PDA

Επιστροφή στο Forum : help για προτεινες αχαριος



kwstas25
11-06-10, 00:43
εχο διαβαση πολλα αλλα δεν εχο καταλιξι ακομα σε καπια σιγγεκριμενι προτεινι ειμε αναμεσα σε 2 optimum 100% whey k myofusion gaspari. ογκο θελω να αρχισω. θα αρχισο γυμναστιριο αυτη τιν εβδομαδα για προτι μου φωρα ... πια απο αυτες τιs διο μου προτινετε .. αμα εχετε καμια καλιτερi προτασι δεχτι

T0ny
11-06-10, 00:48
εχο διαβαση πολλα αλλα δεν εχο καταλιξι ακομα σε καπια σιγγεκριμενι προτεινι ειμε αναμεσα σε 2 optimum 100% whey k myofusion gaspari. ογκο θελω να αρχισω. θα αρχισο γυμναστιριο αυτη τιν εβδομαδα για προτι μου φωρα ... πια απο αυτες τιs διο μου προτινετε .. αμα εχετε καμια καλιτερi προτασι δεχτι

Η myofusion συμφωνα με οτι εχω δει εδω ειναι καλητερη επιλογη για ογκο ενω η ον για γραμμωση!!!
Προσωπικα και οι 2 ειναι τοπ δεν εχω δει τρελες διαφορες η μια με την αλλη... Παρε οποια θες με λιγα λογια!!!

TEFAAtzis
11-06-10, 00:51
Η myofusion συμφωνα με οτι εχω δει εδω ειναι καλητερη επιλογη για ογκο ενω η ον για γραμμωση!!!
Προσωπικα και οι 2 ειναι τοπ δεν εχω δει τρελες διαφορες η μια με την αλλη... Παρε οποια θες με λιγα λογια!!!

παπαριες λες Γιαννη.Σορρυ κιολας

kwstas25
11-06-10, 00:51
Η myofusion συμφωνα με οτι εχω δει εδω ειναι καλητερη επιλογη για ογκο ενω η ον για γραμμωση!!!
Προσωπικα και οι 2 ειναι τοπ δεν εχω δει τρελες διαφορες η μια με την αλλη... Παρε οποια θες με λιγα λογια!!!

:σ :awesome: πρεπει να παω να αγωρασω αυριο και δεν αποφασισα ακομα :unsure::?

kwstas25
11-06-10, 00:52
αλλες αποψις ???

Ramrod
11-06-10, 00:54
εχο διαβαση πολλα αλλα δεν εχο καταλιξι ακομα σε καπια σιγγεκριμενι προτεινι ειμε αναμεσα σε 2 optimum 100% whey k myofusion gaspari. ογκο θελω να αρχισω. θα αρχισο γυμναστιριο αυτη τιν εβδομαδα για προτι μου φωρα ... πια απο αυτες τιs διο μου προτινετε .. αμα εχετε καμια καλιτερi προτασι δεχτι

Τόσο χρόνο αφιέρωσα ρε συ Κώστα να σου απαντάω στα PM, τίποτα δεν έμαθες?

Λοιπόν, αλλη μια τελευταία φορά μαζεμένα, διάβασε αυτό το ποστ προσεκτικά...

Δεν έχεις ξεκινήσει ούτε γυμναστήριο, δε ξέρεις ούτε μια διατροφή να φτιάξεις, δε ξέρεις ούτε πως πιάνουν τη μπάρα και σε απασχολεί ποια πρωτεϊνη είναι καλύτερη? Ειλικρινά γνωρίζεις τι είναι το συμπλήρωμα πρωτεϊνης και πως να το χρησιμοποιείς?

Όγκο δε παίρνεις απο την πρωτεϊνη καταρχάς...

Και σου είπα, ΨΑΞΕ έχουν απαντηθεί όλα!!!!!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7636

Αυτά απο εμένα, κάνε ότι νομίζεις...

TEFAAtzis
11-06-10, 00:54
Φιλε η Ον θα σε βολεψει περισσοτερο γιατι ειναι οτι καλυτερο για μετα την προπονα μιας και ειναι καθαρη και αφομειωνεται γρηγορα ενω η αλλη εχει και αλλες πηγες και ενδυκνεται για χρηση περισσοτερο σε αλλες ωρες της μερας.Για μενα Ον αν και τις εχω δοκιμασει και τις δυο.Απλα η Myofusion εχει τελεια γευση

T0ny
11-06-10, 00:54
παπαριες λες Γιαννη.Σορρυ κιολας

Κιομως ετσι ειναι!!! :O κανω καπου λαθος???

Machiavelli
11-06-10, 00:55
Αν πάρεις μια θα πάρεις την whey που είναι καλύτερη για μετά την προπόνηση.
Αγοράζεις πρώτη φορά απ' ότι καταλαβαίνω, αποφάσισε τι θα πάρεις, πήγαινε, παρ' το και φύγε, μη μιλήσεις με τους υπαλλήλους.

Ramrod
11-06-10, 00:58
Αν πάρεις μια θα πάρεις την whey που είναι καλύτερη για μετά την προπόνηση.
Αγοράζεις πρώτη φορά απ' ότι καταλαβαίνω, αποφάσισε τι θα πάρεις, πήγαινε, παρ' το και φύγε, μη μιλήσεις με τους υπαλλήλους.

+ 100.000.000.000.000.000.000.000

kwstas25
11-06-10, 00:58
εχω μαθει πολλα απο εσας 1000 ευχαριστω παιδια ... :bowdown::bowdown::bowdown: ευχαριστω και σρρυ π σας σπαω τα νευρα :unsure:

kwstas25
11-06-10, 00:59
Αν πάρεις μια θα πάρεις την whey που είναι καλύτερη για μετά την προπόνηση.
Αγοράζεις πρώτη φορά απ' ότι καταλαβαίνω, αποφάσισε τι θα πάρεις, πήγαινε, παρ' το και φύγε, μη μιλήσεις με τους υπαλλήλους.
γιατι να τιν παρω και να φιγω???

TEFAAtzis
11-06-10, 00:59
Μην μιλησεις με τους υπαλληλους αυτο να το θυμασαι καλα.Παρτη και φυγε

kwstas25
11-06-10, 01:00
Μην μιλησεις με τους υπαλληλους αυτο να το θυμασαι καλα.Παρτη και φυγε

γιατι ομως ??? κοριδευτικα το λετε ?

T0ny
11-06-10, 01:01
Αν πάρεις μια θα πάρεις την whey που είναι καλύτερη για μετά την προπόνηση.
Αγοράζεις πρώτη φορά απ' ότι καταλαβαίνω, αποφάσισε τι θα πάρεις, πήγαινε, παρ' το και φύγε, μη μιλήσεις με τους υπαλλήλους.


Μακη νομιζα πως η myofusion ειναι καλητερη οταν βρισκεσε στον ογκο κανω καπου λαθος???
Δε μιλαω για πρωτεινες ογκου και τετοια ολοι 3ερουμε πως δεν ισχυουν!!!!Απλα για καπου τοχα δει εδω μεσα...και τοπα!!!

TEFAAtzis
11-06-10, 01:02
γιατι ομως ??? κοριδευτικα το λετε ?

Οχι,ειναι ικανοι να σου πουν οτι παπαρια τους κατεβει στο κεφαλι και να σε κανουν να αγορασεις οτι μαλακια θελουν να σου δωσουν

Ramrod
11-06-10, 01:02
γιατι ομως ??? κοριδευτικα το λετε ?

γιατί θα προσπαθήσουν να σου πουλήσουν αυτό που θέλουν αυτοί και επειδή είσαι ασχετος (φιλικά πάντα:green:) θα το καταφέρουν.
Μέχρι και εγώ την πάτησα πρόσφατα που πήγα "εγκληματισμένος" και τώρα βαράω το κεφάλι μου...

KATERINI 144
11-06-10, 01:03
γιατι ομως ??? κοριδευτικα το λετε ?γιατι θα κοιταξουν να σε πασάρουν οτι θελουν αυτοι ρε κωτσο.....

Ramrod
11-06-10, 01:04
Μακη νομιζα πως η myofusion ειναι καλητερη οταν βρισκεσε στον ογκο κανω καπου λαθος???
Δε μιλαω για πρωτεινες ογκου και τετοια ολοι 3ερουμε πως δεν ισχυουν!!!!Απλα για καπου τοχα δει εδω μεσα...και τοπα!!!

Δεν είναι καλύτερη, απλά "δε πειράζει" αν πάρεις και καμια myofusion μεταπροπονητικά σε περίοδο όγκου. Αλλά γενικά για μεταπροπο δεν ενδείκνυται...

kwstas25
11-06-10, 01:06
:bowdown:ευχαριστω σε ολοθσ για τιν βοιθεια... 10000 ευχαριστω:bowdown::bowdown: με εχετε βοιθεισι σε ολα

T0ny
11-06-10, 01:08
Δεν είναι καλύτερη, απλά "δε πειράζει" αν πάρεις και καμια myofusion μεταπροπονητικά σε περίοδο όγκου. Αλλά γενικά για μεταπροπο δεν ενδείκνυται...

Kk παει και αυτο!!!

Παρτην και φυγε χαλαρα...Εγω σημερα πηγα να παρω και με ΖΑΛΙΣΕ ενας με αυτην εδω (COMPLETE WHEY /1000 gr (CYTOSPORT)) ενω εγω του ζητουσα αλλη!!!!

warrior
11-06-10, 12:38
Γενικως μια πολυ καλη πρωτεινη κ υψηλης βιολογικης αξιας με χαμηλα ποσοστα υδατανθρακων ειναι η Myofusion (Gaspari).Αυτην παιρνω κ εγω κ εχω μεινει ιδιαιτερα ικανοποιημενος κ απο θεμα τιμης επισης καλη σε συγκριση με αλλες της κατηγοριας της.Τσιμπα την:toast:

Machiavelli
11-06-10, 12:56
Μικρότερη καθαρότητα η myofusion και σιγά την βιολογική αξία. Καλύτερη της ΟΝ από άποψη ποιότητας + ότι είναι whey.

warrior
11-06-10, 13:00
Μα και η μυο whey δεν ειναι?Η κανω καποιο λαθος?

Machiavelli
11-06-10, 13:02
Κάνεις κάποιο λάθος.

warrior
11-06-10, 13:07
Φιλε μ ανδιαμφησβητητα κανεις λαθος εκτος κ αν αμφισβητεις αυτα π γραφει στα συστατικα της..Κανε την ερευνα σ και δωσε μ μια απαντηση.Θες να σ δωσω το συγκεκριμενο link?

Machiavelli
11-06-10, 13:10
Δώσε.

warrior
11-06-10, 13:13
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4167

Machiavelli
11-06-10, 13:16
Ακόμα και αυτό που είναι ανεπίσημο λέει: "Ένας μοναδικός συνδυασμός γρήγορων πρωτεϊνών (whey), υψηλότατης ποιότητας πρωτεΐνη αυγού και πρωτεΐνη γάλακτος"
η Gaspari λέει: whey protein concentrate and isolate, egg albumen, and milk protein isolate.

warrior
11-06-10, 13:18
Τι πιστευεις εντελως επιμορφωτικα ρωταω,οτι παραπλανει με αυτες τις διατυπωσεις?

flowin_through
11-06-10, 13:27
Αν πάρεις μια θα πάρεις την whey που είναι καλύτερη για μετά την προπόνηση.
Αγοράζεις πρώτη φορά απ' ότι καταλαβαίνω, αποφάσισε τι θα πάρεις, πήγαινε, παρ' το και φύγε, μη μιλήσεις με τους υπαλλήλους.

χαχαχα
Μηπως πρεπει να τον παει καποιος? που μενει κοντα του βρε αδερφε.
Εναλλακτικα κανε τον ΑΜΕΑ, οτι δε μπορεις να μιλησεις.

Εγω απορω πως μπηκες στη διαδικασια να ψαξεις για πρωτεΐνες πριν ακομα αρχισεις γυμναστηριο... τεσπα, το μονο που θα χρειαστεις ειναι μια φορα μετα την προπονηση, οποια και να παρεις θα δουλεψει για σενα.

warrior
11-06-10, 13:31
Ισως μια Complete 8 (Warriorlab) για μετα την προπονηση.Συμφωνεις Flowin Through?

Machiavelli
11-06-10, 13:38
Τι πιστευεις εντελως επιμορφωτικα ρωταω,οτι παραπλανει με αυτες τις διατυπωσεις?

Δεν προσπαθεί να παραπλανήσει, εγώ γι αυτά που λέει σου μιλάω, λέει έχει whey, πρωτεΐνη αυγού και micellar casein, ήτοι δεν είναι whey.

lef
11-06-10, 13:40
Ισως μια Complete 8 (Warriorlab) για μετα την προπονηση.Συμφωνεις Flowin Through?

Οχι πολλων πηγων μετα την προπονηση!!!whey η whey isolate..

warrior
11-06-10, 13:42
Μαλιστα παντως απο περιγυρο κ παρεα οσοι την χρησιμοποιουν εχουν μεινει αρκετα ικανοποιημενοι(κ προσωπικα).Αποδεκτη η αποψη σ παντως.

Απο Cyto ξερεις τπτ?

warrior
11-06-10, 13:46
Οχι πολλων πηγων μετα την προπονηση!!!whey η whey isolate..

Εχεις δικιο αλλα πιστευω αν συνδιαζει whey κ πολλων πηγων καλυτερα η πρωτη να ειναι πριν κ η δευτερη μετα για την ολοκληρωμενη κ συνεχη ροη αμινοξεων:thumbup:

lef
11-06-10, 13:48
Μαλιστα παντως απο περιγυρο κ παρεα οσοι την χρησιμοποιουν εχουν μεινει αρκετα ικανοποιημενοι(κ προσωπικα).Αποδεκτη η αποψη σ παντως.

Απο Cyto ξερεις τπτ?

Λογικα θα ειναι καλη ειναι συνδυασμος 8 πηγων και πολυ καλη τιμη αν δεν κανω λαθοσ.προσωπικα δεν την εχς δοκιμασει.τωρα εχω την πολλων πηγων της οn,την περων στο πρωινο μου.

για το cytolean(αν αυτο εννοεις) το καλυτερο ειναι να κανεις ενα κυκλο 1 μηνος με mitotropin και μετα ενα μηνα cyto.μετα ενα διμηνο σιγουρα διαλλειμα πριν ξαναπαρεις.ειναι πολυ καλο λιποτροπικο.το θεμα ειναι αν κανεις ολα τα απαραιτητα για να παρεις βοηθεια απο αυτο(διατροφη αεροβια...)

lef
11-06-10, 13:51
Εχεις δικιο αλλα πιστευω αν συνδιαζει whey κ πολλων πηγων καλυτερα η πρωτη να ειναι πριν κ η δευτερη μετα για την ολοκληρωμενη κ συνεχη ροη αμινοξεων:thumbup:

εδω συμφωνω.αλλα εσυ πριν ειπες ν παρει μετα την προπονηση την πολλων πηγων.τελος παντων συννενοηθηκαμε:toast:

warrior
11-06-10, 13:52
Λογικα θα ειναι καλη ειναι συνδυασμος 8 πηγων και πολυ καλη τιμη αν δεν κανω λαθοσ.προσωπικα δεν την εχς δοκιμασει.τωρα εχω την πολλων πηγων της οn,την περων στο πρωινο μου.

για το cytolean(αν αυτο εννοεις) το καλυτερο ειναι να κανεις ενα κυκλο 1 μηνος με mitotropin και μετα ενα μηνα cyto.μετα ενα διμηνο σιγουρα διαλλειμα πριν ξαναπαρεις.ειναι πολυ καλο λιποτροπικο.το θεμα ειναι αν κανεις ολα τα απαραιτητα για να παρεις βοηθεια απο αυτο(διατροφη αεροβια...)

Οχι για την Cytosport μιλαω για ενα συγκεκριμενο προιον.Αν ξερεις κ εχεις δοκιμασει θα με βοηθησει πολυ η αποψη σου.Υπαρχει συγκεκριμενο post για αυτη την εταιρια.:toast:

lef
11-06-10, 13:59
Οχι για την Cytosport μιλαω για ενα συγκεκριμενο προιον.Αν ξερεις κ εχεις δοκιμασει θα με βοηθησει πολυ η αποψη σου.Υπαρχει συγκεκριμενο post για αυτη την εταιρια.:toast:

δυστυχως φιλε δεν μπορω να βοηθησω,μου εχει ξεφυγει αυτη η εταιρια δεν εχω δοκιμασει ποτε.:(

warrior
11-06-10, 14:01
Ευχαριστω παντως..

Machiavelli
11-06-10, 14:51
Μαλιστα παντως απο περιγυρο κ παρεα οσοι την χρησιμοποιουν εχουν μεινει αρκετα ικανοποιημενοι(κ προσωπικα).Αποδεκτη η αποψη σ παντως.

Απο Cyto ξερεις τπτ?

Δε κατάλαβες. Δεν είπα την άποψη μου, τα συστατικά είπα, αποδεκτά ή όχι αυτά έχει (ή μας λένε ότι έχει έστω). Ως προς τι έμειναν ικανοποιημένοι;
Την complete whey είχα πάρει παλιότερα από cytosport, μέτρια γεύση, καλή καθαρότητα και είναι από τις ακριβές. Δε ξαναπήρα.

warrior
11-06-10, 15:04
Αρα συμφωνουμε οτι ειναι whey..Συγκεκριμενα αναφερομαι για Monster Pump απο Cyto

Machiavelli
11-06-10, 15:08
Αυτό κατάλαβες; Από τη στιγμή που έχει μέσα micellar casein και egg albumen δεν είναι whey. Είναι protein blend, έχει μέσα και whey αλλά δε θα απορροφηθεί με το ίδιο γρήγορα με μια whey.
Δε το ξέρω το monster pump.

warrior
11-06-10, 15:12
Δεν σε καταλαβαινω φιλε μ.Πεφτεις σε αντιφασεις..Τα ιδια ακριβως συστατικα εχει και της ΟΝ και το λεει χαρακτηριστικα protein blend

Machiavelli
11-06-10, 15:18
Δεν πέφτω σε καμία αντίφαση. Η ON έχει whey concetrate και whey isolate. Δηλαδή έχει 2 whey, αυτό είναι το blend της, επομένως περιέχει μόνο whey. Η myofusion έχει διαφορετικό protein blend που περιέχει και είδη πρωτεΐνης που δεν είναι whey, γι αυτό και πάνω στο κουτί της δε γράφει 100% Whey ή έστω whey με μεγάλα γράμματα.

warrior
11-06-10, 15:24
Μαλλον ναι αλλα εχουμε ψιλοξεφυγει κ απο το topic οποτε :toast:

kwstas25
11-06-10, 15:27
σιμπερασμα τι βγαλαμε ρε παιδια ?

Ramrod
11-06-10, 15:29
Δεν σε καταλαβαινω φιλε μ.Πεφτεις σε αντιφασεις..Τα ιδια ακριβως συστατικα εχει και της ΟΝ και το λεει χαρακτηριστικα protein blend

@Warrior, whey λέμε τις πρωτεϊνες που αποτελούνται αποκλειστικά απο ορρό γάλακτος! Οι άλλες λέγονται πολλών πηγών. Περιέχουν και ορρό γάλακτος μέσα αλλά δεν είναι whey, είναι πολλών πηγών γιατί έχουν πρωτεϊνη από πολλές πηγές (γάλα, αυγό, σόγια).
Μετά την προπόνηση οι πολλών πηγών δεν είναι καλή επιλογή.
Τώρα σε αυτό που λες ότι έμεινες ευχαριστημένος απο τη Myofusion δε μπορώ να καταλάβω πως το εννοείς αλλά σεβαστό...

Σε συμβουλευω να ψαχτείς περισσότερο με τα είδη πρωτεϊνης που υπάρχουν και πως ενδείκνυται η χρήση τους γιατί σε βλέπω λιγάκι μπερδεμένο.

Φιλικά :thumbup:


σιμπερασμα τι βγαλαμε ρε παιδια ?

Εσύ την πήρες την πρωτεϊνη ή ακόμα το σκέφτεσαι?
Τι συμπέρασμα περιμένεις να βγάλουμε? Όλα αυτά που αναφέρουμε γνωστά θεωρούνται, δε το ψάχνουμε τώρα...

Machiavelli
11-06-10, 15:31
Δε το βγάλαμε εμείς το συμπέρασμα, οι ίδιες οι εταιρίες το λένε. Η gold της ON είναι whey ενώ η myofusion είναι πολλών πηγών.

kwstas25
11-06-10, 15:33
Εσύ την πήρες την πρωτεϊνη ή ακόμα το σκέφτεσαι?
Τι συμπέρασμα περιμένεις να βγάλουμε? Όλα αυτά που αναφέρουμε γνωστά θεωρούνται, δε το ψάχνουμε τώρα...[/QUOTE]
πανε τα 65 euro και σε 3-4 μερες εχο γενεθλια ... ναι πηρα .. :PPP

Ramrod
11-06-10, 15:36
πανε τα 65 euro και σε 3-4 μερες εχο γενεθλια ... ναι πηρα .. :PPP

Δε θέλω να σε αποκαρδιώσω αλλά καλύτερα να τα κρατούσες για τα γενέθλια σου, έτσι και αλλιώς όπως σου ξαναείπα δε τη χρειαζόσουν ακόμα...

τεσπα, καλοφάγωτη :thumbup:

kwstas25
11-06-10, 15:41
Δε θέλω να σε αποκαρδιώσω αλλά καλύτερα να τα κρατούσες για τα γενέθλια σου, έτσι και αλλιώς όπως σου ξαναείπα δε τη χρειαζόσουν ακόμα...

τεσπα, καλοφάγωτη :thumbup:

ευχαριστω :P:toast:

warrior
11-06-10, 16:16
Ramrod φιλε μ σε βρισκω σωστο κ συμφωνω εν τελη αλλα πιστεψε με εχω ασχοληθει αρκετα με πρωτεινες(κα) κ ταπεινα μπορω να σ πω οτι ξερω 1-2 πραγματα απλως μπερδευτικα λιγο με τα facts των 2 εταιριων γτ οι πληροφοριες τους ειναι λιγο αοριστες:thumbup:thx παντως για τον <<συμπληρωματικο προσανατολισμο>>:turtle:

warrior
11-06-10, 16:17
Κωστα ποια πηρες τελικα?

beefmeup
11-06-10, 16:30
γκουχ γκουχ

σιγα,θα πνιγεις..γιατι οχι μαναμ??

Ramrod
11-06-10, 16:36
κανε την μια βολτα απο το χημειο Διονυση;)

Why ρε Savage, η myofusion είναι καλύτερη???

beefmeup
11-06-10, 16:37
κανε την μια βολτα απο το χημειο Διονυση;)

ξερεις τπτ,που θα πρεπε ισως να το μοιραστεις μαζι μας??

μιλα ρε!!!

beefmeup
11-06-10, 16:43
ποσο πιο σαφης να γινω???


εχουμε αποδειξεις(χωρις το Ν.Ευαγγελατο)δλδ???

Ramrod
11-06-10, 16:43
δεν ειπα αυτο.λιγο πολυ ολες τα ιδια σκατα ειναι...
σχεδον ολες νοθευονται η φτιαχνονται απο υλικα κακης προελευσης.
γι'αυτο χρησιμοποιω ελαχιστα συμπληρωματα που απο οσο εχω ελεγξει ειναι καλης ποιοτητας.

Δηλαδή τη Nectar που χρησιμοποιείς την έχεις πάει χημείο?
Βασικά σχολιάζουμε σε λάθος θέμα...

paris
21-06-10, 00:31
καλησπερα παιδια.και εγω νεος ειμαι στο φορουμ.επειδη και εγω εχω αρχισει γυμναστικη εδω και 1,5 μηνα γυμναστικη και εχω δει αποτελεσματα στο σωμα μου χωρις να παιρνω καποιο συμπληρωμα.αυτο που θα ηθελα πλεον ειναι μια πρωτεινη που να μη μου δωσει αρκετα κιλα δλδ να μην εχει πολλους υδατανθρακες εως καθολου.δε ξερω εαν αυτο ειναι σωστο που ζηταω.τι εχετε να μου προτεινετε;δλδ αυτο που ζηταω ειναι γραμμωση των μυων.η διατροφη μου ειναι οσο μπορω προσεγμενη.οι προπονησεις μου ειναι 4 φορες τη βδομαδα βαρη(μετρια κιλα πολλες επαναληψεις)και αεροβια ασκηση(ελλειπτικο ποδηλατο μπασκετ)4 με 5 φορες την εβδομαδα σε ενταση περιπου 60%.

kwstas25
21-06-10, 00:54
καλησπερα παιδια.και εγω νεος ειμαι στο φορουμ.επειδη και εγω εχω αρχισει γυμναστικη εδω και 1,5 μηνα γυμναστικη και εχω δει αποτελεσματα στο σωμα μου χωρις να παιρνω καποιο συμπληρωμα.αυτο που θα ηθελα πλεον ειναι μια πρωτεινη που να μη μου δωσει αρκετα κιλα δλδ να μην εχει πολλους υδατανθρακες εως καθολου.δε ξερω εαν αυτο ειναι σωστο που ζηταω.τι εχετε να μου προτεινετε;δλδ αυτο που ζηταω ειναι γραμμωση των μυων.η διατροφη μου ειναι οσο μπορω προσεγμενη.οι προπονησεις μου ειναι 4 φορες τη βδομαδα βαρη(μετρια κιλα πολλες επαναληψεις)και αεροβια ασκηση(ελλειπτικο ποδηλατο μπασκετ)4 με 5 φορες την εβδομαδα σε ενταση περιπου 60%.

εγω θα σου ελεγα να παρεισ 1 whey για αρχι και μετα βλεπεις ..

Ramrod
21-06-10, 01:06
καλησπερα παιδια.και εγω νεος ειμαι στο φορουμ.επειδη και εγω εχω αρχισει γυμναστικη εδω και 1,5 μηνα γυμναστικη και εχω δει αποτελεσματα στο σωμα μου χωρις να παιρνω καποιο συμπληρωμα.αυτο που θα ηθελα πλεον ειναι μια πρωτεινη που να μη μου δωσει αρκετα κιλα δλδ να μην εχει πολλους υδατανθρακες εως καθολου.δε ξερω εαν αυτο ειναι σωστο που ζηταω.τι εχετε να μου προτεινετε;δλδ αυτο που ζηταω ειναι γραμμωση των μυων.η διατροφη μου ειναι οσο μπορω προσεγμενη.οι προπονησεις μου ειναι 4 φορες τη βδομαδα βαρη(μετρια κιλα πολλες επαναληψεις)και αεροβια ασκηση(ελλειπτικο ποδηλατο μπασκετ)4 με 5 φορες την εβδομαδα σε ενταση περιπου 60%.

Αφού βλέπεις αποτελέσματα, το συμπλήρωμα τι το θέλεις?

kwstas25
21-06-10, 01:09
Αφού βλέπεις αποτελέσματα, το συμπλήρωμα τι το θέλεις?

+1 +2 +3 +4 ...... :thumbup:

Senereison
21-06-10, 14:07
καλησπερα παιδια.και εγω νεος ειμαι στο φορουμ.επειδη και εγω εχω αρχισει γυμναστικη εδω και 1,5 μηνα γυμναστικη και εχω δει αποτελεσματα στο σωμα μου χωρις να παιρνω καποιο συμπληρωμα.αυτο που θα ηθελα πλεον ειναι μια πρωτεινη που να μη μου δωσει αρκετα κιλα δλδ να μην εχει πολλους υδατανθρακες εως καθολου.δε ξερω εαν αυτο ειναι σωστο που ζηταω.τι εχετε να μου προτεινετε;δλδ αυτο που ζηταω ειναι γραμμωση των μυων.η διατροφη μου ειναι οσο μπορω προσεγμενη.οι προπονησεις μου ειναι 4 φορες τη βδομαδα βαρη(μετρια κιλα πολλες επαναληψεις)και αεροβια ασκηση(ελλειπτικο ποδηλατο μπασκετ)4 με 5 φορες την εβδομαδα σε ενταση περιπου 60%.

Μπορείς να πάρεις την 100% WHEY PROTEIN-Gold standard αλλα αφισέτο λίγο κανε γυμναστική αφού βλέπεις αποτελέσματα συνέχισε έτσι και μην νομίζεις ότι μόλις πάρεις πρωτεΐνη θα γίνεις τέρας δεν είναι φάρμακα συμπληρώματα διατροφής είναι...

paris
21-06-10, 16:09
οπως ειπα και πριν απλα προσεχω τη διατροφη μου δε παει να πει ομως οτι ειναι και εντελως σωστη.απλα εχω περιορισει στο μεγιστο βαθμο τα junk food και τα αναψυκτικα.ποτα δεν πινω καφεδες δεν πινω δε καπνιζωαλλα η διατροφη μου ειναι απλα προσεγμενη μπορει οχι σωστη.
πχ πρωι στις 7 τρωω κουακερ με γαλα,στις 9 σαν τοστακι με χυμο πορτοκαλι.στις 12 γιαουρτι με δημητριακα και ενα φιττνεσσ μπαρ η ενα τονο.στις 3 κανονικο μεσημεριανο 5 προπονηση 7:30 παλι τοστακι και μπορει και σαλατα.στις 9:30 οτι εχει για βραδινο και κατα τις 11 μερικες φορες γαλα με κουακερ αλλες τιποτα.απλα θελω κατι να με βοηθησει ωστε να προχωρησω εστω κατα 10% πιο γρηγορα.τι θα ηταν καλυτερο μια πρωτεινη με λιγους υδατανθρακες η μια κρεατινη.ρωταω διοτι πραγματικα δε γνωριζω τι σου προσφερει το καθενα.θα ψαξω παντως στο φορουμ να δω τι γινεται με το καθενα σκευασμα

Ramrod
21-06-10, 18:37
οπως ειπα και πριν απλα προσεχω τη διατροφη μου δε παει να πει ομως οτι ειναι και εντελως σωστη.απλα εχω περιορισει στο μεγιστο βαθμο τα junk food και τα αναψυκτικα.ποτα δεν πινω καφεδες δεν πινω δε καπνιζωαλλα η διατροφη μου ειναι απλα προσεγμενη μπορει οχι σωστη.
πχ πρωι στις 7 τρωω κουακερ με γαλα,στις 9 σαν τοστακι με χυμο πορτοκαλι.στις 12 γιαουρτι με δημητριακα και ενα φιττνεσσ μπαρ η ενα τονο.στις 3 κανονικο μεσημεριανο 5 προπονηση 7:30 παλι τοστακι και μπορει και σαλατα.στις 9:30 οτι εχει για βραδινο και κατα τις 11 μερικες φορες γαλα με κουακερ αλλες τιποτα.απλα θελω κατι να με βοηθησει ωστε να προχωρησω εστω κατα 10% πιο γρηγορα.τι θα ηταν καλυτερο μια πρωτεινη με λιγους υδατανθρακες η μια κρεατινη.ρωταω διοτι πραγματικα δε γνωριζω τι σου προσφερει το καθενα.θα ψαξω παντως στο φορουμ να δω τι γινεται με το καθενα σκευασμα

Ξεκίνα απο τα άρθρα διατροφής γιατί η διατροφή σου έχει μερικά σημαντικά λάθη. Το συμπλήρωμα δε θα σε βοηθήσει αν δεν κάνεις σωστή διατροφή και η πρωτεϊνη δε θα σε βοηθήσει να "πας" πιο γρήγορα.
Η κρεατίνη είναι άλλο θέμα, αλλά πρώτα διάβασε τα περι διατροφής...

paris
21-06-10, 21:29
μολις σημερα εκανα τεστ μεταβολισμου μετρηση λιπους μυηκης μαζας κλπ.
τα αποτελεσματα ηταν λιπος 17%
μεταβολισμος και μυηκη μαζα σε αρκετα υψηλο επιπεδο το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ο οργανισμος μου κανει κατακρατηση υγρων λιγο πανω απο το κανονικο τι να φταιει;οπως ειπα και πριν η διατροφη μου ειναι απλα προσεγμενη αλλα μπορει και να μην ειναι σωστη.απλα λογο δουλειας δε προλαβαινω και πολυ να ετοιμασω γευματα.εντωμεταξυ το αυγο δε μπορω να το φαω με τιποτα μου προκαλει αναγουλα.επισης δε μπορω να εχω τη μανα μου να φτιαχνει 2 φαγια 1 για εμενα και 1 για τους υπολοιπους.τωρα θα προσπαθησω να κοιταξω και τα ποστ με τις διατροφες αλλα ειναι ατελειωτα.
το αποτελεσμα που θελω να πετυχω ειναι να ριξω τα ποσοστα του λιπους γυρο στο 12-13% πιστευω δε θα ειναι και παρα πολυ δυσκολο.ηδη εχω χασει 6-7 κιλα στο διαστημα που γυμναζομαι αλλα απο πριν φαινομαι καπως πιο ογκωδης μπορει και να ειναι ιδεα μου δε ξερω

KILERMAN
22-06-10, 01:12
Διαβαζοντας αυτο το θεμα, το θεωρησα απο τα πιο κοντινα σε αυτο που θελω να αναφερω και μου κανει αρκετη εντυπωση! Αφορα την ατομικη εξελιξη με βαση τα συμπληρωματα και τις προπονησεις που εκανα:
ενω βρισκομουν σε μια γενικα καλη συνολικη εικονα με βαση αυτου που θελω (χαμηλο λιπος, καλη εικονα ,οχι μεγαλυ μυικοτητα, γενικα οχι η ιδανικη εικόνα ομως για εναν κλασικο Body B. ) ΠΡΟΣΘΕΣΑ στη διατροφη μου την πρωτεινη ultra isolate της Universal ( λεει στη συνθεση 0 ζαχαρη 0% λιπος αν θυμαμαι καλα και 0% υδατανθρ !! ) απο τις πλεον δηλαδη ελαφριες θα ελεγα που υπαρχουν (και αξιοπιστες θα προσθεσω με οσα εχουμε διαβασει εδω)..
Στις προπονησεις μου αφαιρεσα 3 απο τις 5-6 αεροβιες που εκανα , και προσθεσα 2 με 4 με βαρη (εβδομαδιαια παντα μιλαμε).
Η διατροφη σε γενικες γραμμες ισοροπημενη *δεν λεω ολες τις λεπτομερεις (συμπεριλανβανει λαθη οπως φρουτα κλπ αλλα εχει και επι μακρον και μονιμα τα 6-7 μικρα γευματα ,χωρις ζαχαρες και σαβουρε κομενα απο χρονια κλπ) Συνολικα ομως η διατροφη μου δεν εχει αλλαξει...

Αυτο που θα ηθελα να σχολιαστει ειναι οτι με τη ΧΡΗΣΗ της πρωτεινης αρχισα να παιρνω και βαρος αρκετο, και λιπος...και οση μυικοτητα ειδα να αποκτω οντως...συνοδευοταν και με επιπλεον κιλα και θολωμα!
Πραγμα που δεν μου αρεσε καθολου.Προσφατα Εχω κοψει μαχαιρι τη πρωτεινη *υπ οψην επαιρνα 2 μικρα scoop ολο ολο ισως και 1 μονο (λιγο δηλαδη) κι αρχισα να γραμωνω παλι !!!!!
Θα εκτιμουσα πολυ τις οποιες γνωμες φιλων εδω....:toast:

Ramrod
22-06-10, 01:47
Διαβαζοντας αυτο το θεμα, το θεωρησα απο τα πιο κοντινα σε αυτο που θελω να αναφερω και μου κανει αρκετη εντυπωση! Αφορα την ατομικη εξελιξη με βαση τα συμπληρωματα και τις προπονησεις που εκανα:
ενω βρισκομουν σε μια γενικα καλη συνολικη εικονα με βαση αυτου που θελω (χαμηλο λιπος, καλη εικονα ,οχι μεγαλυ μυικοτητα, γενικα οχι η ιδανικη εικόνα ομως για εναν κλασικο Body B. ) ΠΡΟΣΘΕΣΑ στη διατροφη μου την πρωτεινη ultra isolate της Universal ( λεει στη συνθεση 0 ζαχαρη 0% λιπος αν θυμαμαι καλα και 0% υδατανθρ !! ) απο τις πλεον δηλαδη ελαφριες θα ελεγα που υπαρχουν (και αξιοπιστες θα προσθεσω με οσα εχουμε διαβασει εδω)..
Στις προπονησεις μου αφαιρεσα 3 απο τις 5-6 αεροβιες που εκανα , και προσθεσα 2 με 4 με βαρη (εβδομαδιαια παντα μιλαμε).
Η διατροφη σε γενικες γραμμες ισοροπημενη *δεν λεω ολες τις λεπτομερεις (συμπεριλανβανει λαθη οπως φρουτα κλπ αλλα εχει και επι μακρον και μονιμα τα 6-7 μικρα γευματα ,χωρις ζαχαρες και σαβουρε κομενα απο χρονια κλπ) Συνολικα ομως η διατροφη μου δεν εχει αλλαξει...

Αυτο που θα ηθελα να σχολιαστει ειναι οτι με τη ΧΡΗΣΗ της πρωτεινης αρχισα να παιρνω και βαρος αρκετο, και λιπος...και οση μυικοτητα ειδα να αποκτω οντως...συνοδευοταν και με επιπλεον κιλα και θολωμα!
Πραγμα που δεν μου αρεσε καθολου.Προσφατα Εχω κοψει μαχαιρι τη πρωτεινη *υπ οψην επαιρνα 2 μικρα scoop ολο ολο ισως και 1 μονο (λιγο δηλαδη) κι αρχισα να γραμωνω παλι !!!!!
Θα εκτιμουσα πολυ τις οποιες γνωμες φιλων εδω....:toast:

κατά την άποψή μου 2 ενδεχόμενα παίζουν. Ή παρασύρθηκες και έκανες κάποια μικροcheat και σε συνδυασμό με τη μείωση της αεροβικής σε θόλωσαν, ή η πρωτεϊνη είναι νοθευμένη και έχει μέσα ζάχαρη, αλάτι κλπ. Την πήρες απο αξιόπιστο κατάστημα?

KILERMAN
22-06-10, 08:58
την αγορασα απο επωνυμο μαγαζι της θεσσαλονικης με το γραμμα Χ στην ονομασια του (φανταζομαι ,καταλαβαινουμε πιο ειναι ε?)
και επαναλανβανω πως το αποτελεσμα για μενα ήταν=
προπονησεις με βαρη και χρηση πρωτεινης?= ΝΑΙ επιπλεον καποιος ογκος (παντα και αυτονοητα) μαζι με λιπος και επιπλεον κιλα στο συνολο.Και τωρα κανω 5 αεροβιες την εβδομαδα ( 35 με 50 λεπτα)(και βλεπω γραμμωση χωρις τη χρηση της πρωτεινης

(γενικοτερα εχω παρατηρησει οτι κι αλλη πρωτεινη που εχω παρει (ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙς ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕς) ΜΟΥ προσφερει εμενα προσωπικα θολωμα και λιπος και δεν μπορω να το εξηγησω...:shock: :shock:

manos_
22-06-10, 09:32
Δεν στεκει αυτο που περιγραφεις εκτος και αν πηρες καμια μουφα με ζαχαριτσα μεσα.

CROCOJET
22-06-10, 10:14
Διαβαζοντας αυτο το θεμα, το θεωρησα απο τα πιο κοντινα σε αυτο που θελω να αναφερω και μου κανει αρκετη εντυπωση! Αφορα την ατομικη εξελιξη με βαση τα συμπληρωματα και τις προπονησεις που εκανα:
ενω βρισκομουν σε μια γενικα καλη συνολικη εικονα με βαση αυτου που θελω (χαμηλο λιπος, καλη εικονα ,οχι μεγαλυ μυικοτητα, γενικα οχι η ιδανικη εικόνα ομως για εναν κλασικο Body B. ) ΠΡΟΣΘΕΣΑ στη διατροφη μου την πρωτεινη ultra isolate της Universal ( λεει στη συνθεση 0 ζαχαρη 0% λιπος αν θυμαμαι καλα και 0% υδατανθρ !! ) απο τις πλεον δηλαδη ελαφριες θα ελεγα που υπαρχουν (και αξιοπιστες θα προσθεσω με οσα εχουμε διαβασει εδω)..



Αυτό εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί πρωτεΐνη χωρίς να έχει κάποιο ποσοστό υδατάνθρακα δεν έχω δει ποτέ, αλλά κι αν υπάρχει θα πρέπει να είναι απλησίαστη από θέμα τιμής.

Αυτή γράφει ότι έχει 0% λιπαρά και 0% υδατάνθρακα; Μου θυμίζει ένα άλλο ποστ που διάβασα χθες για ένα παγωτό 0%+0% το οποίο όμως ισχύει μόνο αν δε φάει κανείς τη σοκολάτα :doh::doh::doh: Μήπως πρόκειται για αντίστοιχη περίπτωση, δηλαδή marketing;



Στις προπονησεις μου αφαιρεσα 3 απο τις 5-6 αεροβιες που εκανα , και προσθεσα 2 με 4 με βαρη (εβδομαδιαια παντα μιλαμε).
Η διατροφη σε γενικες γραμμες ισοροπημενη *δεν λεω ολες τις λεπτομερεις (συμπεριλανβανει λαθη οπως φρουτα κλπ αλλα εχει και επι μακρον και μονιμα τα 6-7 μικρα γευματα ,χωρις ζαχαρες και σαβουρε κομενα απο χρονια κλπ) Συνολικα ομως η διατροφη μου δεν εχει αλλαξει...

Αυτο που θα ηθελα να σχολιαστει ειναι οτι με τη ΧΡΗΣΗ της πρωτεινης αρχισα να παιρνω και βαρος αρκετο, και λιπος...και οση μυικοτητα ειδα να αποκτω οντως...συνοδευοταν και με επιπλεον κιλα και θολωμα!
Πραγμα που δεν μου αρεσε καθολου.Προσφατα Εχω κοψει μαχαιρι τη πρωτεινη *υπ οψην επαιρνα 2 μικρα scoop ολο ολο ισως και 1 μονο (λιγο δηλαδη) κι αρχισα να γραμωνω παλι !!!!!
Θα εκτιμουσα πολυ τις οποιες γνωμες φιλων εδω....:toast:

Μήπως έφταιξε το γεγονός ότι μείωσες την αερόβια;

Manos1989
22-06-10, 11:42
Αυτό εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί πρωτεΐνη χωρίς να έχει κάποιο ποσοστό υδατάνθρακα δεν έχω δει ποτέ, αλλά κι αν υπάρχει θα πρέπει να είναι απλησίαστη από θέμα τιμής.

Αυτή γράφει ότι έχει 0% λιπαρά και 0% υδατάνθρακα; Μου θυμίζει ένα άλλο ποστ που διάβασα χθες για ένα παγωτό 0%+0% το οποίο όμως ισχύει μόνο αν δε φάει κανείς τη σοκολάτα :doh::doh::doh: Μήπως πρόκειται για αντίστοιχη περίπτωση, δηλαδή marketing;



Μήπως έφταιξε το γεγονός ότι μείωσες την αερόβια;

Αυτό για το παγωτό είναι θέμα marketing γιατί όντως δεν είναι μηδενικές ποσότητες υδατάνθρακα και λιπών.Αυτό για την σοκολάτα το πρόσθεσα εγώ,δεν το λέει πουθενά και ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί τα περισσότερα λιπαρά από την επικάλυψη σοκολάτας είναι κορεσμένα αρά τα αποφεύγουμε.ΟΠΟΤΕ μένει μόνο ο υδατάνθρακας ο οποίος είναι μεν υπαρκτός(και όχι 0% όπως λέει) αλλά ελάχιστος.
Αρα δεν κατάλαβα το '':doh:''
Και αν το όλο θέμα σου είναι η διαδικασία αφαίρεσης της επικάλυψης της σοκολάτας,ανέφερα ότι υπάρχει και το οικογενειακό το οποίο ΟΝΤΩΣ έχει 0% λίπη.

CROCOJET
22-06-10, 11:47
Αυτό για το παγωτό είναι θέμα marketing γιατί όντως δεν είναι μηδενικές ποσότητες υδατάνθρακα και λιπών.Αυτό για την σοκολάτα το πρόσθεσα εγώ,δεν το λέει πουθενά και ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί τα περισσότερα λιπαρά από την επικάλυψη σοκολάτας είναι κορεσμένα αρά τα αποφεύγουμε.ΟΠΟΤΕ μένει μόνο ο υδατάνθρακας ο οποίος είναι μεν υπαρκτός(και όχι 0% όπως λέει) αλλά ελάχιστος.
Αρα δεν κατάλαβα το '':doh:''
Και αν το όλο θέμα σου είναι η διαδικασία αφαίρεσης της επικάλυψης της σοκολάτας,ανέφερα ότι υπάρχει και το οικογενειακό το οποίο ΟΝΤΩΣ έχει 0% λίπη.

Με συγχωρείς bro. Έμεινα με την εντύπωση ότι το έγραφε πάνω για να δικαιολογήσει τους υδατάνθρακες και τα λιπαρά που έγραφε στην ετικέτα. Δεν έβαλα αυτό '':doh:'' για να σε υποτιμήσω...
Αν θες μπορώ να διορθώσω το post

Manos1989
22-06-10, 11:49
Με συγχωρείς bro. Έμεινα με την εντύπωση ότι το έγραφε πάνω για να δικαιολογήσει τους υδατάνθρακες και τα λιπαρά που έγραφε στην ετικέτα. Δεν έβαλα αυτό '':doh:'' για να σε υποτιμήσω...

:toast::^^:

CROCOJET
22-06-10, 11:50
:toast::^^:

:toast::toast::toast:

KILERMAN
22-06-10, 12:17
παιδια για να ειμαι σαφης και ξεκαθαρος : μιλαω για μια απο τις επωνυμες πρωτεινες.Εχουν γινει αρκετες συζητησεις μαλιστα για τη συγκεκριμενη.ultra iso whey Universal.
Οπως τα λεω γραφει και λεει και το site του x-treme store= 0 ζαχαρη , 0 υδατανθρακας 0 ζαχαρη.
Ξεκαθαρο γνωστο και απλο.

Εκεί ακριβως θέλω να τονίσω: εγω με προσεκτικη χρήση αυτής της πρωτεινης (δηλαδη μικρές δοσεις) και παρατηρησα αυξηση λιπους (και οπτικα φανερή)...
αυθόρμητο το συμπερασμα που εκανα σκεπτομενος μόνος : χμ...δηλαδη που να επαιρνα πρωτεινη με υδατανθρακα και να μην έκανα 3-4 αεροβιες τη βδομάδα τι θα γινομουν? βουβαλι ? :shock::shock::shock::shock:

kwstas25
22-06-10, 12:19
παιδια για να ειμαι σαφης και ξεκαθαρος : μιλαω για μια απο τις επωνυμες πρωτεινες.Εχουν γινει αρκετες συζητησεις μαλιστα για τη συγκεκριμενη.ultra iso whey Universal.
Οπως τα λεω γραφει και λεει και το site του x-treme store= 0 ζαχαρη , 0 υδατανθρακας 0 ζαχαρη.
Ξεκαθαρο γνωστο και απλο.

Εκεί ακριβως θέλω να τονίσω: εγω με προσεκτικη χρήση αυτής της πρωτεινης (δηλαδη μικρές δοσεις) και παρατηρησα αυξηση λιπους (και οπτικα φανερή)...
αυθόρμητο το συμπερασμα που εκανα σκεπτομενος μόνος : χμ...δηλαδη που να επαιρνα πρωτεινη με υδατανθρακα και να μην έκανα 3-4 αεροβιες τη βδομάδα τι θα γινομουν? βουβαλι ? :shock::shock::shock::shock:

1ον δεν εινε και απο τις καλιτερες ..2ον δεν ξερο αλλα πρεπει να περνεισ βαρος

KILERMAN
22-06-10, 12:28
αν συζητηθει και η ποιοτητα της συγκεκριμενης θα δειτε οτι εμπειροι στο χωρο την θεωρουν απο τις καλυτερες , οπως και την εταιρεια συνολικα Universal (εννοειται πως εκανα ερευνα αγορας πριν την αγορασω)
το ερωτημα παρα μενει.... Δηλαδη αν η πρωτεινη μου ειχε και υδατανθρακες και δεν εκανα αρκετες αεροβιες την εβδομαδα ποσο λιπος θα μου εδινε ?? :shock::shock:

kwstas25
22-06-10, 12:40
αν συζητηθει και η ποιοτητα της συγκεκριμενης θα δειτε οτι εμπειροι στο χωρο την θεωρουν απο τις καλυτερες , οπως και την εταιρεια συνολικα Universal (εννοειται πως εκανα ερευνα αγορας πριν την αγορασω)
το ερωτημα παρα μενει.... Δηλαδη αν η πρωτεινη μου ειχε και υδατανθρακες και δεν εκανα αρκετες αεροβιες την εβδομαδα ποσο λιπος θα μου εδινε ?? :shock::shock:

θα σε γελασο... χθες αρχισα να πενρω και εγω...

CROCOJET
22-06-10, 12:44
Οπως τα λεω γραφει και λεει και το site ............... 0 ζαχαρη , 0 υδατανθρακας 0 ζαχαρη.


Δε θα βασιζόμουν ούτε στην περιγραφή του site ούτε στα λεγόμενα κάποιου πωλητή. Το θέμα είναι τι γράφει η ετικέτα πάνω στη συσκευασία. Αυτή είναι που μετράει. Οποιαδήποτε άλλη πηγή μπορεί να λέει ότι θέλει. Το κουτί το έχεις;

KILERMAN
22-06-10, 14:08
ιδού και η αποδειξη ... δειτε και μονοι σας... τι να πω...
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3042

Jeik
22-06-10, 14:15
λοιπόν παίδες η iso whey της universal είναι από τις καλύτερες isolate...το μόνο θέμα είναι η τιμή...την είχα πάρει όταν την είχαν προσφορα τα xtreme 35 ευρώ...διαλυτότητα πολύ καλή και γεύση...σε εμάνα είχε δουλέψει καλά..και γενικά η universal εχει όνομα για τα προιοντα της!

CROCOJET
22-06-10, 14:26
ιδού και η αποδειξη ... δειτε και μονοι σας... τι να πω...
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3042

Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι να πω παραπάνω φίλε. Το έχεις γράψει αυτό στο φορουμ με την αξιολόγηση των συμπληρωμάτων για να πάρεις κι άλλες γνώμες από χρήστες του προϊόντος;

KILERMAN
22-06-10, 14:36
το ζουμι στο θεμας μας δεν ειναι η ποιοτητα της πρωτεινης...(ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΙΕΤΑΙ !) εδω συζηταμε για το ζητημα οτι και μια τετοια ελαφρια πρωτεινη προσδιδει πολλες θερμιδες και ενδεχομενως και ΛΙΠΟΣ παρ οτι την συνδυαζα με αεροβιες προπονησεις !
Μηπως γενικοτερα η οποια μυικότητα που δινουν ολες οι πρωτεινες συνδυαζονται με λιπος και προσθετες θερμιδες που ολοι τα θωρούν αυτονόητα και απλά εγω χαλιέμε πολύ :unsure: :unsure: :unsure:

Jeik
22-06-10, 14:54
ρε killerman διβγαζεις τι γραφεις σοβαρά ρε φίλε..η συγκεκριμένη δίνει από ότι θυμάμαι 92 θερμίδες ανα σκουπ...δεν έχει ζάχαρη,λακτόζη και λιπαρά και ασπαρτάμη και εσύ μ λες πάχυνες από isoalte..ήμαρτον ρε φίλε..κάτσε διάβασε πέντε βασικά πράγματα δλδ..είναι δυνατόν μετά την προπόνηση που παίρνεισ την οποιαδήποτε πρωτείνη που τη χρειάζεται εκείνη την ώρα ο οργανισμός να την κάνει λίπος??εκείνη την ώρα χρειάζεσαι πρωτείνη!!αν δνε κάνεις διατροφή δνε φταίει η isolate..καταλαβε το...ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΛΙΠΟΣ από αυτήν ώστε να πεισ ότι παχαίνεις..σου δίνει 1μιση σκουπ γύρω στις 150 θερμίδες και μ λες παχαίνεις από αυτήν??:bowdown::bowdown:
εκτός βέβαια αν βαράς 5-6 σκουπ την ημέρα!!

Ramrod
22-06-10, 15:26
1ον δεν εινε και απο τις καλιτερες ..2ον δεν ξερο αλλα πρεπει να περνεισ βαρος

H Ultra Iso είναι απο τις καλύτερες Isolate Που υπάρχουν! όσοι την έχουν δοκιμάσει μου, και ειδικά ορισμένοι πολύ "κομμένοι" που ξέρω έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένοι. Ούτε λίπωσαν ούτε τίποτα. Σε καμία περίπτωση δε βάζεις λιπώδες βάρος απο τη συγκεκριμένη πρωτεϊνη.


ιδού και η αποδειξη ... δειτε και μονοι σας... τι να πω...
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3042

Εσύ απο τα xtreme την πήρες? Το καλύτερο είναι να κοιτάς στο site της εταιρείας για την ετικέτα και όχι στο site των extreme. Αλλά ση συγκεκριμένη σίγουρα δεν περιέχει λίπη, υδατάνθρακες κλπ. Είναι πολύ γνωστή πρωτεϊνη, και απο ίσως την πιο γνωστή εταιρεία συμπληρωμάτων.
Εγώ επιμένω σε αυτά που είπα πριν. Η έπεσε ο μεταβολισμός σου επειδή ελάτωσες την αερόβια...έφαγες και τα φρουτάκια σου και θόλωσες λίγο, ή πολυ πιθανό να είναι νοθευμένη!

KILERMAN
22-06-10, 15:52
ναι απο τα xtreme stores την πηρα.Ουσιαστικα ''κομένος '' ειμαι και δεν μπορω να δεχτω ουτε οτι η συγκεκριμενη αλυσιδα πουλαει μουφα προιοντα ,κι αυτη η εταιρεια θεωρειτα απο τις πολυ δυνατες (μετα απο ερευνα την πηρα).
Τ φρουτακια κ η υπολοιπη διατροφη μου δεν αλλαξε ιδιαιτερα.Επι της ουσιας διαπιστωσα οτι η αεροβιες καινε τα παντα.Μα τα παντα.
Και προφανως γι αυτο ειμαι και κομενος .
Το σταματημα της αεροβιας με ΟΤΙ ΜΑ ΜΕ ΟΤΙ σκευασμα κι αν συνδυαζεται αρχιζε να αυξανει το λιπος.Αρα ειτε ετσι ειτε αλλιως εγω προσωπικα πανω μου ειδα οτι και μια ελαφρια ,μια χωρις υδατανθρακες πρωτεινη με φορτωνε....ισως να αφορα εμενα προσωπικα και οχι τους υπολοιπους...:unsure:
:unsure:

Senereison
22-06-10, 21:12
H Ultra Iso είναι απο τις καλύτερες Isolate Που υπάρχουν! όσοι την έχουν δοκιμάσει μου, και ειδικά ορισμένοι πολύ "κομμένοι" που ξέρω έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένοι. Ούτε λίπωσαν ούτε τίποτα. Σε καμία περίπτωση δε βάζεις λιπώδες βάρος απο τη συγκεκριμένη πρωτεϊνη.



Εσύ απο τα xtreme την πήρες? Το καλύτερο είναι να κοιτάς στο site της εταιρείας για την ετικέτα και όχι στο site των extreme. Αλλά ση συγκεκριμένη σίγουρα δεν περιέχει λίπη, υδατάνθρακες κλπ. Είναι πολύ γνωστή πρωτεϊνη, και απο ίσως την πιο γνωστή εταιρεία συμπληρωμάτων.
Εγώ επιμένω σε αυτά που είπα πριν. Η έπεσε ο μεταβολισμός σου επειδή ελάτωσες την αερόβια...έφαγες και τα φρουτάκια σου και θόλωσες λίγο, ή πολυ πιθανό να είναι νοθευμένη!


λίγο ακριβή δεν είναι 908 gr 61 euro θα πεθάνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ramrod
22-06-10, 21:17
λίγο ακριβή δεν είναι 908 gr 61 euro θα πεθάνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοίτα είναι Isolate και μάλιστα με πολύ καλή σύνθεση και απο αξιόπιστη εταιρεία με καλή φήμη. Πόσο ήθελες να έχει? Πάντως θα μπορείς να τη βρείς και πιο φθηνά...

GEORGEXX1
22-06-10, 21:23
1ον δεν εινε και απο τις καλιτερες ..2ον δεν ξερο αλλα πρεπει να περνεισ βαρος

1ον: εχεις δικιο δεν ειναι απο τις καλυτερες,ειναι η καλυτερη isolate

2oν: με 21γρ.πρωτεινη στο σκουπ και 88 θερμιδες παχαινεις οσο και με 3 αυγα ασπραδια

KILERMAN
22-06-10, 22:16
επιμενω παντως φιλοι μου ,οτι τελικα ακομα κι αυτη η χωρις υδατανθρακα πρωτεινη ,ειναι κατα τη γνωμη μου για ογκο.Σαν να λεω με απλα λογια -και παντα κατι τη γνωμη μου- καθε πρωτεινη ειναι καλη για ογκο και δυσκολευει οποιον θελει γραμωση.Αυτο βλεπω αυτο λεω.Δεν θελω μυς και ογκο που συνοδευονται με παραπανισια κιλα.:unsure::unsure::unsure::unsure:

Ramrod
22-06-10, 22:35
επιμενω παντως φιλοι μου ,οτι τελικα ακομα κι αυτη η χωρις υδατανθρακα πρωτεινη ,ειναι κατα τη γνωμη μου για ογκο.Σαν να λεω με απλα λογια -και παντα κατι τη γνωμη μου- καθε πρωτεινη ειναι καλη για ογκο και δυσκολευει οποιον θελει γραμωση.Αυτο βλεπω αυτο λεω.Δεν θελω μυς και ογκο που συνοδευονται με παραπανισια κιλα.:unsure::unsure::unsure::unsure:

Ρε συ αυτό που λες δε στέκει. Και γιατί να μην είναι και το κοτόπουλο για όγκο? Είμαι σίγουρος ότι πιο πολλά περιττά κιλά σου δίνει το φιλέτο. Η πρωτεϊνη δε σε παχαίνει. Σκέχου ότι όσοι κάνουν γράμμωση δίνουν ακόμα περισσότεροι έμφαση στην πρωτεϊνη για να διατηρήσουν τα ποιοτικά κιλά τους!

Είναι νοθευμένη! Η σε επηρέασε η παυση αεροβικής και κάποιες μικρές παρασπονδίες που ίσως να τις θεωρείς αμεληταιες. Σκέφτηκες και το ενδεχόμενο να κρατάς νερά, αφου μείωσες την αεροβική? Και φαντάζομαι θα πίνεις περισσότερο λόγο καλοκαιριού...

GEORGEXX1
22-06-10, 23:28
επιμενω παντως φιλοι μου ,οτι τελικα ακομα κι αυτη η χωρις υδατανθρακα πρωτεινη ,ειναι κατα τη γνωμη μου για ογκο.Σαν να λεω με απλα λογια -και παντα κατι τη γνωμη μου- καθε πρωτεινη ειναι καλη για ογκο και δυσκολευει οποιον θελει γραμωση.Αυτο βλεπω αυτο λεω.Δεν θελω μυς και ογκο που συνοδευονται με παραπανισια κιλα.:unsure::unsure::unsure::unsure:

ρε κιλερμαν ποσες δοσης περνεις την ημερα;;;Θ τρελαθουμε εντελως πιο συστατικο της μπορει να σε παχαινει;;;; αδεια ειναι δεν εχη τιποτα ρε συ.

beefmeup
22-06-10, 23:46
επιμενω παντως φιλοι μου ,οτι τελικα ακομα κι αυτη η χωρις υδατανθρακα πρωτεινη ,ειναι κατα τη γνωμη μου για ογκο.Σαν να λεω με απλα λογια -και παντα κατι τη γνωμη μου- καθε πρωτεινη ειναι καλη για ογκο και δυσκολευει οποιον θελει γραμωση.Αυτο βλεπω αυτο λεω.Δεν θελω μυς και ογκο που συνοδευονται με παραπανισια κιλα.:unsure::unsure::unsure::unsure:

αυτο ειναι λαθος ψηλε μου..

αλλο ο "ογκος",κ αλλο η μυικη υπερτοφια..

η προτεινη ειναι για το δευτερο,μην βασανιζεσαι αδικα..

κ για τα παραπανησια κιλα που λες αν κανεις οτι κανεις σωστα,θα βαλεις λιγους μυς,κ θα μεινεις στεγνος..σε χαλαει??

αντιθετως,η προτεινη,εχει αποδειχθει οτι βοηθαει στην καυση λιπους..

KILERMAN
22-06-10, 23:57
1 σκουπ μονο μετα απο προπονηση με βαρη επαιρνα και αντε καποιες μερες και το πρωι ,οπως συμβουλευουν εδω οι πιο εμπειροι φιλοι.Πληροφοριακα...χμ...πρεπει να το πω αυτο...διεκοψα τη συγκεκριμενη πρωτεινη και αρχισα αμινοξεα bcaa!!!
Δεν μπορω να σας περιγραψω το ποσο καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα πανω μου.Αυξηση μυος,πρηξιμο,οχι βαρος στη κοιλια...αυτο βλεπω αυτο συνεχιζω!
:thumbup::thumbup:

kwstas25
26-06-10, 22:14
1 σκουπ μονο μετα απο προπονηση με βαρη επαιρνα και αντε καποιες μερες και το πρωι ,οπως συμβουλευουν εδω οι πιο εμπειροι φιλοι.Πληροφοριακα...χμ...πρεπει να το πω αυτο...διεκοψα τη συγκεκριμενη πρωτεινη και αρχισα αμινοξεα bcaa!!!
Δεν μπορω να σας περιγραψω το ποσο καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα πανω μου.Αυξηση μυος,πρηξιμο,οχι βαρος στη κοιλια...αυτο βλεπω αυτο συνεχιζω!
:thumbup::thumbup:

αμινοξεα bcaa εινε καλιτερα απο προτεινι ??? μονο πριν τιν προπονιση τα περνεις αυτα ?

KATERINI 144
26-06-10, 22:27
αμινοξεα bcaa εινε καλιτερα απο προτεινι ??? μονο πριν τιν προπονιση τα περνεις αυτα ?κωστας25 ασε τη πήρε ο κιλερμαν και παρε αυτο που σου ειπαν τα παιδια πολλα ποστ πριν.

Ramrod
26-06-10, 22:32
κωστας25 ασε τη πήρε ο κιλερμαν και παρε αυτο που σου ειπαν τα παιδια πολλα ποστ πριν.

+1

Γενικότερα δε σημαίνει ότι ότι παίρνουν οι άλλοι είναι καλό και για εμάς...

kwstas25
19-07-10, 23:10
παιδια για αλλη μια φορα θελω την βοιθεια σας ..... ειχα παρει πριν λιγο καιρο την γνωστη για ολους μας 100%whey gold standar και τωρα τελιωνει αυτο το κουτι .... μεσα σε 1 μηνα με πολυ προσπαθεια στης προπονησεις μου και στην διατροφη μου να τα κανω οσο πιο σωστα μπορω εχω δει απιστευτα αποτελεσμα και ακομα βλεπω....... για μενα αυτο ηταν ενα πολυ καλο βιμα ... λιπον η προτεινη αυτη μου τελειωνει και θελω τιν βοιθεια σας να κανω μια επιλογη για μετα την προπονιση και για το προι αν ειναι να αγορασω και διαφορετικες προτεινες... δλδ μια για το προι και μια για το μεταπρονιτικο ροφιμα ..η αλλιος μια και για τα 2

Ramrod
20-07-10, 02:20
παιδια για αλλη μια φορα θελω την βοιθεια σας ..... ειχα παρει πριν λιγο καιρο την γνωστη για ολους μας 100%whey gold standar και τωρα τελιωνει αυτο το κουτι .... μεσα σε 1 μηνα με πολυ προσπαθεια στης προπονησεις μου και στην διατροφη μου να τα κανω οσο πιο σωστα μπορω εχω δει απιστευτα αποτελεσμα και ακομα βλεπω....... για μενα αυτο ηταν ενα πολυ καλο βιμα ... λιπον η προτεινη αυτη μου τελειωνει και θελω τιν βοιθεια σας να κανω μια επιλογη για μετα την προπονιση και για το προι αν ειναι να αγορασω και διαφορετικες προτεινες... δλδ μια για το προι και μια για το μεταπρονιτικο ροφιμα ..η αλλιος μια και για τα 2

(το θέμα που άνοιξες έχει ανοιχτεί πολλές φορές...και άλλη μια απο εσένα νομίζω)

Πάρε αυτή που παίρνεις αν είσαι ευχαρηστημένος. Το πρωϊ με γάλα και έτσι λαμβάνεις 2 πηγές κατά κάποιο τρόπο, ορό γάλακτος και καζεϊνη, και μετά την προπόνηση με νερό. Αν θες και τρίρη πηγή το πρωϊ φάε και ένα αυγό...Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις 2 πρωτεϊνες εκτός αν θες απλά να δοκιμάσεις ή να έχεις 2 διαφορετικές γευσεις...

kwstas25
20-07-10, 15:25
(το θέμα που άνοιξες έχει ανοιχτεί πολλές φορές...και άλλη μια απο εσένα νομίζω)

Πάρε αυτή που παίρνεις αν είσαι ευχαρηστημένος. Το πρωϊ με γάλα και έτσι λαμβάνεις 2 πηγές κατά κάποιο τρόπο, ορό γάλακτος και καζεϊνη, και μετά την προπόνηση με νερό. Αν θες και τρίρη πηγή το πρωϊ φάε και ένα αυγό...Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις 2 πρωτεϊνες εκτός αν θες απλά να δοκιμάσεις ή να έχεις 2 διαφορετικές γευσεις...


οκ την ιδια λεω να παρω κ εγω.... να παρο την 4,5κg ?

Ramrod
20-07-10, 19:30
οκ την ιδια λεω να παρω κ εγω.... να παρο την 4,5κg ?

Εμάς ρωτάς???

kwstas25
20-07-10, 19:59
Εμάς ρωτάς???

θα παρω ηθελα να πω....(σκεφτομουνα κατι αλλο εκινει την στιγμη :S)