PDA

Επιστροφή στο Forum : Σώμα-->Πρόοδος



G3orge
12-06-10, 00:31
Οριστε και το δικο μου σωμα:toast: Ελεγα να το κανω να το κανω ε το πα στον πατερα μου να με βγαλει φωτο γελαγε ολη την ωρα και με ελεγε ψωναρα γιατι μαλλον δεν καταλαβε για τι τις θελω τις φωτο..:rolf:

Τεσπα οριστε τις ποσταρω δεχομαι μονο σκληροτατες αυστηρες κριτικες γιατι μονο ετσι θα δω που υστερω για να δουλεψω και γιαυτο ποσταρω τις pic in the first place;)
Το προσωπο ειναι μαυρισμενο για προφανεις λογους σας διαβεβαιωνω οτι δεν ειμαι ετσι στην πραγματικοτητα:P:P

TEFAAtzis
12-06-10, 00:38
εχεις παρομοιο καλουπι με μενα.Μου 8υμιζεις αρκετα το σωμα μου οταν ειχα ξεκινησει.Δωσε εμφαση στην πλατη,στα ποδια πολυ δουλεια επισης,στηθος ολα.Γενικα πρεπει να εισαι αρχαριος ετσι???
Δεν στα λεω αυτα για να σε αποπαρω

G3orge
12-06-10, 00:55
Ναι ξεκινησα με βαρη περιπου ενα χρονο και τους τελευταιους μηνες αρχισα συστηματικα οργανωμενα και ξερωντας τι να κανω...Τεσπα

-Να φανταστεις οτι τσεκαρα κιολας πως να παιρνεις ποζες και παλι σαλατα τα κανα.Την επομενη φορα θα μαι πιο προσεχτικος

-Τι εννοεις ποιοτικο ογκο.Υπαρχουν πολλα ειδη ογκου δλδ

-Σωστο αυτο που ειπες jackpot...Eπειδη υποθετω οτι εκανα λαθος τις ασκησεις μαλλον παντα ενιωθα χερια και ωμους πιο πολυ απο στηθος και πλατη.Ασε που τα κανα και χυμα...Τωρα με την βοηθεια ενος προγραμματος που μου εβγαλε ενας Ιωαννης-super mod ευχαριστω κιολας θα εχω καλυτερα αποτελεσματα πιστευω

-
εχεις παρομοιο καλουπι με μενα.Μου 8υμιζεις αρκετα το σωμα μου οταν ειχα ξεκινησει.Δωσε εμφαση στην πλατη,στα ποδια πολυ δουλεια επισης,στηθος ολα.Γενικα πρεπει να εισαι αρχαριος ετσι???
Δεν στα λεω αυτα για να σε αποπαρω
εεμ καλος ειναι ο σωματοτυπος μας τεφαατζη η για το.... :P ναι ποδια ειχα πολυ καιρο να παιξω κακως βεβαια εμαθα το μαθημα μου και ξεκινησα κανονικοτατα στηθος απλα δεν μπορω να το δω να φουσκωνει να αιματωνεται γαμw οτι και να κανω πουσαπς μπαρες μονοζυγα μου σπαει τα νευρα.Ξερω οτι δεν θες να με αποπαρεις γιατι εχω αυτογνωσια και δεν ειπες κατι που δεν ισχυει

Ευχαριστω πολυ.

TEFAAtzis
12-06-10, 01:24
Ναι ξεκινησα με βαρη περιπου ενα χρονο και τους τελευταιους μηνες αρχισα συστηματικα οργανωμενα και ξερωντας τι να κανω...Τεσπα

-Να φανταστεις οτι τσεκαρα κιολας πως να παιρνεις ποζες και παλι σαλατα τα κανα.Την επομενη φορα θα μαι πιο προσεχτικος

-Τι εννοεις ποιοτικο ογκο.Υπαρχουν πολλα ειδη ογκου δλδ

-Σωστο αυτο που ειπες jackpot...Eπειδη υποθετω οτι εκανα λαθος τις ασκησεις μαλλον παντα ενιωθα χερια και ωμους πιο πολυ απο στηθος και πλατη.Ασε που τα κανα και χυμα...Τωρα με την βοηθεια ενος προγραμματος που μου εβγαλε ενας Ιωαννης-super mod ευχαριστω κιολας θα εχω καλυτερα αποτελεσματα πιστευω

-
εεμ καλος ειναι ο σωματοτυπος μας τεφαατζη η για το.... :P ναι ποδια ειχα πολυ καιρο να παιξω κακως βεβαια εμαθα το μαθημα μου και ξεκινησα κανονικοτατα στηθος απλα δεν μπορω να το δω να φουσκωνει να αιματωνεται γαμw οτι και να κανω πουσαπς μπαρες μονοζυγα μου σπαει τα νευρα.Ξερω οτι δεν θες να με αποπαρεις γιατι εχω αυτογνωσια και δεν ειπες κατι που δεν ισχυει

Ευχαριστω πολυ.

Μεταξυ μας δεν εχουμε και τον καλυτερο σωματοτυπο.Τεινουμε περισσοτερο προς τους εκτομορφους,δεν παιρνουμε ογκο πολυ ευκολα,αλλα απο γραμμωση γραμμωνουμε ευκολα αν παρω παραδειγμα και απο τον εαυτο μου.Και μενα η μεση μου δεν ειναι τελεια εχω και γω πολυ λιγο αλλα εχω λιγα ψωμακια στα πλαγια αλλα με σωστη διατροφη καλη προπονηση και ξεκουραση μπορουμε πιστευω να ξεπερασουμε πολλες δυσκολιες και να φτασουμε σε ενα πολυ καλο σημειο

γιαννης93
12-06-10, 01:28
ασχετο ειπες για στη8ος μπαρες πουσαπς μονοζυγα..τα μονοζυγα ειναι πλατη...

TEFAAtzis
12-06-10, 01:33
ασχετο ειπες για στη8ος μπαρες πουσαπς μονοζυγα..τα μονοζυγα ειναι πλατη...

σωστος

TEFAAtzis
12-06-10, 01:34
εννοω μυικο ογκο(=ποιοτικος ογκος)
υπαρχει και ο "ο,τι να'ναι ογκος"(=ευκαιρια να τρωω σαβουρα και να μην κανω αεροβια επειδη ειμαι τεμπελης)

Πολλοι τρωνε ποιοτικα αλλα δεν κανουν καθολου αεροβιο στον ογκο.Τεσπα οπως γουσταρει ο καθενας

G3orge
12-06-10, 02:13
α καταλαβα χαχαχα οχι οχι ποιοτικο ογκο σκοπευω να παρω...:green:

βσκ εχω ακουσει οτι το μονοζυγο με τα χερια να κοιτανε προς τα μεσα γυμναζει και δευτερευον μεν στηθος

κοιτα να δεις ογκο οντως μου ειναι δυσκολο να παρω ενω γραμμωνω ευκολα οποτε μαλλον ιδιο καλουπι ειμαστε αλλα το στηθος μου χει βγαλει την παναγια μιλαμε μου τη σπαει πολυ αυτο το σημειο του σωματος μου
τα ξενυχτια μονο να κοψω θελω γμτ γιατι με χαλανε απιστευτα την αλλη μερα..βσκ βγαινω τωρα γιατι οπως λεει και η παροιμια ο μανωλης με τα λογια χτιζει ανωγια και κατωγια :)

silk
12-06-10, 02:24
αδερφε αν δεν δουλευεις και εισαι πιτσιρικας καλα κανεις και ξενυχτας.θα βρεις χρονο για ξεκουραση..αν δουλευεις ομως και θες και ξενυχτι και γυμναστηριο..
κ στις δυο περιπτωσεις οχι πολλα ξυδια γιατι αν πας να κανεις τιποτα αρσεις και τετοια θα καταριεσαι τη ν ωρα και τη στιγμη π το επινες το ριμαδηη

giannis64
12-06-10, 09:06
για να κάνει κανείς διατροφή και να καταφέρει να βάλει ποιοτικό όγκο χρειάζεται μια εμπειρία πολλών ετών διατροφής για να ξέρει τι δουλεύει επάνω του και τι όχι, που και πάλι δεν είναι απόλυτο. το να λέμε σε κάποιον ο οποίος έχει που ασχολείται 1-2 χρόνια με διατροφή <<βαλε ποιοτικό όγκο>> είναι λίγο επικίνδυνο γιατί προσπαθεί και στην πορεία απελπίζετε και πελαγώνει γιατί δεν το έχει καταφέρει. είναι καλύτερα και πιο σωστό να του εξηγούμε πως γίνετε και πως είναι η πραγματικότητα!!!

G3orge
12-06-10, 11:39
Mμμμ οχι τα ξενυχτια με διαλανε μονο νιωθω ερειπιο την αλλη μερα και μια ωρα παραπανω να κατσω.Τι να κανουμε ειμαι υπναρας..Αλκοολ απο μονος δεν γουσταρω να βαζω στο στομα μου γενικως τσιγαρα αλκοολ ακομα και καφεδες δεν τους αγγιζω.Με ψιλοδουλευουν βεβαια αλλα σε 60 χρονια απο τωρα θα τους δουλευω εγω!
:toast:

Γιαννη κοιτα ξερω πως δεν θα ειναι ευκολο να βαλω ογκο επειδη ειναι ο σωματοτυπος μου.Ευχαριστω για την προσγειωση για να μην πολυενθουσιαζομαι κανω διατροφη αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καταληλη οποτε οταν βρω χρονο θα την ποσταρω για να μου πειτε την γνωμη σας

giannis64
12-06-10, 12:05
έτσι!!! εγώ το ανέφερα για να μην απελπιστείς αν τα αποτελέσματα δεν είναι αυτά που φαντάζεσαι!
την προσπάθεια θα την κάνεις όσο πιο δυνατόν καλά μπορείς, και σίγουρα τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα από το αν την έκανες βάζοντας όγκο ανεξέλεγκτα!!!

gmalamos
12-06-10, 12:12
Εχεις χαμηλα επιπεδα λιπους και μια χαρα γραμμωση αλλα υστερεις σε στηθος..Πιστευω πως καλυτερο ειναι να μπεις σε ογκο με καθαρα γευματα για να εχεις οσο το δυνατον καλλητερα απολεσματα..Μπραβο παντως φαινεται πως εχεις κανει δουλιτσα..Συνεχισε και θα τα καταφερεις!!:thumbup:

G3orge
12-06-10, 15:43
Nαι εχω βρει κατι που να μου δινει κινητρο οποτε ποτε δεν χανω το δρομο μου..Συνεχιζω σκληρα.Η μονη βλακεια ειναι οταν παω γυμναστηριο και κολωβαρανε οι φιλοι και θελουν να μιλανε με διακοπτουν και δεν μπορω να τους πω ΣΚΑΣΤΕ γιατι ειναι φιλοι μου:rolf:
Σχετικα με τα καθαρα γευματα εγω 4 μηνες να βαλω γλυκο στο στομα μου.Ουτε καραμελα και ναι μεν δεν μου εχει λειψει αλλα φοβαμαι οτι οταν θα μου λειψει θα κανω πολλαπλη αμαρτια:unsure: Γινεται να τρωω κατι περιεκτικο σε σοκολατα που θα ειναι ομως οχι σοκολατα απο ψιλικατζιδικο αυτες οι βλακειες αλλα σοκολατα που θα χει θετικα αποτελεσματα στο σωμα μου.Υπαρχει κατι τετοιο:unsure: Για να τρωω μια φορα την εβδομαδα και να μην χρειαστει ποτε να στραβοπατησω

Polyneikos
12-06-10, 16:46
Παρε μερικες μπαρες πρωτεινης όπου θα σου δίνουν την αίσθηση ότι τρως κατι γλυκο και είναι ενα πολυ καλο υποκαταστατο γεύματος.

G3orge
12-06-10, 17:12
Πριν η μετα την προπονηση?
τρωω ηδη κατι μπαρες φιτνες να την τρωω μαζι με αυτην

TEFAAtzis
12-06-10, 17:16
Mπορεις να τις χρησημοποιησεις ως αντικατασταση γευματος.Πχ εκει που θα ηταν να φας κοτοπουλο με πατατες τρως αυτο και σου φυγε και η αισθηση της υπογλυκαιμιας.Καλυτερη οχι μετα την προπονηση

G3orge
12-06-10, 18:24
Mπορεις να τις χρησημοποιησεις ως αντικατασταση γευματος.Πχ εκει που θα ηταν να φας κοτοπουλο με πατατες τρως αυτο και σου φυγε και η αισθηση της υπογλυκαιμιας.Καλυτερη οχι μετα την προπονηση

πλακα μου κανεις:shock:
γινεται να αντικατστησει ολοκληρο κοτοπουλο μια μπαρα...δεν θα νιωθω κορεσμο υστερα?

Polyneikos
12-06-10, 18:52
Θερμιδικα να κοιτας,ναι,υπαρχουν μπαρες πρωτεινης και υδατανθρακων που σε καλύπτουν,δεν εννοω τα fitness bars,εξαλλου εσυ μιλησες για περιπτωσεις υπογλυκαιμιας που αναζητας γλυκο.

G3orge
12-06-10, 19:05
α ενα απο τα δυο γευματα μου δλδ τα κυρια θα μπορουσαν να αντικατασταθουν με μια μπαρα πρωτεινης.εχετε να προτεινετε καμια καλη?:thumbup: