PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαθαρη πρωτεινη



NiCk k
06-06-10, 14:24
Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Τελευταια παιρνω συμπληρομα καθαρης πρωτεινης whey ενα σκουπ τον 30 γρ το πρωι οταν ξυπνησω και ενα μετα τη γυμναστικη.Κανω κολημβηση και 3 φορες kick boxing τη βδομαδα.Το μονο που φοβαμαι ειναι μην τυχον παρω κιλα απο την καθαρη πρωτεινη η λίπος...Μερικοι λενε οχι μερικοι ναι.Επισης αν προτεινετε (αφου αποκλειετε το γεγονος του λιπους παντα) να παιρνω αλλη μια δοση πριν κοιμηθω..και ποση ωρα πριν.

Fiesta S 09
06-06-10, 14:35
Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Τελευταια παιρνω συμπληρομα καθαρης πρωτεινης whey ενα σκουπ τον 30 γρ το πρωι οταν ξυπνησω και ενα μετα τη γυμναστικη.Κανω κολημβηση και 3 φορες kick boxing τη βδομαδα.Το μονο που φοβαμαι ειναι μην τυχον παρω κιλα απο την καθαρη πρωτεινη η λίπος...Μερικοι λενε οχι μερικοι ναι.Επισης αν προτεινετε (αφου αποκλειετε το γεγονος του λιπους παντα) να παιρνω αλλη μια δοση πριν κοιμηθω..και ποση ωρα πριν.

Καλησπέρα και σε σένα...Ποιά πρωτείνη πέρνεις ακριβώς?:green:

NiCk k
06-06-10, 14:46
warrior lab leei pano και απο κατω whey με γευση σοκολατας.Καθαρη πρωτεινη ειναι

KILERMAN
06-06-10, 15:05
κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει πρωτεινη που δεν εχει προσθετα γλυκαντικα.Μονο και με αεροβια καις τα επιπλεον μιας πρωτεινης...

NiCk k
06-06-10, 15:08
εννοεις οτι εινε δυσκολο να καψεις τα προσθετα?και οτι τα καισ μονο με αεροβια?ι οτι τα καις ευκολα?Παιδια μια σαφης απαντηση στην αρχικη ερωτηση???

Fiesta S 09
06-06-10, 21:53
εννοεις οτι εινε δυσκολο να καψεις τα προσθετα?και οτι τα καισ μονο με αεροβια?ι οτι τα καις ευκολα?Παιδια μια σαφης απαντηση στην αρχικη ερωτηση???

Θα κοιτάξεις να δείς την περιεκτικότητα σε υδατανθρακα που έχει.Αν είναι όντως whey ειναι η κατάλληλη για την χρήση που θέλεις.Λίπος δεν θα βάλεις οχι,αλλά εξαρτάται και απο την διατροφή που κάνεις.Γνώμη μου είναι να την πέρνεις με το πρώτο γεύμα της ημέρας και αμέσως μετά την προπονηση.Πρίν κοιμηθείς εγώ θα σου πρότινα να μην πέρνεις αφου δεν ασχολησαι με bodybuilding και να το υποκαθιστάς με κανονικό γεύμα όπως γιαούρτι με λίγα λιπαρά,η τόνο,η γαλοπούλα καπνιστή και 1-2 φρουτάκια.