PDA

Επιστροφή στο Forum : Intra-Workout



deluxe
08-06-10, 15:44
Τι γνωμη εχετε για τα συγκεκριμενα συμπληρωματα; Πινονται κατα τη διαρκεια της προπονησης, για να σου δινουν ενεργεια και βοηθουν οι μυες να παιρνουν γλυκογονο και αμινοξεα.

Αξιζουν; Ενα γνωστο παραδειγμα ειναι το size-on και το xtend.

flowin_through
08-06-10, 16:55
Πιστευω ειναι το μελλον στα συμπληρωματα.

Οχι απαραιτητα καποιο superduper ¨ετοιμο¨ all-in-one συμπληρωμα, απλα σαν σκεπτικο. Μπορεις να φτιαξεις μονος σου το Ιntra συμπληρωμα σου
BCAA ή ¨ολοκληρα¨ υγρα αμινοξεα, μεσα σε ισοτονικο ποτο και ισως μια δοση υδρολυμενης (αλλα πανακριβης) πρωτεΐνης και λιγους απλους υδατανθρακες. Groovy!

deluxe
08-06-10, 18:42
Μπορεις να προτεινεις κατι ετοιμο και δοκιμασμενο για να παρω; Επειδη σε λιγο καιρο θα κοψω νιτρικο και καφεϊνη για 1,5-2 μηνες, σκεφτομαι να παρω κατι τετοιο. Με BCAA, αμινοξεα και whey.

lef
08-06-10, 18:53
Εγω παντως ριχνω στο νερο της προπονησης xtend και πινω το περισσοτερο πριν την αεροβια.εχει και τελεια γευση οποτε κομπλε:rolf:

flowin_through
08-06-10, 18:59
Μπορεις να προτεινεις κατι ετοιμο και δοκιμασμενο για να παρω; Επειδη σε λιγο καιρο θα κοψω νιτρικο και καφεϊνη για 1,5-2 μηνες, σκεφτομαι να παρω κατι τετοιο. Με BCAA, αμινοξεα και whey.

Intra AID της Universal.

deluxe
08-06-10, 19:27
Καλο φαινεται, αλλα δε υπαρχει στο καταστημα που αγοραζω. Κατι αλλο;

Size-On, Xtend, Volumaize. Ειναι τιποτα απο αυτα καλο;

beefmeup
08-06-10, 19:56
δεν περνω τετοια,γιατι με βαραινουν οι υδατανθρακες μεσ την προπο..ακομα κ τυπου,gatorade..

το volumaze,το χω δοκιμασει σε δειγματα ομως,κ ηταν οκ..δεν μου αναστατωσε το στομαχι..απλα γιατι να δωσεις λεφτα για κατι τετοιο,ενω αν παρεις waxy,με αμινο σε σκονη κ τα αναμιξεις,πινοντας τα μες την προπο,το ιδιο ειναι..

Machiavelli
08-06-10, 19:58
bcaa με ηλεκτρολύτες, τίποτα άλλο.

Haris Pilton
08-06-10, 20:40
Παιδιά ,όχι υδατάνθρακες μέσα στη προπο.

Παίζει να βρούμε τι γλυκαντικά έχει το xtend μπας και μπορέσω ποτέ μου να κατεβάσω τα αναθεματισμένα bulk bcaa;

Devil
08-06-10, 20:44
εξαρταται απο την προπονηση

μπορεις να βαλεις μεσα απο bcaa,eaa,crea,β-alanina,alcar

πχ ενα pre-intrawo μ αρεσε, εβαζα:wms και bc+eaa ξεκιναγα να πινω απο το prewo και τελειωναι στη μεση του wo

manos_
08-06-10, 20:45
το volumaize και το intra aid εχω παρει.Πολυ καλο το volumaize λιγο ποιο κατω το δευτερο.

Devil
08-06-10, 20:46
Παιδιά ,όχι υδατάνθρακες μέσα στη προπο.

γιατι?

Παίζει να βρούμε τι γλυκαντικά έχει το xtend μπας και μπορέσω ποτέ μου να κατεβάσω τα αναθεματισμένα bulk bcaa;

bulk bcaa και eaa δεν διαλυοντε καλα στο νερο
και εχουν πολυ χαλια γευση

βρες τη γευση που χρησιμοποιυν για την CEE λογικα αυτη θα ειναι καλη;)

Machiavelli
08-06-10, 20:49
bulk bcaa και eaa δεν διαλυοντε καλα στο νερο
και εχουν πολυ χαλια γευση

Μυγιάγγιχτοι. 5-10 g σε 500 ml νερό μια χαρά πίνονται.

Devil
08-06-10, 20:51
Μυγιάγγιχτοι. 5-10 g σε 500 ml νερό μια χαρά πίνονται.

χαχαχαχα:green::green::green:

τι να σου πω δεν ξερω εμενα δεν μ διαλυονταν στο νερο
σκεψου οτι τα επερνα με το κουταλι κατευθειαν στο στομα και μετα νερο!

panzor
08-06-10, 20:51
bcaa με ηλεκτρολύτες, τίποτα άλλο.


αυτό :clap:

Haris Pilton
08-06-10, 20:57
βρες τη γευση που χρησιμοποιυν για την CEE λογικα αυτη θα ειναι καλη;)

Αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου ,και μάλλον αυτο θα κάνω ,ισως αρχίσω να τα καψουλιαζω ,θα χρειαστεί γενικότερα με τέτοια συσκευή.

flowin_through
08-06-10, 23:39
Παρτε υγρα αμινοξεα (παντα εχουν γευση) + BCAA + ηλεκτρολυτες.
Don`t be a pussy.

sTeLaKoS
09-06-10, 00:30
Αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου ,και μάλλον αυτο θα κάνω ,ισως αρχίσω να τα καψουλιαζω ,θα χρειαστεί γενικότερα με τέτοια συσκευή.

:clap:

+ ζυγαριά ακριβείας και φτιάχνεις ότι θέλεις.

deluxe
09-06-10, 03:02
Για το IntrAbolic, της Athletic Edge Nutrition, εχω ακουσει τα καλυτερα. Ολοι για αυτο λενε. Και εχει μονο 1γρ υδατανθρακα το σκουπ και 0γρ ζαχαρη. Το εχει δοκιμασει κανεις;

deluxe
08-07-10, 23:35
Μπορεις να παιρνεις τα intra συππμληρωματα συνεχεια, χωρις καποιο κυκλο, σωστα;

Το μονο προβλημα ειναι πως εχουν τσουχτερη τιμη. Αραγε αν επαιρνα μερικα υλικα και εφτιαχνα μονος μου ενα intra, να μου εβγαινε πιο φθηνα;

BCAA's, HydroWhey, Beta-Alanine, Eaa. Τι λετε;

Επισης διαβαζω σε ξενα site, πολλοι βαζουν και waxy. Γιατι;

tommygunz
08-07-10, 23:39
Έχω την εντύπωση και πως με σκέτα BCAA για intra-wo θα είσαι εντάξει. Όχι τίποτα άλλο, απλά για να μην σου φεύγουν πάρα πολλά λεφτά.

noz1989
08-07-10, 23:39
Γιατι σου δινει αμεσα ενεργεια στο gym!

deluxe
08-07-10, 23:56
Δε λεμε ομως οχι υδατανθρακα κατα τη διαρκεια της προπονησης;

Και για ποσα γρ waxy λεμε την καθε φορα;

noz1989
08-07-10, 23:58
Ρε εσυ δεν υπαρχει Δεν, οχι, μη κλπ στο BBing! και αυτο ειναι που το κανει τοσο ωραιο!

Ο καθενας δοκιμαζει τα παντα και κραταει αυτο που δουλευει πανω του!

deluxe
09-07-10, 12:01
Απλα και εμενα δε μου καθεται ο υδατανθρακας κατα τη διαρκεια της προπονησης.. Εκτος και αν μιλαμε για λιγα γραμμαρια. Εσεις ποσα βαζετε;

deluxe
09-05-11, 00:34
Ποια η γνωμη σας για το Size-On Pre Contest της Gaspari; Ακριβο, αλλα απο Αμερικη κατι γινεται!

Επισης για το purple Psyk0 απο Controlled Labs; Αντικαταστατης του Purple In Train.

Αυτο το διαστημα παιρνω απο 1 scoop purple wraath + purple in train και δε κουραζομαι ιδιαιτερα. Κατι γινεται. Απλα θα ηθελα να δοκιμσω και τιποτα αλλο!

sofos
09-05-11, 00:36
Ποια η γνωμη σας για το Size-On Pre Contest της Gaspari; Ακριβο, αλλα απο Αμερικη κατι γινεται!

Επισης για το purple Psyk0 απο Controlled Labs; Αντικαταστατης του Purple In Train.

Αυτο το διαστημα παιρνω απο 1 scoop purple wraath + purple in train και δε κουραζομαι ιδιαιτερα. Κατι γινεται. Απλα θα ηθελα να δοκιμσω και τιποτα αλλο!

εγω δεν ειδα και πολυ μεγαλη διαφορα φιλαρακι με το πρη κοντεστ το χα παρει μια βδομαδα ομως μονο.....

deluxe
09-05-11, 02:11
Απορω γιατι ειναι τοσο ακριβο παντως. Τι το σουπερ ντουπερ εχει μεσα; Καλα οτι ξεφευγει καπως, ειναι αληθεια, εχει κατι παραπανω απο αμινοξεα και ηλεκτρολυτες!