PDA

Επιστροφή στο Forum : Yohimbe fuel (Τwinlab) Vs Yohimbine HCL (Primaforce)



jiujitSu
24-03-07, 13:03
http://i98.photobucket.com/albums/l272/xploadjj/yoh.jpg

Δυο διαφορετικες συνθεσεις Yohimbine απο δυο διαφορετικες εταιριες.


SUPPLEMENT FACTS
Serving size 1 capsule
-------------------------------------------------------------------------------------------
Yohimbe Fuel (twinlab)
Yohimbe Bark Extract 400mg(standardized for 8mg yohimbine alkanoids)
-----------------------------------
Yohimbine HCL (primaforce)
Yohimbine HCL 2.5mg
-------------------------------------------------------------------------------------------

H yohimbine συνηθως χρησιμοποιειται για τους εξης λογους :
- Αδυνατισμα
- Ελεγχο της ορεξης
- Για σεξουαλικο Booster
- Για περισσοτερη αντοχη στην ασκηση

Συγκρινοντας τις 2 διαφορετικες συνθεσεις βλεπουμε οτι σε αυτην της twinlab εχουμε 8mg yohimbine ανα καψουλα ενω στην αλλη εχουμε 2.5mg υδροχλωρικου αλατος yohimbine δηλαδη λιγοτερη απο 2.5mg καθαρη yohimbine.
Η καψουλες της twinlab ειναι 4-5 φορες μεγαλυτερες απο αυτες της Primaforce και επισης οταν τις χωνευεις βρωμανε λιγο ενω της Primaforce ειναι αοσμες/αχρωμες. Λογικο αφου της twinlab ειναι εκχειλισμα απο το φυτο κατευθειαν ενω η αλλη ειναι χημικη.

Για energy booster στα ιδια mg ειχα μακραν καλυτερο BANG απο την Twinlab. Δοκιμασα μεχρι 30mg(Πολυ κακια εμπειρια, ετρεμα σαν να ειχα παρκισον ειδικα οταν το συνδιασα με 25mg εφεδρινη τοτε απλα FUCK :fresse: ) αλλα μεταξυ 10-15mg ειχα πολυ καλιτερη αντοχη σε αεροβικη. Στα βαρη πανω κατω την ιδια δυναμη με την εφεδρινη.

Για αδυνατισμα δεν μπορω να πω οτι ειδα τρελα αποτελεσματα συμφωνα με τις θεωρειες για α2-αδρενεργικους υποδοχεις οπου η yohimbine δρα σαν ανταγονιστης. Πιστευω οτι το αδυνατισμα που προκαλει η yohimbine ειναι λογω τον τρελων εκκρισεων νοραδρεναλινης( Μιλαμε για τρελη φαση) πολυ περισσοτερο απο εφεδρινη στα ιδια mg. Αυτο συμβαινει γιατι η yohimbine μπλοκαρει κατι υποδοχεις στην υποφυση που ρυθμιζουν τα επιπεδα αδρεναλινης/νοραδρεναλινης στο αιμα οποτε ο οργανισμος νομιζει οτι εχει μειωμενα επιπεδα και ετσι δινει εντολη στα επινεφριδια να παραγουν περισσοτερες κατεχολαμινες.
Ειχα καλιτερα αποτελεσματα για fat loss στην κοιλια με σπρεϊ free base yohimbine απο την ergopharm το οποιο το σταματησε.

Για ελεγχο της ορεξης πραγματικα σε μενα δουλεψε. Μονο που αυτο της twinlab εχει πολλα mg για αυτο τον σκοπο και βαζει το σωμα σε κατασταση stress(σαν να ηπιες 10 καφεδες).
2 καψουλες της primaforce πρωι-μεσημερι μαζι με το φαγητο εκαναν πολυ καλη δουλεια χωρις να με τσιτωνουν. H yohimbine εκτος απο ανταγωνιστης των α-αδρενεργικων υποδοχεων κανει παιχνιδι και με τους υποδοχεις σεροτονινης οποτε μαλλον το apetite loss στηριζεται εκει.

Για sexual booster τωρα .... :army2: :army2: :army2: :army2: :lol:
Η yohimbine προκαλει αγγειδιαστολη μπλοκαροντας μερικους α-αδρενεργικους υποδοχεις οποτε μεγαλυτερη κυκλοφορια αιματος στα σημεια που μας ενδιαφερουν ;) πετρωδης καταστασεις χεχεεχ.
Δουλευει και στις γυναικες σαν booster.

Γνωμη μου τωρα ειναι οτι η yohimbine δεν πρεπει να χρησιμοποιειται για αδυνατισμα μονο για τα αλλα που ανεφερα. Επισης ενα ακομη προβλημα ειναι οτι η yohimbine μπλοκαρει και τους α-αδρενεργικους υποδοχεις στα νεφρα οποτε αυξανεται η νατριουρηση και μπορει να εμφανισετε προβληματα με τους ηλεκτρολυτες(νατριο/καλιο) στο αιμα. Επισης οταν δοκιμαζα πολλα mg και την εκοψα ειχα δυσκολια στο συντονισμο των μυων ειδικα στα χερια και ετρεμαν λιγο για κανα μηνα.

Αυτα τα λιγα περι yohimbiνης. Χρησιμοποιω καποιους ιατρικους ορους μεσα αλλα πιστευω πιανετε το νοημα.

gpol
24-03-07, 14:32
ωραιος :army2:

Nick3
24-03-07, 15:10
Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?

stevengr
24-03-07, 15:18
Ειχα δοκιμασει της Optimum πριν 4-5 χρονια περιπου και ειχα τρομερη ενεργεια και δυναμη τοτε στο γυμναστηριο. Επειτα σταματησαν τοσο πολυ να το προωθουν οι εταιριες συμπληρωματων γιατι βγηκε το tribulus.

jiujitSu
24-03-07, 16:07
Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?

Με 1 καψουλα 8mg της twin lab + 1 νες βαρυ 1 ωρα πριν το κολπο ημουνα :bounce: .
Με την primaforce στα 10+ mg γινοταν παιχνιδι.

Επειδη το forum εχει και γυναικες πια θα ηθελα να αναφερω οτι και χωρις αυτα μια χαρα ειμαι. :green:

Gasturb
24-03-07, 16:57
Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.

Nάτος ο μόρτης αποκαλύφθηκε

Gt

Nick3
24-03-07, 18:06
Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?

Με 1 καψουλα 8mg της twin lab + 1 νες βαρυ 1 ωρα πριν το κολπο ημουνα :bounce: .
Με την primaforce στα 10+ mg γινοταν παιχνιδι.

Επειδη το forum εχει και γυναικες πια θα ηθελα να αναφερω οτι και χωρις αυτα μια χαρα ειμαι. :green:

Ευχαριστώ και πάλι μαν!!!

Gasturb
24-03-07, 18:15
jiu πκαλο το thread σου, keep on that way

Gt

billys15
24-03-07, 18:57
Good.Πληροφοριακο.

chris corfu
04-02-12, 19:17
να ξεθαψω λιγο το θεμα, σχετικα με το bark της twinlab εχω ακουσει απο γνωμες τις χειροτερες σχετικα με sides οπως πονοκεφαλους και εχω διαβασει και στο εξωτερικο τα ιδια σαν σχολια αντιστοιχα. σχετικα με της primaforce που ειναι σε καλη μορφη εχω μονο διαβασει καλα σχολια χωρις ομως να εχω καποια γνωμη απο χρηση απο εμενα ειτε απο φιλο.
εχεις κανεις πληροφοριες σχετικα με το 2ο που αναφερω???? γτ με ενδιαφερει αρκετα
(το εχω ηδη στην κατοχη μου για αργοτερα) και πιο πολυ με ενδιαφερει γτ σκεφτομαι για ενα συνδιασμο με ενα αλλο μαζι.. (δεν χρησιμοποιω γενικα ετοιμα λιποτροπικα με blends κτλ κ αν χρησιμοποιω κατι παιρνω ξεχωριστα κανα δυο συστατικα οπως αναφερω κι εδω)

sofos
04-02-12, 19:30
να ξεθαψω λιγο το θεμα, σχετικα με το bark της twinlab εχω ακουσει απο γνωμες τις χειροτερες σχετικα με sides οπως πονοκεφαλους και εχω διαβασει και στο εξωτερικο τα ιδια σαν σχολια αντιστοιχα. σχετικα με της primaforce που ειναι σε καλη μορφη εχω μονο διαβασει καλα σχολια χωρις ομως να εχω καποια γνωμη απο χρηση απο εμενα ειτε απο φιλο.
εχεις κανεις πληροφοριες σχετικα με το 2ο που αναφερω???? γτ με ενδιαφερει αρκετα
(το εχω ηδη στην κατοχη μου για αργοτερα) και πιο πολυ με ενδιαφερει γτ σκεφτομαι για ενα συνδιασμο με ενα αλλο μαζι.. (δεν χρησιμοποιω γενικα ετοιμα λιποτροπικα με blends κτλ κ αν χρησιμοποιω κατι παιρνω ξεχωριστα κανα δυο συστατικα οπως αναφερω κι εδω)

αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις με 1 cap. και να δεις πως θα παει,πιστευω στον καθε ενα δρα διαφορετικα γι αυτο στο λεω..

Devil
04-02-12, 19:37
η προτινομενη δοση για yohimbine hcl ειναι 0,2mg ανα κιλο σωματικου βαρους.... δλδ σε ενα ατομο των 75κιλων η δοση παει στα 15mg...

βεβαια η yohimbine hcl μπορει να σου βγαλει τρελα sides.... σε μερικους δλδ... δεν σημβαινει σε ολους...

καλητερες στιγμες για την παιρνεις.... ειναι κυριως με αδειο στομαχι.... ενς λογος ειναι επειδη αυξανει την ινσουλινη.... οποτε τη χρησιμοποιεις κυριως πρωι αδειο στομαχι και πριν την προπονηση.... πολλοι την χρησιμοποιουν μονο σε μια δοση το πρωι....

ξεκινας οπως ειπε και ο σοφος με μια καψουλα και σιγα σιγα το δουλευεις προς τα πανω.... αν σου βγαλει sides πριν φτασεις στην προτινομενη δοση.... τοτε στματας εκει και την κρατας εκει η' πιο χαμηλα....

αυτα...

chris corfu
04-02-12, 19:57
εγω γτ ηξερα οτι αυτη δεν βγαζει sides παρα μονο η bark που εχω βαρεθει να ακουω για πονοκεφαλους απο αυτην της twinlab.??

και η εταιρεια για 1 καψουλα λεει να αρχισεις αλλα μεχρι δυο δλδ 5mg. δεν θα ειναι πολλα τα 10-15mg??
οταν λες με αδειο στομαχι οκ αλλα θελει κ χρονο μεχρι να φας μετα ας πουμε?? η μπορεις να φας και μετα απο 10-15 λεπτα κ ειναι το ιδιο??

sofos
04-02-12, 19:58
εγω γτ ηξερα οτι αυτη δεν βγαζει sides παρα μονο η bark που εχω βαρεθει να ακουω για πονοκεφαλους απο αυτην της twinlab.??

και η εταιρεια για 1 καψουλα λεει να αρχισεις αλλα μεχρι δυο δλδ 5mg. δεν θα ειναι πολλα τα 10-15mg??
οταν λες με αδειο στομαχι οκ αλλα θελει κ χρονο μεχρι να φας μετα ας πουμε?? η μπορεις να φας και μετα απο 10-15 λεπτα κ ειναι το ιδιο??

μαλλον για την a-yohimbine θα λες οτι δε κανει sides και θα χεις μπερδευτει....

chris corfu
04-02-12, 20:02
μαλλον για την a-yohimbine θα λες οτι δε κανει sides και θα χεις μπερδευτει....

αυτην δεν την εχω δει καν σε χρηση, συμπληρωμα κτλ, μονο a yohimbine hydrochloride που λογικα θα ειναι η hcl.

Devil
04-02-12, 20:04
εγω γτ ηξερα οτι αυτη δεν βγαζει sides παρα μονο η bark που εχω βαρεθει να ακουω για πονοκεφαλους απο αυτην της twinlab.??

και η εταιρεια για 1 καψουλα λεει να αρχισεις αλλα μεχρι δυο δλδ 5mg. δεν θα ειναι πολλα τα 10-15mg??
οταν λες με αδειο στομαχι οκ αλλα θελει κ χρονο μεχρι να φας μετα ας πουμε?? η μπορεις να φας και μετα απο 10-15 λεπτα κ ειναι το ιδιο??


ναι ειναι αρκετα.... για αυτο σου λεω να πειραματιστεις με τις δοσεις....

κρατα καμια ωρα διαφορα απο γευμα για σιγουρια....

chris corfu
04-02-12, 20:13
αρα αν δεν μπορεις να περιμενεις μια ωρα για πρωινο, μπορεις και μετα απο 2 ωρες απο αυτο να κανεις τη χρηση, σωστα??
επισης σχετικα με την ινσουλινη που αναφερες εννοεις οτι ανεβαζει η yohimbe και θα αναιβασει κ το γευμα και για να μην εχουμε μεγαλο ανεβασμα στην ινσουλινη με την χρηση μαζι η κοντα στο γευμα??

(αα και τα τρελα sides που ειπες, τι εννοεις ακριβως? εχεις χρησιμοποιησει σε δοσεις 10-15mg και ειδες κατι τετοιο??)

Devil
04-02-12, 20:26
αρα αν δεν μπορεις να περιμενεις μια ωρα για πρωινο, μπορεις και μετα απο 2 ωρες απο αυτο να κανεις τη χρηση, σωστα??
επισης σχετικα με την ινσουλινη που αναφερες εννοεις οτι ανεβαζει η yohimbe και θα αναιβασει κ το γευμα και για να μην εχουμε μεγαλο ανεβασμα στην ινσουλινη με την χρηση μαζι η κοντα στο γευμα??

(αα και τα τρελα sides που ειπες, τι εννοεις ακριβως? εχεις χρησιμοποιησει σε δοσεις 10-15mg και ειδες κατι τετοιο??)

σκεψου οτι χωρις τροφη η yohimbine σου αυξανει την ινσουλινη ετσι κι αλλιως....

τοτε δοκιμασε μετα απο μιση ωρα πρωινο....

τρμουλο,ταχυκαρδια κτλ κτλ... οχι δεν εχω παρει.... προτιμω να την χρησιμοποω σαν transdermal...

chris corfu
04-02-12, 20:40
οκ οταν την χρησιμοποιησω θα βαλω μιση ωρα πριν το πρωινο και μετα οταν αυξησω θα το σπασω με κανα τεταρτο πριν την προπονηση..

με το transdermal εννοεις με σπρει απευθειας στο δερμα, πχ στην κοιλια?? και αν ναι εχεις βρει κατι τετοιο? γτ αν θυμαμαι καλα μια εταιρεια που εβγαζε το σταματησε.

Devil
04-02-12, 20:44
οκ οταν την χρησιμοποιησω θα βαλω μιση ωρα πριν το πρωινο και μετα οταν αυξησω θα το σπασω με κανα τεταρτο πριν την προπονηση..

με το transdermal εννοεις με σπρει απευθειας στο δερμα, πχ στην κοιλια?? και αν ναι εχεις βρει κατι τετοιο? γτ αν θυμαμαι καλα μια εταιρεια που εβγαζε το σταματησε.

ναι αυτο... βγαζει ακομα... eviscarate... και αλλα 2 η avant labs....

Andrikos
04-02-12, 20:54
Devil, transdermal απορροφάται το ίδιο; Ίσως την δοκιμάσω προς το καλοκαίρι, είναι από τις ουσίες που έχουν πολύ ενδιαφέρον.

Devil
04-02-12, 20:59
Devil, transdermal απορροφάται το ίδιο; Ίσως την δοκιμάσω προς το καλοκαίρι, είναι από τις ουσίες που έχουν πολύ ενδιαφέρον.

εξαρτατε απο το carrier και την αποροφηση που θες να εχει..... μπορει να ειναι topical μπορει να μπαινει και στο blood stream...

απο οτι φαινετε εχει καλη αποροφηση... εχει σχετικα χαμηλο μοριακο βαρος.... και γενικα οτι ειναι κοντα στο 300 μοριακο βαρος περναει ευκολα το δερμα....

COBRA_STYLE
04-02-12, 20:59
Απο Avant Labs εγω θα επελεγα το HEAT STACK(ειναι σε tablets) το οποιο εχει a-yohimbine...ενω τα αλλα 2 που ειναι transdermal εχουν yohimbe Hcl...η διαφορα των 2 τελευταιων ειναι οτι το ενα ειναι σκετο και το αλλο εχει και caffeine.

Devil
04-02-12, 21:01
Απο Avant Labs εγω θα επελεγα το HEAT STACK(ειναι σε tablets) το οποιο εχει a-yohimbine...ενω τα αλλα 2 που ειναι transdermal εχουν yohimbe Hcl...η διαφορα τους ειναι οτι το ενα ειναι σκετο και το αλλο εχει και caffeine.

το heat ειναι τις genomyx... και εχει tyramine μεσα.... δεν θα εμπλεκα με αυτο.. @@ρια ειναι...

η avant labs βγαζει κυριως transdermal....


@andrikos.... και για τους αλλους... η yohimbine να ξερετε κραταει νερα.... ;)

COBRA_STYLE
04-02-12, 21:02
της Avant ειναι ρε,270 καψουλες εχει.

39588


ε κοτσαρεις και caffeine τοτε αμα κραταει νερα.

Andrikos
04-02-12, 21:05
εξαρτατε απο το carrier και την αποροφηση που θες να εχει..... μπορει να ειναι topical μπορει να μπαινει και στο blood stream...

απο οτι φαινετε εχει καλη αποροφηση... εχει σχετικα χαμηλο μοριακο βαρος.... και γενικα οτι ειναι κοντα στο 300 μοριακο βαρος περναει ευκολα το δερμα....

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δοκιμάσει, και αν ναι τι δόσεις; Sides?

chris corfu
04-02-12, 21:11
@δεβιλ αυτο με τα νερα το χω διαβασει και με εχει στειλει γτ ειναι λιγο οξυμωρο αλλα οπως εξηγειται η λειτουργεια της δεν καταλαβα το που τα κραταει τα νερα..

και κατι αλλο λενε οτι δεν συνισταται σε ατομα με υψηλη αρτηριακη πιεση, αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι δεν συνισταται κ σε ατομα με χαμηλη αρτηριακη πιεση?? εχει βαση αυτο?? μα αν δεν εχεις υψηλη θα εχεις χαμηλη ετσι δεν ειναι?? (λεω γτ εγω πχ εχω 6-7 μικρη με 10-11 μεγαλη οπου ειναι χαμηλη αλλα δεν ειναι κατι παθολογικο προβλημα οποτε δεν ξερω κ τι μπορει να θεωρει ως χαμηλη..)

Devil
04-02-12, 21:16
Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δοκιμάσει, και αν ναι τι δόσεις; Sides?

κοιτα απο τα ετοιμα εχω παρει το eviscarate απο RPN (genomyx πλεον).... στα 6 pumps τη μερα το δοκιμασα.... μικρες οι διαφορες βεβαια.... δεν μου κραταγε νερα αυτο.... πρεπει να εχει και theophilline μεσα οπου διωχνει τα νερα... και αλλα καλουδια....

το μονο side ειναι.... αμα το χρησιμοποιεις καλοκαιρι.... αμα ερθει σε επαφη με νερο/ιδρωτα..... καιει υπερβολικα.... πραγματικα παρα πολυ.... ειδικα θυμαμι οταν το εβαζα πριν απο προπονηση το δερμα γινοταν κατα κοκκινο και το καψιμο ηταν υπερβολικο...

δεν δημιουργει καποιο προβλημα στο δερμα βεβαια...

απο εκει και περα λογικα θα προσπαθισω να φτιαξω δικο μου transdermal με στανταρ δοσεις και οχι blend.... δεν ειναι δυσκολο.... αρχηκα ελεγα για topical yohimbine + 7-keto-dhea....

θα ανεβασω οδηγιες οταν το κανω...;)


@ κομπρα..... ρε αυτο κυκλοφορει ακομα?

Devil
04-02-12, 21:18
@δεβιλ αυτο με τα νερα το χω διαβασει και με εχει στειλει γτ ειναι λιγο οξυμωρο αλλα οπως εξηγειται η λειτουργεια της δεν καταλαβα το που τα κραταει τα νερα..

και κατι αλλο λενε οτι δεν συνισταται σε ατομα με υψηλη αρτηριακη πιεση, αλλα καπου πηρε το ματι μου οτι δεν συνισταται κ σε ατομα με χαμηλη αρτηριακη πιεση?? εχει βαση αυτο?? μα αν δεν εχεις υψηλη θα εχεις χαμηλη ετσι δεν ειναι?? (λεω γτ εγω πχ εχω 6-7 μικρη με 10-11 μεγαλη οπου ειναι χαμηλη αλλα δεν ειναι κατι παθολογικο προβλημα οποτε δεν ξερω κ τι μπορει να θεωρει ως χαμηλη..)

τις ιδιες ακριβως εχω κι εγω....:green::turtle:

νομιζω μονο σε ατομα που εχουν υψηλη πιεση.... δεν ακουσει κατι για ατομα με χαμηλη πιεση.... οποτε δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια...

sofos
04-02-12, 21:21
Απο Avant Labs εγω θα επελεγα το HEAT STACK(ειναι σε tablets) το οποιο εχει a-yohimbine...ενω τα αλλα 2 που ειναι transdermal εχουν yohimbe Hcl...η διαφορα των 2 τελευταιων ειναι οτι το ενα ειναι σκετο και το αλλο εχει και caffeine.

συμφωνα με τον marc lobliner
http://www.youtube.com/watch?v=fHthHB-W4Us&list=UUzzYnZ8GIzfB1Vr3hk2Nj9Q&index=5&feature=plcp η yohimbine hcl ειναι καλυτερη απ την a.yohimbine...
ps:η genomyx κοπιαρε την avant?γιατι βλεπω ιδιο προιον και ιδια συστατικα :unsure:

COBRA_STYLE
04-02-12, 21:24
@ κομπρα..... ρε αυτο κυκλοφορει ακομα?

δεν εχω ιδεα.:unsure:

@sofos

τωρα τι @@@ ειναι αυτη που ποσταρες:green:?Καθεσαι και πιστευεις αυτον τον τυπο?:unsure:

Καταρχας μιλαει απο προσωπικη πειρα.

Η a-yohimbe οπως και να το κανουμε ειναι πιο safe.

sofos
04-02-12, 21:31
κοιτα απο τα ετοιμα εχω παρει το eviscarate απο RPN (genomyx πλεον).... στα 6 pumps τη μερα το δοκιμασα.... μικρες οι διαφορες βεβαια.... δεν μου κραταγε νερα αυτο.... πρεπει να εχει και theophilline μεσα οπου διωχνει τα νερα... και αλλα καλουδια....

το μονο side ειναι.... αμα το χρησιμοποιεις καλοκαιρι.... αμα ερθει σε επαφη με νερο/ιδρωτα..... καιει υπερβολικα.... πραγματικα παρα πολυ.... ειδικα θυμαμι οταν το εβαζα πριν απο προπονηση το δερμα γινοταν κατα κοκκινο και το καψιμο ηταν υπερβολικο...

δεν δημιουργει καποιο προβλημα στο δερμα βεβαια...

απο εκει και περα λογικα θα προσπαθισω να φτιαξω δικο μου transdermal με στανταρ δοσεις και οχι blend.... δεν ειναι δυσκολο.... αρχηκα ελεγα για topical yohimbine + 7-keto-dhea....

θα ανεβασω οδηγιες οταν το κανω...;)


@ κομπρα..... ρε αυτο κυκλοφορει ακομα?

αυτο ακριβως που ειπες ειχα προτεινει σ ενα φιλο μου να κανει,να παρει 7 keto dhea transdermal+το αλλο της genomyx με yohimbine και αλλα που χει μεσα...πιστευω ειναι καλο στακ


δεν εχω ιδεα.:unsure:

@sofos

τωρα τι @@@ ειναι αυτη που ποσταρες:green:?Καθεσαι και πιστευεις αυτον τον τυπο?:unsure:

Καταρχας μιλαει απο προσωπικη πειρα.

Η a-yohimbe οπως και να το κανουμε ειναι πιο safe.

το ποσταρα γιατι ειναι χρονια στο χωρο και θεωρειται απο ατομα που ξερουν καποια πραγματα :P

chris corfu
04-02-12, 21:35
τις ιδιες ακριβως εχω κι εγω....:green::turtle:

νομιζω μονο σε ατομα που εχουν υψηλη πιεση.... δεν ακουσει κατι για ατομα με χαμηλη πιεση.... οποτε δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια...

μαλλον ειναι απο τα διαφορα οτι να ναι που γραφονται προφανως, γτ η υψηλη εχει βαση για τα sides, αλιμονο αν ειναι κ καλο να χουμε πιο ψηλα πιεση.. θα μας τρελανουν :green:
αν κανεις και κατι σχετικα με το φτιαχτο σπρει που ανεφερες κανε μια ενημερωση, ενδιαφερον ακουγεται..

Devil
04-02-12, 21:39
αυτο ακριβως που ειπες ειχα προτεινει σ ενα φιλο μου να κανει,να παρει 7 keto dhea transdermal+το αλλο της genomyx με yohimbine και αλλα που χει μεσα...πιστευω ειναι καλο στακ

το ποσταρα γιατι ειναι χρονια στο χωρο και θεωρειται απο ατομα που ξερουν καποια πραγματα :P

κοιτα η διαφορα α-yohimb με yohimb ειναι ελαχιστη..... και μονο απο αποψη του μοριου στο χωρο.... ενα καλο παραδειγμα ειναι εφεδρινη και ψευδοεφεδρινη......:green:

οποτε πιθανοτατα να μην εχουν τα ιδια sides... αλλα να μην εχουν και το ιδιο εφε....;)




μαλλον ειναι απο τα διαφορα οτι να ναι που γραφονται προφανως, γτ η υψηλη εχει βαση για τα sides, αλιμονο αν ειναι κ καλο να χουμε πιο ψηλα πιεση.. θα μας τρελανουν :green:
αν κανεις και κατι σχετικα με το φτιαχτο σπρει που ανεφερες κανε μια ενημερωση, ενδιαφερον ακουγεται..

ναι θα ανοιξω ενα θεματακι σχετικο και θα ποσταρω....;)

chourdakis
06-02-12, 18:19
για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα...θελω να ρωτισω,διαβασα τα σαιντ εφφεκτς τις ιοχιμβινης....ειμαι 19 χρωνων 1.90 93 κιλα...θεωρειται οτι ειναι too much για εμενα?να περιμενω να μεγαλωσω και αλλο για να την παρω?

billys15
06-02-12, 18:22
Την θελεις για το λιπος?

chourdakis
06-02-12, 18:26
πρε-γορκαουτ...και γενικα θελω να το δοκιμασω αυτο σαν διεγερτικο πανω μου....

Devil
06-02-12, 19:20
πρε-γορκαουτ...και γενικα θελω να το δοκιμασω αυτο σαν διεγερτικο πανω μου....

μπα καλητερα οχι.... αν ειναι για prewo τοτε καλητερα να πας σε κατι αλλο...

Roid Rage
06-02-12, 19:31
μπα καλητερα οχι.... αν ειναι για prewo τοτε καλητερα να πας σε κατι αλλο...

γιατι αυτο;

Devil
06-02-12, 19:37
γιατι αυτο;

σε πολλους φαινετε να τους χαλαει την προπονηση..... ναυτιες,αναγουλες,θεματα γενικοτερα με το στομαχι.... και σε μερικους και θεματα με τις αναπνοες σε μεγαλες δοσεις....

Roid Rage
06-02-12, 19:45
Α, απο sides δλδ, οκ..
Παντως για pre-sexual κανει καλυτερη δουλεια...

billys15
06-02-12, 20:22
Για πριν την προπο δοκιμασε σκετη καφεϊνη,παρε ταμπλετες των 200mg.

chourdakis
07-02-12, 03:51
Ειμαι οφφ στην καφεινη τωρα γιατι τοχα χεσει το θεματακι και μετα δν με πιανε και σκεφτηκα κατι σαν αυτο για τους καιρους που θα με οφφ..

Devil
07-02-12, 07:09
Ειμαι οφφ στην καφεινη τωρα γιατι τοχα χεσει το θεματακι και μετα δν με πιανε και σκεφτηκα κατι σαν αυτο για τους καιρους που θα με οφφ..

οχι ουτε καν....

αν θες κατι για τετοιο σκοπο δοκιμασε Acetyl l carnitine.... tyrosine....taurine.... τετοια συστατικα πανω κατω.... και κοψε την καφεινη για 2 εβδομαδες περιπου αν κανεις μεγαλη καταχρηση...

Mcstefan7
05-03-12, 13:44
To yohimbe Hcl της Primaforce κάνει για διεγέρτης? δλδ πριν΄την άσκηση αντι για καφείνη..Αξίζει γι αυτη τη δουλειά?

chris corfu
05-03-12, 19:23
αν κοιταξεις τα ακριβως απο πανω ποστ θα παρεις την απαντηση σου..

Mcstefan7
05-03-12, 20:14
το παιδι πάνω λέει οτι δν το πιάνει η καφείνη κ θέλει να δοκιμάσει κάτι άλλο.Εμένα η καφείνη με πιάνει!Γι αυτο ρώτησα

exkaliber
05-03-12, 20:42
^

ayto edv ennoei


σε πολλους φαινετε να τους χαλαει την προπονηση..... ναυτιες,αναγουλες,θεματα γενικοτερα με το στομαχι.... και σε μερικους και θεματα με τις αναπνοες σε μεγαλες δοσεις....


δεν το ειδες ή ρωτας κατι αλλο?

Mcstefan7
05-03-12, 20:47
Αλλο...Δν με νοιάζουν τα σιντς..κάθε οργανισμός αντιδρά αλλιώς πχ εγώ μπορεί να μν έχω τπτ...Λέω αυτό θα μ δώσει την ίδια ενέργεια κ φόκους που δίνει η καφείνη η οχι???

COBRA_STYLE
05-03-12, 22:44
Αλλο...Δν με νοιάζουν τα σιντς..κάθε οργανισμός αντιδρά αλλιώς πχ εγώ μπορεί να μν έχω τπτ...Λέω αυτό θα μ δώσει την ίδια ενέργεια κ φόκους που δίνει η καφείνη η οχι???

ισως και περισσοτερο απο την καφεινη.

Mcstefan7
05-03-12, 22:47
Η καφείνη με πιάνει γύρω στα 300μίλι απο αύτο πόσο θα θέλω στο περίπου (Άν έχεις κάποια εμπειρία στο προιον)

COBRA_STYLE
05-03-12, 22:52
Ε ειναι αναλογα το ατομο.Λογικα εσενα στα 2.5mg θα ειναι gg.

Αν οχι,κανεις το σταυρο σου:turtle: και δοκιμαζεις στα 5mg,αν και το θεωρω λιγο απιθανο.

Mcstefan7
05-03-12, 22:52
Σε ευχαριστώ για την απάντηση ;)

chris corfu
11-03-12, 18:09
οσο αναφορα τη χρηση προτιμαται καθημερινα η μονο τις μερες προπονησης??, δεν εννοω για χρηση πρε αλλα ως λιποτροπικο.. Εχω ακουσει και τις δυο αποψεις για χρηση γι αυτο ρωταω.. Εμενα προσωπικα πιο λογικο μου φενεται η καθημερινη χρηση..

Devil
14-03-12, 02:24
οσο αναφορα τη χρηση προτιμαται καθημερινα η μονο τις μερες προπονησης??, δεν εννοω για χρηση πρε αλλα ως λιποτροπικο.. Εχω ακουσει και τις δυο αποψεις για χρηση γι αυτο ρωταω.. Εμενα προσωπικα πιο λογικο μου φενεται η καθημερινη χρηση..

κοιτα για prewo μονο δεν θα το προτεινα.....

για λιποδιαλυση θα την πας καθημερινα....

Roid Rage
17-03-12, 19:01
απο εκει και περα λογικα θα προσπαθισω να φτιαξω δικο μου transdermal με στανταρ δοσεις και οχι blend.... δεν ειναι δυσκολο.... αρχηκα ελεγα για topical yohimbine + 7-keto-dhea....

θα ανεβασω οδηγιες οταν το κανω...;)


Koιτα που καταληξαμε στο ιδιο συμπερασμα :green:
Περιμενουμε τις οδηγιες.. Οι καψουλες ανοιγουν και μπαινουν στο διαλυμα κανονικα ε;
Το 7-keto συνδυαζεται με DAA ετσι;

Devil
17-03-12, 22:36
Koιτα που καταληξαμε στο ιδιο συμπερασμα :green:
Περιμενουμε τις οδηγιες.. Οι καψουλες ανοιγουν και μπαινουν στο διαλυμα κανονικα ε;
Το 7-keto συνδυαζεται με DAA ετσι;

γιατι καψουλες? το bulk δεν σου εκανε?:unsure:

εχουν τιποτα αλλο μεσα οι καψουλες?

Roid Rage
17-03-12, 23:09
Oχι, ο λογος ειναι οτι καψουλες primaforce ειναι που εχω ηδη. Αλλα αν ειναι να παρω, θα παρω σκονη bulk.. Βεβαια, αν και σε πολλα εχει CoA, δεν ξερω τι ποιοτητες ειναι αυτα τα bulk DAA, agmatine, yohimbe, phenibut κτλ.