PDA

Επιστροφή στο Forum : 1 μηνας προσπαθεια



pontios22
26-05-10, 14:23
Ειπα κ εγω να ανεβασω καποιεσ φοτο μου για να ακουσω σχολια(θετικα-αρνητικα)
ειμαι 63-64 κιλα,
1.76 υψος
16 χρονων

κανω συστηματικη προπονηση για 1 μηνα με προγραμμα..
θα ηθελα να δειτε τις φοτο και να σχολιασετε(κατασταση,τι να προσεξω περισσοτερο κλπ)

pontios22
26-05-10, 18:24
συμφωνα με αυτο το αρθρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923
εβγαλα ενα πλανο με τι χρειαζεται ο οργανισμος μου.

για 6 γευματα(ανα γευμα)

50 gr υδατανθρακες
32 gr πρωτεινες
14 gr διαιτητικα λιπη


τωρα μενει να βρω τι τροφες πρεπει να καταναλωνω.

St3f
26-05-10, 19:03
Ειπα κ εγω να ανεβασω καποιεσ φοτο μου για να ακουσω σχολια(θετικα-αρνητικα)
ειμαι 63-64 κιλα,
1.76 υψος
16 χρονων

κανω συστηματικη προπονηση για 1 μηνα με προγραμμα..
θα ηθελα να δειτε τις φοτο και να σχολιασετε(κατασταση,τι να προσεξω περισσοτερο κλπ)


http://img689.imageshack.us/img689/9757/sdc10346v.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/7594/sdc10347p.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/6632/sdc10348m.jpg

Αδερφε εισαι στην αρχη ακομα 8ες παντου δουλεια προσπα8ησε οσο μπορεις να βαλεις μυικα κιλα πανω σου με καλη διατροφη και σωστες προπονησεις.Εχεις ενα αδυνατο σωμα π 8ελει δουλεια αλλα επειδη εισαι μικρος μπορει να επιτευχ8ει γρηγορα χωρις αυτο να σημαινει οτι στους πρωτους 5-6 μηνες 8α δεις τρελα αποτελεσματα υπομονη πεισμα και σκληρη δουλεια!Αργοτερα 8α δεις που 8ες περισσοτερη δουλεια πανω στο σωμα σου,καλη συνεχεια.

pontios22
26-05-10, 19:18
Αδερφε εισαι στην αρχη ακομα 8ες παντου δουλεια προσπα8ησε οσο μπορεις να βαλεις μυικα κιλα πανω σου με καλη διατροφη και σωστες προπονησεις.Εχεις ενα αδυνατο σωμα π 8ελει δουλεια αλλα επειδη εισαι μικρος μπορει να επιτευχ8ει γρηγορα χωρις αυτο να σημαινει οτι στους πρωτους 5-6 μηνες 8α δεις τρελα αποτελεσματα υπομονη πεισμα και σκληρη δουλεια!Αργοτερα 8α δεις που 8ες περισσοτερη δουλεια πανω στο σωμα σου,καλη συνεχεια.

ωραια φιλε ευχαριστω για το σχολιο σου.

Ramrod
26-05-10, 19:28
Κάνε σωστή διατροφή και προπόνηση και σε κανένα 3μηνο 4μηνο ξαναβγάλε φωτό να δεις την πρόοδό σου...

pontios22
26-05-10, 20:06
Κάνε σωστή διατροφή και προπόνηση και σε κανένα 3μηνο 4μηνο ξαναβγάλε φωτό να δεις την πρόοδό σου...

μηπως τυχαινει να εχεισ κανα λινκ που να λεει ποιες τροφες κανουν για ογκο(η γενικως γυμναστικη) και με τα ποσοστα σε περιεκτικοτητα σε υδατανθρακεσ,πρωτεινη κλπ..???

Eddie
26-05-10, 20:25
Μια χαρα καλουπι εχεις!Διατροφη,γυμναστικη και υπομονη χρειαζεσαι και ολα θα ερθουν.


Διακρινω γυναικομαστια η κανω λαθος?:unsure:

panos21
26-05-10, 20:34
Μια χαρα καλουπι εχεις!Διατροφη,γυμναστικη και υπομονη χρειαζεσαι και ολα θα ερθουν.


Διακρινω γυναικομαστια η κανω λαθος?:unsure:


και εμενα ετσι μου φενεται νομιζω και ο ιδιος ο ποντιος ρωταγε για γυναικομαστια σε ενα αναλογο τοπικ

δεν νομιζω ομως οτι στην παρουσα φαση πρεπει να σε απασχολησει κατι τετοιο

φαε καλα οπως σου ειπανε τα παιδια και γυμνασου δυνατα και ολα θα φτιαξουν :green:

pontios22
26-05-10, 21:00
Μια χαρα καλουπι εχεις!Διατροφη,γυμναστικη και υπομονη χρειαζεσαι και ολα θα ερθουν.


Διακρινω γυναικομαστια η κανω λαθος?:unsure:

το ιδιο ελεγα και σε ενα αλλο τοπικ.
εχω λιγο πιο φουσκωμενο και μεγαλο μαστο σε σχεση με τον κοινο.
αυτο ειναι γυναικομαστια??πρεπει να ανησυχω.?

Eddie
26-05-10, 21:08
το ιδιο ελεγα και σε ενα αλλο τοπικ.
εχω λιγο πιο φουσκωμενο και μεγαλο μαστο σε σχεση με τον κοινο.
αυτο ειναι γυναικομαστια??πρεπει να ανησυχω.?

Χωρις να ειμαι γιατρος,απο αυτα που εχω δει πιστευω πως ειναι γυναικομαστια.

Σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να ανυσηχεις αφου εισαι ακομα στην εφηβεια.Το 65% της εφηβειας και το 40% των ενηλικων παρουσιαζει γυναικομαστια.Μπορει μετα τα 18 να εξαφανιστει η να ελατωθει,περιμενε μερικα χρονια και βλεπεις τοτε.

pontios22
26-05-10, 21:31
Χωρις να ειμαι γιατρος,απο αυτα που εχω δει πιστευω πως ειναι γυναικομαστια.

Σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να ανυσηχεις αφου εισαι ακομα στην εφηβεια.Το 65% της εφηβειας και το 40% των ενηλικων παρουσιαζει γυναικομαστια.Μπορει μετα τα 18 να εξαφανιστει η να ελατωθει,περιμενε μερικα χρονια και βλεπεις τοτε.

πολυ ωραια...οκ..
μηπως θα μπορουσες να μου απαντησεις και πιο παραπανω που ρωταω κατι για την διατροφη>?

panos21
26-05-10, 22:00
πολυ ωραια...οκ..
μηπως θα μπορουσες να μου απαντησεις και πιο παραπανω που ρωταω κατι για την διατροφη>?

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=86:2009-09-25-06-37-51&catid=3&Itemid=4

νομιζω αυτο θες:green::green::green:

pontios22
26-05-10, 22:03
βρηκα καποια σαιτ με πινακες με τις θρεπτικες αξιεσ των φαγητων,θα δω κ αυτο και θα δημιουργησω μια διατροφη κι επειτα θα την ποσταρω για να κομενταρετε

Eddie
26-05-10, 22:06
πολυ ωραια...οκ..
μηπως θα μπορουσες να μου απαντησεις και πιο παραπανω που ρωταω κατι για την διατροφη>?

Σορρυ αλλα δεν ειμαι ο καταλληλος στα θεματα διατροφης;)

Jumaru
26-05-10, 22:21
Μετά το καλοκαίρι θα δείς αλλαγή στο σώμα σου αγορίνα μην βιάζεσαι :green:
Είσαι αδύνατος και αυτό είναι πολύ καλό. Διατροφή και προπονήσεις και όλα γίνονται. Στην ηλικία σου θυμάμαι είχε αλλάξει το σώμα μου σε ένα καλοκαίρι απο παιδικό σε αντρικό. Λόγω δουλειάς όμως :turtle:
Καλή συνέχεια :bbbiceps:

pontios22
26-05-10, 22:36
Μετά το καλοκαίρι θα δείς αλλαγή στο σώμα σου αγορίνα μην βιάζεσαι :green:
Είσαι αδύνατος και αυτό είναι πολύ καλό. Διατροφή και προπονήσεις και όλα γίνονται. Στην ηλικία σου θυμάμαι είχε αλλάξει το σώμα μου σε ένα καλοκαίρι απο παιδικό σε αντρικό. Λόγω δουλειάς όμως :turtle:
Καλή συνέχεια :bbbiceps:

σε ευχαριστω φιλε που μου δινεις κουραγιο..

pontios22
26-05-10, 23:01
πραγματικα εχω χαθει κ εχω μπερδευτει.εχω βρει τι ποσοστα θρεπτικων αξιων ανα γευμα πρεπει να περνω αλλα δεν μπορω να δημιουργησω μια διατροφη.θα μπορουσε καποιος να βοηθησει.?
50 gr υδατανθρακες
32 gr πρωτεινες
14 gr διαιτητικα λιπη
ανα γευμα
πλζζζζζζ

Ramrod
26-05-10, 23:10
Γιατί δε μπορείς να δημιουργήσεις διατροφή? που ακριβώς κολλάς? Απλή πρόσθεση είναι...

pontios22
26-05-10, 23:17
Γιατί δε μπορείς να δημιουργήσεις διατροφή? που ακριβώς κολλάς? Απλή πρόσθεση είναι...

το ξερω ρ φιλε αλλα ψιλοταχανω...
δεν ξερω ποτε να βαλω κρεας,τοννο,ρυζι κλπ..
την προσθεση την κανω απλως δν ξερω αν ταιριαζουνε:thumbup:
σορρυ αν σας κουραζω αλλα εχω πολυ ορεξη...:green:
κ δν μπορω ν περιμενω...

KATERINI 144
26-05-10, 23:21
http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=86:2009-09-25-06-37-51&catid=3&Itemid=4

νομιζω αυτο θες:green::green::green:στο λινκ που σου εδωσε ο πανος21 εχει πλάνο διατροφής, αφου ξερεις να κανεις την πρόσθεση αφαίρεση προσάρμοσε το στα μέτρα σου.

pontios22
26-05-10, 23:40
χρησιμοποιοντας το λινκ ως βαση εκανα αυτο.περιμενω διορθωσεις.

Γεύμα 1ο – (Πρωινό)
2 ολόκληρα αυγά
100 γραμμάρια βρώμης


Γεύμα 2ο
100 γραμμάρια κοτόπουλο στήθος
1 ½ κούπες βρασμένο ρύζι


Γεύμα 3ο
8 βρασμένα ασπράδια αυγού
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 4ο (Πριν την προπόνηση)
500 ml γάλα 1%
100 ψωμί ολικης


Γεύμα 5ο
200 γραμμάρια φιλέτο μοσχάρι
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 6ο
250 γραμμάρια τυρί cottage χαμηλών λιπαρών
Πράσινη σαλάτα

Ramrod
27-05-10, 00:01
χρησιμοποιοντας το λινκ ως βαση εκανα αυτο.περιμενω διορθωσεις.
Η διατροφή αυτή δεν περιέχει τα συστατικά που έχεις γράψει πιο πάνω σε κάθε γευμα...

Γεύμα 1ο – (Πρωινό)
2 ολόκληρα αυγά Λίγη πρωτεϊνη, βάλε άλλα 2 ασπράδια
100 γραμμάρια βρώμης τη βρώμη πως θα τη φας? σκέτη?


Γεύμα 2ο
100 γραμμάρια κοτόπουλο στήθος ψημένο έτσι?
1 ½ κούπες βρασμένο ρύζι πόσο είναι η μιάμιση κούπα? Τι κούπες? Η ποσότητα αυτή είναι εντελώς στην τύχη


Γεύμα 3ο
8 βρασμένα ασπράδια αυγού Νομίζω ότι δε χρειάζεται 8 ασπράδια...6 είναι καλά. Με τόσα αυγά κάθε μέρα θες δικό σου κοτέτσι...
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 4ο (Πριν την προπόνηση)
500 ml γάλα 1% λίγη πρωτεϊνη. Πόση ώρα μετά κάνεις προπόνηση?
100 ψωμί ολικης και ο υδατάνθρακας λίγος μου φαίνεται...ψωμί μαυρο


Γεύμα 5ο
200 γραμμάρια φιλέτο μοσχάρι αν το ζυγίζεις ψημένο είναι πολύ. 120 γρ ψημένο σε φτάνουν
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 6ο
250 γραμμάρια τυρί cottage χαμηλών λιπαρών
Πράσινη σαλάτα το cottage θα το σιχαθείς, εδικά σε τέτοια ποσότητα...βάλε γιαούρτι και καρύδια/αμύγδαλα



Αγόρασε ζυγαριά φαγητού...υπάρχουν και φθηνές! Επίσης βάλε και κανένα φρούτο το πρωϊ ή μετά την προπόνηση...

pontios22
27-05-10, 00:17
χρησιμοποιοντας το λινκ ως βαση εκανα αυτο.περιμενω διορθωσεις.
Η διατροφή αυτή δεν περιέχει τα συστατικά που έχεις γράψει πιο πάνω σε κάθε γευμα...να προσθεσω κι αλλα?

Γεύμα 1ο – (Πρωινό)
2 ολόκληρα αυγά Λίγη πρωτεϊνη, βάλε άλλα 2 ασπράδια
100 γραμμάρια βρώμης τη βρώμη πως θα τη φας? σκέτη?με γαλα


Γεύμα 2ο
100 γραμμάρια κοτόπουλο στήθος ψημένο έτσι?ψημενο-βραστο,δεν ειδα μεγαλη διαφορα στις θρεπτικεσ αξιες,,ψημενο ομως
1 ½ κούπες βρασμένο ρύζι πόσο είναι η μιάμιση κούπα? Τι κούπες? Η ποσότητα αυτή είναι εντελώς στην τύχηεννοω 150 γρ


Γεύμα 3ο
8 βρασμένα ασπράδια αυγού Νομίζω ότι δε χρειάζεται 8 ασπράδια...6 είναι καλά.οκ Με τόσα αυγά κάθε μέρα θες δικό σου κοτέτσι...
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 4ο (Πριν την προπόνηση)
500 ml γάλα 1% λίγη πρωτεϊνητι αλλο να βαλω?. Πόση ώρα μετά κάνεις προπόνηση?μετα απο 1 ωρα
100 ψωμί ολικης και ο υδατάνθρακας λίγος μου φαίνεταικι εδω τι αλλο.?...ψωμί μαυρο


Γεύμα 5ο
200 γραμμάρια φιλέτο μοσχάρι αν το ζυγίζεις ψημένο είναι πολύ. 120 γρ ψημένο σε φτάνουνοκ
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα

Γεύμα 6ο
250 γραμμάρια τυρί cottage χαμηλών λιπαρών
Πράσινη σαλάτα το cottage θα το σιχαθείς, εδικά σε τέτοια ποσότητα...βάλε γιαούρτι και καρύδια/αμύγδαλαοκ
Αγόρασε ζυγαριά φαγητού...υπάρχουν και φθηνές! Επίσης βάλε και κανένα φρούτο το πρωϊ ή μετά την προπόνηση..

εκει που μου ζητας να αυξησω την ποσοτητα πρωτεινης για παραδειγμα να βαλω κι αλλο ειδος φαγητου η να αυξησω το ηδη υπαρχον.?
σορρυ αν κατανταω κουραστικος

Ramrod
27-05-10, 00:29
χρησιμοποιοντας το λινκ ως βαση εκανα αυτο.περιμενω διορθωσεις.
Η διατροφή αυτή δεν περιέχει τα συστατικά που έχεις γράψει πιο πάνω σε κάθε γευμα...να προσθεσω κι αλλα?

να προσθέσεις και να αφαιρέσεις, όπως σου τα γράφω

Γεύμα 1ο – (Πρωινό)
2 ολόκληρα αυγά Λίγη πρωτεϊνη, βάλε άλλα 2 ασπράδια
100 γραμμάρια βρώμης τη βρώμη πως θα τη φας? σκέτη?με γαλα γιατί δε γράφεις και το γάλα? Πόσο γάλα? Το γάλα είναι πηγή πρωτεϊνης και υδατανθράκων


Γεύμα 2ο
100 γραμμάρια κοτόπουλο στήθος ψημένο έτσι?ψημενο-βραστο,δεν ειδα μεγαλη διαφορα στις θρεπτικεσ αξιες,,ψημενο ομως
η θρεπτική αξία δεν αλλάζει με το τρόπο μαγειρέματος σε οτι αφορα τα αλιπα κρέατα. Αλλάζει όμως το βάρος. Ενοούσα αν το ζυγίζεις ψημένο...
1 ½ κούπες βρασμένο ρύζι πόσο είναι η μιάμιση κούπα? Τι κούπες? Η ποσότητα αυτή είναι εντελώς στην τύχηεννοω 150 γρ το ρύζι είναι πολύ για τις ανάγκες σου...ρύζι καστανό. Δες το κουτάκι απο πίσω πόσα γρ υδατάνθρακα λέει και βάλε αυτά που χρειάζεσαι...


Γεύμα 3ο
8 βρασμένα ασπράδια αυγού Νομίζω ότι δε χρειάζεται 8 ασπράδια...6 είναι καλά.οκ Με τόσα αυγά κάθε μέρα θες δικό σου κοτέτσι...
200 γραμμάρια βραστή πατάτα
Πράσινη σαλάτα



Στα κουτιά των τροφίμων απο πίσω έχει διατροφική αξία για το εκάστοτε τρόφιμο...δες και υπολόγιζε συμφωνα με τις ανάγκες σου...

pontios22
27-05-10, 15:12
καταληξα σε αυτο το πλανο
9:00
Quaker βρωμη σε γαλα
2 αυγα βραστα
2 αυγα ασπραδι


11:00
100 gr κοτοπουλο ψητο
80 γρ ρυζι

2:00
200 γρ βραστη πατατα
80 γρ ψωμι λευκο(δν το μπορω το μαυρο)
πρασινη σαλατα

5:00
γαλα 1% 500ml
3 αυγα ασπραδι
1 αυγο βραστο ολοκληρο
100 γρ βραστη πατατα

7:00
120 gr φιλετο μοσχαρι ψητο η' 100 γρ γαλοπουλα
150 γρ μακαρονια
1-2 φρουτα

9:00
2 γιαουρτια 1%
1 χουφτα αμυγδαλα

δηλαδη αν ακολουθησω αυτην την διατροφη κομμενα τα σπιτικα φαγητα τησ μανας,,,ε?σωστα.?καθε μερα πρεπει να διατηρω αυτο το πλανο...ε?

Eddie
27-05-10, 15:18
Ναι,σε καθημερινη βαση αλλα οχι για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.Πρεπει να αλλαζεις που και που τις πηγες τροφιμων.


Το ψωμι τι το θες?Καλυτερα κοφτο,ασπρο κιολας..

Μακαρονια ολικης???

Τι ωρα κοιμασαι και τι ωρα ξυπνας?Απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 9 το πρωι ειναι 12 ωρες,2 γιαουρτια δε φτανουν για τοσο μεγαλο διαστημα..αν ξυπνας το βραδυ καλα θα ειναι να τρως αλλα δυο,η να πινεις ενα λιτρο γαλα 0%-2%.Λεμε τωρα:turtle:

pontios22
27-05-10, 15:22
Ναι,σε καθημερινη βαση αλλα οχι για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα.Πρεπει να αλλαζεις που και που τις πηγες τροφιμων.ωχ...αντε παλι με τις προσθεσεις:shock::shock:χαχαχα


Το ψωμι τι το θες?Καλυτερα κοφτο,ασπρο κιολας..γιατι.?

Μακαρονια ολικης???ναι.δεν κανει.?

Τι ωρα κοιμασαι και τι ωρα ξυπνας?ε τωρα με την διατροφη θα ξυπναω γυρω στις 8.30Απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 9 το πρωι ειναι 12 ωρες,2 γιαουρτια δε φτανουν για τοσο μεγαλο διαστημα..αν ξυπνας το βραδυ καλα θα ειναι να τρως αλλα δυο,η να πινεις ενα λιτρο γαλα 0%-2%τι αλλο προτεινεις.?μηπως να αλλαξω την ωρα του τελευταιου γευματοσ.?.Λεμε τωρα:turtle:
..

Eddie
27-05-10, 15:32
Δε θα χρειαζεσαι πολυ προσθεση μετα!!Η βαση θα ειναι ιδια.

Γενικα το ψωμι,ασπρο-μαυρο δεν εχει και την καλυτερη ποιοτητα υδατανθρακα.Καλυτερα θα ειναι να βαλεις 300-350γρ πατατα χωρις το ψωμι.

Μακαρονια αμα ειναι ολικης,οκ!

Βλεπω και μικρες ποσοτητες κρεατος.Σε ογκο δεν εισαι?100γρ κοτοπουλο ειναι πολυ λιγο,βαλε παραπανω.Επισης αξησε και το μοσχαρι λιγο.

Προπονηση τι ωρα κανεις?

Τα γιαουρτακια να τα τρως ενα τεταρτο πριν κοιμηθεις.Μη τα τρως στις 9 και κοιμασαι στις 12,δε λεει κατι!

Ramrod
27-05-10, 15:35
καταληξα σε αυτο το πλανο
9:00
Quaker βρωμη σε γαλα ποσο γάλα?
2 αυγα βραστα
2 αυγα ασπραδι


11:00
100 gr κοτοπουλο ψητο
80 γρ ρυζι

2:00 δε βλέπω πηγή πρωτεϊνης εδώ και του άλλαξες τα φώτα στον υδατάνθρακα.
200 γρ βραστη πατατα
80 γρ ψωμι λευκο(δν το μπορω το μαυρο) να το μπορέσεις σιγά σιγά...
πρασινη σαλατα

5:00 Αυτό το γευμα είναι πριν την προπόνηση? Έχεις πολύ λίγο υδατάνθρακα, απο πού θα πάρεις ενέργεια?
γαλα 1% 500ml
3 αυγα ασπραδι
1 αυγο βραστο ολοκληρο
100 γρ βραστη πατατα

7:00
120 gr φιλετο μοσχαρι ψητο η' 100 γρ γαλοπουλα
150 γρ μακαρονια πόσο?70-80 γρ και πολλά είναι. Καλύτερα βάλε πατάτα βραστή...
1-2 φρουτα τα φρούτα βγαλε τα απο εδώ, είναι ακατάλληλη η ώρα

10:00
Πράσινη σαλάτα με τόνο ή κοτόπουλο + 1-2 κ.σ. ελαιόλαδο

12:00-01:00
2 γιαουρτια 1%
1 χουφτα αμυγδαλα

δηλαδη αν ακολουθησω αυτην την διατροφη κομμενα τα σπιτικα φαγητα τησ μανας,,,ε?σωστα.?καθε μερα πρεπει να διατηρω αυτο το πλανο...ε?

Εξαρτάται απο το τι φτιάχνει η μάνα σου....αν φτιάξει όσπρια μπορείς να φας μια μερίδα συμφωνα με τις αναγκες σου. Αλλά προσοχή μην είναι "τιγκα" στο λαδι κλπ.

Για μένα, επειδή είσαι στην αρχη μια μερίδα σπιτικό φαγητό την ημέρα μπορείς να την τρως φτάνει να καλύπτει τις ανάγκες σου σε πρωτε"ινη και να είναι τη σωστή ώρα...

pontios22
27-05-10, 16:54
το quaker σε ενα μπολ(η ποσοτητα θα ειναι ιση με μια κουπα γαλα)
στις 2 τι να βαλω για υδατανθρακα.?μην βαλω κατι ιδιο,ας εχει ποικιλια.
στισ 5 να αυξησω την πατατα για υδατανθρακα.?
στισ 7 ας αφησω 70-80 γρ μακαρονια,αν βαλω παλι πατατα θα πατατιασω;)
τα φρουτα να τα μετατοπισω η΄να τα αφησω τελειως.?
οκ για το γευμα των 10 αλλα τι ειναι αυτο( + 1-2 κ.σ. ελαιόλαδο
)???

στοχοσ μου να σας θυμισω ειναι να φτασω γυρω στα 70+κιλα,τωρα ειμαι 64.

Ramrod
27-05-10, 18:43
το quaker σε ενα μπολ(η ποσοτητα θα ειναι ιση με μια κουπα γαλα) Α ρε Πόντιε...ακόμα να το καταλάβεις...και πόσο χωράει μία κούπα γάλα? Είδες πουθενά στο γάλα απο πίσω να γράφει "μια κουπα γαλα του
Πόντιου έχει αυτή τη διαθρεπτική αξία?" Πόση πρωτεϊνη έχει μια κούπα?

στις 2 τι να βαλω για υδατανθρακα.?μην βαλω κατι ιδιο,ας εχει ποικιλια.
ρε "εγκληματία", να βγάλεις υδατάνθρακα στις 2, σου είπα, όχι να βάλεις και άλλο. Και βάλε και κάτι να σου δίνει πρωτεϊνη δεν έχεις τίποτα!!!

στισ 5 να αυξησω την πατατα για υδατανθρακα.? Καλύτερα φάε το κοτόπουλα με το ρύζι πριν την προπόνηση.

στισ 7 ας αφησω 70-80 γρ μακαρονια,αν βαλω παλι πατατα θα πατατιασω;)
Να βάλεις πατάτα σε αυτό το γευμα και να φας τα μακαρόνια σε κάποιο γευμα πριν την προπόνηση.

τα φρουτα να τα μετατοπισω η΄να τα αφησω τελειως.? φατα το πρωϊ...

οκ για το γευμα των 10 αλλα τι ειναι αυτο( + 1-2 κ.σ. ελαιόλαδο
)??? μια με δύο κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο...

στοχοσ μου να σας θυμισω ειναι να φτασω γυρω στα 70+κιλα,τωρα ειμαι 64.

Ελπίζω αυτή τη φορά να κατάλαβες! Άντε να δω πότε θα ξεκινήσεις τη διατροφή!
Good Luck! :thumbup:

pontios22
28-05-10, 00:03
λοιπον,ελπιζω να τα εκανα ολα σωστα.
αυτη ειναι η διατροφη
αν ολα πανε καλα μαλλον απο δευτερα ξεκιναω.

9:00
Quaker βρωμη σε γαλα 150ml 1%
2 αυγα βραστα
6 αυγα ασπραδι
1-2 φρουτα

11:00
γαλα 1% 500ml
4 αυγα ασπραδι
80-100 γρ μακαρονια

2:00
200 γρ βραστη πατατα
Τόνος σε νερό (100γρ)
πρασινη σαλατα

5:00
150 gr κοτοπουλο ψητο
80 γρ ρυζι


7:00
150 gr φιλετο μοσχαρι ψητο η' 100 γρ γαλοπουλα
200 gr πατατα βραστη


10:00
Πράσινη σαλάτα με τόνο ή κοτόπουλο + 1-2 κ.σ. ελαιόλαδο


12:00-01:00
γιαουρτια 1%
1 χουφτα αμυγδαλα
επισης βγαινω και αρκετες φορες τα βραδια αρα θα τωω κι εξω(μπιφτεκι κλπ)εφοσον ειμαι σε ογκο δεν πειραζει..σωστα.?

LoneWolf
28-05-10, 12:41
Ειμαι στις ιδιες αναλογιες με σενα περιπου.
Για τις βραδυνες εξοδους κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει προβλημα αφου εισαι σε ογκο αλλα με το μαλακο.

Συνεχισε ετσι! Στο θεμα διατροφης εισαι καλυμενος απλα διαβαζε οσο μπορεις τις ενοτητες που αφορουν την διατροφη τις ασκησεις και τους τραυματισμους για να βλεπεις τι πρεπει να αποφευγεις και να μαθαινεις σιγα σιγα τα μυστικα και να βελτιωνεσαι.
Μην βαριεσαι ;)

Keep it up:thumbup:

pontios22
28-05-10, 12:57
Ειμαι στις ιδιες αναλογιες με σενα περιπου.
Για τις βραδυνες εξοδους κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει προβλημα αφου εισαι σε ογκο αλλα με το μαλακο.

Συνεχισε ετσι! Στο θεμα διατροφης εισαι καλυμενος απλα διαβαζε οσο μπορεις τις ενοτητες που αφορουν την διατροφη τις ασκησεις και τους τραυματισμους για να βλεπεις τι πρεπει να αποφευγεις και να μαθαινεις σιγα σιγα τα μυστικα και να βελτιωνεσαι.
Μην βαριεσαι ;)

Keep it up:thumbup:

αυτο θα κανω....:toast: