PDA

Επιστροφή στο Forum : Λοιποδιαλυση η κανω κατι λαθος??!



Dimitristh
15-06-10, 22:56
Καλησπερα και παλι:)Ο λογος που γραφω ειναι οτι θελω και μια αποψη απο σας που ασχολειστε ποιο "επαγγελματικα"ας μου επιτραπει η εκφραση με το σωμα σας....!Θα θελα να πω 2 πραματακια και να πω το "προβλημα μου ωστε να με βοηθησετε με μια συμβουλη μια κουβεντα να αλλαξω η να ηρεμησω....και να μην αγχονομαι...

Ειμαι 20 ετων και 1.85 υψος ζυγιζω 124 κιλλα και εχω περιφερεια 112 cm!Επαιζα χρονια ποδοσφαιρο αλλα παντα ημουν ετσι βαρης....Η ερωτηση ειναι η εξης πηρα ενα Λοιποδιαλυτη τον TRILEAN και τον πινω κανονικα κανω 1.5 ωρες βουνο την μερα + γυμναστηριο οπου εχω 40 λεπτα αεροβιο και 30 λεπτα κυκλικη στα βαρη απο διατροφη κατα κυριο λογο τρωω πρωτεινες με ελαχιστουσ υδατανθρακες + σαλατες με 1 κ σουπας λαδι! Η ερωτηση μου ειναι σε 2 εβδομαδες εχω χασει 1.5 την πρωτη και 2.3 την δευτερη....Θεωρητικα δεν θα επρεπε να χανω πιο γρηγορα???Η μηπωσ οτι χανω ειναι λοιπος???Δεν γνωριζω και γι αυτο κανω αυτην την ερωτηση!!Ειτε για να ηρεμησω ειτε για να προλαβω καταστασεις!!

Σας ευχαριστω εκ των πρωταιρων!!

giannis64
15-06-10, 23:05
όσο πιο αργά χάνεις τόσο το καλύτερο. αφού η αερόβια σου είναι σωστή και η διατροφή σου το ίδιο περισσότερες πιθανότητες έχεις να καις λίπος. λιποδιαλυτη μην παίρνεις ακόμα. είναι νωρίς για σένα, αργότερα στα χαμηλότερα κιλά που θα κολλάς τότε να τον πάρεις. διάβασε αυτό το τοπικ Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=492) Διάφορα θέματα λιποδιάλυσης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1458)

Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923) Διατροφή Γράμμωσης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1050)
και σίγουρα θα σε βοηθήσει πολύ.

δεν θέλει άγχος. όλα θα έρθουν στην ώρα τους!

Dimitristh
15-06-10, 23:07
Γιαννη σε ευχαριστω πολυ εμ να πω κατι ακομα φοραω φορμα εφυδρωσης τι γνωμη εχεις???!γιατι σε ενα προηγουμενο τοπικ μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται αλλα δεν μου ειπαν γιατι ?!

giannis64
15-06-10, 23:16
η ζώνη είναι για εκείνη την ώρα, θα σου βγάλει νερά την ώρα της αερόβιας, θα γίνεις μούσκεμα, και όταν τελειώσεις και περάσει καμία ώρα και αρχίσεις να πίνεις νερό, όλο αυτό το νερό που έχασες με την ζώνη θα αντικατασταθεί. για ψυχολογικούς λόγους καλή είναι!!

Dimitristh
15-06-10, 23:23
σορρυ κιολας αν σε επριξα απλα εχω αλλη μια ερωτηση ..... Περνω και μια γλουταμινη αλλα λογο οικονομικου δεν περνω πρωτεινη αλλα τρωω κρεας βραστο χωρις λαδι η ασπραδια αυγων 8 -1 κροκο η τονο....ολα αυτα με σαλατα που συνηθως ειναι ντοματα.... μηπως να αλλαχω την ντοματα να την κανω αγγουρια???!Για να σ δωσω να καταλαβεις ξυπναω περνω γλουταμινη + λοιποδιαλυτη παω βουνο γυρναω περιμνω μια ωρα πινω νερα η τσαι και μετα τρωω ειτε αυγα ειτε τονο ειτε κρεας με 2 τοματες + 1 φετα μαυρο ψωμι περνανε 3-4 ωρες τρωω ξανα περιπου τα ιδια χωρις ψωμι μετα απο 3-4 ωρες και πριν παω γυμν λοιδιαλητη +γλουταμινη και γυρνα και περιμενω παλι μια ωρα και μετα τρωω τονο η αυγα με ντοματες παλι αλλα χωρις ψωμι και ενδιαμεσα μπορει να πιω κανα χυμο....η να φαω κανα φρουτο αυτα ειναι ολα...πρεπει να αλλαχω κατι λες η ειμαι οκ απλα πρεπει να περιμενω πλεον να περασει ο καιρος.....?

Dimitristh
15-06-10, 23:27
Α εχω κοψει και τα γαλακτοκομικα....

giannis64
15-06-10, 23:35
την γλουταμινη να την παίρνεις μετά την προπόνηση. τα γαλακτοκομικά καλά έκανες και τα έκοψες. σαλάτες να προτιμάς της πράσινες.

για διατροφή θα πρέπει να διαβάσεις λίγο τα τοπικ περί διατροφής για να πάρεις μια εικόνα τι χρησιμοποιούν και ανά 6 ώρες γεύματα!

τον λιποδιαλυτη πριν την προπόνηση, και το πρωί την αερόβια νηστικός, μόνο με τον λιποδιαλυτη!!

διάβασε τα άρθρα του φόρουμ και αν δεν σε καλύψουν ξαναρωτάς!

Dimitristh
15-06-10, 23:41
δηλάδη μου προτεινεις να παω σε γευματα ανα 6 ωρες???!Μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ??πανω σε αυτο !!

giannis64
15-06-10, 23:43
σου έδωσα παραπάνω ότι λιγκ χρειάζεσαι!

Dimitristh
15-06-10, 23:51
ευχαριστω τρελα για τισμο συμβουλες θα τις δοκιμασω και θα σε ενημερωσω σε μια δβομαδα για τα χαρμοσυνα χε χε εγω θα θελα να στεγνωσω γιατι ηυν η μαλλον παραλιγο να ημουν ποδοσφαιριστης και θα θελα να στεγνωσω σε 2-3 μηνες αν ειναι παντα εφικτο με αυτα π κανω ωστε να δοκιμασω σε μια ομαδα για τελεθταια φορα γιατι για επαγγελματιας ειμαι λιγο "μεγαλο"

giannis64
16-06-10, 00:07
από 120 κιλά αν καταφέρεις να στεγνώσεις σε 3-4 μήνες.....

βρε σε 8 σου λέω εγώ.... να μου πεις και μένα!!!

κάτσε καλααα!!! κάνε υπομονή και δουλειά!! αν ήταν τόσο εύκολο όλοι θα ήταν φέτες!!

Dimitristh
17-06-10, 01:27
Για να το λες ετσι θα ειναι τωρα αν πετυχω κατι πιο αμεσο θα σ στειλω και φοτο και ολα χε χε χε

Dimitristh
17-06-10, 10:25
Παιδια και παλι καλυσπερα σας :) Παρατηρησα κατι χθες στο γυμναστηριο καθωσ ημουν και εκανα βαρη....Καταρχας ειμαι 20 χρονων επαιζα μπαλα και εχω τα κλασσικα μεγαλα ποδια ποδοσφαιριστη ομωσ επειδη ειμαι και 125 κιλλα ειναι και χοντρα ας μου επιτραπει η εκφραση!Αυτο π παρατηρησα ειναι οτι ενω ο ανω κορμος εχει μαζεψει αρκετα πολυ μπορω να πω ο κατω κορμος δηλαδη τα μπουτια ο πισινος... μου φενονται λιγο μεγαλα ακομα....Μηπωσ πρεπει να μην κανω καθολου βαρη και να το ριξω μονο στο αεροβιο???Παρεπιπτοντος κανω καθε μερα γρηγορο περπατημα στο βουνο 1.5 ωρα και 1.5 ωρα γυμναστηριο οπου κανω 40 λεπτα τουλαχιστον αεροβιο!Η αποψη σας???:)

KATERINI 144
17-06-10, 12:26
δώσε έμφαση στο ανω σωμα ωστε να ερθει σε συμμετρία με τα ποδια.