PDA

Επιστροφή στο Forum : VM-2000 (Solgar)



Qlim4X
25-06-10, 10:18
πως σας φενοντε αυτες οι βιταμηνες αν εξερεσουμε την τιμη τους?

Two (2) tablets of Solgar Formula VM-2000 provide:

Vitamin C (as Calcium Ascorbate)300mg
Nutrient/Herbal Powder Base260mg
(Providing Alfalfa, Rosehip Extract, Citrus Bioflavonoids, Rutin, Siberian Ginseng, Echinacea Purpurea Root, Suma Root, Spirulina, Lecithin, Dong Quai, Oat Fibre, Parsley,Watercress, Hesperidin Complex, Guar Gum)
Isolated Soya Protein Powder200mg
Vitamin E (200iu, as d-alpha tocopheryl succinate)134mg
Calcium (as amino acid chelate+, carbonate)64mg
Thiamin (Vitamin B1, as thiamine mononitrate)100mg
Vitamin B6 (as pyridoxine hydrochloride)100mg
Pantothenic Acid (as calcium pantothenate)100mg
Riboflavin (Vitamin B2) 100mg
Niacin (as niacinamide)100mg
Inositol100mg
Choline (as bitartrate) 41mg
Natural Source Beta Carotene (as prep.)2400ug
Providing other carotenoids13ug
Magnesium (as oxide, buffered amino acid chelate+)32mg
Iron (as bisglycinate++)10mg
Boron (as sodium borate, citric acid)1mg
Betaine HCl25mg
Zinc (as oxide, amino acid chelate+)15mg
Manganese (as gluconate, amino acid chelate+)2mg
Soya Lecithin20mg
Vitamin B12 (as cobalamin prep.) 100ug
Copper (as gluconate, amino acid chelate+)1500ug
Biotin (as prep.)100ug
Vitamin D (400iu, as D2, ergocalciferol prep.)10ug
L-Orthinine HCl 6mg
Selenium (as selenomethionine)25ug
L-Glutathione 5mg
Taurine5mg
Folic Acid (as prep.)400ug
lodine (as potassium iodide prep.) 150ug


Chromium (as picolinate, yeast free, nicotinoglycinate amino acid chelate+)25ug

+Special multi-chelate formula providing minerals complexed as amino acid chelates, citrates, aspartates, picolinates and highly absorbable mineral forms from Albion Process Patent #4,599,152 chelazomes. ++Unique form of chelated iron (iron bisglycinate) formulated for maximum absorption without the gastrointestinal irritation or constipating effects that often accompany iron supplementation. Albion Process Patent No. 4,599,152 Chelazomes.

COBRA_STYLE
26-06-10, 10:46
πολυ καλες φαινονται!!!ειναι και φαρμακευτικες και μπορεις να εχεις και ποιο ησυχο το κεφαλι σου...απο τιμη ??

Qlim4X
26-06-10, 11:10
πολυ καλες φαινονται!!!ειναι και φαρμακευτικες και μπορεις να εχεις και ποιο ησυχο το κεφαλι σου...απο τιμη ??

16.7 τα 30 χαπια. για ενα μηνα θες 60χαπια αρα μιλαμε για 2 συσκευασιες αρα ημερησιο κοστος 1.1 ευρο

δεν ειναι κακο?


δεν ξερω παντος η solgar και η healthaid εχουν αρχηση και μου αρεσουν ιδιετερα...

gmalamos
26-06-10, 11:16
Φαινονται αρκετα καλες..Η solgar κατ εμε ειναι πολυ καλλη εταιρεια χτυπα τες.....

COBRA_STYLE
26-06-10, 11:50
16.7 τα 30 χαπια. για ενα μηνα θες 60χαπια αρα μιλαμε για 2 συσκευασιες αρα ημερησιο κοστος 1.1 ευρο

δεν ειναι κακο?


δεν ξερω παντος η solgar και η healthaid εχουν αρχηση και μου αρεσουν ιδιετερα...

χμμμ...μου φαινονται τσιμπιμενες..θα μου πεις ειναι φαρμακευτικες σωστα...τις συγκρινω με της MDY Multimax που περνω τωρα που εχουν 20 ευρω για 2 μηνες αλλα νταξ αμα τα εχεις ειναι το καλυτερο;)

primordial
26-06-10, 11:55
Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει, αλλά αναφέρθηκαν πρίν από κανα 2 μέρες στο gym από ένα φιλαράκι που τις χρησιμοποιεί. Πάρα πολύ καλά σχόλια.... ενέργεια, ευεξία κ άλλα τέτοια θετικά.
Ψήνομαι να τις δοκιμάσω πάντως

COBRA_STYLE
26-06-10, 12:00
αν και ρε παιδια συνεχια λενε απο ερευνες στην τηλεοραση οτι δεν απορροφωνται σχεδον καθολου οι βιταμινες απο τα συμπληρωματα και εχω διαβασει επισης οτι και να απορροφηθουν δεν θα εχουν αυτη την ευεργετικη δραση που εχουν κανονικα...δλδ και αυτο που λες οτι οι φιλοι σου ειχαν ευεξια κτλ placebo μου φενεται:green:

Qlim4X
26-06-10, 12:07
με animal pak που περνω εχω δει διαφορα.

αλλα αυτο δεν ειναι βιταμηνες ειναι πυρινικο εργοστασιο. 24 χαπια ειναι παρα πολα.

για αυτο ελεγα να παω σε κατι αξιολογο αλλα και πιοτικο.

primordial
26-06-10, 12:09
με animal pak που περνω εχω δει διαφορα.

αλλα αυτο δεν ειναι βιταμηνες ειναι πυρινικο εργοστασιο. 24 χαπια ειναι παρα πολα.

για αυτο ελεγα να παω σε κατι αξιολογο αλλα και πιοτικο.

2 paks την ημέρα έπαιρνες....????
xaxaxaxaxa..... σίγουρα ήσουν κάπως έτσι.....:turtle::turtle:

primordial
26-06-10, 12:13
αν και ρε παιδια συνεχια λενε απο ερευνες στην τηλεοραση οτι δεν απορροφωνται σχεδον καθολου οι βιταμινες απο τα συμπληρωματα και εχω διαβασει επισης οτι και να απορροφηθουν δεν θα εχουν αυτη την ευεργετικη δραση που εχουν κανονικα...δλδ και αυτο που λες οτι οι φιλοι σου ειχαν ευεξια κτλ placebo μου φενεται:green:

Νομίζω ότι έχεις μπλέξει δύο διαφορετικά πράγματα.
Άλλο το αν απορροφάται το 100% των συστατικών (κάτι το οποίο το θεωρώ απίθανο) κ άλλο το αν τα συμπληρώματα βιταμινών σου δίνουν ενέργεια.
Μην παρερμηνεύεις την ενέργεια με την τσίτα που θα σου σκάσει κάποιο stim. ή κάτι αντίσοιχο.
Ενέργεια μπορείς να θεωρήσεις κ το πώς θα ανταπεξέλθει ο οργανισμός σου κατά την διάρκεια την ημέρας.

COBRA_STYLE
26-06-10, 12:17
Νομίζω ότι έχεις μπλέξει δύο διαφορετικά πράγματα.
Άλλο το αν απορροφάται το 100% των συστατικών (κάτι το οποίο το θεωρώ απίθανο) κ άλλο το αν τα συμπληρώματα βιταμινών σου δίνουν ενέργεια.
Μην παρερμηνεύεις την ενέργεια με την τσίτα που θα σου σκάσει κάποιο stim. ή κάτι αντίσοιχο.
Ενέργεια μπορείς να θεωρήσεις κ το πώς θα ανταπεξέλθει ο οργανισμός σου κατά την διάρκεια την ημέρας.

ψιλομπερδευτικα αλλα νταξ:P

Lao
08-07-10, 01:00
Από τις καλύτερες πολυβιταμίνες, ωστόσο εδώ στην Ελλάδα είναι ακριβές.

Lao
03-08-10, 14:54
Και ενώ περιμένω την Adam και το Animal Pak, τσίμπησα μια 60άρα. Τιμή, 27,50 ευρώ... :shock:

wonderboy
03-08-10, 15:15
Τις εχω ξεκινησει 6 ημερες και αισθανομαι μια ευεξια που ισως ειναι και η ιδεα μου,το σιγουρο ειναι οτι εχω παρατηρισει κιτρινο χρωμα στα ουρα.

Qlim4X
03-08-10, 15:27
Τις εχω ξεκινησει 6 ημερες και αισθανομαι μια ευεξια που ισως ειναι και η ιδεα μου,το σιγουρο ειναι οτι εχω παρατηρισει κιτρινο χρωμα στα ουρα.

αυτο γινετε σχεδον με ολες τις βιταμηνες.

με animalpak φοσφοριζουν κιολας :rolf:

Lao
03-08-10, 17:01
Τις εχω ξεκινησει 6 ημερες και αισθανομαι μια ευεξια που ισως ειναι και η ιδεα μου,το σιγουρο ειναι οτι εχω παρατηρισει κιτρινο χρωμα στα ουρα.

Πόσα χαπάκια παίρνεις την μέρα, ένα ή δύο;

TEFAAtzis
03-08-10, 17:05
και με την multi pro 32 της ast που παιρνω φωσφοριζουν

wonderboy
03-08-10, 17:07
Ενα παιρνω με το μεταπροπονητικο γευμα μαζι

metz
03-08-10, 17:50
Γενικά πολυβιταμίνες και βιταμίνη C της Solgar αλλά και Holland and Barrett έπερνα πολύ όσο ήμουν Αγγλία. Στο 1/3 της τιμής και κυρίως επειδή τις προτιμούσαν οι bodybuilders και οι αθλητές στο γυμναστήριο που πήγαινα.
Όταν γύρισα Ελλάδα και είδα τις τιμές τους το έψαξα για κάτι άλλο...

Lao
03-08-10, 21:18
Ενα παιρνω με το μεταπροπονητικο γευμα μαζι

Η συνιστώμενη δοσολογία της Solgar είναι δύο πάντως. ;)

wonderboy
03-08-10, 21:43
Ναι το γνωριζω,απλα τρωω αρκετα λαχανικα και φρουτα τα οποια προκειται να μειωσω αμμεσα και να αυξησω την δωση σε 2 προκειμενου να καλυφθουν οι αναγκες σε βιταμινες.

Lao
04-08-10, 14:05
Πάντως, επειδή είμαι παραδοσιακός χρήστης της VΜ-2000, θέλω να αναφέρω πως είναι από τα λίγα προϊόντα που με έχουν κάνει να νιώθω ευεξία.

Γενικά, έχω πολύ καλή εικόνα για την Solgar, είναι σοβαρή εταιρεία και αν ήταν οι τιμές της εδώ στην Ελλάδα πιο καλές ίσως και να μην κοιτούσα αλλού. Όμως, αν με τα ίδια λεφτά που κάνει εδώ η 60άρα που βγάζει για ένα μήνα μπορώ και παίρνω απέξω την Adam που με βγάζει για τρεις ή το Animal Pak που είναι φυσικά και άλλη φάση, αναγκαστικά δεν θα την πολυπροτιμώ πλέον.

Δυστυχώς, εδώ είναι Ελλάντα...

morello
09-07-11, 16:05
ξεκινησα να παιρνω τη συγκεκριμενη πολυβιταμινη και θελω να ρωτησω απο ατομα που την εχουν δοκιμασει τα εξης :

1) την παιρνω αμέσως μετα το μεσημεριανο μου μαζι με omega 3 της reflex.ολα οκ με αυτο?(εννοω δεν κανουν κανα περιεργο στακ;))η θα προτεινατε τη χρηση της σε καποιο αλλο γευμα μεσα στη μερα?

2)παιρνω 1 τη μερα καθως καλυπτω με τη διατροφη μου γενικοτερα τις αναγκες μου σε βιταμινες και μεταλα.αρα ουσιαστικα με βγαζει για 2 μηνες..παρατηρησα ομως να αναγράφεται στο κουτι οτι δεν πρπει να κανεις συνεχομενη χρηση και καιρο..ισχυει και αν ναι ποτε πρπει να τη κοβω και να τη ξανα-ξεκιναω?

sTeLaKoS
09-07-11, 18:59
πως σας φενοντε αυτες οι βιταμηνες αν εξερεσουμε την τιμη τους?



πολυ καλες φαινονται!!!ειναι και φαρμακευτικες και μπορεις να εχεις και ποιο ησυχο το κεφαλι σου...απο τιμη ??


16.7 τα 30 χαπια. για ενα μηνα θες 60χαπια αρα μιλαμε για 2 συσκευασιες αρα ημερησιο κοστος 1.1 ευρο

δεν ειναι κακο?


δεν ξερω παντος η solgar και η healthaid εχουν αρχηση και μου αρεσουν ιδιετερα...

44 δολάρια, μαζί με μεταφορικά, για 180 ταμπλέτες είναι καλά; ;)
Μη δίνεται χρήματα άδικα, ψαχτείτε πρώτα.
Tι σημαίνει φαρμακευτικές; Επειδή τις πουλάνε τα φαρμακεία πρέπει να τις πληρώνουμε φαρμάκι;

Qlim4X και κομπρα, δε πάει σε εσάς συγκεκριμένα. γενικότητα ήταν.

Lao
10-07-11, 15:54
ξεκινησα να παιρνω τη συγκεκριμενη πολυβιταμινη και θελω να ρωτησω απο ατομα που την εχουν δοκιμασει τα εξης :

1) την παιρνω αμέσως μετα το μεσημεριανο μου μαζι με omega 3 της reflex.ολα οκ με αυτο?(εννοω δεν κανουν κανα περιεργο στακ;))η θα προτεινατε τη χρηση της σε καποιο αλλο γευμα μεσα στη μερα?

2)παιρνω 1 τη μερα καθως καλυπτω με τη διατροφη μου γενικοτερα τις αναγκες μου σε βιταμινες και μεταλα.αρα ουσιαστικα με βγαζει για 2 μηνες..παρατηρησα ομως να αναγράφεται στο κουτι οτι δεν πρπει να κανεις συνεχομενη χρηση και καιρο..ισχυει και αν ναι ποτε πρπει να τη κοβω και να τη ξανα-ξεκιναω?

1) Όχι, κανένα πρόβλημα, μπορείς να την παίρνεις μαζί με τα Ω3.

2) Καλύτερα να παίρνεις 2 την μέρα, όπως προβλέπεται. Άσε τι γράφει επάνω τπ αυτοκόλλητο στα ελληνικά.

exkaliber
10-07-11, 15:59
αυτο το Vitamin D (as ergocalciferol) με χαλαει καπως εμενα

Lao
10-07-11, 16:04
αυτο το Vitamin D (as ergocalciferol) με χαλαει καπως εμενα

Και εμένα, εκτός από αυτό που είπες, τα 20.000 IU της Α, αν και είναι σε β-καροτένιο.

Επίσης τα μέταλλα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα...

Είναι που είναι ακριβή. πλέον δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά της. Σα να χει μείνει κάπως πίσω η Solgar...

parginos
27-07-11, 00:53
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για την πολυβιταμίνη Solgar VM 2000. Μου την σύστησε ένας φίλος μου που είχε πάει σε διατροφολόγο. Είμαι νυχτοφύλακας σε ιχθυοκαλλιέργιες. Τα νυχτερινά με έχουν καταπονήσει κ η δουλειά έχει κ τα βάρη της. Μου την συστήνετε κ εσείς? Έχετε κάτι καλύτερο να μου προτείνετε? Είμαι ψιλοάσχετος με αυτά. Βασικά κ φοβάμαι μήπως κάνω κακό στην υγεία μου. Συνήσταται για τέτοιες περιπτώσεις?

Lao
27-07-11, 11:48
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για την πολυβιταμίνη Solgar VM 2000. Μου την σύστησε ένας φίλος μου που είχε πάει σε διατροφολόγο. Είμαι νυχτοφύλακας σε ιχθυοκαλλιέργιες. Τα νυχτερινά με έχουν καταπονήσει κ η δουλειά έχει κ τα βάρη της. Μου την συστήνετε κ εσείς? Έχετε κάτι καλύτερο να μου προτείνετε? Είμαι ψιλοάσχετος με αυτά. Βασικά κ φοβάμαι μήπως κάνω κακό στην υγεία μου. Συνήσταται για τέτοιες περιπτώσεις?

Βιταμίνες είναι, όχι δηλητήριο... Τι κακό να πάθεις δηλαδή;

Για μένα, όχι, δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά της και ιδιαίτερα από ελληνικό φαρμακείο.

dimitris.kw
28-08-12, 16:50
Παιδια να ρωτησω σκεφτομαι να παρω αυτες τις πολυβιταμινες και παραλληλα παιρνω και βιταμινη C 1000mg και L-carnitine 500mg να τα πινω ολα μαζι το πρωι η να τα σπαω σε αλλες ωρες τις ημερας:unsure:

Lao
31-08-12, 12:11
Παιδια να ρωτησω σκεφτομαι να παρω αυτες τις πολυβιταμινες και παραλληλα παιρνω και βιταμινη C 1000mg και L-carnitine 500mg να τα πινω ολα μαζι το πρωι η να τα σπαω σε αλλες ωρες τις ημερας:unsure:

Η VM2000 είναι 2 ταμπλέτες την μέρα, υπόψιν.

Αν και δεν υπάρχει απόλυτος τρόπος λήψης, αν ήμουν στην θέση σου θα έπαιρνα 1 ταμπλέτα VM2000 μαζί με 500 mg C (θα έσπαγα την ταμπλέτα της C) με το πρωινό μου, ακριβώς το ίδιο με το μεσημεριανό μου συν την καρνιτίνη.

Βασικά, η καρνιτίνη τι οδηγίες λήψης έχει;

kounenos
09-11-12, 01:11
γεια σας.

ηθελα να παρω τη vm 2000 της solgar αλλα απο οτι διαβαζω δεν ειναι τοσο καλη μηπως θα μπορουσε καποιος να μου προτηνει καπια αλλη και σε καλη τιμη??

ευχαριστω.

Levrone
09-11-12, 02:30
Ποιος ειπε οτι δεν ειναι καλη φιλε?
Μια χαρα ειναι.
Οτι με τα ιδια λεφτα μπορεις να παρεις κατι επισης καλο ισχυει, αλλα η solgar ειναι καλη , γνωστη και δυστυχως ακριβη μαρκα.

Αυτες οι βιταμινες ειναι σουπερ , και η συσταση τους ειναι αψογη και η μαρκα ΤΟΠ.
Μην τα μπερδευουμε.
Απλα ναι, ειναι ακριβη. Αλλα.....ετσι ειναι αυτα..

kounenos
09-11-12, 02:35
καπια σε καλυτερη τιμη και εξισου καλη?

Levrone
09-11-12, 02:37
Εδω ειναι τοπικ για τη vm2000 , δε μπορουμε να μιλαμε για αλλες

Για να μη βγουμε οφ τοπικ θα σου στειλω ενα πμ.

Lao
09-11-12, 10:55
Ποιος ειπε οτι δεν ειναι καλη φιλε?
Μια χαρα ειναι.
Οτι με τα ιδια λεφτα μπορεις να παρεις κατι επισης καλο ισχυει, αλλα η solgar ειναι καλη , γνωστη και δυστυχως ακριβη μαρκα.

Αυτες οι βιταμινες ειναι σουπερ , και η συσταση τους ειναι αψογη και η μαρκα ΤΟΠ.
Μην τα μπερδευουμε.
Απλα ναι, ειναι ακριβη. Αλλα.....ετσι ειναι αυτα..


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16907-%CE%A3%CF%85%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD&p=439909&viewfull=1#post439909

Απλά μια άλλη άποψη.

Για μένα, το προφίλ της δεν λέει και πολλά και η τιμή δεν δικαιολογείται με τίποτα.

KARAOLANIS
27-01-13, 03:14
Η VM2000 είναι 2 ταμπλέτες την μέρα, υπόψιν.
;

την πηρα προσφατα και γραφει μια την ημερα! :unsure:

Lao
27-01-13, 03:28
την πηρα προσφατα και γραφει μια την ημερα! :unsure:

Ναι, έτσι γράφει το αυτοκόλλητο με τα ελληνικά που κολάνε πάνω, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι το serving size είναι 2 την μέρα.

Αν βγάλεις το αυτοκόλλητο θα το δεις και μόνος σου.

KARAOLANIS
27-01-13, 04:45
καλα και γιατι το χαρτακι να λεει 1 στα ελληνικα??:unsure: οτι ναναι! με 2 πατως ξεφευγουμε σε βιταμινες Β ισως και σιδηρο και η E ειναι λιγο υψηλη..

Lao
28-01-13, 02:10
καλα και γιατι το χαρτακι να λεει 1 στα ελληνικα??:unsure: οτι ναναι! με 2 πατως ξεφευγουμε σε βιταμινες Β ισως και σιδηρο και η E ειναι λιγο υψηλη..

Δεν ξέρω γιατί λένε 1 αντί για 2.

Για τα υπόλοιπα, δες εδώ:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16907-%CE%A3%CF%85%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD&p=439909&viewfull=1#post439909

kristin
07-08-13, 13:31
άνοιξα χτες το ντουλάπι που αποθηκεύω άδειες συσκευασίες βιταμινών που χρησιμοποίησα στο παρελθόν, (για να θυμάμαι τι έχω πάρει) και είδα τις συγκεκριμένες τις solgar. Δεν θυμάμαι πότε τις πήρα, για ποιο λόγο, πάντως σίγουρα θα έπαιρνα ένα χάπι την ημέρα (τσιγγούνα). Δεν θυμάμαι αν με βοήθησαν και πως, πάντως την εταιρία αυτή την εμπιστεύομαι απόλυτα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα συμπληρώματα της, ούτε αλλεργικό, ούτε με το γαστρεντερολογικό σύστημα.!!

Onare_skg
24-07-14, 17:17
10 ευρωπουλα τα 30 χαπς ..μια χαρα ειναι ..λιγο μεγαλα μεν

stef.
24-07-14, 18:30
Εγω πάντως την χρησιμοποιώ χρονια .. Περνώ μια την ημέρα σπασμένη σε 2 δόσεις και τώρα έχει κανα 2 βδομάδες που περνώ 2 ... Κανένα προβλημα.. Φυσικάτην αγοράζω απο εξωτερικό γιατί η τιμή της από Ελλάδα απλησίαστη...

raziel13epsilon
21-06-15, 22:14
Την αγορασα και εγω από ελλαδα 10 ευρω τα 30 χάπια. Για καποιον που κανει εντατικη προπονηση και πρεπει να παρει 2 την ημερα τοτε βγαινει στα 20 ευρω το μηνα. Δεν είναι απαγορευτικο το ποσο για τοσο καλη πολυβιταμινη.
Αξιζει τα λεφτα της 100%.