PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre-Alkalyn (Warriolab)



versus
15-06-10, 15:22
KRE - ALKALYN / 120 caps!είναι καλή η συγκεκριμένη κρεατίνη;δεν έχω ιδέα από κρεατίνες!! ποια είναι η γνώμη σας?δεν ξέρω άμα την πάρω!τι με συμβουλεύετε?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12667&stc=1&d=1276613493

Συσκευασία: 120 κάψουλες των 750 mg
Δεν χρειάζεται "φόρτωση"
Δεν μετατρέπεται σε κρεατινίνη άρα δεν έχουμε ανεπιθύμητες παρενέργειες!

californication
15-06-10, 18:37
Εχω δοκιμασει αντιστοιχη kre alkalyn,πολλη καλή και δινει αρκετή ενέργεια.
Είχε ακριβως την ιδια αναλογία.Στην αρχη εβαζα 3 πριν την προπονηση αλλα εκει που ειδα καλη διαφορά ήταν στις 4 caps πριν την προπόνηση 60 λεπτά πριν και 2 caps μετά.
Πολλή ενέργεια και δε "θαμπωνε" καθολου.

versus
15-06-10, 18:38
πόσο καιρό την έπαιρνες;

californication
15-06-10, 18:42
2 κουτια ειχα παρει τα οποια μου κρατησαν 50 μερες ( 6 τις ημερες γυμναστηριου και 4 τις κενες)
Καλη επιλογη,την ειχα αφησει στην ακρη γιατι δεν την εβρισκα πια.

versus
15-06-10, 18:44
Καλή επιλογή.

αφού την διέκοψες τα αποτελέσματα παρέμειναν;γιατί είναι κι αυτό ένα θέμα!

californication
15-06-10, 18:51
αφού την διέκοψες τα αποτελέσματα παρέμειναν;γιατί είναι κι αυτό ένα θέμα!


Το παν κατα τη ταπεινη μου γνωμη ειναι και η διατροφη.Αν κρατας ψηλα τα επιπεδα της πρωτεινης,κοντρολαρισμενο υδατανθρακα και λιπος και καθολου αλατι το αποτελεσμα στο σωμα σου απο τη σωστη χρηση συμπληρωματος θα παραμενει και οταν το σταματησεις.Η διατροφη και η ασκηση ειναι αυτη που κανει τη διαφορα και το συμπληρωμα προσθετει τις ομορφιες πινελιες του καθρεπτη :bbbiceps:
Παντως σε εμενα το αποτελεσμα ηταν ( οχι βεβαια οτι εκανε τη νυχτα μερα) οτι και αυτο εβαλε το λιθαρακι του για μια ομορφη συμμετρια :toast:

versus
15-06-10, 18:55
οκ φιλάρα ευχαριστώ!εννοείται πως το παν είναι η διατροφή!χωρίς αυτήν δεν πετυχαίνεται τίποτα!αλλά πλέον τα συμπληρώματα είναι must!ειδικά πρωτεΐνη-κρεατίνη!έχω άδικο;;)

giannis64
15-06-10, 18:58
τα κέρδη που έχεις με την κρεατίνη δεν είναι ορατά, αυτό που κερδίζεις από αυτήν είναι εκείνη την περίοδο που την λαμβάνεις.
το κέρδος είναι το αποτέλεσμα που μένει από την πιο έντονη και δυνατή προπόνηση (λόγο κρεατίνης) που μπορείς να κάνεις την περίοδο λήψης της!!

versus
15-06-10, 19:01
τα κέρδη που έχεις με την κρεατίνη δεν είναι ορατά, αυτό που κερδίζεις από αυτήν είναι εκείνη την περίοδο που την λαμβάνεις.
το κέρδος είναι το αποτέλεσμα που μένει από την πιο έντονη και δυνατή προπόνηση (λόγο κρεατίνης) που μπορείς να κάνεις την περίοδο λήψης της!!

οκ φίλε ευχαριστώ!:)

stavrozgr
20-07-10, 11:20
Και μια αλλη ερωτηση απο εμενα τωρα....

στο site τον xtreme stores γράφει :
Δοσολογία: λαμβάνετε 2 με 6 κάψουλες, 1 ώρα πριν την άσκηση με πολύ νερό. Δεν χρειάζεται "φόρτωση"

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4725

και στο κουτί 2 πριν την προπονηση και δυο μετα !

ποια ειναι η σωστη δοσολογια τελικά ?

επίσης της ημερες που δεν εχω προπονηση συνεχίζω την λήψη ?

sTeLaKoS
20-07-10, 15:32
Σταύρο χωρίς να ξέρω πως είναι καλύτερα, θεωρώ ορθότερο να ακολουθήσεις το πρωτόκολλο λήψης που προτείνει η εταιρεία.

stavrozgr
20-07-10, 17:54
Και το παλικάρι στα xtreme stores μου ειπε 2 πριν και δυο μετα !

επισης της μερες που δεν εχω προπονηση να περνω κρεατίνη ?

jsone
20-07-10, 18:04
Και το παλικάρι στα xtreme stores μου ειπε 2 πριν και δυο μετα !

επισης της μερες που δεν εχω προπονηση να περνω κρεατίνη ?

Βασικα παιρνε και τις μερες που δεν κανεις προπονηση αλλα παρε μονο 2 σε καποια ωρα της ημερας που θα επαιρνες αν εκανες προπονηση η αλλιως το πρωι.οταν περασουν οι μερες προτεινω να εναβασεις σε 3 πριν και 2 μετα.

stavrozgr
20-07-10, 18:14
thanks φιλος ;)

Devil Randime
11-08-10, 01:30
Κάτι μου λέει πως αυτή την κρεατίνη θα αγοράσω αύριο...
Ελπιζω όντως αυτός ο τύπος κρεατινης να μην έχει παρενεργειες οπως παντου εχω διαβάσει, γιατι δεν αντέχω άλλο πονο στο στομαχι. Εχω πεθάνει κυριολεκτικά....

Toumpan0s
11-08-10, 01:36
Κάτι μου λέει πως αυτή την κρεατίνη θα αγοράσω αύριο...
κάτι μου λέει πως θα την αγοράσεις απο xtreme 2weeks Special:P:P

Devil Randime
11-08-10, 01:37
κάτι μου λέει πως θα την αγοράσεις απο xtreme 2weeks Special:P:P

Χαχαχαχα!!! Συμφωνώ :P

Ευχομαι μονο να μην εχω παρενεργειες. Το στομαχι μου δεν αντεχει αλλο πόνο... Really...

Devil Randime
11-08-10, 01:46
Καποιος που να την χρησιμοποιει/χρησιμοποιήσει να μου πει απόψεις για το συγκεκριμενο προϊόν???

Xxlakis
11-08-10, 21:11
Βασικα και εγω την γλυκοκοιταζω απλα και μονο επειδη λογω της μικρης δοσολογιας ο κυκλος χρησης της λογικα θα ειναι μεγαλυτερος απο αυτον της μονουδρικης και η κρεατινη παιζει να ειναι και το μοναδικο συμπληρωμα που το "νοιωθω" στην προπονηση.Απλα θελω να ακουσω γνωμες για το αν ειναι εφικτη η συνεχη χρηση της η οχι.

deluxe
11-08-10, 21:57
Τι πονο ρε φιλε δεν αντεχει το στομαχι σου; Η μονοϋδρικη ειναι καλυτερη. Τι παρενεργειες εχει δλδ η κρεατινη;

Το οποιο θολωμα δημιουργειται ειναι προσωρινο, οπως και η κατακρατηση υγρων. Μονο οι κραμπες ειναι το προβλημα, αλλα με αρκετο νερο δε υπαρχει προβλημα.

Devil Randime
12-08-10, 00:00
Με την εθυλεστερικη που επαιρνα πεθανα στον πονο... Συγκεκριμένα έωιωθα τα εξής: τάση για εμετό, φουσκωμα, κραμπες στο στομάχι, αδιαθεσία κλπ

Μονουδρική δε θέλω να παρω γιατί δε γουσταρω κατακράτηση υγρών ( δικη μου επιλογή). Οπότε λέω να δοκιμάζω και την KRE - ALKALYN και βλέπω μετα... :P

deluxe
12-08-10, 00:16
Δε νομιζω οτι εφταιγε η κρεατινη.

Devil Randime
12-08-10, 00:19
Γιατι το λες αυτό?

κουλης
12-08-10, 00:19
versus νομιζω πως την σιγκεκριμενη κρεατινη την εχει το XTREME STORES σε προσφορα για λιγο καιρο και της εχει κατεβασει αρκετα την τιμη:) για chekare http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4725&category=566

Tasos Green
12-08-10, 00:20
Κάτι μου λέει πως αυτή την κρεατίνη θα αγοράσω αύριο...
Ελπιζω όντως αυτός ο τύπος κρεατινης να μην έχει παρενεργειες οπως παντου εχω διαβάσει, γιατι δεν αντέχω άλλο πονο στο στομαχι. Εχω πεθάνει κυριολεκτικά....

H συγκεκριμενη αν και ειναι παντεντα μονουδρικης κρεατινης καταφεραν στην συγ
κεκριμενη να εξισοροπησουν το PH τησ και να μην μετατρεπετε σε κρεατινινη που ειναι το αποβλητο την μονουδρικης και εχει μια τοξικοτητα σε μεγαλεσ δοσεισ για τα νευφρα. επισης επιδη την χρησιμοποιησα παρατηρισα οτι δεν κρατουσα καθολου νερα με την συγκεκριμενη. οσο για τα φουσκοματα και της κραμπεσ αυτα δεν υπαρχουν πλεον....


Με την εθυλεστερικη που επαιρνα πεθανα στον πονο... Συγκεκριμένα έωιωθα τα εξής: τάση για εμετό, φουσκωμα, κραμπες στο στομάχι, αδιαθεσία κλπ

Μονουδρική δε θέλω να παρω γιατί δε γουσταρω κατακράτηση υγρών ( δικη μου επιλογή). Οπότε λέω να δοκιμάζω και την KRE - ALKALYN και βλέπω μετα... :P

:thumbup:

Devil Randime
12-08-10, 00:26
Δε νομιζω οτι εφταιγε η κρεατινη.

Κι'όμως φίλε deluxe. Αυτές είναι οι συνηθεις παρενεργειες αν δε σηκωνει ο οργανισμος σου καποιο είδος κρεατινης (οπως έκανε ο δικός μου δλδ με την εθυλεστερική). Αποκλείεται να είναι κατι αλλο γιατι τα άλλα τα παιρνω 1.5 μηνα και δεν ειχα κατι. Συν οτι τον πονο κτλπ , τα ενιωθα αφοτου ειχα παρει την κρεατίνη...

Αλλωστε δε με ενδιαφερει το φουσκωμα μεσω της κατακρατησης υγρών... :)

Devil Randime
12-08-10, 00:27
H συγκεκριμενη αν και ειναι παντεντα μονουδρικης κρεατινης καταφεραν στην συγ
κεκριμενη να εξισοροπησουν το PH τησ και να μην μετατρεπετε σε κρεατινινη που ειναι το αποβλητο την μονουδρικης και εχει μια τοξικοτητα σε μεγαλεσ δοσεισ για τα νευφρα. επισης επιδη την χρησιμοποιησα παρατηρισα οτι δεν κρατουσα καθολου νερα με την συγκεκριμενη. οσο για τα φουσκοματα και της κραμπεσ αυτα δεν υπαρχουν πλεον....


Κραμπες και στομαχόπονο? Ειχες τετοια συμπτωματα?

deluxe
12-08-10, 00:40
Βλεπω οτι η δοση για την alkalyn ειναι μικροτερη απο αυτη της μονοϋδρικης. Γιατι;

Devil Randime
12-08-10, 00:44
Απολυτως λογικο. Και στην εθυλεστερικη η κανονικη δόση ειναι 2-3γρ. Καπου τοσο 1.5-2.5γρ πρεπει λογικα να ειναι στην KRE-ALKALYN. Λιγοτερη δοση καθώς αυτα τα είδη κρεατίνης που προανεφερα περνανε απο το έντερο χωρις απώλειες όπως και απο τ νεφρά... Συνεπως πίνεις και λιγότερο νερό... Λιγοτερο φουσκωμα επισης αφου δε κανεις κατακρατηση μιας και πανε κατευθειαν στους μυς..

deluxe
12-08-10, 01:06
Μαλιστα. Λεω να δοκιμασω και εγω, αλλα σε σκονη. Δε μπορω αλλα χαπακια!

Devil Randime
12-08-10, 01:25
Επίσης να προσθεσω πως η δόση είναι μικροτερη μιας και δεν έχουν απωλειες περνώντας απο το έντερο. Νομιζω με 2.5- 3 γραμμαρια εθυλεστερικής ή και λογικα με της KRE' ALKALYN είναι σα να παιρνεις 5 μονουδρικής...

Tasos Green
13-08-10, 01:30
Κραμπες και στομαχόπονο? Ειχες τετοια συμπτωματα?

οχι τιποτα απολυτος απο τις κλασικεσ παρενεργειες.... ειναι μια πολυ καλη κρεατηνη κατα την γνωμη μου καθως και με 3 μονο γραμμαρια κανει δουλεια ποσο μαλλον με 6... αλλα κατα την ταπηνη μου γνωμη "εκαστος στο ειδος του" πιστευω οτι σε θεμα δυναμης καλυτερο boost δεινει η μονουδρικη που σε συνδιασμο με αλλου ειδους κρεατηνες μεγιστοποιουν τα αποτελεσματα.

Tasos Green
13-08-10, 01:35
Μαλιστα. Λεω να δοκιμασω και εγω, αλλα σε σκονη. Δε μπορω αλλα χαπακια!

ανοιξε τις καψουλες και ριξτες μεσα στην πρωτεινη αν δεν μπορεις να τις καταπιεις γιατι σε σκονη δεν κυκλοφορει απο οσο ξερω ....

beefmeup
13-08-10, 01:35
Επίσης να προσθεσω πως η δόση είναι μικροτερη μιας και δεν έχουν απωλειες περνώντας απο το έντερο. Νομιζω με 2.5- 3 γραμμαρια εθυλεστερικής ή και λογικα με της KRE' ALKALYN είναι σα να παιρνεις 5 μονουδρικής...

bro,ριξε μια ματια εδω,αν δεν το χεις ειδη.

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9788

δες κ τις συμπληρωσεις του μπεην λιγο πιο κατω.

Devil Randime
13-08-10, 02:01
bro,ριξε μια ματια εδω,αν δεν το χεις ειδη.

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9788

δες κ τις συμπληρωσεις του μπεην λιγο πιο κατω.

To εχω τσεκάρει το άρθρο φιλε! Σε ευχαριστω για την υπενθυμιση. Πριν αγοράσω την KRE-ALKAKLYN ''ξετιναξα'' ολα τα σχετικα αρθρα με κρεατινη και εριξα αρκετο ψαξιμο σε site του εξωτερικού. Το θετικό παντως ειναι πως σημερα που πηρα την κρεατινη ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ειχα τις παρενεργειες που ειχα με την εθυλεστερικη. Μετα απο χρηση καποιων ημερων-βδομαδων θα σας πω και αν δουλευει αυτη η κρεατινη...

Bane
13-08-10, 13:25
Εξακολουθεί να παραμένει πιο φτηνό η ανάμειξη 1κιλό μονουδρική και 100γραμμάρια σόδα φαγητού απ το σουπερ μάρκετ

deluxe
13-08-10, 17:02
Οταν λες αναμειξη; Απλα πετας τη σοδα μεσα στη κρεατινη και ανακατευεις;

Devil
13-08-10, 17:17
Οταν λες αναμειξη; Απλα πετας τη σοδα μεσα στη κρεατινη και ανακατευεις;

πρωτα διαλυεις την κρεατινη στο νερο και μετα βαζεις την σοδα


bane η σοδα φαγητου απο τι αποτελειται?

η αναλογια ειναι 1:1 ?

deluxe
13-08-10, 18:19
Αφου λεει 1κιλο κρεατινη και 100γρ σοδα, οποτε η αναλογια ειναι 10:1

Δε νομιζω να την διαλυεις στο νερο.

Bane
13-08-10, 18:44
Αφου λεει 1κιλο κρεατινη και 100γρ σοδα, οποτε η αναλογια ειναι 10:1

Δε νομιζω να την διαλυεις στο νερο.

Αυτό

Devil
13-08-10, 18:51
Αφου λεει 1κιλο κρεατινη και 100γρ σοδα, οποτε η αναλογια ειναι 10:1

Δε νομιζω να την διαλυεις στο νερο.

ναι εχεις δικιο εφαγα ενα μηδενικο:P

δεν ξερω απλα το βαρος της σοδα και το βαρος της κρεατινης δεν ειναι το ιδιο για να τα ανακατεψεις μαζι και να φτιαξεις ενα μιγμα

Bane
13-08-10, 19:03
ναι εχεις δικιο εφαγα ενα μηδενικο:P

δεν ξερω απλα το βαρος της σοδα και το βαρος της κρεατινης δεν ειναι το ιδιο για να τα ανακατεψεις μαζι και να φτιαξεις ενα μιγμα

Τι σχέση έχει το βάρος τους με το αν 2 σκόνες ανακατεύονται;

Devil
13-08-10, 19:12
Τι σχέση έχει το βάρος τους με το αν 2 σκόνες ανακατεύονται;

θελω να πω οτι εχεις 1 κιλο κρεατινη και 100γρ σοδα τα βαζεις σε ενα ''κουβα'' τα ανακατεβεις απο τον ''κουβα'' παιρνεις ενα 1 σκουπ
αυτο το σκουπ δεν θα εχει αναλογια 10:1 λογο του διαφορετικου τους βαρους

αν η κρεατινη ειναι πιο βαρια απο τη σοδα αυτη θα κατσει πιο χαμηλα στον ''κουβα'' με την παροδο του χρονου

δεν ειναι ενα μοριο ενωμενο οπως στα συμληρωματα αλλα ειναι δυο διαφορετικα με διαφορετικο βαρος

α κατι αλλο η σοδα φαγητου ειναι sodium bicarbonate?

Bane
13-08-10, 19:17
θελω να πω οτι εχεις 1 κιλο κρεατινη και 100γρ σοδα τα βαζεις σε ενα ''κουβα'' τα ανακατεβεις απο τον ''κουβα'' παιρνεις ενα 1 σκουπ
αυτο το σκουπ δεν θα εχει αναλογια 10:1 λογο του διαφορετικου τους βαρους

αν η κρεατινη ειναι πιο βαρια απο τη σοδα αυτη θα κατσει πιο χαμηλα στον ''κουβα'' με την παροδο του χρονου

δεν ειναι ενα μοριο ενωμενο οπως στα συμληρωματα αλλα ειναι δυο διαφορετικα με διαφορετικο βαρος

α κατι αλλο η σοδα φαγητου ειναι sodium bicarbonate?

Βασικά η καθίζηση εξαρτάται περισσότερο απ το ειδικό μέγεθος και σχήμα του κόκκου παρά απ το βάρος.
Ε ανακηνείς το κουτί που και που και είσαι οκ.
Ναι.

Devil
13-08-10, 19:30
Βασικά η καθίζηση εξαρτάται περισσότερο απ το ειδικό μέγεθος και σχήμα του κόκκου παρά απ το βάρος.
Ε ανακηνείς το κουτί που και που και είσαι οκ.
Ναι.

thanks!

εχω χρησιμοποιηση και παλιοτερα sodium bicarbonate μαζι με κρεατινη αλλα σε διαφορετικες αναλογιες κρεατινη:sodium = 1:0,5

κατι αλλο αντι για sodium bicarbonate μπορω να εχω το ιδιο αποτελεσμα με potassium bicarbonate? αν ναι σε τι αναλογια?

Bane
13-08-10, 19:49
thanks!

εχω χρησιμοποιηση και παλιοτερα sodium bicarbonate μαζι με κρεατινη αλλα σε διαφορετικες αναλογιες κρεατινη:sodium = 1:0,5

κατι αλλο αντι για sodium bicarbonate μπορω να εχω το ιδιο αποτελεσμα με potassium bicarbonate? αν ναι σε τι αναλογια?

Γενικά το να βάζεις πολύ Sodium Bicarbonate είναι iffy, από την μία ναι μεν μειώνει την συγκέντρωση γαλακτικού μειόνωντας τον μυικό κάματο(κάτι καλό για αθλητές αντοχής) από την άλλη η αύξηση της συγκέντρωσης του γαλακτικού είναι από τους βασικούς μηχανισμούς που δίνουν το σήμα στον οργανισμό να αναπτυχθεί (αύζηση ανδρογόνων, αυξητικής κ.τ.λ.) κάτι πολύ σημαντικό για εμάς τους bbers.
Μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα,αναλογία πάνω κάτω η ίδια, άλλη μια λύση είναι το μπέικιν πάουντερ σε 1%

Devil
13-08-10, 20:27
Γενικά το να βάζεις πολύ Sodium Bicarbonate είναι iffy, από την μία ναι μεν μειώνει την συγκέντρωση γαλακτικού μειόνωντας τον μυικό κάματο(κάτι καλό για αθλητές αντοχής) από την άλλη η αύξηση της συγκέντρωσης του γαλακτικού είναι από τους βασικούς μηχανισμούς που δίνουν το σήμα στον οργανισμό να αναπτυχθεί (αύζηση ανδρογόνων, αυξητικής κ.τ.λ.) κάτι πολύ σημαντικό για εμάς τους bbers.
Μπορείς να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα,αναλογία πάνω κάτω η ίδια, άλλη μια λύση είναι το μπέικιν πάουντερ σε 1%

thanks!!!;)

hunteranimator
13-08-10, 20:53
πιστευω οτι σε θεμα δυναμης καλυτερο boost δεινει η μονουδρικη που σε συνδιασμο με αλλου ειδους κρεατηνες μεγιστοποιουν τα αποτελεσματα.[/QUOTE]
φιλε Tasos Green μαλλον εχεις δικιο αυτο θα ειναι [λογικα] το μυστηκο του storm της universal.Mου ειχε δωσει πολυ δυναμη μετα απο 2 βδομαδες εβαζα μπρατιφερ ατομα που πριν 3 βδομαδες απλα δεν θα ειχα καμια ελπιδα.

Tasos Green
14-08-10, 14:08
πιστευω οτι σε θεμα δυναμης καλυτερο boost δεινει η μονουδρικη που σε συνδιασμο με αλλου ειδους κρεατηνες μεγιστοποιουν τα αποτελεσματα.

φιλε Tasos Green μαλλον εχεις δικιο αυτο θα ειναι [λογικα] το μυστηκο του storm της universal.Mου ειχε δωσει πολυ δυναμη μετα απο 2 βδομαδες εβαζα μπρατιφερ ατομα που πριν 3 βδομαδες απλα δεν θα ειχα καμια ελπιδα.

δοκιμασε και το Lava της universal για μεταπροπονητικο και μετα δεν θα υπαρχει αντιπαλος στο brandefer....:)

nikos2419
24-12-10, 16:04
me aytin tin kreatini (alkalyn) pali einai 2 mines lipsis kai enas apoxi????kserei kaneis?

Γράφε ελληνικά. Καλως όρισες στο φόρουμ.

***Mods Team***

PMalamas
24-12-10, 16:53
me aytin tin kreatini (alkalyn) pali einai 2 mines lipsis kai enas apoxi????kserei kaneis?

οχι δν ισχυει

PMalamas
24-12-10, 16:54
ρε παιδια τι ακριβως κανουν οι σοδες και τα μπεικιν παουντερ μαζι με την κρεατινη????

Devil
24-12-10, 17:07
ρε παιδια τι ακριβως κανουν οι σοδες και τα μπεικιν παουντερ μαζι με την κρεατινη????

κανουν το ph του στομαχιου πιο βασικο.... οτι κανει δλδ η krealk...

Galletiosfp
04-01-11, 12:29
οχι δν ισχυει
Οταν λες δεν ισχυει ?ποσο καιρο να την περνω κ ποσο αποχη?

Devil
04-01-11, 13:29
Οταν λες δεν ισχυει ?ποσο καιρο να την περνω κ ποσο αποχη?

οσο καιρο θες την παιρνεις και οσο καιρο θες κανεις αποχη...

Wolve
04-01-11, 17:19
Εξακολουθεί να παραμένει πιο φτηνό η ανάμειξη 1κιλό μονουδρική και 100γραμμάρια σόδα φαγητού απ το σουπερ μάρκετ

Τελικα ομως αυτην ειναι η καλυτερη λυση? Η αναμυξη αυτων των δυο ή μια απλη μονουδρικη?

Devil
04-01-11, 17:39
Τελικα ομως αυτην ειναι η καλυτερη λυση? Η αναμυξη αυτων των δυο ή μια απλη μονουδρικη?

εξαρταται απο την χρηση....

αν ειναι με αδειο στομαχι τοτε καλητερα να ειναι αναμυκτη

αν ειμαι με γεματο στομαχι τοτε σκετη

Wolve
04-01-11, 18:46
:toast:

Galletiosfp
04-01-11, 19:52
Αμα περνω kre-alkalyn και superpumb το οποιο εχει κρεατινη κανονικι υπαρχει προβλημα?

beefmeup
04-01-11, 21:54
Αμα περνω kre-alkalyn και superpumb το οποιο εχει κρεατινη κανονικι υπαρχει προβλημα?

οχι.το παμπ εχει λιγη κρεατινη.

PMalamas
09-01-11, 20:07
thanks devil

Devil
09-01-11, 20:48
thanks devil

τιποτα....

αλλα γιατι???:unsure::green:

aris1988
09-01-11, 21:39
τελικα την εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?

MakisGr
12-01-11, 01:31
καλησπερα παιδια... αποφασισα να ξεκινησω την kre alkalyn της warriorlab..Τι γνωμη εχετε για την συγκεκριμενη κρεατινη?

beefmeup
12-01-11, 01:33
εγινε συνχωνευση 2 θεματων.


Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη

Lao
12-01-11, 01:37
τελικα την εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?


καλησπερα παιδια... αποφασισα να ξεκινησω την kre alkalyn της warriorlab..Τι γνωμη εχετε για την συγκεκριμενη κρεατινη?

Σήμερα έγινε παραλαβή για εμένα και έναν κολλητό μου. Θα την ξεκινήσω σε λίγες μέρες και σύντομα θα γράψω εντυπώσεις.

Lao
18-01-11, 14:31
Ήρθε το πράμα... :green::turtle::turtle:

Giakou
21-01-11, 00:17
ρε παιδια τι ακριβως κανουν οι σοδες και τα μπεικιν παουντερ μαζι με την κρεατινη????

Το πιο πιθανό είναι να δημιουργούν τέτοιο φούσκωμα που να μην μπορείς να κάνεις γυμναστική μετά.:(

gmalamos
21-01-11, 23:10
Παιρνω τη συγκεκριμενη κρεατινη εδω και μια βδομαδα.4 καψουλες ημερισιως.Μου εχει προσφερει αρκετη δυναμη κατα τη διαρκεια των προπονησεων και δεν μου εχει δημιουργησει καμια απολυτως παρενεργεια(φουσκωμα κλπ κλπ) πρηξιματα δεν εχω δει μεγαλα αλλα μια κρεατινη ειναι δεν περιμενα κατι περισσοτερο.Εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος..

Lao
22-01-11, 15:41
Trial log :green:

Ξεκίνησα την Kre-Alkalyn στις 18/1 και σήμερα είμαι στην 4η μέρα.

Δοσολογία: μέχρι και σήμερα, 2 κάψουλες την μέρα. Στις μέρες προπόνησης περίπου μία ώρα πριν, στις off το πρωί.

Παρενέργειες: μέχρι και σήμερα, καμμία.

Αποτελέσματα: σκληρή προπόνηση έκανα προχθές αλλά δεν μπορώ να κρίνω αφενός γιατί ακόμα είμαι στην αρχή και αφετέρου γιατί ήμουν με γρίπη :p

Αυτά προς το παρόν...

Lao
28-01-11, 13:31
Trial log part 2 :green:

Έχω κλείσει 10 μέρες, δοσολογία πάντα 2 την μέρα. Χθες παρατήρησα μια μικρή αύξηση στην δύναμη, διάφορες δύσκολες ισομετρικές ασκήσεις έβγαιναν πιο εύκολα απ'ότι συνήθως.

Βάρη έκανα προχθές, και εκεί παρατήρησα το ίδιο.

Να οφείλεται σε κάτι άλλο η μικρή αυτή βελτίωση δεν παίζει, για τον πολύ απλό λόγο του ότι δεν παίρνω κάτι που θα μπορούσε να έχει αυτό το αποτέλεσμα, ούτε έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου ή στον τρόπο ζωής μου.

Θα έλεγα ότι μέχρι στιγμής δεν έχω μετανιώσει για την αγορά, μιας και τα χάπια είναι ευκολία και το αποτέλεσμα το ίδιο με την κλασσική μονουδρική.

Επόμενο γερό test drive, μεθαύριο Κυριακή. ;)

gmalamos
29-01-11, 02:58
Trial log part 2 :green:

Έχω κλείσει 10 μέρες, δοσολογία πάντα 2 την μέρα. Χθες παρατήρησα μια μικρή αύξηση στην δύναμη, διάφορες δύσκολες ισομετρικές ασκήσεις έβγαιναν πιο εύκολα απ'ότι συνήθως.

Βάρη έκανα προχθές, και εκεί παρατήρησα το ίδιο.

Να οφείλεται σε κάτι άλλο η μικρή αυτή βελτίωση δεν παίζει, για τον πολύ απλό λόγο του ότι δεν παίρνω κάτι που θα μπορούσε να έχει αυτό το αποτέλεσμα, ούτε έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή μου ή στον τρόπο ζωής μου.

Θα έλεγα ότι μέχρι στιγμής δεν έχω μετανιώσει για την αγορά, μιας και τα χάπια είναι ευκολία και το αποτέλεσμα το ίδιο με την κλασσική μονουδρική.

Επόμενο γερό test drive, μεθαύριο Κυριακή. ;)

Γιατι δεν ανεβαζεις τη δοση?Τουλαχιστον τις ημερες πριν τη προπονηση?Εγω παιρνω 4 καθημερινα στις 2 δεν ενιωθα κατι.:unsure: 2 καψουλες ειναι νομιζω μολις 1.5 γραμμαριο..

Lao
29-01-11, 14:25
Γιατι δεν ανεβαζεις τη δοση?Τουλαχιστον τις ημερες πριν τη προπονηση?Εγω παιρνω 4 καθημερινα στις 2 δεν ενιωθα κατι.:unsure: 2 καψουλες ειναι νομιζω μολις 1.5 γραμμαριο..

Το έχω σκεφτεί και εγώ, τις μέρες προπόνησης να παίρνω 2+2. Πάντως δεν υποτίθεται ότι 1,5 γρ. Alkalyn ισοδυναμούν με 10 γρ, μονοϋδρικής;

beefmeup
29-01-11, 16:43
Το έχω σκεφτεί και εγώ, τις μέρες προπόνησης να παίρνω 2+2. Πάντως δεν υποτίθεται ότι 1,5 γρ. Alkalyn ισοδυναμούν με 10 γρ, μονοϋδρικής;

οπως το εγραψες ειναι..υποτιθεται..
αλλα δεν..

Lao
29-01-11, 16:49
οπως το εγραψες ειναι..υποτιθεται..
αλλα δεν..

ΟΚ, θα το πάω στα 4 να γίνω τουρμπάτος :green:

Πάντως, είναι χλιδή να μην ασχολείσαι με σέικερς... :thumbup:

Devil
29-01-11, 16:56
Πάντως, είναι χλιδή να μην ασχολείσαι με σέικερς... :thumbup:

ο ναι:green::green::green:

Tasos Green
29-01-11, 17:10
αυτο που λεει η EFX οτι και καλα δεν παραγετε κρατινηνη απο την αλκαλικη ισχυει ρε παιδια? λιγο μουφα μου φαίνεται... μια πατεντα πανω στην μονουδρικη ειναι με εξισορροπημένο ph για ποιο λογο να μην εχει αποβλητα? επειδη ειναι μικρες σχετικα οι δόσεις της? ...και εγω αυτην χρησημοποιω τωρα γιατι βαριεμαι να κανω κυκλους... αλα νταξι δεν τρελενομαι κιολας... αυξηση στην δυναμη εχω δεν λεω, αλλα οχι τοση οση εχω με την μονουδρικη.

Lao
29-01-11, 17:14
αυτο που λεει η EFX οτι και καλα δεν παραγετε κρατινηνη απο την αλκαλικη ισχυει ρε παιδια? λιγο μουφα μου φαίνεται... μια πατεντα πανω στην μονουδρικη ειναι με εξισορροπημένο ph για ποιο λογο να μην εχει αποβλητα? επειδη ειναι μικρες σχετικα οι δόσεις της? ...και εγω αυτην χρησημοποιω τωρα γιατι βαριεμαι να κανω κυκλους... αλα νταξι δεν τρελενομαι κιολας... αυξηση στην δυναμη εχω δεν λεω, αλλα οχι τοση οση εχω με την μονουδρικη.

Εσύ πόσα χάπια παίρνεις τη μέρα;

Devil
29-01-11, 17:14
αυτο που λεει η EFX οτι και καλα δεν παραγετε κρατινηνη απο την αλκαλικη ισχυει ρε παιδια? λιγο μουφα μου φαίνεται... μια πατεντα πανω στην μονουδρικη ειναι με εξισορροπημένο ph για ποιο λογο να μην εχει αποβλητα? επειδη ειναι μικρες σχετικα οι δόσεις της? ...και εγω αυτην χρησημοποιω τωρα γιατι βαριεμαι να κανω κυκλους... αλα νταξι δεν τρελενομαι κιολας... αυξηση στην δυναμη εχω δεν λεω, αλλα οχι τοση οση εχω με την μονουδρικη.

μπορει επειδη ειναι μικρη η ποσοτητα....

αλκαλικη ειναι monohydrate + buffer (sodium bicarboante)... την φτιαχνεις και στην κουζινα σου....

σκεψου τι διαφορα μπορει να εχει 1,5γρ κρεατινης + buffer και 10γρ κρεατινης + buffer..... δλδ τα 10γρ κανουν για 100γρ συμφωνα με την efx:P:green::green::green::green:

Tasos Green
29-01-11, 17:16
Εσύ πόσα χάπια παίρνεις τη μέρα;

4 μια ωρα πριν την προπόνηση... 3 γρ δηλαδη... (για μετα εχω το τορρεντ)

Tasos Green
29-01-11, 17:19
μπορει επειδη ειναι μικρη η ποσοτητα....

αλκαλικη ειναι monohydrate + buffer (sodium bicarboante)... την φτιαχνεις και στην κουζινα σου....

σκεψου τι διαφορα μπορει να εχει 1,5γρ κρεατινης + buffer και 10γρ κρεατινης + buffer..... δλδ τα 10γρ κανουν για 100γρ συμφωνα με την efx:P:green::green::green::green:

εγω ειχα αναμίξει creapure με σοδα και waxy και ειχα παθει πλακα... μιλαω για πολυ δυνατες προπονησεις.

Devil
29-01-11, 17:30
εγω ειχα αναμίξει creapure με σοδα και waxy και ειχα παθει πλακα... μιλαω για πολυ δυνατες προπονησεις.

αφου δεν σε εστειλε toilet μαζι με το waxy παλι καλα να λες....χαχαχαχα:green::green::green:

συνηθως ειναι για χρηση με αδειο στομαχι

Tasos Green
29-01-11, 17:39
αφου δεν σε εστειλε toilet μαζι με το waxy παλι καλα να λες....χαχαχαχα:green::green::green:

συνηθως ειναι για χρηση με αδειο στομαχι

οχι ρε συ νταξι ενα ρεψιματακι υποθεση ειναι...:green:

gmalamos
29-01-11, 19:37
4 μια ωρα πριν την προπόνηση... 3 γρ δηλαδη... (για μετα εχω το τορρεντ)

Κανεις συνδυασμο μονουδρικης με kre alkalyn?Παιρνεις και το πρωι τορεντ?

Tasos Green
29-01-11, 19:56
Κανεις συνδυασμο μονουδρικης με kre alkalyn?Παιρνεις και το πρωι τορεντ?

οχι μονο μετα την προπονηση.. γιατι να το παρω πρωι? συδιασμο εννοεις μαζι με την μονουδρικη να παρω και αλκαλικη?:unsure:

gmalamos
29-01-11, 21:24
οχι μονο μετα την προπονηση.. γιατι να το παρω πρωι? συδιασμο εννοεις μαζι με την μονουδρικη να παρω και αλκαλικη?:unsure:

Ναι αυτο εννοουσα για το αν κανεις συνδυασμο μεταξυ τους και χρησημοποιεις τν kre alkalyn σαν p workoout..ok καταλαβα τι κανεις!

Tasos Green
29-01-11, 21:32
Ναι αυτο εννοουσα για το αν κανεις συνδυασμο μεταξυ τους και χρησημοποιεις τν kre alkalyn σαν p workoout..ok καταλαβα τι κανεις!

ο συνδιασμος αλκαλικης πριν την προπονηση και τορρεντ μετα εχει ενα πληρες φασμα κρεατινης μιας και το τορρεντ εχει 3 γρ απο 4διαφορετικα ειδη εκτος απο ακλαλικη... δηλαδη "της κρεατινης το καγκελο" γινετε! συνολικα 6 γρ....:toast: (χωρις καθολου μονουδρικη)

Lao
11-02-11, 03:17
Λοιπόν, guys, βρήκα την δοσολογία που δουλεύει επάνω μου και είναι 2+2 κάψουλες στις μέρες προπόνησης (2 πριν και 2 μετά, δηλαδή) και 2 στις off, το πρωί.

Σε εμένα το Kre-Alkalyn έχει δουλέψει, βλέπω αύξηση στην δύναμη και στην αντοχή. Μετά το πείραμα αυτό πήρα απόφαση να μην ξαναεπιστρέψω στην μονοϋδρική, απλά και μόνο λόγω ευκολίας.

deluxe
11-02-11, 03:48
Η σοδα ομως δε παχαινει; Το ανθρακικο βασικα.

Lao
11-02-11, 03:57
Η σοδα ομως δε παχαινει; Το ανθρακικο βασικα.

Τι να σου πω, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

PMalamas
11-02-11, 13:12
Η σοδα ομως δε παχαινει; Το ανθρακικο βασικα.

οχι ρε σε καμια περιπτωση.. η ζαχαρη παχαινει που εχουν τα γλυκα αναψυκτικα η σοδα ειναι νερο.. και η μαγειρικη δν εχει ετσι ανθρακικο οπως αυτη στο μπουκαλι

Lao
11-02-11, 13:26
...anyway, εγώ δηλώνω ευχαριστημένος από το Kre-Alkalyn. Έχει τα ίδια αποτελέσματα με την μονοϋδρική αλλά το ότι δεν χρειάζεται φόρτωμα και η ευκολία λήψης πραγματικά λύνουν τα χέρια. Δύο κάψουλες πριν την προπόνηση και δύο μετά και είσαι κομπλέ.

PMalamas
11-02-11, 13:42
εχεις φτιαξει και μονος σου?
πρωι δε παιρνεις?

Lao
11-02-11, 14:50
εχεις φτιαξει και μονος σου?
πρωι δε παιρνεις?

Τι εννοείς αν έχω φτιάξει και μόνος μου;

PMalamas
11-02-11, 15:30
αν εχεις κανει αυτο με τη σοδα και τη μονουδρικη..

ska
11-02-11, 15:55
...anyway, εγώ δηλώνω ευχαριστημένος από το Kre-Alkalyn. Έχει τα ίδια αποτελέσματα με την μονοϋδρική αλλά το ότι δεν χρειάζεται φόρτωμα και η ευκολία λήψης πραγματικά λύνουν τα χέρια. Δύο κάψουλες πριν την προπόνηση και δύο μετά και είσαι κομπλέ.

Lao και εγω παιρνω 2 καψουλες 20 λεπτα πριν την προπονηση και 2 καψουλες αμεσως μετα τη προπονηση,αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι αν ειναι καλυτερο να παιρνεις τις καψουλες μαζι με την πρωτεινη ή πρωτα τις καψουλες και μετα απο μιση ωρα την πρωτεινη

Lao
11-02-11, 16:39
αν εχεις κανει αυτο με τη σοδα και τη μονουδρικη..

Όχι φίλε μου, δεν έχω μπει σε αυτή την διαδικασία και ούτε πρόκειται. Ο σκοπός μου είναι να απλοποιώ τις διαδικασίες, όχι να φορτώνω και με άλλα το κεφάλι μου. ;)


Lao και εγω παιρνω 2 καψουλες 20 λεπτα πριν την προπονηση και 2 καψουλες αμεσως μετα τη προπονηση,αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι αν ειναι καλυτερο να παιρνεις τις καψουλες μαζι με την πρωτεινη ή πρωτα τις καψουλες και μετα απο μιση ωρα την πρωτεινη

Εγώ τα παίρνω μαζί, δε νομίζω ότι το ένα ακυρώνει το άλλο.

ska
11-02-11, 18:50
Όχι φίλε μου, δεν έχω μπει σε αυτή την διαδικασία και ούτε πρόκειται. Ο σκοπός μου είναι να απλοποιώ τις διαδικασίες, όχι να φορτώνω και με άλλα το κεφάλι μου. ;)



Εγώ τα παίρνω μαζί, δε νομίζω ότι το ένα ακυρώνει το άλλο.

Απλα σε ρωταω γτ σημερα μου ειπε ενας υπαλληλος των xteme οτι η πρωτεινη χρειαζεται οξινο περιβαλλον για να διαλυθει ενω η κρεατινη αλκαλικο.Κατα τη γνωμη μου εχεις δικιο που δε πολυασχολεισαι με αυτα και εγω της ιδιας λογικης ειμαι,εχω την εντυπωση οτι οταν ψαχνουμε μεχρι και την παραμικρη λεπτομερεια στο τελος χανουμε το νοημα

amateur666
12-02-11, 22:15
παιδια τι λετε η kre-alkalyn συνδυαζεται με νιτρικο κ c-bol?

Ramrod
12-02-11, 22:55
παιδια τι λετε η kre-alkalyn συνδυαζεται με νιτρικο κ c-bol?

Με νιτρικό γιατί να μη συνδυάζεται?

Με C-bol θα είναι σα να παίρνεις 2 κρεατίνες...

amateur666
12-02-11, 23:53
Με νιτρικό γιατί να μη συνδυάζεται?

Με C-bol θα είναι σα να παίρνεις 2 κρεατίνες...

πιστευεις δλδ οτι ειναι υπερβολη c-bol μαζι με kre-alkalyn???.. :bbbiceps:

Ramrod
13-02-11, 00:04
πιστευεις δλδ οτι ειναι υπερβολη c-bol μαζι με kre-alkalyn???.. :bbbiceps:

Το ένα είναι ειδος κρεατίνης και το άλλο φόρμουλα? Γιατί να πάρεις και τα 2?

Ε ναι θα σου δίνει μεγάλη ποσότητα...

Καταρχάς πως θα τα παίρνεις?

amateur666
13-02-11, 00:10
Το ένα είναι ειδος κρεατίνης και το άλλο φόρμουλα? Γιατί να πάρεις και τα 2?

Ε ναι θα σου δίνει μεγάλη ποσότητα...

Καταρχάς πως θα τα παίρνεις?

λεω να παιρνω kre-alkalyn 2 caps πριν την προπονηση μαζι με νιτρικο(μαλλον plasmazet) κ c-bol(η monohydrated δεν αποφασισα ακομα..) πριν κ μετα την προπονηση..

mister_toubano
17-05-11, 18:33
Με την kre-alkalyn ισχυει οτι πρεπει να πινουμε τουλαχιστον 4 λιτρα νερο την ημερα οπως κανουμε με τη μονουδρικη?

Kaloutsikos
17-05-11, 23:36
Με την kre-alkalyn ισχυει οτι πρεπει να πινουμε τουλαχιστον 4 λιτρα νερο την ημερα οπως κανουμε με τη μονουδρικη?

Πιο λίγο νερό αν πίνεις με την Kre-Alkalyn δεν έχεις πρόβλημα.

kokos
18-05-11, 15:13
Θελω να μου πειτε την γνωμη σας..!Το αγορασα σημερα και μου μενουν περιπου 20-25μερες για να αρχισω γραμμωση αφου βρισκομαι σε μυηκη αναπτυξη..!http://www.xtr.gr/kreatines/280/KRE_ALKALYN__120_caps_%28WARRIORLAB%29.htm

karpoutzidis
18-05-11, 16:12
Θελω να μου πειτε την γνωμη σας..!Το αγορασα σημερα και μου μενουν περιπου 20-25μερες για να αρχισω γραμμωση αφου βρισκομαι σε μυηκη αναπτυξη..!http://www.xtr.gr/kreatines/280/KRE_ALKALYN__120_caps_%28WARRIORLAB%29.htm


κοιτά εγώ το είχα δοκιμάσει όταν έκανα όγκο και μπορώ να σου πω ότι κρατούσε πολλά υγρά άλλα δεν είμαι ο καταληπτούς για να σου πω τι και πως και ίσως να το κάνει μόνο σε μένα γτ παίρνω και άλλα πραματά(οχι συμπληρώματα) που ίσως να φταίνε και αυτά!απλός την απο κρεάτινη περνώ μόνο αυτή πλεον γτ θεωρείται πιο υγιεινή λογο της μη αύξησης της κρεατινηνης!

beefmeup
18-05-11, 16:34
koke μια αναζητηση δεν εβλαψε ποτε κανενα.

mister_toubano
18-05-11, 19:23
Μαγκες επειδη πηγα κ την πηρα κ εγω την kre alkalyn της warriorlab που λετε κ εχω μπερδευτει λιγο με τη δοσολογια εσεις ποσα χαπια παιρνετε? Παιρνετε κ τις μερες που δεν κανετε προπονηση?
Εγω ξεκινησα σημερα παιρνοντας 2 χαπια πριν κ 1 μετα το γυμναστηριο...

giannis64
18-05-11, 19:43
διαβασε το θεμα απο την αρχη. καπου αναφερετε..

mister_toubano
18-05-11, 21:14
διαβασε το θεμα απο την αρχη. καπου αναφερετε..

ναι το διαβασα (ευτυχως δεν ειναι μεγαλο το θεμα) πιο πανω ενας φιλος ελεγε οτι παιρνει 2 χαπια πριν κ 2 μετα...
ρωτησα παλι για να παρω πεισσοτερες γνωμες και να δω αν πρεπει να παιρνω κ τις μερες που δε γυμναζομαι! :welcome:

Kaloutsikos
19-05-11, 00:31
ρωτησα παλι για να παρω πεισσοτερες γνωμες και να δω αν πρεπει να παιρνω κ τις μερες που δε γυμναζομαι! :welcome:

Θα χρειάζεται μόνο το πρωί όταν δεν γυμνάζεσαι!

Lao
20-05-11, 02:52
ναι το διαβασα (ευτυχως δεν ειναι μεγαλο το θεμα) πιο πανω ενας φιλος ελεγε οτι παιρνει 2 χαπια πριν κ 2 μετα...
ρωτησα παλι για να παρω πεισσοτερες γνωμες και να δω αν πρεπει να παιρνω κ τις μερες που δε γυμναζομαι! :welcome:

Το πρωτόκολλο που έχω δει να δουλεύει σε εμένα μέχρι στιγμής με Kre-Alkalyn, είναι 2+2 πριν και μετά την προπόνηση. Τις off μέρες, είτε 2 είτε και καθόλου.

kokos
20-05-11, 16:00
Το πρωτόκολλο που έχω δει να δουλεύει σε εμένα μέχρι στιγμής με Kre-Alkalyn, είναι 2+2 πριν και μετά την προπόνηση. Τις off μέρες, είτε 2 είτε και καθόλου.

Χρυσιμοποιω την kre-alkyline 4 μερες τωρα..!Σκεφτομαι να κανω και εγω τις δοσεις 2+2..! Το ερωτημα μου ειναι αν περνω 2 ωρες πριν απο την προπονα τις πρωτες 2 μετα την προπονα τις αλλες 2 ποση ωρα μετα, αφου μολις τελειωσω την προπονηση πινω την πρωτεηνη μου.! μηπως να συνεχισω την δοσολογια των 4 πριν την προπονα.!?

Lao
21-05-11, 00:06
Χρυσιμοποιω την kre-alkyline 4 μερες τωρα..!Σκεφτομαι να κανω και εγω τις δοσεις 2+2..! Το ερωτημα μου ειναι αν περνω 2 ωρες πριν απο την προπονα τις πρωτες 2 μετα την προπονα τις αλλες 2 ποση ωρα μετα, αφου μολις τελειωσω την προπονηση πινω την πρωτεηνη μου.! μηπως να συνεχισω την δοσολογια των 4 πριν την προπονα.!?

Εγώ παίρνω 2 περίπου 45 λεπτά πριν και άλλα 2 αμέσως μετά, μαζί με πρωτεϊνη / Uni Liver / whatever. :green:

tkz
04-02-12, 15:52
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουγιος στο forum.Eχω την kre-alk της wariorlab και θελω να ρωτισω σε περιοδο που ειμαι αρρωστος με αντιβιωση την κοβω την κρεατινη μεχρι να τελειωσω την αντιβιωση? (σορρυ αν ειμαι λιγο εκτως θεματος):???:

amateur666
04-02-12, 16:36
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουγιος στο forum.Eχω την kre-alk της wariorlab και θελω να ρωτισω σε περιοδο που ειμαι αρρωστος με αντιβιωση την κοβω την κρεατινη μεχρι να τελειωσω την αντιβιωση? (σορρυ αν ειμαι λιγο εκτως θεματος):???:

αμα πας γυμναστηριο μν την σταματας...

tkz
04-02-12, 17:00
αμα πας γυμναστηριο μν την σταματας...

και σε περιπτωση που δεν παω για 2 μερες πχ γυμναστηριο λογο αρρωστιας με αντιβιωση την κοβω την κρεατινη και μετα παλι...??

amateur666
04-02-12, 17:08
και σε περιπτωση που δεν παω για 2 μερες πχ γυμναστηριο λογο αρρωστιας με αντιβιωση την κοβω την κρεατινη και μετα παλι...??

κοιτα κ με αντιβιωση που περνεις δεν εχεις προβλημα κ να την παρεις..τ εχω κανει κ εγω..τ θεμα ειναι κατα ποσο σε βολευει οικονομικα..αφου δεν θα πας λογικα κανα 3 ημερο..

tkz
04-02-12, 17:12
κοιτα κ με αντιβιωση που περνεις δεν εχεις προβλημα κ να την παρεις..τ εχω κανει κ εγω..τ θεμα ειναι κατα ποσο σε βολευει οικονομικα..αφου δεν θα πας λογικα κανα 3 ημερο..

οκ ευχαριστω!!!!:thumbsup:

tkz
04-02-12, 19:30
Εγώ παίρνω 2 περίπου 45 λεπτά πριν και άλλα 2 αμέσως μετά, μαζί με πρωτεϊνη / Uni Liver / whatever. :green:

εχω μια μικρη απορια οκ για την κρε-αλκαλυν 45 λεπτα περιπου πριν την προπο και με την προπο αλλα την πρωτεινη μαζι με την κρεατινη την ιδια ωρα?Ρωταω γιατι εινια ταχειας απορροφησης(hydrowhey της On) :???:

Devil
05-02-12, 07:05
εχω μια μικρη απορια οκ για την κρε-αλκαλυν 45 λεπτα περιπου πριν την προπο και με την προπο αλλα την πρωτεινη μαζι με την κρεατινη την ιδια ωρα?Ρωταω γιατι εινια ταχειας απορροφησης(hydrowhey της On) :???:

δοκιμασε να αφησεις ενα μικρο διαστημα διαφορα.... υπαρχει και περιπτωση το buffer της κρεατινης να σε στειλει τουαλετα μαζι με την πρωτεινη...

tkz
05-02-12, 17:02
δοκιμασε να αφησεις ενα μικρο διαστημα διαφορα.... υπαρχει και περιπτωση το buffer της κρεατινης να σε στειλει τουαλετα μαζι με την πρωτεινη...

Οκ ευχαριστω!!!

giwrgaras
30-03-12, 02:04
Καλησπερα παιδια, παιρνω εδω κ 2 βδομαδες την συγκεκριμενη κρεατινη 2 καψουλες πριν την προπο κ 2 μετα κ εχω παρατηρησει ταχυκαρδιες κ υπερενταση. Μηπως πρεπει ν αλλαξω κρεατινη?Να τονισω οτι γυμναζομαι τα βραδυα 8-10 και κοιμαμαι στις 1-2 το βραδυ. Οι ταχυκαρδιες ειναι κυριως βραδια πριν κοιμηθω και πρωινα μετα τον καφε.
Σημειωση : πρωτη φορα παιρνω κρεατινη

kostasdellios
30-03-12, 10:55
γεια σας παιδεια καινουριος στο σιτε απλα περμω καιρο συμπληρωματα ειπα να μπω και εγω στα θεματα σας,ηθελα να πω για την κρεαλακιλη αυτης της εταιρειασ εγω την πηρα και με βοηθησε αρκετα για τον λογο οτι δ ηθελα κατακρατηση επερνα 4 καψουλεσ πριν την προπονηση και 5 γραμμαρια μονουδρυκη μετα την προπονηση για καλυτερη αποκατασταση και με βοητησε αρκετα εια λιγο καλο φουσκομα ειδα ποιο πολυ ενεργεια και με βοηθησε αρκετα μπορω να πω. ;)