PDA

Επιστροφή στο Forum : NitrοTech VS TwinLab



Petros17
08-06-10, 14:50
Παιδια οταν πια μου τελειωσουν οι λιποδιαλυτες που παιρνω θελω να παρω μια απο αυτες τις 2 πρωτεινες.... την nitrotech θελω να την δοκιμασω γιατι σαν πιτσιρικας λεει οτι κανει πολλα αλλα ειναι λιγο δυσκολο να γινονται οσα λεει ισως να τα κανει λογο της χρησης μικρης ποσοτητας κρεατινης..... απο την αλλη ενας φιλος μου συστησε την πρωτεινη της twinlab λεγοντας μου οτι του εχει κανει δουλεια....ποια απο τις 2 θα μου προτεινατε και μια αλλη ερωτηση που ακομα δεν εχω καταλαβει...η πρωτεινη σε τι σε βοηθαει? Ευχαριστω Πολυ ολες οι απαντησεις ειναι δεκτες :D

Littlejohn
08-06-10, 15:03
Η πρωτείνη δεν σου κάνει τίποτα παραπάνω από το να ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ την διατροφή σου... Έχει καθαρά βοηθητικό ρόλο (ευκολία) και όχι ενισχυτικό...
Είτε φας κοτόπουλο, είτε πιείς μια πρωτείνη, το ίδιο και το αυτό είναι...

Η μόνη διαφορά, είναι ότι η πρωτείνη απορροφάται λίγο πιο γρήγορα (ανάλογα βέβαια και από που προέρχεται.)...

Petros17
08-06-10, 15:12
Η πρωτείνη δεν σου κάνει τίποτα παραπάνω από το να ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ την διατροφή σου... Έχει καθαρά βοηθητικό ρόλο (ευκολία) και όχι ενισχυτικό...
Είτε φας κοτόπουλο, είτε πιείς μια πρωτείνη, το ίδιο και το αυτό είναι...

Η μόνη διαφορά, είναι ότι η πρωτείνη απορροφάται λίγο πιο γρήγορα (ανάλογα βέβαια και από που προέρχεται.)...



Δηλαδη οι πρωτεινες ειναι απαραιτητες με μια σωστη διατροφη?

Polyneikos
08-06-10, 15:19
H πρωτεινη κυριως βοηθαει για την διατηρηση και την αναπτυξη καινουργιας μυικης μαζας,αν θες να αναπτύσσεσαι πρεπει να ειναι σε θετικο ισοζυγιο,χωρις υπερβολες όμως.Τωρα αν αθα την παρεις από στερεα τροφη ή από σκονη και σε τις αναλογιες εξαρταται από τις αναγκες σου και τις ιδιαιτερότητες της καθημερινοτητας σου..η πρωτειν ησε σκονη απλα προσφερει ευκολια.
Μεταξυ Τwinlab & Muscletech εννοείται Twinlab.