PDA

Επιστροφή στο Forum : συμπληρωμα για ενεργεια?



b king 1340
03-06-10, 19:14
γεια σας και καλο καλοκαιρι να εχουμε
επειδη δουλευω 2 δουλειες πρωι και βραδυ ψαχνω για συμπληρωμα κατι σε πολυβιταμινη που να με κραταει να εχω ενεργεια και να μην σερνομαι
αν και την προπονηση δεν μπορω να την παρατησω με τιποτα κανω χρονια βαρη ειμαι 1,75 και 80 κιλα οταν τα καλοκαιρια ξεκιναω την δευτερη δουλεια σερνομαι και δεν εχω ενεργεια καθολου ελεγα και για animal stack εχω ακουσει οτι δινει πολυ ενεργεια και οτι δεν νιωθεις κομενος μετα της προπονησειs
αυτα ακουω προτασεις ευχαριστω

beefmeup
03-06-10, 19:17
βασικα ξεκουραση κ καλο υπνο θες..

η βιταμινη δεν θα σου δωσει ενεργεια,για να καλυπτει βασικες διατροφικες ελειψεις ειναι..

το ανιμαλ στακ παλι σιγουρα οχι,γιαυτο που θες..
δοκιμασε κατι σε προ προπονητικο ροφημα με ενα απτα πολλα που κυκλοφορουν εξω,για ενεργεια πριν τις προπονησεις σου..

flowin_through
03-06-10, 19:35
Απολυτη προϋποθεση ειναι να τρως τακτικα και επαρκως.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις stimulants. Υπαρχουν καποια που θα σε τσιτωσουν, αλλα δε μπορεις να τα παιρνεις και πολυ καιρο, αντε κανενα διμηνο.
π.χ. Rx6, Swagger, Scorch, Tight Extreme, Stimulant X ειναι καποια καλα.

kyriakos23
03-06-10, 21:59
το μονο που μπορει να σου κανει δουλεια ειναι η καφεινη.αλλα αν την παρεις κερο μετα δεν θα σε πιανει ακομη και αν πινεις πολυ,οπως επαθα και γω

sstefanou78
03-06-10, 23:05
οποια πολυβιταμινη η stimulant κ να παρεις φιλε μου δεν θα σε βοηθησει κ πολυ!!
αυτο που θα σου χρειαστει πιο πολυ απο ολα ειναι ξεκουραση κ μπολικο φαγητο.
πρεπει να ακους το σωμα σου, οταν σερνεσαι σημαινει οτι θελει ξεκουραση.

b king 1340
04-06-10, 10:33
παιδια οταν τρεχουν τα εξοδα ποτε να κοιμηθεις και τι να προτοκανεις με 700 ευρω αναγκαζεσαι και κανεις και αλλη δουλεια με 4 βραδια που δουλευω +την πρωινι ειναι λογικο να την ακους στερεωφωνικα και δεν κοιτας να ξεκουραστεις και να φας αλλα πως θα τα βγαλεις περα αν και απο φαγητο τα παω πολυ καλα και τρωω καλα και κανω και αρκετα γευματα τα παιρνω μαζι μου
απλα παρατηρω απο την κουραση και το ξενυχτη αδυνατιζω με την μια ξεπριζομαι για αυτο ζηταω κατι να με κρατηση και να με τσιτοσει και κρεατινη με πρωτεεινη που επαιρνα καλη ηταν με κραταγε αλλα εκανα κατακρατηση υγρων και μολις την παρατας ξεπριζεσαι με την μια
υπαρχει καποιος συνδιασμος να μου δωσει λιγο δυναμη στην προπονησεις να μην νιωθω κομενος και να μην χανω μυηκο ιστο απο τα ξενυχτια???

GEORGEXX1
04-06-10, 10:48
Φιλε εχεις πολυ δικιο ετσι ειναι ,το επαθα και εγω αυτο.
Ενα μεγαλο μερος της αναπτυξεις ειναι η ξεκουραση και ο υπνος,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να εχεις εστω καλα γευματα σε συγκεκριμενες ωρες,και να προσπαθεις να ξεκουραζεσε οποτε σου δινετε η ευκαιρια.
Στο γυμναστηριο πας καθε μερα;;; Εχεις καμια καινη μερα για ξεκουραση;;

παρε καμια πολυβιταμινη,και καμια πρωτεινη για το βραδι.

flowin_through
04-06-10, 12:57
Δυστυχως αν δεν κοιμασαι, αναπτυξη γιοκ.
Οχι οτι δε μπορεις να εχεις ενα ωραιο σωμα, αλλα οπως και αν το κανουμε η αυξηση γινεται στον υπνο και μαλιστα στο σταδιο του βαθεος υπνου, 4ο, δηλαδη μετα τις 4 ωρες.
Καλο ειναι που κανεις διατροφη. Κοιτα να βαλεις υδατανθρακα αρκετο ειδικα πριν την προπονηση.
Η κρεατινη κανει καλα τη δουλεια της στη δυναμη, αλλα ο υπνος ειναι ο κορυφαιος παραγοντας. Μπορεις να βαλεις διαφορα ¨τσιτωτικα¨ συμπληρωματα, απλα μετα απο καποιο καιρο το ΚΝΣ θα κουραστει και θα συνηθισει.

Tasos Green
04-06-10, 13:08
Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, είμαι φοιτητής και δουλεύω πολλές ώρες . δεν έχω χρόνο ούτε να φάω ούτε τίποτα. κάνω 4 προπονήσεις την εβδομάδα βράδυ αναγκαστικά και το μόνο που με κάνει να "νιώθω" είναι αυτό το ρημάδι το redbull! βάζω 2 στην τσέπη και μια πρωτεινομπαρα της inko και είμαι comple. πολυβιταμινη αν θέλεις πάρε μαζί με ένα πολύ δυνατό πρωινό (βρώμη με γιαούρτη και cottage (ρίξε μέσα και μελί αν θέλεις ) φάε και 3-4 ασπράδια αυγού. εγώ προσωπικά πολυβιταμινη περνώ την ADAM Now Foods είναι αρκετά καλή.

b king 1340
08-06-10, 11:42
ευχαριστω κανω 4 προπονησεις την εβδομαδα δευτερα τριτη τεταρτη και πεμπτη γιατι ηδη απο τριτη βραδυ ξεκιναω τα ξενυχτια μαζι με την πρωινη τρι-τεταρτ-(πεμπτη κενο)-παρ και σαββατο επομενος παρασκευη και σαββατο και κυριακη αποφευγω την προπονηση γιατι σχολαω παρ και σαβ 7ωρα το πρωι δουλευω σε club και μετα ειμαι κοματια.
ηδη δουλευω δευτερη εβδομαδα και ολοι μου λενε μα καλα ρε γιωργο εχεις αδυνατησει μην αδυνατησεις αλλο αλλα για κατσε να ζυγιστο κιολας σημερα τωρα που το λεμε λεω λεω για κρεατινη και μια πρωτεεινη μαζι με μια πολυβιταμινη δοκιμασμενη συνταγη την ειχα κανει και με κρατησε!
red bull δεν το συνηστω γιατι μετα απο αυτα που διαβασα το αποφευγω αρκετα
αυτα καλημερες και ευχαριστω για της απαντησεις σας!