PDA

Επιστροφή στο Forum : Intrabolic (Athletic Edge Nutrition)



deluxe
15-06-10, 12:04
Μου ηρθε σημερα. Τι δοσολογια προτεινετε σε συνδιασμο με καφεϊνη;



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12660&stc=1&d=1276593161

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12661&stc=1&d=1276593164



Εχθες πηρα 2 χαπακια καφεϊνης πρωτη φορα. Ενα το πρωι και ενα πριν την προπο. ΠΟλυ ενταση και μετα ετρεξα 1 ωρα και 5 λεπτα σε ενα παρκακι! Σημερα δε μπορω να παρω 2, γιατι αυριο ειμαι πρωινος και εχω ξυπνημα στις 4.30 το πρωι. Τις υπολοιπες ημερες θα παιρνω 2.

Με το intra τι παιζει; 1 scoop ή 2;

deluxe
16-06-10, 22:08
Μαλλον δε το εχει κανεις, ετσι; Παντως δε μπορω να καταλαβω καποια διαφορα σε επιδοσεις.. Δε ξερω. Ισως να μη κανω σωστη κατανομη.

Γενικα αν καταλαβα καλα, αυτο το συμπληρωμα σε βοηθαει για να ξεκουραζεσαι πιο γρηγορα αναμεσα στα σετ; Εχει μεσα και υλεκτρολυτες;

Devil
16-06-10, 22:18
intra workout ειναι

οχι δεν σε βοηθα να ξεκουραστης αναμεσα στα σετ

εχει διαφορους ηλεκτρολιτες μεσα

αλλα χρησιμοποιητε κυριως για την β-αλανινη και τα αμινοξεα που εχει

την καφεινη τι την θες μαζι με αυτο?

deluxe
16-06-10, 22:30
Πριν την παιρνω μαζι με νιτρικο. Δλδ μονο βοηθαει ωστε να αναβολιζονται οι μυες πιο γρηγορα;

Devil
17-06-10, 02:03
Πριν την παιρνω μαζι με νιτρικο. Δλδ μονο βοηθαει ωστε να αναβολιζονται οι μυες πιο γρηγορα;

κοιτα η β-αλανινη χρησιμοποιητε κυριως επειδη ''μπλοκαρει'' για λιγο το ''καψιμο'' που νιωθεις στους μυς οταν φτανεις στην τελευταια επαναληψη
ας πουμε οτι σου δινει 1-2 επαναληψεις παραπανω

τα αμινοξεα ειναι για να ''προσταστεψουν'' τους μυς σου κατα τη διαρκια του workout

prewo παρε το nobooster κανονικα και αυτο βαλτω κατα διαρκεια της προπονησης

sTeLaKoS
17-06-10, 15:55
την καφεινη τι την θες μαζι με αυτο?


Πριν την παιρνω μαζι με νιτρικο.


Λάθος τακτική.

Devil
17-06-10, 16:18
Λάθος τακτική.

:thumbup::thumbup::thumbup:

το νιτρικο ειναι αγγειοδιασταλτικό

και η καφεινη κανει το αντιθετο

deluxe
17-06-10, 17:06
Το εχουμε συζητησει απειρες φορες αυτο το θεμα. Το ξερω οτι ειναι αντιθετα, αλλα ετσι κανω και δεν το αλλαζω. Εξαλλου και το νιτρικο μεσα εχει καφεϊνη. Οποτε ολοι κανουμε λαθος οταν παιρνουμε νιτρικο. Εκτος αν ολοι παιρνετε νιτρικο σε χαπακια, οπως το nitrix.

Εδω μιλαμε για το intrabolic και μονο για αυτο.

Devil
17-06-10, 19:37
Το εχουμε συζητησει απειρες φορες αυτο το θεμα. Το ξερω οτι ειναι αντιθετα, αλλα ετσι κανω και δεν το αλλαζω. Εξαλλου και το νιτρικο μεσα εχει καφεϊνη. Οποτε ολοι κανουμε λαθος οταν παιρνουμε νιτρικο. Εκτος αν ολοι παιρνετε νιτρικο σε χαπακια, οπως το nitrix.

ποιο ειναι?

Εδω μιλαμε για το intrabolic και μονο για αυτο.

οκ ναι, αλλα για ποιο λογο το θες το intrabolic?
prewo η' intrawo?

deluxe
17-06-10, 19:58
Αφου intra ειναι, για intra το θελω..

Devil
17-06-10, 20:02
οκ, απλα γιατι πριν εγραφες οτι το επαιρνες πρε με καφεινη

τεσπα ανοιγεις ενα thread με οτι supplement παιρνεις και πως το παιρνεις για να εχουμε μια ολικη εικονα

και οτι supplement θελεις να παρεις

deluxe
17-06-10, 20:37
Αξιολογηση κανουμε εδω. Εχω ανοιξει αλλο τοπικ με τα συμπληρωματα που εχω. Απλα ειπα οτι την καφεϊνη την παιρνω pre. Αυτο το παιρνω intra.

Παντως το φαγουρισμα που λεει επειδη εχει την βητα-αλανινη, δε μου εχει παρουσιαστει.

Devil
17-06-10, 20:45
Αξιολογηση κανουμε εδω. Εχω ανοιξει αλλο τοπικ με τα συμπληρωματα που εχω. Απλα ειπα οτι την καφεϊνη την παιρνω pre. Αυτο το παιρνω intra.


οκ


Παντως το φαγουρισμα που λεει επειδη εχει την βητα-αλανινη, δε μου εχει παρουσιαστει.

πιστευω πως εξαρταται απο τον οργανισμο

εμενα μ ερχετει με περιπου 3γρ β-αλανινης σε αλλους με μονο 1γρ

deluxe
19-06-10, 15:45
Πως γινεται το σκουπ να ειναι 12γρ και να λεει οτι καθε σκουπ εχει 15γρ αμινοξεα;

beefmeup
19-06-10, 16:02
Πως γινεται το σκουπ να ειναι 12γρ και να λεει οτι καθε σκουπ εχει 15γρ αμινοξεα;

λαθος διαβαζεις..8γρ ειναι τα αμινο+1,8γρ co-factors..

καλα θα μας τρελανεις.

deluxe
19-06-10, 16:24
Το λεει αλλου στο κουτι. Οχι στον πινακα.

deluxe
21-06-10, 16:20
Τι παιζει τελικα; Μας δουλευουν;