PDA

Επιστροφή στο Forum : Ογκος + προτεινη



Noise
26-05-10, 15:07
Λιπον...ειμαι 1,70 , 61 κιλα κ 17 χρονων...Εχω αρχισει μια διατροφη ογκου κ πηγαινω κ kick boxing..(το ξερω δν ειναι οτι πιο ευκολο να παρεις ογκο με αεροβια)
Θα ειθελα να παρω κ μια προτεινη για να βοηθησει κ αυτη οσο μπορει ;)...Λογικα την προτεινη θα την παιρνω κανα μισαωρο πριν την προπονηση κ αμεσως μετα..Ειμαι αναμεσα στην προτεινη gold standar της ON και την MyoFusion της Gaspari..Ποια λετε να με βοηθησει πιο πολυ? Ολες οι συμβουλες δεκτες :)
Αμα θελετε προσθεστε κ αλλη μαρκα προτεινης.

KATERINI 144
26-05-10, 15:17
ποια γευση σου αρεσει περισσότερο?



Θα ειθελα να παρω κ μια προτεινη για να βοηθησει κ αυτη οσο μπορει ;):unsure:

KILERMAN
26-05-10, 15:19
:rolf: :thumbup: :rolf: :thumbup:

Noise
26-05-10, 15:20
δεν μπορω να πω πως εχω καμια ιδιαιτερη προτιμιση μιας κ θα ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω..(περιμενα να κανω λιγο καιρο την διατροφη κ μετα να παρω σιμπληρομα) Αποτι εχω ακουσει ομως βανιλια μαλλον κ 2η σοκολατα

KATERINI 144
26-05-10, 15:43
και η πρωτεΐνη απο το κανονικό φαγακι του θεου θα σε βοηθήσει, διαβασε πρώτα τη ειναι η πρωτεΐνη ποιες τροφές εχουν και μετα αν θελεις το συζητάμε, μην τρωτε το παραμυθι απο τις διαφημίσεις, ανοίξτε λίγο τα μάτια σας....

gj
26-05-10, 15:49
δεν μπορω να πω πως εχω καμια ιδιαιτερη προτιμιση μιας κ θα ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω..(περιμενα να κανω λιγο καιρο την διατροφη κ μετα να παρω σιμπληρομα) Αποτι εχω ακουσει ομως βανιλια μαλλον κ 2η σοκολατα

Οποια και να παρεις καλή είναι. Η gaspari εχει καλυτερη γευση (αν και υποκειμενικό αυτό)

alexhs
26-05-10, 16:10
για σας ειμαι 18 χρονον ειμαι σχετικα αδινατος μποριτε να μοθ βγαλετε ενα προγρμα διατροφις δουλευο απο τις 9 το πρωι εος 5 το απογεμα οτι μοθ πιτε δεχτες ευχαριστο

KATERINI 144
26-05-10, 16:28
για σας ειμαι 18 χρονον ειμαι σχετικα αδινατος μποριτε να μοθ βγαλετε ενα προγρμα διατροφις δουλευο απο τις 9 το πρωι εος 5 το απογεμα οτι μοθ πιτε δεχτες ευχαριστο
στο θεμα που ανοιξες thelo na parw ogko (http://www.forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8478) σου απαντησαν πολλα απο τα παιδια, η ερωτηση σου εδω που κολλαει?!
δεν ειναι κανενας ανεπαγγελτος εδω μεσα για να βγαζει διατροφές....
κατσε και διαβασε το φορουμ ώστε να μαθεις να βγαζεις μονο σου τη διατροφή σου, σε τυχόν λαθη θα σε βοηθήσουμε, δεν ποσταρουμε οπου ναναι οτι ναναι, επίσης οπως σου ειπαν στο θεμα σου, προέχουν αλλες προτεραιότητες στη ζωη απο ενα ωραιο σωμα.

Anakin71
27-05-10, 04:11
Λιπον...ειμαι 1,70 , 61 κιλα κ 17 χρονων...Εχω αρχισει μια διατροφη ογκου κ πηγαινω κ kick boxing..(το ξερω δν ειναι οτι πιο ευκολο να παρεις ογκο με αεροβια)
Θα ειθελα να παρω κ μια προτεινη για να βοηθησει κ αυτη οσο μπορει ;)...Λογικα την προτεινη θα την παιρνω κανα μισαωρο πριν την προπονηση κ αμεσως μετα..Ειμαι αναμεσα στην προτεινη gold standar της ON και την MyoFusion της Gaspari..Ποια λετε να με βοηθησει πιο πολυ? Ολες οι συμβουλες δεκτες :)
Αμα θελετε προσθεστε κ αλλη μαρκα προτεινης.

Φίλε μου είμαι και στο άθλημα χρόνια.
Να βάλεις και λίγα βάρη στο πρόγραμμα σου θα σου δώσουν και σχήμα στο σώμα σου,αλλα και δύναμη για το άθλημα.
Προσπάθησε να τρως καλά και να καταναλώνεις αρκετό υδατάνθρακα από της τροφές σου,που λογικά θα έχει στην διατροφή που ξεκίνησες.
Άμα μπορείς να κάνεις μια σωστή διατροφή μην πάρεις καθόλου συμπλήρωμα,αν θες όμως να πάρεις πάρε bcaa για να έχεις και ενέργεια,και πρωτείνη παίρνεις από της τροφές σου.