PDA

Επιστροφή στο Forum : High Voltage (Warriolab)



Fiesta S 09
20-06-10, 12:40
High Voltage (WARRIORLAB)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12828&stc=1&d=1277034711

To HIGH VOLTAGE είναι ένα εκρηκτικό προεξασκητικό ενεργειακό συμπλήρωμα διατροφής για αθλητές, που έχει σαν σκοπό την μέγιστη αύξηση της ενέργειας, την τροφοδότηση των μυών με γλυκογόνο και την μέγιστη αθλητική απόδοση. Με ένα μοναδικό μείγμα σύνθετων και απλών υδατανθράκων, αργινίνης, για ταχύτερη αιμάτωση των μυών, γκουαρανά, καφεΐνης και ταυρίνης, ως τα απόλυτα ενεργειακά συστατικά, είναι η ιδανική λύση για εντατικές προπονήσεις με αποτελέσματα που θα κάνουν το σώμα να εκραγεί.
Θρεπτική αξία: Σύνθεση ανά δόση (2 scoops)

Δοσολογία: Ανακατεύετε 40g High Voltage σε ένα ποτήρι νερό, 45 λεπτά πριν την προπόνηση.

Γεύση: πορτοκάλι

Συσκευασία: 1000g

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12827&stc=1&d=1277034711


Ποιά ειναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο προιόν???

Devil
20-06-10, 13:48
χαλια !!!

στα 40γρ τα 36 ειναι υδατανθρακες και βαλανε μερικα αμινοξεα(2,2gr) και λιγη καφεινη(120mg) για να το πουν prewo.

Fiesta S 09
20-06-10, 13:54
χαλια !!!

στα 40γρ τα 36 ειναι υδατανθρακες και βαλανε μερικα αμινοξεα(2,2gr) και λιγη καφεινη(120mg) για να το πουν prewo.

Κοίταξε τα carbs αν δεν έχεις φάει κατι πριν την προπόνηση καλά είναι γιατί δίνουν ενέργεια.Αυτό που θέλω να μάθω εγώ είναι αν η ποσότητα των 1600 mg αργινίνης είναι αρκετά για φλεβικότητα και αύξηση της ροής του αίματος.Το έχεις δοκιμάσει?

giorgospet
20-06-10, 14:05
Tο έχω δοκιμάσει, τίποτα το ιδιαίτερο. (καμία σχέση με τα γνωστά προϊόντα αυξησης ΝΟ).

Fiesta S 09
20-06-10, 14:18
Tο έχω δοκιμάσει, τίποτα το ιδιαίτερο. (καμία σχέση με τα γνωστά προϊόντα αυξησης ΝΟ).

Παρατήρησες κάποιο ιδιαίτερο τσίτωμα στην προπόνηση η μεγαλύτερη φλεβικότητα,και πόσο καιρό το χρησιμοποίησες?

Devil
20-06-10, 14:23
Κοίταξε τα carbs αν δεν έχεις φάει κατι πριν την προπόνηση καλά είναι γιατί δίνουν ενέργεια.Αυτό που θέλω να μάθω εγώ είναι αν η ποσότητα των 1600 mg αργινίνης είναι αρκετά για φλεβικότητα και αύξηση της ροής του αίματος.Το έχεις δοκιμάσει?

1600mg δεν φτανουν, μινιμουμ θες 3γρ απο AAKG για να πεις οτι εχεις pump

απο τους 36 carbs οι 18 ειναι ζαχαρες, πριν απο wo δεν ειναι και οτι καλητερο γιατι μετα οταν θα σ πεσει η ινσουλινη στα πατωματα αντε να βγαλεις την προπονηση

δεν το εχω δοκιμασει και ουτε προκιτε;)

Fiesta S 09
20-06-10, 14:36
1600mg δεν φτανουν, μινιμουμ θες 3γρ απο AAKG για να πεις οτι εχεις pump

απο τους 36 carbs οι 18 ειναι ζαχαρες, πριν απο wo δεν ειναι και οτι καλητερο γιατι μετα οταν θα σ πεσει η ινσουλινη στα πατωματα αντε να βγαλεις την προπονηση

δεν το εχω δοκιμασει και ουτε προκιτε;)

Αγαπητέ φίλε η ινσουλίνη δεν πέφτει με την κατανάλωση υδατάνθρακα,για αυτό ακριβώς κάνουμε ένα pre workout γεύμα για να εκρίνει ο οργανισμός ινσουλίνη είτε αυτό είναι τροφή είται συμπλήρωμα,γιατί λόγω προπόνησης ο οργανισμός δε παράγει ινσουλίνη εφόσον δεν χρειάζεται αφού τα επίπεδα ζαχάρου στο αίμα πέφτουν κατά την διάρκεια προπόνησης.Η ινσουλίνη είναι ρυθμιστής και δεν πέφτει.Ως πρός την αύξηση ροής του αίματος με ενδιαφέρει αν μπορείς να βοηθήσεις.Ευχαριστώ.:thumbup:

Devil
20-06-10, 14:48
Αγαπητέ φίλε η ινσουλίνη δεν πέφτει με την κατανάλωση υδατάνθρακα,για αυτό ακριβώς κάνουμε ένα pre workout γεύμα για να εκρίνει ο οργανισμός ινσουλίνη είτε αυτό είναι τροφή είται συμπλήρωμα,γιατί λόγω προπόνησης ο οργανισμός δε παράγει ινσουλίνη εφόσον δεν χρειάζεται αφού τα επίπεδα ζαχάρου στο αίμα πέφτουν κατά την διάρκεια προπόνησης.Η ινσουλίνη είναι ρυθμιστής και δεν πέφτει.Ως πρός την αύξηση ροής του αίματος με ενδιαφέρει αν μπορείς να βοηθήσεις.Ευχαριστώ.:thumbup:

:doh:

εφοσον πεφτουν τα επιπεδα σακχαρου στο αιμα δεν εχεις ινσουλινη

αν παρεις ζαχαρες πριν το wo εχεις μεγαλη εκριση ινσουλινης στην αρχη και μετα η ισουλινη πεφτει αποτομα

αυτο το αποτομο πεσιμο πριν το wo δεν ειναι και οτι καλητερο

τεσπα η αποψη μ ειναι οτι ζαχαρες πριν το wo δεν πανε

σε σχεση με την ερωτηση σου για το pump

η αργινινη ειναι σε γελια ποσοτητα για να σου δωσει pump

θες μινιμουμ 3-5gr και αυτα απο AAKG οχι απο κλασσικη Levo

εχει και καφεινη μεσα οπου ερχετε σε αντιθεση με την αργινινη

το supp για εμενα ειναι τζαμπα λεφτα

Fiesta S 09
20-06-10, 15:17
:doh:

εφοσον πεφτουν τα επιπεδα σακχαρου στο αιμα δεν εχεις ινσουλινη

αν παρεις ζαχαρες πριν το wo εχεις μεγαλη εκριση ινσουλινης στην αρχη και μετα η ισουλινη πεφτει αποτομα
αυτο το αποτομο πεσιμο πριν το wo δεν ειναι και οτι καλητερο

τεσπα η αποψη μ ειναι οτι ζαχαρες πριν το wo δεν πανε

σε σχεση με την ερωτηση σου για το pump

η αργινινη ειναι σε γελια ποσοτητα για να σου δωσει pump

θες μινιμουμ 3-5gr και αυτα απο AAKG οχι απο κλασσικη Levo

εχει και καφεινη μεσα οπου ερχετε σε αντιθεση με την αργινινη

το supp για εμενα ειναι τζαμπα λεφτα

Πολύ σωστά τα λές αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς πέφτει.Θεωριτικά αν υποθέσουμε οτι πριν την προπόνηση ο οργανισμός σου έχει μια τιμή ζακχαρου γυρω στο 0,90 και φας εσύ υδατάνθρακα,το 0,90 θα γίνει 1,50 και στιγμιαία ο οργανισμός θα εκρίνει ινσουλίνη για να το ρίξει πάλι στο 0,90.Η ινσουλίνη εκρίνεται στιγμιαία και έχει αναβολικό ρόλο,τροφοδοτόντας άλλες διαδικασίες.Anyway κατά τη γνώμη μου ο υδατάνθρακας πριν την προπόνα πιστέυω οτι έχει μονο όφελως.Σε ευχαριστώ πολυ κυρίως για τις υπολοιπες πληροφοριες στις οποίες δεν ειμαι τοσο ενημερωμένος.:green:

Devil
20-06-10, 15:33
Πολύ σωστά τα λές αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς πέφτει.

λεω μ***κιες γιατι δεν εχω ξυπνησει ακομα!!!:green::green::green:
σορρυ αλλα εχω κοψει τον καφε (γενικα καφεινη) και μου ειναι κπως δυσκολο να ξυπνησω!

Θεωριτικά αν υποθέσουμε οτι πριν την προπόνηση ο οργανισμός σου έχει μια τιμή ζακχαρου γυρω στο 0,90 και φας εσύ υδατάνθρακα,το 0,90 θα γίνει 1,50 και στιγμιαία ο οργανισμός θα εκρίνει ινσουλίνη για να το ρίξει πάλι στο 0,90.Η ινσουλίνη εκρίνεται στιγμιαία και έχει αναβολικό ρόλο,τροφοδοτόντας άλλες διαδικασίες.Anyway κατά τη γνώμη μου ο υδατάνθρακας πριν την προπόνα πιστέυω οτι έχει μονο όφελως.Σε ευχαριστώ πολυ κυρίως για τις υπολοιπες πληροφοριες στις οποίες δεν ειμαι τοσο ενημερωμένος.:green:

λοιπον αυτο που θελω να πω (αν τα καταφερω) ειναι οτι μετα χρηση ζαχαρης στο prewo θα εκριθει ινσουλινη το ζακχαρο θα πεσει στιγμιαια και οχι σταδιακα που θα συνεβαινε με αλλου τυπου υδατανθρακες
αυτο σε πολλα ατομα κοβει τις ενεργιες και σε αλλους ακομα προκαλει και ζαλαδες κτλ κτλ

δεν διαφονο οτι οι carbs στο prewo δεν ειναι οφελως, αλλα οι σωστοι υδατανθρακες ειναι οφελως.

τιποτα ψηλε ;) τα λεμε

Fiesta S 09
20-06-10, 15:38
λοιπον αυτο που θελω να πω (αν τα καταφερω) ειναι οτι μετα χρηση ζαχαρης στο prewo θα εκριθει ινσουλινη το ζακχαρο θα πεσει στιγμιαια και οχι σταδιακα που θα συνεβαινε με αλλου τυπου υδατανθρακες
αυτο σε πολλα ατομα κοβει τις ενεργιες και σε αλλους ακομα προκαλει και ζαλαδες κτλ κτλ

δεν διαφονο οτι οι carbs στο prewo δεν ειναι οφελως, αλλα οι σωστοι υδατανθρακες ειναι οφελως.

τιποτα ψηλε ;) τα λεμε

Οκ σωστότατος,τωρα σε ενόεισα.Γτι ο καλός τύπου υδατάνθρακας έχει όφελος πριν την πρόπονηση.Που το ξέρεις οτι ειμαι ψηλός???:shock:
Αντε thnx ρε συ.Τα λέμε.

Devil
20-06-10, 15:40
Οκ σωστότατος,τωρα σε ενόεισα.Γτι ο καλός τύπου υδατάνθρακας έχει όφελος πριν την πρόπονηση.Που το ξέρεις οτι ειμαι ψηλός???:shock:
Αντε thnx ρε συ.Τα λέμε.

χαχαχαχαχα :)

beefmeup
02-08-10, 10:54
ελα μικρε διαβολακο..

λοιπον,η εταιρια,εχει βγαλει το εν λογω προιον(Κ καποια αλλα) σε φακελακια με μια φουλ δοση περιπου 1μιση ευρω.

οποτε πηρα για δοκιμη.

απο γευση πορτοκαλι,ηταν σαν νερομενη πορτοκαλαδα(απο πορτοκαλια),με πολυ καλη διαλυτοτητα,κ πινοταν ευχαριστα.

τωρα το πηρα μαζι με το νιτρικο που επερνα(eponox),πριν την προπονα,κ ειχα πολυ καλη αισθηση κ ενεργεια κατα την διαρκεια της.
ειμουν ξενυχτης με 4 ωρες υπνο,κ τα πηρα μαζι μπας κ την παλευα,γιατι ειχα ποδια,κ ηταν απο κεινες τις φορες που η θα πας για προπονα,η θα το χεσεις.
τα ποδια μου 3 μερες μετα,ακομα με πονανε..φοβερη προπονηση!

θα ξαναπαρω κανα 2 ακομα δειγματακια,για να το ξανατσεκαρω.

Titanium
05-10-10, 20:31
Συμερα πιγα στα εξτριμ με σκοπο να το παρω γιατι ειναι πιο φτινο και απο ιλεκτρολιτες και το μονο που εχω να πω ειναι ευτηχως που δεν το ειχε και πιρα 3 διγματα να το δοκιμασω...Σημερα εκανα ποδια...ηπια ενα φακελακι και παρατιρισα τα εξεις....:

1.Δεν διαλιοταν ολο με τιποτα και καταπινα κοματια...
2.Απο γευση ηταν παρα πολυ καλο, κατι σαν χιμο πορτοκαλι απο το Lidl....
3.Δεν ηχα καπια ενοχλιση στο στομαχει μεχρι που ειπια και τα bcaa και ενιοθα μια μικρη ανακατοσουρα.
Ως τωρα μια χαρα αλλα δεν εχουν καμια σημασια τα παραπανο...
4.Απο ενεργια δεν καταλαβα τιποτα απολιτος και το μονω που ενιωσα ηταν ενας ελαφρης πονοκεφαλος.....:banghead::banghead::banghead:

Fiesta S 09
05-10-10, 21:49
Παιδιά το έχω δοκιμάσει το προιόν.Εχω καταναλώσει ενα κουβά.Με το Super Pump δεν συγκρίνεται με τίποτα.Εχει κάποια καλούτσικα συστατικά,αλλα σε μικρες ποσότητες.Για την τιμή του αξίζει τη δοκιμή μαζί με καποιο νιτρικό.Από γεύση και διαλυτότητα πολύ καλό.Απο στομαχικές διαταραχές δεν παίζει,ποτέ δεν με πείραξε και ας έτρωγα ανάκατα.Θα έλεγα για κάποιον που θέλει κάτι ελαφρύ είναι best value 4 money.

Titanium
05-10-10, 22:51
Παιδιά το έχω δοκιμάσει το προιόν.Εχω καταναλώσει ενα κουβά.Με το Super Pump δεν συγκρίνεται με τίποτα.Εχει κάποια καλούτσικα συστατικά,αλλα σε μικρες ποσότητες.Για την τιμή του αξίζει τη δοκιμή μαζί με καποιο νιτρικό.Από γεύση και διαλυτότητα πολύ καλό.Απο στομαχικές διαταραχές δεν παίζει,ποτέ δεν με πείραξε και ας έτρωγα ανάκατα.Θα έλεγα για κάποιον που θέλει κάτι ελαφρύ είναι best value 4 money.

Με νιτρικο μαζει κατι μπορει να κανει αλλα σκετο εγω προσωπικα δεν καταλαβα κατι...Τωρα δεν ξερω μπορει να ετιχε.....Θα παρω και τα αλλα δυο και θα ξαναγραψω....

RAMBO
26-03-12, 21:15
δοκιμασα ενα φακελακι σε πορτοκαλι..απο γευση αρκετα καλο και ελαφρυ αλλα στην προπο δεν ειδα τπτ ιδιαιτερο..μουφα

Mcstefan7
26-03-12, 22:49
Τίγκα στον υδατάνθρακα...Δεν πείθει ουτε καν για δοκιμή!!

Spiros1994
23-09-12, 17:22
53925

Οι αποριες μου ειναι αν κανει δουλειά?και αν περιεχει κρεατινη κατι που δεν θελω.... :unsure:

Mcstefan7
23-09-12, 22:23
Δεν εχει κρεατινη...Για μενα ΟΧΙ τωρα εσενα σαν νουμπι μπορει να κανει

Spiros1994
24-09-12, 02:21
σε γενικες γραμμες πριν την προπονηση τι θα ηταν καλυτερο αυτο η ενας φραπες με 2 κουταλιες καφε π.χ. :idea:

amateur666
24-09-12, 03:23
γ μενα νιτρικο φιλε μ γτ εχουν μεσα κ τιροσινη εκτος απο καφεινη κ τ ποιο νεα εχουν μεσα καλη ποσοτητα κιτρουλινης αλανινης κ αμα βρεις κανενα που να εχει dmaa ακομα καλυτερα..ψαξε ενα που να εχει ολα τ παραπανω!..

Spiros1994
24-09-12, 12:18
Εγινε...ευχαριστω :thumbup:

raziel13epsilon
06-02-13, 00:42
Εγω το δοκιμασα και μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Ηθελα ενα PW χωρις κρεατινη και ειπα να δοκιμασω αυτο. Η τιμη του ηταν αψογη. Το πηρα 18 ευρω.
Αυτη τη στιγμη κανω ενα προγραμμα 40 λεπτων αεροβιωσης και μετα κανω προγραμμα με βαρη 50 λεπτων περιπου. Με κραταει καλα και δε με κρασαρει μετα την προπονηση.
Ειχα και εγω την ιδια αμφιβολια για τα πολλα ζαχαρα αλλα διαβασα οτι το γλυκογόνο αυξανει την δυνατοτητα του οργανισμου να αφομιωσει καλυτερα το guarana και την καφεινη.
Ειναι μια καλη και οικονομικη λυση παντως. Η γευση δεν ειναι πολυ καλη (Πορτοκαλι) αλλα αμα το συνηθισεις ειναι οκ .

Christos100
16-10-13, 17:09
Το χρησιμοποιω αυτη τη περιοδο και σε εμενα δουλευει μια χαρα ,απο πριξημο πολυ καλο , απο ενεργεια επισης πολυ καλο .Οσον αφορα την διαλυτοτητα δεν παρατηρησα κανενα προβλημα.Η μονη ενσταση που εχω ειναι οτι θα μπορουσε να εχει λιγη παραπανω αργινινη.το να στακαρεις δυο καψουλες απο cyclox πιστευω οτι θα δουλευε
, ποια ειναι η γνωμη σας?73342 73341

Lainus
12-11-13, 15:53
Πήγα και ζήτησα στο κατάστημα ένα προϊόν με καφεϊνη, σα βάση, για να με ξυπνάει μέσα στη μέρα (δε πίνω καφέ) γιατί ξυπνάω 7.30 το πρωί και γυρνάω σπίτι στις 10.30 με γυμναστήριο ενδιάμεσα...

Προσπερνώντας το γεγονός ότι ο προφέσορας που δούλευε εκεί μετέφρασε την ανάγκη μου σε... K-OTIC (πίνε το μόλις ξυπνάς λέει...), τελικά μου πούλησε αυτό...

Τί να πω, μπορεί να έχω αναισθησία στην καφεϊνη αλλά το προϊόν μου φαίνεται εντελώς απάτη... μπορώ κάλλιστα να το πάρω και να πέσω για ύπνο και γενικά είμαι "γατάκι" σε θέματα συμπληρωμάτων, δεν είναι να πω ότι έπαιρνα κάτι πιό βαρύ κι αυτό δε μου κάνει τίποτα...

Για τσίτες πριν το γυμναστήριο, 0, απλά 0...

kostas_ntoum
12-11-13, 16:42
Πήγα και ζήτησα στο κατάστημα ένα προϊόν με καφεϊνη, σα βάση, για να με ξυπνάει μέσα στη μέρα (δε πίνω καφέ) γιατί ξυπνάω 7.30 το πρωί και γυρνάω σπίτι στις 10.30 με γυμναστήριο ενδιάμεσα...

Προσπερνώντας το γεγονός ότι ο προφέσορας που δούλευε εκεί μετέφρασε την ανάγκη μου σε... K-OTIC (πίνε το μόλις ξυπνάς λέει...), τελικά μου πούλησε αυτό...

Τί να πω, μπορεί να έχω αναισθησία στην καφεϊνη αλλά το προϊόν μου φαίνεται εντελώς απάτη... μπορώ κάλλιστα να το πάρω και να πέσω για ύπνο και γενικά είμαι "γατάκι" σε θέματα συμπληρωμάτων, δεν είναι να πω ότι έπαιρνα κάτι πιό βαρύ κι αυτό δε μου κάνει τίποτα...

Για τσίτες πριν το γυμναστήριο, 0, απλά 0...

Μαλλον ήσουν για κ-οτιc στα σιγουρα.Αλήθεια πως και δεν το πηρες αφου στο προτεινε?

Lainus
12-11-13, 21:06
Εσύ ό,τι σου προτείνουν το παίρνεις αδερφέ?

sobral
12-11-13, 21:53
τα κλασσικά που προτείνουν στα xtreme δηλ. Τώρα να σου πω να ανεβάσεις την δόση? γίνεται κ θα σου τελειώσει πιο γρήγορα όμως. Τώρα που το πήρες δεν μπορείς να κάνεις κ αλλιώς.

nicopolis
12-11-13, 23:08
κατα τον μάιο το δοκίμασα.έκανα 3 φορές την εβδομάδα cross fit(+3 gym),το έβαζα κανα 20 λεπτο-με 30 λεπτο πριν και μπορώ να πώ ότι μου έδινε το κάτι παραπάνω στην αντοχή που ήθελα,μπορεί τσίτα να μην ήθελα(δεν είχε κιόλας) αλλά μου έδινε διάρκεια .!έμεινα ικανοποιημένος και άνετα θα το ξαναέβαζα.

Source Of Energy
13-11-13, 00:03
Εσύ ό,τι σου προτείνουν το παίρνεις αδερφέ?

Φιλε μου εφ οσων στο προτεινε αν εκανες ενα κοπο να δεις τα συστατικα θα εβλεπες οτι εχει 300mg καφεινης +150mg διεγερτικων απο τσαι τo scoop!αρα λοιπον οχι μονο θα σε ξυπνησει αλλα θα χωροπηδας ολη μερα!
Στο λεω γτ το εχω δοκιμάσει και θεωρω πως ειναι απ τα καλυτερα! μου φενεται βγενει και σε δειγματακια..

Lainus
13-11-13, 01:41
@sobral αδερφέ μου μπορώ απλά να περιμένω να τελειώσει και να ψάξω κάτι ανάλογο, ίσως κάτι σε σκέτη καφείνη και σε καλύτερη ποιότητα-ένταση (ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο)! ;)

@source Το K-OTIC, εκτός κι αν πέφτω ΠΟΛΥ έξω, είναι καθαρό νιτρικό... ΔΕ νομίζω η χρήση ενός καθαρού νιτρικού να είναι για μόλις ανοίγεις το μάτι σου...
Γυρνάω να δω τα συστατικά του, πρώτο που βλέπω 3γρ κρεατίνης... Παίρνω ήδη Monohydrate της sci-mx, για ποιό λόγο να φορτώσω τον οργανισμό μου με περισσότερη?

kostas_ntoum
13-11-13, 16:50
@source Το K-OTIC, εκτός κι αν πέφτω ΠΟΛΥ έξω, είναι καθαρό νιτρικό... ΔΕ νομίζω η χρήση ενός καθαρού νιτρικού να είναι για μόλις ανοίγεις το μάτι σου...
Γυρνάω να δω τα συστατικά του, πρώτο που βλέπω 3γρ κρεατίνης... Παίρνω ήδη Monohydrate της sci-mx, για ποιό λόγο να φορτώσω τον οργανισμό μου με περισσότερη?[/QUOTE]

καταρχήν η κρεατινη που σου δίνει ειναι αλκαλική και πέρα απο αυτό το ότι καλυτερα να έπαιρνες αυτό που σου προτειναν το είπα καθαρά γιατί το kotic θα σου δουλεβε καλύτερα για αυτό που το θες.Φυσικά και δεν παίρνω ότι μου λένε εγώ αλλα τουλάχιστον το ψαχνω λίγο μόνος μου και ξερω τι μου ταιριάζει.Εαν δεν είχα ιδεα θα προτιμουσα να έπαιρνα ότι μου έλεγαν.

Source Of Energy
13-11-13, 22:00
@sobral αδερφέ μου μπορώ απλά να περιμένω να τελειώσει και να ψάξω κάτι ανάλογο, ίσως κάτι σε σκέτη καφείνη και σε καλύτερη ποιότητα-ένταση (ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο)! ;)

@source Το K-OTIC, εκτός κι αν πέφτω ΠΟΛΥ έξω, είναι καθαρό νιτρικό... ΔΕ νομίζω η χρήση ενός καθαρού νιτρικού να είναι για μόλις ανοίγεις το μάτι σου...
Γυρνάω να δω τα συστατικά του, πρώτο που βλέπω 3γρ κρεατίνης... Παίρνω ήδη Monohydrate της sci-mx, για ποιό λόγο να φορτώσω τον οργανισμό μου με περισσότερη?

κοιτα αναλογος παντα το τι θες! η κρεαλκαλικη δεν θα σε βαρυνει τοσο απλα τις μερες προπονησεις εχεις παραπανω αυξηση σε δυναμη! η αν δεν θες τοσα γρ κρεατινης πεξε με λιγοτερα γρ απο την μονουδρικη της sci mx οταν κανεις χρηση k-otic;)

raiden
15-11-13, 13:41
τα preworkout ειναι κατι το πολυ σχετικο ! οποιος ειναι απολυτος για την ικανοντητα καποιου pre , ειναι λαθος εξ αρχης !
εχει να κανει με τον οργανισμο κατα βαση , το αν εχει δυσανεξια σε καποιο stim ή εχει αποκτησει ανοχη λογω παρατεταμενης χρησης , αν ειναι νηστικος οταν το δοκιμαζει και αλλα πολλα !
σιγουρα υπαρχει μια γενικη εικονα για καποιο συμπληρωμα αλλα δεν μπορουμε να ισχυριστουμε οτι θα εχει σε ολους την ιδια επιδραση .. Ο ιδιος εχω δοκιμασει πολλα pre και δεν μπορω να πω πιο ηταν το καλυτερο ή για ποσο διαστημα γιατι μετα ερχεται και η συνηθεια και αυξανεται και η δοση ..
Τοσο μεγαλη κουβεντα τα προεξασκητικα ... δεν θα εβαζα ταμπελα σε καποιο προιον σε καμια περιπτωση παντως ..
Θα ελεγα , δοκιμασε το , .. και αν σε πιασει .. τοτε ειναι καλο !!

MUSCLE MASTER
15-11-13, 13:51
@sobral αδερφέ μου μπορώ απλά να περιμένω να τελειώσει και να ψάξω κάτι ανάλογο, ίσως κάτι σε σκέτη καφείνη και σε καλύτερη ποιότητα-ένταση (ΑΝ υπάρχει κάτι τέτοιο)! ;)

@source Το K-OTIC, εκτός κι αν πέφτω ΠΟΛΥ έξω, είναι καθαρό νιτρικό... ΔΕ νομίζω η χρήση ενός καθαρού νιτρικού να είναι για μόλις ανοίγεις το μάτι σου...
Γυρνάω να δω τα συστατικά του, πρώτο που βλέπω 3γρ κρεατίνης... Παίρνω ήδη Monohydrate της sci-mx, για ποιό λόγο να φορτώσω τον οργανισμό μου με περισσότερη?


Τι εννοεις πως ειναι καθαρο νιτρικο?...αναφερεσαι μονο στην αργινινη?...γιατι καθαρο νιτρικο η αργινινη θεωρειται!Μα αφου ειδες τον πινακα του προιοντος δεν ειδες πως εχει αρκετη καφεινη και αλλες διεγερτικες ουσιες??????.....Οσον αναφορα την κρεατινη μπορεις να βαζεις το k-otic πριν και τη κρεατινη σου μονο μετα για αποκατασταση!Παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το k-otic και εχω χρησιμοποιησει αρκετα προεξασκητικα!Ειναι βεβαια και θεμα οργανισμου!

Christos100
21-11-13, 17:41
δεν... για μενα μακρυα...το χρησιμοποιησα ,στακαρα και καποια παραπανω συστατικα αλλα τελικα αποδειχθηκε μεγαλη απατη..

raiden
22-11-13, 12:46
Με τι το στακαρες ??? Κ παλι δεν σ επιασε ? Πριν απο αυτο τι επαιρνες δλδ ??

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

cuntface
22-11-13, 15:35
Σταματηστε να δινεται τα λεφτα σας σε αυτο το εκτρομα καλητερα παρτε 10κιλα καφε παρα αυτο το πραμα

raiden
22-11-13, 15:39
Εμενα με πιανει μια χαρα !!δεν μ αρεσει ο καφες , πειραζει και τα νευρα ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

cuntface
22-11-13, 15:44
φαντασου δηλαδη να δοκιμαζεσ και τα παλια καλα νιτρικα με το γερανιο μεσα που προλαβαμαι καποιοι εδω μεσα. εγω αυτο το πραμα και τσαμπα να μου το δειναν θα το πεταγα απο το μπαλκονι

raiden
22-11-13, 15:50
Ε λογικο αν εχεις συνιθισει τα νιτρικα κ την καφεινη που να σε πιασει

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Christos100
22-11-13, 19:28
Με τι το στακαρες ??? Κ παλι δεν σ επιασε ? Πριν απο αυτο τι επαιρνες δλδ ??

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

αργινινη ,καφεινη,κρεατινη, κιτρουλινη + BCAA
αλλα αμα ειναι να δωσεις 20 ευρω και για να το συνεφερεις να δωσεις άλλα 30 κλαφτα χαραλαμπε.
Την δοση της δεν ηθελα να την ανεβασω λογω του υδατανθρακα που ειχε μεσα σε τεραστιο βαθμο

bestblastbeat
28-11-13, 08:43
δεν... για μενα μακρυα...το χρησιμοποιησα ,στακαρα και καποια παραπανω συστατικα αλλα τελικα αποδειχθηκε μεγαλη απατη..

Επειδή δεν έπιασαν την κουβέντα από την αρχή μια ερώτηση να κάνω; Υποθέτω ότι το θες για δυνατές προπονήσεις με βάρη έτσι; οκ για κάτι τέτοιο το K-OTIC σίγουρα θα σε έπιανε περισσότερο. Το HIGH VOLTAGE να σου πω την αλήθεια, τουλάχιστον έτσι μου πρότεινε ο πωλητής στα X-TREME είναι είτε ως βοήθημα στους μήνες που θέλω (και πρέπει) να κάνω αποχή από κρεατίνες κτλ για να μην συνηθίζω είτε για να το πάρω πριν από 5Χ5 τις μέρες που παίζω μπαλίτσα. Για βάρη (πρήξιμο, ένταση κτλ) το K-OTIC και το PV7 είναι σούπερ. Γενικά βέβαια στα pre γίνεται μεγάλη κουβέντα γιατί αλλιώς ανταποκρίνεται ο κάθε οργανισμός. Π.χ. άκουγα για το Assault (μούφα), XPAND ( καραμούφα) και το χειρότερο από όλα το νέο JACK 3D. Έχω ακούσει όμως και ανθρώπους που αυτά τους πιάνουν. Οπότε δοκιμή δοκιμή δοκιμή. Το PV7 εννοείται πως δεν το γνώριζα αλλά μου έδωσαν ένα δειγματάκι και γούσταρα, οπότε επένδυσα.

Geotas
28-11-13, 09:43
Επειδή δεν έπιασαν την κουβέντα από την αρχή μια ερώτηση να κάνω; Υποθέτω ότι το θες για δυνατές προπονήσεις με βάρη έτσι; οκ για κάτι τέτοιο το K-OTIC σίγουρα θα σε έπιανε περισσότερο. Το HIGH VOLTAGE να σου πω την αλήθεια, τουλάχιστον έτσι μου πρότεινε ο πωλητής στα X-TREME είναι είτε ως βοήθημα στους μήνες που θέλω (και πρέπει) να κάνω αποχή από κρεατίνες κτλ για να μην συνηθίζω είτε για να το πάρω πριν από 5Χ5 τις μέρες που παίζω μπαλίτσα. Για βάρη (πρήξιμο, ένταση κτλ) το K-OTIC και το PV7 είναι σούπερ. Γενικά βέβαια στα pre γίνεται μεγάλη κουβέντα γιατί αλλιώς ανταποκρίνεται ο κάθε οργανισμός. Π.χ. άκουγα για το Assault (μούφα), XPAND ( καραμούφα) και το χειρότερο από όλα το νέο JACK 3D. Έχω ακούσει όμως και ανθρώπους που αυτά τους πιάνουν. Οπότε δοκιμή δοκιμή δοκιμή. Το PV7 εννοείται πως δεν το γνώριζα αλλά μου έδωσαν ένα δειγματάκι και γούσταρα, οπότε επένδυσα.


Συμφωνώ φιλε απόλυτα σε ότι λες. Σαν το k otic δεν υπάρχει! Είναι Μακράν το καλύτερο. Το Pv7 κι εγω σε δείγμα το δοκίμασα και μετά μου είπαν πως δεν υπάρχει! Ειναι σε έλλειψη! Ειναι δυνατόν;;;;

KDD
28-11-13, 10:05
παιδια κ γω δοκιμασα το pv7 πολυ καλο και ενιωσα και το μουδιασμα απο την αλανινη,καιρο ειχα να το νιωσω αυτο

deadlifter
28-11-13, 11:30
*** Σου έχει γίνει επανειλημμένως παρατήρηση για τα greeklish, από δω κι έπειτα τα ποστ σου θα αφαιρούνται*** Mods Team

LEGPRESS
28-11-13, 12:18
ως προς το pv-7 θα συμφωνησω απολυτα...σε ενα δειγματακι που δοκιμασα αισθανεσαι τη βητα αλανινη μεχρι και στο μικρο σου δαχτυλακι...φοβομουν για κρασαρισμα μετα την προπονηση αλλα ευτυχως δεν ειχα καθολου οποτε ολα καλα.

raiden
28-11-13, 16:56
Παιδια σε ποιο καταστημα βρηκατε δειγματακι γιατι σ αυτο που ειναι κοντα μου ειχαν τελειωσει :(

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Surfer
28-11-13, 22:30
Το high voltage το έχω χρησιμοποιήσει και μάλιστα 2-3 φορές. Εγώ πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Και δόξα τω Θεό, δεν έχω πάρει και λίγα τα τελευταία 15 χρόνια. Στα μείον το κρασάρισμα που μου έκανε κανά 2ώρο μετά το τέλος της προπόνησης. Δεν άνοιγε το μάτι με τίποτα. Ο πωλητής των x-treme, αφού του το είπα μου πρότεινε να προσθέσω bcaa μέσα στο μείγμα και κρασάρισμα τέλος.
Αλλά, μια και λέτε για το PV-7, δοκίμασα δείγμα (3-4 φορές) πριν κανά 2 εβδομάδες και όπως λένε και τα παιδιά, μου σηκώθηκαν και οι τρίχες στο σβέρκο από τη Beta Alanine! Πολύ καλό, χωρίς κρασάρισμα.

AIANTAS
02-12-13, 17:57
Πήγα και ζήτησα στο κατάστημα ένα προϊόν με καφεϊνη, σα βάση, για να με ξυπνάει μέσα στη μέρα (δε πίνω καφέ) γιατί ξυπνάω 7.30 το πρωί και γυρνάω σπίτι στις 10.30 με γυμναστήριο ενδιάμεσα...

Προσπερνώντας το γεγονός ότι ο προφέσορας που δούλευε εκεί μετέφρασε την ανάγκη μου σε... K-OTIC (πίνε το μόλις ξυπνάς λέει...), τελικά μου πούλησε αυτό...

Τί να πω, μπορεί να έχω αναισθησία στην καφεϊνη αλλά το προϊόν μου φαίνεται εντελώς απάτη... μπορώ κάλλιστα να το πάρω και να πέσω για ύπνο και γενικά είμαι "γατάκι" σε θέματα συμπληρωμάτων, δεν είναι να πω ότι έπαιρνα κάτι πιό βαρύ κι αυτό δε μου κάνει τίποτα...

Για τσίτες πριν το γυμναστήριο, 0, απλά 0...

Παλικαρι μηπως ο καφες που πινεις ειναι συνηθως σε κουβα στερνας η τα ματια σου ειναι πιο κοκκινα κι απ'του κομη απο την συνεχη προπονηση?..
Γιατι τοτε θα πρεπει πρωτα να επενδυσεις στην ξεκουραση και μετα σε ενεργεια...
Οσο για το high voltage 7/8 μας κανει και χοροπηδαμε στους αγωνες (ο ογδοος δουλευει μπουφετζης σε καφετερια:P)

RAMBO
02-12-13, 18:10
Το καθε συμπληρωμα πιανει αλλιος στο καθε οργανισμο,μπορεις να δοκιμασει κατι αλλο,αλαλ το να παρεις σκευασμα για να ξυπνας το πρωι ειναι τελειος λαθος λογικη

sobral
16-09-16, 20:24
109104

109105

109106

Νέα έκδοση του High Voltage από την Warriorlab.

beefmeup
09-10-16, 19:24
το καλο με αυτη την καινουρια εκδοση ειναι πως αφαιρεθηκαν οι υ/ες που ειχε κ ανεβηκαν οι δοσεις σε συστατικα.
σαφως καλυτερη απο την προηγουμενη:thumbup:

ΑΘΛΗΤΗΣ
24-04-17, 13:59
Αυτές τις μέρες σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ. Δείτε το εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/high-voltage-2.0-230gr-warriorlab/).

beefmeup
13-11-17, 23:07
τιμιο συμπληρωμα για ενεργεια, ειδικα με την καινουρια εκδοση του..
το εχω σταθερα στις επιλογες μου, αρχικα λογω τιμης κ μετα λογω συστατικων..μπορεις να παιξεις πολυ ευκολα με τις δοσεις κ να παρεις κ 2πλη, μιας κ η καφεινη στην μια δοση ειναι στα 150μιλι.
το προτιμω τις μερες που κανω ποδια κ θελω μονο ενεργεια, ενω τις υπολοιπες χρησιμοποιω το complete pre που δινει σαφως καλυτερα πρηξιματα.
γευση κ διαλυτοτητα, αριστες.

Polyneikos
13-11-17, 23:22
Το προτιμούν αρκετοί φίλοι που δεν θελουν τις τσίτες απο τα δυνατά διεγερτικα που έχουν τα γνωστα, αλλά κάτι καλό για ενέργεια.
Νομίζω ότι στην διπλή δόση είναι μια χαρά για πριν αλλα και για μέσα στην προπόνηση.:thumbup: