PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδιασμος ογκου!!!



TEFAAtzis
27-06-10, 23:31
Σκεφτομαι σε κανα 20μερο που θα μπω για τα καλα στον ογκο να κανω εναν συνδιασμο ογκου με τα παρακατω συμπληρωματα.
Creatine creapure της Reflex - M-Stack - και νιτρικο(δεν ξερω ακομα ποιο).Aν εχετε να προτεινετε καποιον αλλο συνδιασμο ειμαι ολος αυτια!!!Να πω πως ειμαι 20 χρονων οποτε συμπληρωματα του τυπου novedex-mass fx-animal test δεν τα σκεφτομαι καν

T0ny
28-06-10, 00:03
Σκεφτομαι σε κανα 20μερο που θα μπω για τα καλα στον ογκο να κανω εναν συνδιασμο ογκου με τα παρακατω συμπληρωματα.
Creatine creapure της Reflex - M-Stack - και νιτρικο(δεν ξερω ακομα ποιο).Aν εχετε να προτεινετε καποιον αλλο συνδιασμο ειμαι ολος αυτια!!!Να πω πως ειμαι 20 χρονων οποτε συμπληρωματα του τυπου novedex-mass fx-animal test δεν τα σκεφτομαι καν

Εγω 3ερεις πως θα σου πω να μην βαλεις ουτε καν νιτρικο!!!
Απλα αν εισαι τοσο πολυ θερμοκεφαλος παρτο μετα τον κυκλο τουλαχιστον για να μη σου κακοφανει το λογικο πεσιμο που μαλλον θα εχεις!!!
(Αποψη μου)

KATERINI 144
28-06-10, 00:06
Εγω 3ερεις πως θα σου πω να μην βαλεις ουτε καν νιτρικο!!!
Απλα αν εισαι τοσο πολυ θερμοκεφαλος παρτο μετα τον κυκλο τουλαχιστον για να μη σου κακοφανει το λογικο πεσιμο που μαλλον θα εχεις!!!
(Αποψη μου)

και δίκη μου.

TEFAAtzis
28-06-10, 00:12
εχετε να προτεινετε καποιον αλλο συνδιασμο τοτε???Νιτρικο θα μπει σιγουρα και κρεατινη ισως κατι αντι του m-stack........???

Qlim4X
28-06-10, 01:05
animal stak
animal pump
animal nitro

:toast:

αποψη μου παντος μην το φοβασε το animal test.

Devil
28-06-10, 03:02
Σκεφτομαι σε κανα 20μερο που θα μπω για τα καλα στον ογκο να κανω εναν συνδιασμο ογκου με τα παρακατω συμπληρωματα.
Creatine creapure της Reflex - M-Stack - και νιτρικο(δεν ξερω ακομα ποιο).Aν εχετε να προτεινετε καποιον αλλο συνδιασμο ειμαι ολος αυτια!!!Να πω πως ειμαι 20 χρονων οποτε συμπληρωματα του τυπου novedex-mass fx-animal test δεν τα σκεφτομαι καν

για το νιτρικο συμφωνω με τους αλλους
το m-stack τι το θες να το κανεις?
εγω πιστευω οτι δεν θα σου κανει τιποτα και θα πανε τσαμπα τα λεφτα
καλητερα ριχτα σε πρωτεινες,αμινοξεα η' οτι αλλο θες παρα εκει

Niiick
28-06-10, 03:06
Γιατι οχι devil ? Εγω και το m-stack και το παρομοιο e-bol ομορφα τα βρισκω και μαλλον θα δοκιμασω ενα το χειμωνα.

Devil
28-06-10, 03:10
Γιατι οχι devil ? Εγω και το m-stack και το παρομοιο e-bol ομορφα τα βρισκω και μαλλον θα δοκιμασω ενα το χειμωνα.

niiick ειναι 20 χρονων τι να του κανει?

Niiick
28-06-10, 03:12
Εδκυστερονες και τετοιες ουσιες ειναι δεν εχει να κανει με boost ορμονων γιατι να μην μπορει να επωφεληθει απο ενα τετοιο συμπληρωμα?

Devil
28-06-10, 03:17
Εδκυστερονες και τετοιες ουσιες ειναι δεν εχει να κανει με boost ορμονων γιατι να μην μπορει να επωφεληθει απο ενα τετοιο συμπληρωμα?

μα και σαν adaptogens να το παρεις δεν νομιζω οτι θα τον επωφελισει σε κατι
και ποσο μαλλον σε bulk

Niiick
28-06-10, 03:22
Οποτε το θεμα ειναι, αν δουλευουν ή οχι αυτες οι ουσιες. Η ηλικια τι σχεση εχει? Γινεται στα 20 οι ουσιες πχ σε μστακ ή εμπολ να μην δουλευουν, και στα 25 να του δουλεψουν?

TEFAAtzis
28-06-10, 03:29
το m-stack δλδ λες οτι δεν 8α με οφελησει???Νομιζω πως δεν εχει σχεση με την ηλικια το συγκεκριμενο προιον σωστα???

Devil
28-06-10, 03:36
Οποτε το θεμα ειναι, αν δουλευουν ή οχι αυτες οι ουσιες. Η ηλικια τι σχεση εχει? Γινεται στα 20 οι ουσιες πχ σε μστακ ή εμπολ να μην δουλευουν, και στα 25 να του δουλεψουν?


κοιτα εγω δεν νομιζω να δουλεψουν γενικα
δεν ειναι οτι αυτες οι ουσιες σου κανουν τη διαφορα
σε περιοδο cutting οπου εχεις περιορισμενες θερμιδες εκει ναι ισως κανουν διαφορα


το m-stack δλδ λες οτι δεν 8α με οφελησει???Νομιζω πως δεν εχει σχεση με την ηλικια το συγκεκριμενο προιον σωστα???

εχει ενα ατομο στα 20 που τρωει και γυμναζεται καλα δεν νομιζω οτι θα το ωφελησει

TEFAAtzis
28-06-10, 03:42
κοιτα εγω δεν νομιζω να δουλεψουν γενικα
δεν ειναι οτι αυτες οι ουσιες σου κανουν τη διαφορα
σε περιοδο cutting οπου εχεις περιορισμενες θερμιδες εκει ναι ισως κανουν διαφορα



εχει ενα ατομο στα 20 που τρωει και γυμναζεται καλα δεν νομιζω οτι θα το ωφελησει

χμμ μαλιστα.Καμια αλλη γνωμη???
Για σενα Διαβολακο καλος συνδιασμος για ογκο ποιος ειναι???

Devil
28-06-10, 03:59
χμμ μαλιστα.Καμια αλλη γνωμη???
Για σενα Διαβολακο καλος συνδιασμος για ογκο ποιος ειναι???

απλα πραγματα

1. πολυβιταμινουχο καλο (adam,animal,orange triad)
2. πρωτεινες (isolate whey και casein αν χρειαζετε)
3. υδατανθρακες (μαλτοδεξτρινη,δεξτροζη)
4.κρεατινη( οτι να ναι φτανει να ειναι creapure η' degussa)
5. ...

το 5 το αφηνω κενο επειδη ολο και κατι θα εβαζα για να δοκιμασω

αυτα ειναι τα βασικα
απο εκει και περα ειναι χαος
μπορεις να βαλεις μιμιτες τις ινσουλινης, διαφορα αμινοξεα για ιντρα, η' μαζι με vitargo για να κανεις διπλο postwo, μπορεις να βαλεις prewo με διαφορα μεσα για να σου δινει pump και ενεργεια γενικα μπορεις να βαλεις οτι θες.

beefmeup
28-06-10, 10:10
βαλε το Χ-FACTOR..

κομματκι ακριβουτσικο κ θες 2 κουτια για σωστη χρηση,αλλα ειναι μια χαρα σε σχεση με τα λοιπα που αναφερεις(στακ,κλπ)

Qlim4X
28-06-10, 10:16
βαλε το Χ-FACTOR..

κομματκι ακριβουτσικο κ θες 2 κουτια για σωστη χρηση,αλλα ειναι μια χαρα σε σχεση με τα λοιπα που αναφερεις(στακ,κλπ)


και γιατι τοτε να μην βαλει Animal Test που εχει ΑΑ?

beefmeup
28-06-10, 10:47
και γιατι τοτε να μην βαλει Animal Test που εχει ΑΑ?

δε ξερω σε τι ποσοστητες το εχει,αλλα αν κρινω απτην ετικετα του,πρεπει χει 1γρ περιπου..

προσεξε τωρα...το αα οξυ το περνεις σε 1γρ ανα μερα,σε ισοποσες δοσεις των 250μιλι(4 τη μερα),για καλυτερα αποτελεσματα,λογω καταμερισμου..

αν παρεις 1γρ μια κ εξω οπως στο ανιμαλ,που ξερεις οτι δεν θα παει χαμενη μεγαλη ποσοτητα απο αυτο?θα το αφομοιωσεις ολο??

TEFAAtzis
28-06-10, 12:53
να πω οτι δεν θα κανω παραγγελια απο το ιντερνετ και οτι τα περισσοτερα πραγματα αν οχι ολα σκεφτομαι να τα παρω απο το shop του φορουμ!!!

TEFAAtzis
28-06-10, 22:12
Σκεφτομαι τελικα για τον εξης συνδιασμο

Plasmajet ή Superpump - BCAA's Reflex - Creatine creapure Reflex - Whey - Δεξτροζη και σκεφτομαι να βαλω και το M-Stack μεσα αλλα φοβαμαι μην ειναι υπερβολη με το Plasmajet πχ
Τι λετε????

Devil
28-06-10, 22:18
κοιτα αν το κοστος για σενα ειναι οκ
τοτε μπορεις να τα παρεις

COBRA_STYLE
28-06-10, 22:30
κοιτα εγω δεν νομιζω να δουλεψουν γενικα
δεν ειναι οτι αυτες οι ουσιες σου κανουν τη διαφορα
σε περιοδο cutting οπου εχεις περιορισμενες θερμιδες εκει ναι ισως κανουν διαφορα



εχει ενα ατομο στα 20 που τρωει και γυμναζεται καλα δεν νομιζω οτι θα το ωφελησει

σε γραμμωση ρε συ το M-Stack που θες να κοψεις την πεινα θα σε κανει να τρως σαν βοδι...οποτε για ογκο ειναι οτι πρεπει!!!

Devil
28-06-10, 22:36
σε γραμμωση ρε συ το M-Stack που θες να κοψεις την πεινα θα σε κανει να τρως σαν βοδι...οποτε για ογκο ειναι οτι πρεπει!!!

απο που αυτο?

COBRA_STYLE
28-06-10, 22:40
απο που αυτο?
οσοι εχουν χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο λενε οτι πεινας πααρα πολυ...δε το θες αυτο στη γραμμωση

Qlim4X
28-06-10, 22:45
Σκεφτομαι τελικα για τον εξης συνδιασμο

Plasmajet ή Superpump - BCAA's Reflex - Creatine creapure Reflex - Whey - Δεξτροζη και σκεφτομαι να βαλω και το M-Stack μεσα αλλα φοβαμαι μην ειναι υπερβολη με το Plasmajet πχ
Τι λετε????

πολυ φορτομα ρε συ.

δοκιμασε κατι σαν αυτο που σου ειπα για να βαλεις καθαρα κηλα.

1μηνα (προτεινι,αμινοξεα,κρεατινι,τεστ μπουστ)
1μηνα (προτεινη,αμινοξεα,νιτρικα,λιποδιαλιτι)

στον μηνα με την κρεατινη φορτοσε 35-50-15 (προτ-υδα-λιπ)
στον μηνα με λιποδιαλιτι φορτοσε 50-35-15
αυτο οτι αφορα τα γευματα σου

η φιλοσοφια μου πια ειναι.

να φορτοσης ενα μηνα οτι μπορεις απο υγρα και τον αλλον να κρατησης την πραγματικη μαζα. με αυτο τον τροπο δεν θα λυποσης.

lean mass power

TEFAAtzis
28-06-10, 22:45
Διατροφη θα ακολουθησω συγκεκριμενο προγραμμα και θα αυξανω απλα θερμιδες ανα βδομαδα οποτε δεν παιζει να τρωω παραπανω.Παντως το φοβαμαι αυτο με την πεινα του M-Stack γιατι το εχω ξανακουσει

Devil
28-06-10, 22:46
''οσοι εχουν χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο λενε οτι πεινας πααρα πολυ...δε το θες αυτο στη γραμμωση''

τα feedback? εχεις link?

COBRA_STYLE
28-06-10, 22:55
''οσοι εχουν χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο λενε οτι πεινας πααρα πολυ...δε το θες αυτο στη γραμμωση''

τα feedback? εχεις link?
βαριεμαι να ψαχνω τωρα ρε συ..νομιζω ειναι στην αξιολογηση του μ-στακ...ψαξε:Pμιλαω facebook...αχαχχαχααχχ:rolf::rolf:

Devil
28-06-10, 22:56
βαριεμαι να ψαχνω τωρα ρε συ..νομιζω ειναι στην αξιολογηση του μ-στακ...ψαξε:Pμιλαω facebook...αχαχχαχααχχ:rolf::rolf:

χαχαχα σας εφαγε το facebook αχχχ:green::green::green:

οκ θα κοιταξω;)

TEFAAtzis
28-06-10, 22:57
παιδες μεινετε στο τοπικ πλιζ

Devil
28-06-10, 22:58
παιδες μεινετε στο τοπικ πλιζ

σορρυυυ:unsure:

COBRA_STYLE
28-06-10, 23:10
εγω παντως τεφατζι θα σου προτεινα να βαλεις κρεατινι,μ-στακ,whey,πολυβιταμινες και omega-3!!!εισαι και μικρος για να επιβαρυνεσαι πολυ...και ηδη αυτα ειναι υπεραρκετα...ειμαστε μικροι και το σωμα μας παιρνει ευκολα...αναλογα και το σωματοτυπο παντα(τουλαχιστον εγω δεν εχω προβλημα)!!αυτα....το νιτρικο αστο...παει πολυ μετα;)

tommygunz
28-06-10, 23:18
πολυ φορτομα ρε συ.

δοκιμασε κατι σαν αυτο που σου ειπα για να βαλεις καθαρα κηλα.

1μηνα (προτεινι,αμινοξεα,κρεατινι,τεστ μπουστ)
1μηνα (προτεινη,αμινοξεα,νιτρικα,λιποδιαλιτι)

στον μηνα με την κρεατινη φορτοσε 35-50-15 (προτ-υδα-λιπ)
στον μηνα με λιποδιαλιτι φορτοσε 50-35-15
αυτο οτι αφορα τα γευματα σου

η φιλοσοφια μου πια ειναι.

να φορτοσης ενα μηνα οτι μπορεις απο υγρα και τον αλλον να κρατησης την πραγματικη μαζα. με αυτο τον τροπο δεν θα λυποσης.

lean mass power

Δεν θα ήταν καλύτερα να ήταν κάπως πιο μακροπρόθεσμο το πρόγραμμα όγκου? Τα υγρά τα χάνεις όποτε θέλεις. Για μένα καλύτερα από Σεπτέμβρη μέχρι Φεβρουάριο-Μάρτιο όγκο και μετά γράμμωση. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω.

Και από την άλλη, πόση μυική μάζα να είναι σε θέση να βάλει κάποιος σε 1 μήνα... Έστω και στην ηλικία των 20 που οι ορμόνες είναι στο full.

tommygunz
28-06-10, 23:33
Που λες πατρίδα (ξέχασα το όνομα, Δημήτρης αν δεν κάνω λάθος?), και εγώ 20 χρονών είμαι. Έχω μπει και εγώ στη διαδικασία να σκέφτομαι διάφορα στακ για τον όγκο... αλλά μήπως στην τελική μας είναι κάπως αχρείαστα και θα δώσουμε λεφτά πεταμένα?

Εγώ από Σεπτέμβρη που θα μπω όγκο, για τους 2 πρώτους μήνες δε θα πάρω κάποιο άλλο συμπλήρωμα εκτός από μια πολυβιταμίνη (την adam) και whey. Το σκεπτικό μου είναι και για να δω πως θα μπορέσει να αναπτυχθεί ο οργανισμός μου σε αυτούς τους 2 μήνες χωρίς κάποιο άλλο συμπλήρωμα εκτός από τα βασικά και το ποιοτικό φαΐ, αλλά και για να είμαι σε θέση όταν θα πάρω κάνω κάποιους συνδυασμούς συμπληρωμάτων που έχω στο νου μου, να καταλάβω αν όντως με βοήθησαν. Με την έννοια του να μην μπω στον όγκο κατευθείαν με ένα στακ που σκέφτομαι για παράδειγμα animal Pak-Pump-M-stak και πάρω κάποια κιλά και πω "γαμάτα τα συμπληρώματα αυτά... τι στακ έφτιαξα ο που...ς!!", ενώ παίζει αυτά που θα έχω πάρει σε μάζα να τα είχα πάρει και χωρίς αυτά τα συμπληρώματα... Κατάλαβαίνεις με ποιά έννοια στο λέω...

Anyway, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως δεν χρειάζεται να μπεις κατευθείαν στον όγκο με αυτούς τους συνδυασμούς που σκέφτεσαι. Δόξα τω Θεό να 'μαστε καλά και θα έχουμε όλο τον καιρό μπροστά μας να πάρουμε όσα συμπληρώματα θέλουμε. Και αυτά σου τα λέω που και εγώ τον τελευταίο καιρό είχα μπει στην διαδικασία αυτή να ψάχνομαι για διάφορα στακ στον όγκο... Αλλά τις τελευταίες μέρες αναθεωρώ.

Senereison
29-06-10, 00:20
Λοιπόν ας πω και εγώ την γνώμη μου καλύτερα,
θα ήταν να μην έβαζες καθόλου κρεατίνη και να σου πω και κάτι
δεν κάνει τίποτα το ιδιαίτερο σου γεμίζει το σώμα με υγρά ....,δεν κάνει τίποτα και λίγο δύμναμη στις ασκήσεις τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

καλύτερα θα ήτανε να πάρεις μια καλή πρωτεΐνη και να αυξήσεις τις ποσότητες του φαγητού και ένα καλο νιτρικό όχι ότι είναι απαραίτητο αλλα κάτι θα κάνει και αυτό.:thumbup:

Maxwell Wolfen
29-06-10, 00:27
Φιλε κρατα την κρεατινη και μην παρεις νιτρικο, εγω βρισκω το νιτρικο περισσοτερο αχρηστο γιατι μονο πρηξιματα θα σου δωσει...θα δωσεις 50+ ευρω για αυτο???σιγουρα και η κρεατινη γεμιζει νερα...αλλα ΑΝ θες ογκο παρε το Mstack και δεν θα χασεις...(τσιμπα και μια μονουδρικη μαζι με αυτο)

Qlim4X
29-06-10, 01:00
Δεν θα ήταν καλύτερα να ήταν κάπως πιο μακροπρόθεσμο το πρόγραμμα όγκου? Τα υγρά τα χάνεις όποτε θέλεις. Για μένα καλύτερα από Σεπτέμβρη μέχρι Φεβρουάριο-Μάρτιο όγκο και μετά γράμμωση. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω.

Και από την άλλη, πόση μυική μάζα να είναι σε θέση να βάλει κάποιος σε 1 μήνα... Έστω και στην ηλικία των 20 που οι ορμόνες είναι στο full.

σκοπος ειναι το lean mass το να βαλεις 2-3 κιλα το δημηνο πιοτικοτατα.

γιατι εχω δει ατομα να γινοντε μπαλονια και σε ενα μηνα να χανουνε 10 κηλα νερα και να μην μενει τιποτα.

tommygunz
29-06-10, 01:09
σκοπος ειναι το lean mass το να βαλεις 2-3 κιλα το δημηνο πιοτικοτατα.

γιατι εχω δει ατομα να γινοντε μπαλονια και σε ενα μηνα να χανουνε 10 κηλα νερα και να μην μενει τιποτα.

Ναι, δεν αντιλέγω πως σκοπός είναι το lean mass. Αυτό εννοώ και εγώ, απλά σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου. Με αυτό που λες εσύ το θέμα είναι πως δεν πρόκειται να μπούνε σε 1, άντε και 2 μήνες πολλά μυικά κιλά. Εσύ πόσα μυικά κιλά πιστεύεις πως μπορούνε να μπούνε σε 1 μήνα? (Δεν στο λέω επιθετικά, μην παρεξηγηθούμε κιόλας!)

Qlim4X
29-06-10, 01:14
Ναι, δεν αντιλέγω πως σκοπός είναι το lean mass. Αυτό εννοώ και εγώ, απλά σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου. Με αυτό που λες εσύ το θέμα είναι πως δεν πρόκειται να μπούνε σε 1, άντε και 2 μήνες πολλά μυικά κιλά. Εσύ πόσα μυικά κιλά πιστεύεις πως μπορούνε να μπούνε σε 1 μήνα? (Δεν στο λέω επιθετικά, μην παρεξηγηθούμε κιόλας!)


ειμουνα 87 κιλα με λοιπος στο 20+ και εφτασα 90+ με 9,5 λιπος

για κανε μαθηματικα

σε 8 μηνες.

tommygunz
29-06-10, 01:26
12 μυικά κιλά περίπου σε 8 μήνες... και έκανες 1 μήνα διατροφή 35-50-15 και 1 μήνα διατροφή 50-35-15 και ούτω καθεξής για 8 μήνες? Αν σε εσένα δουλέυει καλώς, δεν μπορώ να πω κάτι. Απλά είμαι άλλης φιλοσοφίας. Δεν ξέρω και κατά πόσο είναι σωστά αυτά τα συνεχή σκαμπανεβάσματα στην διατροφή σε τόσο μικρά χρονικά διαστήματα. Θεωρώ πως με ένα πιο σταθερό και μακροπρόθεσμο πρόγραμμα όγκου (ποιοτικού, όχι όγκο με την έννοια του να τρως ό,τι σαβούρα βρεις μπορστά σου) θα έχεις πιο πολλά gains, και μετά μπαίνεις γράμμωση προσέχοντας να διατηρήσεις όσο το δυνατόν περισσότερη μυική μάζα και είσαι κομπλέ. Απλά πιστεύω δεν θα έπρεπε να μας φοβίζει και τόσο το αν θα λιπώσουμε λίγάκι κατά τον όγκο.

Anyway, για να μην χαλάμε και το θέμα και βγαίνουμε και άλλο off, αφού δουλεύει για σένα αυτό που λες κομπλέ όπως είπα και πιο πάνω. Ο καθένας μας κάνει ό,τι βλέπει πως δουλεύει για το σώμα του. Cheers!:toast:

COBRA_STYLE
29-06-10, 01:26
ειμουνα 87 κιλα με λοιπος στο 20+ και εφτασα 90+ με 9,5 λιπος

για κανε μαθηματικα

σε 8 μηνες.

υψος?

Devil
29-06-10, 03:51
ειμουνα 87 κιλα με λοιπος στο 20+ και εφτασα 90+ με 9,5 λιπος

για κανε μαθηματικα

σε 8 μηνες.

νατουραλ?

Qlim4X
29-06-10, 10:03
12 μυικά κιλά περίπου σε 8 μήνες... και έκανες 1 μήνα διατροφή 35-50-15 και 1 μήνα διατροφή 50-35-15 και ούτω καθεξής για 8 μήνες? Αν σε εσένα δουλέυει καλώς, δεν μπορώ να πω κάτι. Απλά είμαι άλλης φιλοσοφίας. Δεν ξέρω και κατά πόσο είναι σωστά αυτά τα συνεχή σκαμπανεβάσματα στην διατροφή σε τόσο μικρά χρονικά διαστήματα. Θεωρώ πως με ένα πιο σταθερό και μακροπρόθεσμο πρόγραμμα όγκου (ποιοτικού, όχι όγκο με την έννοια του να τρως ό,τι σαβούρα βρεις μπορστά σου) θα έχεις πιο πολλά gains, και μετά μπαίνεις γράμμωση προσέχοντας να διατηρήσεις όσο το δυνατόν περισσότερη μυική μάζα και είσαι κομπλέ. Απλά πιστεύω δεν θα έπρεπε να μας φοβίζει και τόσο το αν θα λιπώσουμε λίγάκι κατά τον όγκο.

Anyway, για να μην χαλάμε και το θέμα και βγαίνουμε και άλλο off, αφού δουλεύει για σένα αυτό που λες κομπλέ όπως είπα και πιο πάνω. Ο καθένας μας κάνει ό,τι βλέπει πως δουλεύει για το σώμα του. Cheers!:toast:


απλα αν λυποσο δεν ξελυπονο ευκολα. για αυτο εκανα μικρους κικλους. επισης μπορω να παρω κηλα πολυ ευκολα.

και αυτο φενετε οτι θελω να κατεβασω και αλλο το λυπος μου και εχω κοληση



υψος?

1,78


νατουραλ?

στον ογκο ναι

στην γραμοση ελαχιστι βοηθεια μεχρι στιγμης.

Devil
29-06-10, 13:36
απλα αν λυποσο δεν ξελυπονο ευκολα. για αυτο εκανα μικρους κικλους. επισης μπορω να παρω κηλα πολυ ευκολα.

και αυτο φενετε οτι θελω να κατεβασω και αλλο το λυπος μου και εχω κοληση




1,78



στον ογκο ναι

στην γραμοση ελαχιστι βοηθεια μεχρι στιγμης.


κατσε εκανες πρωτα ογκο και μετα γραμμωση για να φτασεις τα 90 με 9,5% ?
η' εκανες μονο recomp?

Qlim4X
29-06-10, 13:38
κατσε εκανες πρωτα ογκο και μετα γραμμωση για να φτασεις τα 90 με 9,5% ?
η' εκανες μονο recomp?

recomp only

TEFAAtzis
29-06-10, 13:41
παιδες μεινετε στο τοπικ.....

Panas
30-06-10, 00:45
Egw sou sinistw sindiasmo plasmajet gia nitriko pou den paizete! me halodrol ,proaskitiko superpumb kai sizeon kata ti diarkeia tis gymnastikis s kai tha deis treli diafora!

TEFAAtzis
30-06-10, 00:49
Egw sou sinistw sindiasmo plasmajet gia nitriko pou den paizete! me halodrol ,proaskitiko superpumb kai sizeon kata ti diarkeia tis gymnastikis s kai tha deis treli diafora!

δεν αντιλεγω οτι δεν θα ειχε αποτελεσματα ο συνδιασμος αυτος της Gaspari αλλα ισως ειναι λιγο υπερβολικος και ειδικα απο αποψη χρηματων

P.S. γραφε με ελληνικα ειναι κανονας του φορουμ

Panas
30-06-10, 00:59
Φίλε μου είναι ένας ακριβός συνδιασμός τον οπίο χρησιμοποιώ , αλλά πίστεψε με αξίζει να τα δώσεις. Εγω είμαι 23 χρονών τελειώνω τώρα το πρώτο μου μήνα και εχω τρελαθεί και εγώ και οι γύρω μου με τη διαφορά που έχω δει. Θα σου το συνιστούσα με μία πρωτείνη whey isolate

COBRA_STYLE
30-06-10, 01:01
Egw sou sinistw sindiasmo plasmajet gia nitriko pou den paizete! me halodrol ,proaskitiko superpumb kai sizeon kata ti diarkeia tis gymnastikis s kai tha deis treli diafora!

τπτ αλλο???τι ειναι ρε το παιδι???αυτα ειναι υπερβολικα...μη λεμε ο,τι θελουμε...υπερβολικα και απο θεμα χρηματων και σχετικα με την υγεια...νεφρα συκωτι θα επιβαρυνονταν πολυ..εγω παντως τεφαντζι επιμενω σε αυτο που σου προτεινα,που μαλλον θα κανω και γω απο σεπτεμβρη με πολυ και καλο φαι οπως φετος που πηρα 15 κιλα και εφτασα 90...τωρα θελω να παω 95 απο σεπτεμβριο:P

COBRA_STYLE
30-06-10, 01:04
Φίλε μου είναι ένας ακριβός συνδιασμός τον οπίο χρησιμοποιώ , αλλά πίστεψε με αξίζει να τα δώσεις. Εγω είμαι 23 χρονών τελειώνω τώρα το πρώτο μου μήνα και εχω τρελαθεί και εγώ και οι γύρω μου με τη διαφορά που έχω δει. Θα σου το συνιστούσα με μία πρωτείνη whey isolate

το θεμα ειναι οτι οταν ερθει η στιγμη που θα πρεπει αναγκαστικα να τα κοψεις,θα ξενερωσεις μετα πολυ πιστευω

Panas
30-06-10, 01:04
cobra style αυτο θα το κανεις για ενα μηνα, δεν θα το κάνεις συνέχεια για παραδειγμα τώρα που ειναι καλοκαίρι και θες να δεις διαφορά γρηγορα.

Panas
30-06-10, 01:05
ναι καλα ότι πεις

COBRA_STYLE
30-06-10, 01:06
cobra style αυτο θα το κανεις για ενα μηνα, δεν θα το κάνεις συνέχεια για παραδειγμα τώρα που ειναι καλοκαίρι και θες να δεις διαφορά γρηγορα.

λογικα γραμμωση δεν κανεις τωρα???χρησιμοποιεις το size στη γραμμωση?

Panas
30-06-10, 01:11
εγω τα εγραψα για το συνδιασμο ογκου, ήταν η γνώμη μου. Αν πιστεύεις οτι κάνω λάθος και δεν κάνουν δουλειά δικαίωμα σου φίλε. Ο κάθε ενας πέρνει ανάλογα το πώς ειναι το κορμί του τα συγκεκριμένα. Ας μείνουμε στο τοπικ φίλε και ας μήν αναφερθούμε σε αλλα. Σεβομαι τη αποψη σου και ειναι δεχτη.

beefmeup
30-06-10, 01:24
σκοπος ειναι το lean mass το να βαλεις 2-3 κιλα το δημηνο πιοτικοτατα.


φιλε,χωρις παρεξηγηση,αυτο ειναι κατι σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη,που λεω.

ΔΕΝ υπαρχει.

κ για το τοπικ,ολα καλα κ αγια αν τα αντεχει η τσεπη του καθενος.

αλλα αν οχι,τα βασικα ειναι.

προτεινη
κρεατινη
αμινο
ποιοτικος υδατανθρακας

οπως αναφερθηκε παρα πανω,βαλε κ κατι ακομα,που δινει ογκο δοκιμασμενα κ εισαι κομπλε.

κ κατι αλλο,τοσα χρονια περνω κρεατινη,ποτε δεν ξενερωσα οταν σταματαγα..γιατι το λετε αυτο ρε παιδια?σιγα,θα χασεις κατι σε δυναμη,αλλα μεχρι εκει..το σωμα σου θα εχει"παρει"απτην χρηση της..

τα κερδη αποτην κρεατινη δεν ειναι πραγματα που ερχονται κ φευγουν εν μια νυκτι.
θα σου μεινουν μια χαρα,αν ξερεις τι κανεις.αλλιως γιατι να παρεις κατι που,μολις το σταματησεις θα εξαφανιστουν τα αποτελεσματα του??δεν εχει νοημα,μην παρεις τπτ τοτε,αστο,να σου μεινουν κ τα λεφτα στην τσεπη.

TEFAAtzis
30-06-10, 01:44
Παιδες θα εχω τα εξης συμπληρωματα σε λιγο καιρο
Creatine creapure της Optimup Health 500 γραμμαρια,2 kουτια Βcaa 300 caps Reflex ,Πρωτεινη δεν την αναφερω καν γιατι ειναι η πιο βασικη,Δεξτροζη για μετα την προπονα με την κρεατινη,Βιταμινη της Ast,Jack3d και το Χ-Factor

Σκεφτομαι για πρωτο κυκλο 4 εβδομαδων με
κρεατινη-πρωτεινη-νιτρικο-BCAA-Δεξτροζη-Βιταμινη
και καπακι
κρεατινη-πρωτεινη-ΒCAA-X-factor-Δεξτροζη-βιταμινη

τι λετε??????

Devil
30-06-10, 03:48
Παιδες θα εχω τα εξης συμπληρωματα σε λιγο καιρο
Creatine creapure της Optimup Health 500 γραμμαρια,2 kουτια Βcaa 300 caps Reflex ,Πρωτεινη δεν την αναφερω καν γιατι ειναι η πιο βασικη,Δεξτροζη για μετα την προπονα με την κρεατινη,Βιταμινη της Ast,Jack3d και το Χ-Factor

Σκεφτομαι για πρωτο κυκλο 4 εβδομαδων με
κρεατινη-πρωτεινη-νιτρικο-BCAA-Δεξτροζη-Βιταμινη
και καπακι
κρεατινη-πρωτεινη-ΒCAA-X-factor-Δεξτροζη-βιταμινη

τι λετε??????

συνολο 8 εβδομαδες?

το x-factor θελει μινιμουμ 50 μερες στο 1γρ την ημερα και ειναι πανακριβο

κρεατινη κρατατη 8 εβδομαδες χωρις loading μονο pre + post
bcaa η' intra η' prewo
καλα βιταμινες και πρωτεινη φουλ ολο τον χρονο
τωρα για την δεξτροζη οκ για postwo αν και δεν μ αρεσει προσωπικα
το jack3d σε ογκο δεν το προτεινω αλλα αφου το πηρες δοκιμασε το και βλεπεις πως παει

το jacked επεισης δεν ειναι νιτρικο ειναι καθαρο prewo

για μενα εισαι κομπλε δεν θες τιποτα αλλο

καλο bulk;)

TEFAAtzis
30-06-10, 04:00
συνολο 8 εβδομαδες?

το x-factor θελει μινιμουμ 50 μερες στο 1γρ την ημερα και ειναι πανακριβο

κρεατινη κρατατη 8 εβδομαδες χωρις loading μονο pre + post
bcaa η' intra η' prewo
καλα βιταμινες και πρωτεινη φουλ ολο τον χρονο
τωρα για την δεξτροζη οκ για postwo αν και δεν μ αρεσει προσωπικα
το jack3d σε ογκο δεν το προτεινω αλλα αφου το πηρες δοκιμασε το και βλεπεις πως παει

το jacked επεισης δεν ειναι νιτρικο ειναι καθαρο prewo

για μενα εισαι κομπλε δεν θες τιποτα αλλο

καλο bulk;)

Κρεατινη ελεγα να κανω loading με 3 φορες την ημερα και να συνεχισω 1 δοση το πρωι και μια μετα την προπονα.Για το X δεν θυμαμαι ποσο καιρο θα μου κρατησει
αλλα οντως ειναι ακριβο.Τα Bcaa ελεγα πριν και μετα την προπονα να τα παιρνω

Devil
30-06-10, 04:03
Κρεατινη ελεγα να κανω loading με 3 φορες την ημερα και να συνεχισω 1 δοση το πρωι και μια μετα την προπονα.Για το X δεν θυμαμαι ποσο καιρο θα μου κρατησει
αλλα οντως ειναι ακριβο.Τα Bcaa ελεγα πριν και μετα την προπονα να τα παιρνω

το loading ειναι αχρηστο εχεις τα ιδια αποτελεσματα και να μην το κανεις κρατατη για 8 εβδομαδες

απο το Χ ποσα μπουκαλια πηρες για ενα κυκλο (50 μερες) θες 2 μπουκαλια

μετα δεν σ χρειαζονται αφου παιρνεις ηδη πρωτεινη

βαλτα αναμεσα στο pre-intra

TEFAAtzis
30-06-10, 04:17
H παραγγελια του Χ ηταν 1 αλλα αν αναγκαστικα θελει και δευτερο ισως να το παρω.Μου βγαινει και με ενα μικρο loading για 8 βδομαδες η κρεατινη.Τεσπα.Τα Bcaa φοβαμαι να τα βαλω intra γιατι καπου ειχα διαβασει πως μπορει να χρησημοποιηθουν για παραγωγη ενεργειας εκεινη την ωρα και να πανε χαμενα!!!

Devil
30-06-10, 04:21
H παραγγελια του Χ ηταν 1 αλλα αν αναγκαστικα θελει και δευτερο ισως να το παρω.Μου βγαινει και με ενα μικρο loading για 8 βδομαδες η κρεατινη.Τεσπα.Τα Bcaa φοβαμαι να τα βαλω intra γιατι καπου ειχα διαβασει πως μπορει να χρησημοποιηθουν για παραγωγη ενεργειας εκεινη την ωρα και να πανε χαμενα!!!

τι να σου πω αν σε βγαζει και θες να το κανεις καντο, αλλα το loading εχει ξεπεραστει εδω και καιρο

μα τα bcaa γι'αυτο τα χρησιμοποιεις, για να μην καις μυς κατα την διαρκεια της προπονησης αν και σε bulk δεν χρειαζονται και τοσο

TEFAAtzis
30-06-10, 04:31
το loading ειναι αχρηστο εχεις τα ιδια αποτελεσματα και να μην το κανεις κρατατη για 8 εβδομαδες

απο το Χ ποσα μπουκαλια πηρες για ενα κυκλο (50 μερες) θες 2 μπουκαλια

μετα δεν σ χρειαζονται αφου παιρνεις ηδη πρωτεινη

βαλτα αναμεσα στο pre-intra


H παραγγελια του Χ ηταν 1 αλλα αν αναγκαστικα θελει και δευτερο ισως να το παρω.Μου βγαινει και με ενα μικρο loading για 8 βδομαδες η κρεατινη.Τεσπα.Τα Bcaa φοβαμαι να τα βαλω intra γιατι καπου ειχα διαβασει πως μπορει να χρησημοποιηθουν για παραγωγη ενεργειας εκεινη την ωρα και να πανε χαμενα!!!

Devil
30-06-10, 04:33
κατι δεν πηγε καλα με το ποστ να φανταστω :green:

giorgospet
30-06-10, 08:19
Φίλε μου είσαι 20 χρονών, πέρα από μια πρωτεΐνη (και αν), δεν χρειάζεσε τίποτα άλλο. Μην είσαι θύμα και διαθέτεις όλα τα χρηματά σου σε σορό από συμπληρώματα. Πόσα χρόνια γυμνάζεσε;( μη μου πεις 15)

TEFAAtzis
30-06-10, 11:56
Φίλε μου είσαι 20 χρονών, πέρα από μια πρωτεΐνη (και αν), δεν χρειάζεσε τίποτα άλλο. Μην είσαι θύμα και διαθέτεις όλα τα χρηματά σου σε σορό από συμπληρώματα. Πόσα χρόνια γυμνάζεσε;( μη μου πεις 15)

Φιλε μου εγω δεν ρωτησα αν εκανα καλα που τα πηρα ρωτησα να μου πειτε εναν καλο συνδιασμο αυτων.Αν δεν εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο μην βγαινεις οφ τοπικ σε παρακαλω

TEFAAtzis
30-06-10, 11:59
τι να σου πω αν σε βγαζει και θες να το κανεις καντο, αλλα το loading εχει ξεπεραστει εδω και καιρο

μα τα bcaa γι'αυτο τα χρησιμοποιεις, για να μην καις μυς κατα την διαρκεια της προπονησης αν και σε bulk δεν χρειαζονται και τοσο

Δεν νομιζω με υπερθερμιδικη διατροφη τα αποθεμετα γλυκογονου μου την ωρα της γυμναστικης να εχουνε πεσει τοσο οστε να αναγκαστω να καψω μυες.Ισως σε περιοδο γραμμωσης ναι!!!

COBRA_STYLE
30-06-10, 12:05
φιλε,χωρις παρεξηγηση,αυτο ειναι κατι σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη,που λεω.

ΔΕΝ υπαρχει.

κ για το τοπικ,ολα καλα κ αγια αν τα αντεχει η τσεπη του καθενος.

αλλα αν οχι,τα βασικα ειναι.

προτεινη
κρεατινη
αμινο
ποιοτικος υδατανθρακας

οπως αναφερθηκε παρα πανω,βαλε κ κατι ακομα,που δινει ογκο δοκιμασμενα κ εισαι κομπλε.

κ κατι αλλο,τοσα χρονια περνω κρεατινη,ποτε δεν ξενερωσα οταν σταματαγα..γιατι το λετε αυτο ρε παιδια?σιγα,θα χασεις κατι σε δυναμη,αλλα μεχρι εκει..το σωμα σου θα εχει"παρει"απτην χρηση της..

τα κερδη αποτην κρεατινη δεν ειναι πραγματα που ερχονται κ φευγουν εν μια νυκτι.
θα σου μεινουν μια χαρα,αν ξερεις τι κανεις.αλλιως γιατι να παρεις κατι που,μολις το σταματησεις θα εξαφανιστουν τα αποτελεσματα του??δεν εχει νοημα,μην παρεις τπτ τοτε,αστο,να σου μεινουν κ τα λεφτα στην τσεπη.

και γω εχω παρει και καθαρη κρεατινη πιο παλια και το size on πριν κανα 2μηνο...και τα αποτελεσματα του size τα κρατησα σχεδον ολα μετα και τα κιλα μου κρατησα...εγω αναφερθηκα σε ΟΛΑ αυτα που ελεγε το παιδι απο πανω...γτ αμα τα επαιρνε ο Τεφαντζης και καθε Τεφαντζης,οποιοσδηποτε,με τη ληξη ολων αυτων θα ξενερωνε...γτ πολλοι απλα ειναι πολλα!!!

Devil
30-06-10, 17:05
Δεν νομιζω με υπερθερμιδικη διατροφη τα αποθεμετα γλυκογονου μου την ωρα της γυμναστικης να εχουνε πεσει τοσο οστε να αναγκαστω να καψω μυες.Ισως σε περιοδο γραμμωσης ναι!!!

καλα αυτο ναι

αλλα δεν λειτουργει ακριβως ετσι το σωμα

αρα θα τα βαλεις στο postwo?

TEFAAtzis
30-06-10, 17:06
καλα αυτο ναι

αλλα δεν λειτουργει ακριβως ετσι το σωμα

αρα θα τα βαλεις στο postwo?

Λογικα ναι;)

Devil
30-06-10, 17:10
Λογικα ναι;)

το θεμα ειναι οτι και παλι για ενεργεια θα πανε αφου δεν παιρνανε απο το στομαχι αλλα μεταβολιζονται κατευθειαν στους μυς και συκωτι.

εχουν πολυ μεγαλητερη ταχυτητα αποροφισεις απο τους υδατανθρακες

τεσπα δοκιμασε το ομως

TEFAAtzis
11-10-10, 20:26
Aυριο ξεκιναω συνδιασμο
Size On Max Performance,BCAA(Reflex),Plasmajet, (η Whey και η πολυβιταμινη εννοουνται)

Λοιπον στο θεμα μας.Αυτο που με απασχολει ειναι οι δοσολογιες και ο τροπος που θα τα παιρνω.Οπως το εχω σκεφτει Plasmajet 1 ωρα πριν,10 BCAA 20 λεπτα πριν.Τελος προπονησης,αλλα 10 BCAA μαζι με το size on.Μετα απο 15-20 λεπτα Whey.Τι λετε???Κυριως με απασχολει το plasmajet γιατι καποιος ελεγε μιση blister card μια ωρα πριν και την αλλη μιση ωρα πριν την προπονηση.Πως δουλευει καλυτερα????

giannis64
11-10-10, 20:53
εγώ πάλι είμαι αντίθετος με το θέμα!
αυτούς τους συνδυασμούς που διάβασα άνετα τους έχεις και στην γράμμωση.
ότι συμπληρώματα δουλεύεις στον όγκο δουλεύεις άνετα και στην γράμμωση.

άρα άδικος κόπος να καθόμαστε και να σπάμε το κεφάλι μας με το τι θα πάρουμε για όγκο η για γράμμωση!

η θερμίδες και η καθαρότητα των τροφών ειναι το α και το ω!

από εκεί και πέρα όλα ειναι σε λόγια να βρισκόμαστε!

TEFAAtzis
11-10-10, 23:59
εγώ πάλι είμαι αντίθετος με το θέμα!
αυτούς τους συνδυασμούς που διάβασα άνετα τους έχεις και στην γράμμωση.
ότι συμπληρώματα δουλεύεις στον όγκο δουλεύεις άνετα και στην γράμμωση.

άρα άδικος κόπος να καθόμαστε και να σπάμε το κεφάλι μας με το τι θα πάρουμε για όγκο η για γράμμωση!

η θερμίδες και η καθαρότητα των τροφών ειναι το α και το ω!

από εκεί και πέρα όλα ειναι σε λόγια να βρισκόμαστε!

εννοειται πως η διατροφη ειναι το α και το ω Γιαννη.Εμενα με ενδιαφερει απλα ο πιο σωστος τροπος και ο πιο αποτελεσματικος ως προς την χρηση τους!!!

Devil
12-10-10, 00:05
το Size On Max Performance δεν ειναι και τοσο postwo...

beefmeup
12-10-10, 00:14
μητσο τα χεις παρει αυτα,γιατι δεν καταλαβα.η το συζηταμε?

εντιτ..τελικα καταλαβα οτι τα χεις παρει.

θα δεις οτι το νιτρικο που πρεπει να το παρεις 2 ωρες πριν την προπονα,θα σε δυσκολεψει στο να παρεις τα υπολοιπα.
εγω μια φορα ειχα παρει τετοιου τυπου νιτρικο,κ δεν το ξανακανω.

κατα τα αλλα//αν παρεις το size on,μεταπροπονα μην παρεις κ τα αμινο,γιατι εχει ηδη το size on.
οποτε παρτο,κ μετα 20 λεπτα περνεις την πρωτεινη.
η πας κ τρως κανα μισαωρο μετα,κανονικα,κ αφηνεις την πρωτεινη.

TEFAAtzis
12-10-10, 02:55
γιατι το λες αυτο για το νιτρικο???Νομιζα κιολας οτι μια ωρα πριν ηθελε.Αυτο για το size on και τα αμινο το σκεφτηκα και γω.Ξερω οτι εχει μεσα αμινο αλλα σκεφτηκα το ισως οχι και τοσο σωστο <<οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο>>

Devil
12-10-10, 03:23
χαθηκε να παρεις το pre-contest???!!!

ρε σεις το size on το performance δεν κολλαει και τοσο στο postwo

μπορει και να το δοκιμαζα intra wo

θα μ πεις βεβαια που πας με ολη αυτη τη ζαχαρη...

και δικιο θα χεις....αλλα θα το δοκιμαζα

δεν νομιζω οτι εχει και τοσες ζαχαρες που γραφει λογο του οτι εχει στο μπλεντ πρωτο το palatinose

θα μπορουσες να το παιξεις ετσι...

1-2ωρες πριν.....plasmajet

ιντρα wo.....size on

postwo....bcaa

μετα κανονικο φαι υδατ+πρωτ+λιπαρα

Anithos
12-10-10, 08:29
χαθηκε να παρεις το pre-contest???!!!

ρε σεις το size on το performance δεν κολλαει και τοσο στο postwo

μπορει και να το δοκιμαζα intra wo

θα μ πεις βεβαια που πας με ολη αυτη τη ζαχαρη...

και δικιο θα χεις....αλλα θα το δοκιμαζα

δεν νομιζω οτι εχει και τοσες ζαχαρες που γραφει λογο του οτι εχει στο μπλεντ πρωτο το palatinose

θα μπορουσες να το παιξεις ετσι...

1-2ωρες πριν.....plasmajet

ιντρα wo.....size on

postwo....bcaa

μετα κανονικο φαι υδατ+πρωτ+λιπαρα

συμφωνω και γω ,καλυτερα ετσι

TEFAAtzis
12-10-10, 18:03
και η Whey???Βασικα δεν το ανοιξα ακομα αλλα ισως μπορω και να το παω πισω και να παρω το pre contest.Δεν θυμαμαι τη διαφορα τους μονο,γιατι θα ηταν καλυτερο για το post το pre contest?

COBRA_STYLE
12-10-10, 18:06
και η Whey???Βασικα δεν το ανοιξα ακομα αλλα ισως μπορω και να το παω πισω και να παρω το pre contest.Δεν θυμαμαι τη διαφορα τους μονο,γιατι θα ηταν καλυτερο για το post το pre contest?
οι διαφορα τους ειναι οτι το pre contest ειναι χωρις υδατανθρακες αν αυτο ρωτας,ενω το αλλο εχει

TEFAAtzis
12-10-10, 18:28
οι διαφορα τους ειναι οτι το pre contest ειναι χωρις υδατανθρακες αν αυτο ρωτας,ενω το αλλο εχει

αρα καλυτερο μου φαινεται απο αποψη μεταπροπονητικου το performance.Υδατανθρακες για να αποροφαται καλυτερα η κρεατινη και τα BCAA,αρα οτι πρεπει για μεταπροπονητικο.Κανω καπου λαθος???

COBRA_STYLE
12-10-10, 18:38
αρα καλυτερο μου φαινεται απο αποψη μεταπροπονητικου το performance.Υδατανθρακες για να αποροφαται καλυτερα η κρεατινη και τα BCAA,αρα οτι πρεπει για μεταπροπονητικο.Κανω καπου λαθος???
για αυτο μην ορκιζεσαι,καπου διαβασα πριν λιγες μερες οτι δεν ισχυει,και οτι ειναι μαρκετινιστικο απο τις εταιρειες!:thumbup:

ο,τι θες κανε...εγω παντως το σκετο θα επαιρνα και θα το εβαζα ή πριν ή intra!!!

TEFAAtzis
12-10-10, 18:49
για αυτο μην ορκιζεσαι,καπου διαβασα πριν λιγες μερες οτι δεν ισχυει,και οτι ειναι μαρκετινιστικο απο τις εταιρειες!:thumbup:

ο,τι θες κανε...εγω παντως το σκετο θα επαιρνα και θα το εβαζα ή πριν ή intra!!!

Μπορει να το παρω ιντρα και για μετα να βαλω μια μικροτερη ποσοτητα μονουδρικης σκετης με λιγακι γλυκοζη.Οσο για το οτι δεν ισχυει αυτο με τους υδατανθρακες ειναι πολυ ενδιαφερον γιατι ανατρεπει εντελως την μεχρι τωρα σχεση υδατανθρακα-κρεατινης.Αν θυμασαι που το διαβασες ποσταρε το να σφαχτουμε λιγο γιατι πολυ ηρεμια επεσε τις τελευταιες μερες στο φορουμ:P

Devil
12-10-10, 20:50
Μπορει να το παρω ιντρα και για μετα να βαλω μια μικροτερη ποσοτητα μονουδρικης σκετης με λιγακι γλυκοζη.Οσο για το οτι δεν ισχυει αυτο με τους υδατανθρακες ειναι πολυ ενδιαφερον γιατι ανατρεπει εντελως την μεχρι τωρα σχεση υδατανθρακα-κρεατινης.Αν θυμασαι που το διαβασες ποσταρε το να σφαχτουμε λιγο γιατι πολυ ηρεμια επεσε τις τελευταιες μερες στο φορουμ:P

εχει ανατραπει προ καιρου;)

αν μπορεις να παρεις το pre contest τοτε αλλαξε το

αλλιως δοκιμασε να το βαλεις ιντρα

TEFAAtzis
12-10-10, 20:55
εχει ανατραπει προ καιρου;)

αν μπορεις να παρεις το pre contest τοτε αλλαξε το

αλλιως δοκιμασε να το βαλεις ιντρα

οκ σε ευχαριστω,θα το δω.Αν το κανα οπως ειπα με αυτο ιντρα και με απλη μονουδρικη για το ποστ???

Devil
12-10-10, 20:58
οκ σε ευχαριστω,θα το δω.Αν το κανα οπως ειπα με αυτο ιντρα και με απλη μονουδρικη για το ποστ???

αν το βαλεις ιντρα τοτε μην παρεις κρεατινη στο ποστ

παρε την κρεατινη το πρωι

Hercules
12-10-10, 21:07
για αυτο μην ορκιζεσαι,καπου διαβασα πριν λιγες μερες οτι δεν ισχυει,και οτι ειναι μαρκετινιστικο απο τις εταιρειες!:thumbup:

ο,τι θες κανε...εγω παντως το σκετο θα επαιρνα και θα το εβαζα ή πριν ή intra!!!

δε νομιζω οτι ειναι μαρκεντιστικο το θεμα,εγω εχω ακουσει πως για να απορροφηθει καλυτερα απο μια απλη χαζογλουταμινη μεχρι και η κρεατινη χρειαζονται υδατανθρακα

Devil
12-10-10, 21:11
δε νομιζω οτι ειναι μαρκεντιστικο το θεμα,εγω εχω ακουσει πως για να απορροφηθει καλυτερα απο μια απλη χαζογλουταμινη μεχρι και η κρεατινη χρειαζονται υδατανθρακα

buffer θελουν για να προστατευτουν απο τα γαστρικα οξεα

η μεταφορα της κρεατινης με ζαχαρη ειναι ξεπερασμενη

COBRA_STYLE
12-10-10, 21:21
buffer θελουν για να προστατευτουν απο τα γαστρικα οξεα

η μεταφορα της κρεατινης με ζαχαρη ειναι ξεπερασμενη
o ανθρωπος μου!!!δεν θυμαμαι που το διαβασα παιδες,το ζουμι κραταω!!:thumbup:

TEFAAtzis
24-11-10, 17:00
να ξαναεπανελθω και να πω εντυπωσεις απο τον συνδιασμο που εκανα πριν κανα μηνα.Προιοντα
Creapure-Plasmajet-BCAA-Size On Max Performance-πολυβιταμινη και πρωτεινη

Το πρωι ενα κουταλακι creapure.1 ωρα πριν την προπονα plasmazet κανα 10λεπτο πριν 10 BCAA (reflex).Κατα την διαρκεια size on.Στο τελος αλλα 10 Bcaa με οτι απεμεινε απο το size on.

Ανεβηκα σε δυναμη γυρω στα 3-6 κιλα αναλογα και με την ασκηση παντα.Γενικα εμεινα αρκετα ικανοποιιμενος μπορω να πω.Για επομενο συνδιασμο δεν εχω σκεφτει ακομα,προς το παρον μονο πρωτεινη-πολυβιταμινη

TEFAAtzis
21-12-10, 18:48
Σκεφτομαι να κανω εναν συνδιασμο που θα αρχισει τωρα μες στις γιορτες και θα περιλαμβανει
Creatine Monohydrate(Reflex) - Animal m-stak(Universal) - Purple Wraath(Controlled Labs) και ισως και καποιο νιτρικο ή καποιο test booster.Κρεατινη 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονηση μαζι με δεξτροζη για 6 -8 βδομαδες,το m-stak 30' πριν την προπονηση για 42 μερες γιατι θα παρω 2 κουτια και το Purple Wraath οσο κρατησει που θα το εχω intra.Ισως το κατι ακομα που θελω να προσθεσω να ειναι too much,ακουω γνωμες!!!

COBRA_STYLE
21-12-10, 19:58
Σκεφτομαι να κανω εναν συνδιασμο που θα αρχισει τωρα μες στις γιορτες και θα περιλαμβανει
Creatine Monohydrate(Reflex) - Animal m-stak(Universal) - Purple Wraath(Controlled Labs) και ισως και καποιο νιτρικο ή καποιο test booster.Κρεατινη 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονηση μαζι με δεξτροζη για 6 -8 βδομαδες,το m-stak 30' πριν την προπονηση για 42 μερες γιατι θα παρω 2 κουτια και το Purple Wraath οσο κρατησει που θα το εχω intra.Ισως το κατι ακομα που θελω να προσθεσω να ειναι too much,ακουω γνωμες!!!
Μητσο βγαζε φωτογραφιες πριν και μετα ρε συ απο τους συνδυασμους να βλεπουμε κ μεις διαφορες!!!Και το λεω αυτο γιατι κανεις δυνατους συνδυασμους με μπολικα μεσα:thumbup:

TEFAAtzis
21-12-10, 20:12
Μητσο βγαζε φωτογραφιες πριν και μετα ρε συ απο τους συνδυασμους να βλεπουμε κ μεις διαφορες!!!Και το λεω αυτο γιατι κανεις δυνατους συνδυασμους με μπολικα μεσα:thumbup:

θα γινει και αυτο Κωστα(αν το ειπα σωστα:unsure:).Για τον συγκεκριμενο συνδιασμο τι εχεις να πεις???

COBRA_STYLE
21-12-10, 20:16
θα γινει και αυτο Κωστα(αν το ειπα σωστα:unsure:).Για τον συγκεκριμενο συνδιασμο τι εχεις να πεις???
Μανος;)!Πιστευω ειναι πολυ καλος συνδυασμος,εφοσον επιλεξεις και καποιο καλο νιτρικο!!Και κανοντας και 2 κυκλους με Μ-Στακ πιστευω θα ειναι μπομπα!!Εκανα κ γω ενα κυκλο με αυτο,αλλα μονο τις μερες προπονησης και ηταν καλο!!

TEFAAtzis
21-12-10, 20:18
Μανος;)!Πιστευω ειναι πολυ καλος συνδυασμος,εφοσον επιλεξεις και καποιο καλο νιτρικο!!Και κανοντας και 2 κυκλους με Μ-Στακ πιστευω θα ειναι μπομπα!!Εκανα κ γω ενα κυκλο με αυτο,αλλα μονο τις μερες προπονησης και ηταν καλο!!

Oυπς σορρυ για το λαθος:green:.Ωραια αυτο που μου λες ειναι ενθαρυντικο.Το νιτρικο μενει τωρα να βρω,εχω 2 στο μυαλο μου αλλα θα δειξει!!!

arisfwtis
21-12-10, 20:23
αυτο το νεο της bsn φαινεται καλο
αν και εχει και κρεατινη μεσα

TEFAAtzis
21-12-10, 20:27
αυτο το νεο της bsn φαινεται καλο
αν και εχει και κρεατινη μεσα

Που εισαι χαμενος εσυ ρε???
Σκεφτομουν για το code red ή ενα αλλο καινουριο που λεγεται Ultima!!!

arisfwtis
21-12-10, 20:31
παρακολουθω ησυχα και αναπαυτικα απο τον καναπε μου χωρις να συμμετεχω:green:

το code red φαινεται πολυ καλο

για δωσε ενα λινκ για το αλλο να το δουμε :turtle:

Devil
22-12-10, 02:26
το purple wraath ειναι ωραιο...

το παιρνω εδω και κανα μηνα περιπου....

βεβαια το παιρνω περισσοτερο για τα ΕΑΑς που εχει μεσα...

εχει κανει καλη δουλεια μεχρι στιγμης...

για το ultima που λες μου αρεσει παρα πολυ... αν το παρεις περιμενο review...

δλδ και απο το code red... θελω να δω και ενα ελληνικο review απο το πως δουλευει η gplc...

sofos
23-12-10, 03:57
εγω που το ειχα παρει το m-stak το καλοκαιρι δεν ειχα δει καμια διαφορα παρα μονο λιγο παραπανανω σκληροτητα κ γενικοτερα απ οτι καταλαβα η animal εκτος απ το flex κ το omega ολα τ αλλα προιοντα που βγαζει ειναι περισσοτερο για pct......

TEFAAtzis
03-06-11, 15:27
σκεφτομαι για συνδιασμο

Πριν το πρωινο 5 γρ καθαρη μονουδρικη - 1 ωρα πριν την προπονηση hemavol-μεσοπροπονητικα Power Shock της Vpx,με προβληματιζει μηπως λειτουργησει ανταγωνιστικα με το hemavol η nitrate του Power Shock - μετα την προπονηση 1 φακελακι Animal Nitro + 1 δοση Xplode Creatine και μετα απο κανα 40 λεπτο whey. Ακουω γνωμες!!!

COBRA_STYLE
03-06-11, 15:31
σκεφτομαι για συνδιασμο

Πριν το πρωινο 5 γρ καθαρη μονουδρικη - 1 ωρα πριν την προπονηση hemavol-μεσοπροπονητικα Power Shock της Vpx,με προβληματιζει μηπως λειτουργησει ανταγωνιστικα με το hemavol η nitrate του Power Shock - μετα την προπονηση 1 φακελακι Animal Nitro + 1 δοση Xplode Creatine και μετα απο κανα 40 λεπτο whey. Ακουω γνωμες!!!

γιατι και whey και αμινοξεα?δε το καταλαβαινω γιατι το κανετε μερικοι....μετα απο 40'-1 ωρα φαε κανονικο φαι

TEFAAtzis
03-06-11, 15:39
γιατι και whey και αμινοξεα?δε το καταλαβαινω γιατι το κανετε μερικοι....μετα απο 40'-1 ωρα φαε κανονικο φαι

oκ βγαλε τη whey.Κατα τα αλλα τι λες?

COBRA_STYLE
03-06-11, 15:49
oκ βγαλε τη whey.Κατα τα αλλα τι λες?

εεε...δε θα εβαζα και hemavol και power shock γιατι μου φαινονται too much...αν μου ελεγες ποιο απο τα 2 θα ελεγα το hemavol...να δουμε τι πουλια πιανει αυτη η agmantine:green:...υπολοιπα ειναι οκ μετα...

Devil
03-06-11, 15:58
σκεφτομαι για συνδιασμο

Πριν το πρωινο 5 γρ καθαρη μονουδρικη - 1 ωρα πριν την προπονηση hemavol-μεσοπροπονητικα Power Shock της Vpx,με προβληματιζει μηπως λειτουργησει ανταγωνιστικα με το hemavol η nitrate του Power Shock - μετα την προπονηση 1 φακελακι Animal Nitro + 1 δοση Xplode Creatine και μετα απο κανα 40 λεπτο whey. Ακουω γνωμες!!!


εεε...δε θα εβαζα και hemavol και power shock γιατι μου φαινονται too much...αν μου ελεγες ποιο απο τα 2 θα ελεγα το hemavol...να δουμε τι πουλια πιανει αυτη η agmantine:green:...υπολοιπα ειναι οκ μετα...

μια απο τα ιδια με τον κομπρα....

ειναι too much... βεβαια αν εχεις τα λεφτα βαλτο... δεν νομιζω να λειτουργει ανταγωνιστικα....

τον μονο πιθανο ανταγωνισμο της agmatine που βλεπω ειναι με DAA... αλλα δεν χρησιμοποιεις...

TEFAAtzis
03-06-11, 16:11
μια απο τα ιδια με τον κομπρα....

ειναι too much... βεβαια αν εχεις τα λεφτα βαλτο... δεν νομιζω να λειτουργει ανταγωνιστικα....

τον μονο πιθανο ανταγωνισμο της agmatine που βλεπω ειναι με DAA... αλλα δεν χρησιμοποιεις...

και ελεγα ποτε θα απαντησει ποτε θα απαντησει.Το Power Shock το θελω περισσοτερο για να μην αντικαταβολιζομαι ως ιντρα.Κανας αλλος συνδιασμος???Πιστευω καλο ειναι το στακ κατα τα αλλα

Devil
03-06-11, 16:53
και ελεγα ποτε θα απαντησει ποτε θα απαντησει.Το Power Shock το θελω περισσοτερο για να μην αντικαταβολιζομαι ως ιντρα.Κανας αλλος συνδιασμος???Πιστευω καλο ειναι το στακ κατα τα αλλα

ελα χαλαρωσε τι να καταβολισεις.... πολυ πολυ να βασεις μερικα bcaa...

καλο ειναι αν και δεν ξερω τι ειναι το xplode creatine...