PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο θα περνατε?plz Help me....!



ckdiablo555
16-03-07, 11:31
Παιδιά καλημέρα...!μετά από πολλή καιρό ποστάρω και εγώ...!πρώτα από όλα συγχαρητήρια για όλα που έχουν γίνει στο site και για το store και για όλα τα υπόλοιπα σε όλους όσους επιμελήθηκαν για αυτό...!
Ας μπούμε στο θέμα μου...
Θα ήθελα να μου πείτε κάτι αρκετά καλο από τα παρακάτω η και από δικια σας γνώμη για να πέρνω (κρεατίνη-προτείνη-λιποδιαλιτικο)που να είναι και άμεσο και αρκετά καλο επειδή δεν μπορώ να βρίσκομαι καθημερινά στο gym λόγο υποχρεώσεων παω γύρω στις 1-2 φορες το πολύ την εβδομάδα...!
Έχω δει αυτά εδώ((Muscletech:λιποδιαλιτικο 1.Hydroxycut
Hardcore,προτείνη 2.NITRO-TECH HARDCORE ,
,κρεατίνη 3CELL-TECH HARDCORE ,
ή προτείνη.4 ISO-TECH 94 750 gr της AllStars,ή 5 Phosphagen™ HP (Κρεατίνη) της ΕΑS,6 100% Whey Protein (Myopro) (Πρωτεΐνη)της ΕΑS,7 Creatine micronized-Dymatize,8 Trans-X της Scitech Nutrition))εσείς ποιο μου προτείνεται? εγώ σκεφτόμουνα αυτή την προτείνη(Muscletech:NITRO-TECH HARDCORE) από ότι φαίνεται είναι πολύ καλή και από ότι έχω διαβάσει σε αλλα sites και αυτή την κρεατίνη(Trans-X της Scitech Nutrition) το μονο που σκέφτομαι και με προβληματιζει είναι ότι έχει πολύ μεγάλη ποσότητα ζάχαρης και δεν θα ήθελα να παχινω(στο επισημο site της Scitech Nutrition λεει οτι εχει Sugars 81 g στα 100g και 12g κρεατινης),μήπως λοιπόν θα ήταν καλύτερα να έπαιρνα μια σκέτη κρεατίνη και όχι αυτή τη φόρμουλα...!Ευχάριστω εκ των προτερων για τις απαντήσεις και ζητω συγγνώμη αν υπάρχει κάποιο ορθογραφικό λάθος στη σύνταξη αλλα γράφω με converter...!Ευχάριστω και πάλι...!και συγγνωμη για το τεραστιο post,αλλα χρειαζομαι την βοηθεια σας για :bodybuilder2: ...! :geek:

Vson
16-03-07, 11:50
αν δεν σε πειραζει η τιμη εγω σου προτεινω nitrotech σε'μενα δουλεψε καλα(ισως λογω της κρεατινης που εχει) αλλα με 1-2 προπονησεις τη βδομαδα δεν νομιζω να δεις κ ευκολα αποτελεσμα,3 φορες αν μπορεις θαναι perfect.\

τα λιποδιαλυντικα που ηθελα να παρω κ εγω αλλα μου λενε οτι δεν δουλευουν συνηθως...και προκαλουν προβληματα...

billys15
16-03-07, 15:38
Τα λιποδιαλυτικα ειναι τζαμπα λεφτα.Δεν προκαλουν προβληματα,αλλα δεν κανουν και δουλεια.Σπανια θα πετυχεις καλο λιποτροπικο.Αν θες ομως να δοκιμασεις,καντο.Αλλα καλυτερα σκεψου μονο πρωτεϊνη-κρεατινη,τα οποια ομως δεν νομιζω να σε βοηθησουν και πολυ,αφου δεν πας ουτε 3 μερες γυμναστηριο.Το λεω αυτο γιατι πιστευω οτι το ιδανικο ειναι 3-4 μερες την εβδομαδα,ουτε παραπανω ουτε παρακατω,εκτος κι αν κανεις 1 μυ καθε μερα ή πας για αγωνες.

Teo70
16-03-07, 15:39
Κατά τη γνώμη μου πάρε μία καθαρή πρωτείνη,που θα σου δώσει μακροπρόθεσμα πιό
μόνιμα και ποιοτικά αποτελέσματα σε αντιδιαστολή με τις φόρμουλες της Muscletech
που θα σε "φουσκώνουν" και θα σε "ξεφουσκώνουν".
Το ίδιο να κάνεις και με την κρεατίνη,πάρε μία καθαρή και πρόσθετε τον υδατάνθρακα εσύ.
Θα σου έρθει και πιό οικονομικά!
Οσο για τους λιποδιαλύτες, αν έχουν καφείνη μέσα,υπάρχουν μερικές μελέτες που λένε
ότι περιορίζουν την ενέργεια της κρεατίνης. Για ψάξτο αυτό καλύτερα.
Πάντως από δική μου πείρα δεν κάνουν και πολλά πράγματα,μάλλον είναι πέταγμα χρημάτων.

gpol
16-03-07, 15:40
θα περνεις κρεατινη που κανει κατακρατηση υγρων και μετα θα περνεις λιποδιαλυτες για να διωχνεις το νερο;;;;;

Vson
16-03-07, 17:26
Teo απο εμπειρια το λες αυτο για τη muscletech; ειναι 20 μερες που τελειωσε η nitro μου και τα αποτελεσματα ειναι ακομα καλυτερα(τωρα εχω On) plz μη λεμε οτι θελουμε,αν εσυ χωνεις 5-6 scoops τη μερα και μετα 1-2 λογικο ειναι ο οργανισμος να χαλαει.

ckdiablo555
16-03-07, 19:10
Παιδια ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας...!Τελικα αποφασισα να μην παρω λιποδιαλιτικο και να κανω απλως καλη διατροφη και αεροβια γυμναστικη...Τωρα με την κρεατινη και την προτεινη τι θα μου προτεινατε?(απο εταιριες)?Επισης θα προσπαθησω να πηγαινω 3 φορες γυμναστηριο ετσι και αλλιος καθε εβδομαδα παιζω ποδοσφαιρο σε ομαδα για πρωταθλημα τοπικο οποτε κανω και 1-2 φορες την εβδομαδα προπονησεις...!

billys15
16-03-07, 20:56
Απο πρωτεϊνες τις γνωστες,ON 100% whey,dymatize iso 100/90,elite,eas whey,precision κτλ κτλ κτλ.....Τωρα απο κρεατινη,αν θες να παρεις απλη μονοϋδρικη να ξερεις οτι ολες πανω κατω ιδιες ειναι.Παρε π.χ. της MRM ή της EAS.Αν θες φορμουλα τοτε προτιμησε καμια phosphagen HP,cell-mass κ.α.

asdf
16-03-07, 21:20
και καθολου κρεατινη να μην παρεις δεν θα παθεις και τπτ.....