PDA

Επιστροφή στο Forum : Bodybuilding και τεκνοποίηση



asdf
22-03-07, 17:11
Εχει γινει ποτε καμια ερευνα στους αθλητες που ασχολουνται με το σπορ και παιρνουν συμπληρωματα και ολα τα σχετικα τι ποσοστο επιτυχιας-αποτυχιας εχουν στο θεμα τεκνοποιηση? η γενικα σε ανθρωπους που καταναλωνουν συμπληρωματα?

Gasturb
22-03-07, 17:31
No problem at all. Εμπειρία από γνωστούς μου που έπερναν συμπληρώματα απο παλιά κ έχουν υγειέστατες οικογένεια στα 30 κ 40 + χρόνια τους τώρα.

Gt

Duke-Nukem
22-03-07, 17:43
Από την χρήση συμπληρωμάτων δεν παρουσιάζεται κάποια επιπλοκή σε αυτό το θέμα

winny
22-03-07, 18:52
ρωτηστε εμενα guys!!!
απο τα 18 στα gym...

αποτελεσμα:

μια δανεζα γκαστρωμενη στα 24 μου, μια ελληνιδα στα 32 μου (φυσικα το εριξαν και οι 2 ως απλες γκομενες) και σημερα εχω ενα αντρακλα 3 χρονων που μου δινει σφαλιαρα και ζβουριζει η κεφαλη μου μιση ωρα! (μιλαμε για τον mr hellas 2025) :lol: :lol: :lol:

gpol
22-03-07, 18:55
:) να σου ζησει!!! :army2:

winny
22-03-07, 18:57
:) να σου ζησει!!! :army2:

thanks gpol!!! :notice:

Gasturb
22-03-07, 19:01
και σημερα εχω ενα αντρακλα 3 χρονων .... (μιλαμε για τον mr hellas 2025) :lol: :lol: :lol:

To επιβεβαιώνω αυτό τον έχω δει κ εγώ :wink:

Winstrol εγώ σου τον ευχήθηκα Mr Olympia 2025 μη μου παίρνεις τις ιδέες http://yelims3.free.fr/Grrrrrrrrrrrr/Grrr46.gif http://yelims3.free.fr/Grrrrrrrrrrrr/Grrrr16.gif

Gt

winny
22-03-07, 19:04
To επιβεβαιώνω αυτό τον έχω δει κ εγώ :wink:

Winstrol εγώ σου τον ευχήθηκα Mr Olympia 2025 μη μου παίρνεις τις ιδέες http://yelims3.free.fr/Grrrrrrrrrrrr/Grrr46.gif http://yelims3.free.fr/Grrrrrrrrrrrr/Grrrr16.gif

Gt

ελα ρε Γκας!!! ναι το ξερω αλλα εμεις ως οικογενεια μια που ειμαστε χαμηλων τονων, θα ξεκινησουμε απο το hellas και στην πορεια βλεπουμε...

Nick3
22-03-07, 19:53
Φίλε winstrol τι έλεγε η Δανέζα? 8)

Gasturb
22-03-07, 20:00
Μην ξεφεύγουμε ...

Gt

winny
22-03-07, 20:13
:green:

asdf
22-03-07, 20:18
Ξερετε δεν ρωτησα για προσωπικες εμπειριες (οχι το οτι τις αναφερατε ειναι κακο ισα ισα) αλλα για επιστημονικες ερευνες...εχει γινει ποτε καμια ?

Gasturb
22-03-07, 20:27
Εγώ από όσα ξέρω όχι, αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας πει ( o albert θα ξέρει :drunken: )

Gt

gpol
22-03-07, 20:28
μπορει κιολας να μην υπαρχει τετοια ερευνα, γιατι ισως δεν υπαρχει και λογος για πρωτεινες,κρεατινη κτλ

Gasturb
22-03-07, 20:31
Kαλά gpol εδώ δεν με βρίσκεις 100% σύμφωνο γιατί έχω δει στο ελεύθερο εμπορίο συμπληρώματα/φάρμακα (όχι τα 'απλά΄) επικίνδυνα.. που όμως σε δίνουν προειδοποιήσεις στην ετικέτα ότι υπάρχει κίνδυνος για τα γεννητικά όργανα κτλ κτλ Οπότε οι εταιρίες κυκλοφορούν ότι θέλουν προς το συμφέρον τους κ μόνο.

Gt

winny
22-03-07, 20:57
ρε παιδια...

ο swarzenegger εχει 4 κορες!!!
ο lee haney εχει 2 γυιους!!!

χρειαζεται να το αναλυσουμε περισσοτερο...???

asdf
22-03-07, 21:09
ρε παιδια...

ο swarzenegger εχει 4 κορες!!!
ο lee haney εχει 2 γυιους!!!

χρειαζεται να το αναλυσουμε περισσοτερο...???

Ρε wrinstol μπορει αυτοι να ανηκουν σε ενα ποσοστο....λεω πχ εγω οτι εχει βγει μια ερευνα που λεει το 49% μπορουν και το αλλο 51% οχι, ε ο swarzenegger και οι αλλοι ανηκουν στο 49% και ο ' X μπαμπης' γνωστος αμερικανος bbras που δεν μπορει ανηκει στο υπολοιπο ποσοστο... ge ge ? Δεν μπορουμε να μενουμε σε μεμονομενα περιστατικα...

Gasturb
22-03-07, 21:16
Δεν νομίζω να βρεθεί κάποιος bb με χρόνια στα anabolics κ να βγει να το πει επώνυμα ότι έχει πρόβλημα τεκνοποίησης. Το καταλαβαίνεις κ μόνος ούτως η άλλος για το ποιοι έχουν ή όχι παιδιά μιας κ ελάχιστοι είναι αυτοί που ποτέ δεν θέλησαν να μην έχουν παιδιά κ ας μπορούσαν. Εγω πιστεύω ότι υπάρχουν στείροι bb ας μην γελιόμαστε αλλά σίγουρα λόγω το ότι το παρακάνανε με τις περίεργες ουσίες..

Gt

asdf
22-03-07, 21:20
Καλα αμα ειχε γινει καμια ερευνα θα ηταν ανωνυμη φυσικα και θα ειχε μεγαλο δειγμα και απο διαφορετικες χωρες, κατι τετοιο ψαχνω :box:

Gasturb
22-03-07, 21:21
Υπήρχε όμως κάτι το ανώνυμο, τουλάχιστον αξίζει να το διαβάσει κανείς

http://www.trulyhuge.com/pro_bodybuilding.htm

Gt

Muscleboss
22-03-07, 21:27
χρήση αναβολικών στεροιδών έχει προβλήματα κυρίως στον αριθμό σπερματοζωαρίων, τα οποία αν δεν ληφθούν υπόψην μπορεί να είναι μόνιμα.

σχετικά με τερατογενέσεις δεν έχει επιβεβαιωθεί τπτ αλλά μόνο φήμες, αλλά γενικά το διάστημα που γίνονται προσπάθειες τεκνοποίησης επιβάλεται το κόψιμο των ουσιών που επηρεάζουν το ορμονικό σύστημα.

αν θυμάμαι καλά η τεστοστερόνη έχει χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν σαν μορφή αντρική αντισύλληψης.

play safe!

ΜΒ

Gasturb
22-03-07, 21:30
play safe!



Aκριβώς! http://yelims5.free.fr/TopOuNul/Super09.gif

Δεν χρειάζεται πανικός απλά γνώση ουσιαστική κ όχι ημιμάθεια.

Gt

asdf
22-03-07, 21:31
Καλα με αυτες τις αηδίες (στεροιδη κτλ) αμα τις περνεις σιγα μην σε νιαξει αμα μπορεις να κανεις παιδια,πιο πολυ θα σε νοιαζει να βγαλεις κανενα καρκινο, να πεθανεις παρα η τεκνοποιηση... εγω ενδιαφερομε για τα ηπιας μορφης συμπληρωματα, whey , creartine etc...

Gasturb
22-03-07, 21:32
Beautiful..

Gt

asdf
22-03-07, 21:35
Kατι offtopico αλλα σημαντικο και ειδικα για τους νεους....btw η Θανου οταν ηταν στα 'φορτε' τις απο τις ****** που τις εδεινε ο τζεκος μεχρι και γενια ειχε... (δεν κανω πλακα αμα δειτε κανα αγωνα της και δειτε τα κοντινα που εκανε η καμερα θα παθετε πλακα)...Για αυτο μακρια

Muscleboss
22-03-07, 21:36
δεν έχεις να φοβάσαι τπτ, όχι. αν και αθώα προορμονικά συμπηρώματα που κυκλοφορούν ευρέως είχαν άσχημη επίδραση στον αριθμό σπερδματοζωαρίων. τοχω δεί με τα μάτια μου σε εξετάσεις.

γενικά θα πρότεινα όποιος νοιάζεται για το ορμονικό του σύστημα να μη το ακουμπάει.

πάντως όλοι οι αθλητές που χρησιμοποιύν ακόμη και την πιό αθώα πρωτείνη θα ήταν συνετό τουλάχιστον μια φορά το χρόνο να κάνουν ορμονολιγικές εξετάσεις.

με λίγα λόγια κρεατίνη, πρωτείνη, αμινοξέα, και όλα τα "κλασσικά" συμπληρώματα όπως ZMA, flaxoil κτλ είναι άφοβα καί μόνο καλό μπορούν να κάνουν (εφόσων ψωνίζετε από εγγεκριμένες ετιαρίες)

ΜΒ

Gasturb
22-03-07, 21:38
Μιλάς για πρωταθλητισμό τώρα οπότε ξεφεύγουμε τελείως σε άλλο επίπεδο με διαφορετικά δεδομένα κ στόχους.

Gt

asdf
22-03-07, 21:38
Τανκε Μπος...και οποιος βρει καμια ερευνα asap copy paste το link :wink:

winny
22-03-07, 21:41
τι να πω ρε παιδια...οι γνωμες ποικιλουν....παντως οσους φιλους μου γνωριζω απο παλια στα γυμναστηρια οι περισσοτεροι μην πω ολοι σημερα εχουν οικογενειες και ειναι μια χαρα!!! δεν ξερω τι μπορει να επιφυλασει το μελλον για το θεμα της υγειας αυτων και εμενα προσωπικα, αλλα τωρα ξεφευγουμε απο το θεμα και στο φιναλε, ΚΑΝΕΙΣ δεν ξερει τι του ξημερωνει ειτε ειναι bodybuilder απο τα 18 του, ειτε ειναι καλογερος και τρωει μονο χορτα.... το κακο δεν κανει διακρησεις...

Muscleboss
22-03-07, 21:48
μια διευκρύνηση, δεν είπα ότι με συμπληρώατα δεν μπορέις να κάνεις παιδία. απλά κάποια που μπέκουν με το ορμονικό σου σύηστημα χαμηλώνουν τον αριθμό σπερματοζωαρίων, σε άλλου σλιγότερο σε άλλουσ περοσσότερο. (τα φάρμακα ακόμη χειρότερα έψς και το μηδενίζουν).

όταν μιλάμε για χαμηλότερο αριθμό σπερματοζωαρίων εννοούμε ότι δεν πιάνεις παιδί τόσο εύκολα.

συσχετισμός υπάρχει και είναι αποδεδειγμένος, μη με κάνετε να ψάξω για έρευνες, take my word for it. απλά είναι θέμα που απασχολεί τουε μακροχρόνιους χρήστες αναβολικών και όχι το μέσο αθλητή.

ΜΒ

Vson
22-03-07, 21:55
ακριβως,στατιστικα οι πρωταθλητες εχουν τετοιου ειδους προβληματα κ οχι οι απλοι αθλητες.

Επισης και ερευνα να σου δωσουν πρεπει να συμπεριλαμβανει παρα πολλα στοιχεια οπως τι ειδους διατροφη κανει τι ειδους φαρμακα παιρνει(γιατι πολυ κακως στην ελλαδα χαπακωνουμε τις ασπιρινες σαν καραμελιτσες...),αν ο αλλος παραπωνηθει οτι καποιο συμπληρωμα του δημιουργησε καποιο ορμονικο προβλημα ενω πινει χαπακωνεται και τρωει σουβλακια ολη μερα τι να του πεις;
Καλο ειναι να μαθαινεις την αληθεια του πραγματος και να μη μενεις τοσο σε αυτο που εγινε και να βγαλεις μαυρα τα συμπληρωματα (θα'ναι αδικια).

flexwheeler99
13-05-08, 22:10
Αν εχετε εστω και μια τετοια μελετη πολυ θα ηθελα να τη διαβασω.

RUHL
13-05-08, 23:29
αλλο ενα τοπικ του asdf:bowdown: :bowdown: :bowdown: :lol: :lol: :rabbit:

Σιγα μην προκαλουν και τιποτα αλλο τα συμπληρωματα (τοσες μ*** (τροφες με ορμονες και πολες χημικες επεξεργασιες)τρως τα συμπληρωματα σε πειραξαν :chinese: )

παντως ο πικολο εμφανησε να εχει μερικες παρεσθησεις με τα σιντα :rolf: και αρχησε να βλεπει διαφορα *** στο youtube :affraid:





Εδω ο κολεμαν που εχει παρει τα κερατα του εχει μια κορη εξωγαμο(οσο ειδα σε ενα απο τα βιντεα του) ενταξη τυχενει

παντως ειναι ενα απο τα πραγματα που δεν θελεις να σου τυχει να μην μπορεις να αφησεις απογονους :smash: οποτε τα ειπαμε κανεις 1-2(το πολυ!!) παιδακια και φουλ στα αας :lol: :lol: :joker: :drunken: :rabbit:


Κατι ακουσα οτι τα παιδια του αρνολντ δεν ειναι 100% καλα ειχαν κατι επιπλοκες κατι τετοιο αν ξερει καποιος ας πει :unsure: (το ερηχναν στα αας που πηρε)