PDA

Επιστροφή στο Forum : Fbb?



GRF
29-03-07, 08:11
Το υποφόρουμ για το γυναικείο bodybuilding εξαφανίστηκε;

Crimson
29-03-07, 09:12
Υπήρχε τέτοιο φόρουμ???

Πού πήγε? :cyclops:

Vson
29-03-07, 18:53
υπηρχε αλλα καλυτερα unisex

Gasturb
29-03-07, 19:47
Το υποφόρουμ για το γυναικείο bodybuilding εξαφανίστηκε;

GRFemuscle προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να γίνεται διαχωρισμός αντρών γυναικών σε θέματα bodybuilding διότι το μόνο που αλλάζει ειναι η ένταση της γυμναστικής, κ η ποσότητα της διατροφής / συμπληρωμάτων. Αν όμως μιλαμε για αγωνιστικό επίπεδο εκεί έχουμε διαφοροποιήσεις οπότε ειναι απαραίτητος κ ο μερικώς διαχωρισμός τους. Ένας ακόμη λόγος είναι ότι οι δημοσιεύσεις που είχαμε εκεί ήταν ελάχιστες αφού κ ο αριθμός των γυναικών εδω παραμένει (δυστυχώς) χαμηλός σε σύγκριση με εκείνο των αντρών.

Επειδή όμως μπορεί τα μέλη να έχουν αντίθετη άποψη από εμένα έθεσα σε λειτουργία ένα poll κ θα ήθελα όποιος ψηφίσει να την αιτιολογήσει συγχρόνως.

Gt

BRaWNy
29-03-07, 22:20
Υπάρχουν ψηφοι, αλλά αιτιολόγηση δεν υπάρχει.
Αυτο δεν βοηθάει καθόλου, καλό ειναι να ξέρει κανείς και την αιτία για κάτι, ωστε να καταλάβει και την σημασία της ύπαρξης ή όχι τέτοιας ενότητας, για τα μέλη έτσι ωστε οι admins να χειριστούν το θέμα κατάλληλα και όπως πρέπει και φυσικά για την διευκόλυνση των μελών.
Νομίζω ότι αυτό το poll "σηκώνει" και αιτιολόγηση.

Crimson
29-03-07, 22:42
Καλό θα ήταν να υπάρχει, αν μη τι άλλον σα "βοήθημα" για τα θηλυκά μέλη του φόρουμ. Άλλη αίσθηση οικειότητας υπάρχει όταν υπάρχει γυναικεία ενότητα & άλλη όταν δεν υπάρχει και μιλάνε όλο αγοράκια! (όσο καλά παιδιά και να' ναι! :) )

Δε σας κρύβω ότι όταν ξεκίνησα να κάνω τουρ στα bb φόρουμς, ελληνικά και ξένα, οι πρώτες ενότητες που κοιτούσα ήταν του female body building.

Τέλος, να το αναφέρω, just for the record, ο άνθρωπος που είναι υπεύθυνος για το γεγονός ότι κάνω βάρη, είναι o πολύ αγαπητός μου GRFemuscle, που το site του κυριολεκτικά μ' ενέπνευσε! (άνευ ειρωνίας ή κοροϊδίας)....

My 2 cents... :bodybuilder2:

:hantel: KEEP LIFTIN'!!!!! :squat:

Muscleboss
29-03-07, 23:37
Gas νομίζω ότι ο κόσμος θέλει FBB και για αυτό πρέπει να γίνει :)

ΜΒ

v@g
29-03-07, 23:40
Muscleboss έτσι όπως το είπες μου θύμισες το "Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο"... :lol:

Στο θέμα μας, νομίζω ότι καλό θα ήταν να υπάρχει section "female bb"...

Gasturb
29-03-07, 23:45
Gas νομίζω ότι ο κόσμος θέλει FBB και για αυτό πρέπει να γίνει :)

ΜΒ

Μη προς τρεχέτω η γλώσσα.. το δημοψήφισμα MB!! Ξέρω ότι ψήφισες Ναι! 8)

Gt

GRF
31-03-07, 07:55
Συμφωνώ με αυτά που είπε η Μαριάνα (Crimson). Από την εμπειρία μου, όσες κοπέλες ενδιαφέρονται, νιώθουν πολύ περισσότερο "οικεία" όταν υπάρχει ειδικός χώρος με τέτοιο όνομα σε ένα forum. Στράτο, συμφωνώ με τη λογική σου, και θυμάμαι επίσης και εγώ ότι παλιά η κίνηση σε εκείνο το υποφόρουμ ήταν πρακτικώς μηδενική. Πάντως πέρα από τα πάρα πολλά κοινά, υπάρχουν και αρκετές διαφοροποιήσεις, τόσο σε θέματα ψυχολογίας και motivation, όσο ακόμη και σε πρακτικά θέματα. Μπορείς σε ένα τέτοιο υποφόρουμ να λες τα ίδια πράγματα που λες και σε όλο το υπόλοιπο "ανδρικό" forum χρησιμοποιώντας απλά άλλες λέξεις. Και όμως, αυτό κάνει τη διαφορά. Ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι παρατηρείται να συμβαίνει.

Το θέμα είναι και τι χαρακτήρα θέλει να έχει το forum σας. Οι ερωτήσεις του Μιχάλη πολύ λογικές. Αν βρείτε τις απαντήσεις, τότε ξέρετε αν χρειάζεται ή δεν χρειάζεται ένα τέτοιο υποφόρουμ.

Πάντως βλέπω και από το poll ότι οι γνώμες είναι μοιρασμένες 50-50 αυτή τη στιγμή. Ενδιαφέρον.

Gasturb
02-04-07, 06:30
θα ήθελα όποιος ψηφίσει να την αιτιολογήσει συγχρόνως.

Ένας ένας παιδιά μην σπρώχνεστε όλοι θα γράψετε

Gt

Vson
02-04-07, 09:04
εγω ψηφισα οχι αλλα αφου ενδιαφερει τοσο πολυ(τον αμεσα ενδιαφερομενο) παω πασσο, η γατουλα που ειναι να το απικυρωσει; :)

Gasturb
03-04-07, 03:30
η γατουλα που ειναι να το απικυρωσει;

Η γατουλά δεν σε άκουει τώρα .. http://yelims2.free.fr/DoDo/Dodo46.gif

Gt

Nick3
03-04-07, 10:20
η γατουλα που ειναι να το απικυρωσει;

Η γατουλά δεν σε άκουει τώρα .. http://yelims2.free.fr/DoDo/Dodo46.gif

Gt

Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις παραπάνω... :roll: 8)

Teo70
03-04-07, 13:43
Aνοίξτε το! τζάμπα είναι. :green:

BRaWNy
03-04-07, 14:42
Θα ήταν προτιμότερο κατα κάποιον τρόπο να ψήφιζαν σε αυτό το δημοψήφισμα, μόνο γυναίκες, όμως δεν γινεται αλλιώς για ευνόητους λόγους.
Είναι λιγάκι περίεργο απο τις 20-21 ψήφους, μόνο η μία να είναι απο γυναίκα.
Φαντάζομαι ότι αν ειχε ψηφίσει κι άλλη γυναίκα (διοτι δεν μπορουμε να ξερουμε ποιοί ψηφισαν, παρα μόνο αν το πουν οι ίδιοι), θα είχε κάνει και σχόλιο διότι ειναι και θεμα που αφορά τις γυναίκες, για αυτό λεω μονο μια γυναίκα ψήφισε.
Μπορει στην πραγματικότητα αν ψήφιζαν όλες οι γυναίκες του φόρουμ και μόνο αυτές για κατι που τις αφορά, το αποτέλεσμα να ηταν εντελώς διαφορετικό απο ότι τελικά θα είναι με τον τρόπο που ειναι τωρα.
Πολύ πιθανόν στο μέλλον να υπάρξουν κι άλλες γυναικίες παρουσίες και αφου θα έχει ηδη κλείσει το δημοψήφισμα και να διαφωνούν με το αποτέλεσμα.
Αποτέλεσμα και αυτού του παραπάνω μπορει να είναι μια πιθανή περίτπωση, να ανοιξει τελικά το γυναικείο υποφόρουμ και απλά να υπάρχει για τα μάτια και μόνο.
δεν μιλάω απο άποψης τυχων αρθρων και τέτοια, μιλάω απο άποψη συμμετοχής πιό πολύ.
Τεσπα, απο την στιγμή που έτσι η κατάσταση, ετσι θα πρέπει και να γίνει και όπως και να έχει δεν θα βλάψει πουθενά το ότι έγινε δημοψήφισμα, πιστεύω ότι θα βοηθήσει το δημοψήφισμα και ότι ηταν απαραίτητο, για να γινει κάτι που θα κριθεί απο αυτό και όχι απο αποφαση που πάρθηκε μετα απο δίλλημα.

Δεν ξερω αν έχει δωθει όριο χρόνου, δεν μπορει να μεινει μονίμως ανοικτό, κάποια στιγμή θα πρέπει να κλείσει, εχετε κάτι υπόψιν σας?
Αν ειναι να οριστεί και χρόνος του πότε θα κλείσει, να μην βρεθει και κανείς και πει ότι "έκλεισε" την ωρα που ηταν "βολικό" το αποτέλεσμα σε κάποιον, χεχε.

Gasturb
03-04-07, 15:19
Aνοίξτε το! τζάμπα είναι.

Εγώ το ανοίγω δεν τίθεται θεμα απλά θα παρακαλέσω κάθε μήνα να μπαίνει κάποιος να το ξεαραχνιάζει.. κ την αρχή θα την κάνει αυτος που άνοιξε το thread, ο GRF :green:

Gt

BRaWNy
03-04-07, 15:54
Δεν θα έχει πρόβλημα, θα το κάνει, τον ξέρω εγω.
Απο τότε ακόμη που παίζαμε μαζί με τους δεινόσαυρους πριν 124.357 χρόνια, αυτό κάνει, ειναι στον τύπο του.
Θυμάσε ρε γέρο GRF?


Gasturb, τελικά θα "κλεισει" εδω το poll και δεν θα περιμένουμε άλλη ψηφοφορία?
Ή θα πεις κάποια ημερομηνία και ότι δείχνει τότε η ψηφοφορία?

Gasturb
03-04-07, 16:09
Gasturb, τελικά θα "κλεισει" εδω το poll και δεν θα περιμένουμε άλλη ψηφοφορία?
Ή θα πεις κάποια ημερομηνία και ότι δείχνει τότε η ψηφοφορία?

Κοίτα για τα άτομα που ψήφισαν 'ναι' σημαίνει οτι 'ενοχλούντε΄ κάπως που δεν υπάρχει, για αυτους που είπαν 'οχι' σημαίνει ότι δεν τους κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη η υπαρξή του.
Οπότε λέω να το ανοίξουμε κ να βάλουμε κ πόρτα να μπαίνει ένας ένας γιατί θα γεμίσουμε με posts εκεί μέσα :geek:

Women we love u!

Gt

Natasa
03-04-07, 16:32
παιδιά καλησπέρα κι από μένα,

με τους περισσότερους φυσικά γνωριζόμαστε :-), οπότε καλώς βρίσκω τους υπόλοιπους

καταρχάς συγχαρητήρια για την προσπάθεια, με χαροποιεί ιδιαίτερα που βλέπω σιγά σιγά αξιόλογες προσπάθειες γύρω από το bb, το οποίο κι εγώ γνώρισα κι έμαθα να αγαπώ το τελευταίο διάστημα, κυρίως για τη φιλοσοφία και τη στάση ζωής που κουβαλά μαζί του

επειδή ρωτήσατε γνώμες γυναικών αναφορικά με το γυναικείο bb υποφόρουμ:

παρόλο που συμφωνώ ότι δεν υπαρχει στα βασικά "γυναικείο" κι "αντρικο" bb, ωστόσο είμαι υπέρ γενικά του να υπάρχει γυναικείο υποφόρουμ για λόγους οικειότητας πολλών γυναικών κυρίως όταν πρωτοεισέρχονται σε φόρουμ, αλλά και για καλύτερη οργανωση των θεματων που τις αφορούν (γι αυτο το λόγο ψήφισα ναι). (Κι εγώ σε ξενα bb forum, τα πρώτα που κοιτω είναι τα γυναικεία)
Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση, λόγω μικρης συμμετοχής γυναικών στο φόρουμ, μπορείτε να το ανοίξετε κι αργότερα αν θέλετε, απλά ας υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού σας η σκοπιμότητα και χρησιμότητα του.

Καλώς σας βρήκα και πάλι και τυπικά, αν και σας παρακολουθώ έστω και σιωπηλά:-)

GRF
03-04-07, 16:51
Καλώστη τη Νατάσα :^^:

Συμφωνώ με τον Brawny, έχω την εντύπωση ότι άμα ανοίξει θα έχει πάλι αράχνες. Τόσο καιρό δεν έγραφε κανείς, και άμα ανοίξει, πιθανόν πάλι δεν θα γράφει κανείς, οπότε αν έρθουν κάποιες κοπέλες και πάνε εκεί πρώτα, δεν θα βρουν τίποτα να διαβάσουν! Θα χρειαζόταν συμμετοχή όχι μόνο από έναν....δεινόσαυρο αλλά από όλους τους δεινόσαυρους :lol:

Το ξέρω ότι ψήφισα ναι, αλλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι, τέλος πάντων! Ας αποφασίσουν οι mods, γι'αυτό τους έχουμε!!

Gasturb
03-04-07, 19:41
Bρε Νατάσα δεν μας λες την καλησπέρα σου καλύτερα στην κατηγορία των νεων μελών, να σε γνωρίσουμε ιν προπερ way δλδ

Gt

BRaWNy
03-04-07, 20:35
Νατάσα....είσαι η γνωστή που την έλεγα "φιλενάδα" ή κάνω λάθος?

Gasturb
03-04-07, 20:40
"φιλενάδα"

φιλενάδα??? ποιανου??? για πες, για πες!! :green:

Gt

Natasa
03-04-07, 22:09
"φιλεναδε" εγώ είμαι φυσικά, (εσύ δεν κανεις λάθος :-))
΄
γιάννη :^^:

gasturb, είδα που λεγατε για γνωμες γυναικων οπότε μια και ποσταρα εδω πρωτη φορα, συστηθηκα εδω τωρα, ελπίζω να μη πειραζει :-)

Crimson
04-04-07, 01:37
Είμαστε 2 (+gatoula!)

Είμαστε 3 (+Natasa! Welcome! WEO!)

Είμαστε 1013 (στον ύπνο μας!)

As Νatasa said, κρατήστε το σαν ιδέα στο πίσω μέρος του μυαλού σας!...

Gasturb
05-04-07, 01:05
Για τις αιθέριες (αποκλειστικά κ μόνο!) παρουσίες του φόρουμ σας εύχομαι...

Καλορίζικη κ πάλι η νέα σας ενότητα!

Γυναικείο Fitness / Bodybuilding (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=37)

Gt