PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεϊνη και Ακμη



jimbo
19-03-07, 20:08
Γνωριζει καποιος εαν η ληψη σημπληρωματων πρωτεινης μπορει να επειδεινώσει η ακομη και να πυροδοτησει ακμη?

billys15
19-03-07, 20:28
Ισως ισχυει κατι τετοιο,σε μικρο βαθμο ομως,επειδη οταν τρως μεγαλα ποσοστα πρωτεϊνης εχεις εκκριση τεστο,κατι που μπορει να προκαλεσει-αν προκαλεσει-λιγη ακμη.Για σιγουρα περιμενε τους αλλους :wink:

jimbo
24-03-07, 16:04
Κανενας αλλος???

asdf
24-03-07, 16:12
Μπα...απλα θα εισαι πανω στα ντουζενια σου και καπου θα πρεπει να 'ξεδωσεις'... :lol:

Gasturb
24-03-07, 16:50
Με τα απλά συμπληρώματα όχι, με τα tribulus όμως άκουσα ότι μπορει να γίνει

Gt

Duke-Nukem
24-03-07, 16:59
με ποσά πρωτείνης παράγεις τεστ;

billys15
24-03-07, 17:10
Duke ετσι εχω ακουσει.Οτι αν τρως μεγαλες ποσοτητες πρωτεϊνης,π.χ. 30-35 γρ.,τοτε εχεις εκκριση και αυξητικης και τεστο.

Duke-Nukem
24-03-07, 17:18
Σχετικά με την HGH η παραγωγή της αυξάνεται μετά από μυική εργασία,ωηστεία,αιμορραγίες,χειρουργικές επεμβάσεις και επίδραση πυρετογόνων ουσιών.
γενικότερα η σωματική άσκηση αυξάνει την έκριση περισσότερης τεστ και HGH.

ajax
25-03-07, 18:14
Απλα δεν παιζει.. :wink:

Johnn
12-07-10, 00:56
Εψαξα στο ίντερνετ για σχετική ερευνά η κατι τεσπα και δεν βρήκα τπτ...ξερει κανεις τπτ πιο συγκεκριμένο;γιατί είναι η 2η φορά που παίρνω συμπλήρωμα(πρωτεινη)και παρουσίαζω μια επειδήνωση στην ακμή μου...λέτε να χω κάποια αλλεργια σε αυτα που έχει μέσα;αυτή παιρνω Sci-Mentor Massgainer(γεύση φράουλα)http://img337.imageshack.us/img337/6204/scimentormassgainer2750.jpg
Εμπεριεχει:
L-Alanine
2320mg
L-Arginine
1110mg
L-Aspartic Acid
4470mg
L-Cystine
1070mg
L-Glutamic Acid
7500mg
L-Glycine
860mg
L-Histidine
810mg
L-Isoleucine*
2360mg
L-Leucine*
4770mg
L-Lysine
3780mg
L-Methionine
1070mg
L-Phenylalanine
1460mg
L-Proline
2490mg
L-Serine
2320mg
L-Threonine
3090mg
L-Tryptophan+
860mg
L-Tyrosine
1240mg
L-Valine*
4223mg

kwstas25
12-07-10, 01:04
ειχα βγαλει και εγω 2 σπιρακια τιν πρωτη μερα που ειχα παει προτεινει αλλα εφιγαν μετα απο 2 μερες ..... μετα απο 5 μερες βγικαν παλι σε αλλι μερια αλλα εφιγαν παλι.. τωρα δεν βλεπω τπτ ... απλα δεν ξερω αμα ειναι απο τιν προτεινη

Johnn
12-07-10, 01:08
τι να πώ δεν ξέρω αμα η ακμή ενοχοποιήται για αυτήν τν εξαρση η οχι γτ η ακμή οφειλέται σε διάφορα(διατροφη,ψυχολογικό)απλα ρωτάω αν γνωριζει καπιος κτ :P

kwstas25
12-07-10, 01:31
ανεβασε και μια φοτο ρε φιλε :green:;):P

Johnn
12-07-10, 01:36
ανεβασε και μια φοτο ρε φιλε :green:;):P
για να δείς τα σπυρια;

kwstas25
12-07-10, 11:40
για να δείς τα σπυρια;

ε ναι .γτ τι θες να δω?

Johnn
12-07-10, 14:30
ε ναι .γτ τι θες να δω?ξέρω εγώ μου ακουστηκε κάπως :P:P
δε εχει ακούσει κανεις τπτ;;;

Tasos Green
12-07-10, 15:12
Γνωριζει καποιος εαν η ληψη σημπληρωματων πρωτεινης μπορει να επειδεινώσει η ακομη και να πυροδοτησει ακμη?

περνεις τιποτα φαρμακα για την ακμη? σε χαπι? εγω την ειχα περασει βαρια την ακμη και επερνα κορτιζονουχα χαπια την περιοδο που τα χρησημοποιουσα απαγορευοταν αυστηπα καθε ειδος συμπλητωματος... γιαυτο σε ρωταω...

Johnn
12-07-10, 18:49
περνεις τιποτα φαρμακα για την ακμη? σε χαπι? εγω την ειχα περασει βαρια την ακμη και επερνα κορτιζονουχα χαπια την περιοδο που τα χρησημοποιουσα απαγορευοταν αυστηπα καθε ειδος συμπλητωματος... γιαυτο σε ρωταω...
δεν παίρνω κάτι κατανάγκη γτ αυτα τα χαπια σε κανουν ευαιστητο στον ηλιο και δεν νοηται να αρχίσεις τετοια θεραπεία τετια εποχη....

arisfwtis
12-07-10, 19:30
αν παιρνεις χαπια για την ακμη να ρωτησεις τον γιατρο σου για συμπληρωματα
διοτι οι βαριες θεραπειες με βιταμινη αλφα (θεραπειες ισοτρετινοινης χρειαζονται τακτικως εξετασεις)

αν ρωτας γενικα η πρωτεινη δν επηρεαζει την ακμη
αντιθετα η εντονη γυμναστικη την επηρεαζει σε ενα μικρο βαθμο

αλλα αυτον τον καιρο ολοι λιγο πολυ βγαζουν κανα 2 σπυρακια λογω ιδρωτα ζεστης κλπ
θαλασσα και ηλιος βοηθανε στην καταπολεμηση της ακμης

;)

Tasos Green
12-07-10, 21:01
δεν παίρνω κάτι κατανάγκη γτ αυτα τα χαπια σε κανουν ευαιστητο στον ηλιο και δεν νοηται να αρχίσεις τετοια θεραπεία τετια εποχη....

εφόσον δεν παίρνεις χάπια η καθαρή πρωτεΐνη δεν σε επηρεάζει στην ακμή (τωρα για αυξητικα τεστοστερονης και λοιπα δεν γνωριζω)... να αποφεύγεις πολύ τα γαλακτοκομικά με υψηλα λιπαρά και οτιδήποτε έχει λιπαρά γενικά... τράβηξα πολλά με την ακμή και έχω μια α εμπειρία...

silk
13-07-10, 09:10
ειχα την ιδια απορια πριν 4-5 χρονια περιπου.
δεν εχει καμια μα καμια σχεση.
ειχα και εγω ακμη και απλα ηταν γιατι ισχυει πως επρεπε καπου ν ξεδωσει ο οργανισμος.
απλα και κατανοητα.
και οσο αφορα την θεραπεια απλα καθηστερησε την λιγο μπορει και να μην χρειαστει..ειναι λιγο παλουκι η ολη διαδικασια.ακομα και τα χαπια κατα της ακμης σου τρανταζουν το dna κατα καποιο τροπο.ασε τους ψυχολογικους παραγοντες.
ασε που δεν υπαρχει καταχρηση οσο κανεις θεραπεια.

Johnn
13-07-10, 10:44
ειχα την ιδια απορια πριν 4-5 χρονια περιπου.
δεν εχει καμια μα καμια σχεση.
ειχα και εγω ακμη και απλα ηταν γιατι ισχυει πως επρεπε καπου ν ξεδωσει ο οργανισμος.
απλα και κατανοητα.
και οσο αφορα την θεραπεια απλα καθηστερησε την λιγο μπορει και να μην χρειαστει..ειναι λιγο παλουκι η ολη διαδικασια.ακομα και τα χαπια κατα της ακμης σου τρανταζουν το dna κατα καποιο τροπο.ασε τους ψυχολογικους παραγοντες.
ασε που δεν υπαρχει καταχρηση οσο κανεις θεραπεια.τι να πώ,οι απόψεις διήστανται,πάντως ο δερματολόγος μου λέει οτι φταει...μπορει να χω καπου αλλεργια λέει..τι να πώ,σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο ο παραγοντας ψυχολογία :clap:
οσο για τις καταχρήσεις,τι να κάνεις μπροσ στα καλη τι ειναι ο πόνος το χεις ακουστα;νομίζω ταιριάζει :P:P

The Rock
13-07-10, 11:39
τι να πώ,οι απόψεις διήστανται,πάντως ο δερματολόγος μου λέει οτι φταει...μπορει να χω καπου αλλεργια λέει..τι να πώ,σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο ο παραγοντας ψυχολογία :clap:
οσο για τις καταχρήσεις,τι να κάνεις μπροσ στα καλη τι ειναι ο πόνος το χεις ακουστα;νομίζω ταιριάζει :P:P
Δεν διίστανται βρε αγόρι. Η ακμή είναι καθαρά θέμα ορμονολογικό.
Τώρα αν έχεις αλλεργία άλλο αυτό.

Johnn
13-07-10, 15:16
τι να πώ,οι απόψεις διήστανται,πάντως ο δερματολόγος μου λέει οτι φταει ήμπορει να χω καπου αλλεργια,τι να πώ,σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο ο παραγοντας ψυχολογία :clap:
οσο για τις καταχρήσεις,τι να κάνεις μπροσ στα καλη τι ειναι ο πόνος το χεις ακουστα;νομίζω ταιριάζει :P:P

ξέχασα να βάλω το διαζευκτικό ή:P:P

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
03-04-16, 12:56
Παράγοντες επιδείνωσης της ακμής είναι οι υπερλγυκαιμικοί υδατάνθρακες,τα κορεσμένα λιπαρά οξέα,τα παραγόμενα οιστρογόνα και η παραγόμενη διύδροξυτεστοστερόνη.