PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Whey Gold Standard (ΟΝ)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

pikolo
17-03-07, 04:03
62996

σε αλλα site εχω ακουσει τα καλυτερα λογια για την εν λογο πρωτεινη.....εδω γιατι δεν αναφερεται καθολου...?τι γνωμη εχετε για την πρωτεινη αυτη?

Οptimun 100% whey (ΟΝ)



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10616&stc=1&d=1272904411



Typical Amino Acid Profile
(milligrams per scoop)
Essential Amino Acids
(EAAs)
Tryptophan 405
Valine 1422
Threonine 1654
Isoleucine 1573
Leucine 2531
Lysine 2233
Phenylalanine 748
Methionine 492

Conditionally Essential Amino Acids
(CAAs)
Arginine 505
Cystine 494
Tyrosine 703
Histidine 423
Proline 1509
Glutamine & Precursors 4082

Nonessential Amino Acids
(NAAs)
Aspartic Acid 2508
Serine 1126
Glycine 412
Alanine 1180

Ingredients: Protein blend (whey protein isolate, whey protein concentrate, whey peptides), cocoa, natural and artificial flavor, lecithin, salt, sucralose, acesulfame potassium. * percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.

billys15
17-03-07, 11:53
Ολοι μας εχουμε ακουσει τα καλυτερα.Ειναι πολυ καλη,αλλιως δεν θα την προτιμουσε τοσος κοσμος :wink:

Vson
17-03-07, 14:24
την εχω παρει και μπορω να πω οτι ειναι καλη(τη χρησιμοποιω μια βδομαδα) το μονο παραπονο που εχω ειναι οτι δεν μου δινει αυτο το boost στην ενεργεια οπως η nitro tech πριν(ισως λογω κρεατινης που εχει μεσα) κατα ταλλα πολυ καλη με bcaa κλπ

+1

Αποροφιεται πολυ καλυτερα απο την nitrotech αυτο ειναι το δυνατο της σημειο πιστευω^^(η nitro ηταν καπως πιο δυσκολη στην αποροφηση)

asdf
17-03-07, 18:18
Η best flavour για σας ?

anastasisk
17-03-07, 18:31
Φυσικα και εχει αναφερθει σε αυτο το φορουμ.Ειναι απο τις καλυτερες.Εγω προσωπικα εχω καταναλωσει 4 κουτια τον τελευταιο χρονο.Χτυπα τη .....

asdf
17-03-07, 18:34
Φυσικα και εχει αναφερθει σε αυτο το φορουμ.Ειναι απο τις καλυτερες.Εγω προσωπικα εχω καταναλωσει 4 κουτια τον τελευταιο χρονο.Χτυπα τη .....

ναι γευση δεν μας ειπες .... :roll:

anastasisk
17-03-07, 18:37
Απο τις καλυτερες που εχω δοκιμασει,την εχω παρει σε φραουλα και σοκολατα,καλα αν την βαλεις σε γαλα αντε γεια.....

Vson
17-03-07, 19:48
εγω λεω μοκα :P

theodore_tsi
17-03-07, 20:30
cream and cookies

billys15
17-03-07, 20:38
theodor εμαθα οτι η γευση που λες δεν ειναι καθολου ωραια.Τελικα αξιζει ή οχι; Πως σου φανηκε;

theodore_tsi
17-03-07, 20:56
Προσωπικά αν μπορούσα θα την ετρώγα και εκτός προγράμματος billy!!!!

Σε όσους την έχω προτείνει και την πήραν είχαν ακριβώς την ίδια αντίδραση με μένα εκτός μόνο από ένα φίλο που την βρήκε υπερβολικά γλυκιά :rabbit:

Τι να πω....γούστα είναι αυτά!!!

billys15
17-03-07, 21:16
Οποτε μπαινει παλι στις υποψηφιες γευσεις. :)

Gasturb
17-03-07, 21:24
Κάτι τελευταίο.. συζητήσεις περι γεύσεων ποτε δεν καταλήγουν πουθενά, άχρηστες τελείως μιας κ ο καθένας έχει την διαφορετικότητα κ στο θέμα αυτο κ στην τελική είνια κυριολεκτικά το τελευταίο που θα σας νοιάζει.. Δεν πίνεται πρωτεϊνη για να απολαυβάνετε την σοκολάτα η την φράουλα της αλλα για να κάνετε ένα πολυ καλό recovery σαν δώρο προς τους μυς σας που δεν καταλαβαίνουν αν είναι απο φραγκοστάφυλο ή γεύση αχλαδιού.
Πόσες φορές θα τα πω ακόμα δεν ξέρω :?

Gt

asdf
17-03-07, 21:31
:nfo: Gasturb: Εδώ είχαμε αναφέρει αρκετα

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=310&postdays=0&postorder=asc&start=0

billys15
17-03-07, 21:35
Πού είναι τα συστατικά της πρωτεϊνης?? Που είνια η προσωπική σας εκτίμηση ότι αξίζει αυτό το προϊον σύμφωνα με τα ποσοστά σας?? Χαρακτηρίζεται κ αγοράζετε ένα προϊον με κριτήριο μόνο τι ακούσατε τι διαβάσατε από τους άλλους χρήστες??? Κάτι τελευταίο.. συζητήσεις περι γεύσεων ποτε δεν καταλήγουν πουθενά, άχρηστες τελείως μιας κ ο καθένας έχει την διαφορετικότητα κ στο θέμα αυτο κ στην τελική είνια κυριολεκτικά το τελευταίο που θα σας νοιάζει.. Δεν πίνεται πρωτεϊνη για να απολαυβάνετε την σοκολάτα η την φράουλα της αλλα για να κάνετε ένα πολυ καλό recovery σαν δώρο προς τους μυς σας που δεν καταλαβαίνουν αν είναι απο φραγκοστάφυλο ή γεύση αχλαδιού.
Πόσες φορές θα τα πω ακόμα δεν ξέρω :?

Gt


Ρε συ οταν παιρνει καποιος ενα προϊον πρωτη φορα,το παιρνει συμφωνα με το τι διαβαζει και ακουει απο αλλους χρηστες.Μετα βλεπει αποτελεσματα και κρινει αναλογα.Προσωπικα την αγορασα λογω της καλης κριτικης που εχει.Απλα ηρθε σαν θεμα και η γευση.Ειναι κι αυτο μεσα.Οχι τοσο σημαντικο,αλλα ειναι μεσα.

Gasturb
17-03-07, 21:36
Την έχω πει την άποψη μου για την εν λόγω πρωτεϊνη σε άλλo τόπικ. Γενικά όμως προσωπικά την θεωρώ απλά μέτρια κ όχι την καλύτερη, κ δεν πρόκειτε να σας πω ποτέ να μην την αγοράζετε γιατί δεν είναι 'κακή'.

Gt

Gasturb
17-03-07, 21:40
Ρε συ οταν παιρνει καποιος ενα προϊον πρωτη φορα,το παιρνει συμφωνα με το τι διαβαζει και ακουει απο αλλους χρηστες.

Μέγα λάθος billy για αυτό λέμε διάβασμα σωστό (όχι απο διαφημίσεις περιοδικών) κ γνώση νούμερο 1 ή forum για συμβουλές στην αρχή.. αλλά τα έχουμε πει τόσες φορές εδώ κ επιμένετε πάλι στις γεύσεις. Nevermind!

Gt

asdf
17-03-07, 21:45
Οντως Βασιλη εδω ο Στρατος εχει δικιο...τα γουστα του καθε ουρανισκου ειναι διαφορετικα οποτε δεν μπορουμε να δωσουμε απαντηση στο ακεραιο, θα ηταν πιο φρονιμο να πουμε πια γευση 'τραβιεται' περισσοτερο... we start singing, ΒΥΕ ΒΥΕ Μiss AMERICA PIE (Tι υμνος....) .

Gasturb
17-03-07, 21:52
... we start singing, ΒΥΕ ΒΥΕ Μiss AMERICA PIE (Tι υμνος....) .

Ελα χριστε κ παναγια.. Τι πίνεις κ δεν μας δίνεις ρε asdf :lol:

Gt

anastasisk
17-03-07, 23:49
Eγω την χρησιμοποιησα σε περιοδο γραμμωσης και ενω ειχα κοψει ολα τα αλλα συμπληρωματα εκτος φυσικα των βιταμινων.Ενω περιμενα η αποδοση μου να πεσει παρα πολυ ειδικα λογο του οτι ειχα σταματησει την κρεατινη αλλα και τους υδατανθρακες ακομα και στο μεταπροπονητικο ροφημα τα επιπεδα μου οσο αφορα την μυικοτητα και τα κιλα που εκανα παρεμιναν σε ικανοποιητικα δεδομενα.Επισης καταφερα να διωξω και αρκετο λιπος απο επανω μου χωρις την χρηση καποιου λιποδιαλιτικου περαν της καρνιτινης πριν απο το τρεξιμο το πρωι.Οσον αφορα το θεμα της γευσης για μενα δεν εχει σημασια απο την στιγμη που εχω την δυνατοτητα με 1 ροφημα να καλυπτω 24γρ πρωτεινης χωρις να παιρνω υδατανθρακες,για καποιους αλλους ομως μπορει να εχει.Επειδη λοιπον εμεινα ικανοποιημενος απο τα αποτελεσμα της αποφασισα να την συνεχισω και σε περιοδο ογκου.Ο λογος που την αλλαξα ειναι πολυ απλα το οτι πιστευω πως οταν κατι το περνουμε συνεχεια μετα απο λιγο σταματα να εχει επιδραση επανω μας.

Υ.Γ.Gasturb τα ειπες πολυ σωστα πριν απλα πιστευω οτι η 1η κινηση που κανει καποιος οταν ερευνα καπιο προιον ειναι να τσεκαρει τα θρεπτικα του συστατικα οποτε το θεωρησα περιττο οτιδηποτε περα του να αναφερω απλα την δικια μου πρωσοπικη διαπιστωση απο τη χρηση του.

Υ.Γ.Δωστε λιγη σημασια σε αυτα που λεει ο Gast.Eχουν υπαρξει και αλλα topic για αυτο το προιον. . . :bodybuilder2:

Gasturb
18-03-07, 00:14
δεν μου δινει αυτο το boost στην ενεργεια οπως η nitro tech πριν(ισως λογω κρεατινης που εχει μεσα)

Όχι ίσως αλλά αυτός είναι ο λόγος για να μπορεί να διαφημίζει η Muscletech μετά ότι 'το δικό μας προιόν έχει φοβερές εκρήξεις ενέργειας στην γυμναστική σας από μία απλή whey, wow!'.

Gt

Vson
18-03-07, 01:03
...τα αποτελεσματα ομως που ειχα εχουν μεινει κ μαλιστα εχουν δεσει ,η διαφορα στην ενεργεια ειναι αισθητη παντως.
Γενικα θεωρω οτι η nitro tech δεν ξερω για αλλα της m αλλα αυτη ηταν παρα πολυ καλη,το μονο που μου την εσπαγε ηταν οτι επρεπε να την χτυπαω για λεπτα για να δυαληθει στο νερο.

Προτιμισα την on απο την eas επειδη ειχε λιγοτερα mg cholisterol,σιγουρα πρεπει να υπαρχουν και καλυτερες πρωτεινες αλλα ολο λες ρε gasturb χωρις να λες ποια αρεσει σε'σενα η ποια τελως παντων βρισκεις εσυ την καλυτερη(βαση οσων εμπεριεχει παντα).

Gasturb
18-03-07, 01:09
Oκ, σεβαστή η άποψη σου αλλά ας κλείσουμε την off topic παρένθεση που κάναμε

Gt

Teo70
18-03-07, 15:00
την εχω παρει και μπορω να πω οτι ειναι καλη(τη χρησιμοποιω μια βδομαδα) το μονο παραπονο που εχω ειναι οτι δεν μου δινει αυτο το boost στην ενεργεια οπως η nitro tech πριν(ισως λογω κρεατινης που εχει μεσα) κατα ταλλα πολυ καλη με bcaa κλπ

Αυτό το έχω ακούσει να το λένε και άλλοι και δεν το καταλαβαίνω.Τι εννοείς ακριβώς με το ότι σου δίνει μία πρωτείνη boost;;
Εχω δοκιμάσει αρκετές μάρκες και δεν κατάλαβα κάποιο boost,ακόμα και με κρεατίνη μέσα.
Δεν νομίζω να σου δίνει κάτι περισσότερο από 150gr κοτόπουλο με ρύζι πχ. πριν πας gym, αν εννοείς αυτό.

billys15
18-03-07, 15:04
Μέγα λάθος billy για αυτό λέμε διάβασμα σωστό (όχι απο διαφημίσεις περιοδικών) κ γνώση νούμερο 1 ή forum για συμβουλές στην αρχή.. αλλά τα έχουμε πει τόσες φορές εδώ κ επιμένετε πάλι στις γεύσεις. Nevermind!

Gt


Μα αυτο λεω.Διαβαζουμε συστατικα,διαβαζουμε και αλλες αποψεις απο διαφορα forum,κρινουμε κι εμεις,και δοκιμαζουμε μια πρωτεϊνη ή οποιοδηποτε συμπληρωμα.Η γευση δεν ειναι τοσο σημαντικο.Καποιοι ομως εχουν απιτηση και απο την γευση,γι'αυτο αναφερθηκε.

Gasturb
18-03-07, 17:59
Βιllako καταλαβαίνω μέσα απο τα posts σας ποιες είναι οι προτεραιότητες σας σε μερικά θέματα οπότε για αυτό έκανα την όποια παρέμβαση μου περοηγουμένως.΄Όσο για αυτο που ανέφερες τώρα, μακάρι να ισχύει αλλα δεν έχω πιστεί ακόμα ότι πράγματι το εφαρμόζετε.

Gt

Antonio
18-03-07, 19:46
Αυτό το έχω ακούσει να το λένε και άλλοι και δεν το καταλαβαίνω.Τι εννοείς ακριβώς με το ότι σου δίνει μία πρωτείνη boost;;
Εχω δοκιμάσει αρκετές μάρκες και δεν κατάλαβα κάποιο boost,ακόμα και με κρεατίνη μέσα.
Δεν νομίζω να σου δίνει κάτι περισσότερο από 150gr κοτόπουλο με ρύζι πχ. πριν πας gym, αν εννοείς αυτό

Μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει τις καλές...:twisted:
Προσωπικά έχω δοκιμάσει πάνω από 15 dιαφορετικές μάρκες πρωτείνης και ΝΑΙ έχω δεί διαφορά! Δεν ξέρω που οφείλεται (μπορώ να υποθέσω) αλλά διαφορά υπάρχει και μάλιστα μεγάλη.
Έχεις δοκιμάσει nitro-tech, Vp2, methoxy-pro? Αν ναι θα καταλαβαίνεις τι σου λέω.
Και βέβαια υπάρχουν και οι φόρμουλες (π.χ. after max,cyclone κτλ) που εκει ξεφεύγουμε πλέον από την απλή whey...

gpol
18-03-07, 19:51
σου δουλεψε το methoxy? γιατι εχω διαβασει απο εμπειρειες αλλων σε ξενα forum, οτι ειναι πατατα

billys15
18-03-07, 20:45
Εχεις δοκιμάσει nitro-tech, Vp2, methoxy-pro? Αν ναι θα καταλαβαίνεις τι σου λέω.


Το methoxy αν δεν κανω λαθος δεν ειναι πρωτεϊνη.Αυτο που κανει ειναι οτι βοηθαει να γινει μεγαλυτερη πρωτεϊνοσυνθεση.Οποτε συνδιαζεται με πρωτεϊνες

gpol
18-03-07, 20:47
απλα ετσι θα λεγεται η πρωτεινη επειδη περιεχει και methoxy

Antonio
18-03-07, 21:23
Η methoxy είναι η μόνη που δεν έχω δοκιμάσει από αυτές που ανέφερα αλλά μου εχει πεί φίλος οτι είναι πολύ καλή..
Πάντως για νιτρο και vp2 το υπογράφω οτι είναι κλάσης ανώτερες από οποιαδήποτε άλλη από προσωπική χρήση.
Επίσης πιο τρελά από όλα μου είχε δούλεψει μια φόρμουλα της universal που είχα δοκιμάσει αλλά εκεί ξεφεύγουμε από τα όρια της απλής πρωτείνης.

asdf
18-03-07, 22:36
H vp2 θεωρειται η no1 στο Αμερικα....

Vson
18-03-07, 23:29
boost ενοω οτι πριν παω gym 1 ωρα επαιρνα 1 scoop nitro tech σε νερο και ενιωθα παρα πολυ ενεργεια(και οχι μονο στις αρχες) πρεπει ναναι λογο της κρεατινης που εχει(αν και μικρο ποσο) αυτο μου λειπει μονο :roll: απο την on.

Gasturb τα συμπληρωματα ειναι trend καπως τα τελευταια χρονια οποτε και η γευση εχει τον ρολο της :P προσωπικα μου αρεσει πολυ η σοκολατα της on,πινεται οχι σαν την βανιλια που ειχα πριν ηταν αισχος!

το καλο της υποθεσης ηταν παντως οτι εβαλα 1.5 κιλα και οτι η δυναμη μου παρεμεινε ακομα και τωρα ,εκανα 45 κιλα στα σετ παγκο και πλεον φτανω και τα 50-55 με ανεση ;)

Gasturb
19-03-07, 04:52
Θα μιλήσετε για την Οptimun 100% whey (ΟΝ) ή να το κλειδώσω?

Gt

asdf
19-03-07, 17:32
Την παρασκευη θα τη εχω στα χερια μου, μεχρι τοτε υπομονη.

anastasisk
20-03-07, 00:07
Θα μιλήσετε για την Οptimun 100% whey (ΟΝ) ή να το κλειδώσω?

Gt
:lol: :lol: :lol:

asdf
24-03-07, 19:02
Εγω που την χρησημοποιω απο την τριτη...(πηγα και αγορασα μια μικρη συσκευασια 30 Ε μεχρι να μου ερθει το βαρελακι) εβαλα 0.5kg. τωρα δεν ξερω αμα ειναι τυχαιο...απο γευση η σοκολατα που πηρα απλα ψιλοαπαισια και πικρη. παρατηρησα ομως οτι ειναι ευκολοχονευτη. τεσπα σε καμια 2 βδομαδες θα μπορω να εχω πιο πληρη αποτελεσματα.

billys15
24-03-07, 19:52
Απλα πληροφοριακα να πω οτι εμαθα πως η γευση φραουλα της 2κιλης συσκευασιας εχει 84 δοσεις ενω η σοκολατα 77.Την επομενη φορα ισως δοκιμασω φραουλα 8)

winny
05-04-07, 22:00
σημερα ελαβα το 5κιλο!!! συσκευασια τσουβαλακι
ειναι η δευτερη που περνω. Πολυ ευχαριστημενος

ouzo
05-04-07, 22:15
Απλα πληροφοριακα να πω οτι εμαθα πως η γευση φραουλα της 2κιλης συσκευασιας εχει 84 δοσεις ενω η σοκολατα 77.Την επομενη φορα ισως δοκιμασω φραουλα 8)

Αυτό το αναφέρει πάνω στη συσκευασία ή κάθισε κάποιος γνωστός σου και μέτρησε ένα - ένα τα scoop?

billys15
06-04-07, 03:59
Αυτό το αναφέρει πάνω στη συσκευασία ή κάθισε κάποιος γνωστός σου και μέτρησε ένα - ένα τα scoop?

Κοιταξε δεν ξερω αν το αναφερει ή οχι.Και δεν ξερω τι "τεχνικη" χρησιμοποιησε αυτος που μου το ειπε για να το μαθει.Ενας Αμερικανος μου το ανεφερε.Μπορει να ειπε και βλακεια,ΟΚ... :P

Gasturb
06-04-07, 04:13
Με μια ηλεκτρονική ζυγαρία είναι πανεύκολο να βγάλουμε τα servings..

Gt

Nikolakns
29-04-09, 11:54
Παιδιά συγγνώμη για το (offtopic)αλλά σε τι ποσότητα νερού(ΜΛ) διαλύουμε το ένα σκουπ??Έχω την Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey.:unsure:

skrwz21
29-04-09, 23:22
Παιδιά συγγνώμη για το (offtopic)αλλά σε τι ποσότητα νερού(ΜΛ) διαλύουμε το ένα σκουπ??Έχω την Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey.:unsure:

βαλε 250, 300 το πολυ ρε φιλε, σιγα, δεν υπαρχει συνιστωμενη ποσοτητα, αμα γουσταρεις βαλε και 500 να το κανεις νερουλη !!:)

Nikolakns
30-04-09, 12:33
βαλε 250, 300 το πολυ ρε φιλε, σιγα, δεν υπαρχει συνιστωμενη ποσοτητα, αμα γουσταρεις βαλε και 500 να το κανεις νερουλη !!:)

Να σε καλα φιλε!!!:thumbup:

Exci
30-04-09, 21:06
Παιδιά συγγνώμη για το (offtopic)αλλά σε τι ποσότητα νερού(ΜΛ) διαλύουμε το ένα σκουπ??Έχω την Optimum Nutrition 100% Gold Standard Whey.:unsure:
Αν ρωτας απλα ποσο χρειαζεται για να διαλυθει αρκετα η whey, 300-400ml ειναι αρκετα. Αν ρωτας γενικα ποσο νερο χρειαζεσαι κατα τη διαρκεια του μεταπροπονητικου:


Νερό

Συνολική ποσότητα υδατανθράκων και πρωτείνης σε γραμμάρια δια 0.08 (ml).

Π.χ. για 80 κιλά άπαχης μάζας και 88+44=132 γραμμάρια υδατανθράκων και πρωτείνης η ποσότητα νερού είναι 132/0.08= 1650ml νερό , ή 1,65 λίτρα.

anjelica
30-04-09, 22:46
Εγω το πολυ 100 μλ.νερο για ενα σκουπ,με γαλα μια κουπα,ετσι ειναι και πιο νοστιμο,αλλα οχι μετα τη προπονηση.

johntt
01-05-09, 00:31
γεια σας παιδια, ειμαι 1.80 και 65 κιλα και σκεφτομαι να παρω την συγκεκριμενη πρωτεινη σε συνδιασμο με γυμναστηριο μηπως και παρω κν κιλο... θα την προτεινατε?

the_big_litho
01-05-09, 00:35
γεια σας παιδια, ειμαι 1.80 και 65 κιλα και σκεφτομαι να παρω την συγκεκριμενη πρωτεινη σε συνδιασμο με γυμναστηριο μηπως και παρω κν κιλο... θα την προτεινατε?

Αν διαβασεις το τοπικ αυτο απο την αρχη και γενικα τα τοπικ του φορουμ θα παρεις την απαντηση σου.

johntt
01-05-09, 00:47
εχω χαθει λιγο... για αυτο ρωταω.. εχω διαβασει αυτο http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57 και απο οτι καταλαβαινω προτεινεται καθαρη πρωτεινη σε συνδιασμο με βρωμη αντι για καποιο gainer.. αρκει ομως για να παρω κιλα??

the_big_litho
01-05-09, 00:59
εχω χαθει λιγο... για αυτο ρωταω.. εχω διαβασει αυτο http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57 και απο οτι καταλαβαινω προτεινεται καθαρη πρωτεινη σε συνδιασμο με βρωμη αντι για καποιο gainer.. αρκει ομως για να παρω κιλα??

Καλα τα καταλαβες

Μονο για να γινει σωστα η δουλεια συστησου μας στα νεα μελη διαβασε τα τοπικ διατροφης και συμπληρωματων, φτιαξε ενα δικο σου προγραμμα διατροφης ποσταρε το στο αναλογο τοπικ και εμεις θα σε βοηθησουμε:thumbup:

vagg
01-05-09, 02:46
εχω χαθει λιγο... για αυτο ρωταω.. εχω διαβασει αυτο http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57 και απο οτι καταλαβαινω προτεινεται καθαρη πρωτεινη σε συνδιασμο με βρωμη αντι για καποιο gainer.. αρκει ομως για να παρω κιλα??


αμα αρκουσε θα ημασταν ολοι 100 κιλα αλιπης μυικης μαζας:green::green:
για το πρωτο γευμα με το που ξυπνησεις αρκει αλλα εχεις αλλα 5:P

pharmacist
03-07-09, 10:05
Πηρα και γω σημερα το τσουβαλακι των 4,5 κιλων, ειναι η πρωτη πρωτεινη που παιρνω απο το 90 που κατεβαινα στην Πανεπιστημιου!
Το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να την παρω στο φαρμακειο να μετρησω το σκουπ.
Βαζω μεχρι επανω, ζυγιζω, 25,2 γραμμαρια μου βγαζει αντι για 30 :unsure:
Το πραγμα μπλεκεται και με τις γευσεις.
Η βανιλια εχει 24 γραμμαρια πρωτεινης στα 32 γραμμαρια σκονης.
Η σοκολατα 24 στα 30,4.
Η φραουλα 24 στα 29,4.
Προφανως η φραουλα συμφερει πιο πολυ ενω η βανιλια ειναι ακυρη συγκριτικα με βαση το οικονομικο.
Φραουλα δεν ειχε, πηρα σοκολατα.
Με αυτη τη λογικη καθε συσκευασια θα πρεπει να εχει μεσα διαφορετικο σκουπ για τις 3 διαφορετικες γευσεις.
Αλλωστε καθε ταμπελα αυτο λεει πχ σοκολατα "καθε σκουπ των 30,4 γραμμαριων περιεχει...", η βανιλλια "καθε σκουπ των 32 γραμμαριων περιεχει..." κλπ.
Πολυ αμφιβαλλω οτι αυτο συμβαινει.
Το θεμα ειναι οτι αλλο 30 και αλλο 25 γραμμαρια η δοση.
Στην πρωτη περιπτωση παιρνεις 24 γραμμαρια πρωτεινη, στη 2η 19,7γραμμαρια βγαινει...
Τωρα δε θα κατσω να ζυγισω το τσουβαλι γιατι δεν εχω ζυγαρια που να μετραει με ακριβεια...πεντοκιλα.
Αναγκαστικα ομως για να φτασω τα 50 γραμμαρια πρωτεινης τη μερα που ηθελα να προσθεσω στη διατροφη μου θα χρειαστει να βαζω παραπανω απο 2 σκουπ.:unsure:

Περα απο αυτο, να πω οτι μια δοση που πηρα χθες το βραδυ, η διαλυτοτητα ειναι αριστη (με το κουταλακι σε νερο χαλαρα), η γευση σε νερο καλη, ο καιρος θα δειξει αν τη βαριεσαι ευκολα, προτιμω η γευση να ειναι οσο πιο ελαφρια γινεται αλλα ειπαμε, η βανιλια δε συμφερει.
Για το ποσα κιλα μυες εβαλα σε ενα βραδυ θα ζυγιστω και θα σας πω:P

Muscleboss
03-07-09, 15:12
Βαζω μεχρι επανω, ζυγιζω, 25,2 γραμμαρια μου βγαζει αντι για 30 :unsure:


Πιστεύω ότι αν πιέσεις περισσότερο το σκουπ θα πάρει και τα 30γρ. Απλά συνήθως ο τρόπος που παίρνουν οι περισσότεροι πρωτείνη με το σκοοπ απο το κουτί βάζει λιγότερο προιόν... για υατό εξάλλου σε κάποιοιυς αντί να βγάλει πχ 75 δόσεις , βγάζει 100... και λένε "με έβγαλε πιο πολύ, δε μου έχει τελειώσει ακόμα"... εμ αφού αντι για 30γρ βάζουν στο σκούπ 20...

ΜΒ

KATERINI 144
03-07-09, 15:26
αυτο συμβαίνει περισσότερο στη βανίλια, αν προσέξετε εχεις τελείως διαφορετική υφή απο τη σοκολάτα, ειναι σα νιφάδες, ποιο αφράτη.

GZ84
03-07-09, 16:33
ειναι σα νιφάδες, ποιο αφράτη.

Σλουρπ... γιαμ γιαμ γιαμ... πάω να χτυπήσω μια!

pharmacist
03-07-09, 20:13
Πιστεύω ότι αν πιέσεις περισσότερο το σκουπ θα πάρει και τα 30γρ. Απλά συνήθως ο τρόπος που παίρνουν οι περισσότεροι πρωτείνη με το σκοοπ απο το κουτί βάζει λιγότερο προιόν... για υατό εξάλλου σε κάποιοιυς αντί να βγάλει πχ 75 δόσεις , βγάζει 100... και λένε "με έβγαλε πιο πολύ, δε μου έχει τελειώσει ακόμα"... εμ αφού αντι για 30γρ βάζουν στο σκούπ 20...

ΜΒ
Δικιο εχεις boss, το "στουμπωσα" το σκουπ και εβγαλε τα 30 γραμμαρια αν και δεν το ειχα κανει γιατι δε μου φαινοταν λογικο.
Φανταζομαι συνηθεια απο τα σκουπ με το βρεφικο γαλα που δε τα συμπιεζεις!


Σλουρπ... γιαμ γιαμ γιαμ... πάω να χτυπήσω μια!

:rolf:

kyriakos23
04-07-09, 00:12
η καλυτερη πρωτεινη .
επισης θελο να πω οτι ναι κοιταμε τα συστατικα πρωτα αλλα αν εχει μια πρωτεινη χαλια γευση κ την ξερνας ,κ την πεταξεις τι να την κανεις?
αυτη απο γευση ειναι η πιο απι8ανη κ στα συστατικα οκ φενετε.

GZ84
04-07-09, 00:46
Ηρακλής για πάντα ρε!!!! :P

toubanix
12-07-09, 15:01
RESPECT σε αυτή τη whey της optimun..εκπληκτικη δουλειά,εκπληκτική γεύση και η τιμή της αρκετά καλή θα έλεγα..Πέρνω τη μεγάλη συσκευασία(4545gr) και δίνω 119 €

Polyneikos
17-07-09, 09:07
Παιδια η πρωην Optimum,νυν ΟΝ είναι πολύ αξιόπιστη εταιρία,με ποιοτικα προϊοντα,ασυζητητι !!!:thumbup::thumbup:

Athanasios2104
18-07-09, 02:47
Παιδια η πρωην Optimum,νυν ΟΝ είναι πολύ αξιόπιστη εταιρία,με ποιοτικα προϊοντα,ασυζητητι !!!:thumbup::thumbup:
+1η στις πωλήσεις στο εδώ και χρόνια αν δεν κάνω λάθος. Θα πει κανείς ότι είναι σαν το skip "29 κατασκευαστές πληντυρίων συνιστούν skip", δεν λέω έτσι, άλλα όσο και να πεις, δεν πιστεύω ότι από τις 3.000.000+++ πωλήσεις ΟΛΟΙ να είναι χαζοί. Κάποιοι σίγουρα το έχουν ψάξει παραπάνω (όπως και ο γράφων).

Καλή αναλογία, καλές γεύσεις, και τώρα με τις εκπτώσεις έρχεται λουκούμι. Όσο για το scoop, εγώ υπολογίζω 1 + 1/4 ώστε να βγει περίπου στα 30gr πρωτεινή. Δεν το στουπώνω δηλαδή, απλώς βάζω 1 και μετά βάζω λίγο ακόμη (1/4 διότι αν στο 1 έχεις 24gr, τότε 24/4=6gr, σύνολο ~30).

Btw, πότε άλλαξε σε ON η Optimum; Από όσο γνωρίζω τόσο στο εξωτερικό όσο και το site τους, Optimum έχουν σαν επωνυμία ακόμη...

Exci
18-07-09, 04:12
Ειχα την εντυπωση οτι η Οptimum παντα ειχε συντομογραφια ΟΝ (Optimum Nutrition)

Polyneikos
18-07-09, 13:05
Δίκιο εχετε,σόρρυ !!

gus
17-09-09, 13:19
Που μπορω να την βρω?

stamthedrum
17-09-09, 14:18
Παιδιά.... απλά η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.... Και μάλιστα αν πάτε στο σάιτ θα δείτε ότι έχει πάρει και ειδική αναγνώριση/έπαινο για την ασφάλεια των εγκαταστάσεων παραγωγής της

Polyneikos
17-09-09, 23:23
Που μπορω να την βρω?

Τα περισσότερα καταστηματα την εχουν...

thegravijia
17-09-09, 23:55
Παιδιά.... απλά η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.... Και μάλιστα αν πάτε στο σάιτ θα δείτε ότι έχει πάρει και ειδική αναγνώριση/έπαινο για την ασφάλεια των εγκαταστάσεων παραγωγής της
κρατα και μια πισινη

isis
18-09-09, 10:33
Παιδιά.... απλά η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.... Και μάλιστα αν πάτε στο σάιτ θα δείτε ότι έχει πάρει και ειδική αναγνώριση/έπαινο για την ασφάλεια των εγκαταστάσεων παραγωγής της

χε χε χε!!! :turtle::turtle::turtle:

Niiick
18-09-09, 15:16
τι γελας παλι σατανικα εσυ?:rolf:

isis
18-09-09, 18:13
τι γελας παλι σατανικα εσυ?:rolf:

με αυτά που διαβάζω! :turtle::turtle::turtle:

crow
19-09-09, 11:13
+1η στις πωλήσεις στο εδώ και χρόνια αν δεν κάνω λάθος. Θα πει κανείς ότι είναι σαν το skip "29 κατασκευαστές πληντυρίων συνιστούν skip", δεν λέω έτσι, άλλα όσο και να πεις, δεν πιστεύω ότι από τις 3.000.000+++ πωλήσεις ΟΛΟΙ να είναι χαζοί. Κάποιοι σίγουρα το έχουν ψάξει παραπάνω (όπως και ο γράφων).



Παιδιά.... απλά η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.... Και μάλιστα αν πάτε στο σάιτ θα δείτε ότι έχει πάρει και ειδική αναγνώριση/έπαινο για την ασφάλεια των εγκαταστάσεων παραγωγής της

Οταν την περασετε απο χημειο πεστε το αυτο......

Exci
19-09-09, 11:17
τι γελας παλι σατανικα εσυ?:rolf:
Μην προσπαθεις, με το τσιγκελι θα του τα βγαλεις :green:

stamthedrum
19-09-09, 12:46
Βασικά καλά κάνετε και είστε καχύποπτοι απλά εγώ βρήκα αυτό:

http://www.optimumnutrition.com/news.php?article=435

kyriakos23
19-09-09, 18:57
εδω το νερο που πινουμε δεν ξερουμε 100% αν ειναι οκ...

SKIPER
01-10-09, 11:22
Καλημέρα ,
Αγόρασα από γνωστό κατάστημα την optimum nutrition gold standard whey (80 αρα)
σε σακί των 10 Lbs ή 4.545 g αναγραφόμενο βάρος.
Το θέμα μου είναι πως γέμισα μεχρι επάνω 2 κουτιά πρωτείνης που είχα χωρητηκότητας 2270 g
και 1,5 κουτί των 500 g από βρώμη που είχα.
α) Μου έκανε εντύπωση που βγήκε 800 γρ. πιο πολύ.
β) Την αρέωσα με 200 γρ. νερό και σε σχέση με προηγούμενη που είχα έγινε πολύ
νερουλή και άγευστη (στη συσκευασία γράφει: πλούσια γεύση σοκολάτας)

Έχει πάρει κάποιος τη συγκεκριμένη πτωτείνη? ώστε να μου πει αν είναι λογικά τα παραπάνω ή τη πάτησα??
ευχαριστώ

****ψάξε πρώτα αν υπάρχει ήδη θέμα για το προϊόν και γράψε την όποια απορία σου!!!!!!!!!!!****

kyriakos23
01-10-09, 11:44
με φοβισες τωρα γιατι θα παρω 3 κουτια εγω 5κιλα

flexakis
01-10-09, 11:47
Καλημέρα ,
Αγόρασα από γνωστό κατάστημα την optimum nutrition gold standard whey (80 αρα)
σε σακί των 10 Lbs ή 4.545 g αναγραφόμενο βάρος.
Το θέμα μου είναι πως γέμισα μεχρι επάνω 2 κουτιά πρωτείνης που είχα χωρητηκότητας 2270 g
και 1,5 κουτί των 500 g από βρώμη που είχα.
α) Μου έκανε εντύπωση που βγήκε 800 γρ. πιο πολύ.
β) Την αρέωσα με 200 γρ. νερό και σε σχέση με προηγούμενη που είχα έγινε πολύ
νερουλή και άγευστη (στη συσκευασία γράφει: πλούσια γεύση σοκολάτας)

Έχει πάρει κάποιος τη συγκεκριμένη πτωτείνη? ώστε να μου πει αν είναι λογικά τα παραπάνω ή τη πάτησα??
ευχαριστώ
Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει παραπανω βαρος,απλα μπωρει να εχει αλλο ειδικο βαρος τι να πω.
Τωρα η συγκεκριμενη γευση ναι οντως ειναι ετσι,αλλα δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη,καθε μαρκα εχει διαφορετικη γευση-διαλυτοτητα κ.τ.λ. ειναι θεμα πρωσοπικου γουστου.
Στατιστικα θεωρητε μια απο τις καλυτερες,αν και εγω δεν συγκινουμε.

kutsup
01-10-09, 12:07
Καλημέρα ,
Αγόρασα από γνωστό κατάστημα την optimum nutrition gold standard whey (80 αρα)
σε σακί των 10 Lbs ή 4.545 g αναγραφόμενο βάρος.
Το θέμα μου είναι πως γέμισα μεχρι επάνω 2 κουτιά πρωτείνης που είχα χωρητηκότητας 2270 g
και 1,5 κουτί των 500 g από βρώμη που είχα.
α) Μου έκανε εντύπωση που βγήκε 800 γρ. πιο πολύ.
β) Την αρέωσα με 200 γρ. νερό και σε σχέση με προηγούμενη που είχα έγινε πολύ
νερουλή και άγευστη (στη συσκευασία γράφει: πλούσια γεύση σοκολάτας)

Έχει πάρει κάποιος τη συγκεκριμένη πτωτείνη? ώστε να μου πει αν είναι λογικά τα παραπάνω ή τη πάτησα??
ευχαριστώ

Όταν είναι μέσα σε κουτιά η σκόνη είναι "πατημένη" και καταλαμβάνει μικρότερο όγκο.
Όταν λες έχει άλλη γεύση εννοείς σε σχέση με τη συσκευασία των 5lbs ή σε σχέση με άλλη μάρκα πρωτείνης επίσης σοκολάτα?

tupac
01-10-09, 17:05
φιλε εγω που εχω παρει αυτη την πρωτεινη οταν την επινα με νερο δεν περιμενα να πινω κ σοκολατα κανονικη αν θες μειωσε το νερο κ θα ειναι καλυτερη στην γευση μιας και δεν θα αραιωνεται παρα πολυ κ δεν θα ειναι εντονη η αισθηση του νερου αλλα παρολλα αυτα θα διαλυεται κανονικα!με γαλα την εχεις δοκιμασει ποτε?δοκιμασε την!;)

Littlejohn
01-10-09, 19:26
Γιατί βρε παιδιά τι έχει η γεύση της? Εντάξει μπορεί να μην είναι τόσο ``πλούσια`` όσο πχ. η myofusion, αλλά μια χαρά γεύση σοκολάτας έχει.

Δοκιμάστε το παρακάτω μεταπροπονητικά:

2 scoop Gold Standard, 1 μπανάνα μέτρια πρός μεγάλη (μετρήστε την όμως για σιγουριά), 1/3 κ.γ. σκόνη καθαρή βανίλια (χωρίς πρόσθετα)...

Τα ρίχνετε όλα μαζί στο μπλεντεράκι μαζί με ελάχιστο νεράκι (1/4 νεροπότηρου) και μιξάρετε καλά. Όταν γίνει χυλός, προσθέστε ακόμα ένα με ενάμιση μεγάλο νεροπότηρο, νερό (αναλόγως πόσο νερουλό θέλετε το μείγμα) και ξαναμιξάρετε αρκετά. Στην συνέχεια, βάλτε και λίγα παγάκια (ολόκληρα ή τριμμένα)...

Εγώ προσωπικά βάζω λιγότερο νερό, μιας και μου αρέσει να είναι αρκετά παχύρευστο το μείγμα (κάτι σαν μιλκσεικ)...

Την βανίλια την βάζω, γιατί παίρνει ωραίο άρωμα το μείγμα και επίσης σπάει την γλυκήτητα της μπανάνας... (Η βανιλίνη έχει και κάποια χαρακτηριστικά σαν αντιοξειδωτικό )...

-beba-
02-10-09, 11:01
Γιατί βρε παιδιά τι έχει η γεύση της? Εντάξει μπορεί να μην είναι τόσο ``πλούσια`` όσο πχ. η myofusion, αλλά μια χαρά γεύση σοκολάτας έχει.

Δοκιμάστε το παρακάτω μεταπροπονητικά:

2 scoop Gold Standard, 1 μπανάνα μέτρια πρός μεγάλη (μετρήστε την όμως για σιγουριά), 1/3 κ.γ. σκόνη καθαρή βανίλια (χωρίς πρόσθετα)...

Τα ρίχνετε όλα μαζί στο μπλεντεράκι μαζί με ελάχιστο νεράκι (1/4 νεροπότηρου) και μιξάρετε καλά. Όταν γίνει χυλός, προσθέστε ακόμα ένα με ενάμιση μεγάλο νεροπότηρο, νερό (αναλόγως πόσο νερουλό θέλετε το μείγμα) και ξαναμιξάρετε αρκετά. Στην συνέχεια, βάλτε και λίγα παγάκια (ολόκληρα ή τριμμένα)...

Εγώ προσωπικά βάζω λιγότερο νερό, μιας και μου αρέσει να είναι αρκετά παχύρευστο το μείγμα (κάτι σαν μιλκσεικ)...

Την βανίλια την βάζω, γιατί παίρνει ωραίο άρωμα το μείγμα και επίσης σπάει την γλυκήτητα της μπανάνας... (Η βανιλίνη έχει και κάποια χαρακτηριστικά σαν αντιοξειδωτικό )...

Συμφωνω και επαυξάνω με τον προλαλίσαντα. Επίσης θα πώ πως η cold standard
βγάζει τα πιο πολλά σκουπ, ειδικά η φράουλα. Εγώ κάθε μήνα προτειμώ να δοκιμάζω άλλη πρωτεινη για να μην τις βαριέμαι. Οι αγαπημένες μου είναι η myofusion και η cold standard αλλά σχεδον πάντα βανίλια.

foko
27-11-09, 21:07
Απο τις καλυτερες , η pro complex ισως καλυτερη ακομα αλλα πολλυ τσουχτερη στην τιμη

Eddie
05-04-10, 15:53
Εχει δοκιμασει κανεις εκτως απο την Gold Standard την 100% Whey παλι της ΟΝ για να πει διαφορες?Ειχα παρει ενα τσουβαλι απο την 2η σε βανιλια και δε με εντυπωσιασε.Τη βαρεθηκα γρηγορα και το τελευταιο μισοκιλο το πεταξα.Λεω να χτυπησω την gold αλλα φοβαμαι μη φαω καμια ηττα.Τσουβαλι παλι.

giannis64
05-04-10, 16:05
η Gold Standard έχει μια ελαφριά γλυκιά γεύση. όχι πολύ βαριά. είναι σχεδόν άγευστη σε σχέση με τις άλλες. για μένα είναι οκ. αλλά τα γούστα διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

Eddie
05-04-10, 16:17
η Gold Standard έχει μια ελαφριά γλυκιά γεύση. όχι πολύ βαριά. είναι σχεδόν άγευστη σε σχέση με τις άλλες. για μένα είναι οκ. αλλά τα γούστα διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

Οκ,αυτο μου φτανει.Τι γευσεις εχεις δοκιμασει?Ειμαι αναμεσα σε βανιλια και φραουλα(αν βρω).Σοκολατα δεν θελω επειδη θα την πινω με νερο.

giannis64
05-04-10, 16:19
σοκολατα περνω και παντα με νερο!!!!

Eddie
05-04-10, 16:55
:shock: :thumbup:
Αφου μπορεις και το πινεις :bowdown:

noz1989
05-04-10, 17:28
και εγω σοκολατα χρησιμοποιω! Αν σκοπευεις να παρεις 5κιλη παρε σοκολατα η βανιλια! Θα την βαρεθεις ευκολα την φραυλα!

Eddie
05-04-10, 17:35
Λεω να παρω ενα 10λιμπρο βανιλια και εαν το βαρεθω να παρω και ενα κιλο φραουλα να τα μπερδεψω.Δε ξερω ακομα.

andreas34
13-05-10, 14:18
παιδια καλησπερα μμολισ πριν 10 λεπτα πηρα την πρωτεινη 100% WHEY GOLD STANDARD μπορειτε σασ παρακαλω να μοθ πειτε πιεσ ωρεσ πρεπει να την περνω? :) ειμαι 18 χρονων και ειμαι 65 κιλα μονο -.-

beefmeup
13-05-10, 14:30
παιδια καλησπερα μμολισ πριν 10 λεπτα πηρα την πρωτεινη 100% WHEY GOLD STANDARD μπορειτε σασ παρακαλω να μοθ πειτε πιεσ ωρεσ πρεπει να την περνω? :) ειμαι 18 χρονων και ειμαι 65 κιλα μονο -.-

το πρωι κ μετα την προπο..η αν δεν τρως καλα πριν την προπο περνε τη κ πριν(κανα μισαωρο)..

υπαρχει ηδη θεμα νομιζω σε αυτο το συμπληρωμα,bro..

ψαξε,ψαξε..

giannis64
13-05-10, 19:05
συμπληρωμα πρωτεινης περνεις σε ολα τα γευματα στα οποια απο τροφη δεν εισαι επαρκης!!

salpas18
13-05-10, 20:25
συμπληρωμα πρωτεινης περνεις σε ολα τα γευματα στα οποια απο τροφη δεν εισαι επαρκης!!

δλδ αν σε ενα γευμα δν φας καλα μπορεις να παρεις ενα σκουπ?

Polyneikos
13-05-10, 21:06
AΝ σε ενα γευμα υπολείπεται Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ απο αυτό που τρως ή είναι ανύπαρκτη,τοτε συμπληρωνεις με σκόνη πρωτεινης .Παιδια αυτα είναι τα πολυ βασικα,μην τα ρωταμε στις Αξιολογησεις των Προιοντων,υπάρχουν αλλες ενότητες πιο καταλληλες...

gkman01
14-05-10, 00:07
ποια γευση σοκολατας της ΟΝ εχετε δοκιμασει? γιατι πιστευω πως η Extreme Milk Chocolate δεν συγκρινετε με τις αλλες chocolate της ΟΝ

aaabasilis
16-05-10, 14:18
οποια μαρκα πρωτεινης και να εχω δοκιμασει οποτε πηρα φραουλα,οχι απο επιλογη αλλα επειδη δεν ειχε αλλη γευση, ξενερωσα.βανιλια και σοκολατα ομως δυσκολα απογοητευομαι,μετρανε..

-manos-
16-05-10, 14:51
κουκις και κρεαμ ειναι τρομερη ακομα κ σε νερο:toast:

Svein
16-05-10, 14:55
H double chocolate που δοκιμασα μου αρεσε πολυ ! γευση 8.5/10 και διαλυτότητα 10/10 ! Εχω αγοραση και μπανανα αλλα δεν την εχω ανοιξει ακόμα...!

alien.carmania
16-05-10, 15:09
φιλε μου εγω εχω μπανανα και μου αρεσει πολυ...! αλλα εγω με της γευσεις δεν εχω προβλημα μονο με τν βανιλια την οποια την βαριεμαι πολυ γρηγορα και δεν την παιρνω...!

TEFAAtzis
16-05-10, 15:16
κουκις και κρεαμ ειναι τρομερη ακομα κ σε νερο:toast:

καλη αλλα την βαριεσαι γρηγορα

-manos-
16-05-10, 15:33
με τον χρονο θα δειξει

alien.carmania
16-05-10, 19:07
βαλε σοκο με μπανανα μαζι η κατι αλλο θα βγει αλλη γευση...! ετσι για να αλλαζουμε...!

xaris92
19-05-10, 17:48
και εγω εβγαλα περυσι ενα κουβα 2κιλο και μαλιστα η πρωτη πρωτεινη που πηρα και μοναδικη βεβαια γιατι σταματησα μετα....αρκετα καλη γευση η double rich chocolate και τρελη γευση στο μιξερ με μπανανουλα και κανα αλλο φρουτακι....με το νερο δν θα το ελεγα και το ιδανικο οσο αφορα την γευση της και μερικες φορες μου αφηνε καταλοιπα δηλαδη μποιλακια σκονης...

Ramrod
27-05-10, 19:39
...και είχα αρχίσει να απορώ γιατί αυξήθηκε η τιμή της Gold standard στα xtreme stores. Το διάβασε κανείς?

Η ΓΝΗΣΙΑ ON’S WHEY ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΑ X-TREME STORES

Μετά από εκτεταμένες διαμαρτυρίες καταναλωτών που αγόρασαν από ανεπίσημους προμηθευτές, αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας ON’S WHEY, αισθανόμαστε την ανάγκη να κάνουμε την παρακάτω ενημέρωση:

Τα X-TREME STORES είναι ο αποκλειστικός εισαγωγέας της ON στην Ελλάδα, κάτι που μπορείτε να διαπιστώσετε και επισκεπτόμενοι το επίσημο site της ΟΝ, κλικ εδώ

«Εισάγουμε ΜΟΝΟ τη ΓΝΗΣΙΑ ON’S WHEY από τον επίσημο προμηθευτή και ποτέ δεν ψάξαμε να βρούμε, μέσω τρίτων, φθηνότερες τιμές, θυσιάζοντας έτσι την ποιότητα του προϊόντος και διακινδυνεύοντας την ασφάλειά σας. Η ON’S WHEY των X-TREME STORES είναι γνωστοποιημένη στον Ε.Ο.Φ. Έτσι λοιπόν αν ψάχνετε για την ΓΝΗΣΙΑ ON’s WHEY, στην καλύτερη τιμή, απευθυνθείτε αποκλειστικά στα X-TREME STORES ή στους επίσημους συνεργάτες τους».

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1596&category=562

Η πλάκα είναι πως σκεφτόμουν να πάω να παραπονεθώ επειδή έχω την υποψία πως μου πούλησαν "μαϊμού" BulK Whey. :green:

Πως σας φαινεται?

Machiavelli
27-05-10, 19:40
Γελοίο.

dionisos
27-05-10, 19:43
Αρκετά ενδιαφέρον και χρήσιμο!! Ποια γεύση είναι καλύτερη η double rich chocolate ή η milk chocolate;;

Ramrod
27-05-10, 20:00
Ενδιαφέρον και χρήσιμο? Εμένα μου φαίνεται σα 1+1/2 μπούρδα για να μου πάρουν 6 ευρώ παραπάνω.
Και γιατί αυξήθηκε η τιμή? Δηλαδή απο εδώ και πέρα θα φέρνουν την ακριβή και original Gold standard ενώ παλιά μας πλάσαραν τη μούφα?

Δε ξέρω αλλά τελευταία τα extreme μου έχουν δώσει αφορμές να τα αντιπαθίσω...

dionisos
27-05-10, 20:15
Ενδιαφέρον και χρήσιμο? Εμένα μου φαίνεται σα 1+1/2 μπούρδα για να μου πάρουν 6 ευρώ παραπάνω.
Και γιατί αυξήθηκε η τιμή? Δηλαδή απο εδώ και πέρα θα φέρνουν την ακριβή και original Gold standard ενώ παλιά μας πλάσαραν τη μούφα?

Δε ξέρω αλλά τελευταία τα extreme μου έχουν δώσει αφορμές να τα αντιπαθίσω...

Ενδιαφέρον και χρήσιμο το ποστ σου εννοούσα! Κατά τα λοιπά συμφωνώ με το επιχείρημά σου!

beefmeup
27-05-10, 20:37
μια καλη περιπτωση να παρακολουθει κανεις τις τιμες κ το αν μας δουλευουν καποιοι οχι,ειναι να τις τσεκαρουμε απο αμερικανικα σαητ..αν ανεβαινουν εκει,ειναι λογικο να γινεται το ιδιο κ δω..αν οχι,μας πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες..

ως συνηθως.

deluxe
27-05-10, 20:47
Δλδ εβαζαν μεσα οτι whey να'ναι και μετα σφραγιζαν το κουτι; Θα τρελαθουμε τελειως με τα ζωα.

Eddie
27-05-10, 20:50
Γι αυτο αλλη φορα μην κοιτατε μαρκες,απλα παρτε την πιο φτηνη ωστε να ειστε σιγουροι οτι δεν ειναι αυτο που πληρωνετε και να μην εχετε υποψιες :P:P:P:P:P

beefmeup
27-05-10, 20:50
Δλδ εβαζαν μεσα οτι whey να'ναι και μετα σφραγιζαν το κουτι; Θα τρελαθουμε τελειως με τα ζωα.

αυτο απο που το εχουμε??:???::???::???:

deluxe
27-05-10, 20:59
Απο το γεγονος οτι τωρα, μετα απο χρονια θυμηθηκαν να πουν οτι φερουν την αυθεντικη ON.

beefmeup
27-05-10, 21:04
Απο το γεγονος οτι τωρα, μετα απο χρονια θυμηθηκαν να πουν οτι φερουν την αυθεντικη ON.

παντα η αυθεντικη πωλουταν..δεν σε καταλαβαινω,bro..:???:

Ramrod
27-05-10, 21:34
παντα η αυθεντικη πωλουταν..δεν σε καταλαβαινω,bro..:???:

Αυτό πως μπορείς να το ξέρεις ρε συ?

Απλά το φαουλ είναι που μας πλασάρουν ξαφνικά ότι έχουν γνησια ON και κοτσάρουν και 6 ευρώ παραπάνω στην τιμή. Δηλαδή υπήρχαν και απομιμήσεις τόσο καιρό?
Είναι σα να σου λέει, απο εδώ και πέρα με μόνο 6 ευρώ extra αγόρασε την original και όχι τη μούφα...

Marketing που στα δικά μου μάτια λειτούργησε ως boomerang...
Σαφώς και αν δεν υπήρχε αυξηση στην τιμή θα άλλαζαν τα πραγματα...όχι βεβαια πως θα πιστοποιούσε τη γνησιότητα της, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Εγώ πάντως έχω καταλήξει ποιον θα εμπιστευομαι απο εδώ και πέρα...

beefmeup
27-05-10, 21:39
Αυτό πως μπορείς να το ξέρεις ρε συ?

Απλά το φαουλ είναι που μας πλασάρουν ξαφνικά ότι έχουν γνησια ON και κοτσάρουν και 6 ευρώ παραπάνω στην τιμή. Δηλαδή υπήρχαν και απομιμήσεις τόσο καιρό?
Είναι σα να σου λέει, απο εδώ και πέρα με μόνο 6 ευρώ extra αγόρασε την original και όχι τη μούφα...

Marketing που στα δικά μου μάτια λειτούργησε ως boomerang...
Σαφώς και αν δεν υπήρχε αυξηση στην τιμή θα άλλαζαν τα πραγματα...όχι βεβαια πως θα πιστοποιούσε τη γνησιότητα της, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Εγώ πάντως έχω καταλήξει ποιον θα εμπιστευομαι απο εδώ και πέρα...

το ξερω γιατι παντα ψωνιζω απεξω,απο ευρωπη κ απο αμερικη,κ οταν κανα 2-3 φορες που ειχα ξεμεινει πηρα απο δω,ηταν ακριβως ιδιο το προιον.

Ramrod
27-05-10, 21:44
το ξερω γιατι παντα ψωνιζω απεξω,απο ευρωπη κ απο αμερικη,κ οταν κανα 2-3 φορες που ειχα ξεμεινει πηρα απο δω,ηταν ακριβως ιδιο το προιον.

Ok πάω πάσο τότε...
:thumbup:

deluxe
27-05-10, 21:59
Παντως η μονοκιλη εχει μειωση κατα 4 ευρω. Παλια εκανε 40, τωρα κανει 36. Νομιζω οτι ολες εχουν μειωθει.

Kroisos
28-05-10, 09:06
Πριν ένα μήνα που πήρα εγώ η ΟΝ και η warriorlab κάνανε και οι δύο 59. τώρα κάνουν 65 και 52 αντίστοιχα :shock:

Και το μονόκιλο της ΟΝ μου φαίνεται ακρίβυνε, είχε κάτω απο 30

deluxe
28-05-10, 22:25
Οχι. 40 ειχε και το εκαναν 36. Παιρνω συνεχεια. Ολες μειωθηκαν σε τιμη. Για τα extreme μιλαμε παντα.

Machiavelli
29-05-10, 21:17
Πριν ένα μήνα που πήρα εγώ η ΟΝ και η warriorlab κάνανε και οι δύο 59. τώρα κάνουν 65 και 52 αντίστοιχα :shock:

Αυτά είναι που μ' αρέσουν. Δεν ξαναπατάω ούτε για βιταμίνη C, θα παίρνω φυσικό χυμό Amita όταν ξεμένω.

Svein
29-05-10, 21:20
Αυτά είναι που μ' αρέσουν. Δεν ξαναπατάω ούτε για βιταμίνη C, θα παίρνω φυσικό χυμό Amita όταν ξεμένω.

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:



Y.Σ. εξωτερικο παλικάρια 50% κάτω !

dionisos
07-06-10, 23:53
Ποια γεύση σοκολάτας προτείνετε; Double rich ή milk chocolate;

Machiavelli
07-06-10, 23:55
Milk. Η άλλη πολύ νερουλή γίνεται.

tommygunz
08-06-10, 01:49
Ισχύει ότι γενικά γίνεται λίγο νερουλή η double rich. Εγώ απλά βάζω πιο λίγο νερό και είναι κομπλέ πάντως.

magayver
08-06-10, 03:30
Εγω παντως που τσεκαρω τακτικα το σαιτ του συγκεκριμενου μαγαζιου, διαπιστωσα οτι κανει οτι θελει τις τιμες, μια φορα τιν πιρα 60 ευρο κ πανω στο κουτακι εγραφε 121 κ καλα το ιχε σε προσφορα (μπουρδες) κ μετα απο 2 μηνες το ειχε 69 απο κ πανω απο την τιμη εγραφε οτι κ καλα ηταν 135 ευρω. Οτι θελει κανει ο καθενας κ δν μπορεις να του πεις κ τπτ..

Svein
08-06-10, 11:54
Milk. Η άλλη πολύ νερουλή γίνεται.

Eμενα μου αρεσε και η αλλη !

deluxe
08-06-10, 12:50
H cookies μου αρεσε περισσοτερο απ' ολες. Και μετα η μπανανα. Σοκολατα και βανιλια και δε λενε και πολυ.

Ξερετε οι αλλες γευσεις που εχει, τι ακριβως ειναι; Κατι rocky road και ενα αλλο σαν μοκα.

magayver
08-06-10, 14:47
πηρα την cream and cookies σημερα κ μου Θυμησε την vanilla & caramel της Weider με την μονη διαφορα που η weider εκανε απισευτο αφρο. λες κ χτυπουσα φραπε ηταν.

Spectre
08-06-10, 22:05
Εγω εχω παρει την Rocky Way...Οσο ειναι ξερη εννοω μεσα στο κουτι της μυριζει ολο το σπιτι στην αρχη ωραια μυρωδια γλυκαδας...αργοτερα σου σπαει την μυτη!αλλα οταν γινεται ροφημα ειτε με νερο ειτε με γαλα ειναι best off!Εχει δοκιμασει κανεις την γευση Τropical?εντυπωσεις?

tommygunz
09-06-10, 02:16
Rocky Road βασικά...

Για πες ρε φίλε γιατί είμαι περίεργος, με τι μοιάζει η γεύση της?

Spectre
09-06-10, 13:39
Κοιταξε ειναι complicated ειναι σοκολατα(εντελος διαφορετικη απ την κλασσικη πρωτεινη με γευση σοκολατας)με brownie!οπως ειπα και πριν εχει γλυκια οσμη...αλλα αργοτερα αυτη η οσμη δεν αλλαζει αλλα σου σπαει την μυτη και ισως τα νευρα τον αλλονον:P....την εχω απομωνοση σε ενα ντουλαπακι και τωρα no problem!ψαξε καμια μπαρα να δοκιμασεις στα extreme stores εχει μια την Supreme Protein με Rocky road brownie

tommygunz
09-06-10, 13:49
Μάλιστα... thanks man! I'lll give it a try...

Doctorg
09-06-10, 14:18
Έχω τη συσκευασία των 2.270g σχεδόν γεμάτη. Επειδή όμως από τη λακτόζη με φουσκώνει δεν την χρησιμοποιώ. Αν κάποιος δεν έχει τη δυνατότητα να πάρει μια πρωτεΐνη και μπορεί να έρθει προς Νέο Ηράκλειο ευχαρίστως να του τη δώσω.

Svein
09-06-10, 14:27
Έχω τη συσκευασία των 2.270g σχεδόν γεμάτη. Επειδή όμως από τη λακτόζη με φουσκώνει δεν την χρησιμοποιώ. Αν κάποιος δεν έχει τη δυνατότητα να πάρει μια πρωτεΐνη και μπορεί να έρθει προς Νέο Ηράκλειο ευχαρίστως να του τη δώσω.

Check your pms :green: !

eri_87
09-06-10, 15:21
Κοιταξε ειναι complicated ειναι σοκολατα(εντελος διαφορετικη απ την κλασσικη πρωτεινη με γευση σοκολατας)με brownie!

Ενδιαφέρον μου ακούγεται....:P
Δηλ εγώ που θέλω να έχει έντονη γεύση σοκολάτα (πχ myofusion) λες να καλύπτομαι από τη rocky road??? Ή να πάρω milk chocolate?

Maxwell Wolfen
09-06-10, 15:30
Έχω τη συσκευασία των 2.270g σχεδόν γεμάτη. Επειδή όμως από τη λακτόζη με φουσκώνει δεν την χρησιμοποιώ. Αν κάποιος δεν έχει τη δυνατότητα να πάρει μια πρωτεΐνη και μπορεί να έρθει προς Νέο Ηράκλειο ευχαρίστως να του τη δώσω.

ποσο τη δινεις doctorog?

Doctorg
09-06-10, 15:33
ποσο τη δινεις doctorog?

Τζάμπα τη δίνω φίλε μου, αλλά ήδη μου την έχουν ζητήσει μερικά άτομα. Μερικά να είχα κουβάδες να τους μοίραζα...

Svein
09-06-10, 15:34
Τζάμπα τη δίνω φίλε μου, αλλά ήδη μου την έχουν ζητήσει μερικά άτομα. Μερικά να είχα κουβάδες να τους μοίραζα...

:turtle::turtle::turtle:

Ευχαριστώ πολυ φίλε για την πρωτεινη !

deluxe
09-06-10, 16:53
Βουλγαρικη; :P

flowin_through
10-06-10, 13:06
Χαρη σε ενα πολυ ξηγημενο ατομο που φημιζεται για τα αστεια του video :food: δοκιμασα τη σοκολατα και δεν καταλαβαινω γιατι ειναι στο Νο.1 παγκοσμιως. Μπορει να ειναι καλη, αλλα τα reviews μονο ως προς τη γευση εχουν να κανουν.

stef212000
10-06-10, 19:35
ρε παιδια να σας πω την αληθεια κατι παιζει με τα xtreme stores.πριν 2 μηνες πηρα φραουλα και σε 300ml νερο διαλυοταν τελεια και ευκολα και ηταν μια χαρα σε πυκνοτητα.τωρα που ξαναπηρα η σκονη ηταν πιο πουδρα,στην ιδια ποσοτητα νερου μου κανει γρουμπουλακια οση ωρα και να την ανακατεψω και ειναι πιο νερουλη!ιδια γευση παντα,φραουλα και απο το ιδιο καταστημα.απο εδω και περα απο εξωτερικο μονο!καποια κομπινα παιζεται εδω περα!!α και ο πωλητης φαγωθηκε να παρω μια αλλη warriolab που ειναι λεει και καλα της ιδιας εταιρειας και π@π@ρια μαντολες!!κριμα γιατι ειχα βολευτει με τα εν λογω καταστηματα.απο εδω και περα προπληρωμενη καρτα και δωσε αγγλια!!αντε γιατι βλεπω αντι να βαλουν μυαλο με την κριση κοιταζουν να μας δουλεψουν!!!!!:shock:

dionisos
10-06-10, 19:43
ρε παιδια να σας πω την αληθεια κατι παιζει με τα xtreme stores.πριν 2 μηνες πηρα φραουλα και σε 300ml νερο διαλυοταν τελεια και ευκολα και ηταν μια χαρα σε πυκνοτητα.τωρα που ξαναπηρα η σκονη ηταν πιο πουδρα,στην ιδια ποσοτητα νερου μου κανει γρουμπουλακια οση ωρα και να την ανακατεψω και ειναι πιο νερουλη!ιδια γευση παντα,φραουλα και απο το ιδιο καταστημα.απο εδω και περα απο εξωτερικο μονο!καποια κομπινα παιζεται εδω περα!!α και ο πωλητης φαγωθηκε να παρω μια αλλη warriolab που ειναι λεει και καλα της ιδιας εταιρειας και π@π@ρια μαντολες!!κριμα γιατι ειχα βολευτει με τα εν λογω καταστηματα.απο εδω και περα προπληρωμενη καρτα και δωσε αγγλια!!αντε γιατι βλεπω αντι να βαλουν μυαλο με την κριση κοιταζουν να μας δουλεψουν!!!!!:shock:

Γιατί Αγγλία;; Για κοίτα εδώ :http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8642

Ramrod
10-06-10, 19:52
ρε παιδια να σας πω την αληθεια κατι παιζει με τα xtreme stores.πριν 2 μηνες πηρα φραουλα και σε 300ml νερο διαλυοταν τελεια και ευκολα και ηταν μια χαρα σε πυκνοτητα.τωρα που ξαναπηρα η σκονη ηταν πιο πουδρα,στην ιδια ποσοτητα νερου μου κανει γρουμπουλακια οση ωρα και να την ανακατεψω και ειναι πιο νερουλη!ιδια γευση παντα,φραουλα και απο το ιδιο καταστημα.απο εδω και περα απο εξωτερικο μονο!καποια κομπινα παιζεται εδω περα!!α και ο πωλητης φαγωθηκε να παρω μια αλλη warriolab που ειναι λεει και καλα της ιδιας εταιρειας και π@π@ρια μαντολες!!κριμα γιατι ειχα βολευτει με τα εν λογω καταστηματα.απο εδω και περα προπληρωμενη καρτα και δωσε αγγλια!!αντε γιατι βλεπω αντι να βαλουν μυαλο με την κριση κοιταζουν να μας δουλεψουν!!!!!:shock:

Καλά, αυτό με τη Warriorlab είναι γνωστό. Εμένα μου πούλησε την bulk whey MDY για aspartame free, απο εκεί να καταλάβεις...

Και η πλάκα είναι ότι έβαλαν την ταμπέλα "μόνο εδώ η γνήσια ON". Άλλη γευση/υφή παλιά, άλλη τώρα...μήπως μια απο τις 2 είναι μούφα? Εγώ δεν ξαναασχολούμαι με τα συγκεκριμένα κατάστηματα...πολλές αφορμές μου έδωσαν.
Τελικά το καλύτερο είναι να παραγγέλνεις απευθείας απο τον αντιπρώσοπο...

tommygunz
12-06-10, 11:42
Έχει δοκιμάσει κανείς τη γεύση Mocha Cappuccino?

fotis hks
12-06-10, 12:15
μιάς και μιλάμε για την ON σας συνηστω προσοχή αν κανετε αγορα σακούλας των 4,5 κιλών προσωπικά μακριά απο αυτες προτιμηστε τους κοθβάδες....πηρα πριν κανα 3 μηνο μια σακουλα γευση βανιλια (gia thn ON milame pada) και η γευση της ηταν εντελώς άγνωστη! εβγαζε μια πικριλα....λες και ηταν ενα ανομιογενες μιγμα με στερεη χλορινη....εχω βασιμες υποψιες πως η XTREME stores εκανε καποια νοθεια και οι υποψιες μ εχουν σχεδον επιβεβαιω8ει απ'οταν ευγαλαν μια ανακοινωση στη σελίδα τους στη νεα προσφορα ποθ κανουν για τη whey της ON διαβαστε:Η ΓΝΗΣΙΑ ON’S WHEY ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΑ X-TREME STORES

Μετά από εκτεταμένες διαμαρτυρίες καταναλωτών που αγόρασαν από ανεπίσημους προμηθευτές, αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητας ON’S WHEY, αισθανόμαστε την ανάγκη να κάνουμε την παρακάτω ενημέρωση:

Τα X-TREME STORES είναι ο αποκλειστικός εισαγωγέας της ON στην Ελλάδα, κάτι που μπορείτε να διαπιστώσετε και επισκεπτόμενοι το επίσημο site της ΟΝ, κλικ εδώ

«Εισάγουμε ΜΟΝΟ τη ΓΝΗΣΙΑ ON’S WHEY από τον επίσημο προμηθευτή και ποτέ δεν ψάξαμε να βρούμε, μέσω τρίτων, φθηνότερες τιμές, θυσιάζοντας έτσι την ποιότητα του προϊόντος και διακινδυνεύοντας την ασφάλειά σας. Η ON’S WHEY των X-TREME STORES είναι γνωστοποιημένη στον Ε.Ο.Φ. Έτσι λοιπόν αν ψάχνετε για την ΓΝΗΣΙΑ ON’s WHEY, στην καλύτερη τιμή, απευθυνθείτε αποκλειστικά στα X-TREME STORES ή στους επίσημους συνεργάτες τους».

KAI ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥς ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ.....ΝΤΑΞΕΙ ΟΚ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΖΟΙ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕς ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ******** ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ....ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ...

Spectre
12-06-10, 20:32
Ρε παιδια να ρωτησω,οι δοσολογιες που δινουν οι πωλητες στα καταστηματα ειναι οι σωστες?(αν και δεν νωμιζω)που λενε μια το πρωι,μια πριν και μετα την προπονηση!Παντος αν ειναι σωστες τα 943g της whey gold standard δεν θα κρατανε ουτε μηνα(γνωμη μου)!Αλλοι ειπαν οτι το κανουν για να πουλησουν και ετσι ο πελατης να παει ξανα να δωσει τα ευρακια του!Εγω παντος παιρνω 1 scoop μετα την προπονηση!πραττω σωστα?

Machiavelli
12-06-10, 20:34
Δεν έχει δόσεις, δεν είναι φάρμακο. Όποτε χρειάζεσαι extra πρωτεΐνη και δε μπορείς να φας πίνεις αυτό. Σιγά μη κρατάει μήνα το κιλό.

Eddie
12-06-10, 20:36
Ρε παιδια να ρωτησω,οι δοσολογιες που δινουν οι πωλητες στα καταστηματα ειναι οι σωστες?(αν και δεν νωμιζω)που λενε μια το πρωι,μια πριν και μετα την προπονηση!Παντος αν ειναι σωστες τα 943g της whey gold standard δεν θα κρατανε ουτε μηνα(γνωμη μου)!Αλλοι ειπαν οτι το κανουν για να πουλησουν και ετσι ο πελατης να παει ξανα να δωσει τα ευρακια του!Εγω παντος παιρνω 1 scoop μετα την προπονηση!πραττω σωστα?

Δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση τι λενε οι πωλητες.Δε μπορουν να ξερουν τις διατροφικες σου αναγκες ουτε ποσο πρωτεινη παιρνεις απο τα φαγητα.Εαν εισαι πχ 90κιλα και παιρνεις 200γρ πρωτεινη απο φαγητο δε χρειαζεσαι καν συμπληρωμα.Εαν παιρνεις 100γρ απο φαγητο θα παρεις και αλλα 100γρ σκονη για να φτασεις την ποσοτητα που θελεις.

Εσυ λες για 943γρ το μηνα,εγω (και πολλοι αλλοι) που θελουμε 4κιλα τι να πουμε δλδ:turtle:

Spectre
12-06-10, 20:57
Ενταξει,εγω πηρα το κιλο για αρχη αργοτερα ισως φτασω και γω εκει!

stelios025
12-06-10, 20:58
Η μικρή (του κιλού δηλαδή) λέει πάνω στο κουτί ότι εχει 31 servings. Αν παίρνεις μία φορά την μέρα, τοτε σε βγάζει ακριβώς ένα μήνα! Αλλά συνήθως δεν παίρνουμε (ανάλογο και το άτομο βέβαια και την διατροφή που κάνει) 1 φορα αλλλα 2-3 και όχι από ένα serving, αλλά 1,5 και 2 άρα δεν σε βγάζει ούτε 15 μέρες! Για αρχή βέβαια μια φορά καλά είναι.

deluxe
12-06-10, 21:29
Ενταξει, οχι και 2 servings. Τι να τα κανεις τοσα γρ πρωτεινης;

Eddie
12-06-10, 21:34
Ενταξει, οχι και 2 servings. Τι να τα κανεις τοσα γρ πρωτεινης;

Koιταξε,το scoop παιρνει (κ καλα) 29γρ.Αμ δε,πρεπει να ειναι πολυ πατικωμενη η σκονη για να βγουν 29γρ.Οποτε ας πουμε οτι βαζεις 24 Χ 2 SCOOP 48γρ σκονη δλδ 39γρ περιπου πρωτεινη,δεν ειναι και πολλα!!

californication
14-06-10, 14:41
Παντως ρε παιδια εγω που εχω δοκιμασει ολες τις γευσεις σαν καλυτερη εχω τη μπανανα και σαν χειροτερη την tropical ( αν και στην αρχη τα σπαει). Εγω παντως που τη παιρνω εδω και 4 χρονια απο ενα συγκεκριμενο καταστημα ποτε δεν ειχα προβλημα σε ποιοτητα ( κατι να με χαλαει δηλαδη) ..μονο το λιγο παραπανω cholestor που εχει.:thumbup:

tommygunz
14-06-10, 15:08
Californication, έχεις δοκιμάσει την Mocha Cappuccino? Λέει τίποτα? Γιατί την περιμένω να μου έρθει σε 2 μέρες...

californication
14-06-10, 15:37
Californication, έχεις δοκιμάσει την Mocha Cappuccino? Λέει τίποτα? Γιατί την περιμένω να μου έρθει σε 2 μέρες...


Ολες ειπα ναι...αλλα ειναι και πολλεσ οι ατιμες :):)
Τη συγκεκριμενη δεν την εχω δοκιμασει διοτι απλα δεν την εχω βρει ποτε μπροστα μου.Εχω δοκιμασει Rocky road,banana,vanilla,double choko kai milk choko ( καλη),tropical,cookies και τελευταια ( μου εχει μεινει αλησμονητη) πριν 5 χρονια μια chocolate mint :green: την οποια εβαζα τρια τρια τα scoop για να τελειωνει :rolf:
Επειδη δε μου αρεσει και ο cappucino θα ηθελα τη γνωμη σου οταν την δοκιμασεις να μας πεισ και εμας ( αν την πινεις με νερο) γιατι με γαλα σίγουρα θα ειναι super!

deluxe
14-06-10, 15:42
Η καλυτερη δεν ειναι η cookies; Περιμενω αυριο μια 2κιλη. Πριν 2 χρονια που ειχα ξαναπαρει ηταν απιστευτη. Δε πιστευω να αλλαξε η γευση.

californication
14-06-10, 15:50
Αν την πινεις με γαλα ειναι αστα να πανε.Το χειμωνα αν την βαλεις και με ζεστο γαλα ειναι κατι παραπανω απο τελεια.Με το νερο φοβαμαι οτι το 5lb θα το βαρεθεις γρηγορα,προσωπικα δεν ηταν απο τα αγαπημενα μου.Τωρα αν εχει αλλαξει προσωπικα να σου πω οτι απο τη πρωτη cookies που δοκιμασα πριν 6 χρονια μεχρι και την τελευταια τον χειμωνα υπαρχουν πιστευω διαφορες στη φορμουλα της.Τωρα δεν ξερω αν αυτη που δοκιμασες πριν 2 χρονια θα ειναι η ιδια!!
Σε δυο μερες εσυ θα μασ πεισ!!:thumbup:

deluxe
14-06-10, 16:42
Αυριο λογικα θα ερθουν. Με νερο τη πινω τη whey, εκτος απο το πρωι, που βαζω λιγο γαλα.

Machiavelli
14-06-10, 17:39
Νερουλή βγαίνει η cream & cookies, αλλά ωραία γεύση. Και με γιαούρτι το βράδυ, απίστευτη.

tommygunz
14-06-10, 17:54
Μωρέ και εγώ cookies & cream ήθελα, αλλά αν έπερνα αυτή θα έπρεπε να περιμένω άλλη μια βδομάδα για να μου έρθει η παραγγελία γιατί είχε τελειώσει η συγκεκριμένη γεύση, οπότε πήρα Mocha Cappuccino... Είπα να δοκιμάσω κάτι το διαφορετικό! Τα reviews αναμένονται λίαν συντόμως...:)

stelios025
14-06-10, 19:37
Εγώ την cream & cookies την πίνω 3 μήνες τώρα και ομολογώ ότι δεν την βαριέμαι. Είμαι περίεργος βέβαια καποια στιγμή να δοκιμάσω την milk chocolate και την μπανανα.

deluxe
14-06-10, 22:10
Μπανανα πολυ ωραια. Πινεται πολυ ανετα και με νερο. Ειδικα αν την χτυπησεις στο μιξερ με παγακια.. Σκετη απολαυση! Τελειωνω σε λιγες ημερες τη 2κιλη μου.

versus
14-06-10, 23:39
πολύ καλή την έπαιρνα 2 μήνες!

deluxe
15-06-10, 13:06
1κιλη τελικα ειναι, εγω μπερδευτηκα. Ρε παιδια εμενα αυτη τη φορα δε ελεγε το χαρτι sealed, και δεν ηταν και καλα στερεωμενο. Το βγαζω και απο την μεσα μερια ηταν κολλημενη μια τριχα.. Τι εγινε τωρα;

deluxe
15-06-10, 18:30
Λοιπον, η cookies

ΤΑ ΣΠΑΕΙ!! Με νερο την πινω και ειναι τελεια!! Απο εδω και περα μονο cookies! Δεν αλλαξε καθολου. Οπως και παλια η ιδια, απιθανη γευση!

tommygunz
15-06-10, 18:32
1κιλη τελικα ειναι, εγω μπερδευτηκα. Ρε παιδια εμενα αυτη τη φορα δε ελεγε το χαρτι sealed, και δεν ηταν και καλα στερεωμενο. Το βγαζω και απο την μεσα μερια ηταν κολλημενη μια τριχα.. Τι εγινε τωρα;

Από που την πήρες μαν?

versus
15-06-10, 18:40
πολύ καλή!

deluxe
15-06-10, 19:44
Από που την πήρες μαν?πρεντετορ.

Μου κανει εντυπωση παντως. Ολα τα αλλα κουτια ελεγε το χαρτακι "sealed for your protection" ή κατι τετοιο και το εβγαζα με δυσκολια.

Ενω στην ON, δεν ηταν καθολου καλα κολλημενο και δεν εγραφε και τιποτα.. Παραξενο. Παντως η γευση ιδια με παλια. Δε ξερω τι να κανω.

giannis64
15-06-10, 19:58
Από που την πήρες μαν?

+1:thumbup: :rolf::rolf::rolf::rolf:

primordial
15-06-10, 20:14
Από που την πήρες μαν?


πρεντετορ.

Μου κανει εντυπωση παντως. Ολα τα αλλα κουτια ελεγε το χαρτακι "sealed for your protection" ή κατι τετοιο και το εβγαζα με δυσκολια.

Ενω στην ON, δεν ηταν καθολου καλα κολλημενο και δεν εγραφε και τιποτα.. Παραξενο. Παντως η γευση ιδια με παλια. Δε ξερω τι να κανω.


+1:thumbup: :rolf::rolf::rolf::rolf:

Σε βρίσκω διακριτικότατο Mr. Officer :P:green:.....

tommygunz
15-06-10, 20:28
Κοίτα, το ίδιο περίπου είχα πάθει και εγώ όταν είχα πάρει από τα x-treme, σαν να είχε ξεκολήσει λίγο το χαρτί και δεν ήταν καλά στερεωμένο.

Απλά στη δικιά μου δεν είχε δώρο τρίχα...:green: :green: :green:

deluxe
15-06-10, 20:39
Δε ξερω τι να πω. Λες να ηταν δικια μου; Αλλα πως κολλησε; Ρε γμτ..

skiperas
16-06-10, 00:37
ολιγον offtopic .. θέλω να την παραγγείλω μέσω ιντερνετ απο γνωστό ελληνικό κατάστημα.. αλλά δν μου βγάζει την επιλογή γεύσης.. τι γίνεται ?? οτι μου έρθει ?

KATERINI 144
16-06-10, 00:57
ολιγον offtopic .. θέλω να την παραγγείλω μέσω ιντερνετ απο γνωστό ελληνικό κατάστημα.. αλλά δν μου βγάζει την επιλογή γεύσης.. τι γίνεται ?? οτι μου έρθει ?


τηλέφωνο δεν εχει για να ρωτήσεις?!

Svein
16-06-10, 06:34
ολιγον offtopic .. θέλω να την παραγγείλω μέσω ιντερνετ απο γνωστό ελληνικό κατάστημα.. αλλά δν μου βγάζει την επιλογή γεύσης.. τι γίνεται ?? οτι μου έρθει ?

μαλλον....!

skiperas
21-06-10, 00:33
καλά η cookies&cream δεν παίζεται........ ειδικά με γάλα all the moneyyyy!!
:thumbup::thumbup::thumbup:

deluxe
21-06-10, 00:36
Τα σπαει! Μονο cookies απο εδω και περα, τιποτα αλλο! Αν και φοβαμαι μηπως εχει παραπανω ζαχαρη και δε το λενε! Δε ξερουμε τι πινουμε ρε γμτ..

ΤΟ γαλα το εχω κοψει, σιγουρα θα ηταν απιθανη, αλλα και με νερο ειναι τελεια!

skiperas
21-06-10, 00:45
έχει καμία διαφορά να την πίνεις με γάλα απ'οτι με νερό ?
δεν αποροφάται το ίδιο ?
μετά τη προπόνηση σίγουρα με νερό,αλλά πρωί ή βράδυ δν είναι κακό κ το γαλατάκι ε?

kwstas25
21-06-10, 00:45
Τα σπαει! Μονο cookies απο εδω και περα, τιποτα αλλο! Αν και φοβαμαι μηπως εχει παραπανω ζαχαρη και δε το λενε! Δε ξερουμε τι πινουμε ρε γμτ..

ΤΟ γαλα το εχω κοψει, σιγουρα θα ηταν απιθανη, αλλα και με νερο ειναι τελεια!


γιατι οχι γαλα ???

deluxe
21-06-10, 01:14
Καλο ειναι το γαλα ρε παιδια, απλα θελω να γραμμωσω. Σταδιακα κοβεται και η βρωμη και ισως και το ψωμι.

beatshooter
26-06-10, 00:43
Παπαλα η double rich μου....

Ποια απο τις παρακατω προτιματε?Λεω να παρω 2 γευσεις μονοκιλες....Για φραουλα κ μπανανα ψηνομαι...Γνωμες?

Γεύσεις: Σοκολάτα, βανίλια, μπανάνα, φράουλα, cookies & cream,

Mitsen
26-06-10, 01:53
γιατι οχι γαλα ???
Ποιος ο λόγος να πληρώνεις Whey τότε?
Η whey είναι προτείνη γρηγορης απορρόφησης.
Το γάλα είναι αργής απορρόφησης.
Αν βάλεις τη προτείνη σε γάλα καθυστερείς την απορρόφηση της πρωτεΐνης.

Προτείνει αργής απορρόφησης από τον οργανισμό συστήνεται το βραδυ. γιαφτο και το γιαούρτι επειδή περιέχει καζεΐνη


Καλο ειναι το γαλα ρε παιδια, απλα θελω να γραμμωσω. Σταδιακα κοβεται και η βρωμη και ισως και το ψωμι.

Τα σπαει! Μονο cookies απο εδω και περα, τιποτα αλλο! Αν και φοβαμαι μηπως εχει παραπανω ζαχαρη και δε το λενε! Δε ξερουμε τι πινουμε ρε γμτ..

ΤΟ γαλα το εχω κοψει, σιγουρα θα ηταν απιθανη, αλλα και με νερο ειναι τελεια!
Καταρχάς δεν έχεις κάτι να γραμμώσεις.
Δεύτερον και να είχες δεν ξέρεις το πως!
Προτιμάς το γάλα και ψωμι στη γράμμωση και θα κόψεις την βρώμη?

Έλα πες την αλήθεια πλακα μας κανεις?:P
(Καλά λογικό μου ακούγεται άμα δεν έχεις διαβάσει 2 πράγματα από αυτά που γραφουν τόσοι εδώ μέσα)

deluxe
26-06-10, 02:24
Τελευταιο ποστ εδω μεσα..

Εχω να γραμμωσω, αυτη η φωτογραφια που εχω τωρα στο αβαταρ ειναι πριν 2 χρονια ακριβως. Καμμια σχεση δλδ με το πως ειμαι τωρα.

Αν το ξερω ή οχι, ειναι δικο μου προβλημα και θα το δουμε συντομα.

Ειπα οτι προτιμαω κατι; ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ.

Αντε Γεια.

Mitsen
26-06-10, 02:48
Τελευταιο ποστ εδω μεσα..

Εχω να γραμμωσω, αυτη η φωτογραφια που εχω τωρα στο αβαταρ ειναι πριν 2 χρονια ακριβως. Καμμια σχεση δλδ με το πως ειμαι τωρα.

Αν το ξερω ή οχι, ειναι δικο μου προβλημα και θα το δουμε συντομα.
Αν όντως έχεις πάρει κάποια μυϊκά κιλά, πραγματικά στο εύχομαι να τα αναδείξεις!
Μην νευριάζεις δεν έχω εχθρικές προθέσεις

Ειπα οτι προτιμαω κατι; ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ.

Αντε Γεια.
κοψτα όλα μαγια σου! εγώ την άποψη μου είπα!
Τα posts σου πάντως αυτά δίνουν να κατανοεί ένας αναγνώστης όταν τα διαβάζει.
Ίσως να κατάλαβα εγώ λάθος, άρα φταίω.
Φταίω όμως και στο γεγονός του ότι δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις??
(Μην με βάζεις να στο αποδείξω με replys και βγούμε off topic)

aqua_bill
26-06-10, 09:30
Παπαλα η double rich μου....

Ποια απο τις παρακατω προτιματε?Λεω να παρω 2 γευσεις μονοκιλες....Για φραουλα κ μπανανα ψηνομαι...Γνωμες?

Γεύσεις: Σοκολάτα, βανίλια, μπανάνα, φράουλα, cookies & cream,

φραουλα και cookies & cream ειναι φανταστικα η μπανανα ειναι αστα να πανε.Αλλα εχει να κανει καθαρα μα το γευστικο γουστο που καθε ενα

kwstas25
26-06-10, 10:53
Ποιος ο λόγος να πληρώνεις Whey τότε?
Η whey είναι προτείνη γρηγορης απορρόφησης.
Το γάλα είναι αργής απορρόφησης.
Αν βάλεις τη προτείνη σε γάλα καθυστερείς την απορρόφηση της πρωτεΐνης.

μέσα) δλδ ουτε το προι δεν κανει με γαλα ?

giannis64
26-06-10, 10:55
διαβασε εδω ισως σε βοηθησει!!

Ποσα ml τα 6 oz; και συζητηση γαλακτοκομικων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=860)

paris
06-07-10, 16:11
καλησπερα και απο εμενα σκεφτομαι σοβαρα στην αγορα αυτης της πρωτεινης.εκτος εαν προτεινετε εσεις κατι πιο ποιοτικο αλλα παντα στα ιδια πανω κατω λεφτα.εχω ακουσει αρκετα καλα σχολια για αυτη την πρωτεινη.το θεμα που εχω ομως ειναι η γευση.φιλοι μου παιρνουν πρωτεινες πχ σοκολατα φραουλα αλλα δυσκολευομαι ακομα και στο να δοκιμασω.πιστευετε οτι η βανιλια εχει πιο απαλη γευση και ειναι πιο ουδετερη και αοσμη απο τις αλλες;εαν ριξω 1 σκουπ στο γαλα με τη βρωμη ειναι σωστο η πρεπει να τη διαλυσω σε νερο οπως ειπε ενας αλλος φιλος πριν;εαν καταλαβα ειπε οτι με το γαλα δε γινεται τοσο γρηγορα η αποροφηση.

kwstas25
06-07-10, 19:39
καλησπερα και απο εμενα σκεφτομαι σοβαρα στην αγορα αυτης της πρωτεινης.εκτος εαν προτεινετε εσεις κατι πιο ποιοτικο αλλα παντα στα ιδια πανω κατω λεφτα.εχω ακουσει αρκετα καλα σχολια για αυτη την πρωτεινη.το θεμα που εχω ομως ειναι η γευση.φιλοι μου παιρνουν πρωτεινες πχ σοκολατα φραουλα αλλα δυσκολευομαι ακομα και στο να δοκιμασω.πιστευετε οτι η βανιλια εχει πιο απαλη γευση και ειναι πιο ουδετερη και αοσμη απο τις αλλες;εαν ριξω 1 σκουπ στο γαλα με τη βρωμη ειναι σωστο η πρεπει να τη διαλυσω σε νερο οπως ειπε ενας αλλος φιλος πριν;εαν καταλαβα ειπε οτι με το γαλα δε γινεται τοσο γρηγορα η αποροφηση.

ειναι μια απο τις καλήτερες ... εγω βανιλια εχο εινε πολυ ωραια παντοσ.. τιν χτιπασ στο σεικερ 20' με γαλα ή νερο .... οτι θεσ.. και μετα τιν βαζεισ μεσα σε πιατο με βρομη η οτι αλλο θεσ και τιν πινεισ... στο μεταπροπονιτικο ομοσ μονο με νερο ..

Surfer
08-07-10, 11:14
Εαν κάποιος από τους φίλους προβληματίζεται με τη γεύση της πρωτεϊνης που θα ήθελε, καλύτερα να δοκιμάζει τη βανίλια...Είναι η γεύση που μπορείς εύκολα να την αναμίξεις με κάτι άλλο και να τη κάνεις του γούστου σου...

NIK900
08-07-10, 14:38
εγω λεω μοκα :P

ναι αξιζει . . μοκα ειναι το rocky road . . αν δεν κανω λαθοs . . . εχει και πολλεs αλλεs γευσειs αλλα δεν ερχονται ολεs ελλαδα . .

paris
08-07-10, 21:08
πηγα να παρω την whey της ον αλλα τελικα κατεληξα να παρω την complete whey protein της cytosport σε βανιλια.πολυ καλη γευση μπορω να πω και παρα πολυ καλη διαλυτοτητα ανακατεμα μονο με κουταλι.22 γραμμαρια το σκουπ 18 πρωτεινη και 1 υδατανθρακα.εψαξα να τη βρω στο φορουμ για κριτικες αλλα δε βρηκα τιποτα.πιστευετε ειναι καλη;

Ramrod
09-07-10, 01:32
πηγα να παρω την whey της ον αλλα τελικα κατεληξα να παρω την complete whey protein της cytosport σε βανιλια.πολυ καλη γευση μπορω να πω και παρα πολυ καλη διαλυτοτητα ανακατεμα μονο με κουταλι.22 γραμμαρια το σκουπ 18 πρωτεινη και 1 υδατανθρακα.εψαξα να τη βρω στο φορουμ για κριτικες αλλα δε βρηκα τιποτα.πιστευετε ειναι καλη;

Να υποθέσω ότι πήγες στο μαγαζί που σκέφτομαι και σε επηρέασε οπωλητής ε? :green:

Επειδή βλέπω είσαι νέος, έπρεπε αφού δε βρήκες κριτική να ανοίξεις νέο θέμα...

tommygunz
09-07-10, 10:55
ναι αξιζει . . μοκα ειναι το rocky road . . αν δεν κανω λαθοs . . . εχει και πολλεs αλλεs γευσειs αλλα δεν ερχονται ολεs ελλαδα . .

Άλλο είναι το rocky road. Αυτό που είπε ο Vson είναι η γεύση Mocha Cappuccino. Αυτήν έχω τώρα. Πολύ καλή γεύση, όντως σου θυμίζει καπουτσίνο. Και διαλυτότητα, όπως όλες οι ON, κομπλέ.

paris
09-07-10, 15:38
Να υποθέσω ότι πήγες στο μαγαζί που σκέφτομαι και σε επηρέασε οπωλητής ε? :green:

Επειδή βλέπω είσαι νέος, έπρεπε αφού δε βρήκες κριτική να ανοίξεις νέο θέμα...

οντως στο μαγαζι που σκεφτεσαι πηγα.αλλα δε με επηρεασε καθολου ο πωλητης.τον ξερω κιολλας.ισα ισα μου προτεινε 3 πρωτεινες και μου λεει οτι ειναι πολυ παραπλησιες και οι 3.η μια ηταν η whey της on η αλλη της cytosport και η αλλη ηταν η metabolic whey.το προβλημα μου ηταν η γευση ειμαι πολυ περιεργος στη ον δεν ειχε βανιλια αλλα μονο μπανανα και διπλη σοκολατα.μου ειπε οτι και η μεταμπολικ ειχε καλη γευση.μου ειπε επισης οτι περιπου ιδιες ειναι.απλα η cytosport ειχε ελαχιστους υδατανθρακες και επειδη ηταν η πιο φτηνη μου υπεδειξε εμμεσα αυτη χωρις ομως να με επηρεασει.

NIK900
09-07-10, 16:28
ερωτηση . . τι οφελος εχει ο πωλητης να σου δωσει πιο φθηνη ??
να σου δωσει κατι για να σου παρει πιο πολλα, λογικο
σαν να θελεις να βαλεις 50ε βενζινη και να σου πει ο βενζινας βαλε 30
λογικα ομως και η cytosport δεν θα ειναι και αχρηστη . .

deluxe
09-07-10, 16:52
Μπορει να μην την αγοραζει κανεις, οποτε του την εδωσε να τελειωνει.

Ramrod
09-07-10, 20:20
εγώ ξέρω πως όποιος πάει να αγοράσει την gold standard στο συγκεκριμένο κατάστημα πάντοτε του προτείνουν μια άλλη, πιο φθηνή...ξέρω πάρα πολύ κόσμο...τυχαίο? δε νομίζω...

FuriousRabbit
09-07-10, 21:14
Καλησπέρα παιδιά...Την συγκεκριμένη πρωτείνη την αγοράζω εδώ και χρόνια αλλα απ'έξω...Οχι απο Ελλάδα δλδ....Υπάρχει τεράστια διαφορά στην τιμή και θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά τα τόσα παραπανω που δίνεις εδώ για να την αγοράσεις...Για παράδειγμα τις 10 λίμπρες απο Αμερική τις αγοράζω 65 ευρώ και στα x-treme stores έχει 119 :shock: απ'οτι ξέρω...Όσον αφορά τα μεταφορικά κάνουμε με φιλαράκια ομαδικές παραγγελείες και συμφέρει πάρα πολύ...Ποιά είναι η γνώμη σας?

dhmhtrhs
09-07-10, 22:51
οπως ολα στη ζωη ετσι και οι αγορες απο εξωτερικο εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους..θα βγουμε off-topic ομως αν το αναλυσουμε τωρα...

themisdas
10-07-10, 17:38
παιδια εγω παιρνω την cookies and cream και ειναι τελεια ... δεν την αλλαζω με τπτ!! Σας συνιστω να την αγορασετε!

Blackie
12-07-10, 01:17
Παληκάρια, στην ιστοσελίδα τους έχει τη natural και την κλασσική... Τι ουσιαστική διαφορά έχει; Στην πέψη; Στην απορρόφηση; Επίσης, διάβασα κάτι για υποψίες νόθευσης... Αυτό πως θα το αντιληφθεί ένας πρωτάρης; Προσωπικά ενδιαφέρομαι να πάω απ'το κατάστημα γιατί άκουσα πως σου κάνουν λιπομέτρηση κλπ σε ορισμένα...

Devil Randime
15-08-10, 17:06
Μολις μου τελειώσει η Meso tech λεω να δοκιμασω την cream 'n' cookies να δω διαφορες με την αντιστοιχη γευση της Nitrotech που δε με ξετρελανε και τοσο. Απ'οτι διαβαδα η της ΟΝ δεν εχει λακτοζη μεσα. Σωστά διαβασα?...

Vinn
15-08-10, 17:29
Σωστα διαβασες.. :)

Devil Randime
15-08-10, 17:38
Ωραια. Οποτε αφου δεν εχει λακτοζη δεν εχω να φοβαμαι κατι. Θα την παρω σε γευση cream'n'cookies να τη συγκρινω και με τη Nitrotech :P

Vinn
15-08-10, 18:18
Αν και γω εχω τωρα vanilla ice cream, τo cream n cookies δεν παιζεται..Θα θελεις να πινεις συνεχεια.. :turtle::turtle:

Devil Randime
15-08-10, 18:36
Θα δω man.. Η Nitrotech ειναι φτηνη και γι'αυτο το σκεφτομαι γιατι δε παιζουν λεφτα... Και βγαζει τα ιδια scoop με την ON και με 1γρ περισσοτερο πρωτεινη ανα scoop. Θα δουμε... :)

Vinn
15-08-10, 18:44
Περιμενε να δοκιμασεις τη γευση και μετα θα την παιρνεις με τα τσουβαλια :P
Δεν ειναι παρα πολυ τσιμπημενη η τιμη της.. Τα 900γρ 35 euro!!

Devil Randime
15-08-10, 18:48
36 για την ακριβεια εχει και 31.50 η Nitrotech. καλα θα μου πεις τωρα, για 4.50 ευρώ κάνεις έτσι?? Απλα σκεφτομαι και το γεγονος οτι η Νitrotech δε με ειχε πειραξει στο στομαχι (μαλλον εχει λακταση μεσα) και ξερεις δε θελω να διακυνδυνεψω να παρω ενα καινουριο προιον... αν με καταλαβαινεις... γι'αυτο το ελεγα. Τελοσπαντων... Θα δειξει σε 2 βδομαδες περιπου που μου τελειωνει το Mesotech :P

noz1989
15-08-10, 19:20
Μολις μου τελειώσει η Meso tech λεω να δοκιμασω την cream 'n' cookies να δω διαφορες με την αντιστοιχη γευση της Nitrotech που δε με ξετρελανε και τοσο. Απ'οτι διαβαδα η της ΟΝ δεν εχει λακτοζη μεσα. Σωστά διαβασα?...

Αν οχι 100% τοτε 99% εχει λιγη λακτοζη!

Devil Randime
15-08-10, 19:27
Αν οχι 100% τοτε 99% εχει λιγη λακτοζη!

Περιεχει λακταση το προιον. Οποτε με τη λακταση αναιρειται οτιδηποτε σχετικο με τη λακτοζη για τους αλλεργικους στο γάλα...


For all of you factual types I’ll leave you with the key benefits that you get from this.


1)ON 100% Whey Gold Standard provides more whey protein isolates (WPI) – the purest and most expensive source of whey protein available.
2)Higher protein percentage. ON’s 100% Whey Gold Standard has always been a leader in this respect. Now with 24 grams of protein in just slightly over one-ounce serving, it’s nearly 79% protein by weight!
3)We’ve included more HydroWhey strategically hydrolyzed, low molecular weight whey peptides to make ON’s 100% Whey Gold Standard even faster acting!
4)ON’s 100% Whey Gold Standard now contains lactase and Aminogen digestive enzymes to further enhance absorption and make this product even more friendly to lactose intolerant individuals.
5)ON’s 100% Whey Gold Standard is instantized to mix easily and completely with just a few twirls of a spoon.
6)Every serving supplies even more low, moderate, and high molecular weight, biologically active whey protein microfractions including Alpha-lactalbumin, Glycomacropeptides, Beta-lactoglobulin, Immunoglobulin G (IgG), Lactoferrin, lactoperoxidase, and various growth factors.
7)Over 4 grams of glutamine and glutamine precursors as well as 5 grams of BCAAs (leucine, isoleucine, and valine) in each scoop!

Ασχετο αλλα η ΟΝ Whey gold πηρε το βραβειο και φετος για το 2010 καλυτερο supplement. Κραταει τα πρωτεια. Βεβαια και καποια της Muscletech πηραν φετος βραβεια οπως ειδα στο bodybuilding.com

arisfwtis
15-08-10, 20:02
ον whey 100% καλυτερη πρωτεινη
no explode καλυτερο νιτρικο(σε αυτη την κατηγορια το εχει
cell mass καλυτερη κρεατινη

τα αλλα δν τα θυμαμαι:green:

Blackie
21-08-10, 20:04
Τσίμπησα κι εγώ σήμερα την 1η μου πρωτεΐνη... Γεύση: Φράουλα! Παρατήρησα το ίδιο effect που προαναφέρθηκε, δηλαδή το κάλυπτρο που αναγράφει "sealed for your protection" ήταν ελαφρώς ξεκολλημένο και με ελάχιστο τράβηγμα βγήκε πανεύκολα, πράγμα που με προβλημάτισε...

ΥΓ: Για γράμμωση αρκεί ένα scoop ανά δόση ή να πάω με το συντελεστή 0.55 x άλιπη μάζα; Για σωστή διάλυση θέλει 180-300ml νερού, έτσι; Ασχέτως του πόσου νερού πρέπει να καταναλωθεί γενικότερα.

Vinn
21-08-10, 20:38
1 Scoop ειναι μια χαρα..:thumbup:
Και για τη διαλυση χρειαζεται 250-300ml νερου!!

Blackie
21-08-10, 20:40
1 Scoop ειναι μια χαρα..:thumbup:
Και για τη διαλυση χρειαζεται 250-300ml νερου!!

Σ'ευχαριστώ Vinn! Ακόμη και το μεταπροπονητικό; Είχα την εντύπωση πως τότε μπορείς να πάρεις γύρω στα 40g... Λάθος μου;

Vinn
21-08-10, 20:43
1 scoop θα παιρνεις το πρωι και 1 μεταπροπονητικο..Και εισαι κομπλε!!:)

Blackie
21-08-10, 20:46
Μεταπροπονητικό με δεξτρόζη κλπ, εννοείται! Να'σαι καλά!

Όποιος θέλει, ας μου σχολιάσει αυτό με το κάλυπτρο του κουτιού της πρωτεΐνης, γιατί με απασχολεί ιδιαιτέρως!

Vinn
21-08-10, 20:49
Ναι ολα μαζι στο παιχνιδι.. :P
Οσο για το καλυπτρο,εγω θα σου προτεινα να μην αγχωνεσαι..Και μενα μου εχει τυχει αλλα δεν νομιζω να εχουν βαλει χερι μεσα..:unsure:

Blackie
21-08-10, 20:52
Άσε αδερφέ, μ'αυτήν την παραφιλολογία που υπάρχει, αναγκαστικά "φρικάρεις" κάποιες φορές... Επόμενη φορά από εξωτερικό βέβαια, just to be sure! :D

Vinn
21-08-10, 20:54
:thumbup::thumbup:

Doctorg
21-08-10, 21:49
Περιεχει λακταση το προιον. Οποτε με τη λακταση αναιρειται οτιδηποτε σχετικο με τη λακτοζη για τους αλλεργικους στο γάλα...


Εγώ είμαι δυσανεκτικός στην λακτόζη και με την συγκεκριμένη - αν και μου άρεσε- είχα πρόβλημα.

arisfwtis
21-08-10, 21:53
Εγώ είμαι δυσανεκτικός στην λακτόζη και με την συγκεκριμένη - αν και μου άρεσε- είχα πρόβλημα.

off topic της cytosport
την complete whey την εχεις δοκιμασει?
γραφει οτι περιεχει ελαχιστη λακτοζη για αυτο σε ρωταω

Mitsen
21-08-10, 21:55
έχει δοκιμάσει κανένας με γεύση delicious strawberry?:unsure:

Doctorg
21-08-10, 21:57
off topic της cytosport
την complete whey την εχεις δοκιμασει?
γραφει οτι περιεχει ελαχιστη λακτοζη για αυτο σε ρωταω

όχι δεν την εχω δοκιμάσει αλλά έχω δοκιμάσει την isolate της nutrisport που έχει λίγη λακτόζη μέσα και δεν είχα πρόβλημα. Ίσως το λίγο να μην ενοχλεί, τουλάχιστον σε μένα.

Vinn
21-08-10, 22:00
έχει δοκιμάσει κανένας με γεύση delicious strawberry?:unsure:

Bro..Δοκιμασε την και δεν θα χασεις.. ;) Γευστικοτατη:thumbup:

Mitsen
21-08-10, 22:11
Bro..Δοκιμασε την και δεν θα χασεις.. ;) Γευστικοτατη:thumbup:
Την έχω πάρει ρε συ τη συγκεκριμένη γεύση από τον ιούνιο και ακόμα δεν μπορώ να την τελειώσω!
Μου μυρίζει φαρμακίλα καμια σχέση με φράουλα:puke::puke: για αυτό και ρωτάω μήπως μου φαίνεται εμενα έτσι.
Δεν κατεβαίνει ούτε για αστείο και να σκεφτείς ότι δεν χαμπαριάζω από γεύσεις γενικότερα

Vinn
21-08-10, 22:32
Εμενα μια χαρα μου ειχε φανει παλαιοτερα που τν πηρα..:unsure:
Λες να ετυχε σε σενα ετσι??Δεν ξερω,τι να πω..Στο κατω κατω αν δεν την αντεχεις,πιες την με γαλατακι το βραδυ ;)

Blackie
21-08-10, 22:40
Εμενα μια χαρα μου ειχε φανει παλαιοτερα που τν πηρα..:unsure:
Λες να ετυχε σε σενα ετσι??Δεν ξερω,τι να πω..Στο κατω κατω αν δεν την αντεχεις,πιες την με γαλατακι το βραδυ ;)

Vinn και Mitsen, από που αγοράσατε αμφότεροι; Επειδή κι εγώ πήρα αυτή τη γεύση, αύριο θα τη δοκιμάσω και θα σας πω τι παίζει από γεύση, έτσι ίσως καταλάβουμε τίποτα για νοθεία ή όχι...

Mitsen
21-08-10, 22:56
Εμενα μια χαρα μου ειχε φανει παλαιοτερα που τν πηρα..:unsure:
Λες να ετυχε σε σενα ετσι??Δεν ξερω,τι να πω..Στο κατω κατω αν δεν την αντεχεις,πιες την με γαλατακι το βραδυ ;)
Ούτε με γάλα πλήρες δεν κατεβαίνει το δοκίμασα, πικραίνει το λαιμό, χαλάει τι γεύση του γάλακτος δίνοντας του μια φαρμακίλα σαν ασπιρίνη ένα πράγμα ρε παιδί μου...
δηλητήριο


Vinn και Mitsen, από που αγοράσατε αμφότεροι; Επειδή κι εγώ πήρα αυτή τη γεύση, αύριο θα τη δοκιμάσω και θα σας πω τι παίζει από γεύση, έτσι ίσως καταλάβουμε τίποτα για νοθεία ή όχι...
Από τα X-treme Stores στο πασαλιμάνι. κοίτα και εγώ το σκέφτηκα για νοθεία αλλα δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο!
Tο άλλο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να τάξανε σε ζεστό μέρος φύλαξης η να τα έβλεπε ο ήλιος στην μεταφορά τι να πω δε ξέρω...

Θα περιμένω με ανυπομονησία τις παρατηρήσεις σου

Vinn
21-08-10, 23:02
Πω πω!!Μπομπα δηλαδη βρε παιδι μου??:P:P
Εγω απο το Internet προμηθευομαι απο το ********..
Mitsen μπορει να επαιξε και αυτο.. :unsure:

Blackie
22-08-10, 10:49
Λοιπόν, παιδιά... Γεύση "φαρμακίλας" δε μου βγάζει. Το θέμα είναι πως την ένιωσα αρκετά αραιή, ίσως επειδή την κατανάλωσα με νερό (250ml), οπότε όχι τόσο γλυκειά. Οπότε ίσως είσαι εσύ Mitsen που τη νιώθεις έτσι... Δε ξέρω! Όταν ανοίγεις το κουτί, δε βγαίνει μια ωραία μυρωδιά;

mantus3
22-08-10, 13:18
Λοιπόν, παιδιά... Γεύση "φαρμακίλας" δε μου βγάζει. Το θέμα είναι πως την ένιωσα αρκετά αραιή, ίσως επειδή την κατανάλωσα με νερό (250ml), οπότε όχι τόσο γλυκειά. Οπότε ίσως είσαι εσύ Mitsen που τη νιώθεις έτσι... Δε ξέρω! Όταν ανοίγεις το κουτί, δε βγαίνει μια ωραία μυρωδιά;

η μυρωδια της τα σπαει! γενικα σε ολες τις γευσεις σου δινει την αισθηση της αραιοτητας πχ σοκολατα... με νερο ειναι λιγο καπως αλλα με γαλα τα σπαει η αισθηση τους!

Mitsen
22-08-10, 13:38
Λοιπόν, παιδιά... Γεύση "φαρμακίλας" δε μου βγάζει. Το θέμα είναι πως την ένιωσα αρκετά αραιή, ίσως επειδή την κατανάλωσα με νερό (250ml), οπότε όχι τόσο γλυκειά. Οπότε ίσως είσαι εσύ Mitsen που τη νιώθεις έτσι... Δε ξέρω! Όταν ανοίγεις το κουτί, δε βγαίνει μια ωραία μυρωδιά;

Ότι έβγαλε ωραίο μυρωδιά και εγώ το θυμάμαι στην αρχή ναι. Λογικά θα έτυχε σε εμενα τι να πω?:unsure:

Όντως όλες οι γεύσεις την ON έτσι είναι νερουλές, δοκίμασε τες σε 150ml.

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις:toast:

Blackie
22-08-10, 13:48
η μυρωδια της τα σπαει! γενικα σε ολες τις γευσεις σου δινει την αισθηση της αραιοτητας πχ σοκολατα... με νερο ειναι λιγο καπως αλλα με γαλα τα σπαει η αισθηση τους!

Βασικά επειδή χρησιμοποιώ 100 ml γάλα για το πρωϊνό, ίσως κάνω χημείες, βλέπε 70γρ βρώμη + 100 ml γάλα + 50-100 ml νερό + 1 scoop, όλα μαζί! Ελπίζω να βγει ωραίο...



Ότι έβγαλε ωραίο μυρωδιά και εγώ το θυμάμαι στην αρχή ναι. Λογικά θα έτυχε σε εμενα τι να πω?:unsure:

Όντως όλες οι γεύσεις την ON έτσι είναι νερουλές, δοκίμασε τες σε 150ml.

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις:toast:

Τώρα για εσένα τι να πω... Μήπως καπνίζεις πάρα πολύ και αλλιώνεται τόσο η γεύση; Δε ξέρω, υποθέτω... Εύχομαι να βγάλεις άκρη φίλε! :toast: τις πρωτεΐνες!:turtle:

Vinn
25-08-10, 15:03
Banana??Rocky road??Ποια προτιματε απ τς 2 γευσεις??

aqua_bill
25-08-10, 17:09
η μπανανα δε μου αρεσε καθολου η φραουλα πολυυ ωραια και πλουσια σε γευση οπως και η cockies and cream

Vinn
25-08-10, 17:12
Φραουλα,Cookies & Cream εχω δοκιμασει...:thumbup:Τωρα μου τελειωσαν και ελεγα να παρω ή μπανανα ή rocky road..

Mitsen
25-08-10, 17:45
Εγώ σκέφτομαι μέσα στο χειμώνα να κάνω καμια τέτοια αγορά:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/31TwTBc4MYL._SL500_AA300_.jpg

Έχει 16 γεύσεις τις ON σε παρα πολύ χαμηλή τιμή, είναι φυσικά και δείγματα:unsure:

Devil Randime
25-08-10, 17:51
Εγώ σκέφτομαι μέσα στο χειμώνα να κάνω καμια τέτοια αγορά:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/31TwTBc4MYL._SL500_AA300_.jpg

Έχει 16 γεύσεις τις ON σε παρα πολύ χαμηλή τιμή, είναι φυσικά και δείγματα:unsure:

Ενα τετοιο θελω να παραγγειλω και γω απο το εξωτερικό. Εχει μεσα ολες τις γεύσεις της εταιρίας. Για τιμη δε γνωριζω ομως.. Ξερεις εσύ Mitsen τιμή?? :unsure:

Mitsen
25-08-10, 17:57
Ενα τετοιο θελω να παραγγειλω και γω απο το εξωτερικό. Εχει μεσα ολες τις γεύσεις της εταιρίας. Για τιμη δε γνωριζω ομως.. Ξερεις εσύ Mitsen τιμή?? :unsure:
Πάω κόντρα με τους κανόνες του forum αν αναφέρω τιμή.

Όπως προείπα είναι πολύ φτηνό. Ψαχτo λίγο διαφορετικά pm;)

pump_up
04-11-10, 22:23
Σκεφτομαι να την αγορασω. Κανει για αρχαριους?

Η δοσολογια, ενα σκουπ το πρωι, ενα πριν την προπονηση και ενα μεταπροπονητικα?

beefmeup
04-11-10, 22:52
Σκεφτομαι να την αγορασω. Κανει για αρχαριους?

Η δοσολογια, ενα σκουπ το πρωι, ενα πριν την προπονηση και ενα μεταπροπονητικα?

ναι φιλε μια χαρα κανει.

παρτη το πρωι,κ μετα την προπονα σου.
αν εχεις φαει πριν 2-2μιση ωρες πριν την προπονα δε σου χρειαζεται εκει.

Zylo
11-11-10, 15:04
μου ηρθαν και εμενα επιτελους τα 7.5 κιλα πρωτεινη και επιτελους θα ξεκινισω κανονικα τον κυκλο μου με την φορμουλα...(περιμενα 2 βδομαδες με τα αυγα και δε τη παλευα:puke::puke::puke:...double rich chocolate σε 300ml νερο....πολυ καλη διαλυτοτητα 9/10 και απο γευση την ειδα πολυ απαλη.....9/10.....θα την δοκιμασω και σε λιγοτερο νερο μπας και γινει πιο εντονη!!18171

dionisos
15-11-10, 00:16
Rocky road ή cream and cookies; Ποια από τις δύο θα επιλέγατε;

Zylo
15-11-10, 00:18
Rocky road ή cream and cookies; Ποια από τις δύο θα επιλέγατε;

ηθελα να παρω cream & cookies αλλα ειχε τελειωσει....rocky road δε ξερω καν τι γευση ειναι!!!με τι μοιαζει???

dionisos
15-11-10, 00:21
ηθελα να παρω cream & cookies αλλα ειχε τελειωσει....rocky road δε ξερω καν τι γευση ειναι!!!με τι μοιαζει???

Για αυτό ρωτάω δεν έχω δοκιμάσει καμιά από τις δυο. Ίσως κάποιος να έχει δοκιμάσει και τις δυο και να μας διαφωτίσει.:green:

Gaspari
15-11-10, 15:16
Νο1 απλά η συγκεκριμένη. :clap:

beefmeup
15-11-10, 15:17
^^^

ναι η cookies and cream τα σπαει..ειναι αυτη που εχω παρει περισσοτερες φορες απτην συγκεκριμενη μαρκα..:thumbup: