεξες το συγκεκριμενο ?

Θα το ξεκινήσω με 2 πριν την προπόνηση και μετά άμα δω ότι δεν με πιάνει θα ανεβάσω. Το πήρα βασικά γιατί είχα μια έκπτωση σε ένα site και μου βγήκε 8 ευρώ, και είπα να το δοκιμάσω.

marouli
26-02-15, 17:27
Kalhspera...kapoios na mou proteinh ena kalo thermogenitiko lipodialyth?dokimasa lipo6 black Kai animal cuts alla den emeina eyxaristimenh...eycaristw

***Γραφουμε Ελληνικα*** MODS TEAM

LEGPRESS
26-02-15, 17:48
αν δεν κανω λαθος θεωρουνται δυνατα και τα δυο δε σου καναν τιποτα???τηρουσες τις δοσολογιες κανονικα?Απο προσωπικη αποψη θα ελεγα ripped freak pharmafreak,black burn stacker και hydroxycut muscletech...

loukkas
26-02-15, 22:04
Καλησπέρα,
Για λιποδιαλύτες θελω να ρωτήσω καποια πραγματα.
Πως δουλευουν αυτα τα χαπια...?
Εγω βασικά θελω να χάσω το λιπος που εχω στην κοιλια(δεν ειναι πολλη..) κανω το προγραμμα TABATA RUNNING αν παρω λιποδιαλύτες τι πλεονεκτημα θα εχω?
FAT BURNER (WARRIORLAB)
CLA (WARRIORLAB)
TRIMINCIL FOR MEN
EPIQ SHRED
Ποιά η άποψη σας για τα πιο πανώ?
Ευχαριστω παιδια..


*** Χρησημοποιούμε την αναζήτηση πριν ανοίξουμε νέο θέμα,mods team ***

unlimited
07-05-15, 15:01
παιδια μπορω να παρω λιποδιαλυτες μα ζει με καρνιτινη?

PanosDanis
08-06-15, 16:53
Μια απορια. Γιατι τους θερμογενετικους λιποδυιαλιτες ειναι καλο να τους παιρνουμε με αδειο στομαχι;
Καλυτερη αφομοιωση των συστατικων;

beefmeup
08-06-15, 19:07
τα περισοτερα συμπληρωματα λαμβανονται με αδειο στομαχι μιας κ το φαγητο μπορει να ακυρωνει την δραση τους.
στην περιπτωση των θερμογενετικων που γραφεις καλο ειναι για αυτο τον λογο να ξερεις απο πριν μηπως εχεις καποια ευαισθησια στο στομαχι γιατι ολοι περιεχουν διαφοερες εκδοχες πιπεριου κ μπορει να σου δημιουργησουν αναστατωση ,καουρες κλπ.

chris94
17-06-15, 06:45
Παιδια ηθελα να ρωτησω ποσα mg καφεινης να παιρνω ημερησιως συμφωνα με τα κιλα μου (74) δηλαδη ποια ειναι η επιτρεπτη αναλογια? για καποιον που γυμναζεται εντατικα και εντονα. βρισκομαι σε φαση γραμμωσης και ειμαι σε δευτερο κυκλο με νεο θερμογενετικο και τις πρωτες δυο μερες με εχει αφησει τελειως ξαγρυπνο!! βοηθειστε ρε μπας και κλεισω ματι επιτελους!:)

Feth
17-06-15, 08:02
Θέσε εδώ την ερωτηση σου:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8523-Γενικές-Ερωτήσεις-για-Λιποδιαλύτες&highlight=%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%82

Polyneikos
17-06-15, 08:34
Ξεκινάς από 200-250 mg και φτάνεις σταδιακά εως 400 (οριακά και αν την αντέχεις αυτη την αναλογία).
Καποιοι ενοχλούνται και με τα 200. Αλλοι με 400 πάνε για ύπνο (αλλά δεν ειναι και πολυ καλό αυτό).
Το θερμογεννετικό που χρησιμοποιείς ποιο είναι;

chris94
17-06-15, 09:50
Παιδια ηθελα να ρωτησω ποσα mg καφεινης να παιρνω ημερησιως συμφωνα με τα κιλα μου (74) δηλαδη ποια ειναι η επιτρεπτη αναλογια? για καποιον που γυμναζεται εντατικα και εντονα. βρισκομαι σε φαση γραμμωσης και ειμαι σε δευτερο κυκλο με νεο θερμογενετικο και τις πρωτες δυο μερες με εχει αφησει τελειως ξαγρυπνο!! βοηθειστε ρε μπας και κλεισω ματι επιτελους! :)

Metalhead|T|
17-06-15, 11:02
εαν ειναι το 2ο σου σκέυασμα απο θερμογενετικα΄γενικως και τετοια που περιεχουν καφείνη,ειναι λογικό να σε πιάνει ετσι...ποιο θερμογενετικό ειναι?...με τον καφε γενικα τι σχέση εχεις..εχεις ανοχή? πίνεις καφεδες μεσα στη μερα? σε πιάνουν!?... για τη δοσολογία εξαρτάται απο το θερμογενετικο,αλλα λενε πριν την προπο,αλλα 1 το πρωί και μετα πρίν την προπο κ.ο.κ

chris94
17-06-15, 15:59
Ξεκινάς από 200-250 mg και φτάνεις σταδιακά εως 400 (οριακά και αν την αντέχεις αυτη την αναλογία).
Καποιοι ενοχλούνται και με τα 200. Αλλοι με 400 πάνε για ύπνο (αλλά δεν ειναι και πολυ καλό αυτό).
Το θερμογεννετικό που χρησιμοποιείς ποιο είναι;

τωρα ξεκινησα με blackburn τησ stacker . πριν απο αυτο ημουν στο thermovol και πιο πριν σε ενα ηπιο λιποτροπικο και αφου ειδα οτι με τα δυο τελευταιο που ανεφερα ενιωθα μια χαρα ειπα να ανεβασω την δραστικοτητα και ξεκινησα το blackburn.

Valentino Rossi
17-06-15, 16:05
κάνουν τιποτα αυτα; αν ειναι να παρουμε για την παραλια μηπως δουμε άσπρη μέρα

chris94
17-06-15, 16:05
εαν ειναι το 2ο σου σκέυασμα απο θερμογενετικα΄γενικως και τετοια που περιεχουν καφείνη,ειναι λογικό να σε πιάνει ετσι...ποιο θερμογενετικό ειναι?...με τον καφε γενικα τι σχέση εχεις..εχεις ανοχή? πίνεις καφεδες μεσα στη μερα? σε πιάνουν!?... για τη δοσολογία εξαρτάται απο το θερμογενετικο,αλλα λενε πριν την προπο,αλλα 1 το πρωί και μετα πρίν την προπο κ.ο.κ

γενικοτερα ειχα μειωσει την καφεινη και ετσι με επιανε ευκολα. αλλα οταν ξεκινησα τα λιποτροπικα και τα θερμογενετικα αυξηθηκε η αντοχη μου και δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα. σε σημειο που επινα καφε και επαιρνα κανονικα τη δοσολογια στο thermovol και ανετα κοιμομουν μετα. αλλα τωρα με το blackburn αυξηθηκε η υπερενταση αρκετα!!

Nive
17-06-15, 16:37
κάνουν τιποτα αυτα; αν ειναι να παρουμε για την παραλια μηπως δουμε άσπρη μέρα

Αν θες να δεις άσπρη μέρα, κάνε διατροφή-καλή γυμναστική και αερόβιο...αν θες να κάνεις κορμί παραλιάκια πάρτο αλλιώς γιατί σκέφτεσαι λάθος. :unsure:
Εν ολίγης αν δεν το ράψεις όπως έχουν πει αρκετοί εδώ μέσα και όλο το απόθεμα της εταιρείας να πάρεις πάλι τίποτα δεν θα κάνεις.

Valentino Rossi
17-06-15, 17:58
Αν θες να δεις άσπρη μέρα, κάνε διατροφή-καλή γυμναστική και αερόβιο...αν θες να κάνεις κορμί παραλιάκια πάρτο αλλιώς γιατί σκέφτεσαι λάθος. :unsure:
Εν ολίγης αν δεν το ράψεις όπως έχουν πει αρκετοί εδώ μέσα και όλο το απόθεμα της εταιρείας να πάρεις πάλι τίποτα δεν θα κάνεις.

Λόγω κάποιων υποχρεωσεων οικογενειακών είμαι εκτός γυμναστηρίου εδώ κ κάποιο διάστημα, θα με βοηθούσε αν έπαιρνα κάποιο λιποδιαλύτη γιατί θέλω να χάσω στην περιοχή της κοιλιάς;

Nikolas_mk2
17-06-15, 18:08
^ Όχι φίλε

Nive
17-06-15, 23:52
Οχι φιλε μου....ο λιποδιαλυτης βοηθα οταν κανεις σωστη διατροφη-γυμναστικη-αεροβια....οταν δεν κανεις τιποτα και ουτε αλλαξεις κατι στην διατροφη σου τσαμπα παει!!!