PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυξηση μυικου ογκου



Nikolas21
28-06-10, 14:14
Καλησπερα σε ολους ειμαι κανουργιο μελος και θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε τιν γνωμη σας,βεβαια εδω και αρκετο καιρο διαβαζω τα ποστ που εχεται κανει απλα εχς καπιοες αποριες και παρακαλω πολυ να με βοιθησεται...Αχολουμε με γυμναστηριο απο τα 15 μου και ειμαι 21...ξεκηνησα με 55 κιλα και υψως 1.70 ειμουν πολυ αδινατος μετα απο 2 χρωνια εφτασα στα 74 κιλα με υψως 1.73 αν 8υμαμαι καλα ειχα ανεβει παρα μα παρα πολυ εχω και φωτογραφιες απλα δεν ξερχ πως να της ανεβασω...ειμουν κομματια με ελαχιστο λιπος...μετα απο 1 χρωνο μπικα φανταρος και πριν 4 μηνεσ απολιθηκα ειμαι 85 κιλα με υψως 1.77 πιστεβω πως εχω καλο χερι και καλη πλατη ηστερο στο στηθος...Ολα τα χρωνια εχω ασχολιθει με προτεινες αμινοξεα πολυβηταμηνες κρεατηνες αλλα ποτε μου δεν τα συνδιασα με διατροφες...τωρα θα μου πειτε πως εισουν κομματια χωρισ διατροφη...εκανα παραλιλα και 9 χρωνια tkd πολυ γυμναστηκι πολουσ κοιλιακους κ.τ.λ.π...Τωρα δεν ασχολουμε με καπια πολεμικη τεχνη και θελω να παρω κιαλο ογκο εχω αγορασει πρωτεινη ογκου-κρεατινη φορμουλα-αμινοξεα-zma-πολυβηταμινες...θα ηθελα να μου πειτε αν θα μπορουσα να συνδιασω κανενα αλλο σημπλιρομα εκτος απο αυτα για να παρω ογκο γτ εχω κολιση σε αυτα τα κιλα(αλλα ποτε μου δεν εχω κανει διατροφι ξερω σιγουρα οτι με αυτα που πιρα και με διατροφη που μ εγραψε το μαγαζη που ψωνιζο to bodybuilding club συγνωμη αν δν επρεπε να πω το μαγαζι θα δω διαφορα)απλα θα ιθελα τιν γνωμη σας για καπιο αλλο σιμπλιρομα...π.χ νιτρικο ακσιζει?ακους γνωμες και για αλλα συμπλιροματα που εχετε να μ προτινεται και που πιστεβεται πως θα δω διαφορα...Ευχαριστο πολυ!

GEORGEXX1
28-06-10, 14:23
Φιλε μου δεν ξερω αν μου εδωσες λαθος εντυπωση η εγω εχω λαθος εικονα με 1,77υψος και 85 κιλα νομιζω πως εχεις περισιο λιπος που καλο θα ειταν να πεταξεις τωρα το καλοκαιρι.Για ογκο εχεις πολυ καιρο μπροστα σου.
Εκτος αν εισαι βαρυκοκαλος και μπερδευτηκα.

noz1989
28-06-10, 14:32
Εκτος απο την πρωτεινη ογκου και την κραειτνη φορμουλα τα αλλα συμπληρωματα μια χαρα ειναι! Καλυτρεα να επαιρνες μια whey και κρεατινη μονουδρικη! Το νιτρικο δεν θα σε βοηθησει πουθενα! Δωσε μεγαλυτερη βαση σε προπονηση και διατροφη και σιγουρα θα ξεκολλησεις!

Nikolas21
28-06-10, 14:37
Φιλε μου δεν ξερω αν μου εδωσες λαθος εντυπωση η εγω εχω λαθος εικονα με 1,77υψος και 85 κιλα νομιζω πως εχεις περισιο λιπος που καλο θα ειταν να πεταξεις τωρα το καλοκαιρι.Για ογκο εχεις πολυ καιρο μπροστα σου.
Εκτος αν εισαι βαρυκοκαλος και μπερδευτηκα.
Οχι φιλε μου δεν ειμαι βαρυκοκαλος εχω ογκο επανω μου αλλα τωρα λογο στρατου εκανα λιγο κυλιτσα φενοντε μονο οι 2 μου κιλιακοι τωρα πια...Απλα δν με πολιενδιαφερει τωρα το καλοκαιρακι να βγω κομματια στιν παραλια κ.τ.λ.π.Ελεγα να φτασω στα 95 κιλα και μετα να επεζα γραμμοση να χασω οτι λιπος μπορεσω...8α μπορουσες να μου πεις τιν γνωμη σου για κανενα αλλο σιμπλιρομα εκτος απο αυτα που εγραψα παραπανω...Ευχαριστο και παλι...Οταν μαθω πως να ανεβαζω φωτο 8α το βαλω να με δειτε και εσεις και να μου πειτε την γνωμη σας

Nikolas21
28-06-10, 14:42
Εκτος απο την πρωτεινη ογκου και την κραειτνη φορμουλα τα αλλα συμπληρωματα μια χαρα ειναι! Καλυτρεα να επαιρνες μια whey και κρεατινη μονουδρικη! Το νιτρικο δεν θα σε βοηθησει πουθενα! Δωσε μεγαλυτερη βαση σε προπονηση και διατροφη και σιγουρα θα ξεκολλησεις!
Noz μιπως εχεις msn να σε κανω add να τα πουμε και να μου πεις και εσυ την γνωμη σου?να με δεισ και φωτο γτ δεν ξερω να ανεβαζω!ευχαριστο και παλι

giannis64
28-06-10, 14:48
άποψη δικια μου είναι να πάρεις μια whey, μια πολυβιταμινη, ω3 και μια κρεατίνη και είσαι οκ. από εκεί και πέρα παίξε με τις θερμίδες! ανέβασε σταδιακά και κάνε συχνά έλεγχο του βάρους σου αλλά πάνω από όλα του καθρέπτη σου. έτσι θα πάρεις τον όγκο που θέλεις και θα έχεις τον έλεγχο του σωματικού σου λίπους!

δεν ξέρω τι αερόβια έκανες. κράτα και μια αερόβια 3 φόρες την εβδομάδα για 30 λεπτά μετά τα βάρη και είσαι οκ.

αργότερα στην γράμμωση αλλάζεις θερμίδες, ανεβάζεις αερόβια, καθαρίζεις λίγο το είδος των τροφών σου, και θα είσαι μια χαρά!

Nikolas21
28-06-10, 14:51
άποψη δικια μου είναι να πάρεις μια whey, μια πολυβιταμινη, ω3 και μια κρεατίνη και είσαι οκ. από εκεί και πέρα παίξε με τις θερμίδες! ανέβασε σταδιακά και κάνε συχνά έλεγχο του βάρους σου αλλά πάνω από όλα του καθρέπτη σου. έτσι θα πάρεις τον όγκο που θέλεις και θα έχεις τον έλεγχο του σωματικού σου λίπους!

δεν ξέρω τι αερόβια έκανες. κράτα και μια αερόβια 3 φόρες την εβδομάδα για 30 λεπτά μετά τα βάρη και είσαι οκ.

αργότερα στην γράμμωση αλλάζεις θερμίδες, ανεβάζεις αερόβια, καθαρίζεις λίγο το είδος των τροφών σου, και θα είσαι μια χαρά!
Ευχαριστο πολυ γιαννη για τιν βοι8εια σου...

Nikolas21
28-06-10, 15:02
Φιλε μου δεν ξερω αν μου εδωσες λαθος εντυπωση η εγω εχω λαθος εικονα με 1,77υψος και 85 κιλα νομιζω πως εχεις περισιο λιπος που καλο θα ειταν να πεταξεις τωρα το καλοκαιρι.Για ογκο εχεις πολυ καιρο μπροστα σου.
Εκτος αν εισαι βαρυκοκαλος και μπερδευτηκα.

george για γραμμοση τι σιμπλιροματα 8α μου προτινες?

giannis64
28-06-10, 15:15
άποψη δικια μου είναι να πάρεις μια whey, μια πολυβιταμινη, ω3 και μια κρεατίνη και είσαι οκ. από εκεί και πέρα παίξε με τις θερμίδες! ανέβασε σταδιακά και κάνε συχνά έλεγχο του βάρους σου αλλά πάνω από όλα του καθρέπτη σου. έτσι θα πάρεις τον όγκο που θέλεις και θα έχεις τον έλεγχο του σωματικού σου λίπους!

δεν ξέρω τι αερόβια έκανες. κράτα και μια αερόβια 3 φόρες την εβδομάδα για 30 λεπτά μετά τα βάρη και είσαι οκ.

αργότερα στην γράμμωση αλλάζεις θερμίδες, ανεβάζεις αερόβια, καθαρίζεις λίγο το είδος των τροφών σου, και θα είσαι μια χαρά!

με τα ιδια συμπληρωματα!! το πολυ πολυ να δουλεψεις και κανεναν λιποδιαλυτη αν κολησεις

Nikolas21
28-06-10, 15:38
με τα ιδια συμπληρωματα!! το πολυ πολυ να δουλεψεις και κανεναν λιποδιαλυτη αν κολησεις
A οκ σε ευχαριστο πολυ!

GEORGEXX1
28-06-10, 18:05
george για γραμμοση τι σιμπλιροματα 8α μου προτινες?

περα απο την διατροφη που θα πρεπει να εχεις,μια πρωτεινη whey με οσο το δυνατον χαμηλους υδατανθρακες,μια κρεατινη, αμινοξεα υγρα,και bcaa.

Nikolas21
29-06-10, 14:55
περα απο την διατροφη που θα πρεπει να εχεις,μια πρωτεινη whey με οσο το δυνατον χαμηλους υδατανθρακες,μια κρεατινη, αμινοξεα υγρα,και bcaa.
Κρεατινη τι ηδους?καθαρη κρεατινη?Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν βαλω λιποδιαλιτες δεν θα ηταν καλητερα?η λες να τα αφησω για κανα μηνα μεχρι να κολισω καπου στα κιλα?επισης για πιο λογο να παρω αμινοξεα σε υγρι μορφι και οχι σε καψουλες?πια ειναι η διαφορα τους?Αν μπορεις πες μου μια κρεατινη,αμινοξεα, που κατα την γνωμη σου τα πηρες και σου δουλεψανε.Ευχαριστο πολυ!

GEORGEXX1
29-06-10, 15:10
Κρεατινη τι ηδους?καθαρη κρεατινη?Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν βαλω λιποδιαλιτες δεν θα ηταν καλητερα?η λες να τα αφησω για κανα μηνα μεχρι να κολισω καπου στα κιλα?επισης για πιο λογο να παρω αμινοξεα σε υγρι μορφι και οχι σε καψουλες?πια ειναι η διαφορα τους?Αν μπορεις πες μου μια κρεατινη,αμινοξεα, που κατα την γνωμη σου τα πηρες και σου δουλεψανε.Ευχαριστο πολυ!

ναι στην αρχη μια καθαρη,για τον λυποδιαλητη οπως ακριβως το ειπες οταν κολησεις,
προτιμω τα υγρα γιατι ειναι πιο γρηγορης δρασης απο τις καψουλες την ωρα που τα θες.

Nikolas21
29-06-10, 16:16
ναι στην αρχη μια καθαρη,για τον λυποδιαλητη οπως ακριβως το ειπες οταν κολησεις,
προτιμω τα υγρα γιατι ειναι πιο γρηγορης δρασης απο τις καψουλες την ωρα που τα θες.
τα bcaa κα8ε ποτε πρεπει να τα περνω?2 πριν απο καθε γευμα?και αμινοξεα ηγρης μορφης 1-2 30 λεπτα πρην τιν προπονηση?Αν μπορεις πες μου και μια κρεατινη καθαρη που εχεις δοκιμασει και σου δουλεψε...Ευχαριστο πολυ και παλη!

Nikolas21
29-06-10, 16:19
τα bcaa κα8ε ποτε πρεπει να τα περνω?2 πριν απο καθε γευμα?και αμινοξεα ηγρης μορφης 1-2 30 λεπτα πρην τιν προπονηση?Αν μπορεις πες μου και μια κρεατινη καθαρη που εχεις δοκιμασει και σου δουλεψε...Ευχαριστο πολυ και παλη!


ναι στην αρχη μια καθαρη,για τον λυποδιαλητη οπως ακριβως το ειπες οταν κολησεις,
προτιμω τα υγρα γιατι ειναι πιο γρηγορης δρασης απο τις καψουλες την ωρα που τα θες.
Α και κατι αλλο νιτρικο τι λες να παρω σε περιοδο γραμμοσης?θα με βοιθηση να κρατισω μυηκο ογκο και να αυξησω την φλεβικοτητα μου?

GEORGEXX1
29-06-10, 17:26
θα σε βοηθησει αλα παρτω οταν τελειωσης απο την κρεατινη.
μην θες να τα παρεις ολα μαζι με την μια.

GEORGEXX1
29-06-10, 17:32
Α και κατι αλλο νιτρικο τι λες να παρω σε περιοδο γραμμοσης?θα με βοιθηση να κρατισω μυηκο ογκο και να αυξησω την φλεβικοτητα μου?

τα bcaa μιση ωρα πριν και αμεσως μετα.
Τα υγρα μια δοση το πρωι που ξυπνας και μια δοση πριν και αμεσως μετα.
εγω περνω την μονουδρικη της γιουνιβερσαλ.

Nikolas21
29-06-10, 17:56
τα bcaa μιση ωρα πριν και αμεσως μετα.
Τα υγρα μια δοση το πρωι που ξυπνας και μια δοση πριν και αμεσως μετα.
εγω περνω την μονουδρικη της γιουνιβερσαλ.
Α οκ σε ευχαριστο παρα πολυ φιλε μου!