PDA

Επιστροφή στο Forum : Progen (Reflex)



Mitsen
27-06-10, 04:51
42326

Προσωπικά δεν είμαι καθόλου fun του υποκατάστατου γεύματος όπως για παράδειγμα protein bars -μιας και προτιμώ το κανονικό γεύμα- από θέμα κόστους, κορεσμού και όχι μονο.

Τυγχάνει όμως φορες που δεν έχουμε χρόνο η είμαστε εκτος σπιτιού για κάποιο διάστημα (πχ διακοπές σε κάποιο φίλο) όπου δεν έχουμε την πολυτέλεια του μαγειρέματος.
Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?
Υπάρχουν καλές εναλλακτικές επιλογές?

Έχετε δοκιμάσει το εν λόγο υποκατάστατο γεύματος και πια τα σχολεια σας-παρατηρήσεις σας? (
Από ότι είδα υπάρχει και στο e-shop του forum)

Υ.Γ. Δεν βρήκα κάποια αναφορά μέσα στο forum για το παραπάνω προϊόν για αυτό το λόγο έκανα νέο thread


ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ
Protein blend (Ultra filtered whey protein concentrate, milk protein concentrate(80% micellar casein, 20% whey protein), egg white protein isolate, Lactospore® (Lactobacillus sporogenes - 6 billion/gm), Digezyme®enzyme complex ), organic barley, organic oats, nature identical flavourings, carboxy methyl cellulose, cocoa powder (chocolate flavour only), coffee (coffee flavours only), vitamin/mineral blend (magnesium aspartate, ascorbic acid, choline bitartrate, zinc monomethione, d-alpha tocopheryl succinate, niacinamide, iron biglycinate, calcium pantothenate, riboflavin, thiamin hydrochloride, pyrodoxine hydrochloride, copper chelate, vitamin A palmitate, chromium chelate, biotin, folic acid, methylcobalamin, vitamin d3, vitamin k2 (menaquinone-7), Selenium SELECT®(lselnomethionine), MSM (methylsulfonylmethane), LinumLife® flaxseed concentrate, betanine (natural colouring - raspberry/strawberry flavours only), betaine, beta carotene (banana/vanilla flavours only), artificial sweeteners (sucralose, acesulfame k), Bioperine®(piperine).

giannis64
27-06-10, 06:29
νομίζω πως αν ήταν να πάρω μια πρωτεΐνη που να έχει μέσα υδατάνθρακες, θα ήταν αν όχι η καλύτερη τουλάχιστον μία από τις λίγες επιλογές μου.

λόγο ποιότητας υδατανθράκων!!

KATERINI 144
27-06-10, 10:55
Το νέο μείγμα πρωτεϊνών περιέχει πρωτεΐνες από ορό γάλακτος, ασπράδι αυγού, καζεΐνη καθώς και ένζυμα για την καλύτερη πέψη και αφομοίωση των θρεπτικών συστατικών. Συνολικά μία δόση (1 σακουλάκι) προσφέρει 40 γραμμ. πρωτεϊνών και πεπτιδίων τα οποία συνοδεύονται από προβιοτικά τα οποία συναντώνται και σε τροφές όπως η γιαούρτη, αλλά σε πολύ σταθερή μορφή.
Μια οργανική πηγή υδατανθράκων ολικής άλεσης
Για πολλά χρόνια τώρα, τα υποκατάστατα γεύματος χρησιμοποιούσαν μαλτοδεξτρίνη σαν πηγή υδατανθράκων. Για την ακρίβεια, και η προηγούμενη έκδοση του Progen χρησιμοποιούσε μαλτοδεξτρίνη. Ωστόσο, αυτό έχει δύο μεγάλα μειονεκτήματα. Καταρχάς δεν περιέχει καθόλου φυτικές ίνες, και δεύτερον έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη, κάτι που σημαίνει ότι ανεβάζει τα επίπεδα του ζαχάρου πολύ γρήγορα.


Το PROGEN είναι το πρώτο ρόφημα αντικατάστασης γεύματος που περιέχει ένα συνδυασμό από βιολογικούς υδατάνθρακες από κριθάρι και βρώμη. Αυτός ο συνδυασμός υδατανθράκων προσφέρει έναν πολύ χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη και είναι πλούσιο σε βιταμίνες, μέταλλα και φυτικές ίνες.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ειναι πολυ καλο.

TEFAAtzis
27-06-10, 14:17
φτου μαμωτο,εγω νομιζα πως ηταν καζεινη σκετη και πηρα μισο φακελακι πριν τον υπνο απο ενα που ειχε πεσει στα χερια μου

Mitsen
27-06-10, 15:44
φτου μαμωτο,εγω νομιζα πως ηταν καζεινη σκετη και πηρα μισο φακελακι πριν τον υπνο απο ενα που ειχε πεσει στα χερια μου
χαχαχα:1laugh:

Ίσως και να το προτιμήσω σαν αντικαταστατό κάποιες φορες, μου άλλαξε λίγο προς το καλύτερο τις απόψεις μου ο KATERINI:thumbup: αλλα.. το θέμα κόστους παραμένει:(

Tasos Green
27-06-10, 18:36
άμα είσαι φοιτητής είναι σωτήριο πράγμα τα υποκατάστατα γεύματος... και αφού είναι και σε σακουλάκια βάζεις δυο στην τσέπη και πας και ξημεροβραδιάζεσαι στο ΤΕΙ χωρίς να έχεις το αχνός "τι να φάω τώρα? τυρόπιτα? η μήπως λουκανικοπυτα? η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"..... οπότε χίλιες φορές το υποκατάστατο... μην σου πω ότι θα παραγγέλλω και 2 κουτιά τώρα!

giannis64
27-06-10, 18:59
ένα βρωμοσαντουιτσ έτοιμο Γιώργο έχει 2.5 ευρω. άρα αυτό συμφέρει!!

αλλά πρέπει να το πάρεις μόνο για έξτρα περιπτώσεις και όχι να αναπαυθείς και να το δουλεύεις και καλά σαν γεύμα!!

michael-nrg
27-06-10, 19:00
άμα είσαι φοιτητής είναι σωτήριο πράγμα τα υποκατάστατα γεύματος... και αφού είναι και σε σακουλάκια βάζεις δυο στην τσέπη και πας και ξημεροβραδιάζεσαι στο ΤΕΙ χωρίς να έχεις το αχνός "τι να φάω τώρα? τυρόπιτα? η μήπως λουκανικοπυτα? η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"..... οπότε χίλιες φορές το υποκατάστατο... μην σου πω ότι θα παραγγέλλω και 2 κουτιά τώρα!

απλα παιρνεις φαγητα απο το σπιτι.... αυτο εκανα εγω φετος που ειχα 55 ωρες στο τει. ειναι λιγο κουραστικο να ετοιμαζεις καθε μερα φαγητα αλλα ειναι και σωτηριο.

GEORGEXX1
27-06-10, 19:00
50 euro 20 δωσεις? μαλλον θα προτημισω τα panini....:rolf:

Τασσο οτι κανεις απο το σπιτι για να να εισαι και σιγουρος τη τρως, τωρα θα μου πεις το καλοκαιρι τη να αντεξει με αυτην την ζεστη;;

Tasos Green
27-06-10, 19:04
απλα παιρνεις φαγητα απο το σπιτι.... αυτο εκανα εγω φετος που ειχα 55 ωρες στο τει. ειναι λιγο κουραστικο να ετοιμαζεις καθε μερα φαγητα αλλα ειναι και σωτηριο.

τι φαγητα επαιρνες απο το σπιτι? κανενα σαντουιτς εννοεισ να υποθεσω...?

GEORGEXX1
27-06-10, 19:10
σαντουιτς
τονο(κονσερβα)
αυγα καμια 10αρια
τοστ
μια χαρα πρεπει να ειναι αυτα,εκτος αμα σε παιρνει και για ταπερακι εκει ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Tasos Green
27-06-10, 19:11
Τασσο οτι κανεις απο το σπιτι για να να εισαι και σιγουρος τη τρως, τωρα θα μου πεις το καλοκαιρι τη να αντεξει με αυτην την ζεστη;;

αυτο ακριβος θα ελεγα δεν μπωρουν να συντηριθουν αν εγω ανεβαινω πρωι και τελειωνω 8-9 το βραδυ.... εκανα πιτακια βρομης και τα ετρωγα μαζι με γαλα 2% αλλα κατα το απογεθμα αρχιζαν να μυριζουν απο την τσαντα.... ειναι μονοδρομος το τει ...

michael-nrg
27-06-10, 19:11
τι φαγητα επαιρνες απο το σπιτι? κανενα σαντουιτς εννοεισ να υποθεσω...?

οχι ρε.... κανονικο φαγητο σε ταπερ. πατατες κοτοπουλα και τα σχετικα. οσο για το συμπληρωμα πιστευω θα ηταν καλη λυση για ωρες που δεν μπορεις με τιποτα να φας. το εχω στο νου μου παντως γιατι θα δουλευω το καλοκαιρι σε παραλια και που να προλαβεις να φας.

Mitsen
27-06-10, 19:12
η ακόμα καλυτέρα αυτά τα συσκευασμένα σάντουιτς της panini που με τόσα συντηρητικά και μαγιονέζες είναι σαν να τρως καρδιακή προσβολή σε ψωμάκι?"
axxaxaxa:green:

Καλά σίγουρα το φαγητό σε ταπερακι είναι σωτήριο και το δουλεύω καθημερινά!

Το θέμα εινει ότι τέλος του μηνός πάω Θεσσαλονίκη σε ένα φίλο για 5 μέρες που το μονο που ξέρει από κουζίνα είναι κατά που πέφτει ο κατάλογος του κοντινότερου delivery!
Δεν λέει να εφοδιαστώ με γαφητο 5 ημερών όπως και επίσης να μαγειρεύω κάθε μέρα!

Τώρα όπως είπε και ο Γιάννης ένα σάντουιτς έχει περίπου 2.5 ευρώ όσο κάνει περίπου κάθε σακουλάκι τις reflex...
Σαν τελευταία επιλογή "καβατζοματος" φαγητού τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη ιδέα τα υποκατάστατα όσο πίστευα..:unsure::unsure:

Tasos Green
27-06-10, 19:36
οχι ρε.... κανονικο φαγητο σε ταπερ. πατατες κοτοπουλα και τα σχετικα. οσο για το συμπληρωμα πιστευω θα ηταν καλη λυση για ωρες που δεν μπορεις με τιποτα να φας. το εχω στο νου μου παντως γιατι θα δουλευω το καλοκαιρι σε παραλια και που να προλαβεις να φας.

χαρά στο κουράγιο σου... άλλα και πάλι λόγο ζέστης δεν θα επερνα ταπερ μαζί μου (ασε που γινεται χαμος στο τει απο κοσμο αντε κατσω σε κανα παγκακι και να βγαλω ταπερ με φαγητο δεν θα κατεβαινει μπουκια!)... μάλλον καταλήγω στην αρχική μου πεποίθηση στο υποκατάστατο δηλαδή...

giannis64
27-06-10, 20:11
παιδιά ως εδώ οκ. μείνετε ον τοπικ!!

KATERINI 144
27-06-10, 21:48
50 euro 20 δωσεις? μαλλον θα προτημισω τα panini....:rolf:σε σχεση με νορμαλ φαγητο ειναι ποιο φτηνό, αυτο όμως δε σημαίνει πως ειναι καλύτερο,
αυτα τα σκευάσματα ειναι για εναλλακτική λύση (οταν πχ βιαζεσαι η δε γίνεται να φας κανονικά για οποιονδήποτε λογο), και οχι για να αντικαταστήσουν ενα νορμαλ γεύμα,
σαν εναλλακτική λυση ειναι απο τα καλύτερα σύμφωνα με τα συστατικά του.

TEFAAtzis
27-06-10, 21:56
βαλτε Whey με βρωμη σε ενα σεικερ και ετοιμο το γευμα.Εγω αυτο κανω

Tasos Green
27-06-10, 22:02
σε σχεση με νορμαλ φαγητο ειναι ποιο φτηνό, αυτο όμως δε σημαίνει πως ειναι καλύτερο,
αυτα τα σκευάσματα ειναι για εναλλακτική λύση (οταν πχ βιαζεσαι η δε γίνεται να φας κανονικά για οποιονδήποτε λογο), και οχι για να αντικαταστήσουν ενα νορμαλ γεύμα,
σαν εναλλακτική λυση ειναι απο τα καλύτερα σύμφωνα με τα συστατικά του.

το αναλύσαμε και ποιο πάνω και πιστεύω ότι το ΤΕΙ χρειάζεται εναλλακτικές λύσεις για τους λογούς που προαναφέραμε... όσον αφορά την αναλόγια χρημάτων/ποσότητας όντως είναι normal καθώς το κάθε φακελάκι κοστίζει 2,5 euro και είναι πολύ ανώτερο από τις σαβούρες του κυλικείου.... οπότε και κατέληξα στο progen...
:thumbup:

giannis64
27-06-10, 22:16
+1:thumbup:

dhmhtrhs
28-06-10, 10:01
εγω μολις εκανα παραγγελια απο το e-shop μας για ενα progen..για τις διακοπες κυριως στην παραλια το βρισκω πολυ καλη εναλλακτικη απο σαντουιτς καντινας και βλακειες..

Mitsen
28-06-10, 14:27
εγω μολις εκανα παραγγελια απο το e-shop μας για ενα progen..για τις διακοπες κυριως στην παραλια το βρισκω πολυ καλη εναλλακτικη απο σαντουιτς καντινας και βλακειες..
Δημήτρη αν θες ενημέρωσε μας για την γεύση του, τη διαλυτότητα του, την υφή του και γενικότερα πληροφορίες για το πρώην

dhmhtrhs
28-06-10, 15:21
οταν μου ερθει θα γραψω εντυπωσεις..γευση πηρα σοκολατα παντως..

dhmhtrhs
29-06-10, 13:31
λοιπον το πρωι εφτασε η παραγγελια μου..δεν ηθελα να το δοκιμασω καθως το κραταγα για καλοκαιρι αλλα το εκανα για να κανω feedback..πολυ καλη γευση και πολυ καλη διαλυτοτητα(καμια σχεση με την instant).αυτο που μου φανηκε περιεργο ηταν οτι την χωνεψα ευκολα κατι που το φοβομουν καθως τετοιου τυπου συμπληρωματα φουσκωνουν αρκετα..πολυ καλη αγορα και την συνιστω ανεπιφυλακτα!!

Mitsen
29-06-10, 23:55
λοιπον το πρωι εφτασε η παραγγελια μου..δεν ηθελα να το δοκιμασω καθως το κραταγα για καλοκαιρι αλλα το εκανα για να κανω feedback..πολυ καλη γευση και πολυ καλη διαλυτοτητα(καμια σχεση με την instant).αυτο που μου φανηκε περιεργο ηταν οτι την χωνεψα ευκολα κατι που το φοβομουν καθως τετοιου τυπου συμπληρωματα φουσκωνουν αρκετα..πολυ καλη αγορα και την συνιστω ανεπιφυλακτα!!
Την χώνεψες?
χμμμ.. Ίσως η προτείνη που περιέχει να είναι από διαφορες πηγες.:unsure:
Σε ευχαριστούμε συνονόματε για το feedback!:toast:

Εγώ φεύγω για διακοπές σε 4 μέρες και δεν προλαβαίνω να το παραγγείλω από itnernet...
Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω κατάστημα Αθηνα η ακόμα καλύτερα στο πειραιά που να το πουλα θα το εκτιμούσα! (με pm φυσικά:P)

dhmhtrhs
30-06-10, 10:16
απο το e-shop θα σου κανει παντως μια μερα.εμενα τοσο μ εκανε..

savage
01-07-10, 02:43
Τα συστατικα του ειναι πολυ καλα για αναπληρωση γευματος(3 ηδη πρωτεινης,χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη υδατανθρακες).Ενα κακο βρισκω μονο.Η αναλογια πρωτεινων υδατανθρακων θα επρεπε ενδεχομενως να ειναι αντιστροφα.
1:2 δηλαδη αντι 2:1.
40 γραμ πρωτεινη ειναι οριακα πολλα,ενω 20 γραμ υδατανθρακα ειναι λιγα εκτος αν ειμαστε σε διαιτα χαμηλων υδατανθρακων.Παντως δειχνει ποιοτικη επιλογη και αλλωστε οπως και να'χει παντως μπορουμε να συμπληρωσουμε και λιγη βρωμη.

dhmhtrhs
01-07-10, 09:18
το οτι εχει 20γρ.υδατανθρακα εγω πιστευω οφειλεται αλλου..το μεγαλυτερο μερος των εταιρειων γραφουν ξερω γω 50 γρ.υδατανθρακα αλλα δεν ειναι καλης ποιοτητας(ζαχαρες και τετοια).εδω σου λεει ομως οτι προκειται για ποιοτικους υδατανθρακες..αρα φαντασου τι δουλεμα πεφτει απ τις αλλες εταιρειες...

Mitsen
01-07-10, 20:26
το οτι εχει 20γρ.υδατανθρακα εγω πιστευω οφειλεται αλλου..το μεγαλυτερο μερος των εταιρειων γραφουν ξερω γω 50 γρ.υδατανθρακα αλλα δεν ειναι καλης ποιοτητας(ζαχαρες και τετοια).εδω σου λεει ομως οτι προκειται για ποιοτικους υδατανθρακες..αρα φαντασου τι δουλεμα πεφτει απ τις αλλες εταιρειες...
Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς...:unsure:
Από τις άλλες η για τις άλλες?

deluxe
02-07-10, 02:50
Παιδια υποκαταστατο γευματος, αλλα εχει 276 θερμιδες το σακουλακι. Με τι αλλο μπορει να συνδιαστει; Ισως με 2,3 ρυζογκοφρετες; Τι λετε;

Σκεφτομαι να το χτυπησω και αυτο τωρα που θα εχω αδεια.

dhmhtrhs
02-07-10, 13:44
Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς...:unsure:
Από τις άλλες η για τις άλλες?

με λιγα λογια εννοω πως οι αλλες εταιρειες βαζουν χαλια ποιοτητα υδατανθρακων γι αυτο δηλωνουν και μεγαλα νουμερα(εδω παει το δουλεμα που μας κανουν) ενω σ αυτο βαζουν λιγους και καλους..:thumbup:

dhmhtrhs
02-07-10, 13:45
Παιδια υποκαταστατο γευματος, αλλα εχει 276 θερμιδες το σακουλακι. Με τι αλλο μπορει να συνδιαστει; Ισως με 2,3 ρυζογκοφρετες; Τι λετε;

Σκεφτομαι να το χτυπησω και αυτο τωρα που θα εχω αδεια.

με βρωμη καλυτερα...

deluxe
02-07-10, 19:52
Βασικα αν ειναι να εχεις και βρωμη, καλυτερα να βαλεις whey/casein μαζι με βρωμη και λιγα ασπραδια. Το progen ειναι για καταστασεις που δεν εχεις τιποτα μαζι σου. Σε καμμια παραλια, κανα ταξιδι με αμαξι κτλ..

Mitsen
02-07-10, 22:18
Βασικα αν ειναι να εχεις και βρωμη, καλυτερα να βαλεις whey/casein μαζι με βρωμη και λιγα ασπραδια. Το progen ειναι για καταστασεις που δεν εχεις τιποτα μαζι σου. Σε καμμια παραλια, κανα ταξιδι με αμαξι κτλ..

ρε ντελούξ μου φαίνεται έχεις μπερδέψεις τα μπούτια σου εδώ μέσα.:P

Γιατί καζεΐνη?
Άντε η καζεΐνη με την way να μου πεις ότι θες να φτιάξεις ένα blend... γιατί να έχεις και way και ασπράδια μαζί???

deluxe
02-07-10, 22:49
Ετσι για ποικιλια. Που υπαρχει προβλημα; Διαβασε λιγο τις διατροφες να δεις τι τρωνε ολοι το πρωι.

Αν εισαι σε καμμια παραλια, σε κανενα ταξιδι και δε μπορεις να τρως καθε 3 ωρες, η καζεϊνη παει μια χαρα.

Mitsen
02-07-10, 23:12
Ετσι για ποικιλια. Που υπαρχει προβλημα; Διαβασε λιγο τις διατροφες να δεις τι τρωνε ολοι το πρωι.

Αν εισαι σε καμμια παραλια, σε κανενα ταξιδι και δε μπορεις να τρως καθε 3 ωρες, η καζεϊνη παει μια χαρα.

Τα έχεις διαβάσει και εσύ ντελούξ? Γιατί εγώ κανένα δεν είδα να βάζει καζεΐνη στο πρωινό του.
LOL Έλα παππου να σου δείξω... :P

Γιατί? Πες μου γιατί, δεν μπορώ να σου κρατήσω κακια!:P
αλλα και way και ασπράδια, θα ξεφύγεις από gr πρωτεΐνης ρε ντελούξ...
Αλλα τι σου λέω τώρα e?:P:P

dhmhtrhs
02-07-10, 23:28
progen με λιγη βρωμη ειναι μια χαρα!!εχει ηδη 40 γρ. πρωτεινης και υδατανθρακες αργης αποροφησης...δεν θα εχει διαφορα με casein/whey και αυγα...

Mitsen
02-07-10, 23:42
progen με λιγη βρωμη ειναι μια χαρα!!εχει ηδη 40 γρ. πρωτεινης και υδατανθρακες αργης αποροφησης...δεν θα εχει διαφορα με casein/whey και αυγα...
Δημήτρη, ελενξες αυτό που λέγαμε αν δηλαδή περιέχει προτείνη διαφορων πηγών τελικά ?

savage
03-07-10, 01:25
Δημήτρη, ελενξες αυτό που λέγαμε αν δηλαδή περιέχει προτείνη διαφορων πηγών τελικά ?


Το νέο μείγμα πρωτεϊνών περιέχει πρωτεΐνες από ορό γάλακτος, ασπράδι αυγού, καζεΐνη καθώς και ένζυμα για την καλύτερη πέψη και αφομοίωση των θρεπτικών συστατικών.
΄'

Mitsen
03-07-10, 01:53
Ωπ!
Σωστός φίλε savage, μου διέφυγε!:thumbup:

dhmhtrhs
03-07-10, 14:51
hehe

KATERINI 144
19-09-10, 10:38
πήρα το progen πριν μια βδομαδα με μια παραγγελία που εκανα στο ε σοπ του φορουμ, για τα συστατικά τα εχουμε πει στα προηγούμενα ποστ,
η γευση του καλουτσικη (σε σοκολάτα), δεν είναι σαν μιας whey και θελει αρκετο νερο για να το αρεοσεις, λογικο γιατι εχει βρωμη μεσα.

giannis64
19-09-10, 11:21
σε γεμιζει φωτη?
σε κανει να νιωθεις χορτατος??
πως ειναι οταν την καταναλωνεις?

dhmhtrhs
19-09-10, 11:58
πήρα το progen πριν μια βδομαδα με μια παραγγελία που εκανα στο ε σοπ του φορουμ, για τα συστατικά τα εχουμε πει στα προηγούμενα ποστ,
η γευση του καλουτσικη (σε σοκολάτα), δεν είναι σαν μιας whey και θελει αρκετο νερο για να το αρεοσεις, λογικο γιατι εχει βρωμη μεσα.

για το νερο εχεις δικιο..για την ακριβεια εγω χρειαζομουν περιπου 800ml για να μου διαλυθει καλα με καλο κουνημα!!η γευση του αντιθετα εμενα μ αρεσε παρα πολυ!!

KATERINI 144
19-09-10, 14:02
βασικά δεν εχει άσχημη γεύση, μια χαρα, ειναι απλα σε σχέση με την myofusion δεν συγκρίνεται, αλλα είπαμε λογικό είναι, και στη myofusion αν προσθέσεις βρώμη δε θα ειναι ιδια.


σε γεμιζει φωτη?
σε κανει να νιωθεις χορτατος??
πως ειναι οταν την καταναλωνεις?ναι γιαννη σε χορταίνει, κανονικά.

polo0
25-03-12, 22:49
ρρ παιδια αυτο το υποκαταστατο γευματος που εχει το e-shop εδω περα το εχει δοκιμασει κανενας ? μιλαω για το progen τς reflex σε χορταινει οντως?:unsure:μιλαμε παντα για σε περιπτωση που παμε καποια εκδρομη και σε καποια στιγμη δυσκολη που δεν γινεται να αποφυγουμε το ανθυγιεινο φαγητο.. γνωριζετε καποιο καλυτερο ?
:green:

sTeLaKoS
25-03-12, 22:57
Έχει πολύ καλές πηγές πρωτείνης και υδατάνθρακα, ιδανικές θα έλεγα.
Τσέκαρε το τόπικ του να πάρεις κι άλλες απόψεις: Progen (Reflex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9224-Progen-(Reflex))

polo0
25-03-12, 23:13
Έχει πολύ καλές πηγές πρωτείνης και υδατάνθρακα, ιδανικές θα έλεγα.
Τσέκαρε το τόπικ του να πάρεις κι άλλες απόψεις: Progen (Reflex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9224-Progen-(Reflex))

ευχαριστωω να σε καλαα..αλλα το μονο που με προβληματιζει ειναι αν νιωθεις κορεσμο..:unsure:

sTeLaKoS
25-03-12, 23:19
Μια χαρά κορεσμό θα σου προσφέρει, κοίταξε τι πηγές υδατάνθρακα έχει, βρώμη και κριθάρι. ;)


Υ.Γ Το παρόν θα μεταφερθεί στο τόπικ του προιόντος.