PDA

Επιστροφή στο Forum : Stacker M (Stacker)



NICK7
24-05-10, 16:12
http://shop.smartproduct.eu/images/Stacker%20M.jpg
http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/M_.gif

Το Stacker M είναι μια πολυβιταμίνη με εξαιρετικά μεγάλες δοσολογίες στις βιταμίνες που περιέχει. Οι περισσότερες από αυτές καθώς και οι ηλεκτρολύτες που περιέχει είναι απαραίτητα στοιχεία για το ανθρώπινο σώμα, ενώ σημασία έχει το γεγονός ότι τα συγκεκριμένα συστατικά δεν τα παράγει από μόνο του το σώμα, επομένως πρέπει να ληφθούν μέσω της τροφής ή μέσω ενός εξειδικευμένου συμπληρώματος.

Μια ισορροπημένη διατροφή πρέπει να περιέχει αρκετή ποσότητα βιταμινών και ηλεκτρολυτών, όμως δεν είναι πάντα εφικτό να τα βρούμε στα καθημερινά μας γεύματα. Ειδικότερα όμως όσοι ασχολούνται ενεργά με κάποιο άθλημα έχουν μεγαλύτερες ανάγκες για τα συγκεκριμένα θρεπτικά συστατικά. Το Stacker M κάνει ακριβώς αυτό: μας παρέχει όλα εκείνα τα βιταμινούχα συστατικά που δεν μπορούμε να βρούμε αλλού και στις ιδανικές αναλογίες.

Όσοι αθλούνται έχουν ένα ισχυρότερο μυϊκό σύστημα (περισσότερη μυϊκή πρωτεΐνη δηλαδή) από όσους δεν γυμνάζονται, έτσι λοιπόν ο μεταβολισμός τους είναι ταχύτερος για αυτό άλλωστε έχουν ανάγκη περισσότερων βιταμινών και ηλεκτρολυτών. Βιταμίνες όπως Α, Ε και όλο το σύμπλεγμα της βιταμίνης Β είναι άκρως απαραίτητες.


Πως με προφυλάσσουν οι αντιοξειδωτικές βιταμίνες του Stacker M από την παραγωγή των ελευθέρων ριζών;
Οι βιταμίνες Α, C, B2, σελήνιο, χρώμιο, ψευδάργυρος είναι τα ισχυρότερα αντιοξειδωτικά στοιχεία που υπάρχουν. Και ασφαλώς το Stacker M προσφέρει όλα αυτά τα σημαντικά συστατικά. Τα αντιοξειδωτικά είναι θρεπτικά συστατικά που αποτρέπουν την βλάβη που προκαλείται από τα τοξικά υποπροϊόντα (ελεύθερες ρίζες) που δημιουργούνται όταν η τροφή μετατρέπεται σε ενέργεια, διασπούν το λίπος και καταπολεμούν τις ιώσεις. Οι ελεύθερες ρίζες είναι υπεύθυνες για την πρόωρη γήρανση του οργανισμού και την εμφάνιση διάφορων ασθενειών.


Γιατί να μην χρησιμοποιήσω κάποια άλλη πολυβιταμίνη;
Οι επαγγελματίες και σοβαροί αθλητές που χρειάζονται περισσότερες βιταμίνες και ηλεκτρολύτες από τους υπόλοιπους, πολύ απλά έχουν ανάγκη από μεγαλύτερες ποσότητες. Το ίδιο δεν συμβαίνει και με την πρωτεΐνη; Ίδια ποσότητα πρωτεΐνης χρειάζεται ένας αθλητής και ίδια ένας που δεν αθλείται; Όχι βέβαια. Το ίδιο συμβαίνει και με τις βιταμίνες. Το Stacker M παρέχει τις μεγαλύτερες ποσότητες βιταμινών που υπάρχει στην αγορά. Γι αυτό η καλύτερη λύση είναι χωρίς καμία αμφιβολία το Stacker M.


Ειναι μια πολυβιταμινη που αγορασα και θελω γνωμες για την εταιρια και για το προιον αν ειναι καλο!!!

NICK7
25-05-10, 11:01
Ειμαι 18 χρονων και θελω να μου πειτε αν ειναι καλη γενικα με τις ποσοτητες βιταμινων.Περνω μια καθε πρωι και μετα την πρωτεινη.Εχω και ενα προβλημμα οταν περνω ολη την ημερα βγαζω πολυ κιτρινα ουρα σαν τοξικα αποβλητα απο εργοστασια.

GEORGEXX1
25-05-10, 11:10
Ειμαι 18 χρονων και θελω να μου πειτε αν ειναι καλη γενικα με τις ποσοτητες βιταμινων.Περνω μια καθε πρωι και μετα την πρωτεινη.Εχω και ενα προβλημμα οταν περνω ολη την ημερα βγαζω πολυ κιτρινα ουρα σαν τοξικα αποβλητα απο εργοστασια.

Δεν παθαινεις τιποτα απο την βιταμινη
Για την ηλικια σου μια το πρωι νομιζω αρκει
τα ουρα ειναι κιτρινα απο τις χρωστικες δεν ειναι τιποτα.

NICK7
25-05-10, 12:09
Ευχαριστω φιλε μου ελυσες την απορια!!!

isis
25-05-10, 13:27
Aπό μία φευγαλέα ματιά , η αναλογία φωσφόρου και ασβεστίου δεν είναι καθόλου μα καθόλου σωστή. H αναλογία ασβεστίου και φωσφόρου δεν είναι 1:4 , αλλά 2:1 , όπως περίπου είναι και στο μητρικό γάλα. Ο φώσφορος είναι ανταγωνιστής του ασβεστίου και όσο μεγαλύτερη η ποσότητα αυτού τόσο μεγαλύτερη ποσότητα ασβεστίου αποβάλλεται με τα ούρα και επιπλέον δρα ανταγωνιστικά στην απορρόφηση του ασβεστίου από τον οργανισμό.

P.S: Βλέπω να κόβεται και αυτό από τον ΕΟΦ.

NICK7
25-05-10, 17:51
Δεν επρεπε να ειχε κοπει απο τον ΕΟΦ πριν την πωληση σε καταναλωτες γιατι να εβγαζαν ενα προιον εφοσον μετα ξερανε οτι θα το κοβανε.

flowin_through
25-05-10, 19:00
Join the club.
Η ελλειψη ελεγκτκων μηχανισμων, προληψης και διαφυλαξης της δημοσιας υγειας δεν ειναι πρωτοφανης. Ετσι λειτουργει η βιομηχανια των συμπληρωματων hit and go. Αν πιασει επιασε, αν κανει ζημια εκανε, αν πουλησει πουλησε, αλλιως το σταματαμε. Εκμεταλλευονται και το ασαφες νομοθετικο πλαισιο...
Επισης ο ΕΟΦ δεν εχει εργαστηρια.

isis
25-05-10, 19:27
Join the club.
Η ελλειψη ελεγκτκων μηχανισμων, προληψης και διαφυλαξης της δημοσιας υγειας δεν ειναι πρωτοφανης. Ετσι λειτουργει η βιομηχανια των συμπληρωματων hit and go. Αν πιασει επιασε, αν κανει ζημια εκανε, αν πουλησει πουλησε, αλλιως το σταματαμε. Εκμεταλλευονται και το ασαφες νομοθετικο πλαισιο...
Επισης ο ΕΟΦ δεν εχει εργαστηρια.

αυτό είναι το τεράστιο πρόβλημα των συμπληρωμάτων , ναι μεν κάποια είναι σωστά , αλλά τα περισσότερα είναι από επικίνδυνα έως ακατάλληλα και έτσι δυσφημίζονται εν γένει τα θρεπτικά συστατικά , χωρίς να υπάρχει λόγος.