PDA

Επιστροφή στο Forum : Σωστος χρονισμος για ροφημα whey με αεροβια



SepTum
09-06-10, 21:29
Μετα τα βαρη κανω 45λεπτα αεροβια.Το ροφημα πρωτεινης(πρωτεινη-δεξτροζη)να το παιρνω μετα την αεροβια η ενδιαμεσα βαρη-αεροβια?
~μινι ερωτηση:η δεξτροζη σαν ποσοστο στο ροφημα ειναι παραπανω απο την πρωτεινη,σωστα?(διαβαζα σε κατι ξενα forum για κατι 10gr και λεω μηπως εχω κατανοησει κατι λαθος.)

beefmeup
09-06-10, 21:31
να το περνεις μετα.

Drsarru
09-06-10, 21:35
Μετά απο κανένα 20λεπτο-μισαορο απο την προπονηση και μετα φαγητό..Προσωπικά αμεσως μετά την προπονηση περνω την δεξτοζη μαζι μ κρεατινουλα και μετα απο 30' περνω την πρωτείνη...Συμβουλή των τραινερ αλλα και του φόρουμ και την κανω εδω και καιρο

hardtraining
10-06-10, 13:37
επειδη υπαρχει θεμα να ρωτησω και εγω? η ληψη της πρωτεινης ροφηματος μπορει να γινεται κατα τη διαρκεια πρπονησης με βαρη η πρεπει αποκλειστικα να λαμβανεται μετα τα βαρη και οχι κατα διαρκεια? αντι κατα τη διαρκεια της προπονησης να πινουμε νερο θα ηθελα να το αλλαξω και να λαμβανω πρωτεινη!!

giannis64
10-06-10, 14:32
διαβασε ολο αυτο το τοπικ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8734

ioannis1
10-06-10, 14:35
επειδη υπαρχει θεμα να ρωτησω και εγω? η ληψη της πρωτεινης ροφηματος μπορει να γινεται κατα τη διαρκεια πρπονησης με βαρη η πρεπει αποκλειστικα να λαμβανεται μετα τα βαρη και οχι κατα διαρκεια? αντι κατα τη διαρκεια της προπονησης να πινουμε νερο θα ηθελα να το αλλαξω και να λαμβανω πρωτεινη!!

δε πινουμε ποτε ροφημα πρωτεινης συγχρονως με την προπονηση.βαραινει το στομαχι.προτιμουμε ροφημα με μεταλα και κρεατινη.