PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA (Warriorlab)



kwstas25
28-06-10, 19:31
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13437&d=1277742654

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13438&d=1277742666



Τα BCAA είναι τα σημαντικότερα συστατικά των πρωτεϊνών των μυών.
Το BCAA αποτελείται από τα τρία Αμινοξέα Διακλαδισμένης Αλυσίδας που είναι η Λευκίνη, Βαλίνη και η Ισολευκίνη. Η συντομογραφία BCAA σημαίνει Branched Chain Amino Acids (Αμινοξέα Διακλαδισμένης Αλυσίδας).

Αυτά τα αμινοξέα απαιτούνται για τη συντήρηση του μυϊκού ιστού και επίσης φαίνεται να συντηρούν τα αποθέματα γλυκογόνου.

Τα BCAA δεν μπορούν να παραχθούν από το ανθρώπινο σώμα, γι' αυτό θα πρέπει να λαμβάνονται από τροφές ή συμπληρώματα. Τα BCAA διαφέρουν από τα άλλα αμινοξέα γιατί μεταβολίζονται στους μύες και όχι στο συκώτι.

Η προπόνηση με βάρη αυξάνει την ανάγκη BCAA γιατί μπορούν να εμποδίσουν τη διάσπαση του μυϊκού ιστού που προκαλείται από την εντατική προπόνηση και είναι απαραίτητη για τη δημιουργία νέας μυϊκής μάζας.

Εάν λαμβάνονται πριν από την προπόνησή σας, τα BCAA συμβάλλουν στην αποτροπή της διάσπασης της πρωτεΐνης των μυών κατά την άσκηση, ενώ λαμβανόμενα μετά την άσκηση, μεγιστοποιούν τη σύνθεση πρωτεΐνης



εψαξα στο φυρμ και δεν βρικα να μιλατε καθολου για αυτο .... εινε καλο ?

primordial
28-06-10, 19:58
εψαξα στο φυρμ και δεν βρικα να μιλατε καθολου για αυτο .... εινε καλο ?

Τι εννοείς...???
Εγώ θα επικεντρωνόμουν στο brand, αν είναι αξιόπιστο.
Το σκεύασμα, αν είναι έτσι όπως τα λέει η ετικέτα, είναι κλασσικό BCAA (2:1:1).
Η τιμή του αν επιτρέπεται...???? Νομίζω ότι είναι στο XTR... σωστά...???

Micha3L_Myers
28-06-10, 20:03
δεν ξερω ,αλλα ενδιαφερομαι και εγω για αυτο το προιον να μαθω

kwstas25
28-06-10, 20:12
25 ευρο λεει ... στο εχτ ... λεει τπτ ή υπάρχει τπτ αλλο καλιτερο ... ? να το χρισιμοπιω με whey 100% θελω...

kwstas25
28-06-10, 20:18
κανενασ εμπιροσ να απαντιση εδω... εινε καλο αυτο .... περνω κ μια προτεινη 100% και θελω καλιτερα αποτελεσματα .. να παρω και αυτα τα βcaa η εχετε να προτινετε τπτ καλιτερω ??

Ramrod
28-06-10, 21:01
έλεος, μία εβδομάδα ασχολείσαι με βάρη, θες να πάρεις αμινοξέα? Δε καταλαβαίνω ποιός ο λόγος...

πάντως εγώ τη συγκεκριμένη εταιρεία τη θεωρώ λιγάκι άγνωστη. Θα κατεφευγα σε πιο στανταρ λύσεις...

kwstas25
29-06-10, 00:13
έλεος, μία εβδομάδα ασχολείσαι με βάρη, θες να πάρεις αμινοξέα? Δε καταλαβαίνω ποιός ο λόγος...

πάντως εγώ τη συγκεκριμένη εταιρεία τη θεωρώ λιγάκι άγνωστη. Θα κατεφευγα σε πιο στανταρ λύσεις...

αγνωστη??? καλα οκ.... τι εχεισ να μου προτινεις σε σκονη γιατι να καταπενο χαπακια δεν μπορω ...

Ramrod
29-06-10, 00:41
αγνωστη??? καλα οκ.... τι εχεισ να μου προτινεις σε σκονη γιατι να καταπενο χαπακια δεν μπορω ...

Δε μπορώ να σου προτείνω αμινοξέα γιατί δε τα έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής, δε τα χρειάστηκα!

Ρε Κώστα σοβαρά τώρα σκέφτεσαι να πάρεις αμινοξέα? Με ποιά λογική δε καταλαβαίνω...ξέρεις που χρησιμευουν και γιατί τα χρησιμοποιούμε? Κυρίως ποιό στόχο μας βοηθούν να πετύχουμε? Τι τα χρειάζεται ο οργανισμός?
Νομίζω ότι έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα. Εσύ με το ρυθμό που πας την άλλη εβδομάδα θα ζητάς να σου προτείνουμε συνδυασμό κρεατίνης-ΝΟ (μη σου βάζω και ιδέες γιατί βλέπω ότι είσαι επιρεπής).

Τα αμινοξέα δε τα χρειάζεσαι, αν θες να δώσεις τα λεφτά σου επειδή νομίζεις πως τα χρειάζεσαι ας σου προτείνει κάποιος άλλος ποια να πάρεις. Αλλά ηρέμησε λίγο. 16 χρονών είσαι και προπάντων δε ξέρεις καλά καλά να πιάνεις τον αλτήρα, ασχολείσαι πολύ λίγο για να σε προβληματίζουν τα συμπληρώματα. Δεν είναι μαγικές σκόνες...

kwstas25
29-06-10, 00:45
Δε μπορώ να σου προτείνω αμινοξέα γιατί δε τα έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής, δε τα χρειάστηκα!

Ρε Κώστα σοβαρά τώρα σκέφτεσαι να πάρεις αμινοξέα? Με ποιά λογική δε καταλαβαίνω...ξέρεις που χρησιμευουν και γιατί τα χρησιμοποιούμε? Κυρίως ποιό στόχο μας βοηθούν να πετύχουμε? Τι τα χρειάζεται ο οργανισμός?
Νομίζω ότι έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα. Εσύ με το ρυθμό που πας την άλλη εβδομάδα θα ζητάς να σου προτείνουμε συνδυασμό κρεατίνης-ΝΟ (μη σου βάζω και ιδέες γιατί βλέπω ότι είσαι επιρεπής).

Τα αμινοξέα δε τα χρειάζεσαι, αν θες να δώσεις τα λεφτά σου επειδή νομίζεις πως τα χρειάζεσαι ας σου προτείνει κάποιος άλλος ποια να πάρεις. Αλλά ηρέμησε λίγο. 16 χρονών είσαι και προπάντων δε ξέρεις καλά καλά να πιάνεις τον αλτήρα, ασχολείσαι πολύ λίγο για να σε προβληματίζουν τα συμπληρώματα. Δεν είναι μαγικές σκόνες...

:P οκ .... μια whey μια στωστη προπονιση και μια σωστη διατροφη μου φτανουν νομιζω.... ω3 τπτ τετιο χρειαζομαι ακομα ?

panzor
29-06-10, 00:45
εγώ παίρνω τα συγκεκριμένα βσαα και το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι η γεύση τους είναι σα να πίνεις πυρηνικά απόβλητα αλεσμένα με λίγο κονίαμα. δεν έχω δοκιμάσει άλλα βσαα αλλά νομίζω οτι και άλλα έχουν το ίδιο πρόβλημα οπότε ίσως να μην έχει να πει κάτι αυτό. εγώ τα παίρνω μαζί σε μπουκαλάκι νερό με τους ηλεκτρολύτες της ινκοσπορ για να έχει γεύση που να πίνεται. κατά τα άλλα η τιμή είναι καλή και η εταιρία εντελώς άγνωστη. ο καθένας κάνει τις επιλογές του ;)

Ramrod
29-06-10, 00:50
:P οκ .... μια whey μια στωστη προπονιση και μια σωστη διατροφη μου φτανουν νομιζω.... ω3 τπτ τετιο χρειαζομαι ακομα ?

Τα αναφέρεις με λάθος σειρά! Σωστή διαροφή, σωστή προπόνηση και καμια whey η οποία στο επίπεδο και στην ηλικία που είσαι δε σου χρειάζεται αλλά πίνε τη έτσι να σου φύγει, για το placebo(η οποία περιέχει και BCAA μέσα ;) ). Αν ήξερες τι παίρνεις δε θα κάναμε αυτή τη συζήτηση τώρα...
Τα ω3 απο καρύδια, ψάρια.

και κλείνουμε το οφ εδώ.

kwstas25
29-06-10, 00:52
Τα αναφέρεις με λάθος σειρά! Σωστή διαροφή, σωστή προπόνηση και καμια whey(η οποία περιέχει και BCAA μέσα ;)
Αν ήξερες τι παίρνεις δε θα κάναμε αυτή τη συζήτηση τώρα...
Τα ω3 απο καρύδια, ψάρια.

και κλείνουμε το οφ εδώ.

πιες whey εχουν βcaa μεσα??? γιαυτο μερικοι δεν περνουν καθολου βcaa ξεχοριστα .εδο εξιγουνται ολα ....

Ramrod
29-06-10, 00:56
πιες whey εχουν βcaa μεσα??? γιαυτο μερικοι δεν περνουν καθολου βcaa ξεχοριστα .εδο εξιγουνται ολα ....

Όλες σχεδόν (δεν έχω δει καμία που να μην έχει). Γράφει από πίσω το προφιλ αμινοξέων...

PMalamas
29-06-10, 01:06
η πρωτη εταιρια συμπληρωματων που ξεκινησα με τα ββασικα συμπληρωματα ηταν αυτη αλλα δε δοκιμασα ποτε τα αμινο της..
οτι καταναλωσα καλο μου φανηκε παντως.. ειδα διαφορες. επισης πολυ καλη τιμη σε ολα τα σκευασματα.
ειναι μια εταιρια την οποια την προωθει πολυ το xtr καθως απ οσο ξερω ειναι μαλλον δικη τους, καθως επισης εχω ακουσει κ μερικες φημες οτι τα προιοντα βγαινουν απο το εργοστασιο της optimum nutrition.. αλλα μαλλον οι ιδιοι εμποροι τ xtr τις βγαζουν μπας και πουλησουν καμια whey..
τωρα για σενα που εισαι αρχαριος οπως αναφερθηκε.. σε γενικες γραμμες οτι και να κανεις αποτελεσματα θα δεις.. χεχε, αλλα καλο ειναι να βαλεις στοχο μια καλη διατροφη με πολλα γευματα, σωστη προπονηση και ξεκουραση παν απ ολα! δοξα το θεο μικρος εισαι και η τεστοστερονη σου και η φυσικη αυξητικη ορμονη σου ειναι στο zenith.. οποτε μπορεις να ββασιστεις σε αυτα για αρκετο καιρο ακομα.. αυτα.. καλη αρχη μαν!

kwstas25
29-06-10, 01:13
.. αυτα.. καλη αρχη μαν!

ευχαριστω φιλε .... να σε καλα ....

Devil
29-06-10, 03:44
αν παρεις αμινοξεα BCAA τσεκαρε αν ειναι KYOWA η' AJINOMOTO.

KYOWA ειναι της isatori, AJINOMOTO ειναι της natroid και οι 2 ειναι καλες ποιοτητες.

hunteranimator
29-06-10, 12:01
kwstas25 αν θελεις να κανεις ογκο να πριστης αλλα και να σου μεινουνε κανε το εξης...αν εσυ κανεις βαροι και κανεις 10 επαναληψης και ειναι πραγματικα το οριο σου και δεν παει αλλο γιατι θα μαγκονε το χερι σου κανε αλλες 2-3 οσες ποιο πολλες μπορεις αλλα για να μπορεσεις πρεπει να τις κανεις παρα πολυ γρηγορα&σωστα διωγκωνεται ο μυς γεμιζει με αιμα καθως και τα μικρα αγγειακα πλημυριζουνε με αιμα,βεβαια αντι να το κανεις αυτο στην καθε ομαδα των μυων κανε κατι ποιο απλο κανε πουσ απσ επι καθημερινη βαση κανε το αυτο σε 2-3 μηνες θα εχεις μια πραγματικη μεταμορφωση σε ολο σου το σωμα επισης κανε και μονοζυγο σου δυναμωνει πολυ τα χερια,αυτη ειναι μια συνταγη για να γινεις σφιχτερμαν[κατα καποια εννοια]ειναι και ακυνδυνο.Αν θες να εχεις ενα σωμα σκληρο σμυλευμενο και πολυ ομορφο κανε στυβο πραγματικα δεν υπαρχει κατι καλητερο.Οσο για την διατροφη σου τρωγε καθε 2 με 3 ωρες ξηρους καρπους,μυδια,τονο,κοτοπουλο ειναι φθηνα αυτα,πινε 3 λιτρα νερο κατενεμησμενα μεσα στην μερα αυτα να κοιμασε γιατι τοτε μεγαλωνουνε οι μυς,σε αυτην την ηληκια που εισαι τωρα εισαι ντοπαρισμενος για αυτο και θα χτισεις γρηγορα μυς η πρωτειηνοσυνθεση και ο μεταβολισμος ειναι γρηγορος και αν θες να ειναι ακομα ποιο γρηγορος τρωγε καθε 2 ωρες[μην πεθανεις στο φαγητο]και τρωγε και μουσταρδα προαγει τον μεταβολισμο ως 75%.Οποτε καταλαβαινεις οτι τα αμινοξεα πραγματικα δεν σου χρειαζονται αλλα ακομα και εαν τα παρεις δεν θα παθεις καμια ζημια και στην 2 πλασια δοση να τα παρεις.Αυτα τα αμινοξεα θα τα παρω αυριο,ειναι καινουργια εταιρια αλλα φαινεται καλη εταιρια η warrioρlab απο ολες τις αποψεις κυριως απο οικονομικη αποψη.

kwstas25
29-06-10, 12:15
ευχαριστω φιλε... πολυ χρησιμες η σιμβουλεσ σου... θα τησ τιρισο.....

beefmeup
29-06-10, 12:20
αν παρεις αμινοξεα BCAA τσεκαρε αν ειναι KYOWA η' AJINOMOTO.

KYOWA ειναι της isatori, AJINOMOTO ειναι της natroid και οι 2 ειναι καλες ποιοτητες.

αλλα τιμες φαρμακι..θεωρουνται ομως απο πολλους τα καλυτερα σε ποιοτητα

Micha3L_Myers
30-06-10, 13:21
αν περνω 5γρ πριν 5γρ μετα την προπονηση και 5γρ πριν τον υπνο ειναι πολλα?

giorgospet
30-06-10, 13:27
εγώ παίρνω τα συγκεκριμένα βσαα και το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι η γεύση τους είναι σα να πίνεις πυρηνικά απόβλητα αλεσμένα με λίγο κονίαμα. δεν έχω δοκιμάσει άλλα βσαα αλλά νομίζω οτι και άλλα έχουν το ίδιο πρόβλημα οπότε ίσως να μην έχει να πει κάτι αυτό. εγώ τα παίρνω μαζί σε μπουκαλάκι νερό με τους ηλεκτρολύτες της ινκοσπορ για να έχει γεύση που να πίνεται. κατά τα άλλα η τιμή είναι καλή και η εταιρία εντελώς άγνωστη. ο καθένας κάνει τις επιλογές του ;)

Και εγώ τα χρησιμοποιώ , μια χαρά είναι σαν προιόν , από γεύση όπως τα λέει ο φίλος παραπάνω, ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει. Δεν διαλύοντε με τίποτα, τα βάζω σε κουτάλι και τα καταπίνω με πολύ νερό, η πρώτη επαφή ήταν συγκλονιστική.

Devil
30-06-10, 13:51
αν περνω 5γρ πριν 5γρ μετα την προπονηση και 5γρ πριν τον υπνο ειναι πολλα?

οχι πριν απο τον υπνο

Niiick
30-06-10, 14:07
αν παρεις αμινοξεα BCAA τσεκαρε αν ειναι KYOWA η' AJINOMOTO.

KYOWA ειναι της isatori, AJINOMOTO ειναι της natroid και οι 2 ειναι καλες ποιοτητες.


Και τα δυο πολυ καλα ειδικα τα δευτερα τελεια βεβαια και πανακριβα και δυσευρετα.

hunteranimator
30-06-10, 18:26
Σημερα τα πηρα τα bcaa της warriorlab η γευση ειναι σαν να τρως στην κυριολεξια ενα πικρο δηλητηριωδες λιγμενο ασπρο αλευρι.Αλλα πρεπει να χαιρομαστε γιατι δεν εχουνε μεσα γλυκαντικα κτλ ετσι δεν επιβαρυνουμε τον οργανισμο μας ξερουμε οτι περνουμε κατι καθαρο!Οσο για την γευση εγω βαζω το κουταλακι στο στομα μου και μονορουφι ο χυμος δεν καταλαβαινεις τιποτα.Απο την αλλην υπαρχει ενα ωραιο κολπακι ανακατεψε την σκονη bcaa με σκονη αχνη η ζαχαρη η ζαχαρινη η φρουκτοζη.Φιλε Micha3L_Myers ειναι πολλα τα 15 γρ bcca τις μερες προπονησης περνε 5 γρ 45 λεπτα πριν την προπονηση και οταν τελειωσεις την προπονηση τοτε παρε και τα αλλα 5γρ και μετα στο καπακι παρε καπου στα 30-35 γρ πρωτεινη φροντησε να γινει αυτη η καταναλωση μεσα σε μιση ωρα αφου εχεις τελειωσει με την προπονηση σου,και τις μερες που δεν προπονησε τοτε παρτα πριν το υπνο και την αλλην δοση των 5γρ παρτην μαζι με το μεσημεριανο η το πρωινο σου.Γενικα μην υπερβαινεις τα 10 γρ σκεψου οτι περνεις αμινοξεα και απο τα φαγητα σου.Και οταν τα περνεις πινε χυμο η ζαχαρονερο να εχει γλυκοζη για να γινονται πιο αποροφησημα και πρωτα τα αμινοξεα και μετα το φαγητο,σαν σειρα.

beefmeup
28-07-10, 23:19
τα πηρα κ γω τελικα αυτα,για το γαμωτο..

οταν δοκιμασω θα ποσταρω τπτις.

Eddie
28-07-10, 23:38
τα πηρα κ γω τελικα αυτα,για το γαμωτο..

οταν δοκιμασω θα ποσταρω τπτις.

Παντως απο τα bulk εχουν καλυτερη γευση!!:thumbup:

beefmeup
28-07-10, 23:39
Παντως απο τα bulk εχουν καλυτερη γευση!!:thumbup:

παλι καλα..αμα διαλυονται κ αξιοπρεπως,ειμαι αρχοντας!

Eddie
29-07-10, 00:08
παλι καλα..αμα διαλυονται κ αξιοπρεπως,ειμαι αρχοντας!

Αμα τα διαλυσεις σε βιτριολη καλα θα ειναι.Εγω παντως μετα την αποτυχημενη προσπαθεια εφαρμοσα το κουταλακι,κατ ευθειαν στο στομα και μετα νερο.

beefmeup
29-07-10, 00:15
Αμα τα διαλυσεις σε βιτριολη καλα θα ειναι.Εγω παντως μετα την αποτυχημενη προσπαθεια εφαρμοσα το κουταλακι,κατ ευθειαν στο στομα και μετα νερο.

θα τα διαλυσω σε νιτρικο οξυ!

Eddie
29-07-10, 00:31
θα τα διαλυσω σε νιτρικο οξυ!

Αχαχαχαχαχαχαχα ωραιος ρε man!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

hunteranimator
29-07-10, 01:46
εγω σκεφτομαι να τα πουλησω μονο 8 κουταλιτσες εχω παρει.Αυτα δεν ειναι αμινοξεα.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΡΟΙΑ.!!!Δεν ξερω πως θα το καταναλωσω αυτο πραγμα ειναι σαν να παιζω στο fear factor.Ta εχωδοκιμασει και με αχνη ζαχαρη δεν καταπινετε!!!Βαζεις ενα μεγαλο κουταλι μεσα στο στομα σου και μετα πινεις νερο.Οποιος το κανει δεν παιζει θα κανει εμετο 100000%

giorgospet
29-07-10, 08:14
Αμα τα διαλυσεις σε βιτριολη καλα θα ειναι.Εγω παντως μετα την αποτυχημενη προσπαθεια εφαρμοσα το κουταλακι,κατ ευθειαν στο στομα και μετα νερο.

Χαχα, έτσι είναι, δεν διαλύοντε με τίποτα. Κατ΄ ευθείαν με το κουταλάκι. Όταν τα πρωτοδοκίμασα σοκαρίστικα από την γεύση.

pelex86
29-07-10, 08:57
και εγω το αγορασα ,γευση ειναι λες και δοκιμαζεις κατι απο πυρρινικο εργοστασιο χαχαχα.Επισης δεν διαλειεται καθολου καλα,εγω το βαζω στο μικσερ μαζι με νερο και εκει διαλειεται ελαχιστα καλητερα...αλλα τι να κανουμε ,για την τιμη του μπορω να πω πως ειναι καλο....εγω το παιρνω ως εξης : μιση κουταλια πριν την προπονιση και αλλη μιση μετα μαζι με την WHEY.:turtle:

Eddie
29-07-10, 17:34
Παιδια δεν εχει σχεση η τιμη ουτε η εταιρια.Τα περισσοτερα εαν οχι ολα τα Bcaa ετσι ειναι,δε διαλυονται.

Εγω σας ζηλευω λιγο,αμα δοκιμασετε και τα bulk μετα ελατε να πειτε για γευση:chinese:

beefmeup
25-10-10, 20:53
λοιπον μαγκες update..

τα ειχα παρει πριν κανα 2μηνο,κ επιτελους τα ξεκινησα.
εχουμε κ λεμε..
ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδια σε συσταση,κ διαλυτοτητα με οτι αλλα διακλαδισμενης εχω παρει απο μπαλκ.
κ εχουν κ την ιδια πικρη γευση.
κ βασικα μπαλκ πρεπει να ναι,με ετικετα ομως:P
σε νερο δεν διαλυονται με τπτ..αλλα..


εβαλα 10γρ απο δαυτα,με waxy κ διαλυθηκαν ΤΕΛΕΙΑ.ελαχιστα κατακαθια,κ ουτε σβολιασαν ουτε τπτ.
για την πικρα,εβαλα μεσα 1γρ stevia(now foods) κ μαντεψτε τι..
πολυ καλυτερα,απτην φαρμακιλα που εχουν.
καλη φαση γιατι ειχα απογοητευτει οταν τα διαλυσα σε νερο,για πρωτη φορα.
για την τιμη τους απο ελλαδα ειναι καλα:thumbup:

αν δεν εχετε stevia,δοκιμαστε μες το σεηκερ να βαλετε μια κουταλια natreen.λογικα την ιδια δουλεια θα κανει.

Eddie
25-10-10, 21:26
H διαφορα με τα bulk ειναι οτι αυτα δεν ειναι τοσο "πουδρε" οπως τα bulk.Δλδ πιανς μεγαλυτερ ποσοητα με το κταλ.

Οσο για το αλλο,δεν εχω δοκιμασει να τα ριξω μεσα στο waxy:unsure:

della
18-06-11, 19:55
συγνωμη που γραφω μετα απο τοσο καιρο
αλλα σημερα τα δοκιμασα και εκανα στο λαθος στην αρχη να τα βαλω σε νερο αλλα τιποτα :P ενταξει δεν ειναι τοσο χαλια οσο γραφεται...το πρασινο τσαι ειναι χειροτερο...:green:
μια χαρα το κατεβασα εγω και με το λαθος στην αρχη το εβγαζα λιγο λιγο 4 κουταλιες μεσα απο το ποτηρι στο γυμναστηριο κατευθειαν στο στομα και μετα νερο και ειχα τρομαξει στην αρχη απο αυτα που διαβασα εδω και αυτα που μου ειπε ο υπαλληλος στο x-treme store :unsure:

Βαζεις ενα μεγαλο κουταλι μεσα στο στομα σου και μετα πινεις νερο.Οποιος το κανει δεν παιζει θα κανει εμετο 100000%

καλυτερα βαλε 99% :P

Aristosdem
28-11-12, 13:22
57901Τα βρηκα σε πολυ καλη τιμη και τα πηρα τα χρησιμοποιει κανεις...:green:
57902

sobral
28-11-12, 15:08
Υπάρχει ήδη θέμα φίλε. Διάβασε εδώ ό,τι θες: http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9272-BCAA-(Warriorlab)

NASSER
28-11-12, 15:52
Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε σκόνη bcaa. Πολύ αποτελεσματικό!!
Από διαλυτότητα και γεύση δεν λέει. Τα βάζω κατευθείαν στο στόμα και καταπίνω με άφθονο νερό!

john 88
06-12-12, 14:02
το waxy τι ειναι σορι για το οφφ τοπικ απλα γραφει ταδιαλλιει με αυτο..

sTeLaKoS
06-12-12, 14:15
Υδατάνθρακας σε σκόνη είναι. Βάλτο στην αναζήτηση και θα βρεις σχετικά τόπικ.

moumia
03-03-13, 15:56
Bcaa (Warrior-Lab)

Αξίζουν τα λεφτά τους ;
Εχουν μέσα τις ποσότητες που λένε και είναι τα Bcaa ή είναι μούφα ;

Γιατί είχα πάρει μία φορά ένα συμπλήρωμα από αυτή την εταιρία και ήταν χάλια...:unsure:

vasilisot
03-03-13, 16:38
απλα bcaa ειναι τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο

blade1908
03-03-13, 22:49
όλες οι πρωτεΐνες περιέχου αμινοξέα γιατί πολύ απλά ένα μόριο πρωτεΐνης αποτελείται από πολλά μόρια αμινοξέαvν απλά μερικές έχουν έξτρα αμινοξέα bcca

Polyneikos
06-03-13, 09:03
Bcaa (Warrior-Lab)

Αξίζουν τα λεφτά τους ;
Εχουν μέσα τις ποσότητες που λένε και είναι τα Bcaa ή είναι μούφα ;

Γιατί είχα πάρει μία φορά ένα συμπλήρωμα από αυτή την εταιρία και ήταν χάλια...:unsure:

Το να απομονώσει μια εταιρία καποια βασικά αμινοξέα σε ένα συμπλήρωμα σκόνης ή χαπιών ,δεν θεωρείται πλεον κατι ιδιαιτερο.
Απλα καποιες εταιρίες λόγω ονόματος,παράδοσης ή marketing, πλασαρουν ότι μονο εκεινοι μπορούν να το κανουν.
Εγω πάντως ,ότι εχω παρει από αυτη την εταιρία, μια χαρα μου βγήκε, αρκεί βεβαία να εχουμε τις αναλογες προσδοκίες από αυτο που παίρνουμε :bbbiceps:

moumia
06-03-13, 17:09
Το να απομονώσει μια εταιρία καποια βασικά αμινοξέα σε ένα συμπλήρωμα σκόνης ή χαπιών ,δεν θεωρείται πλεον κατι ιδιαιτερο.
Απλα καποιες εταιρίες λόγω ονόματος,παράδοσης ή marketing, πλασαρουν ότι μονο εκεινοι μπορούν να το κανουν.
Εγω πάντως ,ότι εχω παρει από αυτη την εταιρία, μια χαρα μου βγήκε, αρκεί βεβαία να εχουμε τις αναλογες προσδοκίες από αυτο που παίρνουμε :bbbiceps:

Ωραία σε ευχαριστώ συνάδελφε , κατάλαβα.:thumbup:
Θα το δοκιμάσω τότε;)

vasilisot
24-07-13, 18:31
πειρα και εγω αυτα τα bcaa και τα χρησιμοποιω 5 πρωη,5πριν προπονα και 5 μετα...
πολυ πικρα!!

Nikolas_mk2
24-07-13, 19:31
εμετός σε σκόνη είναι βασικά αλλά συνηθιζεις με τον καιρό! :green:

-Αν και δεν ειμαι τοσο εμπειρος για να πω με σιγουρια αλλά πιστευω οτι βοηθησαν μεσα στη διαιτα,ειδικά οταν κατεβηκαν πολύ οι θερμίδες

Christos100
03-11-13, 23:04
πφ..... δεν παλευεται αυτη η πικρα,αλλα συνηθιζεται....
παντως πιστευω οτι απο αποψη ποιοτητας ειναι πολυ καλα

crab
07-11-13, 13:31
πίκρα!! βέβαια ήξερα ότι από την στιγμή που δεν έπερνα κάποιο bulk θα το είχα αυτό το θεματάκι όποιο και να διάλεγα,οπότε διάλεξα αυτό και λόγω τιμής και λόγω οτι είναι το μοναδικό χωρίς χρωστικές ουσίες και δίνει αυτές τις αναλογίες,οπότε συμβιβάστηκα στην γεύση και κοίταξα την ουσία.!!
εάν μου διαφεύγει κάποιο προιόν με αυτές τις αναλογίες μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο?

Metalhead|T|
17-01-15, 15:36
υπο δοκιμη και αυτα...ακομα ασφράγιστο το κουτάκι....θα stack-αριστεί μαζί με sci-mx X-PLODE(HARDCORE) μέσα στην προπόνηση :welcome:

spyros!
05-03-15, 16:41
Σε περιοδο ογκου ειναι ''αχρηστα'' τα bcaa αμινοξεα?Χρησιμοποιω κανονικα bcaa σε περιοδο ογκου πριν την προπονηση,μου τελειωσαν τωρα.Λετε να αγορασω ξανα στην περιοδο γραμμωσης?
Τι προτιματε σκονη η χαπι? :)

beefmeup
05-03-15, 16:43
τα bcaa εχουν συγκεριμενη χρηση που την εχουμε αναλυσει πολλες φορες σε αλλα θεματα.
στον "ογκο" τι να τα κανεις απο την στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να καταβολισεις..
αν παρεις παντως παρε σκονη,αυτα εδω ειναι μια χαρα ,τα εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες.

spyros!
05-03-15, 16:47
τα bcaa εχουν συγκεριμενη χρηση που την εχουμε αναλυσει πολλες φορες σε αλλα θεματα.
στον "ογκο" τι να τα κανεις απο την στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να καταβολισεις..
αν παρεις παντως παρε σκονη,αυτα εδω ειναι μια χαρα ,τα εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες.



Αρα στην παρουσα φαση,καλυπτομαι απο τα αμινοξεα που εχει η πρωτεινη μου.Ναι απλως ρωταω,διοτι ξερω οτι η λευκινη ειναι βασικο αμινοξυ για αυξηση μυικου ογκου.Κανω λαθος?

beefmeup
05-03-15, 16:48
ναι ειναι,αλλα οπως ειπες κ εσυ γιαυτο τον λογο περνεις πρωτεινη.

spyros!
05-03-15, 16:50
ναι ειναι,αλλα οπως ειπες κ εσυ γιαυτο τον λογο περνεις πρωτεινη.

Να σαι καλα beefmeup,δυστηχως στα καταστηματα συμπληρωματων κρυβουν λογια για να πουλησουν!

beefmeup
05-03-15, 16:54
αν κ δεν ειναι επι του παροντος για αναλυση στο θεμα αυτο, δεν πιστευω οτι γινεται απαραιτητα αυτο που λες με ενδεχομενο δολο..
απλα οι περισοτεροι δεν διαβαζουν σωστα καποια πραγματα κ τα αναπαραγουν με την σειρα τους λανθασμενα ,γεγονος το οποιο το συναναντας καθημερινα σε γυμναστηρια ,φορουμ κλπ..
ετσι κ λοιπον ειναι λογικο να συμβαινει ακομα κ σε μαγαζια με συμπληρωματα..
καποιος που ειναι σωστα ενημερωμενος μπορει ευκολα να διακρινει τι ισχυει κ τι οχι.

spyros!
05-03-15, 16:59
αν κ δεν ειναι επι του παροντος για αναλυση στο θεμα αυτο, δεν πιστευω οτι γινεται απαραιτητα αυτο που λες με ενδεχομενο δολο..
απλα οι περισοτεροι δεν διαβαζουν σωστα καποια πραγματα κ τα αναπαραγουν με την σειρα τους λανθασμενα ,γεγονος το οποιο το συναναντας καθημερινα σε γυμναστηρια ,φορουμ κλπ..
ετσι κ λοιπον ειναι λογικο να συμβαινει ακομα κ σε μαγαζια με συμπληρωματα..
καποιος που ειναι σωστα ενημερωμενος μπορει ευκολα να διακρινει τι ισχυει κ τι οχι.


Θα αναφερω και εγω και το τελευταιο μου ποστ,για να μην χαλαω το τοπικ.Απο την στιγμη που καποιος ειναι απειρος και δεν γνωριζει καποια πραγματα για συμπληρωματα,ο πωλητης του καθε μαγαζιου ειναι υποχρεωμενος να τον καθοδηγησει στο σωστο δρομο αγορας(αλλο τι κανουν).Επομενως στην συγκεκριμενη περιπτωση οταν ρωτας τον πωλητη αν χρειαζομαι σε αυτη την φαση αμινοξεα και σου λεει ναι,δεν εχει σχεση αν εισαι ενημερωμενος η οχι.Σου μιλαω παντα για την περιπτωση που δεν γνωριζεις τα βασικα.Επομενως ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα στην Ελλαδα,πρωτα μαζευουμε τις δικες μας πληροφοριες και μετα παμε και αγοραζουμε(εφοσον πρωτα η διατροφη ειναι στην κορυφη)
:thumbup:

ευθυμης
05-03-15, 17:40
:thumbup:
Θα αναφερω και εγω και το τελευταιο μου ποστ,για να μην χαλαω το τοπικ.Απο την στιγμη που καποιος ειναι απειρος και δεν γνωριζει καποια πραγματα για συμπληρωματα,ο πωλητης του καθε μαγαζιου ειναι υποχρεωμενος να τον καθοδηγησει στο σωστο δρομο αγορας(αλλο τι κανουν).Επομενως στην συγκεκριμενη περιπτωση οταν ρωτας τον πωλητη αν χρειαζομαι σε αυτη την φαση αμινοξεα και σου λεει ναι,δεν εχει σχεση αν εισαι ενημερωμενος η οχι.Σου μιλαω παντα για την περιπτωση που δεν γνωριζεις τα βασικα.Επομενως ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα στην Ελλαδα,πρωτα μαζευουμε τις δικες μας πληροφοριες και μετα παμε και αγοραζουμε(εφοσον πρωτα η διατροφη ειναι στην κορυφη)
:thumbup:

beefmeup
06-03-15, 01:41
καποια ποστ μεταφερθηκαν εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24679-%CE%91%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF)

sobral
04-02-17, 01:27
113451

113450

Η τωρινή ετικέτα του προϊόντος.

Polyneikos
27-06-22, 14:10
Aυτο το προϊόν κυκλοφορεί σε συσκευασία 400γρ και 200gr (μικρό tab)

138835


138836

138837

138839