PDA

Επιστροφή στο Forum : Damage Control Protocol (Recomp Performance Nutrition )



Devil
12-06-10, 14:17
RPN DCP (Damage Control Protocol) 180 tabs

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12578&stc=1&d=1276345811



DCP is an effective combination of TetradecylThioacetic Acid (250mg), Salvia Miltiorrhiza Extract (standardized for 40% Mixed Tanshinones) (250mg), Propionyl-L-Carnitine (300mg), Potassium Pyruvate (300mg), and Raspberry Ketones (100mg). You may have seen some of these ingredients in other products, but lets look at why we chose them specifically to work in concert to help you become the lean, mean, muscle building machine you want to be.

The center ingredient in which our product is based off of is of TetradecylThioacetic Acid (TTA). TTA is a 3-thia fatty acid which increases mitochondrial activity, which in itself provides numerous benefits. Insulin resistance is strongly linked to the reduction of glucose oxidation in mitochondria and a subsequent build up of glycolysis byproducts. Adipocytes also contribute hormones when fat is stored in them, so, the more fat you are carrying, the more inhibition of mitochondrial function you have (1). Mitochondria proteins function mainly to produce ATP, enhancing their function will, in short, burn more fuel. TTA enhances mitochondrial oxidative capacity and reduces free fatty acid and triglyceride levels as described below.

The peroxisome proliferator-activated receptors (PPARs) are transcription factors regulated by fatty acid derivatives, among others. These receptors are intimately involved in glucose regulation, cellular proliferation and differentiation, and most important to us, fat metabolism. There are at present three types of PPARs: alpha, gamma, and delta. The liver is the main site where fatty acids are stored or burned for energy, depending on calorie intake.

When fasting, fuel sources switch from carbohydrates and fats to mainly fats, and fatty acids are released from adipocytes. In the liver, they are either reesterified to triglycerides and form very low-density lipoproteins (VLDL), which then go on to restore in adipocytes or go to cardiac and skeletal muscle for energy. They can also be broken down through beta-oxidation to form ketones. PPAR-alpha mediates the genes controlling fatty acid uptake, beta-oxidation, and gamma-oxidation, which are upregulated when in a fasted state. TTA is a PPARalpha agonist, meaning it activates these receptors. Thus, you experience the same benefits even if you are in a fed state (9,15-18). PPAR-alpha also down-regulates apolipoprotein C-III which inhibits triglyceride hydrolysis, further enhancing lipid oxidation (2).

TTA also increases the activity of enzymes of the carnitine palmitoyltransferase (CPT) sytem (9), which shuttles the newly freed up fatty acids into mitochondria to be burned for fuel (10). This system is highly underestimated in a fat loss quest, and it's activity is depressed with increased fat. Propionyl-LCarnitine (PLCAR) was added to further stimulate the CPT system (11), and is converted into propionylcoenzyme A and free carnitine (12). PLCAR has also been suspected to scavenge free radicals, as well as protect DNA from UV damage (12).

Pyruvate is involved in another complex system called the Pyruvate Dehydrogenase Complex (PDC), which interacts with the CPT system (13). Pyruvate is a Krebs Cycle intermediate, which is rate controlled by the amount of acetyl-CoA that enters the cycle, one of the conversions from pyruvate (13). For simplicity's sake, the result is an ATP/energy enhancement from the mitochondria and an increase in fuel consumption. The electrolyte potassium form was added to attenuate cramping issues observed from previous TTA products.

Raspberry Ketones (RK) add the finishing touch to DCP. RK is similar in structure to capsaicin and synephrine, and also has been shown to modulate fat metabolism. RK stimulates the release of norepinephrine (NE), a catecholamine with many functions. Most importantly to us is its role in the sympathetic nervous system. NE, having a great affinity on beta and alpha-1 adrenoreceptors in the body, activates lipolysis that normally only occurs during exercise or other intensive activity. This results in an increase of free fatty acids which will be burned via methods described above (14).

As you can see, DCP attacks fat from many angles. It can be especially effective when bulking to prevent fat storage and also has appetite suppressive properties in some users, or used in a cut to potentiate the body's fasting enzymatic response. Take control of your body with Damage Control Protocol!


Serving Size: 2 Tablets
Servings Per Container 90

Amount Per Serving % DV

Tetradecylthioacetic Acid 250mg**
Salvia Miltiorrhiza Extract (Standardized For 40% Mixed Tanshinones) 250mg**
Propionyl-L-Carnitine 300mg**
Potassium Pyruvate 300mg**
Raspberry Ketones 100mg**

** Daily Value not established

Other Ingredients: Gelatin(Capsule), Microcrystalline Cellulose

Directions: Take 2 tablets of DCP 3 times daily as needed or directed by your physician.

A suggested protocol to start out:

2 caps 30min before breakfast
2 caps 30min before lunch
2 caps 30min pre-workout (or dinner)

Dosage and timing can be experimented with.






υπαρχουν feedback για αυτο το προιον?
πως το βλεπετε?
υπαρχει κανει που εχει χρησιμοποιησει ΤΤΑ?

mantus3
12-06-10, 14:40
εν τελοι τι υποτηθετε οτι κανει... με μπερδεψε...

Eddie
12-06-10, 14:51
Devil,πες και κανα δυο λογια στα Ελληνικα για να βγει το νοημα,πολλοι δε ξερουν αγγλικα.:toast:

primordial
12-06-10, 15:13
Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να είναι κάποιο είδους λιποδιαλύτης - carb blocker...????
Πρώτη φορά το βλέπω το συγκεκριμένο....... Κάποια γνώμη...???

Machiavelli
12-06-10, 16:16
Αγαπημένο non-stimulant. Γενικά τα 2 προϊόντα με tta που έχω δοκιμάσει (αυτό και meltdown) είναι φοβερά. Για το συγκεκριμένο, χρησιμοποιώντας το μόνο του το μόνο που είδα ήταν αρκετά καλή πτώση λίπους (στον καθρέφτη πάντα) και ελαφρά θερμογένεση, χωρίς παρενέργειες. Το έχω stackάρει και με το scorch (που ήδη εκτιμούσα), καλύτερα αποτελέσματα αλλά με κάποιες ανησυχίες μέσα στον κύκλο.

flowin_through
12-06-10, 16:45
Για ορμονικο ειναι το Mitotropin, για μη ορμονικο το Oxyelite και για μη διεγερτικο αυτο. Εν ολιγοις τα κορυφαια ανα ειδος. Αυτα λενε τα feedback. Δεν το εχω παρει ακομα αλλα το TTA εχει πολυ ελπιδοφορες ερευνες και ντορο. Αν προκειται για stack, υπαρχει και σκετο TTA απο SNS.

Maki δε σε πιστευουμε. Αφου δε δοκιμασες Swagger δεν εχεις κανει τιποτα.

Devil
12-06-10, 17:19
παιδια δεν ξερω πολλα πραγματα σε σχεση με το ΤΤΑ
τις τελευταιες μερες το ψαχνω το θεμα και φαινετε ιδιαιτερα ενδιαφερον

το προιον ειναι κατι μεταξυ fat-burner (no stim) και damage control σε περιοδους οπου δεν κανεις διατροφη για να μην παρεις πολυ λιπος.

αν βρω περισοτερες info θα ποσταρω
το μονο που γνωριζω ειναι οτι δρα περιπου σαν την σεσαμινα σαν αγωνιστης των PPAR.

απλα ψαχνω feedback μεχρι στιγμης

Devil
12-06-10, 19:25
TetradecylThioacetic Acid (TTA), a non beta-oxidizable fatty acid analog, has been shown to activate all three of the PPAR receptors in rats, in the ranking order of Alpha > Beta/Delta > Gamma (Madsen et al. 2002).

TTA has been shown to increase insulin sensitivity by increasing hepatic fat oxidation and ketogenesis while draining fatty acids from the blood and extrahepatic tissues. This drainage of fatty acids by the liver increases the ability of adipocytes and skeletal muscle in uptake glucose (Grav et al. 2003).

TTA has been shown to cause mitochondrial and peroxisomal proliferation in rats (Kryvi et al. 1990), leading to increased beta-oxidation of fatty acids in the liver, along with increasing uncoupling protein-2 (UCP-2) expression (Grav et al. 2003). UCP-2, and UCP-3, is involved in preventing the accumulation of oxygen-specific free radicals and in regulating lipogenesis and ketogenesis.

UCP-2 is found throughout the body (Grav et al. 2003). These three adaptations, increased mitochondria, peroxisomes, and UCP-2 concentrations, all aid in increasing insulin sensitivity and reducing adiposity.


το πηρα απο ενα αρθρο στο bb.com
με λιγα λογια το ΤΤΑ λειτουργει σαν αγωνιστης των ΡΡΑR (νομιζω κυριος των αλφα) και ετσι εχουμε καλητερη ''αισθηση'' της
ινσουλινης και αυξηση της καυσης των λιπων.

Devil
12-06-10, 19:31
Tetradecylthioacetic acid attenuates dyslipidaemia in male patients with type 2 diabetes mellitus, possibly by dual PPAR-alpha/delta activation and increased mitochondrial fatty acid oxidation.

Løvås K, Røst TH, Skorve J, Ulvik RJ, Gudbrandsen OA, Bohov P, Wensaas AJ, Rustan AC, Berge RK, Husebye ES.

Institute of Medicine, University of Bergen, Bergen, Norway. kristian.lovas@helse-bergen.no
Abstract

AIM: We previously demonstrated that a modified fatty acid, tetradecylthioacetic acid (TTA), improves transport and utilization of lipids and increases mitochondrial fatty acid oxidation in animal and cell studies. We conducted an exploratory study of safety and effects of this novel drug in patients with type 2 diabetes mellitus and investigated the mechanism of action in human cell lines. METHODS: Sixteen male patients with type 2 diabetes mellitus received 1 g TTA daily for 28 days in an open-labelled study, with measurement of parameters of lipid metabolism, glucose metabolism and safety (ClinicalTrials.gov NCT00605787). The mechanism of action was further investigated in a human liver cell line (HepG2) and in cultured human skeletal muscle cells (myotubes). RESULTS: Mean LDL cholesterol level declined from 4.2 to 3.7 mmol/l (p < 0.001), accompanied by increased levels of the HDL apolipoproteins A1 and A2, and a decline in LDL/HDL ratio from 4.00 to 3.66 (p = 0.008 ). Total fatty acid levels declined, especially the fraction of the polyunsaturated n-3 fatty acids docosahexaenoic acid (-13%, p = 0.002) and eicosapentaenoic acid (-10%, p = 0.07). Glucose metabolism was not altered and the drug was well tolerated. In cultured liver cells, TTA acted as a pan-PPAR agonist with predominant PPAR-alpha and PPAR-delta activation at low TTA concentrations. In myotubes, TTA and a PPAR-delta agonist, but not the PPAR-alpha or PPAR-gamma agonists, increased the fatty acid oxidation. CONCLUSIONS: We demonstrate for the first time that TTA attenuates dyslipidaemia in patients with type 2 diabetes mellitus. These effects may occur through mechanisms involving PPAR-alpha and PPAR-delta activation, resulting in increased mitochondrial fatty acid oxidation.

**** Κανε μια μικρη περίληψη στα Ελληνικα.Mods Team ****

απο google

Έχουμε αποδείξει για πρώτη φορά ότι το TTA μειωνει την δυσλιπιδαιμίας σε ασθενείς με σακχαρώδη διαβήτη τύπου 2. Αυτά τα αποτελέσματα μπορούν να προκύψουν μέσω των μηχανισμών που αφορούν την ενεργοποίηση των PPAR-άλφα και PPAR-delta , με αποτέλεσμα την αύξηση της οξείδωση των λιπαρών οξέων στα μιτοχόνδρια.

***Τα μεταφραστικα του google δεν βγαζουν νόημα.Mods Team ***

eas2000
13-06-10, 15:01
Πολύ άκυρη ουσία φαινεται, προσωπικά ως προς την ασφάλειά της με φοβίζει

Devil
13-06-10, 15:59
τσεκαρε την ερευνα αποπανω, φαινετε οκ

λειτουργει περιπου σαν την σεσαμινα και το CLA

panzor
13-06-10, 16:42
και που βρίσκουμε τέτια συμπληρώματα? έχει κανένας από τους χορηγούς? :welcome:
αφού δεν είναι ορμονικό ούτε θερμογενετικό σημαίνει οτι μπορείς να το στακάρεις με θερμογενετικό πχ? :shock:

Machiavelli
13-06-10, 16:47
Το scorch που ανέφερα πιο πάνω ότι το stackαρα θερμογενετικό είναι.

Bane
13-06-10, 17:32
Προσωπικά το ΤΤΑ δεν το έχω ιδιαίτερα σε εκτίμηση πάντως το συγκεκριμένο προιόν πέρνει πολύ καλές κριτικές έξω

Devil
13-06-10, 18:02
Βane γιατι αυτο?

σε σχεση με την sesamin πιστευεις οτι ειναι καλητερο?

κατι αλλο σε non-stimulant?

Bane
13-06-10, 19:04
Βane γιατι αυτο?

σε σχεση με την sesamin πιστευεις οτι ειναι καλητερο?

κατι αλλο σε non-stimulant?

Γιατί ένας γνωστός μου στην Αμερική έπαιρνέ ΤΤΑ και κατέληξε με ραβδομυόλυση στο νοσοκομείο. Αναστολέας της σύνθεσης των λιπαρών οξέων είναι, υπό προυποθέσεις μπορεί να έχει σοβαρές παρενέργειες(κράμπες κατά κύριο λόγο, δεν το συνιστώ για κανέναν λόγο σε ανθρώπους με προβλήματα στην νεφρικ΄γ).
Το sesamin αφού πέρασε ο αρχικός ενθουσιασμός διαπιστόσαμε πως δεν κάνει και πολλά για την απώλεια λίπους, ασε που η λίμπιντο πάει στο ναδύρ.

Devil
13-06-10, 19:21
τωρα δεν ξερω αν σε εστειλε ο θεος
σε κανα 5 λεπτο θα εκανα την παραγγελια!!!!!!!


ξερεις σε τι δωσεις το χρησιμοποιουσε?
ειχε καποιο προβλημα?
το DCP χρησιμοποιουσε?

panzor
13-06-10, 19:38
bane μιας που σε βρήκαμε να ρωτήσω κάτι άσχετο. μπορείς να μου πεις αν υπάρχει ακόμα το spiropent στα φαρμακεία και αν θέλει συνταγή? :P

Bane
13-06-10, 20:13
τωρα δεν ξερω αν σε εστειλε ο θεος
σε κανα 5 λεπτο θα εκανα την παραγγελια!!!!!!!


ξερεις σε τι δωσεις το χρησιμοποιουσε?
ειχε καποιο προβλημα?
το DCP χρησιμοποιουσε?

Οχι δεν χρησιμοποιούσε το DCP το melting point για όσους θυμούνται, γενικά με το ΤΤΑ θέλει πολύ νερό ηλεκτρολύτες μαγνήσιο και προσοχή αν υπάρχουν νεφρικά/μυικά προβλήματα

Bane
13-06-10, 20:14
bane μιας που σε βρήκαμε να ρωτήσω κάτι άσχετο. μπορείς να μου πεις αν υπάρχει ακόμα το spiropent στα φαρμακεία και αν θέλει συνταγή? :P

Ναι υπάρχει όχι δεν θέλει

beefmeup
13-06-10, 20:18
το melting point για όσους θυμούνται,

αυτο της designer δεν ηταν??πρεπει να τοχουν σταματησει τωρα,ε??

κ το σκεφτομουν κ γω,για αυτο..:unsure:

Bane
13-06-10, 20:24
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=122452401

Parakelsos
13-06-10, 20:26
To ειχα δοκιμασει το περασμενο καλοκαιρι...σε stack με Lean Xtreme.....9 καψουλες την ημερα....χωρισμενες σε 3 δοσεις...(Μια δοση πχ το πρωι ηταν 3DCP+1 LX)....
Δεν το πηρα για να χασω κιλα...αλλα για να μου 'συγχωρησει' καλοκαιρινες κραιπαλες (ποτο+junk food+λιγοτερη προπονηση)....καλα πηγε.....με κρατησε μπορω να πω!!
Σημειωση.....1)Χαλια γευση και σου 'καιει' το στομαχι (καθως λαμβανεται με αδειο στομαχι)........2)Ακομα και οι ρακετες στην παραλια ηταν αδυνατες παο τις κραμπες....ηλεκτρολυτες ειναι must!

Machiavelli
13-06-10, 20:30
1)Χαλια γευση και σου 'καιει' το στομαχι (καθως λαμβανεται με αδειο στομαχι)

Με ενόχλησε τις πρώτες φορές που έτρωγα πολύ σύντομα αφού το έπαιρνα. Όταν άφηνα κάνα μισάωρο μια χαρά. Οι ηλεκτρολύτες είναι πάντα must.

Devil
13-06-10, 20:47
Οχι δεν χρησιμοποιούσε το DCP το melting point για όσους θυμούνται, γενικά με το ΤΤΑ θέλει πολύ νερό ηλεκτρολύτες μαγνήσιο και προσοχή αν υπάρχουν νεφρικά/μυικά προβλήματα

απο ηλεκτολυτες δλδ τι να παρω?

Μg + K φτανουν?
απο νερο ειμαι στα 4 λιτρα την μερα μινιμουμ ετσι κι αλλιως

Devil
13-06-10, 20:50
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=122452401

thanks για το link:green:


To ειχα δοκιμασει το περασμενο καλοκαιρι...σε stack με Lean Xtreme.....9 καψουλες την ημερα....χωρισμενες σε 3 δοσεις...(Μια δοση πχ το πρωι ηταν 3DCP+1 LX)....
Δεν το πηρα για να χασω κιλα...αλλα για να μου 'συγχωρησει' καλοκαιρινες κραιπαλες (ποτο+junk food+λιγοτερη προπονηση)....καλα πηγε.....με κρατησε μπορω να πω!!
Σημειωση.....1)Χαλια γευση και σου 'καιει' το στομαχι (καθως λαμβανεται με αδειο στομαχι)........2)Ακομα και οι ρακετες στην παραλια ηταν αδυνατες παο τις κραμπες....ηλεκτρολυτες ειναι must!


οταν λες σε κρατησε δλδ?
πηρες λιγοτερα κιλα?
γιατι και εγω το θελω και για recomp και για το καλοκαιρι




Με ενόχλησε τις πρώτες φορές που έτρωγα πολύ σύντομα αφού το έπαιρνα. Όταν άφηνα κάνα μισάωρο μια χαρά. Οι ηλεκτρολύτες είναι πάντα must.

τι ειδους ενοχλησεις?

Machiavelli
13-06-10, 21:40
Στομαχικές, συμβαίνει και με άλλα συμπληρώματα, όχι μόνο με αυτό.

Parakelsos
13-06-10, 22:58
Ακριβως...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με τα ξενυχτια που εκανα,τα ποτα που κατεβασα και το κακης ποιοτητας φαγητο......θα λιπωνα περισσοτερο!
Δεν εβαλα κιλα (ευτυχως)

Devil
13-06-10, 23:36
thanks ;)

Devil
11-08-10, 17:30
αφηνω ενα review πανω σ'αυτο το προιον

λοιπον κανοντας ενα μηνα κρας τεστ του dcp

αυτον τον μηνα απο συμπληρωματα πηρα μονο αυτο (dcp), ομεγα 3, βιταμινη c περιπου 1-1,5γρ την ημερα και ενα πολυβιταμηνουχο 100% ΣΗΔ.

γυμναστηριο πηγαινα 3 η' μαξ 4 φορες την βδομαδα για 3 εβδομαδες κανοντας περιπου 1-1,5 ωρα χωρις μεγαλη ενταση και με μικρο ογκο δουλειας
επεισης περα απο το γυμναστηριο επαιζα μπασκετ περιπου 4-5 φορες την εβδομαδα και κολυμπι κανα 3-4 φορες την βδομαδα μαζι με τις ρακετες (αυτο ηταν το πιο κουραστικο!).

απο διατροφη δεν εκανα τιποτα, απλα ετρωγα οτι εβρισκα μπροστα μου.
απο σπιτικο φαγητο ετρωγα περιπου 2 φορες την ημερα κυριως πρωι και μεσημερι τα αλλα γευματα ηταν fastfood(βρομικα,κρεπες κτλ κτλ) , ταβερνες (πιτογυρα,παιδακια κτλ κτλ) , παγωτα και αλκοολ(ουζο,κοκτειλ) και κυριως μπυρες (1-2λιτρα την μερα)

δηλαδη ειχα 2 σωστα γευματα και αλλα 2 junk food συν το αλκοολ

τεσπα μετα απο ενα μηνα καταστρωφης το αποτελεσμα ειναι να χασω το 6-pack και να φτασω σε ενα 4-pack και με πολλα υγρα

η διαφορα που ειδα αυτον τον μηνα με το dcp σε σχεση με πριν οπου δεν το χρησημοποιουσα ειναι οτι παρολες τις κρεπαλες που εκανα καταφερα να κρατησω εστω 4 απο τους 6 στην επιφανια ενω παλιοτερα τους εχανα ολους

τωρα σε σχεση με τα νουμερα εχω ανεβει μονο 1 κιλο επανω και αυτο μαλλον ειναι μονο νερα σε σχεση με αλλες φορες που εφτανα τα 2.

το dcp μου αρεσε αρκετα το review μου ειναι θετικο
αν και θα ηθελα να το χρησιμοποιησω και σε cutting για να δω πως δουλευει σε υποθερμιδικη

α! το dcp χρησιμοποιηθηκε κανονικα δηλαδη 2cps τρεις φορες την ημερα πριν απο τα γευματα η' 2cps πριν απο τα 2 γευματα και και οι αλλες 2cps πριν απο την προπονηση

noz1989
25-08-10, 13:01
Πολυ μπακαλιστικο reveiw ρε!!:green:

deluxe
25-08-10, 15:15
Αχαχα.. Μονο για το προϊον δε λες. :P

Devil
25-08-10, 19:08
Πολυ μπακαλιστικο reveiw ρε!!:green:


Αχαχα.. Μονο για το προϊον δε λες. :P

τωρα το θυμιθηκατε πουλακια μου!!!:green:

ειναι λιγο αργα γιατι δεν νομιζω οτι υπαρχει πλεον στην αγορα:P

η RPN εκλεισε νομιζω και δεν υπαρχουν πολλα κομματια στην αγορα:P

τεσπα ρωτηστε οτι θελετε εδω ειμαι

οτι δουλευει ναι δουλευει

καλα τι review ηθελες? σου λεω τι ετρωγα,τι πηρα απο συμπληρωματα, τι εκανα απο γυμναστηριο και τα αποτελεσματα απο κιλα τι πηρα και και σε εμφανιση

χωρις καμια διατροφη και χωρις κανενα προγραμματισμο προπονησης μου κρατησε 4 στους 6 κοιλιακους στην επιφανια αν και εβαλα κοντα στο 1 κιλο τα περισσοτερα ηταν νερα

Devil
19-01-11, 01:45
good news για οσους ενδιαφεροντε....

το DCP ξαναβγηκε απο αλλη εταιρια.... την Genomyx

ειναι ακριβως σαν το προηγουμενο... καμια διαφορα εκτος απο την συσκευασια...

http://www.nutraplanet.com/photos/25051/DCP_new_large.jpeg

Manos1989
19-01-11, 02:06
Ooooo θα το τσιμπήσω,μου άρεσαν τα αποτελέσματα με το παλιό,ελπίζω να είναι ακριβώς ίδιο! :thumbup:

Devil
19-01-11, 15:17
ακριβως το ιδιο ειναι δεν εχει αλλαξει τιποτα...

deluxe
19-05-11, 19:31
Μου ηρθε μαζι με το lean xtreme και OEP. Σκεφτομουν να το χρησιμοποιησω τον Ιουλιο και τον Ιουνιο να κανω στακ lean xtreme + OEP.

Το dcp εχει 180 χαπια και προτεινει 2 χαπια, 3 φορες την ημερα, δλδ 6 χαπια συνολο. Σε reviews διαβασα απο μερικους οτι για να κανει δουλεια χρειαζεται μεχρι και 9 χαπια για να λειτουργησει!! Αλλα μου φαινεται υπερβολη!

Ακομα και τα 6 χαπακια, μοιρασμενα σε 3 δοσεις ειναι λιγο δυσκολο να το παιρνω οταν ειμαι σε διακοπες. Πρεπει σε καθε γευμα να εχω μαζι μου τα χαπακια και να τα παιρνω. Δεν ειναι και πολυ βολικο. Ασε που μερικα γευματα θα τα κανω στην παραλια ή σε εστιατορια.

Τι προτεινετε να κανω; Να παρω τα μισα Ιουνιου και τα αλλα μισα τον Ιουλιο ή ειναι υπερβολη μαζι με το lean xtreme και το OEP;

Επισης πως ακριβως τα παιρνουμε; Λιγο πριν το γευμα; Μετα μας παει τουαλετα; Να ξερω τι μου γινεται!

Τελος να πω οτι ειναι λιγο δυσκολο να το παιρνω τις ημερες που δουλευω, εκτος απο το πρωινο και το βραδινο. Για αυτο και σκεφτηκα να το παιρνω στην αδεια.

Τι εχετε να προτεινετε;

Devil
19-05-11, 19:57
A suggested protocol to start out:

2 caps 30min before breakfast
2 caps 30min before lunch
2 caps 30min pre-workout (or dinner)

20-30' πριν απο το γευμα.... εγω τουλαχιστον ετσι το χρησιμοποιησα.... οχι κανενα προβλημα με τουαλετα....


τωρα πως θα το χρησιμοποιησεις εσυ.... ενας θεος ξερει....:green:

deluxe
20-05-11, 00:13
Μα για να το παιρνεις 20-30 λεπτα πριν απο τα γευματα και να ειναι Damage Control, σημαινει οτι ορισμενα συστατικα, ( υδατανθρακες και λιπος; ) φευγουν μεσω παχεος εντερου. Κατι σαν το chitosan δλδ. Κανω λαθος;

jimmy007
20-05-11, 03:50
Μα για να το παιρνεις 20-30 λεπτα πριν απο τα γευματα και να ειναι Damage Control, σημαινει οτι ορισμενα συστατικα, ( υδατανθρακες και λιπος; ) φευγουν μεσω παχεος εντερου. Κατι σαν το chitosan δλδ. Κανω λαθος;

Δεν νομίζω να είναι και τόσο υγιεινό αυτό...

Devil
20-05-11, 14:32
Μα για να το παιρνεις 20-30 λεπτα πριν απο τα γευματα και να ειναι Damage Control, σημαινει οτι ορισμενα συστατικα, ( υδατανθρακες και λιπος; ) φευγουν μεσω παχεος εντερου. Κατι σαν το chitosan δλδ. Κανω λαθος;

διαβασε λιγο το write-up.... λεει τι ακριβως κανει το ΤΤΑ....

deluxe
12-06-11, 08:13
Το ξεκινησα σημερα, θα παιρνω προς το παρων μονο πριν το πρωϊνο που εχω αρκετους υδατανθρακες. Την υπολοιπη ημερα τρωω ελαχιστους. Πριν την προπονηση βοηθαει σε καπου;


Επισης ξερουμε εαν το tetradecylthioacetic Acid εχει γινει banned; Το DCP παντως στην επομενη του εκδοση δε θα εχει TTA.

Devil
12-06-11, 20:15
Το ξεκινησα σημερα, θα παιρνω προς το παρων μονο πριν το πρωϊνο που εχω αρκετους υδατανθρακες. Την υπολοιπη ημερα τρωω ελαχιστους. Πριν την προπονηση βοηθαει σε καπου;

δεν νομιζω οτι διαβασες τι ακριβως κανει....


Επισης ξερουμε εαν το tetradecylthioacetic Acid εχει γινει banned; Το DCP παντως στην επομενη του εκδοση δε θα εχει TTA.

οχι δεν νομιζω... η SNS το βγαζει κανονικα...

lef
12-06-11, 20:18
οχι δεν νομιζω... η SNS το βγαζει κανονικα...

το ξαναεφερε κιολας ο ταυρος
και βγηκε και σε bulk απο bp

jimmy007
12-06-11, 22:26
και βγηκε και σε bulk απο bp

Πρέπει να είσαι τυχερός για να μην το πετύχεις out of stock όπως εγώ όταν παρήγγειλα....:(:(

lef
12-06-11, 22:55
Πρέπει να είσαι τυχερός για να μην το πετύχεις out of stock όπως εγώ όταν παρήγγειλα....:(:(

ειναι διαθεσιμο τωρα και παιζει να παραγγειλω
περνω ενα και για σενα αν ειναι
8α σ στλ πμ