PDA

Επιστροφή στο Forum : Φυσιολογική διαφορά?



Jumaru
30-05-10, 19:12
Δεν έχω ξανασηκώσει φώτο αλλά νομίζω είναι απαραίτητο. Γύρισα από παραλία και πριν το μπάνιο μετά από 4 cocktail :rolf: έφαγα το ψώνισμα του καθρέφτη (που χωρίς αυτό μη λέμε χαζά κανείς δε θα γυμναζόταν).
Για να καταλήξω λοιπόν το δεξί μου χέρι όπως φαίνεται στη φώτο (αν και πιο κοντινή) έχει νομίζω τεράστια διαφορά από το αριστερό.. Μήπως πρέπει να προσθέσω καμιά άσκηση στο αριστερό? Αν ναι ποια? Η μήπως είναι νορμάλ?
Γυμνάζομαι κυρίως με ελεύθερα βάρη οπότε μη νομίσει κανένας οτι οφείλονται τα όργανα σε αυτή τη διαφορά.

ΥΓ.: λόγω καθρέφτη και κινητού το δεξί όπως βλέπετε είναι όντως το δεξί χέρι. Το αριστερό είναι το τζούφιο

Eddie
30-05-10, 19:25
Mην τρελενεσαι φιλε,ειναι πλεον πολυ συνηθισμενο αυτο το φαινομενο.Εδω μεγαλοι πρωταθλητες και εχουν τετοιες δυσαναλογιες.Σε μενα αν και εχουν την ιδια περιμετρο,το δεξι κανει καλυτερη κορυφωση.Επισης το δεξι "φτερο" ανοιγει πιο πολυ.

Jumaru
30-05-10, 19:30
Δεν τρελαίνομαι φίλος , να φανταστείς χρειάστηκε μισό μπουκάλι μαύρο ρούμι για να το δω :P , το θέμα είναι ότι πρώτη μου φορά έχω αρχίσει να παίρνω σοβαρά το θέμα διατροφής/γυμναστικής εδώ και λίγο καιρό και είδα μεγάλη αλλαγή πάνω μου. Έτσι λοιπόν απευθύνομαι στους ειδήμονες φοβούμενος μη μεγαλώσει κ άλλο αυτή η διαφορά μελλοντικά

(Στο θέμα διατροφής εξαιρείτε το αλκοόλ προς το παρόν, με τη σειρά του θα πέσει και αυτό το κάστρο όμως..)

giorgospet
30-05-10, 20:39
Είναι γεννετικό, απολύτος φυσιολογικό

Svein
30-05-10, 20:46
Και εμενα ετσι ειναι τα χερια μου :turtle: !

Jumaru
30-05-10, 21:17
Ωραία δε θα γίνω προβληματικός :turtle:
Θένξ για τις απαντήσεις