PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέγα Βραδυνό Cheat meal!



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

rey1989
19-09-11, 07:22
εμένα όταν είχα χάσει τα πρώτα 30 κιλά πριν μερικούς μήνες έπεσε ο γάμος του αδερφού μου και ενώ πρόσεχα υπερβολικά την διατροφή μου στο τραπέζι χτύπησα κάμποσες μπύρες και κάτι γλυκά, μια μπριζόλα , τζατζίκια , τυροπιτάκια, παστίτσιο κλπ. Το αποτέλεσμα? την επόμενη μέρα πάω τουαλέτα και ζυγίζομαι και ήμουν -1 κιλό . :rolf::rolf:

από τότε όμως δεν ξέφυγα ξανά γιατί δεν ξαναμέθυσα.:green::green:

Stella
19-09-11, 08:19
Η αυτοσυγκράτηση σου είναι εντυπωσιακή!!!
Αν συνεχίσεις με τόση αφοσίωση στη διατροφή και όταν θα κάνεις όγκο...σε 2-3 χρόνια σε βλέπω να έχεις φτάσει σε φοβερό επίπεδο!
Μπράβο!

tolis93
19-09-11, 08:23
ωραιοοος.εγω το κοψα το αλκοολ:green:προτυμω παντως μαλακιουλες σε μικρη ποσοτητα μεσα στη μερα παρα γερα τσιτ....συνηθως

Giannistzn
19-09-11, 10:25
Μετα το βραδυνο με επιασε μια λιγουρα..

Μισο κιλο παγωτο και 7 πουρακια με πραλινα μεσα. Ε μετα χτυπησα και το γιαουρτακι με το ταχινι και παλι πειναγα... Αν κανεις τσιτ τελικα πρεπει να το κανεις σωστα

Chris92
19-09-11, 10:52
σηκωθηκα το βραδυ 5:30 και εφαγα κοτοπουλο με σαλτσες και αλλες ιστοριες που προοριζοταν για το μεσημερι. Σαν να μην εφτανε αυτο εφαγα και το πρωινο μου δηλαδη τη μπανανα,κουακερ,γαλα,πρωτεινι σε μπλεντερ!!(το ετοιμαζω απ το βραδυ)

Giannistzn
19-09-11, 11:06
^ αυτο δεν ειναι τσιτ ομως :turtle:

Αντωνης
19-09-11, 11:19
ξαφνικα ειμαι στη μεση της κουζινας και λεω "ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@? ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?"...μιλαμε οτι δεν ειχα συναισθηση ! τι ηταν αυτο?


Eσυ μπορεις να μην ειχες συναισθηση,ομως ο οργανισμος σου ηξερε πολυ καλα τι εκανε.Να τον ακους συχνοτερα απο δω και μπρος,καλο θα σου κανει,σε ολα τα επιπεδα;):welcome:

Chris92
19-09-11, 11:44
^ αυτο δεν ειναι τσιτ ομως :turtle:
χωρις να ξερω και πολλα επι του θεματος αλλα νομιζω οτι ολο εγινε λιπος επειδη μετα κοιμηθηκα

Saldi
19-09-11, 11:47
χωρις να ξερω και πολλα επι του θεματος αλλα νομιζω οτι ολο εγινε λιπος επειδη μετα κοιμηθηκα

Και εγώ έτσι νόμιζα κάποτε...!!Δεν διαφέρει σε τίποτα αν φας και κοιμηθείς...Απλά αργεί περισσοτερο να γίνει η πέψη και αν φας πολύ έχεις ενοχλήσεις στον ύπνο...κατα τα αλλα ουτε λίπος γίνετε ουτε τίποτα

Chris92
19-09-11, 11:53
Και εγώ έτσι νόμιζα κάποτε...!!Δεν διαφέρει σε τίποτα αν φας και κοιμηθείς...Απλά αργεί περισσοτερο να γίνει η πέψη και αν φας πολύ έχεις ενοχλήσεις στον ύπνο...κατα τα αλλα ουτε λίπος γίνετε ουτε τίποτα
το καλτερο υπνο κανω χορτατος ;) με καθησυχασες παντως επειδη νομιζα οτι το εβαλα ολο σε λιπος και ανησυχισα

Saldi
19-09-11, 12:02
το καλτερο υπνο κανω χορτατος ;) με καθησυχασες παντως επειδη νομιζα οτι το εβαλα ολο σε λιπος και ανησυχισα
Δεν πρέπει να πεινάς ουτω η άλλος οταν κοιμάσε...Απλά δεν πρέπει να κοιμηθείς σκασμένος!

Stella
19-09-11, 13:19
Mόνο που πρέπει να συνηδητοποιήσουμε όλοι πως το να ξυπνάς νύχτα και να τρως μεγάλες ποσότητες φαγητού, δεν είναι φυσιολογική κατάσταση... έχει όνομα και λέγεται "συνδρομο νυχτερινής υπερφαγίας".
Googlαρετε για περισσότερες πληροφορίες.

Gianna
19-09-11, 21:21
ωραιοοος.εγω το κοψα το αλκοολ:green:προτυμω παντως μαλακιουλες σε μικρη ποσοτητα μεσα στη μερα παρα γερα τσιτ....συνηθως

Αυτό μου χει προτείνει και μένα διατροφολόγος, να πετάω και καμιά μαλακιούλα που λιγουρεύομαι συχνά - πυκνά για να μην καταλήγω σε...υπερφαγικά επεισόδια. Όσον αφορά το αλκoόλ, μου είναι πολύ δύσκολο να το κόψω τελείως, αλλά το χω περιορίσει πάρα πολύ και αυτό μ΄έχει σώσει από πολλά βραδυνά cheat - meals;)

Kostas95
19-09-11, 21:26
Εγω εχω σταθερο τσιτ μιλ την Κυριακη το μεσημερι 2πιτες απο ολα με γυρο χοιρινο 1πιτα απο ολα με σουβλακι χοιρινο,αλαδωτες,και μια μπαρα πρωτεινης..

COBRA_STYLE
19-09-11, 21:32
Και εγώ έτσι νόμιζα κάποτε...!!Δεν διαφέρει σε τίποτα αν φας και κοιμηθείς...Απλά αργεί περισσοτερο να γίνει η πέψη και αν φας πολύ έχεις ενοχλήσεις στον ύπνο...κατα τα αλλα ουτε λίπος γίνετε ουτε τίποτα
καμια σχεση...μια χαρα λιπακι θα γινει σημαντικο ποσοστο....ασε που ο μεταβολισμος και γενικα οι ρυθμοι του οργανισμου μετα τις 9 το βραδυ αρχιζουν και πεφτουν οποτε ειναι λογικο επακολουθο το απο πανω....+οτι κανει και κακο στην καρδουλα σου αυτο;) rip

Saldi
20-09-11, 01:27
καμια σχεση...μια χαρα λιπακι θα γινει σημαντικο ποσοστο....ασε που ο μεταβολισμος και γενικα οι ρυθμοι του οργανισμου μετα τις 9 το βραδυ αρχιζουν και πεφτουν οποτε ειναι λογικο επακολουθο το απο πανω....+οτι κανει και κακο στην καρδουλα σου αυτο;) rip

cobra είσαι σίγουρος ρε Μan?Είμαι 99.999999% σίγουρος οτι αυτό που λέω μου το έλεγαν σε κάτι Post στο forum Πριν λίγες μέρς...Εγω ήξερα οτι το βράδυ πάνε όλα λύπος και μου το κατέρηψαν...τελικά τί γίνετε?

Chris92
20-09-11, 01:42
cobra είσαι σίγουρος ρε Μan?Είμαι 99.999999% σίγουρος οτι αυτό που λέω μου το έλεγαν σε κάτι Post στο forum Πριν λίγες μέρς...Εγω ήξερα οτι το βράδυ πάνε όλα λύπος και μου το κατέρηψαν...τελικά τί γίνετε?

μηπως να το ανοιξω σαν τοπικ?:unsure::unsure:

sogoku
20-09-11, 03:11
καμια σχεση...μια χαρα λιπακι θα γινει σημαντικο ποσοστο....ασε που ο μεταβολισμος και γενικα οι ρυθμοι του οργανισμου μετα τις 9 το βραδυ αρχιζουν και πεφτουν οποτε ειναι λογικο επακολουθο το απο πανω....+οτι κανει και κακο στην καρδουλα σου αυτο;) rip

Μπα φιλε μου μυθος και απο οτι βλεπω εσυ βρηκες και την ωρα .

tolis93
20-09-11, 08:02
ωραια αφου μετα τις 9 ο μεταβολισμος πεφτει...παιδια οποιος δουλευει μπαρμαν η ειναι φοιτητης κ ξυπναει στις 12-1 και κοιμαται στις 4 κ το βραδυνο του ειναι στις 12 θα γινει χοντρος!τελος!:green: ρε τι λετε ρε τουλαχιστον βαρεστε καμια πηγη για ολα αυτα.εγω θα μουν 200 κιλα τοτε γιατι τρωω καθε βραδυ στις 10-10 κ μισι κ πριν κοιμηθω κουμπωνω 1 γιαουρτι κ 2-3 χωνακια παγωτου.κ καποιες φορες το ξεσκιζω με κακαο μεσα κ τετοια (αν εχεις λιγουρα ρε γμτ μ...) βγαινουμε οφ ομως...οποτε...πρωτα πηγουλα...μετα ποστακι:green:

COBRA_STYLE
20-09-11, 13:34
ρε παιδες εχει καταντησει χαζο αυτο το πραγμα...δεν γινεται ο,τι λεει καποιος να πρεπει να βαζει και πηγη...σε μερικα πραγματα παει καιρος που μπορει να τα εχει διαβασει καποιος..σοβαρευτειτε λιγο...και στο κατω κατω σεστηκα οπως θα ελεγε κ η λιλα για το αν με πιστευει καποιος απο το νετ ή οχι,εγω ξερω τι εχω διαβασει...;)

john john
20-09-11, 13:39
κυριακη μεσημερι..ενα πιατο καρμποναρα,μισο κοματι παστιστιο(εφαγα μετα απο 5 μηνεσ)και ενα κοματι σοκολατοπιτα!

Devil
20-09-11, 14:15
ρε παιδες εχει καταντησει χαζο αυτο το πραγμα...δεν γινεται ο,τι λεει καποιος να πρεπει να βαζει και πηγη...σε μερικα πραγματα παει καιρος που μπορει να τα εχει διαβασει καποιος..σοβαρευτειτε λιγο...και στο κατω κατω σεστηκα οπως θα ελεγε κ η λιλα για το αν με πιστευει καποιος απο το νετ ή οχι,εγω ξερω τι εχω διαβασει...;)

ναι ειναι αλλιως σε περνουν στην πλακα...;)

και οσο για αυτο που λες για τις 9 και το λιπος κτλ κτλ κτλ..... ειναι @@ιες:green::P αν ηταν ετσι θα ειχα πανω απο 30% λιπος....

Αντωνης
20-09-11, 14:25
ναι ειναι αλλιως σε περνουν στην πλακα...;)

και οσο για αυτο που λες για τις 9 και το λιπος κτλ κτλ κτλ..... ειναι @@ιες:green::P αν ηταν ετσι θα ειχα πανω απο 30% λιπος....

Eσυ εχεις πεισει τον εαυτο σου οτι δεν θα λιπωσεις με τα carbs το βραδυ κ για αυτο δεν βαζεις λιπος:P
Placebo effect will do whatever you want it to do που λεει κ το avatar σου:P:P:green:

Devil
20-09-11, 14:34
Eσυ εχεις πεισει τον εαυτο σου οτι δεν θα λιπωσεις με τα carbs το βραδυ κ για αυτο δεν βαζεις λιπος:P
Placebo effect will do whatever you want it to do που λεει κ το avatar σου:P:P:green:

χαχαχαααα.... καλο...:green::turtle::turtle:

η πλακα ομως ειναι οτι μπορω να το στηριξω με μελετη...:green:

Saldi
20-09-11, 14:57
Για μετά την 9 είναι προφανώς απίθανο...
Δηλαδή αν κοιμηθείς 12 το πρωι και ξυπνησεις 9 το απογευμα τι γινετε??ο μεταβολισμος σου δεν?
Απλα αυτο με το τρωω και κοιμάμαι είχα διαβάσει sto FORUM και το στήριζαν 2-3 άτομα οτι και αμέσως να κοιμηθείς είναι το ίδιο πράγμα με την διαφορά οτι θα χονέψεις πιο αργά και αν φας πολύ ταλαιπωρήσε στον ύπνο

magavaTOUT
28-09-11, 23:43
http://imgur.com/Y8gvX
ποιος το ψηνει ?? ειμαι στον ογκο!

tolis93
28-09-11, 23:48
http://imgur.com/Y8gvX
ποιος το ψηνει ?? ειμαι στον ογκο!
βγαινει σε εκδοση καραμελα με αντι για σοκολατα πρωτεινη?δε με οιαζουν οι γκοφρετες μεσα παιρνω και μπαρες πρωτεινης στη τελικη σκασιλα μ.παντως...θα φανω πολυ καπως αν πω πως αν αντι για λιπαροσοκολατα ειχε πρωτεινοσοκολατα θα το βγαζα σε μια μερα ολο αυτο?

Gianna
29-09-11, 22:48
Δεν αντέχω μ' αυτά που βλέπω..θα ομολογήσω!!
Χθές το βράδυ, αφού έφαγα το γιαουρτάκι μου το 0% με 1 κ.γ ταχίνι και λίγα ξηροκάρπια, βουτάω 2 φέτες γερμανικό ψωμί, 2 φετούλες γαλοπούλα μια τυρί και το τσακίζω, κοπανάω και 4-5 σταφίδες για το καλό. Ο.Κ ως εδώ, δεν τρέχει τίποτα, εντάξει δεν χρειαζόταν το τοστάκι, αλλά θέλω να πάρω κανά δυό κιλά, οπότε cool. Έλα που έχω κάνει την μ******α να πάρω (πάλι, ενώ τις είχα κόψει) σοκολάτες πρωτεϊνης και έχω καμιά 10αριά στο ψυγείο. Ε, βλέπω μια που δεν την είχα δοκιμάσει και ποτέ. Ας φάω τη μισή μωρέ, δεν πειράζει, λέω. Ε, και τελικά σταμάτησα αφού έφαγα 3 από δαύτες!!!:( Ήταν η :porc: της εβδομάδας, τι να κάνουμε...

tolis93
29-09-11, 22:56
Δεν αντέχω μ' αυτά που βλέπω..θα ομολογήσω!!
Χθές το βράδυ, αφού έφαγα το γιαουρτάκι μου το 0% με 1 κ.γ ταχίνι και λίγα ξηροκάρπια, βουτάω 2 φέτες γερμανικό ψωμί, 2 φετούλες γαλοπούλα μια τυρί και το τσακίζω, κοπανάω και 4-5 σταφίδες για το καλό. Ο.Κ ως εδώ, δεν τρέχει τίποτα, εντάξει δεν χρειαζόταν το τοστάκι, αλλά θέλω να πάρω κανά δυό κιλά, οπότε cool. Έλα που έχω κάνει την μ******α να πάρω (πάλι, ενώ τις είχα κόψει) σοκολάτες πρωτεϊνης και έχω καμιά 10αριά στο ψυγείο. Ε, βλέπω μια που δεν την είχα δοκιμάσει και ποτέ. Ας φάω τη μισή μωρέ, δεν πειράζει, λέω. Ε, και τελικά σταμάτησα αφού έφαγα 3 από δαύτες!!!:( Ήταν η :porc: της εβδομάδας, τι να κάνουμε...

ριφινταρισμα απο κετογονικη...για να σου φυγουν οι ενοχες:green::green: 1 φρατζολα γερμανικο ψωμι το πρωι απο φουρνο παρακαλω(μιλαμε για πολυ πραμα ψωμι) μαζι με 1 βαζακι σιροπι σοκολατας δικιας μ κατασκευης(οχι κ να το ξεφτυλισουμε) κ 1 βαζακι μαρμελαδα μηλο παλι δικιας μ παραγωγης.ακολουθησαν 2 τοστ (να μη πω τι εβαλα μεσα καλυτερα) 2 μαφιν αλλα οκ ηταν παναλαφρα αυτα περιπου 1 κιλο σταφυλια 3 μηλα 2 μπανανες 2 ροδακινα καπου στα 120-130 γρ βρωμη τελοςπαντων 8-9 κουταλιες σουπας γεματες γεματες με γαλα και μελι(ζεστα παντα) και οκ για βραδυ εφαγα 100 γρ συκωτι κ εσκασα.και δε βαζω το κοτοπουλο με τις 2 γλυκοπατατες κ δε θυμαμαι ποση μελιτζανα....δε νιωθω το στομαχι μ αλλα το ρημαδι το καταχαρηκα σημερα.

Gianna
29-09-11, 23:01
ριφινταρισμα απο κετογονικη...για να σου φυγουν οι ενοχες:green::green: 1 φρατζολα γερμανικο ψωμι το πρωι απο φουρνο παρακαλω(μιλαμε για πολυ πραμα ψωμι) μαζι με 1 βαζακι σιροπι σοκολατας δικιας μ κατασκευης(οχι κ να το ξεφτυλισουμε) κ 1 βαζακι μαρμελαδα μηλο παλι δικιας μ παραγωγης.ακολουθησαν 2 τοστ (να μη πω τι εβαλα μεσα καλυτερα) 2 μαφιν αλλα οκ ηταν παναλαφρα αυτα περιπου 1 κιλο σταφυλια 3 μηλα 2 μπανανες 2 ροδακινα καπου στα 120-130 γρ βρωμη τελοςπαντων 8-9 κουταλιες σουπας γεματες γεματες με γαλα και μελι(ζεστα παντα) και οκ για βραδυ εφαγα 100 γρ συκωτι κ εσκασα.και δε βαζω το κοτοπουλο με τις 2 γλυκοπατατες κ δε θυμαμαι ποση μελιτζανα....δε νιωθω το στομαχι μ αλλα το ρημαδι το καταχαρηκα σημερα.

Άρχοντας:bowdown: (P.S: Το συκώτι είναι τέλειο!!!)

tolis93
29-09-11, 23:03
Άρχοντας:bowdown: (P.S: Το συκώτι είναι τέλειο!!!)

παλι καλα εχει μηνει μισο κιλο για αυριο,αν το κανεις κ στο φουρνο σε πυρεξ με λεμονι ριγανη κ κρεμμυδια μετα θα σκεφτεσαι να το φτιαχνεις 3-4 φορες τη βδομαδα:green:

john john
10-10-11, 13:30
...εχτες κατα τις 17.30 ενα πιατο μακαρουνες με κοκκινιστο κρεας και φουλ τυρι +ενα κομματι παστιστιο (μεγεθος τουβλου)+1 κομματι γαλακτομπουρεκο...απλα RESCPECT!

tolis93
06-11-11, 22:52
carb up day.πρωι 1 μηλο πριν το γυμναστιριο και λιγο μιλκο.μετα το γυμναστηριο.μισο λιτρο γαλα.μισο λιτρο μιλκο.μισο πακετο φιτνες με σοκολατα 1 μηλο κ 1 κ σουπας μελι.τη πεφτω για υπνο μετα απο καμια ωρα πειναω.τρωω 3 φετες ψωμι με γιαουρτι κ μαρμελαδα και μελι και 100 γρ γιαουρτι με οτι ειχε μηνει απο δημιτριακα.μεσημερι.150 γρ μακαρονια με μισο κοτοπουλο στηθος πολυ τυρι πιχτρα στο κετσαπ.απογευμα.1 τοστ με οτι βρηκα στο ψυγειο 2 μηλα 1 γιαουρτι.1 μπισκοτο παπαδοπουλου.2 του μπομπ σφουγκαρακη με σοκολατα(καλα τα σπανε ρε).1 φετα ψωμι εξτρα.1 πατζαροσαλατα.1 ντοματοσαλατα. και τωρα να ηρεμησουμε λιγο κοτοπουλο με καροτα κ περιμενω να μ φερει η ξαδερφη μ μπριοσακια με γαριδες(σεφ).α ξεχασα κ κατι πατατες το μεσημερι...

jannous44
16-11-11, 11:49
carb up day.πρωι 1 μηλο πριν το γυμναστιριο και λιγο μιλκο.μετα το γυμναστηριο.μισο λιτρο γαλα.μισο λιτρο μιλκο.μισο πακετο φιτνες με σοκολατα 1 μηλο κ 1 κ σουπας μελι.τη πεφτω για υπνο μετα απο καμια ωρα πειναω.τρωω 3 φετες ψωμι με γιαουρτι κ μαρμελαδα και μελι και 100 γρ γιαουρτι με οτι ειχε μηνει απο δημιτριακα.μεσημερι.150 γρ μακαρονια με μισο κοτοπουλο στηθος πολυ τυρι πιχτρα στο κετσαπ.απογευμα.1 τοστ με οτι βρηκα στο ψυγειο 2 μηλα 1 γιαουρτι.1 μπισκοτο παπαδοπουλου.2 του μπομπ σφουγκαρακη με σοκολατα(καλα τα σπανε ρε).1 φετα ψωμι εξτρα.1 πατζαροσαλατα.1 ντοματοσαλατα. και τωρα να ηρεμησουμε λιγο κοτοπουλο με καροτα κ περιμενω να μ φερει η ξαδερφη μ μπριοσακια με γαριδες(σεφ).α ξεχασα κ κατι πατατες το μεσημερι...

στο carb up . πρωτεινη δεν τρως?? .. να μηνω και On topic. χτες χτυπησα μια πιτσα δεν αντεξα και σε μερα προπονησης.. αντε να ερθει η αλλη τριτη..:shock: αμην:turtle:

tolis93
17-11-11, 00:39
στο carb up . πρωτεινη δεν τρως?? .. να μηνω και On topic. χτες χτυπησα μια πιτσα δεν αντεξα και σε μερα προπονησης.. αντε να ερθει η αλλη τριτη..:shock: αμην:turtle:

εφαγα μισο κοτοπουλο δε ξερω ποσο γιαουρτι κ δε ξερω ποσο τυρι κ γαλα.αρκετη πρωτεινη:green:

Doctorg
17-11-11, 19:34
Αυτό είναι cheat 138.000 θερμίδες :clap::rolf:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FCxFn3sAw68#at=172

eri_87
17-11-11, 19:50
^^^
:puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke:
Η αηδία της αηδίας!!!!!!!!! Πραγματικά τρισάθλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Madd_Chadd
18-11-11, 03:41
Σημερα γυρω στις 8:00 θα παω απο τον αγαπημενο μου φουρνο και θα παρω 2 απο το καθενα : κοτοπιτακια,ζαμπονοπιτακια,λουκανοπιτακια,πεινιρλακια,τυροπιτακια και στραπατζοπιτακια(στραπατζαδα μεσα σε φυλλο).Επισης 8 κρουσανακια μισα με μαυρη σοκολατα και μισα με λευκη.:shifty:

Doctorg
18-11-11, 04:10
^^^
:puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke:
Η αηδία της αηδίας!!!!!!!!! Πραγματικά τρισάθλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μήπως είσαι λίγο υπερβολική; Ένα αστείο έκαναν.

jannous44
18-11-11, 10:01
X3nA2zqeX5Q


:bowdown::bowdown::toast:

kostasd91
19-11-11, 01:39
cheat meal μετα απο 2 μηνες αυστηρης διατροφης. 3 σαντουιτς , 1 με λαδοπιτα , 2 σε ψωμακι με γυρω , πανσετα(χ2) με φουλ ουγκαρεζα κ πατατες , 1 κοκα κολα 1,5 λιτρο , και ετσι για τα ρεστα ενα προφιτερολ σοκολατα για 4 ατομα και επεσα ευτυχισμενος για υπνο :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Goofonly
19-11-11, 12:59
cheat meal μετα απο 2 μηνες αυστηρης διατροφης. 3 σαντουιτς , 1 με λαδοπιτα , 2 σε ψωμακι με γυρω , πανσετα(χ2) με φουλ ουγκαρεζα κ πατατες , 1 κοκα κολα 1,5 λιτρο , και ετσι για τα ρεστα ενα προφιτερολ σοκολατα για 4 ατομα και επεσα ευτυχισμενος για υπνο :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Το ίδιο έπαθα και εγώ το βράδυ :green:

Κατά τις 11-12 λοιπόν πήγα στην Άθωνος ( Θεσσαλονίκη ), κάτσαμε σε ένα ταβερνάκι και πήραμε ( 2 άτομα ):

Μακαρόνια λιγκουίνι με θαλασσινά ( χταπόδι, καλαμάρι, μύδι, γαρίδα )
Σουτζουκάκια σχάρας
Ψαρονέφρι
Μανιτάρια σχάρας
Πατάτες τηγανιτές
Τζατζίκι
Κολοκυθάκια τηγανιτά
Κασεροκροκέτες
Ντολμαδάκια
Κρασί

Αφού σκάσαμε, μας έφεραν γλυκό κορμό, παγωτό και cheesecake... φάγαμε και για τα ρέστα μετά πήγα χτύπησα και μία μπουγάτσα με άχνη και κανέλα! :turtle:

eri_87
19-11-11, 13:11
Μήπως είσαι λίγο υπερβολική; Ένα αστείο έκαναν.

Όταν είδα το βίντεο, αυτό ένιωσα κι αυτό έγραψα! :green: Μάλλον ήταν που δε μαρέσουν κ τα χαμπουργκερ...:P

Goofonly
19-11-11, 16:17
Όταν είδα το βίντεο, αυτό ένιωσα κι αυτό έγραψα! :green: Μάλλον ήταν που δε μαρέσουν κ τα χαμπουργκερ...:P

τώρα γίνεσαι εσύ αιδιαστική :P:P δεν σ'αρέσουν τα χαμπουργκερ? ντροπή σου ρει :spank::turtle:

Lucif3r
19-11-11, 16:23
Eγω παλι εκανα ενα ωραιο Cheat drink χθες..
Το οποιο το μετανιωσα σημερα το πρωι :P:P

tolis93
19-11-11, 17:16
καλα δε θεωρειται κ τοσο τσιτ αλλα οκ.φιλετο κοτοπουλο σχαρας(οκ μεχρι εδω)με σαλατα μαρουλι(οκ ως εδω) με μια απιστευτη βινεγκρετ τυπου μουσταρδα γιαουρτι μαγιονεζα λαδι κ δε ξερω τι αλλο κ πιχτρα η σαλατα στο λινελαιο.αν κ εκατσε ολη στο πιατο.α κ μισο μανηταρι πορτο μπελλο με τυρι κ τσιλι. φαγαμε εξω σημερα τα κωλοπαιδα:green::green:

tolis93
27-11-11, 23:44
σημερα τα δωσα ολα.περαν του προγραμματισμενου μενου π ηταν 50 γρ βρωμη 4 φετες ψωμι τοστ 30 γρ φουντουκοβουτηρο 30 γρ φυστικοβουτηρο 4 φετες μοσχαρι αλλες τοσες γαλοπουλα 8 αυγα 300 γρ γιαουρτι 400 γρ κοτοπουλο και 800 γρ μπροκολα(οφ σημερα η μερα) εφαγα εξτρα μισο κομματι τουρτα π φτιαξε μια θεια μ μισο κομματι κεικ 500 γρ λαχανακια βρυξελλων 200 γρ μανηταρια 2-3 κουταλιες ρυζι(και ασπρο και φτιαγμενο μαμησε τα με βουτηρα κ κολπα) 4 ζελε φρουτων 1 λαχανο ολοκληρο 4 πιπεριες κοκκινες κατι καροτα 1 κιντερ μπαρα απο αυτες τις μικρουλες κατι coco pops cops πως διαολο τα λενε εφτιαξα ενα μιλκ σεικ(με βαση τη πρωτεινη παλι καλα δλδ ) αλλα 300 γρ γιαουρτι και ετσι για τη χωνευση κουμπωσα κ 2 κοκα λαιτ. και ενα περιερ. μεσα στη μερα αυτα οχι μαζεμενα ειπαμε.α ξεχασα τα 2 μανταριια και τις 3 φετες πεπονι...τα 2 πουρακια καπρις τα ανεφερα?:green:

jannous44
27-11-11, 23:52
σημερα δεν αντεξα και αμαρτησα.. χτυπησα γυρως στα 20-25 μελομακαρονα και τωρα πηγα πηρα 10 chicken burg απο mac.. θα το εχω τυψεις αυριοο..:unsure::unsure:

Goofonly
27-11-11, 23:53
σημερα δεν αντεξα και αμαρτησα.. χτυπησα γυρως στα 20-25 μελομακαρονα και τωρα πηγα πηρα 10 chicken burg απο mac.. θα το εχω τυψεις αυριοο..:unsure::unsure:

φίλε από τα καλύτερα cheat κάνεις με αυτά :shock: 1.50 ευρώ το πήγαν το chicken burger?

jannous44
27-11-11, 23:59
φίλε από τα καλύτερα cheat κάνεις με αυτά :shock: 1.50 ευρώ το πήγαν το chicken burger?

1.20:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

tolis93
28-11-11, 00:01
σημερα δεν αντεξα και αμαρτησα.. χτυπησα γυρως στα 20-25 μελομακαρονα και τωρα πηγα πηρα 10 chicken burg απο mac.. θα το εχω τυψεις αυριοο..:unsure::unsure:

καλα αυριο θα σου βγει η προπονηση τζετ απο την ενεργεια.κ μη τα βλεπεις ολα μαυρα ρε συ!!!280 gr πρωτεινη μονο απο τα μπεργκερ!!!

jannous44
28-11-11, 00:02
καλα αυριο θα σου βγει η προπονηση τζετ απο την ενεργεια.κ μη τα βλεπεις ολα μαυρα ρε συ!!!280 gr πρωτεινη μονο απο τα μπεργκερ!!!

http://1.bp.blogspot.com/_J0xmDcVU32Q/TJvfDKg_DAI/AAAAAAAAE08/0zwdoKu8j9I/s320/sti-mounara+maw-starxidiamas+kopelara.jpg:P:P:P:P:P:P

tolis93
28-11-11, 00:14
http://1.bp.blogspot.com/_J0xmDcVU32Q/TJvfDKg_DAI/AAAAAAAAE08/0zwdoKu8j9I/s320/sti-mounara+maw-starxidiamas+kopelara.jpg:P:P:P:P:P:P
μονο αρνητικα δε το πα. αλλα αφου σε εκφραζει η εικονα να αναφερω κ τα 320 γρ υδατανθρακα κ τα 90 λιπαρα ετσι? ρ συ πλακα πλακα...με 10 τσικεν απο τα μακ εχεις καθαρισει για τα μακρος σου και με το παραπανω.εχουν καλες αναλογιες:green:

jannous44
28-11-11, 00:17
μονο αρνητικα δε το πα. αλλα αφου σε εκφραζει η εικονα να αναφερω κ τα 320 γρ υδατανθρακα κ τα 90 λιπαρα ετσι? ρ συ πλακα πλακα...με 10 τσικεν απο τα μακ εχεις καθαρισει για τα μακρος σου και με το παραπανω.εχουν καλες αναλογιες:green:

αν ειναι να κανω cheat το κανω σωστα.. δεν κανω με μαρμελαδες:toast::toast::P:P

tolis93
28-11-11, 00:21
αν ειναι να κανω cheat το κανω σωστα.. δεν κανω με μαρμελαδες:toast::toast::P:P

σωστοοοος

adamz
28-11-11, 00:29
Pizzara! με 1 λιτρο Κοκα κολα οn the rocks :P:P!!!

σκεψεις 2 λεπτα πριν αρχισει το φαγοποτι! ''δεν γ@*@τε και η διατροφη''

σκεψεις 2 λεπτα μετα το φαγοποτι! ''τι μ@#*$α εκανα, δεν ξανατρωω ποτε''

tolis93
28-11-11, 15:32
Pizzara! με 1 λιτρο Κοκα κολα οn the rocks :P:P!!!

σκεψεις 2 λεπτα πριν αρχισει το φαγοποτι! ''δεν γ@*@τε και η διατροφη''

σκεψεις 2 λεπτα μετα το φαγοποτι! ''τι μ@#*$α εκανα, δεν ξανατρωω ποτε''

να σ πω τη δικια μ σκεψη? "ειμαι σε ογκο οποτε καλο το τσιτακι μια στο τοσο"
αν ακομα νιωθεις τυψεις κατσε 10-15 λεπτα στο διαδρομο παραπανω μετα τη προπονηση να δεις πως φευγουν οι τυψεις

venom1987
28-11-11, 16:12
κοιτα με 15 λεπτα δεν νομιζω να φυγουν οι '' τυψεις'' με καμια μερα διαδρομο μπορει χαχαχααχ
ειναι πολλες οι θερμιδες....... λιωσε 2-3 μερες κατι θα γινει...... ;)

tolis93
28-11-11, 16:19
κοιτα με 15 λεπτα δεν νομιζω να φυγουν οι '' τυψεις'' με καμια μερα διαδρομο μπορει χαχαχααχ
ειναι πολλες οι θερμιδες....... λιωσε 2-3 μερες κατι θα γινει...... ;)

οκ ειναι πολλες οι θερμιδες κ τι εγινε?τσιτ εκανε αν ειναι να μετραει θερμιδες στο τσιτ να μη κανει καθολου.απλα μετα το 15λεπτο 20λεπτο λες οκ εκαψα 150-200 θερμιδες εφυγε το ενα κομματι τα υπολοιπα θα τα καψω αλλη φορα:green: μια φορα εφαγα 4 κομματια πιτσα κ καθομουν κ εκανα 1 ωρα εξτρα σκοινακι κ τι καταλαβα?απλα ημουν ψοφιος την υπολοιπη μερα.τουλαχιστον θα μ πεις την εκαψα

Saldi
28-11-11, 17:11
15 κομμάτια pizza(μαργαρίτα.) με αφράτη ζύμη απο εκπληκτική pizzaria στην τριανδρια πόσες θερμίδες λέτε να είναι?
οχι τίποτα γιατί αυτα έφαγα....Μαζί με 5 ποτήρια coca-cola και 1 brake αμυγδάλου(πράσινη)....:D!

deluxe
29-11-11, 04:23
Ακομα μια εβδομαδα ανελεητου cheating! Μιλαμε για πανω απο 10 σοκολατες ( μικρες την ημερα ), κρουασαν, σιροπιαστα και ο,τι μπορει να φανταστει κανεις!! Σημερα επεστρεψα αθηνα και πηρα μια πιτσαρα de light! :p

Απο αυριο ξεκιναμε παλι!

jannous44
29-11-11, 10:37
Ακομα μια εβδομαδα ανελεητου cheating! Μιλαμε για πανω απο 10 σοκολατες ( μικρες την ημερα ), κρουασαν, σιροπιαστα και ο,τι μπορει να φανταστει κανεις!! Σημερα επεστρεψα αθηνα και πηρα μια πιτσαρα de light! :p

Απο αυριο ξεκιναμε παλι!

κ εγω αυτο το καιρο ετσι ειμαι.. κατι εχω παθει και σαβουριαζω συνεχεια... δεν γ@@μιεται ομως. ογκος γαρ:toast::toast:

venom1987
29-11-11, 11:15
κ εγω αυτο το καιρο ετσι ειμαι.. κατι εχω παθει και σαβουριαζω συνεχεια... δεν γ@@μιεται ομως. ογκος γαρ:toast::toast:

αντε παλι με τον ογκο......

δλδ οταν ειμαστε σε ογκο . . . . . . . . να τρωμε οτι νανε???τιγκα το λιπος μετα
ε ενταξη μια μερα ειναι must το ελευθερο...αλλα οχι οτι νανε......;)

tolis93
29-11-11, 17:20
μαγκες κατι εχει ο καιρος δε παιζει.πρωτη φορα κ εγω ετσι τοση μανια με σαβουροφαγητο.αλλα κανω εναλλακτικες οσο μπορω.κεικ βρωμης με σπιτικες μερεντες κ τετοια κολπα αλλιως θα χαν φυγει τωρα 3 κιλα μερεντα 8 κεικ κ καμια 10αρια σοκολατες κ τσουρεκια

jannous44
29-11-11, 17:35
αντε παλι με τον ογκο......

δλδ οταν ειμαστε σε ογκο . . . . . . . . να τρωμε οτι νανε???τιγκα το λιπος μετα
ε ενταξη μια μερα ειναι must το ελευθερο...αλλα οχι οτι νανε......;)

ογκος γαρ να ουμε..:food::food:



μαγκες κατι εχει ο καιρος δε παιζει.πρωτη φορα κ εγω ετσι τοση μανια με σαβουροφαγητο.αλλα κανω εναλλακτικες οσο μπορω.κεικ βρωμης με σπιτικες μερεντες κ τετοια κολπα αλλιως θα χαν φυγει τωρα 3 κιλα μερεντα 8 κεικ κ καμια 10αρια σοκολατες κ τσουρεκια

προετοιμαζομαστε και προπονουμαστε για τα μελομακαρονα... αν και εγω εκανα ηδη ποδαρικο..:food:

Goofonly
29-11-11, 20:40
ογκος γαρ να ουμε..:food::food:




προετοιμαζομαστε και προπονουμαστε για τα μελομακαρονα... αν και εγω εκανα ηδη ποδαρικο..:food:

εμείς με τη σχολή από βδομάδα θα φτιάξουμε 6.000 μελομακάρονα και 6.000 κουραμπιέδες για να μοιράσουμε στο κέντρο της θεσσαλονίκης και στο cosmos :green::green: άντε γειά :P:P

adamz
29-11-11, 20:45
Ακομα μια εβδομαδα ανελεητου cheating! Μιλαμε για πανω απο 10 σοκολατες ( μικρες την ημερα ), κρουασαν, σιροπιαστα και ο,τι μπορει να φανταστει κανεις!! Σημερα επεστρεψα αθηνα και πηρα μια πιτσαρα de light! :p

Απο αυριο ξεκιναμε παλι!

κατι τετιες βοδμαδες με πιανουν και μενα..''πρωινο'' μπεργκερ απο το προηγουμενο βραδυ κανα 2 κομματια κεικ..με κολα(να μαλακωσει:P:P:P:P) και μετα ξαναυπνο !!

Giannistzn
29-11-11, 21:14
3/4 τσουρεκι απο το max perry με γεμιση καραμελας και επικαλυψη λευκης σοκολατας
4 μελομακαρονα
300γρ παγωτο.

Αυτες οι μερες ειναι σκατα (οχι διατροφικα).. Θα το ριξω στο διαδρομο να πανε τα φαρμακια κατω..

jannous44
29-11-11, 21:52
3/4 τσουρεκι απο το max perry με γεμιση καραμελας και επικαλυψη λευκης σοκολατας
4 μελομακαρονα
300γρ παγωτο.

Αυτες οι μερες ειναι σκατα (οχι διατροφικα).. Θα το ριξω στο διαδρομο να πανε τα φαρμακια κατω..

ετσι. και εγω επειδη εχω μαμηθει τελευταια σε cheat λιωνω φουλ στο ποδηλατο... τουλαχιστον απολαυμβανεις να ουμε.. goofy Που θα τα μοιρασετε να ερθω πρωτος πρωτος να παρω καμια 30αρια:green::green::green::turtle::turtle:

Goofonly
29-11-11, 22:41
ετσι. και εγω επειδη εχω μαμηθει τελευταια σε cheat λιωνω φουλ στο ποδηλατο... τουλαχιστον απολαυμβανεις να ουμε.. goofy Που θα τα μοιρασετε να ερθω πρωτος πρωτος να παρω καμια 30αρια:green::green::green::turtle::turtle:

17 δεκεμβριου στο Public του Cosmos ή του Κέντρου ( Τσιμισκή ) 11-2 Θεσσαλονίκη :green: και 50 πάρε, για σας τα κάνουμε :P:P

sofos
29-11-11, 22:42
3/4 τσουρεκι απο το max perry με γεμιση καραμελας και επικαλυψη λευκης σοκολατας
4 μελομακαρονα
300γρ παγωτο.

Αυτες οι μερες ειναι σκατα (οχι διατροφικα).. Θα το ριξω στο διαδρομο να πανε τα φαρμακια κατω..

εισαι αρχοντας φιλε,παρομοιο cheat σκοπευω να κανω για τα χριστουγεννα,μονο που θα χει και μια ολοκληρη πιτσα γιγας μαζι μ αυτα :green::turtle: αλλα μετα δε με κοβω να ξανα κανω αλλο μεχρι το καλοκαιρι,γιατι ηδη τους τελευταιους μηνες το παρακανα :green::turtle:

tolis93
17-12-11, 21:37
σημερα πηγα σε κατι βαφτισια...παιδια απλα ξεσκιστικα δε ξερω γιατι ετσι.... χτυπησα πανω κατω 700-800 γρ χοιρινο κρεατιλικακι στο φουρνο με μανηταρια κ τετοια. γυρω στις 3 μελιτζανες με μια περιεργη σαλτσα τιγκα στο λαδι....αρκετο σπετσοφαι. ρυζι λιγο γενικα οκ.3-4 πιρουνιες καρμποναρα.2 φλογερες αλλο πραμα με ζαμπον κ γλυκομυζιθρα.τα δα ολα με αυτες....κανα κιλο σαλατα(κλασικος τολης) κ 1 κομματι φετα...ολα καλα ως εδω....μετα βγηκαν τα γλυκα γαμω τη τυχη μ...ειχα να φαω καιρο γλυκο κ με τα γλυκα ειμαι απλα αρρωστος...εφαγα 4 κομματια τουρτα σοκολατα μπισκοτο με πουρακια επανω. κουρκουμπινια μετα τα 10-12 εχασα το μετρημα απλα...2 μελομακαρονα καλου μεγεθους.2 κουραμπιεδες ξηγημενους. 2 κομματαρες να ραβανι με λευκη σοκολατα καρυδια αμυγδαλα κ τρουφα σοκολατα.2 διπλες....κ μετα τ ξηγηθηκα κ αρμυρο φυστικι με μια μιλκα χαρουμενη αγελαδιτσα(happy cow)... μετα καθομουν σε μια πολυθρωνα κ ενιωθα σα καθηστερημενος παιδια...παιζει να μαζεψα 3000 θερμιδες μαζεμενες απο ζαχαρη κ μονο....δε βαζω τα λαδια απο τα φαγητα.......εφαγα εξτρα 5 πουρακια κ κατι mnms

Goofonly
17-12-11, 21:45
like στη σαλάτα, έκανε τη διαφορά :thumbup:

tolis93
17-12-11, 21:48
like στη σαλάτα, έκανε τη διαφορά :thumbup:

χωρις σαλατα απλα δε ζω.δε γινεται πως να το κανουμε.ρ συ ομως τα γλυκα ηταν πραγματικα πολλα....

Chris92
17-12-11, 21:50
μπα..like στι περιγραφη! πρεπει να το χαρηκες!

tolis93
17-12-11, 21:55
μπα..like στι περιγραφη! πρεπει να το χαρηκες!

σαφως κ ουτε π το μετανιωνω.τετοιο τσιτ εχω να κανω απο το πασχα π στην ανασταση ειχα βαλει κατω 1 τσουρεκι σοκολατας απο τα μαξ περι μονος μ.κ 1 ταψακι γαλακτομπουρεκο. τα γλυκα παιδες δυστυχως....το χειροτερο σημειο μ.δε μ λιπει σουβλακι πιτσα πατατακια πατατες τηγανιτα κ τετοια καθολου.αλλα τα γλυκα ειναι αλλο....θα συμφωνησει κ ο γκουφ εδω...στανταρ:green:

Giannistzn
17-12-11, 22:11
Ε ναι το εχω παραμελησει το θεμα.. Μεσημεριανο 4 σουβλακια χοιρινο + σαλατα..

tolis93
18-12-11, 13:52
Ε ναι το εχω παραμελησει το θεμα.. Μεσημεριανο 4 σουβλακια χοιρινο + σαλατα..

πιττα του παππου για σουβλακι ρ συ....να παρεις 4 εκει να σε δω:green:

Giannistzn
18-12-11, 14:36
Τα 2πλα λες? Δεν λεω πιτογυρο.. Σουβλακι σκετο χοιρινο ψητο.. Απλα εχω ξεσκιστει στη γαλοπουλα και το χοιρινο ηταν σαν cheat. Τα εχω κοψει ολα.

Στην πιτα του παππου μετραει το πιτα κλαμπ αν το λεω σωστα.

tolis93
18-12-11, 14:44
Τα 2πλα λες? Δεν λεω πιτογυρο.. Σουβλακι σκετο χοιρινο ψητο.. Απλα εχω ξεσκιστει στη γαλοπουλα και το χοιρινο ηταν σαν cheat. Τα εχω κοψει ολα.

Στην πιτα του παππου μετραει το πιτα κλαμπ αν το λεω σωστα.

ελα ρ συ δε πιστευω να νιωθεις ενοχες με το καλαμακι το σουβλακι.σιγα;) 3 κιλα κρεας εχω φαει σε μια καθησια μια φορα.τπτ δν εγινε.κ μετα σαρδελες κ θαλασσινα μη ρωτας πως εκατσε. καλα τα λες καλα τα λες.2 τετοια εφαγα μια φορα.κ εγινε οτι εγινε κ χτες.18 με 20 ωρες νηστικος,δε κατεβαινε ουτε νερο:green:

Keirox
18-12-11, 22:24
Μόλις έφαγα 2 protein bars, 100 γραμάρια ανακατεμένους ξηρούς καρπούς 2 κείκ - 250γρ έκαστο - δεν μπορώ να κουνηθώ απο το sugar rush!

Eπίσης ετοιμάζω κοτόπουλο 150-200 γραμάρια με bacon και σαλάτα.. :turtle::turtle: θα μου βγεί απο την μύτη..

Αλλα αύριο έχω επικό fasting θα είμαι ξύπνιος χωρίς φαί απο της 3:30 τα χαράματα μέχρι της 15:30 το μεσημέρι!

Steve1991
18-12-11, 23:54
2 πίτα γύρο ντονερ μοσχάρι με πατάτες τζατζίκι κ τυρί τσένταρ
και σα να μην έφτανε αυτό 10 μελομακάρονα στο καπάκι! την άλλη βδομάδα ξανά ^^

ghost4
19-12-11, 00:06
λοιπον εγω εφαγα το βραδυ μια βασιλοπιτα ολοκληρη λιγο σοκολατα και τονο σε νερο δεν το ξανακανω ποτε αυτο :P:P:weights:

ghost4
19-12-11, 00:09
2 πίτα γύρο ντονερ μοσχάρι με πατάτες τζατζίκι κ τυρί τσένταρ
και σα να μην έφτανε αυτό 10 μελομακάρονα στο καπάκι! την άλλη βδομάδα ξανά ^^

ωραιος..!!:thumbup:

Andrikos
19-12-11, 00:31
σημερα πηγα σε κατι βαφτισια...παιδια απλα ξεσκιστικα δε ξερω γιατι ετσι.... χτυπησα πανω κατω 700-800 γρ χοιρινο κρεατιλικακι στο φουρνο με μανηταρια κ τετοια. γυρω στις 3 μελιτζανες με μια περιεργη σαλτσα τιγκα στο λαδι....αρκετο σπετσοφαι. ρυζι λιγο γενικα οκ.3-4 πιρουνιες καρμποναρα.2 φλογερες αλλο πραμα με ζαμπον κ γλυκομυζιθρα.τα δα ολα με αυτες....κανα κιλο σαλατα(κλασικος τολης) κ 1 κομματι φετα...ολα καλα ως εδω....μετα βγηκαν τα γλυκα γαμω τη τυχη μ...ειχα να φαω καιρο γλυκο κ με τα γλυκα ειμαι απλα αρρωστος...εφαγα 4 κομματια τουρτα σοκολατα μπισκοτο με πουρακια επανω. κουρκουμπινια μετα τα 10-12 εχασα το μετρημα απλα...2 μελομακαρονα καλου μεγεθους.2 κουραμπιεδες ξηγημενους. 2 κομματαρες να ραβανι με λευκη σοκολατα καρυδια αμυγδαλα κ τρουφα σοκολατα.2 διπλες....κ μετα τ ξηγηθηκα κ αρμυρο φυστικι με μια μιλκα χαρουμενη αγελαδιτσα(happy cow)... μετα καθομουν σε μια πολυθρωνα κ ενιωθα σα καθηστερημενος παιδια...παιζει να μαζεψα 3000 θερμιδες μαζεμενες απο ζαχαρη κ μονο....δε βαζω τα λαδια απο τα φαγητα.......εφαγα εξτρα 5 πουρακια κ κατι mnms

Ωραίο ποστ , πολύ ειλικρινές , σίγουρα δεν είσαι ο πρώτος, και εγώ το έχω δει πάνω μου αυτό πιο παλιά.

Γι' αυτό η "καθαρή" bodybuilding διατροφή είναι ακατάλληλη και περιττή για τον περισσότερο κόσμο. Γιατί βασίζεται στην αυταπάτη πως ο άνθρωπος είναι robot και χωρίζει τις τροφές σε καλές και απαγορευμένες, με αποτέλεσμα να κάνει τις απαγορευμένες ακόμα πιο επιθυμητές.

Eddie
19-12-11, 00:45
ελα ρ συ δε πιστευω να νιωθεις ενοχες με το καλαμακι το σουβλακι.σιγα;) 3 κιλα κρεας εχω φαει σε μια καθησια μια φορα.τπτ δν εγινε.κ μετα σαρδελες κ θαλασσινα μη ρωτας πως εκατσε. καλα τα λες καλα τα λες.2 τετοια εφαγα μια φορα.κ εγινε οτι εγινε κ χτες.18 με 20 ωρες νηστικος,δε κατεβαινε ουτε νερο:green:


σημερα πηγα σε κατι βαφτισια...παιδια απλα ξεσκιστικα δε ξερω γιατι ετσι.... χτυπησα πανω κατω 700-800 γρ χοιρινο κρεατιλικακι στο φουρνο με μανηταρια κ τετοια. γυρω στις 3 μελιτζανες με μια περιεργη σαλτσα τιγκα στο λαδι....αρκετο σπετσοφαι. ρυζι λιγο γενικα οκ.3-4 πιρουνιες καρμποναρα.2 φλογερες αλλο πραμα με ζαμπον κ γλυκομυζιθρα.τα δα ολα με αυτες....κανα κιλο σαλατα(κλασικος τολης) κ 1 κομματι φετα...ολα καλα ως εδω....μετα βγηκαν τα γλυκα γαμω τη τυχη μ...ειχα να φαω καιρο γλυκο κ με τα γλυκα ειμαι απλα αρρωστος...εφαγα 4 κομματια τουρτα σοκολατα μπισκοτο με πουρακια επανω. κουρκουμπινια μετα τα 10-12 εχασα το μετρημα απλα...2 μελομακαρονα καλου μεγεθους.2 κουραμπιεδες ξηγημενους. 2 κομματαρες να ραβανι με λευκη σοκολατα καρυδια αμυγδαλα κ τρουφα σοκολατα.2 διπλες....κ μετα τ ξηγηθηκα κ αρμυρο φυστικι με μια μιλκα χαρουμενη αγελαδιτσα(happy cow)... μετα καθομουν σε μια πολυθρωνα κ ενιωθα σα καθηστερημενος παιδια...παιζει να μαζεψα 3000 θερμιδες μαζεμενες απο ζαχαρη κ μονο....δε βαζω τα λαδια απο τα φαγητα.......εφαγα εξτρα 5 πουρακια κ κατι mnms

Ρε συ τολη,μηπως μπερδευεσαι καπου..? :huh?:


Ωραίο ποστ , πολύ ειλικρινές , σίγουρα δεν είσαι ο πρώτος, και εγώ το έχω δει πάνω μου αυτό πιο παλιά.

Γι' αυτό η "καθαρή" bodybuilding διατροφή είναι ακατάλληλη και περιττή για τον περισσότερο κόσμο. Γιατί βασίζεται στην αυταπάτη πως ο άνθρωπος είναι robot και χωρίζει τις τροφές σε καλές και απαγορευμένες, με αποτέλεσμα να κάνει τις απαγορευμένες ακόμα πιο επιθυμητές.

Σωστος :clap:

Devil
19-12-11, 00:47
Ρε συ τολη,μηπως μπερδευεσαι καπου..? :huh?:



θες να πεις κατι με αυτο?:green::turtle:

tolis93
19-12-11, 01:19
Ρε συ τολη,μηπως μπερδευεσαι καπου..? :huh?:



Σωστος :clap:

Το καλοκαίρι έφαγα 3 κιλά κρεας. Όχι σε αυτό το τσιτ. Το γραψα νομίζω

gsisr
19-12-11, 01:29
Το καλοκαίρι έφαγα 3 κιλά κρεας. Όχι σε αυτό το τσιτ. Το γραψα νομίζω

Μήπως μέσα σ όλο το καλοκαίρι έφαγες 3 κιλά κρέας;

tolis93
19-12-11, 01:42
Μήπως μέσα σ όλο το καλοκαίρι έφαγες 3 κιλά κρέας;

Παίζει κ φωτό στο φόρουμ 3 μοσχαρισιες 2 στήθος κοτόπουλο δίπλα Δλδ 2 μπιφτεκια κ αν θυμάμαι καλά κάτι από χοιρινό 2 κιλά χωρίς τα μπιφτεκια κ το χοιρινό

COBRA_STYLE
20-12-11, 21:58
μην ξεχνατε και τα κοκκαλα ρε.Σιγα.

tolis93
24-12-11, 10:35
Ξεγυρισμενο το σημερινο... 2 μολτο ένα πορτοκάλι βανίλια κ ένα καραμέλα.. 2-3 σοκολατακια κ μια κουπιτσα choise με πρωτεινη φραουλα

jannous44
24-12-11, 11:27
χτες ημουν καλεσμενος και πηγα σε ενα ζαχαροπλαστειο να παρω γλυκα. περνω 2-3 γλυκα και βλεπω σε μια γωνια να με γλυκοκοιτανε μια στιβα μελομακαρονα. λεω βαλτε μου μισο κιλο. το βραδυ αφου γυρισα πριν τον υπνο μου κρατησαν συντροφια:thumbup:

GREEK POWER
24-12-11, 11:36
Χαχαχαχα ! Συροπιαστη ονειροξη:green:

Gianna
24-12-11, 12:12
Χθες βαριόμουν να μαγειρέψω μετά το γυμναστήριο, θα πήγαινα και θέατρο το βράδυ, οπότε πήγα και πήρα από το μαγαζί των Οικολόγων στο κέντρο που έχει και έτοιμα φαγητά: 1 χορτόπιτα χωρίς τυρί, 1 καροτόπιτα (τέλειο φύλλο, όχι σφολιάτες και μαλακίες) και 2 μπιφτέκια από κουνουπίδι με σαλάτα. Πρέπει να τα τσάκισα σε 10 λεπτά:food: (με τα χέρια:porc: που λόγος για μαχαιροπήρουνα!!) Δεν το λες και τσιτ, αλλά ούτε και προβλεπόμενο γεύμα!!!
Βασικά το ευχαριστήθηκα πολύ, το έκανα -και θα το κάνω καμιά φορά- για να μου φεύγει το απωθημένο (κυρίως με τα πιτοειδή) και να μην καταλήγω σε υπερφαγικά επεισόδια που από τις τυρόπιτες θα καταλήγουν στις σοκολάτες!!!:green:

Chris92
24-12-11, 19:30
χθες εκανα τη τελευταια προπονηση για φετος και απο τη στιγμη που τελειωσα δεν εχω σταματησει τη σαβουρα! μελομακαρονα,κουραμπιεδες,μπακλαβαδες,ποτα ξυροκαρπια ποπ-κορν....μεχρι και τσιγαρο που το χα ψιλοκοψει εκανα!

tolis93
24-12-11, 20:01
ιδου κ το πρωινο της ηδονης

rey1989
25-12-11, 00:32
Αν και ποτε δεν κάνω cheat σήμερα έκανα το πρώτο μου που για πολλούς δεν θεωρείτε καν cheat ειδικά επειδή δεν έφαγα το βραδινό που έχω στην διατροφή μου απλά για την φάση και την διατροφή που είμαι τώρα το θεωρώ.:green:

Στο τραπέζι που κάναμε λοιπόν ..:turtle::turtle:

Έφαγα ένα καλό κομμάτι στήθος γαλοπούλα το οποίο δεν ζύγισα ,από ολόκληρη γεμιστή στον φούρνο, μερική γέμιση (που ήταν με κύμα,ρύζι,τυρί,μυρωδικά) δυο μικρές σχετικά πατάτες ολόκληρες , μια σαλάτα χωριάτικη , τζατζίκι(2% γιαούρτι) και μια coca cola light που είχα καιρό να πιω και την έχω για γιορτές μόνο.

Επειδή μου έχει μείνει ένα κώλυμα να είναι όσο τον δυνατόν πιο υγιεινό το φαγητό και να το τρως και όχι να σε τρώει(δεν έχει νόημα μετά να νιώθεις οτι έφαγες τούβλα) έδωσα οδηγίες στην μάνα μου που μαγείρεψε να μην βάλει βουτυρά και στο ταψί να βάλει μια σχάρα η οποία κράτησε την γαλοπούλα λίγο ψιλά ώστε να μην κολυμπήσει στα λίπη και έτσι έγινε πιο ελαφριά (και άρεσε και σε όλους καλύτερα απ ότι είδα ).


Το ευχαριστήθηκα . :toast:

(Για την Δευτερα σχεδιάζω μελομακάρονα όσο το δυνατόν πιο light με μαύρο αλεύρι , σιρόπι απο μαυρη ζάχαρη η μέλι η κάπως έτσι τέλος πάντων . Δεν έχω αποφασίσει ακόμα θα δω ). :green:

Stella
25-12-11, 11:50
Αν και ποτε δεν κάνω cheat σήμερα έκανα το πρώτο μου που για πολλούς δεν θεωρείτε καν cheat ειδικά επειδή δεν έφαγα το βραδινό που έχω στην διατροφή μου απλά για την φάση και την διατροφή που είμαι τώρα το θεωρώ.:green:

Στο τραπέζι που κάναμε λοιπόν ..:turtle::turtle:

Έφαγα ένα καλό κομμάτι στήθος γαλοπούλα το οποίο δεν ζύγισα ,από ολόκληρη γεμιστή στον φούρνο, μερική γέμιση (που ήταν με κύμα,ρύζι,τυρί,μυρωδικά) δυο μικρές σχετικά πατάτες ολόκληρες , μια σαλάτα χωριάτικη , τζατζίκι(2% γιαούρτι) και μια coca cola light που είχα καιρό να πιω και την έχω για γιορτές μόνο.

Επειδή μου έχει μείνει ένα κώλυμα να είναι όσο τον δυνατόν πιο υγιεινό το φαγητό και να το τρως και όχι να σε τρώει(δεν έχει νόημα μετά να νιώθεις οτι έφαγες τούβλα) έδωσα οδηγίες στην μάνα μου που μαγείρεψε να μην βάλει βουτυρά και στο ταψί να βάλει μια σχάρα η οποία κράτησε την γαλοπούλα λίγο ψιλά ώστε να μην κολυμπήσει στα λίπη και έτσι έγινε πιο ελαφριά (και άρεσε και σε όλους καλύτερα απ ότι είδα ).


Το ευχαριστήθηκα . :toast:

(Για την Δευτερα σχεδιάζω μελομακάρονα όσο το δυνατόν πιο light με μαύρο αλεύρι , σιρόπι απο μαυρη ζάχαρη η μέλι η κάπως έτσι τέλος πάντων . Δεν έχω αποφασίσει ακόμα θα δω ). :green:


Μπράβο rey μ΄αρέσει ο τρόπος που σκεφτεσαι για τα cheat!
Και ήταν ωραίο το γευμα που έκανες!
Εντάξει όμως για τα μελομακάρονα φαε κανα δυο κανονικά, δε θα κάνουν μεγάλη διαφορά από το light που λες ότι θα φτιάξεις! Δεν αξιζει να ταλαιπωρηθεις να φτιάξεις άλλη συνταγή...

Metropontix
25-12-11, 13:02
rey1989 είσαι δικός μου χχαχ κι εγώ έτσι τα κάνω όλα και βάζω και τη μάνα μου και τα κάνει έτσι χχαχαχα :ρ

Σχετικά με τα light μελομακάρονα με το μαύρο αλεύρι να ξέρεις πως το μαύρο αλεύρι δεν τα κάνει πιο light απλά τα κάνει να έχουν 3-4 gr φυτικών ινών περισσότερο. Δηλαδή αν η ταλαιπωρία εστιαστεί στο μαύρο αλεύρι μπορείς να φας συμβατικό μελομακάρονο. Πάρα ταύτα με το μαύρο αλεύρι θα είναι πιο υγιεινό αν και όχι λιγότερο θερμιδογόνο.

Να μου φυλάξεις και εμένααα ένα αν φτιάξεις.:welcome::P

tolis93
25-12-11, 13:08
rey1989 είσαι δικός μου χχαχ κι εγώ έτσι τα κάνω όλα και βάζω και τη μάνα μου και τα κάνει έτσι χχαχαχα :ρ

Σχετικά με τα light μελομακάρονα με το μαύρο αλεύρι να ξέρεις πως το μαύρο αλεύρι δεν τα κάνει πιο light απλά τα κάνει να έχουν 3-4 gr φυτικών ινών περισσότερο. Δηλαδή αν η ταλαιπωρία εστιαστεί στο μαύρο αλεύρι μπορείς να φας συμβατικό μελομακάρονο. Πάρα ταύτα με το μαύρο αλεύρι θα είναι πιο υγιεινό αν και όχι λιγότερο θερμιδογόνο.

Να μου φυλάξεις και εμένααα ένα αν φτιάξεις.:welcome::P

guys επειδη κ εγω τα κανα αυτα καποτε. προσεχτε μη σας το γυρισει το κολπο.γτ εμενα μ το γυρισε κανα 2 φορες κ εχω πιασει τν εαυτο μ σε μια βδομαδα να εχω φαει πολλα κιλα σαβουρα.κ απλα να μη σταματαω. οπως κ τη προηγουμενη βδομαδα...απλα δε μπορουσα να σταματησω. παν μετρον αριστον το ξερετε φανταζομαι.μην γινεστε αρρωστοι με το θεμα διατροφη α να ναι υγειινο α να ναι οκ για τη διατροφη μ α να μην εχει ζαχαρες μελια λιπαρα κορεσμενα κ τετοια.οκ εννοειται οχι συνεχεια.αλλα 1 νορμαλ κανονικο τσιτακι μια φορα τη βδομαδα δε πειραξε κανενα ποτε.ισα ισα πιστευω σε παει πιο μπροστα.γτ μετα αν αποφασισετε να το αρχισετε.δε θα ξερετε απο π να αρχισετε με τα τσιτ σας. οργανισμο εχουμε κ ζουμε ζωη δν ειμαστε ρομποτ.γιορτιτσες ειναι καλα χριστουγεννα κιολας.περαστε καλα. κ 2-3 τσιτ να παιζουν σε καθε γιορτη δν εγινε τπτ απολυτως.δλδ οι αλλοι π δε προσεχουν ποτε μα ποτε τι θα πρεπε να πουνε?:green: απλα κρατηστε το στο 50-50. γνωμη μ:toast:

Metropontix
25-12-11, 16:02
Δεν μπορώ να απαντήσω γιατί η κάθε μέρα μου θυμίζει τσιτ μιλ χαχαχα πλάκα κάνω :ρ

Όχι έχεις δίκιο γ αυτό είπα για το μαύρο και το άσπρο αλεύρι :D

tolis93
25-12-11, 17:36
πηγα στη γιαγιουλα για φαγητο.κ εδω η αποδειξη οτι ενα τσιτ χρειαζεται κ δε βλαπτει. το φαγητο απλα τα σπαγε.κοτοπουλο στηθος στο φουρνο.γεμιση με κιμα σουλτανινα κ καλαμποκι κ μανηταρια.χωρις ιχνος λαδιου κ τετοια. χοιρινο φιλετο πεντακαθαρο με μανηταρια κ κρεμμυδια στο φουρνο πολυ ωραια σως.με μοσχοκαρυδο. μια απιστευτη σαλατουλα λαχανο. με μαγιονεζα(εδω το χαλασε λιγο) και με καρυδια(εδω γουσταραμε) κ ενα μοσχαρισιο κρεατακι ολα τα λευτα.το πινες δε το τρωγες.αφου πηγαν α μασουλισω κ μ κοπηκε η χαρα λεω τι ελιωσε κιολας?
τελοςπαντων. εφαγα κανα κιλο κρεας χοντρικα. 300-400 γρ κοτοπουλο τα υπολογιζω.αλλο τοσο φιλετο χοιρινο κ 3-4 κομματια μοσχαρι.κ δε βαζω τον κιμα απο τη γεμιση στο κολπο:green: η μαγκια ηταν πως οταν βγηκαν τα γλυκα.παρολο π επαιζε σοκολατοπιτα απο the bakers μαφινς κεικ διπλες κ λουκουμαδες. αρκεστικα σε 1-8ο του κομματιου του κεικ.1 κουταλια γλυκου σοκολατοπιτα. κ 1 λουκουμα.σε αλλες περιπτωσεις.ακομα εκει θα μουν κ θα τρωγα...

venom1987
26-12-11, 15:10
χθες βραδυ

1 μοσχαρισια ψητη
5 τυροπιτακια φουρνου
1 τυροκροκετα
1,5 κουκανικο ψητο
λιγο σαλατα
λιγο φετα

και πολυ νερο............

tolis93
26-12-11, 15:16
χθες βραδυ

1 μοσχαρισια ψητη
5 τυροπιτακια φουρνου
1 τυροκροκετα
1,5 κουκανικο ψητο
λιγο σαλατα
λιγο φετα

και πολυ νερο............
ερασιτεχνικο αν εξαιρεσουμε το 1μισι λουκανικο.μαζευτηκε πολυ κρεας :green:

venom1987
26-12-11, 15:20
ερασιτεχνικο αν εξαιρεσουμε το 1μισι λουκανικο.μαζευτηκε πολυ κρεας :green:

ου καλα εισαι....ηταν και πικαντικο με μπαχαρικα κολλαση...........

Gianna
26-12-11, 18:47
Εγώ δυστυχώς πάλι τα κανα...σαλάτα χθες!!!! Και καλά το φαγητό στην ταβέρνα, έφαγα πολύ, ήπια μισό κιλό κρασί, αλλά δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα αν δεν είχα πάλι επεισόδιο άσχημο με γλυκά!! 3 κομμάτια τιραμισού, 3 σοκολατάκια, 3 κουραμπιέδες, 4 κομμάτια κείκ και λίγες κουταλιές από τα γλυκά που έβγαλαν στο τέλος στην ταβέρνα...Ουφ, πότε θα γίνω άνθρωπος;;;;; Δε λέω, φάε, αλλά μείνε στα 2 κομμάτια χριστιανή μου:( (αφήστε που μελομακάρονα που ήθελα δεν έφαγα, γιατί δεν έπαιζαν και μου μεινε το κρίμα)

gym
26-12-11, 19:24
γιαννα μου μην σε πειραζει τωρα...το θεμα ειναι να φτασεις στο σημειο να μην σε χαλαει...τωρα παει περασε...σημασια εχει να μην το ξανακανουμε στο παρελθον...αλλα να ξερεις οτι οση στερηση μαζευεις με τον χρονο,τοσο πιο μεγαλα ειναι τα ξεσπασματα...γι αυτο συνεχεια φωναζω για το μετρο στην ζωη μας σε ολα και την διαφορετικοτητα της καθε διατροφης για τον καθενα...

οποτε συνεχιζουμε...:toast:

tolis93
27-12-11, 16:33
Εγώ δυστυχώς πάλι τα κανα...σαλάτα χθες!!!! Και καλά το φαγητό στην ταβέρνα, έφαγα πολύ, ήπια μισό κιλό κρασί, αλλά δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα αν δεν είχα πάλι επεισόδιο άσχημο με γλυκά!! 3 κομμάτια τιραμισού, 3 σοκολατάκια, 3 κουραμπιέδες, 4 κομμάτια κείκ και λίγες κουταλιές από τα γλυκά που έβγαλαν στο τέλος στην ταβέρνα...Ουφ, πότε θα γίνω άνθρωπος;;;;; Δε λέω, φάε, αλλά μείνε στα 2 κομμάτια χριστιανή μου:( (αφήστε που μελομακάρονα που ήθελα δεν έφαγα, γιατί δεν έπαιζαν και μου μεινε το κρίμα)

gianna μην ανχωνεσαι.δν εγινε κ τπτ δε παιρνει κανενας τρελο λιπος κτλπ με τη μια φορα.εξαλου δεν εχεις κ αναγκες απο οσο σε θυμαμαι.απλα κανε οτι κανω κ εγω.ενα νορμαλ τσιτακι τη βδομαδα κ ολα οκ.φευγουν κ λιγουρες κ ολα

Gianna
27-12-11, 23:55
Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση και τους δυό σας:bounce: Εννοείται ότι συνεχίζουμε δυναμικά!!!

lila_1
28-12-11, 01:04
Εγώ δυστυχώς πάλι τα κανα...σαλάτα χθες!!!! Και καλά το φαγητό στην ταβέρνα, έφαγα πολύ, ήπια μισό κιλό κρασί, αλλά δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα αν δεν είχα πάλι επεισόδιο άσχημο με γλυκά!! 3 κομμάτια τιραμισού, 3 σοκολατάκια, 3 κουραμπιέδες, 4 κομμάτια κείκ και λίγες κουταλιές από τα γλυκά που έβγαλαν στο τέλος στην ταβέρνα...Ουφ, πότε θα γίνω άνθρωπος;;;;; Δε λέω, φάε, αλλά μείνε στα 2 κομμάτια χριστιανή μου:( (αφήστε που μελομακάρονα που ήθελα δεν έφαγα, γιατί δεν έπαιζαν και μου μεινε το κρίμα)
Big girl! :green::turtle:

Giannistzn
28-12-11, 19:51
Xθες.. Δεν ειχα ορεξη καθολου, ολη μερα ημουν με 1σκουπ γουει - 4αυγα - 1 λιτρο γαλα και αρκετες ωρες ταξιδι. Γυριζω σπιτι και το μονο που ειχε ηταν μια πιτα με σαλαμι και φετα, λεω δεν γ@μιεται φαε ενα κομματι και πεσε για υπνο. Το κομματι ηταν το 1/4 της πιτας απο σουβλακι. Ακομα αυτη τη στιγμη νιωθω οτι επεσε ρουκετα στο στομαχι μου.

ΔΕΝ ξανα τρωω μαλακιες ουτε σε αναγκη καλυτερα νηστικος..

DimitrisT
28-12-11, 20:19
Τις τελευταιες 4 μερες τρωω 3 γευματα τη μερα αλλα...
Σπανακοπιτα, κοκορετσι, μπριζολες χοιρινες, λαχανοντολμαδες.
Αμαρτησα για το στομαχι μου! :porc:

GREEK POWER
28-12-11, 20:23
Αυτες οι μερες ειναι οτο πρεπει για να σιχαθεις τα γλυκα μιας και τα βλεπεις οπου και να παει το ματι σου. Το πασχα παλι :welcome:

DimitrisT
28-12-11, 20:34
Αυτες οι μερες ειναι οτο πρεπει για να σιχαθεις τα γλυκα μιας και τα βλεπεις οπου και να παει το ματι σου. Το πασχα παλι :welcome:

Μονο εμενα ελκυουν τα κοψιδια περισσοτερο απο τα γλυκα..;

tolis93
30-12-11, 15:50
Xθες.. Δεν ειχα ορεξη καθολου, ολη μερα ημουν με 1σκουπ γουει - 4αυγα - 1 λιτρο γαλα και αρκετες ωρες ταξιδι. Γυριζω σπιτι και το μονο που ειχε ηταν μια πιτα με σαλαμι και φετα, λεω δεν γ@μιεται φαε ενα κομματι και πεσε για υπνο. Το κομματι ηταν το 1/4 της πιτας απο σουβλακι. Ακομα αυτη τη στιγμη νιωθω οτι επεσε ρουκετα στο στομαχι μου.

ΔΕΝ ξανα τρωω μαλακιες ουτε σε αναγκη καλυτερα νηστικος..

πρεπει να κανεις προπονηση μεγαλε:green: μ κανει εντυπωση πως στο διαολο σ κατσε αυτο το πραγμα δλδ οκ λες οτι ηταν 1-4ο της πιτας απο σουβλακι.μιλαμε για ποσοτητα τυπου " δειγμα δωρεαν"

rey1989
30-12-11, 16:49
πριν λίγο.

300γρ ψαρονέφρι
τζατζίκι 2%
μισή μεσαία βραστή πατάτα
σαλάτα ντομάτα/αγγούρι

:green::turtle:

GREEK POWER
30-12-11, 16:58
Tη κλεψια δε βλεπω :unsure:

rey1989
30-12-11, 17:02
Tη κλεψια δε βλεπω :unsure:


πριν λίγο.

300γρ ψαρονέφρι +150gr κρέας
τζατζίκι 2% +100γρ τζατζίκι (ναι τρώω πολύ τζατζίκι :turtle:)
μισή μεσαία βραστή πατάτα (Υδ στο μεσημεριανό)
σαλάτα ντομάτα/αγγούρι

:green::turtle:

:P

α! ξέχασα και ενα σπιτικό μελομακάρονο τούμπανο πιο πρίν (μάλλον για δύο μετράει).

jannous44
30-12-11, 18:13
:P

α! ξέχασα και ενα σπιτικό μελομακάρονο τούμπανο πιο πρίν (μάλλον για δύο μετράει).

:doh::doh:.

πρεπει οπωσδήποτε να φυγουν αυτες οι μερες γιατι ολη μερα τρωω:banghead: χτες βραδυ μου εκανε παρεα μιση βασιλοπιτα

ghost4
30-12-11, 18:54
:doh::doh:.

πρεπει οπωσδήποτε να φυγουν αυτες οι μερες γιατι ολη μερα τρωω:banghead: χτες βραδυ μου εκανε παρεα μιση βασιλοπιτα

:green::green: ωραιος...!!

tolis93
30-12-11, 21:53
:doh::doh:.

πρεπει οπωσδήποτε να φυγουν αυτες οι μερες γιατι ολη μερα τρωω:banghead: χτες βραδυ μου εκανε παρεα μιση βασιλοπιτα

τουλαχιστον εσενα σ κανουν παρεα.εμενα με φοβουνται:green:και για να μαι κ ον. χτες ειχα τις μαυρες μ κ κοπανισα κατι τσιπουρα.οχι πολλα αλλα οκ...εχω να πιω πολυ καιρο

Ariel
01-01-12, 00:29
εγω τρωω παραπανω απο το γευμα που ειναι στα πλαισια διατροφης μου...σπανια το παρακανω με σαβουρα....αλλα μερικες φορες χρειαζεται......το εχεις αναγκη!!!:green:

tolis93
01-01-12, 10:39
Γύρισα σπίτι πριν 2 ώρες. Ξεσκηστικα πρωί πρωϊ... 1 κομμάτι γαλακτομπουτεκο 2 μεγάλα κομμάτια βασιλόπιτα μισό κιλό γιαούρτι.2 μήλα κ ένα ποτήρι καυτό γάλα

jannous44
01-01-12, 15:40
πρωι καθως γυρνουσα σπιτι απο ξενυχτι και αφου ηπια τις ποταρες μου πρωτα:toast: χτυπησα 2 μπουγατσες με κιμα . αλλωστε επιβαλετε να ουμε εδω στο σαλονικα :thumbup: απο δευτερα μεσα τα κεφαλια τελειωσαν οι γιορτες:liftheavy:

Gianna
01-01-12, 15:43
:doh::doh:.

πρεπει οπωσδήποτε να φυγουν αυτες οι μερες γιατι ολη μερα τρωω:banghead: χτες βραδυ μου εκανε παρεα μιση βασιλοπιτα

Ρε συ, την ίδια παρέα είχαμε... Βέβαια, στην δικιά μου προστέθηκαν και 3 κουραμπιέδες και κάτι κάστανα - γλυκά (νομίζω λέγονται μαρόν γλασε, είναι θάνατος).

marvin
01-01-12, 15:57
Ρε συ, την ίδια παρέα είχαμε... Βέβαια, στην δικιά μου προστέθηκαν και 3 κουραμπιέδες και κάτι κάστανα - γλυκά (νομίζω λέγονται μαρόν γλασε, είναι θάνατος).

:shock::shock:Ρε παιδια και σε εμενα ειχε ερθει μαζι με ενα τραγανο χοιρινο που στον ωμο του κρεμοντουσαν κατι μελομενες πατατες......απο πισω ακολουθουσε μια μακαρονοσαλατα....μανουλι σκετο:P.......αλλα εντυπωση μου εκανε ενας τυπος σοκολα....προφιτερολ λεγοταν.......:)


Ασ κλειδωσει καποιος το ψυγειο μου.....

gym
01-01-12, 16:01
i m coming mm!!!!!!37421

Gianna
01-01-12, 16:02
Τα άτιμα, μας την είχαν στημένη από παντού αυτές τις μέρες:shoot: ΄(και λέω αυτές τις μέρες για να το πιστέψω ότι από σήμερα θα συνέλθω)

Gianna
01-01-12, 16:03
i m coming mm!!!!!!37421

Έλα, γρήγορα να μας σώσεις, γιατί δε μας βλέεεεεεεεπω καλά!!!

gym
01-01-12, 16:09
i m coming λεμεεεεεε!!!!!!!ολες μαζι αυριο προγραμμα!αιντεεεεε...ερχεται καλοκαιρι!:green:

marvin
01-01-12, 16:11
Μμ κατα το βραδακι..ναι;..ναι:P:P

gym
01-01-12, 16:13
χμ....ναι μμ ναι!!!!!!!:green:

Giannistzn
01-01-12, 16:47
Εγκρατης αυτες τις μερες. Ουτε βασιλοπιτα, ουτε γλυκα, δηλωνω καθαρος 1 μηνα και κατι :green:

Λιγο σουφλε χθες το βραδακι μονο με μακαρονια-τυρια-μπεΐκον-κρεμα γαλακτος, και το σημερινο ριζοτο με γαριδες-καλαμαρια που ειχε λαδακι και ουζακι.. Αααυτα :green:

rey1989
01-01-12, 18:07
χθες το βράδυ στο ρεβεγιόν έφαγα ένα μεγάλο κομμάτι που δεν ζύγισα στήθος γαλοπούλα απο την γεμιστή , γέμιση , 3-4 ολόκληρες πατάτες μικρομεσαίες ροδοκόκκινες που με κοίταζαν και μου έλεγαν φάε με!!:food::food: τζατζίκι , σαλάτα χωριάτικη (μετά απο ένα χρόνο έφαγα και φέτα ευτυχώς όχι πολύ) και μετα στο καπάκι ενα αρκετά μεγάλο τετράγωνο κομμάτι βασιλόπιτα που την ευχαριστήθηκα τόοοοοοσο πολύ! μετα απο κανα 2-3 ώρες έφαγα δυο γιαούρτια 2% και 25γρ μύγδαλα οπως έχω στην διατροφή μου κανονικά.

Ξεχνιέμαι και πάω το πρωί από συνήθεια να ζυγιστώ πριν φάω πρωινό και βλέπω 78,8 στην ζυγαριά (77,5 έδειχνε χθες το πρωί).

μου πεταχτήκανε τα μάτια έξω πρωινιάτικα :doh::doh::doh:

tolis93
01-01-12, 18:41
1 κόκορα κοκκινιστό μονος μ. Κάτι πατάτες λίγα μακαρόνια μια και πολύ προ σαλάτα κάτι ξεγυρισμενα κανελονια μαγειρίτσα 2 καλά κομμάτια μοσχάρι κ επακολούθησαν 3 κομμάτια βασιλόπιτα κέικ 1 κομμάτι γσλακτομπουρεκο κ σοκολατοπιτα. Συν το τσιτ τ πρωινού συν κάτι ξυδια χτες ( είχα να πιω 1 χρόνο). Μόνο ένα πράγμα μετάνιωσα... χτες η μίση παρέα έφαγε κρεπες κ δεν ακολοθησα. Από αύριο αυστηρότατη δίαιτα :-)

jannous44
01-01-12, 18:45
1 κόκορα κοκκινιστό μονος μ. Κάτι πατάτες λίγα μακαρόνια μια και πολύ προ σαλάτα κάτι ξεγυρισμενα κανελονια μαγειρίτσα 2 καλά κομμάτια μοσχάρι κ επακολούθησαν 3 κομμάτια βασιλόπιτα κέικ 1 κομμάτι γσλακτομπουρεκο κ σοκολατοπιτα. Συν το τσιτ τ πρωινού συν κάτι ξυδια χτες ( είχα να πιω 1 χρόνο). Μόνο ένα πράγμα μετάνιωσα... χτες η μίση παρέα έφαγε κρεπες κ δεν ακολοθησα. Από αύριο αυστηρότατη δίαιτα :-)

εσυ τρως τρως, αλλα δεν γεμιζεις ιδιος μενεις...:unsure:

tolis93
01-01-12, 18:51
εσυ τρως τρως, αλλα δεν γεμιζεις ιδιος μενεις...:unsure:

Ναι κ όταν θέλω να πέσω σε bodyfat πάλι δε πέφτω κάτω από 11-12 . Έχει κολλήσει το σώμα μ δε ξέρω τι παίζει

TheWorst
01-01-12, 19:48
Καλιο ?

noz1989
01-01-12, 19:53
εγω απο φαι τρωω ελαχιστα εδω και καποιο καιρο ρε γαμωτο... αλλα εχω πιει πολλα ξυδια αυτες τις μερες.... αλκοολικος θα γινω...:turtle::turtle::turtle:

tolis93
01-01-12, 20:19
Καλιο ?

Μπανανουλες αλλά π κολλάει?

tolis93
01-01-12, 21:02
Απλα δε πάει αλλο. 2 μπισκότα 1 κομμάτι κέικ άλλο ένα βασιλόπιτα μισό γαλακτομπουρεκο 1 κομμάτι μπακλαβα π φερε ο γείτονας 1 μήλο κ για να το ραψω τρώω λαχανο...

Ariel
01-01-12, 21:23
Απλα δε πάει αλλο. 2 μπισκότα 1 κομμάτι κέικ άλλο ένα βασιλόπιτα μισό γαλακτομπουρεκο 1 κομμάτι μπακλαβα π φερε ο γείτονας 1 μήλο κ για να το ραψω τρώω λαχανο...
χεχε...και το λαχανο εχει ζαχαρηηηηηηηηηηηηηη:P

jannous44
08-01-12, 16:29
χτες ειχε εξοδο να ουμε σε μαγαζι με μπουφε:shock: 2 πιατα φιλετο ψαρι με σοσ και διαφορα απο πανω + 1 πιατο μελομακαρονα μετα.:toast:

GREEK POWER
08-01-12, 16:35
Πολυ συντροφικοτητα εχεις βρει στα μελομακαρονα:P

Γιάννηςς
08-01-12, 16:57
Εγώ πάλι 15 μέρες τώρα το χω ξεφτιλήσει τελείως...βρήκα δικαιολογία για διάλλειμα,αλλα προσαρμόζομαι ακόμα..προσπαθω να ξεκολλησω απο τις παλιες διατροφικες συνειθιες....απο αυριο που μπαινουμε στην καθημερινοτητα μας θα φτιάξει η διατροφη!:shock:

jannous44
08-01-12, 17:24
Πολυ συντροφικοτητα εχεις βρει στα μελομακαρονα:P

αμοιβαια τα αισθηματα, αφου μαμανε,:thumbup: που να δεις και τι αλλα γλυκα ειχε αλλα εχουν την αποκλειστικοτητα αυτα.:P

Babis Stinson
08-01-12, 18:29
Προχθές το βράδυ έπεσε παραγγελία μιας και είχαμε μαζευτεί σπίτι με παρέα και το ξέσκισα:
- Sandwich με ριγανάτο λουκάνικο, μπέικον πατάτες και τυροσαλάτα
- Κρέπα με τυρί, γαλοπούλα, μπέικον και σως

Και μετά από καμια ωρίτσα κι ένα κομμάτι γαλακτομπούρεκο. :thumbup:

tolis93
08-01-12, 21:02
Προχθές το βράδυ έπεσε παραγγελία μιας και είχαμε μαζευτεί σπίτι με παρέα και το ξέσκισα:
- Sandwich με ριγανάτο λουκάνικο, μπέικον πατάτες και τυροσαλάτα
- Κρέπα με τυρί, γαλοπούλα, μπέικον και σως

Και μετά από καμια ωρίτσα κι ένα κομμάτι γαλακτομπούρεκο. :thumbup:
εσυ εισαι καλοοοος.
λουκανικουπα λαχανο καροτο μαρουλι ντοματα κρεμυδακι και σως???:green:

vaggan
08-01-12, 21:20
σημερα το βραδυ θα φαω μια οικογενειακη πιτσα και απο αυριο επιστρεφω στη σκληρη προπονηση.

tolis93
08-01-12, 21:57
σημερα το βραδυ θα φαω μια οικογενειακη πιτσα και απο αυριο επιστρεφω στη σκληρη προπονηση.

if u train like a champion.u have to eat like a champion.like ur style

Babis Stinson
09-01-12, 00:17
εσυ εισαι καλοοοος.
λουκανικουπα λαχανο καροτο μαρουλι ντοματα κρεμυδακι και σως???:green:

Μια χαρά ακούγεται, ε? :)

kostasc
09-01-12, 05:43
Μια χαρά ακούγεται, ε? :)

to προβλημα δεν ειναι η πεινα του σωματος.ειναι η πεινα του μυαλου.δοκιμαστε την επομενη φορα που θα εχετε νευρικη ορεξη να φατε τα παντα να φατε 4 με 5 κουταλιες της σουπας μελι.οχι αμεσως,μια ανα 2 λεπτα.ολα θα εξαφανιστουν.εππγγελματικο κολπο αυτο που με βοηθησε να φτασω σε μονοψηφιο αριθμο λιπους και κρατιεμαι 2 χρονια ετσι..

irene07
09-01-12, 06:35
Όλα στο μυαλό είναι, όντως!! όλα όμως.........!!! και είναι δύσκολο να το τιθασεύσεις το καταραμένο.....!!!

Ελπίζω να βοηθήσει αυτό με το μέλι.....!! Θα είναι η τελευταία μου λύση...........πφφφφφφ

tolis93
09-01-12, 15:55
to προβλημα δεν ειναι η πεινα του σωματος.ειναι η πεινα του μυαλου.δοκιμαστε την επομενη φορα που θα εχετε νευρικη ορεξη να φατε τα παντα να φατε 4 με 5 κουταλιες της σουπας μελι.οχι αμεσως,μια ανα 2 λεπτα.ολα θα εξαφανιστουν.εππγγελματικο κολπο αυτο που με βοηθησε να φτασω σε μονοψηφιο αριθμο λιπους και κρατιεμαι 2 χρονια ετσι..

καλη φαση αυτο.δε το σκεφτηκα ποτε.βεβαια πλεον νευρικες ορεξεις με ποιανουν σπανιοτατα.γιατι κανω το αλλο. τη μια μερα οι θερμιδες 2800 την αλλη 2000. τις μερες με 2800 τρωω τροφες με χαμηλη περιεκτηκοτητα θερμιδων.και βαζω εκει 1 μικρο τσιτ μεσα στο πρωινο.καλυπτοντας οποιαδειποτε ορεξη χωρις να ξεφευγω απο θερμιδες και χανω κιολας.οταν εχεις 2800 θερμιδες σε μια μερα.μια κουταλια μελι η μαρμελαδα με 1-2 φετες ψωμι ολικης αλεσεως ας πουμε.χωρανε ανετοτατα στο πρωινο.ακομα και 1-2 πιτες αλαδωτες κ 1-2 ψητες πατατες παραπανω χωρανε. το θεμα ειναι η ιδεα.... εφτιαξα σουβλακι πχ με αλαδωτη πιτα ολικης αλεσεως τζατζικι με 2% λιπαρα γιαουρτι και πατατες ψημενες στο φουρνο.και ψαρονεφρι κομμενο σε λοριδες.δε καταλαβα διαφορα.και περασε η ορεξη για σουβλακι...

kostasd91
12-01-12, 02:28
καλα ολα αυτα που λετε μαγκες , εγω παντως στις διακοπες του εδωσα και καταλαβε, 15 συνεχομενες cheat days πηρα 4 κιλα και σκεφτομαι τι μαλακια εκανα .
ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ :turtle::turtle::turtle:

CapoFighter
23-01-12, 04:22
"Παιδια" βρηκα την λυση(τονιζω το παιδια για τον παρακατω λογο).Οταν εχω νευρικες ορεξεις και οχι μονο τοτε χρησιμοποιω παντα με το φαι μου μικρο κουταλι,μικρο πιρουνι (τα λεγομενα παιδικα). Θα μου πειτε τωρα "τι λεει και αυτος για παιδικα πιρουνια και κουραφεξαλα,ετσι θα ξεπεινασω" , εεεε λοιπον οχι δεν θα ξεπεινασεις αλλα θα χορτασεις, δηλαδη αυτο που λενε οτι αφου χορτασες μετα απο 10 λεπτα καταλαβαινεις οτι εχει χορτασει και τοτε θεωριτικα σταματας να τρως. Με τα μικρα σκευασματα αργο να φαω το φαγακι μου με αποτελεσμα οταν το τελιωσω να μην θελω να φαω παραπανω και να μην κανω κανενα cheat...

eli_din3
25-01-12, 22:04
καλα ολα αυτα που λετε μαγκες , εγω παντως στις διακοπες του εδωσα και καταλαβε, 15 συνεχομενες cheat days πηρα 4 κιλα και σκεφτομαι τι μαλακια εκανα .
ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ :turtle::turtle::turtle:

χαχαχα αυτος εισαι!

tolis93
23-02-12, 00:54
αχ καιρο ειχα να γραψω εδω...1 κομματι κεικ-τσουρεκι με σοκολατιτσα απο πανω και 1 υπερβολικα μικρο κομματι ταρτα ροδακινο.σπιτικα κ τα 2.τα δα ολα βραδιατικα...αξιζε γαμωτο πολυ καιρο καθαρος

Γιάννηςς
23-02-12, 00:58
Καλοχώνευτα :P:clap::clap:

tolis93
02-03-12, 23:25
δεν ειναι τοσο τσιτ η ποιοτητα αλλα η ποσοτητα....ξεκ@λιαστικα βραδιατικα...
400 γρ κοτοπουλο στηθος(σχεδον μισο κοτοπουλο)
1 κουνουπιδι
αρκετα χορτα
1 καροτο
80 γρ φασολια red kidney
λιγα φασολακια απο το μεσημερι
μια και γαμω σως μαρπεκιου με φρουκτοζη αμερικανικη(σημερα την εγκενιασα)
λιγη μουσταρδα και 1 κουταλια κετσαπ...
και εχει κ αλλο πιο αργα:green:

destroyerody94
03-03-12, 00:57
Man δεν ξέρω τι διατροφή κάνεις, αλλά εμένα πλέον τα βραδυνά μου είναι πάντα 300-400 γρ κρέας άψητο + υδατάνθρακα ή λίπος, καθώς εδώ και 5-6 μήνες πειραματίζομαι με νηστείες..
Αυτά που παίζει να σε σάπισαν είναι τα χορταρικά, πολύ μπέρδεμα

tolis93
03-03-12, 17:22
Man δεν ξέρω τι διατροφή κάνεις, αλλά εμένα πλέον τα βραδυνά μου είναι πάντα 300-400 γρ κρέας άψητο + υδατάνθρακα ή λίπος, καθώς εδώ και 5-6 μήνες πειραματίζομαι με νηστείες..
Αυτά που παίζει να σε σάπισαν είναι τα χορταρικά, πολύ μπέρδεμα

ναι νταξει το κοτοπουλο τιποτα δεν ηταν.τα κωλοχορτα ηταν πολλα μαζι και κουνουπιδια κτλπ μαζευτηκε μια πιατελαρα φαγητο.αλλα οκ μετα εφαγα κ 1 μπολ ζελε με 200-300 γρ γιαουρτι :green:

Giannistzn
03-03-12, 21:41
Ταβερνα με παρεα : κοντοσουβλι, κοτοπουλο, σαλατα
Σπιτι : ±500γρ χαλβα με επικαλυψη σοκολατας

Και ειμαστε κομπλε. 2-3 βδομαδουλες χαλαρα να ξεσκασουμε γιατι προβλεπεται αυστηρο 4μηνο

ionos1
03-03-12, 22:06
brownie σοκολατα με 2 μπαλες παγωτο απο πάνω μετα απο burger me bbq sauce και τηγανιτες πατατες με τσενταρ.....!:P:P

Giannistzn
03-03-12, 22:13
Εισ'ωραιος :thumbup:

Αν και θα τα ετρωγα αναποδα αλλα αυτα ειναι γουστα :green:

Gianna
05-03-12, 01:34
Ταβερνα με παρεα : κοντοσουβλι, κοτοπουλο, σαλατα
Σπιτι : ±500γρ χαλβα με επικαλυψη σοκολατας
Και ειμαστε κομπλε. 2-3 βδομαδουλες χαλαρα να ξεσκασουμε γιατι προβλεπεται αυστηρο 4μηνο

Χαλβάς για πάντα!!!

beatshooter
05-03-12, 01:37
καλα ολα αυτα που λετε μαγκες , εγω παντως στις διακοπες του εδωσα και καταλαβε, 15 συνεχομενες cheat days πηρα 4 κιλα και σκεφτομαι τι μαλακια εκανα .
ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ :turtle::turtle::turtle:

Εγω 4μηνες εκανα την βδομαδα τουλαχιστον 5τσιτ :shock: 17κιλα πηρα:(

Ηλαπ
05-03-12, 01:42
Εγω 4μηνες εκανα την βδομαδα τουλαχιστον 5τσιτ :shock: 17κιλα πηρα:(

Δλδ εσυ αναμεσα στα τστι εκανες και λιγη διατροφη :P

Titanium
05-03-12, 01:55
Δεν κανω διατροφη αλλα θα πω τι εφαγα σημερα...
11.30 ξυπνισα και ειπια μια προτεινη.
12 πηγα για δουλια.
Κατα τις 5 εφαγα μισο κιλο(παραπανω) κοντοσουβλι προβιο μια μεριδα πατατες, μια σαλατα μαρουλι, μια φετα και μια μπυρα...
Μετα πηγα σε ενα φιλο μου κατα τις 6 που σχολασα και εφαγα 4 κοματια μηλοπιτα, ειπια εναν φραπε γλυκο, και εφαγα κατι πουρακια...
Μετα πιγα σπιτι και εφαγα χαλβα σημιγδαλενιο που εφτιαξε η γιαγια μου.
Και πριν λιγο για βραδινο εφαγα κατι σοκολατενιες καραμελιτσες, ενα kiss, και μια σοκοφρετα...
Καπος ετσι τρωω τους τελευτεους μηνες...:bodybuilder2:

tolis93
05-03-12, 11:31
παρτε το χτεσινο....ξεκιναμε με το πρωινο...εφυγε οτι εφυγε...συν αρκετο ταχινι..
μεσημερι πηγα στη γιαγια...πω ρε παναγια μου εκει...
εφαγα 3 στηθη κοτοπουλο με κρεμα γαλακτος και κατι λιγες ταλιατελιτσες
γυρω στα 400-500 γρ μοσχαρι στιφαδο(και κρεμμυδακια παρακαλω)
αρκετο ρυζι(με βουτηρα τυρια κ ιστοριες τετοιες)
κατι πιπεριες κατι λαχανοντολμαδες
10 γαριδες
πραγματικα πολυ σαλατα με μαγιονεζα και ζαμπονοκατασταση
μετα 1 παγοτινι με κρεμα παρφε 1 μους 1 κομματι γαλακτομπουρεκο 1 μαφιν π εκανε μια θεια μ και ενα κομματι παστιτσιο πιο μετα
το βραδυ με το ζορι εφαγα κοτοπουλο.αλα κρεμ κ αυτο απο το μεσημερι:green:

tolis93
10-03-12, 14:03
εχω αρχισει να φοβαμαι λιγο γιατι με βλεπω να γραφω συχνα πυκνα εδω και δε βλεπω να συμπαραστεκεται κ κανενας
σημερα εχω τραπεζι για τα αυριανα μ γεννεθλια
εχουμε και λεμε (και ζηλεψτε ρε)
γυρω στο 1 κιλο κοτοπουλο θα φυγει στη πλακα....
1 κομματι τουρτα κιντερ μπουενο και 1 μπισκοτο ορεο
κανα 2 πιρουνιες σουφλε πατατας
λιγα μακαρονια (και αν βασικα γιατι θα φαω κ γλυκοπατατες)
σαλατουλα με αισμπερκ ξινομηλο ροδι μαγιονεζα και παρμεζανα
μου εδωσαν και απο το φουρνο 1 κεικ κ ειναι ακομα ζεστο δε ξερω αν φυγει πριν το τραπεζι η αυριο το πρωι(αν κ θα το εχει κανονησει ο αδερφος μ.του δινει και αυτος να καταλαβει)
εν ολιγοις αυτα πανω κατω
χρονια μ πολλα

Γιάννηςς
10-03-12, 16:35
Ποποοο...ο μεγαλύτερος πειρασμός μου είναι οι τούρτες.Ειδικά τα μπουένο και τα ορέο :shock:
Χρόνια Πολλά!!!!!!!

MusclesOfShadow
10-03-12, 17:02
εχω αρχισει να φοβαμαι λιγο γιατι με βλεπω να γραφω συχνα πυκνα εδω και δε βλεπω να συμπαραστεκεται κ κανενας
σημερα εχω τραπεζι για τα αυριανα μ γεννεθλια
εχουμε και λεμε (και ζηλεψτε ρε)
γυρω στο 1 κιλο κοτοπουλο θα φυγει στη πλακα....
1 κομματι τουρτα κιντερ μπουενο και 1 μπισκοτο ορεο
κανα 2 πιρουνιες σουφλε πατατας
λιγα μακαρονια (και αν βασικα γιατι θα φαω κ γλυκοπατατες)
σαλατουλα με αισμπερκ ξινομηλο ροδι μαγιονεζα και παρμεζανα
μου εδωσαν και απο το φουρνο 1 κεικ κ ειναι ακομα ζεστο δε ξερω αν φυγει πριν το τραπεζι η αυριο το πρωι(αν κ θα το εχει κανονησει ο αδερφος μ.του δινει και αυτος να καταλαβει)
εν ολιγοις αυτα πανω κατω
χρονια μ πολλα

Xρονια πολλα
αλλα δεν το βλεπω με αυτα που τρως:P

tolis93
10-03-12, 18:59
μπα σκια μην ανχωνεσαι ζω ζω.εφερε κ μια φιλη μ κατι γλυκα τυπου μελοκατασταση και χτυπησα ενα μπακλαβαδακι αρκετα μικρο βεβαια δλδ ηταν δεν ηταν 2 κ εκ 1 αλλο δε ξερω πως τα λενε μακροστενο παλι πολυ μικρο κ ενα αλλο στρογγυλο ιδιας φιλοσοφιας αλλα με σοκολατα μεσα
παιδια οι τουρτες απλα ηταν αποθεωση.
δεν εφαγα κ τρελα βασικα νταξει
περαν του κοτοπουλου εφυγε και μια μοσχαρισια καλου μεγεθους αλλα πρωτεινες δε τις μετραω για τσιτ ειπαμε:green:
την αλλη βδομαδα εχει γεννεθλια ενας θειος μ.αντε αγιος ο θεος παλι θα γινει του καραξεσκισματος στο φαγητο

billys15
10-03-12, 19:08
Χθεσινο βραδινο cheat


1 λουκανικοπιτα
1 κρουασαν αλλαντικων
μισο πακετο μπισκοτακια (γεμιστα,οχι ο,τι να 'ναι!)
3 snickers
7-8 σοκολατακια
και βεβαια την σοδα στο τελος,ειπα να μην πιω αναψυκτικο και μου πεσει βαρυ βραδιατικα...:shifty:

tolis93
10-03-12, 19:16
Χθεσινο βραδινο cheat


1 λουκανικοπιτα
1 κρουασαν αλλαντικων
μισο πακετο μπισκοτακια (γεμιστα,οχι ο,τι να 'ναι!)
3 snickers
7-8 σοκολατακια
και βεβαια την σοδα στο τελος,ειπα να μην πιω αναψυκτικο και μου πεσει βαρυ βραδιατικα...:shifty:

u and me should overhyperultracheat one day:thumbup:

billys15
10-03-12, 19:26
Κατσε να βρεθουμε σε καμια ομαδικη μαζωξη με τα παιδια απο εδω και παμε να αδειασουμε τις τσεπες μας σε μπουγατσαδικα :green:

Γιάννηςς
10-03-12, 19:36
Χειρότερο από όλα τα τσιτς είναι τα υπερφαγικά επεισόδια.Δεν υπάρχει η έννοια του ορίου κατά την διάρκεια...μιλάμε για ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ!

tolis93
10-03-12, 19:58
ε και τι εγινε?εμενα προσωπικα σκασιλα μ αν το ευχαρηστηθω κιολας...

Γιάννηςς
10-03-12, 20:01
Εμένα μετά με τρώνε οι τύψεις και αρχίζω να έχω παρανοϊκες σκέψεις οτι φορτώνω λίπος :shock::P

tolis93
10-03-12, 20:08
Εμένα μετά με τρώνε οι τύψεις και αρχίζω να έχω παρανοϊκες σκέψεις οτι φορτώνω λίπος :shock::Pαν περασεις θερμιδες καυσης ναι φορτωνεις λιπος.ωραια και?το ξανα χανεις...τι δε θα τρωμε γλυκα κ τσιταρισματα η δε θα παρατρωμε μια στο τοσο απλα και μονο επειδη θα πρεπει να μεινουμε 10-20 παραπανω λεπτα στο διαδρομο?εμενα σκασιλα μου με 3ωρα και 4ωρα καθε μερα σχεδον τα χρειαζομαι μη σ πω

Γιάννηςς
10-03-12, 20:15
Ρε συ πραγματικά πως την παλεύεις με τόσες ώρες και τόση λίγη τροφή;;;Ζηλεύω :P
Εγώ 3200 θερμίδες με 300+ γρ υδατανθρακα καθε μερα,και ειδικα Παρασκευη ΔΕΝ την παλευω απο ελλειψη γλυκογονου λογω της Πεμπτης.Εσυ τι κανεις και αντεχεις;Εγω νιωθω πτωμα μετα απο 1 ωρα την παρασκευη επειδη το γλυκογονο δεν εχει γεμισει απο την πεμπτη και αδιαζει γρηγοροτερα.Τι να κανω;Να αυξησω αλλο θερμιδες δεν γινεται....θα βαζω λιπος.Θα δοκιμασω βεβαια την επομενη φορα διαλυμα με χυμο πορτοκαλιου και ζαχαρη να δω μηπως δουλεψει.
Οσο για το αλλο που λες,εχεις δίκιο.Απλως εγω τις περισσοτερες φορες μπορει σε μιση ώρα να παρω 4000 θερμίδες...και μετα αντε να κανεις διαδρομο για να τα εξισσορωμπισεις :P

tolis93
10-03-12, 20:30
βγαινεις οφ τοπικ.παμε τη συζητηση σε ον θεμα αν θες

tolis93
10-03-12, 20:41
οχι θα το λυπομουν κ το απογευματινο τσιτ.αν κ για καθαρο πηγαινα αλλα οκ

ομελετα με 4 ασπραδακια(καλα μεχρι εδω) και 2 φετες γαλοπουλα.λιγη πιπερια ντοματα κ κατι λιγα φασολια κοκκινα
αλλα...ανοιξα το ψυγειο για να τα βγαλω αυτα.με αποτελεσμα
1 πολυ μικρο κομματι ιον αμυγδαλου τα δα ολα κολιομενα
λιγο τζατζικι(δεν εφαγα το μεσημερι αμαρτια)
ενα καροτο τυλιγμενο με 1 φετα γαλοπουλα και λιγο τυροσαλατα(like a boss)
κατι λιγα μακαρονια 1-2 πιρουνιες βασικα π ειχαν μηνει απο το μεσημερι κ τα λυπηθηκα γτ εχει ολοκληρη γαβαθα κατω παλι...
1 πολυ μικρο μπολ με μια ξεγυρισμενη σαλατα αισμπερκ ροκα με σως μελι ελαιολαδο μπαλσαμικο μουσταρδα και παρμεζανα πλ λιγη μαζι με μισο καρυδι(τοσο εκοψα να πεσε μεσα)
και 1 μικρο κομματι παρμεζανα(χτυπησα αλλο ενα το μεσημερι ξεχασα να αναφερω) μεσα στην ομελετα
κ 1 παιδακι αρνησιο αλλα το περασα για κοτοπουλο κ το βαλα στο πιατο.δε το φαγα.το σιχενομαι αυτο το κρεας.... και 1 κομματακι λουκανικο μη χενιομαστε.
παω να κοπανισω κ καμια σοδα τρ
ξεχασα να παραθεσω και 3 ποτηρια κοκα λαιτ το μεσημερι:green:
το ξεσκησα σημερα ε?

billys15
10-03-12, 20:56
Εκει στο παϊδακι μου τα χαλασες,αφαγος για 2 μηνες να 'μαι,δεν προκειται να το βαλω στο στομα μου!

tolis93
10-03-12, 21:05
Εκει στο παϊδακι μου τα χαλασες,αφαγος για 2 μηνες να 'μαι,δεν προκειται να το βαλω στο στομα μου!

μα αυτο ειπα οτι δε το φαγα διοτι το σιχενομαι το μπερδεψα με κοτοπουλο κ το βαλα στο πιατο αλλα δε το αγγιξα
βλεπω κρατας μονο την ουσια των ποστ ε?(φαγητα):green:

Gianna
10-03-12, 22:29
Χρόνια Πολλά, Τολάρα, αλλά θα στα πούμε αύριο, αφού αύριο δεν είναι;)

Όσο για την συμπαράσταση: Πάρτε χθες βράδυ, αν και ντρέπομαι:oops:
Μετά από 4 μπύρες:
5 παξιμαδάκια μικρά - 3/4 ελιές , 300 γρ. ψωμί σίκαλης - 1 φ. γαλοπούλα- 500γρ. κουάρκ 0%- 170 γρ. γιαούρτι 0% με αρκετό ταχίνι - 1 μπανάνα , λίγα ξηροκάρπια και τέλος: 1 sneakerς, 1 bueno, 1 σοκοφρέτα φράουλα.

RAMBO
10-03-12, 22:30
εγω ετσι και αρχησω να γραφω εδω την κατσαμε:green:

Giannistzn
10-03-12, 22:34
Εγω εχω καταληξει οτι το πολυ μπερδεμα δεν ειναι καλο. Τρως λιγο απο αυτο, λιγο απο εκεινο, α θελω και λιγο ακομα απο αυτο και ξεχασα να φαω και αυτο, και μια κουταλια απο αυτο και φουσκωνεις υπερβολικα.

Απλα και λιτα, το καθιερωμενο σαββατιατικο cheat μου για τελευταια ή προτελευταια εβδομαδα, 500γρ χαλβας με επικαλυψη σοκολατας και 2μπαλες παγωτο :green:



εγω ετσι και αρχησω να γραφω εδω την κατσαμε:green:

εσυ δεν εισαι σε διαιτα? :P

Gianna
10-03-12, 22:36
Χθεσινο βραδινο cheat


1 λουκανικοπιτα
1 κρουασαν αλλαντικων
μισο πακετο μπισκοτακια (γεμιστα,οχι ο,τι να 'ναι!)
3 snickers 7-8 σοκολατακια
και βεβαια την σοδα στο τελος,ειπα να μην πιω αναψυκτικο και μου πεσει βαρυ βραδιατικα...:shifty:

Φανατικά!!!ό,τι καινούργια σαβουρομπιχλιμπιδοσοκολάτα και να βγει sneakers σταθερή αξία

Gianna
10-03-12, 22:39
[QUOTE=Giannistzn;534340]Εγω εχω καταληξει οτι το πολυ μπερδεμα δεν ειναι καλο. Τρως λιγο απο αυτο, λιγο απο εκεινο, α θελω και λιγο ακομα απο αυτο και ξεχασα να φαω και αυτο, και μια κουταλια απο αυτο και φουσκωνεις υπερβολικα.

Απλα και λιτα, το καθιερωμενο σαββατιατικο cheat μου για τελευταια ή προτελευταια εβδομαδα, 500γρ χαλβας με επικαλυψη σοκολατας και 2μπαλες παγωτο :green:



Εμ, εσύ - και άλλοι που δεν έχουν πρόβλημα - το κάνεις συνειδητά και είναι στο πρόγραμμά σου και το γουστάρεις και αυτό είναι κάτι που θέλω να καταφέρω κι εγώ. Εμένα δεν πρόκειται για cheat αλλά για υπερφαγικά επεισόδια.;)

RAMBO
10-03-12, 22:39
εσυ δεν εισαι σε διαιτα? :tongue:


ε διαιτα αλλα μην πεθανουμε κιολας...:green:


Φανατικά!!!ό,τι καινούργια σαβουρομπιχλιμπιδοσοκολάτα και να βγει sneakers σταθερή αξία

:rolf:..εμ τι παιζουμε

Giannistzn
10-03-12, 22:41
Εμ, εσύ - και άλλοι που δεν έχουν πρόβλημα - το κάνεις συνειδητά και είναι στο πρόγραμμά σου και το γουστάρεις και αυτό είναι κάτι που θέλω να καταφέρω κι εγώ. Εμένα δεν πρόκειται για cheat αλλά για υπερφαγικά επεισόδια.;)

Και εγω το ειχα αυτο.. Μεχρι που σταματησα να ειμαι υπερβολικος με τη διατροφη μου. Πιο χαλαρος, καλυτερο αποτελεσμα και 1 στο τοσο οταν το ζηταει ο οργανισμος κατι απ'εξω. Δουλευει πολυ καλα :thumbup:

(αυτο το "πρηξιμο" μετα απο το cheat-καρμπ απ γιατι να μην μενει μονιμα :turtle:)

Γιάννηςς
11-03-12, 00:04
Ρε παιδιά και εγώ έχω έντονο πρόβλημα με την υπερφαγία!Και να πεις οτι τρωω και λίγο..ισα ισα!Αλλα με ολα τα "απαγορευμενα" με πιανει υπερφαγια!!Και οντος κανω υπερβολες...αν και απο αυριο θα αρχησω πιο χαλαρα και οτι γινει γιατι δεν παει αλλο ετσι.
Ενα κοινο υπερφαγικο επεισοδιο περιλαμβανει:

1 σοκολατα λακτα απ τις μεγαλες...
1 σοκολάτα ιον απ τις μεγάλες...
κανα μισοκιλο μερεντα με μισοκιλο ψωμι...
κανα 2 πακετα μπισκοτα...
Οτι να ναι δηλαδη και σε διαφορους συνδιασμους αλλα παντα γλυκα!!
Απο αυριο λοιπον θα ενταξω καθε μερα λιιιγο σοκολατιτσα υγειας στο προγραμμα για να μην εχω στο μυαλο μου την ιδεα οτι στερουμε.Γιατι εχω ολη τη βδομαδα τον εαυτο μου σε στερηση καθως η οικογενεια συνεχεια τετοια εχει παντο,και ετσι σαββατοκυριακα ξεσπαω και του δινω να κατλααβει!

billys15
11-03-12, 01:29
μα αυτο ειπα οτι δε το φαγα διοτι το σιχενομαι το μπερδεψα με κοτοπουλο κ το βαλα στο πιατο αλλα δε το αγγιξα
βλεπω κρατας μονο την ουσια των ποστ ε?(φαγητα):green:

Ωχχχ.. Το ειδα βιαστικα ναι! Ωραια τοτε συμφωνουμε! :green:


Φανατικά!!!ό,τι καινούργια σαβουρομπιχλιμπιδοσοκολάτα και να βγει sneakers σταθερή αξία

Πρεπει να ειναι το φυστικι που το κανει φοβερο! Για να λεμε και την αληθεια ομως,και κανα mars ή κατι σε maltesers να εχω,δεν λεω οχι! :green:

tolis93
11-03-12, 01:52
για να κλισει γλυκα η βραδυα εφαγα αλλο ενα γλυκακι δε ξερω τι διαολο ηταν αλλα ηταν πολυ ωραιο.τρογοταν ειμαι σιγουρος. και ηρθε ο mr Λαμπρου για επισκεψη.και εφερε κατι γλυκα απο οσο ειδα...κλειστο το κουτακι κ ετσι δε ξερω τι εχει μεσα αλλα μυριζε ολο το ψυγειο.με τη μυτη τα ανιχνευσα,,,,και κλασικα ζελε με γιαουρτακι τωρα το βραδυ και μια σοδα γιατι στη δουλεια εφαγα μισο κιλο κοτοπουλο και το φαγα σχετικα αργα.ρε σημερα εχω φαει 1 μοσχαρισια μπριζολα και 1μισι κιλο κοτοπουλο.παναγια μ....

franky94
11-03-12, 10:36
ρε φιλε τολη τι διαολο ποσο τρως??εγω εχω κατι μερες να φαω ευτιχος μου εφυγε!την τελευτεα φορα που ηταν η καλυτερη μου χριστουγεννα!!15 τιλιχτα (με σοκολατα)3παστες,τουρτααα 2 σουβλακια κ μια πιτσουλα!!:green::green: γ αυτο τωρα τα ελατωσα γτ αν γινεται συνεχεια την κατσαμεεεε

tolis93
11-03-12, 11:45
νταξει απο σημερα σηνηλθαμε.σχεδον. εφαγα το πρωι μισο μελοπιτακι με αμυγδαλο κ σοκολατα υγειας.αλλα ηταν μικρο.κ εφαγα το μισο:green: δε ποιανεται

υπολογησα τα χθεσινα...
3500 θερμιδες
320 γρ υδατανθρακες 87 γρ λιπαρα και 380 γρ πρωτεινη...
αχ καλο ηταν

marpi
11-03-12, 12:17
νταξει απο σημερα σηνηλθαμε.σχεδον. εφαγα το πρωι μισο μελοπιτακι με αμυγδαλο κ σοκολατα υγειας.αλλα ηταν μικρο.κ εφαγα το μισο:green: δε ποιανεται

υπολογησα τα χθεσινα...
3500 θερμιδες
320 γρ υδατανθρακες 87 γρ λιπαρα και 380 γρ πρωτεινη...
αχ καλο ηταν

δεν μ φαινονται καθολου πολλεσ!!!!!
τουλαχιστον σε σχεση με τα χθεσινα μ που εχω παθει στομαχικο σοκ σημερα!!!!

tolis93
11-03-12, 12:20
δεν μ φαινονται καθολου πολλεσ!!!!!
τουλαχιστον σε σχεση με τα χθεσινα μ που εχω παθει στομαχικο σοκ σημερα!!!!

πραγματικα θελω να ακουσω τι εφαγες.
α ωραια δν ηταν τσιτ ε?
τελεια παμε αλλη μια γυρα
πλακα κανω και πρωινο σημερα το φαγα αργα αργα κ δε τρελοπεινουσα

marpi
11-03-12, 12:29
πραγματικα θελω να ακουσω τι εφαγες.
α ωραια δν ηταν τσιτ ε?
τελεια παμε αλλη μια γυρα
πλακα κανω και πρωινο σημερα το φαγα αργα αργα κ δε τρελοπεινουσα

βασικα ειχα καλεσει φιλουσ σπιτι κ καθομουν διπλα στο τραπεζι κ οτι εβρισκα χλαπακιαζα χωρισ να μετραω!
ουσιαστικα μια μεγαααλη σακουλα απο πατατακια παπρικα-ριγανι-αλατι.......ποπκορν με λαδι αυτα τα μικροκιματων 1 τετοιο που λεει 100γρ ολο..
μπολικη μελιτζανοσαλατα με το κουταλι κ ταραμοσαλατα μετα λιγο λιγοτερο...
2 ποτυρια κρασι..2 ποτυρια αμιτα..κ μπολικουσ ξηρους καρπους αυτουσ τουσ τρισαθλιουσ τουσ πορτοκαλι με γαριδα τα στρογγυλα..τα αλλα τα κοκτειλ κ κατι αλλα κρακερακια αλλα πρεπει να φαγα παρα πολλαααα.....γτ τα βλεπα κ τελιωναν απο μενα μονο!!
ααα κ καθως ετοιμαζα τα φαγητα...3 φετεσ τοστ γαλοπουλα κ 1κομ μικρο πιτσα...ωχχχχ κ 2 τυροπιτακια!!!!
μα..καααα!!!μου φαινονται οντωσ πολλα!!!

Γιάννηςς
11-03-12, 12:29
Εγώ το περισσοτερο που εχω κανει με γλυκα σε θερμιδες ειναι γυρω στις 6.000 :shock::shock::shock::shock:

marpi
11-03-12, 12:35
βασικα τωρα που το σκεφτομαι ειναι κ αλλα.....πω ουτε να ειχα πιει κ να μην θυμωμουν!!
1 κροκετα λαχανικων +1 τυροπιτακι ακομα + 1 κομ μικρο πιτσα....ωωωωωωωωω
αα κ λιγη σαλατουλα!!χαχα

Γιάννηςς
11-03-12, 12:37
Χαχαχα...σιγά σιγά έρχονται στη φόρα :P

tolis93
11-03-12, 12:37
βασικα ειχα καλεσει φιλουσ σπιτι κ καθομουν διπλα στο τραπεζι κ οτι εβρισκα χλαπακιαζα χωρισ να μετραω!
ουσιαστικα μια μεγαααλη σακουλα απο πατατακια παπρικα-ριγανι-αλατι.......ποπκορν με λαδι αυτα τα μικροκιματων 1 τετοιο που λεει 100γρ ολο..
μπολικη μελιτζανοσαλατα με το κουταλι κ ταραμοσαλατα μετα λιγο λιγοτερο...
2 ποτυρια κρασι..2 ποτυρια αμιτα..κ μπολικουσ ξηρους καρπους αυτουσ τουσ τρισαθλιουσ τουσ πορτοκαλι με γαριδα τα στρογγυλα..τα αλλα τα κοκτειλ κ κατι αλλα κρακερακια αλλα πρεπει να φαγα παρα πολλαααα.....γτ τα βλεπα κ τελιωναν απο μενα μονο!!
ααα κ καθως ετοιμαζα τα φαγητα...3 φετεσ τοστ γαλοπουλα κ 1κομ μικρο πιτσα...ωχχχχ κ 2 τυροπιτακια!!!!
μα..καααα!!!μου φαινονται οντωσ πολλα!!!
εελα ελα καλο ηταν.πες οτι ηταν για τα γεννεθλια μ :green::green:
καλα πιο παλια ειχα κανει 30 ευρω λογαριασμο στα μακ ντοναλτς.αν κ δεν εκανα διατροφες κ τετοια τοτε οποτε δε ξερω κατα ποσο θεωρειται τσιτ κτλπ
οπως κ να χει
400 θερμιδες το μπεργκερ εχει νομιζω
καντε το επι 20 π ειχα φαει κ βαλτε αλλα 10 ευρω σε κοκα κολες και πατατες.
αντε βγαλε θερμιδες........

marpi
11-03-12, 12:44
εελα ελα καλο ηταν.πες οτι ηταν για τα γεννεθλια μ :green::green:
καλα πιο παλια ειχα κανει 30 ευρω λογαριασμο στα μακ ντοναλτς.αν κ δεν εκανα διατροφες κ τετοια τοτε οποτε δε ξερω κατα ποσο θεωρειται τσιτ κτλπ
οπως κ να χει
400 θερμιδες το μπεργκερ εχει νομιζω
καντε το επι 20 π ειχα φαει κ βαλτε αλλα 10 ευρω σε κοκα κολες και πατατες.
αντε βγαλε θερμιδες........

αχαχαχαχ παλι καλα δν εφαγα κ τουρτα!!χρονια πολλα!!
εγω ειλικρινα απο χθεσ δεν μπορω να καταλαβω καθολου ποσεσ θερμ ειχαν ολα αυτα!αλλα πρεπει να ναι σοκαριστικοσ ο αριθμοσ!!αυτοι οι ξηροι καρποι με εχουν ξεκανει απο χθεσ!!!χορευουν στο στομαχι μ!!!αλλα δν μ αρεσε πυ εγινε....θα προτιμουσα να ετρωγα λιγοτερο σιγουρα..

Γιάννηςς
11-03-12, 15:05
Δεν ξέρω αν καταλογίζεται ως cheat,στα μακρος μου πάντος χωράει μια χαρά!Και είναι οτι καλύτερο έχω φαει τον τελευταίο καιρό!
250γρ πατάτες στο φουρνο στον αέρα με μια κσ λάδι...σαν τηγανιτές και ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ έγιναν.
300 γρ χοιρινο στα κάρβουνα.
1 γιαούρτι 2%
120 γρ ψωμί(ψημένο στα κάρβουνα)
Οι πατάτες ρε παιδιά ήτνα απίστευτες.Με σκόρδο ψιλοκομένο και μπαχαρικά:Ριγανη,βασιλικος,και παπρικα νομιζω.
Το σουβλάκι χοιρινο τελειο.
Σύνολο (απλά από περιέργεια) 1100 ~ θερμίδες.

billys15
19-03-12, 04:38
Δεν το παραμελησα το topic,ειπα ομως να τα ελαττωσω τα cheat! :green:

Λοιποοοον,στο στομαχι μου αυτην την στιγμη καθονται (με την ελπιδα αφομοιωσης) τα εξης:

- μισο σακουλακι πατατακια (ριγανατα αυτην την φορα)
- 1 bounty
- 1 πουτιγκα
- μισο τριγωνο σοκολατας
- μιση τυροπιτα οικογενειακη κατεψυγμενη
- 2 σοκολατενιες μπανανες (χθες τα πηρα απο Lidl,δεν ειναι φοβερα αλλα ενα 7αρι το παιρνουν)
- παμε και στο καλυτερο.... 3 snickers! Ελα ολοι οι fan της καραμελας με φυστικι ας δωσουν το παρον!

rey1989
19-03-12, 11:35
χθες ηταν το carb up της κέτο και έφαγα ενα μικρό κομμάτι τούρτα σπιτική (χωρίς πολλά πολλά , ελαφριά) και σήμερα ένιωθα περίεργα , λες και είχα ενα φούσκωμα και έριξα ενα 25λεπτο διάδρομο μετά τα βάρη και ήρθα στα ίσια μου.
δεν ξέρω κατα πόσο θεωρείτε cheat αυτό γιατι είχα αφήσει 100γρ υδατάνθρακα και καμια 20γρ λιπαρά που δεν τα είχα φάει στο carb up γιατι έσκασα και είπα να μην πιεστώ να φάω (ποιος ο λόγος?:green:) οπότε δεν ξέρω αν πέρασα τις θερμίδες μου.

πάντως ωραία ήταν η τουρτίτσα και πιστεύω πως καλά έκανα που έφαγα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις φαίνομαι πολυ υπερβολικός οταν λεω "οχι δεν τρώω"..

lonsdale
19-03-12, 16:10
Εγω χθες 2 πιτα κοκορετσι απο ολα,και ενα πιτα γυρο απο ολα.και πιο μετα προφιτερολ καλα ηταν

gym
19-03-12, 16:13
Δεν το παραμελησα το topic,ειπα ομως να τα ελαττωσω τα cheat! :green:

Λοιποοοον,στο στομαχι μου αυτην την στιγμη καθονται (με την ελπιδα αφομοιωσης) τα εξης:

- μισο σακουλακι πατατακια (ριγανατα αυτην την φορα)
- 1 bounty
- 1 πουτιγκα
- μισο τριγωνο σοκολατας
- μιση τυροπιτα οικογενειακη κατεψυγμενη
- 2 σοκολατενιες μπανανες (χθες τα πηρα απο Lidl,δεν ειναι φοβερα αλλα ενα 7αρι το παιρνουν)
- παμε και στο καλυτερο.... 3 snickers! Ελα ολοι οι fan της καραμελας με φυστικι ας δωσουν το παρον!


αμην!:green::green:
καλα μιλαμε...δεν καηκε ο λαιμος σου ρε με τοση γλυκα?:rolf::rolf::rolf:

Giannistzn
19-03-12, 16:23
αμην!:green::green:
καλα μιλαμε...δεν καηκε ο λαιμος σου ρε με τοση γλυκα?:rolf::rolf::rolf:

Σαββατο.. Ενιωθα μια ελλειψη σοκολατας απο τον οργανισμο μου :green:

1,5 κομματι σοκολατοπιτα
3 γλυκα (τα τυλιχτα με το αλουμινοχαρτο) με γεμιση πραλινας
300γρ χαλβα με επικαλυψη σοκολατας

και λιγακι παγωτο που ειχε για να κατεβει πιο ευκολα η σοκολατοπιτα :green:

gym
19-03-12, 16:24
1.φτου σου γιατι σημερα μπηκα σε καραντινα!:green:

2.την κοπελα σου λυπαμαι!:green:

3.να επινες νερο ρε αμα ηθελες να κατεβει η σοκολατοπιτα..ωραιααααααααα δικαιολογια!:green:

Giannistzn
19-03-12, 16:27
1.φτου σου γιατι σημερα μπηκα σε καραντινα!:green:

2.την κοπελα σου λυπαμαι!:green:

3.να επινες νερο ρε αμα ηθελες να κατεβει η σοκολατοπιτα..ωραιααααααααα δικαιολογια!:green:

1. Και εγω αλλα μετα το πασχα λογικα :green:
2. Δεν θες να μαθεις περι του τι κατεβαζει, θα κλαψεις :rolf:
3. Ε το νερο φουσκωνει κιολας, το παγωτακι πιο καλο ειναι

Το καλο ειναι οτι προς το παρον (δοξα το θεο) ειμαι κομπλε απο λιπος. Φτου να μη με ματιασω :turtle:

gym
19-03-12, 16:30
μια ωραια φωτο γι αυτο το θρεντ!

42128:green:

billys15
19-03-12, 16:44
Χαχαχαχα,η φωτο τα λεει ολα!:green:

procop
19-03-12, 22:22
εφαγα μια πιτσα σπεσιαλ 8 κομματια,
και μετα σπιτικη κρεπα για να μην παχυνω:P
λοιπον εχω να προσθεσω κατι στο θεμα κρεπας,αγορασα νουτελα απο το σουπερ μαρκετ,εβαλα 3 κουταλιες της σουπας μεσα σε ενα μπρικι για καφε,και ζεστανα την σοκολατα,μετα την εβαλα πανω στην ζυμη της κρεπας..μιλαμε τα εσπασε,δεν παιζεται ετσι ,και μαζι με την μπανανα ηταν ολα τα λεφτα!!!
με εχει πιασει η ληγουρα για σαβουρα τελευταια γαμωτο,και δεν μπορω να κανω κατι

tolis93
20-03-12, 00:55
προχτες στο παρτυ μου εφυγαν μαζι με 2 φιλους μ 3 κιλα πυροσκι μικρα με λουκανικο κυμα και τυρι
εφυγαν κατι μελοτριγωνακια
κατι νατσος με παπρικα
λιγο κρασακι
2 σφινακια γιαγκερμαιστερ
και συνεχιζουμε ακαθεκτοι το σαββατο με 2 μικρα πυροσκι με σοκολατα
και συνεχιζουμε ακαθεκτοι τη κυριακη με μια σπιτικη τορτιγια( οκ μεσα στα μακρος μ αλλα τορτιγια τωρα?)
και συνεχιζουμε ακαθεκτοι σημερα γιατι ειχε γεννεθλια η θεια μ με ενα μικρο κομματι τουρτα
και να δω π θα παει αυτη η κατασταση
α ξεχασα. εχασα 2 κιλα με τοσα τσιτ...τα σπασε?:green::green:

Γιάννηςς
20-03-12, 00:58
Εχασες;;;;:shock::shock:
Μονο εγώ μετα τα τσιτ κραταω 3 κιλα υγρα και κατευθεαν ειναι λες και εχω παρει 5;

billys15
20-03-12, 17:45
Αν χειριστεις καλα τα cheat,και απολαμβανεις ΠΟΛΥ φαγητο,και σε βοηθουν να χανεις! :)

morello
20-03-12, 19:08
Αν χειριστεις καλα τα cheat,και απολαμβανεις ΠΟΛΥ φαγητο,και σε βοηθουν να χανεις! :)

αν μπορεις εξηγησε το μας καλυτερα αυτο!και βασικα και συ τολη αν μπορεις να μας πεις πως γινεται να φαγες ολα αυτα και να βγηκες και -2:shock:

billys15
20-03-12, 19:32
Μπορω να μιλησω με βαση την πρακτικη εμπειρια.Εχω δει πανω μου οτι αν φαω για ενα 5ημερο π.χ. υποθερμιδικα και ειδικα αν αφοσιωθω σε πρωτεϊνη και βγαλω υδατανθρακες και λιπη,την 6η μερα θα φαω κανα 7000 θερμιδες και το επομενο πρωι οταν ξυνπησω θα ειμαι και πιο γεματος απο το γλυκογονο και λιγο κατω σε κιλα.Χρειαζεται ενας πειραματισμος για να δει ο καθενας τι γινεται πανω του.Παντως το σιγουρο ειναι οτι μετα απο την ημερα που θα εχεις συνεχεια cheatω (στην περιπτωση μας ειναι η 6η μερα),ΔΕΝ θα βαλεις λιπος,οποτε αυτο μπορει να μην σε αγχωνει :) Η ολη φιλοσοφια θα 'λεγα οτι λειτουργει καπως σαν το carb cycle,μονο που εδω απο το ενα ακρο φτανεις στο αλλο.Απο 1000-1200 θερμιδες παραδειγμα,φτανεις τις 5πλασιες.Δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα :)

Giannistzn
20-03-12, 20:50
Ισχυει το ιδιο ακριβως και σε εμενα bill. Ακριβως με το ιδιο πραμα εχω πειραματιστει, ψηλα πρωτεΐνη, μετρια λιπαρα, χαμηλα υδ/κα και cheat με 5-6.000 θερμιδες.

Και την επομενη μερα νιωθω πιο γεματος. Δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι καλο αυτο για τις προπονησεις και για ολη την εβδομαδα. Δηλαδη, εαν ειχα πιο πανω υδ/κα ισως να απεδιδα καλυτερα δεν ξερω..

billys15
20-03-12, 20:59
Εννοειται οτι αποδιδεις καλυτερα με υδατανθρακα! Το ποσο θα εχεις καθε μερα εξαρταται απο τους στοχους του καθενος.Προσωπικα ισχυει αυτο που λες στην υπογραφη σου,οποτε κανω θυσια 4-5 μερες και 1-2 το φχαριστιεμαι! :green: Οποιος θελει ομως να δωσει εμφαση σε μυες και οχι τοσο σε λιπος,ανεβαζει υδατανθρακα καθημερινα! :)

Gianna
20-03-12, 23:00
Δεν το παραμελησα το topic,ειπα ομως να τα ελαττωσω τα cheat! :green:

Λοιποοοον,στο στομαχι μου αυτην την στιγμη καθονται (με την ελπιδα αφομοιωσης) τα εξης:

- μισο σακουλακι πατατακια (ριγανατα αυτην την φορα)
- 1 bounty
- 1 πουτιγκα
- μισο τριγωνο σοκολατας
- μιση τυροπιτα οικογενειακη κατεψυγμενη
- 2 σοκολατενιες μπανανες (χθες τα πηρα απο Lidl,δεν ειναι φοβερα αλλα ενα 7αρι το παιρνουν)
- παμε και στο καλυτερο.... 3 snickers! Ελα ολοι οι fan της καραμελας με φυστικι ας δωσουν το παρον!

Παρούσα!!!!
Μπανάνα - σοκολάτα επίσης τέλειο, ε και τυρόπιτα και χάλια να ναι, εμένα κάτι μου κάνει:green:
Από περιέργεια, τα φαγες με τη σειρά που γράφεις ή όχι;;;

Ximerakis
20-03-12, 23:02
Παιδιά αυτό με το cheat meal μια φορά την βδομάδα ισχύει και για μας που κάνουμε διατροφή γράμμωσης ?

CapoFighter
20-03-12, 23:09
Παιδιά αυτό με το cheat meal μια φορά την βδομάδα ισχύει και για μας που κάνουμε διατροφή γράμμωσης ?

Ναι...Και το κανεις για να αναζωογοννησεις τον μεταβολισμο σου (αν η διατροφη σου ειναι χαμηλη σε υδατ/κες η και οχι) και γενικα να ανεβασεις την διαθεση σου.

leftis
20-03-12, 23:13
Παιδιά αυτό με το cheat meal μια φορά την βδομάδα ισχύει και για μας που κάνουμε διατροφή γράμμωσης ?

Αναλόγως το cheat. Άν είναι μέτριο τότε οκ. Αν ξεσκιστείς όμως θα σε πάει αρκετά πίσω. Παλεύεις όλη την εβδομάδα να δημιουργήσεις κάποιο θερμιδικό έλλειμα και μέσα σε μια μέρα γεμίζεις το κενό με το cheat. Γενικά όσο αντέχεις χωρίς cheat καλό είναι.

billys15
21-03-12, 17:19
Αν ξεσκιστείς όμως θα σε πάει αρκετά πίσω.

Αν εισαι στα τελικα σταδια γραμμωσης ισως να ισχυει,αλλα γενικα διαφωνω εφοσον μιλαμε για 1 μερα.


Παρούσα!!!!

Μπανάνα - σοκολάτα επίσης τέλειο, ε και τυρόπιτα και χάλια να ναι, εμένα κάτι μου κάνει:green:
Από περιέργεια, τα φαγες με τη σειρά που γράφεις ή όχι;;;

Αντε βρε Γιαννα,σε περιμενα και σενα!:green: Οχι δεν τα εφαγα με τη σειρα,αλλα γενικα κανω εναλλαγες απο γλυκο σε αλμυρο.Δεν εχασα ευκαιρια,το εκανα και μ'αυτο το γευμα! :green:

Gianna
21-03-12, 22:35
Αν εισαι στα τελικα σταδια γραμμωσης ισως να ισχυει,αλλα γενικα διαφωνω εφοσον μιλαμε για 1 μερα.



Αντε βρε Γιαννα,σε περιμενα και σενα!:green: Οχι δεν τα εφαγα με τη σειρα,αλλα γενικα κανω εναλλαγες απο γλυκο σε αλμυρο.Δεν εχασα ευκαιρια,το εκανα και μ'αυτο το γευμα! :green:

Και γω όταν κάνω τα τρελά μου, αλμυρό - γλυκό και τούμπαλιν!!! Μου το λέγανε μάλιστα κάποτε και τους κορόϊδευα!!!

leftis
26-03-12, 00:00
Βραδυνή λιγούρα με έπιασε, και έψησα μια λουκανικούμπα μοσχαρίσια με 100 γρ κότατζ... Το τρώω τώρα και το 'υχαριστιέμε να 'ουμ.

George_10
31-03-12, 21:01
κανω διατροφη χαμηλη σε υδατανθρακες...κοτοπουλο ρυζι και 200 γραμμαρια γλυκοξινι...θεωρειτε cheat...?

Giannistzn
31-03-12, 22:03
Εαν το ρυζι ηταν υπερβολικο το πολυ πολυ να το πεις re-carb, που αν εχεις για καιρο τους υδ/κες χαμηλα, χρειαζεται που και που. Κοτοπουλο - ρυζι και γλυκοξινη δεν θεωρειται cheat παντως. Καθαρες τροφες ειναι (εκτος ξερω γω αν τηγανισες φτερουγες κοτοπουλου, εκει αλλαζει λιγο).

Δεν προλαβα να βγαλω φωτογραφιες δυστυχως απο το τραπεζι..

Απολογισμος σημερα = 3-4 σουβλακια χοιρινο, μακαρονια με τυρι+κρεμα γαλακτος στο φουρνο, 3 κοτοπιτακια, 3 κομματια(ρες) cheesecake, 4 τριγωνα, 3 κορνεδακια. Κομπλε

Αυριο συνεχεια με ταρτακια σοκολατας και παγωτο (ηλπιζα να φερει καποιος κατι σοκολατενιο αλλα τπτ.. κριμας)

George_10
31-03-12, 22:14
ειχα περιπου 2 εβδομαδες υδατανθρακες μονο απο 200 γρ κοτατζ την ημερα..καθε ποτε ειναι καλο να κανω re-carb..?μερα παρα μερα..?μια φορα την εβδομαδα?η κυκλικα ανεβαζοντας καθε μερα..?

Giannistzn
31-03-12, 22:18
Κανε ενα θεμα με τη διατροφη που ακολουθεις για να σου δωσουμε πληροφοριες εκει. Εδω ειμαστε οφφ τοπικ

tolis93
01-04-12, 09:54
να τα πω μαζεμενα
την 25η μαρτιου 1 πιαταρακι (γαβαθα) μακαρονια πουτανεσκα( της πουτανεσκας εγινε) 1 μπολ σαλατα με δε ξερω ποσο λαδι αλλα η γιαγια μ δε το λυπαται
2 κομματια τηγανιτο μπαλακιαρο. γλυκο δεν εφαγα αν κ επαιζε κατι σαν τσιζ κεικ με μαρμελαδα κ κατι περιεργα.

χτες στο παρτυ τ κολλητου μ
μισο κομματι τουρτα 2 ποτηρια κρασι κ 1 cocktail sunrise

σημερα ΑΝ παω στα γεννεθλεια μιας θειας μ θα γινει της κρεμας γαλακτος. αλλιως θα μ τα φερουν πακετο:green:

καλη μας χωνευση

Gianna
01-04-12, 22:19
να τα πω μαζεμενα
την 25η μαρτιου 1 πιαταρακι (γαβαθα) μακαρονια πουτανεσκα( της πουτανεσκας εγινε) 1 μπολ σαλατα με δε ξερω ποσο λαδι αλλα η γιαγια μ δε το λυπαται
2 κομματια τηγανιτο μπαλακιαρο. γλυκο δεν εφαγα αν κ επαιζε κατι σαν τσιζ κεικ με μαρμελαδα κ κατι περιεργα.

χτες στο παρτυ τ κολλητου μ
μισο κομματι τουρτα 2 ποτηρια κρασι κ 1 cocktail sunrise

σημερα ΑΝ παω στα γεννεθλεια μιας θειας μ θα γινει της κρεμας γαλακτος. αλλιως θα μ τα φερουν πακετο:green:

καλη μας χωνευση

Και ποτάκια, εεεε;;; :toast:

eli_din3
01-04-12, 23:43
να τα πω μαζεμενα
την 25η μαρτιου 1 πιαταρακι (γαβαθα) μακαρονια πουτανεσκα( της πουτανεσκας εγινε) 1 μπολ σαλατα με δε ξερω ποσο λαδι αλλα η γιαγια μ δε το λυπαται
2 κομματια τηγανιτο μπαλακιαρο. γλυκο δεν εφαγα αν κ επαιζε κατι σαν τσιζ κεικ με μαρμελαδα κ κατι περιεργα.

χτες στο παρτυ τ κολλητου μ
μισο κομματι τουρτα 2 ποτηρια κρασι κ 1 cocktail sunrise

σημερα ΑΝ παω στα γεννεθλεια μιας θειας μ θα γινει της κρεμας γαλακτος. αλλιως θα μ τα φερουν πακετο:green:

καλη μας χωνευση

ε εσυ αγορι μου κανεις τσιτ με μερες διατροφης οχι διατροφη με μερες τσιτ :P

COBRA_STYLE
01-04-12, 23:51
δεν πειραζει...τα καιει στα βαρη μετα:P

xelashai
01-04-12, 23:52
ε εσυ αγορι μου κανεις τσιτ με μερες διατροφης οχι διατροφη με μερες τσιτ :P

τελειο σχολιο.....:rolf::rolf::rolf:
κ εγω απορω καθε φορα που διαβαζω τι τρωει....

eli_din3
02-04-12, 06:44
δεν πειραζει...τα καιει στα βαρη μετα:P
εμ βεβαιαααα βεβαιααα μονο εγω μας πειραζει τι τρωω!!!!! :P:P

Giannistzn
02-04-12, 10:15
5 τυροπιτακια (δικα μου σπιτικα), 5 ταρτακια με πραλινα και 300γρ παγωτο.

Ερχεται και μια δυσκολη εβδομαδα στην Αθηνα, καλα θα τα παμε :turtle:

tolis93
02-04-12, 15:45
μα γιατι?μια φορα τη βδομαδα τσιταρω ειμαι καλο παιδι!:green: μισο πιατο μακαρονια χτες με τονο κ μαγιονεζα (15% λιπαρα ομως) μετα 1 κομματι τουρτα κ 1 γαλακτομπουρεκο.ε κ λιγο πιο αργα 1 γιαουρτι με 1 ζελε(οταν λεω 1 εννοω ενα μπολ μισο κιλο ε). και ενα εμπειρο κακαο να πανε κατω ομορφα...ειχα να φαω απο το μεσημερι κιολας ημουν ολη μερα εξω...ε πεινασα

billys15
02-04-12, 23:33
Τολη ρε φιλε γραφεις γραφεις γευματα και ειναι ζορικο για μας να κρατησουμε την ορεξη :green:

marpi
03-04-12, 01:18
λογω αυπνιασ κ εντονης ορεξησ για γλυκο στισ 5κ30 τα ξημερωματα σχεδον υπνοβατοντασ τσακισα δεν ξερω κ γω ποσο απο 2 απιστευτουσ χαλβαδεσ!!! ο ενασ με κουβερτουρα κ ο αλλοσ με επικαλυψη σοκολατασ αλλα κ μεσα κ ξηρουσ καρπουσ!
παιδια δοκημαστε οπωσδηποτε αυτον με κουβερτουρα!!!απιστευτοσ!!

tolis93
03-04-12, 09:57
λογω αυπνιασ κ εντονης ορεξησ για γλυκο στισ 5κ30 τα ξημερωματα σχεδον υπνοβατοντασ τσακισα δεν ξερω κ γω ποσο απο 2 απιστευτουσ χαλβαδεσ!!! ο ενασ με κουβερτουρα κ ο αλλοσ με επικαλυψη σοκολατασ αλλα κ μεσα κ ξηρουσ καρπουσ!
παιδια δοκημαστε οπωσδηποτε αυτον με κουβερτουρα!!!απιστευτοσ!!

αφου σχεδον υπνοβατουσες πως τα θυμασαι κιολας με τις λεπτομεριες των ξηρων καρπων?:green: θα το δοκιμασω απο βδομαδα ανετα παντως με εχει ποιασει κ μια καιλα για ταχινι αυτες τις μερες...

marpi
03-04-12, 11:48
αφου σχεδον υπνοβατουσες πως τα θυμασαι κιολας με τις λεπτομεριες των ξηρων καρπων?:green: θα το δοκιμασω απο βδομαδα ανετα παντως με εχει ποιασει κ μια καιλα για ταχινι αυτες τις μερες...

γτ για να παω στο συγκεκριμενω ραφι τουσ ηξερα απο πριν!!
οι πιο πολλοι εχουν μεσα εξ αλλου!!!δοκημασε το οπωσδηποτε :D

Gianna
03-04-12, 21:55
Ρε παιδιά, και εγώ όλο χαλβάδες λιγουρεύομαι, τι πράμα και τούτο!!!

andrikos3kala
03-04-12, 22:05
Oχι αλλο κάρβουνο ημαρτον ήμαστε σε low carb diet , μην μας μαραζωνεται την ψυχηηη....4270142701