PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωστας



Easley
11-06-10, 15:11
Καλησπέρα σας με λένε Κώστα ,ειμαι 21 χρονών και ασχολούμαι με τη γυμναστική τα τελευταία 2 χρόνια ,αλλά οχι συστηματικά(τουλάχιστον όχι όσο θα θελα) λόγω υποχρεώσεων.Κάποια διαστήματα μπορεί να τύχει να σταματήσω για 15-20 μέρες το γυμναστήριο η να κάνω λιγότερες προπονήσεις απο το απαραίτητο τη βδομάδα.Προβληματίζομαι διότι βλέπω τις επιδόσεις μου να μένουν σταθερές κ να μην αυξάνονται ,εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα.Αναρωτιέμαι μήπως είναι απο τον οργανισμό μου,δηλαδή τις δυνατότητες βελτίωσης του σώματος μου,η αν τα κάνω εντελώς λάθος...Στο γυμναστήριο που πήγαινα και ρωτούσα περί του θέματος το μόνο π άκουγα ήταν , μια χαρά είναι το σώμα σου ,είσαι μικρός ακόμα κτλ κτλ...Αλλά αυτό δν μου αρκεί.
Το πρόγραμμα π ακολουθώ είναι το εξής(ειμαι 1.72 και ζυγίζω 69 κιλά) :

Δευτέρα

οριζόντιο πάγκο πυραμίδα 12,10,8,6,8 η αν έχω βοηθό κάνω 4 σετ 8 επαναληψεων στα 80 κιλα

σουπερ σετ επικλινη(σμιθ) με ανοιγματα αλτηρακια(3Χ8) - 65 κιλα και 15 η 17κιλα βαρακια
σουπερ σετ πεκ ντεκ με διασταυρώσεις τροχαλίας

καμψεις τρικεφαλων στο σχοινι με γαλλικη ορθιος παλι με σχοινι .
πυραμιδα γαλλικες ξαπλωμενος
πους μπακ αφαιρουμενα
βυθισεις στο διζυγο πολλες φορες
Τριτη

Πλατη
σουπερ σετ ελευθερο μονοζυγο ανοιχτη λαβη(χ6) με ανοιχτη λαβη τροχαλια χ3 σετ
σουπερ σετ ελευθερο μονοζυγο κλειστη λαβη(χ6) με κλειστη λαβη τροχαλια
τραβήγματα με αλτηρακι στον παγκο 4 σετ χ 8
τραβηγματα με μπαρα ορθιος

Δικεφαλοι
σουπερ σετ καμψεισ δικεφάλων ορθιος με στραβόμπαρα και καθιστος λαρρυ Σκοττ 3χ8
καμψεις δικεφάλων με αλτηρακια 4 χ8
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης με αλτηρακι


πως ειναι μεχρι εδώ? ευχαριστω .

ioannis1
11-06-10, 22:05
γραψε μαςλιγα στοιχεια για υψος κιλα ποσα χρονια κανεις τι ακριβως στοχο εχεις γραμμωση ογκο διατγηρηση.

Easley
13-06-10, 14:04
ειμαι 21 χρονων , κανω απο τα 19 μου αλλα οχι εντελως συστηματικα (ειμαι εμποροπλοιαρχων για αυτο) .Ειμαι 1.72 και 69 κιλα .Η μεση μου εχει περιφερεια 84 εκατοστα, δηλαδη εχω λιγο λιπος στην περιοχη... απο ανεκα8εν.Στοχος μου ειναι να εχω ενα ισορροπημενο σωμα ,οχι πολυ ογκωδες .θα θελα να φτασω 75 κιλα καποια στιγμη , με μικρο ποσοστο λιπους .. αλλα δν βλεπω ανοδο στις επιδοσεις μου , οσον αφορα τα κιλα που σηκωνω...

TEFAAtzis
13-06-10, 14:07
διατροφη κανεις???

Easley
20-06-10, 14:22
de tha to lega.. menw mesa sth sxolh , kai auto shmainei oti dn mporw na kanw th diatrofh p thelw, g tn akriveia katholou diatrofh.. isws auto einai p ftaiei.. auth th vdomada , pou etrwga sxetika kala , eniw8a na petousa, ston pago ekana 90 kila , wmous pieseis me althres ekana me 25kila ,pragmatika eniwsa terastia diafora...!